Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.10.13. 23:27:37

Igy utolag en mar orulok,hogy eladtuk.Egy igazi zsoldos,buta,mbappe melle valo.Az mas kerdes,hogy most talan jol jonne:D( de o is serult lenne fixen)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6841
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 00:36:16

Zsarolás alatt szerintem nem az új szerződést értik itt - bár ennyi erővel mondhatjuk arra is azt, csak a másik irányból - hanem amikor Laportáék a szerződése lejárta előtti télen lelátóra tették, ezért is jött akkor Traoré (akit amúgy inkább tartottam volna meg, tökugyanazt tudják, csak a spanyol tizedannyiért csinálta ezt, sérülések nélkül, védekezve, és imádta a Barcát.

Közben lassan belejön ott is, már van két asszisztja. :D Bár ez a mostani egy sima mezőnypassz volt, amiből Vitinha lőtt egy óriási bombát. Az előző meg asszem 3-0-ás eredménynél volt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.09. 00:19:45

sansz írta:
2023.10.08. 23:48:05

Most komolyan, a zsarolás fogalmát kell elmagyarázni?

"Dembele, vagy aláírod ezt a hosszabbítást,amit én írtam,az én érdekeimet véve figyelembe,vagy a lelátón fogsz ülni fél évet".
Ez kimeríti a zsarolás definícióját,nem nálam,hanem a jogi világban. Sőt,emlékszem volt róla cikk,hogy ez a zsarolás annyira kiverte a biztosítékot,hogy több jogi csoport is kifejezte,hogy ez mennyira törvénytelen.
Mi volt a zsarolás?!
Tárgyaltak, megegyeztek.

Lejárt a szerződése, a klub azt akarta, hogy (legalább átmenetileg) maradjon, és semmiképpen ne menjen el ingyen.
Megállapodtak egy összegben/kivásárlási árban (50 millió), amennyiért mindkét fél sejtette, hogy lesz rá vevő, és amely összegnek megkapja egy jelentős részét.

Igazából jól kalkulált mindkét fél, bejött amire számítottak: egyik fél kapott az adott helyzetben elég sok pénzt egy kb. használhatatlan játékosért (buta és sérülékeny), a másik meg megkapta, ami a legjobban érdekli. Mindketten sejtették előre, hogy a PSG-ben/Arábiában fog kikötni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.09. 00:00:07

sansz írta:
2023.10.08. 23:48:05
a zsarolás fogalmát
Akkor ennyi erővel minden zsarolás, amiben feltétel van. Akkor az is zsarolás, ha azt mondják egy embernek, hogy ha nem dolgozik rendesen, ki lesz rúgva. Vagy ha valaki azt mondja a másiknak, hogy "csak akkor smacizok veled, ha majd nem lesz büdös a szád". Vagy, "majd akkor megyek el veled moziba, ha nem pofázod végig a filmet". Vagy, "majd akkor kártyázok veled, ha nem csalsz". Ezek feltételek, nem zsarolások. Ennyi erővel az is zsarolás lenne, hogy "majd akkor szerződtetünk le, ha megtanulsz rendesen focizni".

Amúgy nagyon jól tette a klub, ha nyomást gyakorolt rá, mert Xavi minden bizonnyal marasztalta volna. Így viszont a PSG-t boldogítja.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.08. 23:48:05

gránit írta:
2023.10.05. 09:44:40
sansz írta:
2023.10.04. 23:56:45
Az amit csinált Laporta az zsarolás nyilvánosan, bűncselekmény.
Mitől lett volna ez zsarolás? Nem volt kötelező maradnia, nyugodtan mehetett volna oda, ahova akar. Nem volt lehetetlen helyzetbe állítva, nem volt kötelező aláírnia. Én nem hosszabbítottam volna vele, de utólag már azt mondom, jól tették, így legalább 25 milliót kaptunk érte. Ami nem túl sok, de több mint a nulla.
Most komolyan, a zsarolás fogalmát kell elmagyarázni?

"Dembele, vagy aláírod ezt a hosszabbítást,amit én írtam,az én érdekeimet véve figyelembe,vagy a lelátón fogsz ülni fél évet".
Ez kimeríti a zsarolás definícióját,nem nálam,hanem a jogi világban. Sőt,emlékszem volt róla cikk,hogy ez a zsarolás annyira kiverte a biztosítékot,hogy több jogi csoport is kifejezte,hogy ez mennyira törvénytelen.

Én tényleg értelek, szurkolóként el tudom fogadni,ha valaki fúj egy játékosra,ha lejár a szerződése(de az persze nem zavar,ha sorra ilyen lejárt szerződésűeket veszünk).
De az más,hogy egy klubelnök mit tehet és mit nem. Azt már hagyjuk is,hogy külön példaértékűen kéne viselkednie, pláne egy Laportától én sem várom már el, de legalább szóban próbálja már meg törvényes keretek közt menedzselni a klubot.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.05. 09:44:40

sansz írta:
2023.10.04. 23:56:45
Az amit csinált Laporta az zsarolás nyilvánosan, bűncselekmény.
Mitől lett volna ez zsarolás? Nem volt kötelező maradnia, nyugodtan mehetett volna oda, ahova akar. Nem volt lehetetlen helyzetbe állítva, nem volt kötelező aláírnia. Én nem hosszabbítottam volna vele, de utólag már azt mondom, jól tették, így legalább 25 milliót kaptunk érte. Ami nem túl sok, de több mint a nulla.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6841
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 00:40:02

Aki követi a bajnokságot, el tudná mondani, mi történt a Lyonnal? :shock: Már az elmúlt 2-3 évük is olyan volt, hogy sokkal gyengébben szerepeltek, mint amilyen játékosállományuk volt, de hogy állhatnak 7 forduló után az utolsó helyen két ponttal...? Oké, hogy M. Dembélé és Aouar elmentek, most tényleg nincs épp top3-4-es keretük, na de ez azért durva.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 00:17:16

sansz írta:
2023.10.05. 00:03:06

Az elmúlt években elég sok sztáredző bukott, Klopp, Tuchel, Flick, Lucho... Ez is azt mutatja, hogy az edző nem mágus. Nem mindenki való mindenhova... Van ahol és akikből ki tudja hozni a maxot, de ez nem mindenhol adott.
Ez így van,sőt speciel five-ot,Csercseszovot :)is ide venném,meg lassan Ten Haagot is. Jó ez a felsorolás,mert ezen edzők jelentős részét többen örömmel látnák a Barca padján is. :) Nem biztosíték egy edző sem a sikerre. Meg hát, mi a siker?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.05. 00:03:06

Cseri írta:
2023.10.04. 23:33:56
Cseri írta:
2023.07.08. 08:43:38

Csodálkoznék,ha a tavaszt megélné a padon Párizsban.Szereti a konfliktusokat,nem egy nagy taktikus,a Barcával kijött neki a lépés,de előtte a többi klubcsapatával messze nem volt meggyőző. Mindenesetre sok sikert neki!
Lehet,hogy túl sok időt adtam Luchonak :)
Szerintem nem rossz edző annyira, a spanyol válogatottnál nem volt annyira rossz, bár igazad van, hogy extrém makacs és ha téved, akkor..elmegy tévedésével a falig.
Szerintem se marad sokáig, bár ez az egész nem csak az ő hibája. Neymart kirántották alóla, mert ugye nem kell, nem is olyan hasznos...aztán látjuk mi van nélküle. Elképesztő mennyit adott hozzá a játék képéhez az a srác, többet, mint Mbappé...

Az elmúlt években elég sok sztáredző bukott, Klopp, Tuchel, Flick, Lucho... Ez is azt mutatja, hogy az edző nem mágus. Nem mindenki való mindenhova... Van ahol és akikből ki tudja hozni a maxot, de ez nem mindenhol adott.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.04. 23:56:45

gránit írta:
2023.10.03. 11:13:25


Ez Dembelének nyilván rossz volt, de nekünk szerintem az a fontos, hogy az elnök az egyesület érdekeiért álljon ki. Korábbi elnökség által elrontott szerződések esetén az új elnökség tudja azt mondani, hogy például vagy beleegyezel a fizetéscsökkentésbe, vagy mész a lelátóra. Ha az illető nem pótolhatatlan, ezt meg lehet tenni. Egy ilyen esetben sosem sajnálnám a játékost, mert ő is lehúzza a klubot, az elnök meg jól teszi, ha a klub érdekeit tartja szem előtt.
Nézd, ez azért hajmeresztő dolog, mert ilyen alapon Laporta akár el is rabolhatja Dembele családját, hogy írjon alá valamit? Mert szerinted ez a klub érdeke?

Az amit csinált Laporta az zsarolás nyilvánosan, bűncselekmény. Ezt nem lehet úgy feltüntetni, hogy a klub érdekében járt el, tehát rendben van. Nincs rendben. Bűncselekmény nem lehet eszköz, akkor se, ha éppen "igazunk van". Ráadásul Xavival olyan jól kijött Dembelé, hogy ha nincs ez a zsarolási ügy, könnyen lehet, hogy nyáron maradt volna és hosszabbít velünk. Én nem örültem volna neki :) - De Xavi igen.

Az egy teljesen más helyzet, ha az edző úgy áll hozzá, hogy nem hosszabbított a játékos, akkor nyáron elmegy valószínűleg, úgyhogy nem nagyon számol vele, próbál beépíteni mást a helyére, csak ha muszáj, akkor nyúl hozzá.
Erre lehet mondani, hogy kellemetlen a játékosnak, de jogos. De megfenyegetni valakit azért, mert lejár a szerződés..hát ezért van lejárati dátum, hogy lejárjon, ha valamelyik fél ezt akarja.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.04. 23:33:56

Cseri írta:
2023.07.08. 08:43:38

Csodálkoznék,ha a tavaszt megélné a padon Párizsban.Szereti a konfliktusokat,nem egy nagy taktikus,a Barcával kijött neki a lépés,de előtte a többi klubcsapatával messze nem volt meggyőző. Mindenesetre sok sikert neki!
Lehet,hogy túl sok időt adtam Luchonak :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.03. 13:42:31

bence0330 írta:
2023.10.03. 09:37:49
off:
Ha olyan érzete lett volna a hozzászólásomnak, nekem egyikkel kapcsolatban sincsenek nagy pro, vagy kontra érzéseim és ugyanúgy 10mp alatt megválnék akár Ferrantól és/vagy Raphinhától is. Egyiket sem tartom sem többre, sem kevesebbre és bármelyikük nélkül is működne a csapat, mindannyiuknak vannak olyan meccsei, amikor nagyon jók és ritka gyengék is, akár elférnek a keretben, 10-20 év múlva meg halvány emlékeink lesznek mindannyiukról. Szóval 30-70 millió közt bármelyik mehetne miattam.
Kicsit pontosítva Ferran úgy néz ki egy fokkal szerintem gyengébb mindnél, nála nagy kérdés ősz végére az augusztusi formájából marad-e valami.

On:
A vételárat azért hoztam fel, mert a PSG oldalról logikus 50 millióért venni egy francia válogatott szélsőt és más 50 milliós játékosoknak is kell idő a beilleszkedéshez. (hiába francia, ha 17 évesen elhagyta a hazáját, akkor ugyanúgy ez is egy tanulási folyamat) Szerintem 10-20-30 meccs után majd lehet mérleget vonni az ottani ténykedéséből. Nem nézem a meccseket heti szinten, de statok alapján a PSG-ben a három legjobb közt van, amúgy nem tudom a mai spanyol vs francia liga közül melyik a keményebb, azért nekem a francia fizikálisabbnak tűnik, úgyhogy lehet először fizikailag fel kell építenie magát, hogy eredményes legyen.
Feltűnőbb az egész PSG gyengesége idén.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.03. 11:13:25

sansz írta:
2023.10.03. 00:03:24
Babusgatást mondasz, de télen, az elnökünk, a kedves Laporta, mint egy köztörvényes bűnöző fenyegette a sajtón keresztül, hogy ha nem írja alá azt a szerződést, amit kitalált, akkor kikerül a csapatból...

elképesztő, hogy mit engedett meg magának Laporta.
Ez Dembelének nyilván rossz volt, de nekünk szerintem az a fontos, hogy az elnök az egyesület érdekeiért álljon ki. Korábbi elnökség által elrontott szerződések esetén az új elnökség tudja azt mondani, hogy például vagy beleegyezel a fizetéscsökkentésbe, vagy mész a lelátóra. Ha az illető nem pótolhatatlan, ezt meg lehet tenni. Egy ilyen esetben sosem sajnálnám a játékost, mert ő is lehúzza a klubot, az elnök meg jól teszi, ha a klub érdekeit tartja szem előtt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6841
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.03. 09:37:49

Azért Raphinha a 3.-4. meccsén már gólt lőtt, nem 5 hónap után. Asszem a Sevilla ellen. De tény, hogy mom teljesítményeket, illetve a folyamatosan meccseket eldöntő gólokat/asszisztokat, vezérszerepet csak novembertől hozta, bő 2 hónap elteltével. (Erre Dembélénél kb 5 évet vártunk.) Csakhogy egyrészt neki ez volt az első nagy klubja, másrészt ő szétmelózta addig is az agyát, annyira kezdő sem volt a posztján, és ezen túl is több gólpontot és gólt szerzett a szezonban, mint a francia valaha. Dembélét egyedül a gólpontjai jellemzik, mert mezőnyben 0. Ferrán az első fél évében 6/6-os statot hozott, ami majdnem Dembélé tavalyi egész éves teljesítménye, és rá is igaz, hogy ő focizik, kapar, küzd, melózik. Ja, aztán mentálisan összeomlott, de mára összeszedte magát, összességében semmilyen indokot nem adott a "közutálatra", max arra, hogy azt gondoljuk, nem elég ide, legalábbis kezdőként. De szerintem mindkettő jobban megérte az 50 misit, mint Dembélé a Párizsnak, max annyi, hogy nekik az az összeg nyilván semmi. :D Ott csak mindenki elment, és valakit muszáj volt vinni. Igazából ilyen szempontból kicsit olyan, mint nekünk Ferrán, akkor nagyon kellett egy szélső és nem volt óriási választék télen, ő meg jönni is akart. Amúgy Ferrán reálértéken - bár nem akarok utánaszámolni - tuti kevesebbe kerül végül, mint Dembélé.

Abban egyetértek, hogy nyilván Dembélé sem ilyen 0/1-es statokat fog hozni 8-10 meccsenként, mint eddig, bár furábbnak találom, hogy nem illeszkedik be, nagy klubból ment nagy klubba, azt is haza, egy a ligájában dominálóba gyenge kiscsapatokkal, hozzá illőbb, szellősebb stílusba, ráadásul LE az edzője.
Más nevében nem tudok beszélni, én részemről nem haragszom Dembélére azért, hogy elment, de azért igen, amit itt sokszor csinált, vagy itt nem csinált. És nem egy kihagyott helyzetéről beszélek, vagy ilyesmiről, ahol nyilván a legjobbját akarta, csak nem sikerült, hanem az egész mentalitásáról, még akkor is, ha csak a pályán látottakat vesszük, és nem a pizzázós-késős pletyiket. Én végtelenül örülök, hogy elment, mert jobb nekünk nélküle, legalábbis nekem ez a meggyőződésem. HA távozása kellett Yamalnak, Raphinhának, Ferránnak, és jött helyette egy sokkal jobb Felix, akinek a posztja ráadásul lyukas volt, és nem utolsósorban visszakaptuk az igazi Gavit így vele, szóval a 25-35 misin túl nyertünk vele még pár játékost, plusz a csapategységnek sem ártott. Hogy ennyi pénzt kaptunk érte, hab a tortán. Én inkább örömködöm, mert szerintem az ő távozása volt a kirakós egyik utolsó darabja.

Todibóval egyetértek, meg sem fordulna a fejemben, hogy hiba volt, és kerestünk vele egy egész jó kis összeget, van most 3 klasszis szinten focizó belső védőnk, sok sikert kívánok neki. :)

Az 50 misis vételárára a PSG-től: szerintem ez max akkor fogja megérni nekik, ha vagy nem sérül le egész évben (lehetséges, bár kérdéses), vagy nagyon berobban (erősen kérdéses), vagy igazak a pletyik és még többet kapnának érte 1-2 PL klubról.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.03. 08:53:56

A Tobido kérdés miért érdekes?
Volt egy srác, adott szakmai vezetésnek nem kellett, eladtuk és azóta ő kb az 5 játékos egyike a sok tucatból, akinek az ázsiója nem csökken, hanem nőtt.
Ilyenek mindig lesznek, néha játékosok máshol megtalálják a számításukat és befutnak.
Fura, hogy egyszer az a kritika, hogy senkit nem bírunk eladni, utána meg hogy eladtunk valakit és be mer futni.
Idén is adtunk el fiatalokat, tavaly is, előtte is, bármelyik befuthat még komoly karriert.

Dembele dolgot szintén nem értem miért szúrja sokak szemét. Emlékszem már 1-2 év után állandó pletyka volt a távozása és konkrétan a 2021 EB előtt is el akartuk adni, csak megsérült az EB-n, utána meg a szappanopera részeként ingyen távozott 2022-ben.
Érkezett Xavi és persze, hogy nem örült most nyáron, alapjátékosnak tekintett a srácra és ő mégis eligazolt.
Ilyen más csapatoknál minden évben van, csak nálunk okoz megrökönyödést. A srác a saját szempontjai alapján döntött, a klubvezetés miatt tudott ennyiért és így távozni. Hozzáteszem túloldalról a PSG vett egy szélsőt 50 millióért, ami kevesebb, mint amibe Ferran, vagy Raphinha került, szerintem érdemes lesz 40-50 meccs után összehasonlítani ár-érték arányban mennyire érte meg. Emlékeim szerint Raphinhának 5 hónap kellett az első góljához, Ferran 50 bajnoki alatt lőtt kb 7-8 gólt. Szóval, hogy mennyi a sok gól relatív.
Mindegy, nem védem Dembelet, nem volt sem pro, sem kontra érzésem vele kapcsán, de sokan itt mintha még mindig meg lennének rá sértődve.
Nekik egy jó hír: Yamal.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.03. 00:03:24

gránit írta:
2023.10.02. 19:05:25
Szerintem Dembelé egyáltalán nem volt hatalmas erőssége a csapatnak, nem lőtt sok gólt, a kapu előtt egyáltalán nem volt meg benne az a plusz, ami ezen a poszton benne kell hogy legyen egy kezdő játékosban ebben a klubban. Hat évig mindent elnéztek neki, a türelmi témát azért sem tudom komolyan venni, mert őt aztán évekig babusgattuk. Xavi valószínűleg ezért is adott hangot annak, hogy csalódott benne, mert ennyi babusgatás után nem gondolta volna, hogy otthagyja azokat, akik tejbe-vajba fürösztötték.
Szerintem ez az éremnek csak az egyik oldala. Dembelének legalább akkora szívás volt a Barca, mint nekünk Ő... Tipikus rossz házasság esete. Én Dortmundban sem voltam elájulva tőle, pedig akkor lőtte a gólokat, Fogtam a fejemet, hogy mondja a szakértő, hogy micsoda jól cselező játékos.. egy cselt nem láttam tőle. Valaki felpasszolja a labdát üres területre, fut, mint a nyúl és gól vagy helyzet van belőle. Megtolja a labdát, fut - ez volt nála a "csel".
A jó öreg Barto is azt mondta, hogy jobb, mint Neymar.. Dembelének köze nem volt Neymarhoz, ekkor már sejtettem, hogy mekkora szakértő az elnök is...

Dembelének ott kellett volna maradnia ahol van, vagy egy angol/olasz csapatba tovább lépnie, ahol az ő skilljeit ki tudják használni. A mai fociban kihalóban vannak a valódi egyéniségek, ma ilyen visszavonulóban levő 30+ Messik, Neymarok vannak, de pár generációval ezelőtt sokkal nagyobb volt a merítés. Ma Lewandowsky-féle jelzőt se mondom kik kaphatnak aranylabdát..
A mai játékosok többsége olyan, hogy vannak X képességeik, amiket legoként beillesztve egy jó gépezet alkotóeleme lehet, De ha rossz helyen van, akkor semmit nem fog tudni elérni.
Ilyen Dembele is, soha a büdös életben nem használtuk ki a képességeit, Piqué az ellenfél térfelén túl szórakozott, szerencsétlen Lenglet-re volt bízva egyedül a védelem, egyszerre hatfelé figyelve. De a feltolt csapat sem támadott csak tötymörgött. Oldalpasszok ezerrel, egy ilyen csapatba Dembelé teljesen haszontalan. Megjegyzem, amikor egészséges volt, akkor szinte mindig veszélyesebb lett a játékunk. Nem cselezte végig a pályán, de legalább volt benne egy kis váratlan, megtolta a labdát, lőtt, nem volt olyan kiszámíthatatlan.

Babusgatást mondasz, de télen, az elnökünk, a kedves Laporta, mint egy köztörvényes bűnöző fenyegette a sajtón keresztül, hogy ha nem írja alá azt a szerződést, amit kitalált, akkor kikerül a csapatból...Ez olyan szinten törvénytelen, elképesztő, hogy mit engedett meg magának Laporta.
Az, hogy mellette Xavival jóban volt, az egy másik dolog. Végül a szerződésébe nem véletlenül került bele az a bizonyos dolog, amit érvényesítettek is. Dembele jól tette, hogy elment, de szerintem sokkal előbb kellett volna és nem a PSG-be. Mindenki jobban járt volna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.02. 22:55:15

Zárójelben jegyzem meg, hogy a mostani rendszerben szinte biztos, hogy ő is jobb lenne.
Láttuk Raphinhát tavaly, megye 3 szintet hozott kb, vagy legtöbbször még azt sem, , most meg amikor játszott a mezőny egyik legjobbja volt. De említhetném Ferrant is, aki úgy nézett ki, mint aki életében nem focizott, most meg "egészségesebb" az összkép.
Miért?
Mert támadóbb felfogásban játszunk, nem az alibizés megy a pálya közepén, többen is a kp-ról elsőszándékból előre felé törekszenek játszani.

Ezeket úgy ne felejtsük el, amikor egy támadót minősítgetünk a fotelből.
Dembelé a Barca elmúlt 20 évének legpasszívabb, legdefenzívebb felfogású csapatában játszott (kikezdhető szubjektív vélemény). Amikor kicsit is direktebben játszottunk, lásd azt a rövid időszakot amit Bence is írt, mindjárt jobb volt az összkép vele kapcsolatban.

Most bekerült egy fullpasszív LE féle rendszerbe, aztán hüledezünk, hogy miért nem lő gólokat. Az egész csapat fullpasszív, hála LE-nek, én nem tudom mi lett az edzőzsenivel (:D), de ég és föld amit akar játszani a PSG-vel meg amit játszatott a spanyol válogatottal, mint amit nálunk játszott a peak évében.

De mondjuk ehhez messzebbre kellene látni a számoknál, és mélyebben értelmezni a szituációkat, ami már meghaladja sokunk képességét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.02. 19:05:25

Szerintem Dembelé egyáltalán nem volt hatalmas erőssége a csapatnak, nem lőtt sok gólt, a kapu előtt egyáltalán nem volt meg benne az a plusz, ami ezen a poszton benne kell hogy legyen egy kezdő játékosban ebben a klubban. Hat évig mindent elnéztek neki, a türelmi témát azért sem tudom komolyan venni, mert őt aztán évekig babusgattuk. Xavi valószínűleg ezért is adott hangot annak, hogy csalódott benne, mert ennyi babusgatás után nem gondolta volna, hogy otthagyja azokat, akik tejbe-vajba fürösztötték.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.02. 16:18:30

Peter írta:
2023.10.02. 14:41:57
Atlantis írta:
2023.10.02. 10:29:36
A srácnak egész egyszerűen úgy néz ki több idő volt felnőni, mint sok más hozzá hasonló tehetségű futballistának, amit egy FC Barcelona nem fog kivárni,
Nézőpont kérdése csupán, de példának okáért arra van és volt is idő egy FC Barcelonában kivárni, hogy a csapat lejtmenetét alkotó, abban tevékenyen szereplő játékos(ok)hoz mérhetetlen türelem, feltétlen ragaszkodás és komoly fizetés is párosult.
Ma már szerencsére úgy tűnik ez a korszak véget ért, de azért látszik, hova vezetett, bár nyilván könnyebb a Ligára és az FFP-re mutogatni még ma is.
Todiboval valószínűleg több volt a baj, mint hogy sokáig fent marad vagy nem étkezik rendesen. Ha a tehetsége, képességei tényleg olyan szinten voltak egy Schalkebe azért be tudta volna verekedni magát. Persze volt sérült is, de ott is tudták nélkülözni tovább.
A Benficában pedig minden bizonnyal szintén nem a képességei miatt maradt ki szinte végig a keretből, főleg hogy fizettek is a kölcsönért és még egy néhány milliós (nem tudom pontosan mennyi, nem akarok hazudni, de úgy emlékszem 7-8 millió) opciójuk is volt rá. Arra kifejezetten emlékszem, hogy Jesus vele kapcsolatban azt mondta, hogy értékelhetetlen a munkamorálja, hozzáállása. A tények ismeretében lehetett benne valami.
Pontosan nyilván nem lehet ezeket a dolgokat tudni, nem látunk be tisztán a színfalak mögé.
A franciáknál valóban összejöttek a dolgok, de erre egy játékosnál nem lehet a 22-23 éves koráig várni, hogy talán észhez tér. És nem csak a Barcánál, szerintem a klubok túlnyomó többsége így lett volna vele, a nagyobbak legalábbis biztosan.
A válogatottal pedig még azért várjunk. Eddig volt egy barátságos meccse, de olyan konkurenciája van, mint Upamecano, Koundé, Saliba, Hernandez, (Disasi, Pavard)akik többsége hasonló korú vagy fiatalabb, mint ő.

Dembélével kapcsolatban én érzek egy kis negatív irányú elfogultságot. Ez a videojáték, étkezés stb. már régóta nem volt jellemző rá. Nem éjszakázott, étkezési tanácsadót fogadott fel. Nála elsődlegesen a porcelánlába volt a gond. Azt pedig előre nem lehetett tudni, a franciáknál és a Dortmundban szinte sosem volt sérült. Ha egészséges volt, főleg huzamosabban hatalmas erőssége volt a csapatnak, mint egy falat kenyér úgy kellett. Főleg Xavi alatt teljesedett ki. Az már más kérdés, hogy nem csak anyagilag jártunk ezzel jól, hanem így Yamal is lehetőséget kapott, hogy bizonyítson, amivel él(t) is. Ha a francia marad nem hiszem, hogy perceknél többet kapott volna. Sosem tudjuk meg, de ha marad szinte biztos nem jön Felix és nézhettük volna továbbra is a 4-4-2-őt vagy olykor a 4-3-3-at.
Összességében szerintem mindenki jól járt, hogy elment.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.02. 14:41:57

Atlantis írta:
2023.10.02. 10:29:36
A srácnak egész egyszerűen úgy néz ki több idő volt felnőni, mint sok más hozzá hasonló tehetségű futballistának, amit egy FC Barcelona nem fog kivárni,
Nézőpont kérdése csupán, de példának okáért arra van és volt is idő egy FC Barcelonában kivárni, hogy a csapat lejtmenetét alkotó, abban tevékenyen szereplő játékos(ok)hoz mérhetetlen türelem, feltétlen ragaszkodás és komoly fizetés is párosult.
Ma már szerencsére úgy tűnik ez a korszak véget ért, de azért látszik, hova vezetett, bár nyilván könnyebb a Ligára és az FFP-re mutogatni még ma is.
Magnus írta:
2023.10.02. 11:14:15
mégis eret akar vágni az edző amikor nincs új szerződése, emellett nettó emberhátrány amikor pályán van.
Ma már - szerencsére - kivétel, de mégis remekül erősíti a szabályt.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.10.02. 11:14:15

ezzel az a baj, hogy van itt egy katalán csapatkapitány feleannyi tehetséggel mint Todibo, az elmúlt 3 évben többet volt sérült mint egészséges, mégis eret akar vágni az edző amikor nincs új szerződése, emellett nettó emberhátrány amikor pályán van.

nem mondom, hogy nem volt hibás a történetben a francia, de nem ő az első aki tőlünk távozva idővel felélesztette a pályafutását.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.02. 10:29:36

A Todibo témához hozzászólva:
https://www.transfermarkt.com/jean-clai ... ler/605184
https://www.transfermarkt.com/jean-clai ... aison=2018

A srácnak 3 éve volt bizonyítani, 3 különböző csapatnál, mindeközben sérülés miatt meglepően sok meccset hagyott ki a fiatal kora ellenére, minimális terhelés mellett is. Illetve rengetegszer maradt ki sérülés nélkül is a keretből több csapatnál is, nem csak nálunk.
Azért ezek nem túl jó jelek a teljesítményt/viselkedést illetően. Egyben számomra azt mutatja, hogy a lehetősége is megvolt bizonyítani, 3 évig az FC Barcelona kötelékében volt, és még a levegőváltozás is adott volt.

A srácnak egész egyszerűen úgy néz ki több idő volt felnőni, mint sok más hozzá hasonló tehetségű futballistának, amit egy FC Barcelona nem fog kivárni, főleg ha ahogy lentebb is említve volt, nem gigászi pénzekért érkező sztárigazolás volt. Főleg, hogy sokszor nem is sikerül kinőniük az ilyen dolgokat, vagy csak nagyon későn. Lásd például Balotelli. A srácról mindenki tudta, hogy elképesztő tehetség, de sosem tudta összeszedni magát huzamosabb ideig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6841
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.02. 01:31:46

gránit írta:
2023.10.02. 00:11:40
...
Hát igen, szerintem tényleg a pénz döntött Dembélé babusgatása mellett. Ilyen brutál fizuval, ilyen vételárral nem tehettük meg, hogy száműzzük. A '18 őszi teljesítménye Valverde alatt még nagyon komoly volt amúgy, akkor igazi gamechanger volt, ott joggal hihettük, hogy ha kinövi a sérülését és felnő fejben, lehet belőle valaki. Volt erre remény, nem jött be sajna. Most már én is örülök nagyon, hogy nincs itt, minden itt maradt jobb szélsőnk hasznosabb, mint ő, de kicsit meg tudom érteni, miért reménykedett a klub benne. A képességei vitathatatlanok voltak mindig is, és csak fejben kellett volna felnőnie, hogy klasszis legyen. Azért ezt a 19-20 éves játékosnál még joggal lehetett remélni, hogy bekövetkezik. Persze megfelelő analízis a személyiségéről alighanem megmutatta volna, hogy ez nem fog megtörténni, de ezt a pénzt, amit a Pool pl. erre fordított, mi bírói tanácsadásra költöttük. :D

Nyilván ennél a jelenlegi formájánál jobb lesz ő a PSG-ben is, gondolom Barcás szintjét meg fogja ütni előbb-utóbb, ha nem üldözik el addig vasvillával, de mindennel együtt az is csak egy közepes szint lesz.

Amúgy sokan írják Mbappéról, hogy ugyanolyan lusta mezőnyben, mint Dembélé, szerintem az óriási kamu, az az ember melózik rendesen. Pedig ilyen statokkal még lenne is joga arra, hogy kicsit sétálgasson, de nem teszi. Dembélé meg ezekkel az éppen elfogadható támadóstatokkal nem tudja ezt megtenni, ez teszi középszerré az elfogadható, vagy akár jó támadóstatjai mellett is. Ha más nem, legalább a csapattársától tanulhatna némi alázatot ilyen téren. Elvileg amúgy 1-2 angol klub már érdeklődik, a West Hamről cikkeznek, illetve az Arsenalról, hát el sem tudom képzelni, hogy ilyen habitussal hogy illene oda, majd kiderül. Viszont a szurkolók már egyre kevésbé tűrik meg az egész jelenséget, és az ottani szurkolótábor brutális, és nem túl megbocsátó.

A PSG viszont szerintem Ramossal azért most végre jót is igazolt. Most kezd belejönni az
új helyen, de ő 20+-os csatár lesz, majdnem egy Ben Yedder szintre tippelem. Ramost nagyon monitoroztuk egy ideig, kár, hogy nem volt rá lóvénk már a VB előtt sem, én akkor még őt szerettem volna kb a legjobban a reálisan megszerezhető opciók közül Lewy mögé/mellé. Aztán persze a VB-n végleg elszállt az ára.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.02. 00:11:40

Vagy csak utólag magyarázgatják, hogy miért nem adtak neki esélyt, mert ha tényleg kiköt egy nagy klubnál, az utolag nagyon ciki lesz főleg a Benficának de leginkább a Schalkénak, ami a másodosztályból is kieshet. A francia válogatottban a jövő évi EB-n Koundéval alkothatják a védelem belsejét.

Aki tőlünk kölcsönbe kiment, az nem nagyon szokott már visszatérni. Ferminnek szerintem sokkal több esélye van megvetnie a lábát, mint Torrénak, aki valószínűleg így lekerült a térképről. A kölcsönbeadás nagyjából száműzetés, amiből a legritkább esetben van nálunk visszatérés. Nagy klub vagyunk, aki nem egyértelműen kerettag, azt a minőséget tudjuk pótolni, legfeljebb az az illető is megy majd kölcsönbe, és jöhet helyette az újabb peremember.

Dembeléről azt is olvastam, hogy nem követte a stáb utasításait az étrendre vonatkozóan, azért egy élsportolótól ez elég súlyos kilengés. Őt babusgattuk hat évig, de minek. Annak mindenképp örülök, hogy már nem nálunk van. A PSG meg még azt sem tudta megcsinálni, hogy a francia csúcsjátékosokat egy csapatba gyűjtse. Egy Pogba, egy Kanté, és máris erős középpályájuk lehetett volna. Ennek ellenére elképesztő középszerekkel volt tele a középpályájuk, ami ennyi pénzből nagyon béna játékospolitikára vall.

Francia klub csak egyszer tudta megnyerni a legrangosabb európai klubtrófeát, a Marseille, 1993-ban. Soha utána sem, pedig a francia válogatott azóta aranykorát éli. Két világbajnoki cím, európabajnoki cím, két vb-ezüst, eb-elődöntők. De a klubjaik sosem tudták megtartani a legnagyobb francia tehetségeiket, és még az sem sikerült, hogy egy francia csapatban jöjjön össze egy supergroup. Annak idején egy Zidane, Henry, Trezeguet-féle csapat verhette volna a világot, ahogy a válogatott meg is tette, de a klubjaik valamiért sosem voltak képesek otthon tartani a legnagyobb neveket. A PSG-nek sem sikerült, de még arra sem voltak képesek ennyi pénzből, hogy egy BL-domináns zsoldossereget összetoborozzanak, ami elég gáz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6841
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.01. 23:12:35

Szerintem is kár Todiboval foglalkozni, ha egyszer ilyen-olyan okokból nem lehetett vele együtt dolgozni, ez nem az a klub, ahol van 5 évünk pátyolgatni.

Gránitnak abban igazat tudok adni, hogy akkor az meg kicsit kettős mérce, hogy Dembélét mi a fenéért babusgattuk ennyi ideig, de szerintem 100+M okunk volt rá. Könnyebb egy szinte ingyen érkező játékost elpasszolni, mint beismerni egy ekkora buktát. Alighanem eladhattuk volna még 60-70 misiért is, főleg az elején, de még az is soktízmilliós bukta lett volna. Gondolom ezért tartott ki mellette a klub.

Plusz viselkedés és viselkedés közt is van különbség csapatmorál szempontjából. Ha pl. valaki bomlasztja az öltözőt, az nem ugyanaz, mintha néha késne vagy néha fennmaradna videójátékozni. Nem mondom, hogy Todibo az előbbi volt, nem tudhatjuk, ez csak egy példa volt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése