Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.07. 15:28:52

Ami nekem Svájvról megmaradt az EB-n, hogy kifejezetten jó, és látványos focit játszanak, a helyzetkihasználásuk viszont gyatra, a védelmük sebezhető.
Lehet keresnivalónk ellenük, de ahhoz nagyon kéne a szervezet a védekezés, ami megvolt az EB selejtezőkben, az EB-n viszont már nem volt az igazi. :?
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.10.07. 15:18:52

2-1 lesz nekünk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.07. 15:03:46

MQuCsabi írta:Tippek estére ? :)

(Egyébként a Granit Xhaka az olyan, mint az Arany János? ) :twisted: #-o
Bízok egy 1-1-ben, de szerintem kikapunk 1-0-ra vagy 2-1-re. :( Főleg, ha úgy játszunk, mint legutóbb... :roll:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.07. 14:55:31

Tippek estére ? :)

(Egyébként a Granit Xhaka az olyan, mint az Arany János? ) :twisted: #-o
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.09.09. 11:36:53

Hát én nem tudom mi volt ennek a harmatos teljesítménynek az oka, de azért nagy ritkán (meccs végén) azért csak sikerült felébredni, és egy-két helyzetet kialakítani.
Azt láttam, hogy a pálya nagyon nem ízlik nekik, a körülmények nagyon rosszak voltak, nem érezték sokszor egymást sem, nemhogy az, hogy milyen erővel passzoljanak, stb. Lehet, hogy ezen a meccsen még a Barca is szenvedett volna.
Szalai eröltetését én sem értem. Szerintem egyáltalán nem csatárnak való, pláne úgy nem, hogy kapura abszolúte veszélytelen. Az tény és való, hogy brusztol, küzd, igyekszik megtartani a labdát, és az a feladata, hogy ott daráljon. De ha ez a feladat, akkor már inkább Böde, ő sokkal labdabiztosabb, és gólérzékeny is.

Szerintem az, hogy a játékosok nem tudtak robbantani az EB után a menedzsereiknek is köszönhető szerintem. Meg hát biztos az egó is.
Én pl Dzsudzsák helyében megkérdeztem volna az érdeklődő angol klubokat, hogy mik a feltételei annak, hogy oda menjek, és milyen szerep várna rám.
Ha kell, inkább lemondok a fizum egy részéről (volt már erre példa), hogy előrébb léphessek.

Na mindegy, nekünk ez jutott.
Storck meg hiába tesz csodát a válogatottal, ha a klubcsapataink meg maradtak ott, ahol.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.09.08. 11:31:08

Petr írta:
Feast4 írta:És azért játszottunk 0-0-át egy hobbi válogatottal mert Gera nélkül a középpályán nincs ész, lassúak vagyunk és körülményesek, az a EB-n mutatott tamadojátekot meg se közelitettük és a játékosok felének meg megint meccshiánya van.
Ha egy olyan csapat ellen játszottuk volna ezt az eredményt és ezt a focit, akik rendelkeznek kompetens játékosokkal, akkor elfogadnám az érvelést. Így viszont... ne csináld már :D. Erre nincs mentség, teljesen felesleges szépíteni.
Szerintem nem szép hogy mindig egy 37 éves játékosra van szükség, ahogy az sem hogy a kulcsembereink fele már olyan 20. rangú helyen padozik hogy nem is tudtam hogy ott van csapat. :D Komolyan valaki Google nélkül meg tudja mondani Zsuzsi csapatának a nevét pl.? (Jó tudom elvben ő neg kezdő.)

Azt is tegyük oda hogy ezt a csapatot senki nem tudta az EB selejtezőn agyon verni és nekünk is egyszer igen meleg volt a pite ellenük.

Ne értsétek félre nagyon gáz hogy egy felamatőr csapattal kell izmozni.A játék képe meg konkrétan szánalmas és nem is lehet figyelmen kívül hagyni a két elvesztett pontot.De sokan az EB után ugy csinálnak mintha a fociban forradalmi változásokat éltünk volna meg.Pedig nem.Ugyanaz a betlizős körülményes csapat vagyunk ezt be kell látni.Ameddig szerencsétlen Szalai a csodafegyver addig van baj...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.08. 10:54:38

Az a baj, hogy Nikolics a mi szerkezetünkbén nem él meg, Böde felé nincs akkora bizalma így marad Szalai és Priskin.
Nem értem miért nincs bizalom. Bödét értem, ő fradista :twisted: De Nikolics az alatt a negyed óra alatt többet tett le az asztalra, mint a másik 3, nem hiszem, hogy nem élne meg, ha fixen játszana. Szegény Némó nem tud kikerülni a saját árnyékából, évek óta csak jó 10 percei vannak. Az ő helyén például simán lehetne játszatni. Értem én, hogy az EB keretet akarta kezdetni Storck, de ezután szerintem húzhatna újat támadó kérdésben.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.09.08. 10:35:35

Feast4 írta:És azért játszottunk 0-0-át egy hobbi válogatottal mert Gera nélkül a középpályán nincs ész, lassúak vagyunk és körülményesek, az a EB-n mutatott tamadojátekot meg se közelitettük és a játékosok felének meg megint meccshiánya van.
Ha egy olyan csapat ellen játszottuk volna ezt az eredményt és ezt a focit, akik rendelkeznek kompetens játékosokkal, akkor elfogadnám az érvelést. Így viszont... ne csináld már :D. Erre nincs mentség, teljesen felesleges szépíteni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.09.08. 09:29:06

Szerintem senki nem mondta hogy boldog az eredmény miatt, de ha megpróbáljuk a tényeket nézni, illetve hogy ténylegesen hol is tartunk sajnos reális.

És azért játszottunk 0-0-át egy hobbi válogatottal mert Gera nélkül a középpályán nincs ész, lassúak vagyunk és körülményesek, az a EB-n mutatott tamadojátekot meg se közelitettük és a játékosok felének meg megint meccshiánya van.

Valahonnan nagyon kéne egy kreatív középpályás és egy csatár aki az ilyen Szalai stb. játékosokat véglegesen parkoló pályára teszi.

Az a baj, hogy Nikolics a mi szerkezetünkbén nem él meg, Böde felé nincs akkora bizalma így marad Szalai és Priskin.

Baloghban bíztam de még a klubjában is kevés egyenlőre.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.08. 08:08:39

Az én anyámat, de tegnap sokan voltak a Körúton?
Reggel, mikor mentünk melóba :twisted:
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.09.07. 22:02:04

Az én anyámat, de tegnap sokan voltak a Körúton?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.07. 21:06:38

csababarca írta:Tudom,az a valóság amit itt 3-4 ember megfogalmaz, meg veregeti egymás vállát érte virtuálisan. =D>

Ott van leírva feketén fehéren minden, amire reflektáltam.
A valóság az, h ott a helyünk, ahol végezni fogunk ebben a csoportban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.07. 18:55:45

Tudom,az a valóság amit itt 3-4 ember megfogalmaz, meg veregeti egymás vállát érte virtuálisan. =D>

Ott van leírva feketén fehéren minden, amire reflektáltam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.09.07. 18:23:45

Mi olyanok voltunk az EB-n, mint Feröer tegnap. Minket lenéztek és ennek megfelelően is játszottak ellenünk. Mi nem vagyunk képesek védekező csapatok ellen játszani eredményesen, mert egyszerűen nem erre lett kitalálva, se a taktika, se az ehhez szükséges álomány. Szerintem fényévekkel fogunk jobban játszani Svájc ellen. Storck rendbetette a védelmet, de a támadásaink felállt védelemmel szemben esetlegesek, semmi tervszerűség benne. Gera kiválásával nincs a középpályán ész a csapatban. A labdaeladások meg egyszerűen felháborítottak. 8 méteren belüli passzok 5 méterre kerülték el a célt, azért ez még megye 2-be is gáz.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.07. 18:19:34

csababarca írta:Jah csak azért játszottunk 0-0t egy hobbiválogatottal, mert nem is akarunk kijutni,mert nem az a feladat.
Értem.
Még a végén megmagyarázzuk ezt a valamit.
A játék csapnivaló volt, ha kiakarunk jutni, ha nem. (nyilván nem akarunk, itt már ezt okosan kifejtettétek)

Remélem a játékosok azért nem ilyen emberek, hogy mivel nehéz kijutni, ezért inkább nem is akarnak, mert hát úgy sem lehet. Ez egy igazi, férfias hozzáállás!

Dzsudzsák,Elek ezeket kéne elfelejteni, és nyomatni középen a Stieber, Lovrencsis, Kleinheisler, Nagy négyest, valahogy összecsiszolni őket, abból lehetne valami.
Köze nincs a valósághoz meg ahhoz, amit irtunk a megmondó(nak hitt) hozzászólásodnak. Tudom, h fáj, amit láttál, elhiszem...nekem is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.07. 17:59:00

Ezzel én is vagyok, hogy oké a realitás valóban a harmadik hely, de ez attól még nem mentség a tegnapira. Senki nem beszélt első helyről, már egy pótselejtező is kifejezetten örömteli lenne, 20 éve nem jött össze az sem, de egy Feörer akik félprofi csapat helyenként tudatosabban és veszélyesebben játszott. És amit lejjebb írtak meg már az EB selejtezők alatt is beszéltük, hogy a 37 éves Gera nagyon fontos láncszem és gyakorlatilag nem tudjuk pótolni. EB-n is a csapat egyik motorja volt, s nélküle nincs felépített játék.

Én csalódott voltam a tegnapi miatt, mert egy az eredmény, de hihetetlenül pontatlanok voltunk és körülményesek és ez sokkal nagyobb gond.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.07. 17:45:36

Jah csak azért játszottunk 0-0t egy hobbiválogatottal, mert nem is akarunk kijutni,mert nem az a feladat.
Értem.
Még a végén megmagyarázzuk ezt a valamit.
A játék csapnivaló volt, ha kiakarunk jutni, ha nem. (nyilván nem akarunk, itt már ezt okosan kifejtettétek)

Remélem a játékosok azért nem ilyen emberek, hogy mivel nehéz kijutni, ezért inkább nem is akarnak, mert hát úgy sem lehet. Ez egy igazi, férfias hozzáállás!

Dzsudzsák,Elek ezeket kéne elfelejteni, és nyomatni középen a Stieber, Lovrencsis, Kleinheisler, Nagy négyest, valahogy összecsiszolni őket, abból lehetne valami.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.09.07. 16:26:27

Na már most összegezve a tegnapi meccset és utalva arra amit előtte beszéltünk nekünk a feladatuk nem a kijutás vagy a selejtező elérése mert nem tartunk ott.Senkit nem akarva bántani aki azt hitte hogy kimegyünk és röhögve guritunk hármat az vagy a focihoz nem ért vagy tényleg elhitte az EB után hogy mi vagyunk a királyak.De nem!Annyi történt csupán hogy egy kis szerencsével ráléptünk egy fejlődő út elejére (ha ráléptünk!) de összességében nen vagyunk sokkal előrébb mint a Norvég meccsek előtt.Az EB a lelkesedés és a csapategység eredménye volt, meg persze némi mázlié, nem pedig mi lettünk ennyire kémények.Nem vagyunk benne Európa 10 legerősebb válogatottjában és most nem 24 hely egyiket kell megcsipni.

A másik az EB selejtező alatt is látszott ez a csapat nem gyenge!Erősek erőszakosak szervezetten védekeznek, senki nem tudta kitömni őket.

A másik dolog, csak pár gyengéje a csapatnak.Gerát nem tudjuk pótolni!Nincs egy olyan csatarunk aki bármikor képes eldönteni egy meccset, a védelmünk nagy része statikus.Csupán ennyi baj van jelenleg ezen felül lenne nyilván más is amit szerintem Storkék us látnak.

Ezért mondtam nem kell itt csodát várni, tisztességes helytállás a harmadik hely megcelzása és a csapat játékának fejlesztése.Ennyi a feladatunk!
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.07. 09:14:15

hank1ee írta:Ha még egy Feröert sem vagyunk képesek megverni, a vb-t inkább hagyjuk is... Svájccal kapcsolatban meg tévedtem, ebben a csoportban ők bombaerősek lesznek.
Gondolom, azt Te sem hiszed vagy hitted, h kijutunk, nem emiatt a meccs miatt, de most a 24-es mezőny helyett 13-asba kellene beférni, amibe formában, szerencsével sem vagyunk ott.

A játék katasztrófa volt, az eredmény felemás, múltkor is megszenvedtünk, más is megfog. Kell itthon a bravúr a nagyok ellen, reálisan a harmadik helyen végzünk, sok dolog kell, h a másodikra beérjünk, pl a mostani 2 pont.

Én azt látom, h egyesek (edzők, játékosok) helyén kezelik a selejtezőt, de a média megint be fog mindenkit vinni az erdőbe, tegnap már kezdte a gyökér kérdéseit Strock-nak vagy valamelyik játékosnak, "hát mi ki akarunk jutni, most mi lesz ezzel a 2 ponttal" stílussal. Semmi, pont miattatok teszik tele a gyatyát a játékosaink, a laikus is látja, ha nincs elvárás, tud focizni a válogatott, amint van, nagy a baj. Mondjuk ez aggasztó továbbra is.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.09.07. 08:29:21

Ha még egy Feröert sem vagyunk képesek megverni, a vb-t inkább hagyjuk is... Svájccal kapcsolatban meg tévedtem, ebben a csoportban ők bombaerősek lesznek.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.06. 23:13:07

Idény eleji forma :D
Viccet félre téve, ez így nagyon gyengusra sikeredett, ráadásul ez azért "be volt kalkulálva" hogy hozzuk a három pontot. De sajnos egy pont és pontatlanság, ez jellemezte a mai meccset. :?
Kép
Kép
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.09.06. 22:48:20

Csak azok a szurkolok dicsérhetők,akik pénzt és időt nem sajnálva kiutaztak,hogy élőben láthassák ezt az elképzelés nélküli játékot.
Hova lett az EB-n látott akarás?
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.09.06. 22:42:47

hát ez a meccs borzalmas volt, vallatni lehet vele. egy ilyen kutyaütő csapat ellen a 87. percig kelljen várni egy épkézláb helyzetre és még mi örülhetünk h nem kaptunk ki, nagyon szánalmas volt ez a teljesítmény. ja és nem véletlenül mondja Storck h nagyon gyenge a csapat fizikai állapota, h egy ilyen kis sz.. csapat ellen és már a 75. percnél már alig bírnak futni a játékosaink az egy vicc komolyan mondom.
mvik
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.09.06. 22:37:56

A válogatott védelmébe legyen szólva, hogy itt majd mások is megfognak szenvedni. Mű fű, szél, eső, szervezett bekkelős csapat stb.
Mondjuk engem a legkevésbé se érdekel hogy 0-0 lett. Ide mi már kevesek leszünk, max. egy pótselejtező de ott már nagyon komolyak jöhetnek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.09.06. 22:28:07

megköszönhetjük, hogy nem kaptunk ki.

nah 87 percet kellett várnunk egy igazán komoly helyzetre

borzalmasan rosszul passzolunk, a teljesen üresen álló emberhez képtelenek odapasszolni a labdát, 5-6 métert is képesek tévedni.
teljesen elképzelés nélkül tingli-tangliztuk végig az egész meccset, megköszönhetjük, hogy nem kaptunk gólt.
nem a 87. percben kellett volna elkezdeni focizni.
Válasz küldése