Serie A / Coppa Italia

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:21:35-kor befejeződött.

AC Milan
3
60%
Juventus
1
20%
Inter Milan
1
20%
Napoli
0
0 szavazat
AS Roma
0
0 szavazat
Más csapat, leírom kommentben:
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 5
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.04. 18:06:33

Boixos írta:azért nagy lóvékban ne fogadjatok arra, h komolyan is gondolta totti azt, amit mondott. már ha mondta egyáltalán.
Sztem ha mondta is, és komolyan is gondolta, akkor is helyén van. Anno Schuster is magára haragította a madridistákat a Clasico előtt, mert azt mondta, h nem lát sok esélyt a Barca legyőzésére. Nem értem, miért volt ez baj, amit mondott, akkor az volt realitás, egy vendég győzelem óriási meglepetés lett volna. Most is ez a helyzet sztem. Az, h vki kimondja, h az ellenfél a favorit, nem azt jelenti, h feltartott kézzel megy ki, vagy, h ne tenne meg mindent a győzelemért. Sőt, ez lehet akár az ellenfél manipulálása, h bízzák el magukat.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.04. 17:45:06

azért nagy lóvékban ne fogadjatok arra, h komolyan is gondolta totti azt, amit mondott. már ha mondta egyáltalán.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.04. 16:39:16

Én is:D Leckéztesse meg a Lazio a nagycsapatokat. Egy pár éve a Lazio nagyon le van értékelve(talán ez a leghelyesebb szó, nem az sz.-betüs), most talán bizonyíthatnak. Bár az idény még hosszú, de dobogóközelben végezhetnek...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.11.04. 16:39:08

Fernando írta:
bence-barca írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ro ... it-2051427

Érdekes kijelentés, remélem így lesz! :D
Remélem én is, hogy igaza lesz.
Ámen! (bocs hogy csak ilyen rövid hsz)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.04. 16:37:53

bence-barca írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ro ... it-2051427

Érdekes kijelentés, remélem így lesz! :D
Remélem én is, hogy igaza lesz.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.04. 16:36:18

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ro ... it-2051427

Érdekes kijelentés, remélem így lesz! :D
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.04. 10:52:03

Perrero írta:Lehet én vagyok naív, de az nem jó ha munkát ad a népnek :?: vagy ők olyan Tesco szint odakint :?: (szárért, hugyért dolgoztatnak) anno felhomályosítottál, hogy mit jelent a púpos dolog.. Juvét én se bírom, de a régijeit (vialli, ravanelli, stb..) ahogy a realnal (Hierro, Redondo (de jó ez a név:P), Sanchis, Raul, Morientes) nagyon is
persze, h jó az, ha munkát ad vki a népnek, ráadásul sztem nem is feltétlenül teszkószinten művelik ezt, valszeg inkább az fáj nekik, h ahelyett, h a Torinoba nyomták volna agnelliék a lét, inkább csináltak (futtattak) egy kirakatcsapatot, aminek a torinóiak szemében semmi köze sincs a városhoz.
de ez csak az én gondolatkisérletem. :D
lényeg, h a juve meccseire kb hárman mennek a városból, a többi turista, a toro meccsein meg szétszedik a stadiont, még a serie b-ben is.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.04. 10:50:08

Perrero írta:Lehet én vagyok naív, de az nem jó ha munkát ad a népnek :?: vagy ők olyan Tesco szint odakint :?: (szárért, hugyért dolgoztatnak) anno felhomályosítottál, hogy mit jelent a púpos dolog.. Juvét én se bírom, de a régijeit (vialli, ravanelli, stb..) ahogy a realnal (Hierro, Redondo (de jó ez a név:P), Sanchis, Raul, Morientes) nagyon is
Hát benne volt a hsz-ében (már, ha jók az információi), hogy a kizsákmányolásra gondolt, igen. Könnyen megeshet. Mondjuk a
Fiat legalább olasz cég, a TESCO viszont nem magyar :D Persze olaszként ez nem vigasztalna, jogos, ha utálják.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.04. 10:27:11

Perrero írta:
Boixos írta:Miért nem bírják Agnelliéket :?:
torinoban főleg az agnelliékhez köthető cégek a legnagyobb munkaadók - fiat - (értsd: "kizsákmányolók"), ezért a városi jómunkásembereknek nem annyira jön be a "főnökök" kirakatcsapata (a juve a becenevét is miattuk kapta: gobbi, azaz púposok. ők azok, akik a szerelőszalag mellett görnyednek...).
egy igazi torinói egyértelműen a Toronak szurkol.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.04. 09:14:42

nincs mit hozzáfűznöm, Ámen! ;)

Forza Lupi!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.04. 08:58:42

Fecooo írta:
Boixos írta:...

a Roma viszont verte a basileát, ez jó főpróba ahhoz, h a traktorosokat elindítsuk a hétvégén a lejtőn lefelé.
nagyon remélem, h győzni fogunk, mert rosszul esik az is, h ennyire hátul vagyunk, és az is, h a Lazio annyira elől...
Fecoo, talán a római derby az a rangadó, amelyikre a leginkább igaz, h egyáltalán nem számít a résztvevők helyezése. én 1000%ig biztos vagyok benne, h ha nem is egyszerűen, de megbozzuk a vidékieket, akik sztem innentől el is kezdenek hullani lefelé, mint az őszi falevelek. de ha nem hullanának, akkor is az a lényeg, h JOBBAK VAGYUNK!
a Capitano a kanyarban (ami sajnos már nem is akkora probléma...), a többiek a pályán, a szívünk a csapat mellett, egyszerűen nyernünk kell!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.03. 16:54:01

Azért kellett egy ilyen tragédia is az olasz focinak, így még édesebb volt a dicsőség(2006 Vb).
Tény, hogy a fociban, de főleg az olaszban nagyon benne van a maffia. Ezt nem is titkolják, de nem is tudják. Elég az Ac Milanra, pontosabban a vezetőire nézni...
"And my heart will leave you never."
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.03. 12:34:50

Boixos írta:
L.Messi 10 írta:Boixos: Moggi megmondta a frankót:
-Itt vagy mindenki csalt, vagy senki!
mogginak, akit mint főbűnöst bedobtak középre, az az érdeke, h a saját szemetét a lehető legtöbb irányba szétdobja, így kisebbítve a ráeső részt.

a balhéban érintetteknek pedig az az érdeke, h moggiból egy üvöltöző bolondot kreáljanak, akire már úgysem figyel senki sem.

a bugi meg megy szépen tovább.
Kíváncsi leszek mire jutnak a Nápolyi bíróságon és hogy abból a 171.000 telefonhívásból amit Moggi mutatott be mi lesz... Érdekes ügy ami bárcsak soha ne lett volna, dehát....
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.03. 12:03:27

L.Messi 10 írta:Boixos: Moggi megmondta a frankót:
-Itt vagy mindenki csalt, vagy senki!
mogginak, akit mint főbűnöst bedobtak középre, az az érdeke, h a saját szemetét a lehető legtöbb irányba szétdobja, így kisebbítve a ráeső részt.

a balhéban érintetteknek pedig az az érdeke, h moggiból egy üvöltöző bolondot kreáljanak, akire már úgysem figyel senki sem.

a bugi meg megy szépen tovább.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.03. 11:54:22

L.Messi 10 írta:Boixos: Moggi megmondta a frankót:
-Itt vagy mindenki csalt, vagy senki!
a Roma nem csalt, még a gyanú árnyéka se vetődött rájuk, a többi "nagy" klubra ez nem igaz ;) (ugye még a Lazio is...)
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.03. 11:52:19

Boixos: Moggi megmondta a frankót:
-Itt vagy mindenki csalt, vagy senki!
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.03. 11:41:47

Fiatalok,
természetesen mindenki annak a brigádnak szurkol akinek akar, ha a juventusnak, akkor nekik. csak itáliában kb 11 millió ember lesz partner ebben. ott van ugye a rengeteg cím, ott vannak a nagyszerű játékosok, a nagyszerű edzők stb, és ott van olaszország legnagyobb családi vállalkozása az agnelli-cégcsoport, akik miatt úgy utálják őket torinoban, mint a szrt. de ez egy másik történet. :D
ettől függetlenül engedjétek meg nekem, hogy ne tartsam már annyira evidensnek, h ha egy klubnál amúgy mindenből a legjobb van, akkor az is egyértelmű, h olyan patyolat tiszták, mint egy ma született bárány, akiktől a lehető legtávolabb áll az unfrankó eszközök bevetésének még a gondolata is. a juventus és mellettük az észak-olasz nagy klubok, nem ilyenek. évek, évtizedek óta lazán benne van a pakliban náluk a bírók, a szövetség, a meccsek zsebben tartása, megvétele, nem viccből hozták létre ennek a koordinálására a "cupola" nevű "szervezetet" annak idején. csak amióta könnyebben hozzáférhető az olasz bajnokság követése a tévében, rengeteg olyan meccset lehetett látni, amikor a fenti csapatok éppen aktuális ellenfeleitől elvettek gólokat, fújtak be ellenük büntetőt, szabadot, amikor nem kellett volna vagy csak egyszerűen az ellenfél részére nem ítéltek semmit, amikor viszont arra lett volna szükség (pl csak a legutóbbi calciopoli előtt a juventusos cannavaro-thuram hátvédpáros nem tudott olyat csinálni a 16osukon belül, amiért büntetőt kaptak volna). azokért a csapatokért, akiknél mondjuk egy-egy ilyen elcsalt meccs pont a kiesést, vagy a nemzetközi kupákban való indulás jogának elvesztését jelentette (és nem kevés pénz elbukását), ki fog sírni? a meccsek után a vip-páholyban vicsorgó moratti, vagy anno moggi? vagy a jabba galliani? hogy a festetthajú vén fallosz berlut már ne is mondjam? jellemző, h azzal a hatalommal, amik e brigádok mögött van visszaélnek, ha valami számukra kellemetlen történik, ez volt a 90es években is, az azidőtájt éppen Romában a laziónál és utána az asr-nél dolgozó Zdenek Zeman esetében is, amikor Zeman elkezdte felhánytorgatni, h ugyan milyen hegyi levegőtől vagy vitaminbombától lett pl a nyüzüge del piero igen rövid idő alatt ipszilonná, az asr akkori edzőjét egy pillanat alatt kinyírták és onnantól nem lehett nagycsapat edzője a serie a-ban. ez a szitu még akkor is tartott, amikor 2005ben a Románál a Klub egész közössége, az összes szurkoló őt szerette volna edzőnek, de nem jöhetett, helyette lett Spalletti, akivel igaz, nem jártunk rosszul, de azért ez mégsem ugyanaz...
egy szó, mint száz, lehet erre azt mondani, h üldözési mánia, vagy az irigység mondatja ezt azokkal az emberekkel, akik így gondolkodnak (velem együtt), de én inkább némi elkeseredettségről beszélnék amiatt, h miért lehetnek az egyenlőknél egyenlőbbek is, akik ezt a kiváltságos helyzetüket maximálisan ki is használják/használhatják, átverve emberek tömegeit (okés, 25 évenként pici biliborulást azért be kell kalkulálniuk).
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2010.11.03. 07:13:20

Ehhez csak annyi,th persze,aki nem Juve szurkoló,az mind azt mondja,h bezzeg a Juve egy bajnoki címet sem szerzett tisztán...viszont,ha kicsit tovább megyünk és megnézzük a másodosztály előtti kereteit illetve edzőit a Juvénak,akkor olyan játékosokat és teljes kereteket láthatunk,amik méltán emelték a Juvét,arra a szintre ahol volt,igencsak elvakult antijuvésnak kell lenni,ahhoz,h ne lássa valaki,h az akkori Juve az olasz bajnokságban olyan volt,mint most az Inter,hogy a játékosanyag alapján toronymagasan kiemelkedik a mezőnyből.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.03. 05:08:44

Mindenki nem szerethet egy adott csapatot. Ez a fociban a szép, hogy mindenki más-más csapatot szeret többnyire. De az érdemeit senkinek sem kell elvenni...
"And my heart will leave you never."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.02. 14:41:42

L.Messi 10 írta:
Boixos írta:...
Igazad van, mi az a 29 bajnoki (rekord), 9 olasz kupa (rekord), 4 olasz szuperkupa, 2 Bajnokok Ligája, 3 UEFA kupa, 2 világkupa cím és kb 171 millió szurkoló.
azokat a címeket kellene összeszámolni, amiket tisztán szereztek.
mindegy, ha vki szereti a juventust, szíve joga ezt tenni.
nekem az elmúlt huszonx (lassan harminc) év óta annyira nem jönnek be, és nem ok nélkül (nem is csak "népsportos" cikkek, hanem inkább a kinti vagy évek óta rendszeresen kijáró, az ottani futballban mozgó emberek adalékai alapján).
ez van.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.02. 09:48:38

ozsimiki írta:WOW :shock:

eléggé le voltam maradva a nagyobb bajnokságok követésével mostanában, most látom,h a Lazio vezet :lol: és elég figyelemre méltó a statjuk. Nem semmi, azért szerintem max bl indulók lesznek a végén,de az se lesz sima.
Azért olyan nagyon acélos csapattal nem találkoztak még a Seria A-ban:
Sampdoria – Lazio 2-0
Lazio – Bologna 3-1
Fiorentina – Lazio 1-2
Lazio – Milan 1-1
Chievo – Lazio 0-1
Lazio – Brescia 1-0
Bari – Lazio 0-2
Lazio – Cagliari 2-1
Palermo – Lazio 0-1 és most jön majd hazai pályán a Roma.
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.02. 09:43:45

Boixos írta:a Misurról annyit, h többen talán még megsem voltatok, amikor ő már követte az olasz bajnokságokat, eléggé autentikus ebben a témában.
egyébként "véresszájú" :D sampdoria szurkoló.
mondjuk én ezt az alcímet adtam volna a könyvének: mit keres a juventus az olasz bajnokságban?
Igazad van, mi az a 29 bajnoki (rekord), 9 olasz kupa (rekord), 4 olasz szuperkupa, 2 Bajnokok Ligája, 3 UEFA kupa, 2 világkupa cím és kb 171 millió szurkoló.
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.01. 16:20:34

ozsimiki írta:WOW :shock:

eléggé le voltam maradva a nagyobb bajnokságok követésével mostanában, most látom,h a Lazio vezet :lol: és elég figyelemre méltó a statjuk. Nem semmi, azért szerintem max bl indulók lesznek a végén,de az se lesz sima.
Kíváncsi vagyok meddig húzzák a tabella élén! Mivel nem tudom követni a Seria A meccseit nem igazán vagyok képben az olasz élcsapatokról. Pár meccset láttam csupán. A Milan ez alapján nem tűnik túl acélosnak. Pontosabban nem látok sem pozitív sem negatív változást náluk.
A Juventus szurkolók viszont bizakodhatnak, míg az Inter azért gyengült tavalyhoz képest, de továbbra is a legnagyobb esélyese a bajnokságnak szvsz.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Válasz küldése