Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.06. 15:18:00

zsírosdeszka írta:
ez pontosan így van,viszont a barcában nagyon sokat tanulhat,ami esetleg későbbi csapatainál sikereket hozhat. a véleményem az,hogy egy újonc edzőnek nem a világ legjobb csapatának a padján kéne megtanulnia a szakmát. a másik oldal pedig az,hogy ha bírja az utánpótlás és a szerencse is vele van,legenda lehet,mert idővel megtanul mindent.
Ez könnyen előfordulhat. De jelenleg közel sem olyan jó, hogy Európa 10-20 edzője közé sorolnám. Aztán bármi lehet belőle, lehet idővel jobb lesz, mint bárki, de jelenleg közel sincs a toppon.
azért azt megnézném,hogy pl egy SAF mit hozna ki ebből a barcából. nálam ő a legnagyobb edző.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.06. 15:17:41

zsírosdeszka írta:
Alapvető tulajdonságok közül párat felsorolok, de persze bőven lehet majd még hozzáírni Smile
- cserélni tudás (mennyire hasznos a csapatnak, mennyire kell a győzelemhez a váltás, mennyire szervezi át a csapatot stb - kifogások nem játszanak, hogy pl. rövid a pad, nem volt mindig rövid)
- igazolások (ki vált be, ki nem vált be stb)
- taktikai felállás
Cserélni tudás: Pep többször nyúl bele rosszul a meccsbe, mint jól.
Igazolások: Meg kell nézni az Eto'o, Csiga, Ibra emberkéket.
Taktikai felállás: szinte kivétel nélkül mindig ugyanazt játsza.

Majd meglátjátok, ha nem a Barca edzője lesz. Aki 1-2-3 éve nézi a focit annak lehet ő Istencsászár, de az idő majd igazolja, hogy jó középszerű edző, kivételes képességű csapat élén.
okés, mondom, legyen murinnyó a legjobb, aki eddig ugye kizárólag középszerű csapatokkal bizonyított (porto - a legazdagabb klub portugáliában, cselzi - abramovics és az ő bukszája, inter - kb mint a porto, csak "olasz" kiadásban). és hát a madrid sem az a halmozottan hátrányos helyzetű brigád, de itt még várjuk meg, h mi fog leesni.
a kutyát nem érdekli.

egyébként, annak az eldöntésének h ki milyen edző, nagyon nagy mértékben közrejátszanak a körülmények is, ahol bizonyítania kell. sztem senki nem mondaná mondjuk del bosquéról, h mekkora lúzer, csak azért, mert a besiktassal nem csinált semmi különöset.
amúgy pl az öreg sztem zsebreteszi murinnyót és pepet együtt.
kb 35 éve nézek focit és abszolút nem istencsászár nálam guardiola.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 15:16:06

ez pontosan így van,viszont a barcában nagyon sokat tanulhat,ami esetleg későbbi csapatainál sikereket hozhat. a véleményem az,hogy egy újonc edzőnek nem a világ legjobb csapatának a padján kéne megtanulnia a szakmát. a másik oldal pedig az,hogy ha bírja az utánpótlás és a szerencse is vele van,legenda lehet,mert idővel megtanul mindent.
Ez könnyen előfordulhat. De jelenleg közel sem olyan jó, hogy Európa 10-20 edzője közé sorolnám. Aztán bármi lehet belőle, lehet idővel jobb lesz, mint bárki, de jelenleg közel sincs a toppon.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.06. 15:12:39

zsírosdeszka írta:
Alapvető tulajdonságok közül párat felsorolok, de persze bőven lehet majd még hozzáírni Smile
- cserélni tudás (mennyire hasznos a csapatnak, mennyire kell a győzelemhez a váltás, mennyire szervezi át a csapatot stb - kifogások nem játszanak, hogy pl. rövid a pad, nem volt mindig rövid)
- igazolások (ki vált be, ki nem vált be stb)
- taktikai felállás
Cserélni tudás: Pep többször nyúl bele rosszul a meccsbe, mint jól.
Igazolások: Meg kell nézni az Eto'o, Csiga, Ibra emberkéket.
Taktikai felállás: szinte kivétel nélkül mindig ugyanazt játsza.

Majd meglátjátok, ha nem a Barca edzője lesz. Aki 1-2-3 éve nézi a focit annak lehet ő Istencsászár, de az idő majd igazolja, hogy jó középszerű edző, kivételes képességű csapat élén.
ez pontosan így van,viszont a barcában nagyon sokat tanulhat,ami esetleg későbbi csapatainál sikereket hozhat. a véleményem az,hogy egy újonc edzőnek nem a világ legjobb csapatának a padján kéne megtanulnia a szakmát. a másik oldal pedig az,hogy ha bírja az utánpótlás és a szerencse is vele van,legenda lehet,mert idővel megtanul mindent.
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.06. 15:05:07

Egy érdekes adat:

Head-to-head results
Real Madrid wins 68
FC Barcelona wins 62
Draws 30
Total matches 160

Eléggé kiegyensúlyozott :)
forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/El_Cl%C3%A1sico
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 15:02:40

Alapvető tulajdonságok közül párat felsorolok, de persze bőven lehet majd még hozzáírni Smile
- cserélni tudás (mennyire hasznos a csapatnak, mennyire kell a győzelemhez a váltás, mennyire szervezi át a csapatot stb - kifogások nem játszanak, hogy pl. rövid a pad, nem volt mindig rövid)
- igazolások (ki vált be, ki nem vált be stb)
- taktikai felállás
Cserélni tudás: Pep többször nyúl bele rosszul a meccsbe, mint jól.
Igazolások: Meg kell nézni az Eto'o, Csiga, Ibra emberkéket.
Taktikai felállás: szinte kivétel nélkül mindig ugyanazt játsza.

Majd meglátjátok, ha nem a Barca edzője lesz. Aki 1-2-3 éve nézi a focit annak lehet ő Istencsászár, de az idő majd igazolja, hogy jó középszerű edző, kivételes képességű csapat élén.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.11.06. 14:55:03

a világ jelenlegi legjobb válogatott csapata azzal a focival lett világbajnok, amit a barca játszik, amire guardiola (is) tanítja őket (már amikor összejön a bugi :D)
innentől akár 6 milliárd ember szerint is lehet jobb edző murinnyó, mint guardiola, megmondom őszintén, leszharom.

az első betűjétől az utolsóig egyetértek gergő hszével.
PUYOL-XAVI-INIESTA
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.06. 14:46:36

Perrero írta:a legjobbat ne keverjük a legnépszerűbbel
Persze, de azért hogy asszem 8 éve nem kapott ki otthon egyik csapatával sem, azért sejtet némi szaktudást is.
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.06. 14:01:06

Ez így egy meddő vita :D Sosem lesz vége (olyan mint a politika :D)

Viszont, ha mégis ezen a téren mentek tovább, akkor érdemes lenne tényként felsorolni, melyik edző miben jó vagy miben gyenge.
1 pontot ér amiben vitathatatlanul jó és -1-et, amiben nem jó.
Ez így lesarkítása a dolgoknak nagyon, de tulajdonképpen minden matematika alapján működik, és addig amig azok az érvek, hogy az egyik egy mocsok a másik jókor volt jóhelyen vagy fordítva, addig felesleges tovább irogatni erről.
Alapvető tulajdonságok közül párat felsorolok, de persze bőven lehet majd még hozzáírni :)
- cserélni tudás (mennyire hasznos a csapatnak, mennyire kell a győzelemhez a váltás, mennyire szervezi át a csapatot stb - kifogások nem játszanak, hogy pl. rövid a pad, nem volt mindig rövid)
- igazolások (ki vált be, ki nem vált be stb)
- taktikai felállás

stb.

Csak egy ötlet persze, hogy énis mondhassak valamit a témához :)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.11.06. 13:30:24

zsírosdeszka írta: Attól, hogy ezt kész tényként írod le, attól még nem az. :D
Mármint most min akarsz vitatkozni hogy a közvélemény/média kit tart a világ legjobb csapatának? Mert én ezt írtam.
Mert azt hiszem ez világosan lejön mindenhonnan. Ha nem akkor lehet én élek más bolygón.
Mondjuk vannak bőven hátrányai(sőt sokkal több mint előny) is minden $zar a sokszorosával csapódik le rajtunk, elég megnézni az esküvős cuccot még az is több napig volt címlap téma mint Zsozé triplája. Holott más csapatnál is vannak hasonló dolgok.
zsírosdeszka írta: Épp az benne a jó, hogy mindenki esélyesebbnek tartotta a Barcelona csapatát, és mégsem nyertek. Itt mutatkozik meg a 2 edző közt a különbség. Ne felejtsd el, hogy ha majd elmegy Pep Guardiola egy erős középcsapathoz, vagy egy másik nagycsapathoz, kíváncsi leszek az edzői kvalitásaira (Pl.: Frank Rijkaard)!
Persze :lol:
Szerencsére a béel történetébe most először fordult elő hogy a kevésbé esélyes csapat ment tovább és pont mind1ikre rá lehetett húzni hogy az edzők közti kvalitásbeli különbségek döntöttek.
Ne bohóckodjunk már.
A többi meg megint teljsen felesleges feltételezés, egyenlőre szerencsére itt van.
LG írta: Amit pedig zsírosdeszka irt le Mourinhoról azzal teljesen egyet értek. Az én szememben sokkal nagyobb érdem egy Portoval meg egy Interrel BL-t nyerni, mint a világ messze legerősebb keretével rendelkező Barcával.
Hát ha az eredményeket nézzük akkor lehet de én vagyok olyan népművészeti cserépedény hogy nézzem hogy hogy értük el mert a mi saját futballfilozófiánkat asszem sokkal-sokkal nehezebb győzelemre vezetni mint a zsozé féle modern-nézhetetlen focit.
Elég megnézni az Arsenalt hányszor csináltak belőle bohócot az utóbbi években minden porondon holott sok-sok évekig nagyon erős keretük volt. Hasonló filozófiával rendelkeznek ők is.
Nagyon nagy különbség kell ahhoz általában két csapat esetében hogy a totális támadófoci felé billenjen a mérleg.
Hatékonyságban akkora hendikeppel indul a modern foci hogy csak egy atom csapattal dolgozható csak le.
A jelenkori modern foci egyik fő irányadója a portugál. Csak éppen sok 100millió ember nem azért ül a TV elé hogy ezt lássa köztük én sem.

Az meg megint komolytalan dolog hogy nem voltak a nézhető focihoz emberei. Cselziben Ancelotti :lol: (aki nem éppen a joga TV-n nőtt fel) ellenkezőjét bizonyítja.
Interben is volt egy Maicon,Snájder,Eto'o,Miltio,Pandev fémjelezte keret.
Sokan sokkal szerényebb kerettel produkáltak nézhetőt.
Nem is vártam folyamatos atomfocit nem lett volna jogos csak azért 2-3 meccsenként produkálhattak volna TV-be illőt.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.11.06. 13:19:09

Én igazából pár dolgot nem értek a dologgal kapcsolatban.Állást foglalni nem igazán akarok de az észrevételeimet leírnám. :)

Kezdjük a tavalyi Inter - Barcával.Most,h az Inter továbbjutott Mourinhot ugye hajlamos mindenki zseninek nevezni.Ám ha a Barca jutott volna be a döntőbe akkor gyanítom,h még egy címvédés esetén is az erős kerettel meg a jókor volt jó helyen dumával el lenne intézve Pep.Mondjuk ezt már nem tudjuk meg ugye de én így érzem.Ennek mi lehet az oka?

Aztán nézzünk valamit korábbról.Nézzük a Chelseas éveit.Rijkaard kiejtette a portugált.Mégis Frank is csak egy közepes tudású edző...a portugálhoz képest egyenesen egy senki.Meg aztán pl a Chelseavel nem jött neki össze a Bl még annak ellenére sem,h a jóistent is megvehette.

És ha mondjuk vannak emberkék akik Messit túlértékelt játékosnak tartják meg a "jó sajtójával" magyarázzák pl az aranylabdát meg ilyenek akkor sztem ezt mi is nyugodtan megtehetjük Mourinhoval. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.06. 12:59:48

LG írta:aki néha saját csapata kerékkötője. Pl. sokan hibáztatják a bírót a tavalyi BL kiesésért, de sztem az igazi bűnös a katalán mester.
ezzel viszont, ebben a formában maximálisan egyetértek! nagyítottam a kulcsszót, az a lényeg, h nem mindig, DE előfordul... ebben nincs vita részemről ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.11.06. 14:08:23-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.06. 12:51:50

Fecooo írta:LG-vel még egyet is tudnék érteni, ha nem tudnám, h JM-et szinte "imádja", így csinálhat bármit, ő csak max. annyit fog reagálni rá, h "van rosszabb"...
sajnos ő vagy utálni tud vkit, vagy imádni, legalábbis erre merek következtetni...

mint tudjátok, én se vagyok oda Pepért, de LG meg hajlamos túlértékelni azt, akit imád, és alulértékelni azt, akit nem... nekem is sokszor nehéz megtalálni az aranyközéputat, de azért próbálkozom...
Ha egyet tudnál érteni, akkor érts egyet. Én sosem nézem, h ki írta a hsz-t, csak a hsz tartalmát, így elvonatkoztatok az esetleges mögöttes érzelmektől. Ezért gyakran van, h egyet tudok érteni olyanokkal is, akiket amúgy nem kedvelek, illetve fordítva is. Sztem ezt pár ember még tanulhatná a fórumon. :wink:

A másik meg: Lehet, h túl értékelem Mourinhot, de nem hinném. Vagy akkor sztem elég sokan túlértékelik még rajtam kívül, mert nagyon sokan tartják egy zseninek, ill. a világ egyik legjobb, hanem a legjobb edzőjének. Itt eurobarcás körben már 2005 óta nagyon nem népszerű, és sztem nagyon alulértékelt, épp a gyűlölet miatt. Nem egyszer olvastam olyanokat róla itt, h ő csak tolmács, egy szerencsés edző, vagy, h ilyen védekező taktikával bárki tudna sikereket elérni, meg aljas módszerei vannak, meg haverjai a bírók stb, stb....
Lehet, h én a másik irányban vagyok elfogult vele, de úgy gondolom az én véleményem áll közelebb valósághoz, ill. a nagy átlag véleményéhez.

Pepet meg nem utálom, de tény, h nem is szeretem bizonyos dolgok miatt. A sikereit nem kérdőjelezem meg, csak azt, h mennyi volt ebben az ő érdeme. Mind2 edzőnek elég aprólékosan követtem figyelemmel a pályafutását, és ez alapján gondolom róluk azt, amit. Lehet elfogult vagyok, de én jelenleg Mourinhot tartom a világ legjobb edzőjének, Pepet egy jó közepes edzőnek, aki néha saját csapata kerékkötője. Pl. sokan hibáztatják a bírót a tavalyi BL kiesésért, de sztem az igazi bűnös a katalán mester.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.06. 11:38:40

LG-vel még egyet is tudnék érteni, ha nem tudnám, h JM-et szinte "imádja", így csinálhat bármit, ő csak max. annyit fog reagálni rá, h "van rosszabb"...
sajnos ő vagy utálni tud vkit, vagy imádni, legalábbis erre merek következtetni...

mint tudjátok, én se vagyok oda Pepért, de LG meg hajlamos túlértékelni azt, akit imád, és alulértékelni azt, akit nem... nekem is sokszor nehéz megtalálni az aranyközéputat, de azért próbálkozom...
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2010.11.06. 11:08:00

sziasztok valaki tudna nekem linkeket adni ahol murinho a barcaról a barca játékosairól nyilatkozik???
A MECCSről pedig annyit hogy lehet direkt van így a sorsolás hogy ne játsszon egymás után kétszer otthon valamelyik fél hanem 1itt 1ott!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 11:05:51

Az a baj messze nem arra reagáltál amit én mondtam, csak felsoroltad, h mit ért el csapat az elmúlt 2,5 évben. Kisebb-nagyobb túlzások is voltak benne, de mind1, legyen. Az az igazság, h én nem gondolom, h Pepnek ezekben a sikerekben akkora érdeme lett volna, inkább jókor volt jó helyen, de ez már egy másik topicba tartozik.
Amit pedig zsírosdeszka irt le Mourinhoról azzal teljesen egyet értek. Az én szememben sokkal nagyobb érdem egy Portoval meg egy Interrel BL-t nyerni, mint a világ messze legerősebb keretével rendelkező Barcával. Teljesen igaz az is, h tavaly az Inter ellen az edzők közti különbségnek is köszönhetően estünk ki, és most is tartok tőle, h idén is döntő lehet Sad
Ezt csak megtapsolni tudom! =D>
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2010.11.06. 10:58:51

sziasztok valaki tudna nekem linkeket adni ahol murinho a barcaról a barca játékosairól nyilatkozik???
A MECCSről pedig annyit hogy lehet direkt van így a sorsolás hogy ne játsszon egymás után kétszer otthon valamelyik fél hanem 1itt 1ott!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.06. 10:51:49

Lionel85 írta:
ozsimiki írta:Amúgy már elég rég volt,amikor a 2.meccs volt nálunk,és nem az első, még az igazi Ronaldo volt akkor fehérben. Talán pont akkor amikor ősszel 0-3ra gáláztunk Dinho vezetésével,majd otthon lett tavasszal 1-1 ha jól rémlik. bááár talán a 0-3 is 2.meccsként volt...

Minden esetre elég fura,h mostanában mindig mi toljuk otthon ősszel,de amíg ilyen szép ünnepi,vagy preünnepi:D ajándékokat osztogatnak a srácok,addig nem szólok:D
Egyébként ennek mi az oka? Csupán véletlen, vagy direkt sorsolnak mindig így? Ez jelent egyáltalán előnyt valamelyik csapatnak? Vagy esetleg a szövetségben van egy sablon, ami alapján évről-évre kisorsolják a meccseket és csak a csapatok nevei változnak, amikor kiesik és feljut más csapat? Mert az is fura, hogy pl. mindig novemberben van az első meccs. Lehetne változatosabb is a sorsolás.
Ahogy írtam lejjebb, 2006-ban is a Madrid kezdett otthon, + 2007-ben volt egy karácsonyi Clasico. De igaz, h az utóbbi években leggyakrabban otthon kezdünk, és novemberben. Érdekes sorsolása van a ligának, a 2008/2009-s szezonban sztem kifejezetten buta sorsolás volt. Ha jól emlékszem akkor volt, h megvolt egy csapat sorba játszott egymás után a nagy csapatokkal, velünk, aztán Madriddal, aztán Villarreallall.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.06. 10:50:47

sjd írta:
Lionel85 írta: Mert az is fura, hogy pl. mindig novemberben van az első meccs. Lehetne változatosabb is a sorsolás.
Ezzel egyetértek. Mindig túl korán van a visszavágó a sorfalhoz :twisted: (idén is 22 ponttal kéne vezetnünk addigra)
Aztán nemrég mégis mi álltunk nekik sorfalat... Emlékszem Gago megvető fejére, amikor vonultak végig. A válláról magasan nézett le Puyolékra, amikor vonult. Tiszta madridi mentalitás. :D Már bocs az itten Real-fanoktól.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.06. 10:44:54

gergo9 írta:...
Az a baj messze nem arra reagáltál amit én mondtam, csak felsoroltad, h mit ért el csapat az elmúlt 2,5 évben. Kisebb-nagyobb túlzások is voltak benne, de mind1, legyen. Az az igazság, h én nem gondolom, h Pepnek ezekben a sikerekben akkora érdeme lett volna, inkább jókor volt jó helyen, de ez már egy másik topicba tartozik.
Amit pedig zsírosdeszka irt le Mourinhoról azzal teljesen egyet értek. Az én szememben sokkal nagyobb érdem egy Portoval meg egy Interrel BL-t nyerni, mint a világ messze legerősebb keretével rendelkező Barcával. Teljesen igaz az is, h tavaly az Inter ellen az edzők közti különbségnek is köszönhetően estünk ki, és most is tartok tőle, h idén is döntő lehet :(
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.11.06. 10:44:15

Lionel85 írta: Mert az is fura, hogy pl. mindig novemberben van az első meccs. Lehetne változatosabb is a sorsolás.
Ezzel egyetértek. Mindig túl korán van a visszavágó a sorfalhoz :twisted: (idén is 22 ponttal kéne vezetnünk addigra)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.06. 10:38:09

ozsimiki írta:Amúgy már elég rég volt,amikor a 2.meccs volt nálunk,és nem az első, még az igazi Ronaldo volt akkor fehérben. Talán pont akkor amikor ősszel 0-3ra gáláztunk Dinho vezetésével,majd otthon lett tavasszal 1-1 ha jól rémlik. bááár talán a 0-3 is 2.meccsként volt...

Minden esetre elég fura,h mostanában mindig mi toljuk otthon ősszel,de amíg ilyen szép ünnepi,vagy preünnepi:D ajándékokat osztogatnak a srácok,addig nem szólok:D
Egyébként ennek mi az oka? Csupán véletlen, vagy direkt sorsolnak mindig így? Ez jelent egyáltalán előnyt valamelyik csapatnak? Vagy esetleg a szövetségben van egy sablon, ami alapján évről-évre kisorsolják a meccseket és csak a csapatok nevei változnak, amikor kiesik és feljut más csapat? Mert az is fura, hogy pl. mindig novemberben van az első meccs. Lehetne változatosabb is a sorsolás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 10:12:50

zsíros, nem csak az interről és a porto-ról van ám szó{attól, h azokkal nyert bl-t...}, a játék minősége moslék volt mind a Portonál(elég a Depor elleni elődöntő párharcot visszanézni...), mind a Chelseanél, amikor a meccseik 70-80%-át 1-0-ra hozta, majd az Internél szintén hasonló volt a koreográfia. azt mondod, nem voltak olyan játékosai, h látványos lehessen a focija. erre én azt mondom, h a két legutóbbi csapatánál olyan játékosokat vehetett, amilyeneket AKART. terminátorokat vett, h a saját nézhetetlen focija érvényesülhessen? IGEN!
ő úgy alakította a csapatait, h ilyen legyen a játék, mert ez a stílusa.

felesleges belemagyarázásnak érzem, h "nincs neki Xavija, Iniestája". ha akart volna, ő is tudott volna olyan keretet összehozni, amivel látványos focit lehet játszatni... egyszerűen ő ilyen, kár tagadni, kár mentegetni, h azért volt olyan minőségű a foci, mert csak "ilyen" játékosokkal dolgozhatott. biztos vagyok benne, h még a Barca keretét is megpróbálná telerakni terminátorokkal és robotfocira törekedne itt is...
A nevem zsírosdeszka. Már többször jeleztem. A Portóval látványos játékkal mire ment volna? Kiesett volna a csoportkörben. Most azért nem látom, hogy Khedirán kívül terminátorokat vett volna. Lass erőszakosabb, még is inkább a padon van. Meg Benzema is. Szerintem ő alkalmazkodott a csapataihoz és most is ezt teszi. Terminátor játékkal nem lehetne a Real edzője. Ha adnék neked 200 misit, mondj már 3-4 embert, akiket posztra megvásároltál volna és menne a Joga Bonito? Akik olyan játékra lennének képesek, mint a mostani Barca? Özil sem terminátor, pedig kellett neki. Eredményorientált a csávó és az eredményesség érdekében választja meg a taktikáját. Kíváncsi leszek Pepre (elismerem, hogy jó edző), hogy a Fenerrel vagy a Chelsea-vel is a totális futballt nyomatná-e Angliában. Mert ha igen akkor nagyot koppanna. A nagyobb csapatok ellen majd lesz 1-1 meccs, hogy 3 védekező középpályással fogja nyomni. Akkor megint előjösztök az antifocival. A Milan ellen sem úgy állt fel (most jön az, hogy nyugdíjas fociklub). A játék minősége nem csak a látványon, hanem a küzdeni akaráson, a jól megválasztott taktikán is múlik. Attól még nem volt rossz minőségű a játék. Mert azzal nem érhet fel valaki Európa csúcsára.

Más: A moderátoroktól kérdezném, hogy mi értelme van annak, hogy valaki 2-4 közötti betűméretekkel ír? Persze megoldható, hogy elolvassam, de semmi értelmét nem látom.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Válasz küldése