Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.25. 13:56:42

A Bale-transzferhez annyit, hogy tulajdonképpen mindig is amellett voltam, hogy maradnia kell, de egyértelmű, hogy ilyen brutális összeg esetében nem lehet nem elengedni. Ezt Levy is nagyon jól tudta, aki remekül taktikázva végül szerintem a lehető legtöbb pénzt csikarta ki Pérezből. :D Kiemelkedő játékos Bale, de ez a 100 millió (ha ugyan ennyi lesz a végleges ár) több, mint amennyit valójában ér. Nagyon hiányozni fog, de jól jártunk ezzel az üzlettel.
Drigo írta:Remélem, a vezetőség elgondolkozik a leigazolásán. Egy Alba - Di Maria páros képes lehet arra, hogy egy egész meccsen keresztül színészkedjen.
Pláne, ha még Busquets és Mascherano is ott van.
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2013.08.25. 13:48:18

Amúgy ennek mennyi lehet az igazságtartalma? Kb. 30%. Bármi is lesz, bárhová is megy Bale, csak ne a Realba. :roll:
Szerintem ez már inkább 99%. Pluszban még Villas Boas is kijelentette, hogy Bale még a keretben sem fog szerepelni a mostani bajnokin. Na de már lehet holnap kiderül a dolog, ha Bale lesz olyan ficsúr, hogy kimenjen megnézni a Granada elleni meccset. :lol: :lol:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2013.08.25. 13:32:38

donatiesto írta:Gareth Bale = az NB I 16 csapatának összes játékosa

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... sa-2273921
Akkor a Real felvásárolhatná az egész NB 1-et, kinek kell Bale, ha van "Air" Sanyi, Böde, meg akkor már jöhetne Zombori is! :mrgreen: Tipszmiksz Csabi meg vezethetné az ultrákat! :D
http://www.hatharom.com/2013/08/24/bale ... t-sajtohir
Amúgy ennek mennyi lehet az igazságtartalma? Kb. 30%. Bármi is lesz, bárhová is megy Bale, csak ne a Realba. :roll:
Off: Századik hsz.-em! \:D/ \:D/
Kép
Avatar
Gyusquets
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.06.01. 13:12:43

2013.08.25. 12:56:41

MichaaBee írta: Engem egyébként meglep, hogy az NB1 összes futballistájának értéke együtt eléri a közel 100 millió eurót. Bevallom, én kevesebbre saccoltam volna jóval.
Engem nem lep meg. Fogadjunk, hogy ebből kb 90 millió euró Torghelle "Air" Sanyi értéke. (Egyébként tleg durva, ha így van.)
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.08.25. 12:30:30

donatiesto írta:Gareth Bale = az NB I 16 csapatának összes játékosa

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... sa-2273921
Engem egyébként meglep, hogy az NB1 összes futballistájának értéke együtt eléri a közel 100 millió eurót. Bevallom, én kevesebbre saccoltam volna jóval.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.08.25. 12:09:35

visca el barca írta:most olvasom h az arsenal 30 milliot fizetne di mariaért. tökön szúrom magam, ha egy ujabb ballaszttól szabadulnak meg ennyiért...
Remélem, a vezetőség elgondolkozik a leigazolásán. Egy Alba - Di Maria páros képes lehet arra, hogy egy egész meccsen keresztül színészkedjen.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.08.25. 12:05:13

Barcaman1993 írta: Ezt a marketinges dolgot meg hagyjuk már. Egyértelműen nem hozzák vissza a pénzüket gazdaságilag, maximum annyit el lehet róluk mondani, hogy sportszakmailag megérte. Kaká a 2-ből egyikbe sem tartozik bele.
Azt azert mi nem tudhatjuk, hogy pontosan mennyi penzt is hoz a klubbhoz Kaka vagy Ronaldo.
Eloszor is ott vannak a mezeladasok, a marketing beveteleik felet le kell adjak a klubbnak (ami Ronaldo eseteben 30 millio felett van es eleinte Kaka-nak is ennyi korul volt), a leigazolasuk utan tobb ceggel is ujra lettek targyalva a szerzodesek (persze joval kedvezobb feltetelekkel. pl az adidas 35 helyett evi 40 milliot utal), uj tamogatok is megjelentek (emirates), a bevetelek eves szinten 40 millioval nonek. Most hogy ebbol pontosan mennyi is koszonheto Ronaldonak vagy Kakanak, azt nem tudhatjuk.
Az viszont nyilvanvalo, hogy mig Ronaldo teljes mertekben megert 94 millio eurot, addig Kaka sportszakmailag hatalmas bukas, penzugyileg talan nem annyira.
Barcaman1993 írta:
visca el barca írta:most olvasom h az arsenal 30 milliot fizetne di mariaért. tökön szúrom magam, ha egy ujabb ballaszttól szabadulnak meg ennyiért...
Egy agyatlan pali ez a Di Maria, de azt ne feledjük, ha formában van, akkor félelmetesen jól játszik. Nem olyan rossz játékos, mint amilyennek számon tartják.
Di Maria kepessegei rendbe vannak, mert hihetetlen dolgokra kepes, 1 az 1 ellen barkit megver, hatalmas passzokat is ki tud osztani es kuzd is a palyan. A problema inkabb a dontesei meghozatalaval van. Sokszor belevezeti az ellenfelbe, amikor passzolni kell, inkabb elkezd cselezni, amikor ra kene rugja, inkabb lepasszolja, amikor passzolnia kene, inkabb rarugja, stb.
Kép
donatiesto
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:51:41

2013.08.25. 12:02:50

Gareth Bale = az NB I 16 csapatának összes játékosa

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... sa-2273921
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.25. 11:57:24

visca el barca írta:most olvasom h az arsenal 30 milliot fizetne di mariaért. tökön szúrom magam, ha egy ujabb ballaszttól szabadulnak meg ennyiért...
Egy agyatlan pali ez a Di Maria, de azt ne feledjük, ha formában van, akkor félelmetesen jól játszik. Nem olyan rossz játékos, mint amilyennek számon tartják.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.25. 11:53:58

most olvasom h az arsenal 30 milliot fizetne di mariaért. tökön szúrom magam, ha egy ujabb ballaszttól szabadulnak meg ennyiért...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.25. 10:40:09

Chino írta:szerintem itt inkább arról van szó, hogy nem tudnak közös nevezőre jutni a fizetésemelés kérdésében. Ha jól értesültem Cr 20 milliót akar, illetve, hogy nagyobb részben részesüljön a reklámbevételekből. Ez a 20 millió pedig még nagyobb gond, mivel így az új adótörvények lennének már érvényesek rá, így a klubnak ez kb. 36-38 millió lenne évente. Persze mindegyy mert visszahozza az árát. :D Ahogy Bale is egy éven belül.
Azért ezekről jó lenne valami kimutatás, mert nem hiszem, hogy pl. Kaka mezét az utóbbi 2-3 évben annyira kapkodnák, akár a kínaiak. Nem tudom hogy vannak vele egyesek, de én nem nagyon hiszem, hogy tényleg úgy megy ez a bevétel, mint ahogy azt kifelé kommunikálják. Kaká is nemhogy ráfizetés volt, hanem külön kiváló befektetés. Szerintem ezek a játékosok behozzák kb. a fizetésüket, de annyi. A brazil mennyi is volt idáig? 100-110 millió?
Ha Balere van 100 millió, aki valljuk be egyelőre nagy kérdőjel, akkor nehogy már Ronaldora, aki messze a csapata legnagyobb húzóembere, akkor rá ne legyen pénz. Kicsit paradox a dolog. Aztán mikor Ronaldot megkérdezik a hosszabbításáról, akkor mindig kitér a válaszadás elől, majd most a Bale ügyben is. Akiről hiába mondja mindenki, hogy más poszton is tud játszani (ami teljesen igaz), de a NO.1 pozíciója a balszélső poszt, ami már foglalt.

Ezt a marketinges dolgot meg hagyjuk már. Egyértelműen nem hozzák vissza a pénzüket gazdaságilag, maximum annyit el lehet róluk mondani, hogy sportszakmailag megérte. Kaká a 2-ből egyikbe sem tartozik bele.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.08.24. 22:05:59

meg regebben vegeztem egy kis szamitast

-amikor Ronaldot leigazoltuk 25% volt osszesen az ado
CR jelenlegi brutto fizetese: 16 M
ebbol lejon 25% ado az allamnak: 4 M
Tehat CR kezhezkap: 12 M-t
Havi: 1 milliot kap
ennyibe kerul nekunk havonta: 1.3 millio

-jelenleg 54%
CR jovendo brutto fizetese: 39.5 M
ebbol lejon 54% ado az allamnak: 21.5M
Tehat CR kezhezkap: 18 M
Havi: 1.5 milliot kap
ennyibe kerulne nekunk havonta: 3.3 millio

Es meg a marketing bevetelekrol nem is volt szo.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.24. 21:39:36

szerintem itt inkább arról van szó, hogy nem tudnak közös nevezőre jutni a fizetésemelés kérdésében. Ha jól értesültem Cr 20 milliót akar, illetve, hogy nagyobb részben részesüljön a reklámbevételekből. Ez a 20 millió pedig még nagyobb gond, mivel így az új adótörvények lennének már érvényesek rá, így a klubnak ez kb. 36-38 millió lenne évente. Persze mindegyy mert visszahozza az árát. :D Ahogy Bale is egy éven belül.
Azért ezekről jó lenne valami kimutatás, mert nem hiszem, hogy pl. Kaka mezét az utóbbi 2-3 évben annyira kapkodnák, akár a kínaiak. Nem tudom hogy vannak vele egyesek, de én nem nagyon hiszem, hogy tényleg úgy megy ez a bevétel, mint ahogy azt kifelé kommunikálják. Kaká is nemhogy ráfizetés volt, hanem külön kiváló befektetés. Szerintem ezek a játékosok behozzák kb. a fizetésüket, de annyi. A brazil mennyi is volt idáig? 100-110 millió?
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.24. 16:33:48

ferninho írta: hova?
franciába nem menne el, annyira ő sem hülye, németbe úgyse veszi meg a Bayern, olasz is kilőve, a Barca is.
Marad 1 alternatíva a United, de kétlem, hogy visszamenne miközben már nincs ott Sir Alex....
Bárkinek is ez kérdés? 1 éve meccsről meccsre azon röhögtünk, amikor Ronaldo gólt lőtt, akkor nem örült a góljának. Azért valljuk be, hogy 80 ezer ember előtt ezt hétről hétre eljátszani nem olyan egyszerű. Felrobban a stadion te meg olyan nyugodt vagy, mintha most keltél volna?

Másrészt már 1 éve folyamatosan a szerződéshosszabbításáról van szó. Most nem azért, de szted ha maradni akar, akkor olyan nehéz lenne a megállapodás? A Realnál mindenki a világ legjobbjaként tekint rá (mondjuk most itt nem fontos Messi :D ), a csapata messze legnagyobb vezéregyénisége. Bárki azt gondolná, ha maradni akarna, akkor Perez már rég nem hosszabbította volna meg a szerződését? Ezerszer fontosabb lenne, hogy ő hosszabbítson, minthogy Bale érkezne. Ezek után mire következtet az ember?

Hova menne? Jövőre 1 év lesz a szerződéséből, így messze nem tudják annyiért eladni, mint amennyi a valós értéke lenne. Ennyi pénz pedig jónéhány csapatnak nem okozna gondot (MU, CITY, PSG, MONACO, BAYERN stb.).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.08.24. 14:07:33

sjay írta:
Initom írta:
Én is úgy gondolom,hogy Bale érkezése előrevetíti Ronaldo távozását. Főleg úgy ,hogy a portugál nem akar hosszabbítani :)
Távozni fog CR, csak nem mostanság, szerintem inkább 2015-ben.
Én a jövő nyarat gondoltam,mint időpont :)
Abi & Tito
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.08.24. 14:03:17

Initom írta:
Én is úgy gondolom,hogy Bale érkezése előrevetíti Ronaldo távozását. Főleg úgy ,hogy a portugál nem akar hosszabbítani :)
Távozni fog CR, csak nem mostanság, szerintem inkább 2015-ben.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.08.24. 13:26:14

ferninho írta:csak a szokásos Rivaldo11 :lol: :lol:
Csak én érzem, hogy CR lépni fog jövőre?
hova?
franciába nem menne el, annyira ő sem hülye, németbe úgyse veszi meg a Bayern, olasz is kilőve, a Barca is.
Marad 1 alternatíva a United, de kétlem, hogy visszamenne miközben már nincs ott Sir Alex....
Én is úgy gondolom,hogy Bale érkezése előrevetíti Ronaldo távozását. Főleg úgy ,hogy a portugál nem akar hosszabbítani :)
Abi & Tito
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.08.24. 12:13:37

"Szeretném felhívni a figyelmet a madridistán megjelent "VégBale..." címmel íródott szösszenetre :D :D :D "

amúgy hihetetlen hova süllyedt a színvonal a madridistán... mondjuk várható is volt, miután nem maradt ott senki és csak azért van tovább csinálva az oldal, hogy a reklámokból jöjjön még be a pénz, de egy színvonalat azért tarthatna....
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.08.24. 12:01:05

Abban nem vagyok biztos, hogy szakmailag nem lesz erősítés Bale, mert a tavalyi szezonban kétségtelenül egy erős, meccseket befolyásolni képes játékossá érett. Gyakorlatilag lesz egy Ronaldo light a pálya jobb oldalán, kérdés, hogy ez a szerepkör mennyire fog neki feküdni. A lényeg, hogy szakmai szempontból én nem temetném ezt az igazolást.

Az üzleti része már más tészta. :D 100 milla érte az évszázad vicce eddig, pedig a mi Ibra transzferünk sem volt piskóta éppen, de ez köröket ver rá. Ha viszont bejön nekik, és jó lesz Bale, akkor nekik az üzleti oldal tökmindegy, mert tudjuk jól, hogy ott a pénz nem téma, ezen kívül több játékost is áron felül adtak el a nyáron, szóval a mérlegük hozzájuk mérten még így sem mondható rossznak.

Kíváncsi leszek, hogy mi fog kisülni ebből.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.24. 11:05:00

Szeretném felhívni a figyelmet a madridistán megjelent "VégBale [..]" címmel íródott szösszenetre :D :D :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2013.08.24. 11:00:27

CR-ről annyit, hogy már egyre többen mondják, hogy szinte teljesen biztosak abban, hogy hosszabbítani fog. Ugye először mondta Perez, aztán Ancellotti, néhány csapattárs és most legutóbb Raúl. Ez arra enged következtetni, hogy már meg is történt a megállapodás (vagy már nagyon közel járnak a felek), csak még a megfelelő időpontra várnak a bejelentéssel (lehet Bale érkezése után akarják közölni). Mindenesetre az MU-s pletykák is megszűntek az elmúlt 1-2 hétben, ami szintén beszédes lehet.
Egyébként Manchesteren kívül nem is hiszem, hogy menne máshova most (max majd levezetni Portugáliába, vagy valamelyik újgazdag klubba). Szerintem sok fog múlni azon is, hogy hogyan fognak muzsikálni a Vörösök idén meg jövőre, mert ha nem lesznek úgymond a tűz közelében SAF nélkül, akkor neki sem lesz nagyon érdeke visszamenni.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.08.24. 10:18:48

A Real Madrid hivatalos oldala semmit sem ír a dologról. Ahogy a wikipédia is a Spurst jelöli meg Bale jelenlegi csapatának :D (hiszitek vagy sem, nagyon gyorsan átállítják :D )
De ha mégis igaz, akkor sem látom, mi értelme ennek az igazolásnak...
Tipikus farokméregetés...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.23. 22:05:43

Csak a szokásos...anno megmondtam, h. Ibra itt betli lesz. Most azt is, hogy az amúgy sem extra Bale szintén...Aztán lehet kacarászni.
Megértem, hogy kell egy név- Neymar után mindenképp- de ez az igazolás-ezt a palit ennyiért...- egyenesen szánalmas.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.23. 20:54:02

jenooo írta:
Rivaldo11 írta:Ekkora ökröt még nem csinált magából perez-eddig. Eyszezonos tucatembert vesz meg rekordöszegért...hát ez csodálatos :lol:
Ezt azért én erős túlzásnak tartom.
Jött Isco, aki tényleg nagyon penge, de azon a poszton szerintem! Özil sem kutyaütő.
Isco annyival másabb Özilnél, hogy valamilyen szinten hátrébb játszik és a védekezésben is bőven kiveszi a részét. Nem nagyon nézek meccs utáni statisztikákat, de szinte biztos, hogy ő ott van a legtöbbet futott 3 ember között. Legalábbis az előszezon és a bajnoki alapján. Ez Özilre viszont soha nem volt jellemző.
Én is bőven túlzásnak tartom. Azért Bale nem tucatember, viszont már így is 25-30 gólos szezont várnak el tőle. A spanyol szurkolóknak pedig tudjuk, hogy még nagyobbak az elvárásaik, szóval, ha nem robbant azonnal menni fog a fütty. Ez pedig pláne nehéz lesz, ha az átigazolási szezon utolsó napjára beesik.

Azért kezdetben Özil sem sz..rt ennyire a védekezésre, ami nem is akkora csoda, mivel bérelt helye volt a kezdőben, bárhogy is játszott.
Isco tényleg ígéretes és én is egyértelomű erősítésnek tartom, de az ő esetében is kell néhány meccset várni.
Amúgy én a Betis és a PSG elleni meccsük egy részét láttam, de akkora változást Mou-hoz képest MÉG nem láttam.
Forca Barca!!!!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.08.23. 20:50:21

csak a szokásos Rivaldo11 :lol: :lol:
Csak én érzem, hogy CR lépni fog jövőre?
hova?
franciába nem menne el, annyira ő sem hülye, németbe úgyse veszi meg a Bayern, olasz is kilőve, a Barca is.
Marad 1 alternatíva a United, de kétlem, hogy visszamenne miközben már nincs ott Sir Alex....
madridista
Válasz küldése