Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.01.19. 11:45:19

herr.toth írta:jöv héten remélem játszhat Pepe.
Én is. A Nou Campban mostmár szétkapják. Ráfér!
Avatar
herr.toth
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2009.07.10. 19:01:28

2012.01.19. 11:41:52

unalmas meccs, sajnos vereséggel

jöv héten remélem játszhat Pepe.

csak igy röviden :)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.01.19. 11:40:54

ronaldinho89 írta:Ismétlés a tudás anyja. ezt már a real is megtanulhatta volna :D
Fantasztikus este volt. de miért nem tudunk mindenki ellen igy játszani mint a real ellen. nyomni kell még a legkisebb csapaat ellen is mert pont ilyenek mehet el a bajnoki cím. pepe megint fantasztikusan láma volt, meg voltak még madridiak akik szaladgáltak a labda után. puyi meg abidal meg... :D 8)
köszönöm Barcelona!
Szerintem itt alapvet?en arról van szó, hogy a tegnapi Real-hoz képest egy spanyol középcsapat is sokkal nagyobb lelkesedéssel játszik. A srácok szvsz a tegnap sem játszottak jobban, mint pl az Espanol ellen, viszont a Real a teljes meccsen kb 15-20 percet hajtott teljes er?bedobással, addig az Espanol kb 75 percet. És ez pont elég is a Barca elleni pontszerzéshez.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.19. 11:39:22

Az a szép ebben a hihetetlen sorozatban, amit lassan 4 éve produkál a csapat, hogy ha meg is ver minket a Real valamikor... vagy akár elhalászik el?lünk 1-1 kupát majd, ezt a 4 évet nem veheti már el t?lünk senki és legalább ugyanennyi idej? és ilyen szint? dominancia lenne szükséges a Madridtól, hogy azt mondhassák, igen mi vagyunk a jobbak! De amíg a srácok ennyire motiváltak és Pep képes állandóan megújítani, kivirágoztatni ?ket erre igazából esélyük sincs!

A meccsr?l: Puyol fantasztikus volt, Alexis-t meg egyre jobban imádom, nagot alakított tegnap is, fél év alatt elérte nálam, hogy Xavi mellett a legnagyobb kedvencem legyen. :D

Forca Barca, mindent köszönök!
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.01.19. 11:26:15

Ismétlés a tudás anyja. ezt már a real is megtanulhatta volna :D
Fantasztikus este volt. de miért nem tudunk mindenki ellen igy játszani mint a real ellen. nyomni kell még a legkisebb csapaat ellen is mert pont ilyenek mehet el a bajnoki cím. pepe megint fantasztikusan láma volt, meg voltak még madridiak akik szaladgáltak a labda után. puyi meg abidal meg... :D 8)
köszönöm Barcelona!
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.01.19. 11:15:02

Teljesen felesleges beszélni err?l a Pepe utólagos eltiltásáról.Ha lenne ilyen akkor már régen kaphatott volna folyamatosan ilyet.A szövetség még a jogtalan sárgákat se veszi el, nemhogy utólagos eltiltások kiszabása....
Kép
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.01.19. 10:56:40

Eléggé felmosták ismét a fiaink a Real Madriddal pályát. A 73-27-es labdabirtoklási arány, és a kapura lövések is mindent elárultak a mérk?zésr?l.
Az els? félid?ben mondtam öcsémnek, hogy szögletb?l max akkor lesz gólunk, ha Puyol fejelni tud. S lám, a második félid?ben be is jött.
Abidal góljának nagyon örültem, úgy t?nik, ? is a fontos gólok embere nálunk (csakúgy mint Ini). (Tavaly a Bilbao elleni továbbjutáshoz kellett, most pedig a Real Madrid ellen is nagyon fontos gólt szerzett). A gólöröm meg zseniális volt :lol:

Más: Egyszer?en undorító, amit Pepe m?vel a pályán. Ha meg kiállítaná a játékvezet?, akkor jönne Mourinhotól, hogy már megint 10 emberrel kellett befejeznünk a Barca ellen, stb.... Pepét egy életre el kéne tiltani a futballtól. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy esetleg utólagosan eltiltják-e Pepét az eset miatt.

Még annyit megjegyeznénk, hogy a Digi Sportos "szakkommentátor", azt hiszem Dodónák hívták a stúdióban, nem kicsit idegesít?. Meccs végén: Messi sem egy szent nálam, ? is egy nagy színész meg provokátor. Meg még Fábregast is szapulta. Gratulálok neki.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.01.19. 10:48:46

Ezúttal egyetértek Jelwazzal, földön fekv?be már nem illik belerúgni és bár ez egy barcás fórum, de az idelátogató madridistákat (már ha vannak ilyenek most) én már sajnálom.

A patkánykodásokra, sporira, szövetégre kitérni nem szeretnék, megtettétek ezt már elegen helyettem.


Sokkal érdekesebbek a szakmai kérdések. Konkrétan, hogy ezt KOMOLYAN GONDOLTA MOURINHO? Persze, az is egy koncepció, hogy visszatérünk a gyökerekhez és beállunk bekkelni egy 0-0-ra, esetleg beakadó kontrákkal, majd a Camp Nouban megnyomni az els? negyed órát, hátha összejön az idegenben l?tt góllal a továbbjutás. M?ködött már. Na de ilyen felállásban?! Carvalhoval, aki negyed éve nem játszott tétmeccset, Altintoppal, aki összesen 90 percet nem szerepelt a Madridban és én a Münchenb?l sem emlékszem, hogy sokszor lett volna jobbhátvéd. Kiállni egy szem passzolni tudó középpályással (a régóta harmatos Alonsoval), miközben a 3 támadó játékosból 2 nettó emberhiány összjátékot tekintve (gy.k. Cé és Higany). Aztán akkor már nagyon gyanússá kezdett válni a dolog, hogy Mourinho a kupát bizony lepasszolja, amikor a teljesen kegyvesztett Granero állt be.
Értem én, hogy sok a sérült, de ezt bizony jobban is össze lehetett volna állítani...

Ezek után inkább csoda, hogy ezt csak 2-1-re nyertük meg, igaz a meccs kép alapján lehetett volna 3-0 is. A Barcáról már a többi topicban írtam, annyit tennék hozzá, hogy csatlakozom Ozsi véleményéhez: röhej, hogy ez a harmatos Real 5 ponttal megy a bajnokságban, egyszer?en össze kell szednie magát a csapatnak, nincs mese!
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2012.01.19. 10:38:12

Gratulálok a fiúknak, nagy gy?zelem volt ismét!

Néhány gondolatban értékelném a meccset:

A madridiak szerintem nem kezdtek rosszul, de olyan nagy átüt?er?t a 90 perc során összességében nem tapasztaltam náluk. Szerintem játékban nekik eddig a szuperkupa-dönt? hazai meccse volt a csúcs, azóta – a játékot tekintve – egyre simábban nyerünk. Személy szerint ez engem eléggé meglep, de van racionális magyarázata. Mindkét csapat sok új elemet visz a játékába az ?si riválissal szemben, pl. a Barca gyakran vezet kontratámadásokat is, vagy választ defenzívebb felállást, a Real pedig több ütköz?vel játszik a középpályán, és a támadók is aktívan védekeznek. Tegnap pl. szembet?n? volt, hogy C. Ronaldo is milyen alázattal csúszott-mászott.

Mennyire jó egyik vagy másik csapat taktikája?

A Realnál szerintem látványosan mond cs?döt Mourinho elképzelése: a középpályán hiába ütközi le jól az ellent Pepe vagy Lass, mögöttük csak Coentrao és Carvalho elfogadható védekezésben (ill. az általam is nagyon tisztelt Casillas), a többiek csak a durvulásban jeleskednek. A hagyományosan góllöv? játékosok szintén annyit dolgoznak védekezésben, hogy támadásban már súlytalanná válnak. Ezzel pedig ki is fejtettem röviden, hogy Mou Barca elleni stratégiája miért is totálisan testidegen a Real számára. Szerintem most már jobban járnának, ha beleállnának egy adok-kapok küzdelembe, hiszen a rendelkezésükre álló tkp, ill. csatárállománnyal elvileg nem lenne félnivalójuk. A Special One (five) már szinte mindent kipróbált, de amíg a Barca nem esik vissza a játék valamelyik kulcselemében, a Real a mostani felfogásával esélytelen. Az pl. szerintem nonszensz, hogy hazai pályán 28%-ban birtokolja a labdát a királyi gárda. Mondhatnánk, a 2010-es Inter sem jeleskedett a labdatartásban, de a két csapat játéka jellegében, stílusában nem összehasonlítható.
Barca-oldalon pedig adott a magabiztosság, a Clasicók jelent?ségéb?l adódó motiváltság, és az a taktikai óvatosság, amellyel próbáljuk minimalizálni a labdavesztést, ezáltal a kontrák lehet?ségét csökkenteni. A Real másik nagy fegyvere, hogy amikor a kontráikat valamiképp hatástalanítja az ellen, k?kemény letámadást alkalmaznak. Gyakran az így visszaszerzett labdákból l?nek gólokat, néhány húzásból. Ez a tegnapi meccsen egyáltalán nem m?ködött, a Barca labdakihozatalai gördülékenyen valósultak meg. Így aztán maradnak az egyéni villanások és a pontrúgások a Real számára, mint gólszerzési lehet?ségek (az 1-1-ben az egyik legjobb Di Maria pl. szintén nem játszott). Ini mindenkit ver 1-1-ben, Messi osztogat: ezzel látványosan nem bír mit kezdeni az ellen. Nálunk most szerintem Alves volt halványabb az els? félid?ben, bár az ekkor alkalmazott sajátos középpályás felállásunk miatt nagy teher hárult rá. Xavi és Iniesta ugyanis egymáshoz közel, a pálya bal oldalán kapott szerepet (jobban terhelve a Real gyengébb Ramos, Altintop fémjelezte jobbszárnyát), és Messi húzódott vissza szinte Xavi helyére. Sanchez a véd?kkel küzdött állhatatosan, Busquets a középpályán végzett nagy munkát, Fabregas helyét, funkcióját ugyanakkor nem nagyon értettem az els? játékrészben: légüres térben mozgott, és nagyjából ki is vették a játékból. Messi véd?munkája sokkal gyengébb, mint Xavié, így néha a középpályánk mögé került a Real, pl. a gólnál is. Xavi egyébként rendkívül gyenge volt az els? félidei pozíciójában, és mikor visszakerült eredeti helyére, akkor rendez?dött igazán a csapat játéka is. A második 45 percben már egyértelm? volt a fölényünk, és jött a magabiztos fordítás, Puyi és Abidal góljaival (érdemes Messi remek labdáját is kiemelni).

Összességében azt láttam, hogy amíg a Real csak a mi játékunkkal foglalkozik, addig nem lehet gond. Fejben mi vagyunk az er?sebbek, a Madrid szégyenszemre fel is adta 1-2-nél.
A meccs emberei nálam: Sanchez, Busquets és a gólszerz? véd?k :). Iniesta is nagyon aktív volt, de magához képest sok hibát vétett, akárcsak a Betis ellen. Ezzel együtt ki kell emelni ?t is.

Szép volt, várjuk a folytatást otthon! :)
Avatar
hugi15
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.04.30. 11:51:12

2012.01.19. 10:36:31

"Pepe csapattársa, Ricardo Carvalho a következ?ket mondta: "Pepe mindig tisztán játszik. Esetenként a határon mozog, de az a szándéka, hogy a labdát játssza meg."
ez a kijelentés csak szerintem sántít egy picit?...
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2012.01.19. 09:44:22

Pepe egy igazi csicska, frusztrált... Nincs róla mit mondani, ahogy a Madrid produkciójáról se. Szár habbal, megint beáraztuk ?ket. :twisted:
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.19. 09:21:44

Nagyon örülök, hogy ismét láttam a srácokban a gyilkos ösztönt, amit már nagyon sokan kiveszni látnak a Barcából! Az egy pillanatig sem vitás, hogy mennyivel a világ fölött vagyunk, ha mindenki koncentrál a feladatára! Pepér?l nem írnék sokat, csak annyit, hogy nálam egy év pihi! A többi játékos többé kevésbé sportszer?en viselte a vereséget! Van egy ember akire külön kitérnék egy kicsit! Ugye megint villant a tizedik percben aztán semmi, mondhatnánk Ronaldóra! Egy kicsit meg kell, védjem, bár nem hiszem, hogy az én védelmemre szorulna! Ami a lényeg, hogy ezzel a taktikával amit a NAGY MOU kitalál, egyben el is veszti Ronaldót, ugyanis nem mindegy, hogy kik játszanak mögötted! Pepe, Lass? Kik ezek? Ronaldo az els? félid?ben futott el?re, hátra, szerelt, gólt rúgott, de hát azért 11 ember ellen ? egyedül kevés, persze, hogy elfáradt a második félid?re! Nagyon örülök a gy?zelemnek, és Messi sikereinek, de azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Ini-Xavi-Cesc egy picit más, mint a Lass-Pepe-Xabi Alonso tengely! Ezt csak a korrektség miatt említettem meg! Ja és még egy felt?n? dolog! Lassan kezd kihalni a Mou mágia a Real játékosokból? A rögzített szituációk mindig Mou csapatainak az er?ssége volt, amíg tudta ?ket motiválni!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2012.01.19. 09:00:57

Tegnap le kellett volna zavarni Pepét, Xabit és Carvalhot. Kérdem én, hogy a bíró úr mért nem tette meg? Ha nem lesz semmi következménye Pepe tettének, akkor nincs több kérdésem a játékvezetéssel és szövetséggel kapcsolatban.
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2012.01.19. 08:55:07

Andris írta:Egy pillanatra figyelmen kívül hagyva a tényt hogy folyamatosan porba van alázva általunk a madrid:

Én mostmár minden madridista helyében irtózatosan szégyellném ezt a csapatot, és nagoyn sajnálnám hogy pont ?k viselik most a kedvenc klubom mezét.

Undorító már az is ahogy felmentek, kb 7 véd?vel, de az hagyján.
Az, hogy mit m?vel Coentrao, Carvalho, Lass, Alonso...

Pepe pedig megér egy külön misét. Totálisan egyértelm? az hogy direkt tapos bele Messi kezébe, persze csak miután meg is rúgja a már amúgy is földön lév? játékost. Az hagyján h el?tte és utána is több sárgás belép?je volt. Vagy hogy meglegyintették a vállát és 10 percig próbálta el?adni a nyílt és szilánkos orrtörést a partvonalon fetrengve.

Semmi túlzást nincs benne szerintem, úgy érzem hogy utólag ezért el kéne tiltani. Normál esetben 1-2 meccsre. De neki ez ugye már súlyosan halmozati lenne. Én simán eltiltanám a pályáról erre az idényre. Nem belép?kkel vagy ilyesmivel veszélyezteti a társakat, hanem szándékos játékid?n kívüli súlyos testi sértéssel, méghozzá nem el?ször. Ha ilyet nem a gyepen csinálna, már els?re lecsuknák. stoplikkal taposni......

Ja, ez az volt amit szerintem a szövetségnek illene megtenni.

Ha rajtam múlna és a labdarúgó szövetségeknek érdekében állna javítani a foci min?ségét, és el?segíteni a fair playt ugye, akkor örökre eltiltanám ezt az embert. Végleg. De ugye a szövetségeknek csak addig fontos az a Fair Play dolog, amíg táblán kell hirdetni. Ha már vitázni kéne érte, vagy jogi lépéseket tenni, vagy esetleg anyagi megterhelést jelentene az el?segítése, akkor már le van sz.arva. De ez ugye senkinek sem új.
Teljesen egyetértek, de bármiben lemerem fogadni, hogy még csak meg sem fogja említeni a spanyol szövetség az eseteket. ?k is asszisztálnak ehhez, bármit meg lehet csinálni, ha real madrid vagy. Kompany a Cityb?l 4 meccset kapott egy fele ilyen belép?ér !!! Itt meg sem fogják említeni. Gusztustalan ez az egész, és lassan a szándékos testi sértés kategoriába tartozik, nem piros lap meg sárga lap...
Hihetetlen büszke vagyok a csapatunkra hogy mindezt elt?ri.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.19. 07:15:03

A szinézkedés spotszerütlen dolog de nem veszélyezteti senki egészségét.
Pepe eg hernyó. A meccs azért tanulságos, mert bizonyitja, hogy jók vagyunk. Csak a kissebb csapatok ellen is ilyen hozzállásal kellene játszani.
Fecó
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.19. 02:36:03

nem tudom, ti hogy vagytok vele, az utóbbi clasicókon játékban egyre közelebb álltak hozzánk, de most olyan messze voltak megint, mint ide okány :)

rúgtak egy kissé potyaízű gólt (nem arcoskodásból, de szerintem én megfogtam volna :D) aztán fejelt benzema egy kapufát...és ennyi, nem emlékszem más helyzetükre...a bernabeuban.... :D

mi pedig végig uraltuk a játékot, 27-73-as labdabirtoklás már-már megalázó, a 2 kapufán kívül pedig 3-4 olyan helyzetünk is volt, amiből simán rúghattunk volna gólt.
azokat az eseteket, ahol 1 hajszál választott el a ziccertől (vagy tévesen visszafújt les,stb..) nem is említem, mert rengeteg ilyen volt.
meglepett, mennyivel jobbak voltunk a játék minden elemében.

pepe...hát igen, igazolta magát megint.
odapakolt busquetsnek, villant jogosan a sárga, a színészkedése kritikán aluli volt (még busquets alves nyakában ülve sem csinál ilyet :D )...na de a messi féle szándékos taposás, az mind közül a legundorítóbb.

amit még megemlítenék, az carvalho messi ellen elkövetett szabálytalansága...az mi volt... :shock: , hátulról, erőből, abszolút az ellenfél megállítására törekedett paraszt belépő, látszott a szándék, undorító volt. (még akkor is, ha taktika fault.)

csalódtam a real madridban, bármilyen hülyén is hangzik, megint elővették azt az arcukat, amit gyűlölök.

a mieinkről pedig annyit még zárszóként, hogy egyszerűen rémisztő, mennyire magabiztosan, labdabiztosan tudunk gurigázni ekkora nyomás alatt is, és még úgy is sikerült nyerni, hogy messi a gólpasszán kívül szinte pályán sem volt.

a végére egy kérdés : voltak ugye sárgalapok a meccsen...senki nem lett eltiltva, senkinek nem gyűltek ki a lapok, vagy ilyesmi ?
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2012.01.19. 02:32:18

A kis sünmalacok fájdalmasan ríttak, de kitartóan másztak rá... a kaktuszra.
(A mai meccs rövid összefoglalója.) :wink:
Jose Carreras mondta, h két csapatnak szurkol: a Barcának és a Real ellenfelének. (by barca 1986) ;-)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.01.19. 01:43:17

Gali írta:
daffy írta:a kis betist úgy lebecsültétek,mint annak a rendje. nem gondolod,hogy ha a barca odateszi magát rendesen,akkor megismétlődik az eredmény?!
Lehet, hogy a Barca lebecsülte a Betist, de a sevillai alakulat a Madriddal ellentétben nem állt be a saját kapuja elé 10 emberrel védekezni, hogy csíkos lett a hátuk a hálótól. A világ második legjobb csapatának legalább hazai pályán illene fociznia. Ez ma nem jött össze.
Igaza van daffynak, nem azon múlik, hogy te mennyire akarsz támadni ha az ellenfél nem engedi!Annak kell örülni, még mindig nicns ellenszer bárki legyen az ellenfél, ha mindenki odafigyel és a feladatára koncentrál, s működik a letámadás!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.19. 01:28:19

miihii írta:A meccs után stílszerű a viasat 3-on a Véres játék :D
Ebben is megy a rugdosódás,de legalább itt nem zavarja a labda az eseményeket... :roll:
Ha lenne itt egy LIKE gomb, nyomnék neked egyet :D

mekkora hsz :D De sajnos most nem tudom megnézni a Van Damme filmjét, mert mennem kell aludni... ma 5kor kelek...

ON!
KépKép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.01.19. 01:23:05

A meccs után stílszerű a viasat 3-on a Véres játék :D
Ebben is megy a rugdosódás,de legalább itt nem zavarja a labda az eseményeket... :roll:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2012.01.19. 01:17:44

daffy írta:
Gali írta: Ezért becsülöm a Betist. "Kis" csapat létére játszott egy élvezetes meccset a Barcával és nem utolsó sorban bevert 2 gólt. A "nagy" Real meg hazai pályán előadta a futball paródiáját, fűszerezve a favágással.
a kis betist úgy lebecsültétek,mint annak a rendje. nem gondolod,hogy ha a barca odateszi magát rendesen,akkor megismétlődik az eredmény?!
Lehet, hogy a Barca lebecsülte a Betist, de a sevillai alakulat a Madriddal ellentétben nem állt be a saját kapuja elé 10 emberrel védekezni, hogy csíkos lett a hátuk a hálótól. A világ második legjobb csapatának legalább hazai pályán illene fociznia. Ez ma nem jött össze.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.19. 01:09:54

Egy pillanatra figyelmen kívül hagyva a tényt hogy folyamatosan porba van alázva általunk a madrid:

Én mostmár minden madridista helyében irtózatosan szégyellném ezt a csapatot, és nagoyn sajnálnám hogy pont ők viselik most a kedvenc klubom mezét.

Undorító már az is ahogy felmentek, kb 7 védővel, de az hagyján.
Az, hogy mit művel Coentrao, Carvalho, Lass, Alonso...

Pepe pedig megér egy külön misét. Totálisan egyértelmű az hogy direkt tapos bele Messi kezébe, persze csak miután meg is rúgja a már amúgy is földön lévő játékost. Az hagyján h előtte és utána is több sárgás belépője volt. Vagy hogy meglegyintették a vállát és 10 percig próbálta előadni a nyílt és szilánkos orrtörést a partvonalon fetrengve.

Semmi túlzást nincs benne szerintem, úgy érzem hogy utólag ezért el kéne tiltani. Normál esetben 1-2 meccsre. De neki ez ugye már súlyosan halmozati lenne. Én simán eltiltanám a pályáról erre az idényre. Nem belépőkkel vagy ilyesmivel veszélyezteti a társakat, hanem szándékos játékidőn kívüli súlyos testi sértéssel, méghozzá nem először. Ha ilyet nem a gyepen csinálna, már elsőre lecsuknák. stoplikkal taposni......

Ja, ez az volt amit szerintem a szövetségnek illene megtenni.

Ha rajtam múlna és a labdarúgó szövetségeknek érdekében állna javítani a foci minőségét, és elősegíteni a fair playt ugye, akkor örökre eltiltanám ezt az embert. Végleg. De ugye a szövetségeknek csak addig fontos az a Fair Play dolog, amíg táblán kell hirdetni. Ha már vitázni kéne érte, vagy jogi lépéseket tenni, vagy esetleg anyagi megterhelést jelentene az elősegítése, akkor már le van sz.arva. De ez ugye senkinek sem új.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.19. 00:57:51

Igazából a Real csapat különböző játékosokból áll számomra, amelyeket egyeseket gyűlölöm és egyeseket tisztelem, illetve a nagy részük semlegesek számomra.

Játékosok, akiket tisztelek:
Casillas
Benzema
Higuain
Kaka
Ők számomra jók és sportszerű focisták. Nem lehet utálni őket.


Játékosok, akiket baromira rühellem:
Carvalho
Pepe
Sergio Ramos
Marcelo
Arbeloa



és lista összeállításakor döbbentem rá, hogy azokat akiket rühelem, mindegyik védő...
KépKép
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.01.19. 00:50:41

Szerintem Pepe kicsit skizofrén állapotban játszott.

Néha a színészi tudását csillogtatta, néha meg a favágó fejszéjét. :D
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.19. 00:42:38

szilamer írta:
Persze Én erről beszéltem amiről te... A kéztaposás az tényleg [auto_cenzúra]ég volt. És nem arról beszéltem, hogy rugják agyon, hanem mikor idegesek nem figyelnek annyira meg minden.
Mindegy nem érted.
Nem figyelnek annyira?Minden idők egyik legnagyobb klubjában játszanak ,ha nem tudnak minden helyzetben ennek megfelelni akkor semmi keresni valójuk nincs itt.

Amikor Busquets,Messi vagy bárki a csapatból színészkedik vagy alattomosan játszik szégyenlem magam mert mindennek ellentmond amiért én meg szerettem ezt a csapatot.

Én tényleg próbálom tisztelni a Realt de még pár ilyen meccs és az ilyen megmozdulások szét fogják bombázni a Realról kialakított képemet.Amit anno az igazi GALAKTIKUSOK alakítottak ki,de sajnos ma már csak Cassillas maradt hírmondónak.
10 éve is barca drukker voltam és utáltam a Realt,Zidane-nal,Figoval,Ronaldoval együtt ,de ellenük megtiszteltetés volt játszani.
Mára ebből annyi maradt hogy a 70.perctől azon izgulok ,hogy ne legyen sérülés a meccsen.
Válasz küldése