Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Chriss
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2007.06.25. 07:21:37

2018.07.29. 07:14:37

Digne->Everton 20-25m (evertonos forrás)
Vidal->Sevilla 8-10m (sevillas forrás)
Paco: tegnapi hírek alapján Munirt választotta Valverde cserecenternek, mivel jobban használható az összjátékban. (nem nehéz, Paco aztán pont az a tipikus bója-center és annak jó is)
Sport mai címlapja szerint nagyon közel (muy cerca) van a premier leaguehez, pár órán belül kijön a teljes hír is, akkor majd többet is megtudhatunk.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.29. 06:48:47

Paco mellett Vidal és Digne sem játszott ma. :-k
"And my heart will leave you never."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.29. 06:36:57

Cestus írta:- Rabiot-t meggyőzte a PSG, hosszabbít (Paris United). A Mundo szerint viszont a PSG az utódját keresi, mert távozni akar.
Tényleg kár onnan bárkivel is próbálkozni,csak hetekig tartó bizonytalanság lesz belőle. Verattinál még asszem hónapok is,két nyáron is szóba került.
Az említett kp-k közül már mindenki visszautasított minket elméletileg,lehet tényleg jön a ligából valaki a végén.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.29. 04:42:44

- Rabiot-t meggyőzte a PSG, hosszabbít (Paris United). A Mundo szerint viszont a PSG az utódját keresi, mert távozni akar.

A Paris United jóval megbízhatóbb a PSG-s hírekkel kapcsolatban, mint a katalán lapok, meg nekem már régóta inkább hosszabbítás fílingje van a történetnek, így úgy érzem, ezt a nevet is kihúzhatjuk a listáról. Kíváncsi vagyok, innen mit lép a klub.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2018.07.28. 23:08:37

Biztos unalmas már,de én még most sem értem miért kell Digne-t eladni
Nem játszott volna többet, mint eddig, ezért várhatóan csökkent volna a piaci értéke és az eladhatósága. A VB-n Vermaelen játszott bhv-ben (igaz nem felfutóként, hanem inkább hármadik, baloldali belső védőként) és az utóbbi EB-n, ha jól emlészem Umtiti még bhv ként nyomta a francia válogatottban.
A válogatott torna persze más, mint a klub-sorozatok, ott sokkal jobban biztosítanak hátul. Pavard és Hernandez is eredetileg inkább khv a saját klubjában, a VB-n ők voltak a franciáknál a széleken. Vésztartalékként bhv-ben esetleg szóba jöhetnek.
Elvileg Cucurellát jól ismeri a vezetés és úgy ítélhették meg, hogy a neki szánható játékpercekben nem gyengébb annyival Digne-nél, mint amilyen hatékonyan más poszton 20M felhasználható. Talán a beharangozott kp-ra akarják költeni?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.07.28. 20:29:12

Egy kis 21. századi focipletyka. Mina Instagramról leszedte, hogy Barca focista, közel a váltás nála is szerintem. DIgne is ugye mindjárt megy elvileg, VIdalról is azt írják a spanyolok, hogy hamarosan megy a Sevillába. Remélem ma/holnap nem játszanak semmit, az azt jelentené, hogy nagyon közel a megegyezés. Aztán már csak 3-4-5 embert kell eladni, és kész is a keret.. :D
MessiNeymarSuarez írta:Amúgy csak én gondolkoztam sokat arról már, hogy vajon Valverde milyen felállásban játszana ha itt maradt volna Neymar?

Három támadó nem tűnik túl kompatibilisnek Valverde taktikájához.(sajnos)
Hát, szerintem nem mondok nagyot azzal ha azt mondom, hogy azt toltuk volna, amit egész előszezonban. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.28. 19:28:38

Sinya22 írta:Biztos unalmas már,de én még most sem értem miért kell Digne-t eladni
Gondolom az Everton bejelentkezett érte, ő meg szívesen váltana. Nem hiszem, hogy a Barca kezdeményezett, hogy rá kellene sózni valami csapatra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.28. 19:24:51

Cestus írta:
Hogy le legyen teljesen off: Digne távozása hamarosan hivatalos lesz, a Barca és az Everton között zajló tárgyalások már a végső stádiumban vannak (TV3).

Így viszont Roberto nem lesz kp,kizártnak tartom hogy mindkét szélt rábízzuk két B-s játékosra,még ha csak pár meccsről is van szó. Vagy majd a semmiből jön még jhv/bhv,de abból nem fogunk jól kijönni(khm Douglas).

Biztos unalmas már,de én még most sem értem miért kell Digne-t eladni,eget rengető nagy pénzt nem kapunk érte,cserébe volt egy tűrhető képességű csere hátvédünk,aki kussolt.Kíváncsi vagyok Cucurella hogyan fog fejlődni 4-500 perccel a lábában. Persze azt tudjuk eladni,akit meg is akarnak venni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.28. 18:54:48

MessiNeymarSuarez írta:Három támadó nem tűnik túl kompatibilisnek Valverde taktikájához.(sajnos)
Kicsit off már: én jóhiszeműen feltételezem Valverdéről, hogy nincs neki kedvenc taktikája, hanem olyan megoldást választ, ami az adott keretből kihozza a maximumot. Lehet, hogy ez nem így van. Most, hogy teleigazolták a csapatot támadó szellemű játékosokkal, meglátjuk, mit fog lépni, jóval okosabbak leszünk hamarosan.

Hogy le legyen teljesen off: Digne távozása hamarosan hivatalos lesz, a Barca és az Everton között zajló tárgyalások már a végső stádiumban vannak (TV3).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.28. 17:32:30

Amúgy csak én gondolkoztam sokat arról már, hogy vajon Valverde milyen felállásban játszana ha itt maradt volna Neymar?

Három támadó nem tűnik túl kompatibilisnek Valverde taktikájához.(sajnos)
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.28. 17:22:23

Grimaldo írta:
Az megvan ,hogy Szenegáli válogatott és vb csoportkör egyik legjobb JHV-je volt?
A pénzmosás fogalmának meg nézz utána...
Igen, közgazdászként fogalmam sincs róla tuti...
Pontosan tudom azt is, hogy ott volt a vb-n, de pénzzel megoldják ezt is... De meghagyom neked a jogot arra, hogy naivan elhihesd, hogy waguét a vb-n nézték ki a fejesek...
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.07.28. 17:13:51

Fecooo írta:
kőkemény pénzmosás... a tot el campon linkeltek cikket a kátári pénzmosodáról, amely Belgiumban vett csapatot és azon dolgoznak, hogy minél jobban benyomják a játékosokat a nagyobb klubokba, hogy a vb-re tele legyenek honosított, erős bajnokságban edződő játékosokkal... ehhez partnerekre van szükség, szóval ez nem szakmai döntés lenne ismét... ez a wagué 2022-ben már kátári válogatott lesz... szégyen, amit bartoék csinálnak a Barcával...[/quote]

Az megvan ,hogy Szenegáli válogatott és vb csoportkör egyik legjobb JHV-je volt?
A pénzmosás fogalmának meg nézz utána...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.28. 16:55:59

Fecooo írta:kőkemény pénzmosás... a tot el campon linkeltek cikket a kátári pénzmosodáról, amely Belgiumban vett csapatot és azon dolgoznak, hogy minél jobban benyomják a játékosokat a nagyobb klubokba, hogy a vb-re tele legyenek honosított, erős bajnokságban edződő játékosokkal... ehhez partnerekre van szükség, szóval ez nem szakmai döntés lenne ismét... ez a wagué 2022-ben már kátári válogatott lesz... szégyen, amit bartoék csinálnak a Barcával..
Ja, olvastam valami ilyesmit én is. De egyelőre fenntartásokkal kezelem a dolgot, bár nagyon nem jártam utána.
nagyatyesz írta:SR feltolása sem lenne rossz, de ahhoz Semedonak nagyot kellene robbantania. Viszont szerintem jó szélső hátvédet még nehezebb találni, mint középpályást.
Szóval Nzonzi vagy Parejo lesz ebből...
El tudom képzelni, hogy leigazolunk végül egy Zonzit. Jó szélső hátvédet meg valóban nehezebb igazolni, de középpályásból mi viszonylag a top kategóriát kergettük eddig (Pjanic, Rabiot, Thiago), míg szélső hátvédből csak csere kellene, mert elvileg Semedoban bízik a klub, hogy helytáll kezdőként. Ez azért megkönnyíti a problémát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.07.28. 16:41:11

Az a baj, hogy Rabiot nem fog jönni, szinte 100 %, Pjanic már lenyilatkozta, hogy ő marad a Juvében, Pogbáról 0 hír van, plusz egy vagyonba kerülne. Thiago szintén marad az eddigiek szerint, ráadásul szerintem most nem is olyan profilú játékos kell, mint amilyen ő. Konkrétan 2 jelölt maradt: Nzonzi, akit tavaly Paulinho helyett vártam. Ő szerintem nem lenne rossz 40-ért. Vagy Parejo, aki talán nem lenne rossz kiegészítő ember, de többe fájna, mint Nzonzi.
Az a baj, hogy Arthur kicsit zsákba macska, így mellé inkább egy rutinosabb csere kellene. Sampert azért lehet érdemes lenne itt tartani, mert azért ő érti a Barca focit.
SR feltolása sem lenne rossz, de ahhoz Semedonak nagyot kellene robbantania. Viszont szerintem jó szélső hátvédet még nehezebb találni, mint középpályást.
Szóval Nzonzi vagy Parejo lesz ebből...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.28. 16:39:49

Cestus írta:
Van pletyka: egy Moussa Wagué nevű szenegáli gyereket vennének meg a B-be egy belga csapattól. Ő jönne fel néha az A-hoz, ha Semedo nem játszik éppen.
kőkemény pénzmosás... a tot el campon linkeltek cikket a kátári pénzmosodáról, amely Belgiumban vett csapatot és azon dolgoznak, hogy minél jobban benyomják a játékosokat a nagyobb klubokba, hogy a vb-re tele legyenek honosított, erős bajnokságban edződő játékosokkal... ehhez partnerekre van szükség, szóval ez nem szakmai döntés lenne ismét... ez a wagué 2022-ben már kátári válogatott lesz... szégyen, amit bartoék csinálnak a Barcával...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.28. 16:28:29

SR-nek örülnék a középpályán, ha a szavazásban említettekből senkit nem tudunk elhozni, de akkor tényleg kell egy csere jobbhátvéd. Erről a szenegáli gyerekről jókat hallottam.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.28. 16:22:39

Fofana írta:Jobbhátvéd kéne, de arról még pletykát sem hallani, pedig lettek volna és van még lehetőség
Van pletyka: egy Moussa Wagué nevű szenegáli gyereket vennének meg a B-be egy belga csapattól. Ő jönne fel néha az A-hoz, ha Semedo nem játszik éppen.

Én eddig nem voltam tagja a "Robit vissza a kp-ra" mozgalomnak, de szerintem a jelenlegi fejlemények tükrében adja magát ez a megoldás. Persze a kezdő nálam továbbra is Busquets és Rakitic lenne (nagy meccseken főleg).
Bár egy olyat megnézték, hogy Busquets-Roberto, valamint Rakitic-Arthur játszana együtt (ha Arthur beválna). Ebben az esetben lenne egy lomhább középpályás mellé egy mozgékonyabb társ. Szerintem ahhoz, hogy mind Busquets-ből, mind Rakiticsből kihozzuk a maxot, jól jönnek a mobilisebb partnerek melléjük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.07.28. 15:52:43

MessiNeymarSuarez írta:Hoppá. Valverde kijelentette hogy kell még egy középpályás, aki illik a stílusunkhoz.

Ez a szokásos őszintesége, vagy pedig ezzel részben nyomást is akar helyezni Bartomeuékra, hogy csipkedjék magukat?
Na akkor eldőlt, érkezik Parejo :mrgreen:
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2018.07.28. 15:31:29

Osztom a többség véleményét: a stílusunkba illő középpályás már évek óta megvan Sergi Roberto személyében. Úgy emlékszem, évekkel ezelőtt, amikor még nem lett belőle - amúgy kiváló - kényszer jhv, ő volt az egyetlen, aki még Busquets posztján is megfelelően tudott játszani. Mascherano pl. nem tudta megfelelő sebességgel járatni a labdát. Tavaly ha Busi hiányzott, akkor Rakitics és Paulinho ketten együtt szűrtek a középpálya közepén, SR ezt anno egyedül megoldotta.
Jobbhátvéd kéne, de arról még pletykát sem hallani, pedig lettek volna és van még lehetőség.
1. Odriozola, szerintem ő tökéletesen ismert.
2. Ricardo Perreira, 25 éves
Eddig Porto, most már Leicester. 25M volt a kivásárlási ára, megkapták 20-ért. A jobboldal minden posztján tudott játszani, de alapvetően jhv.
3. Eder Militao, 20 éves
Eddig Sao Paulo, most már Porto. 2019 januárban járt volna le a szerződése, 4M-ért vették a VB-n is szereplő R. Perreira helyére. 186 cm magas, fizikailag erős. Egyáltalán nem biztos, hogy teljesen illeszkedett volna a Barca-stílusba, de sokoldalú. Eredetileg khv volt, néha vkp, az utolsó évben jhv.
4. Almamy Toure, 22 éves
Monaco-játékos, 2019 júniusban jár le a szerződése. 182 cm magas, fizikailag erős. Jhv, de bhv-t is játszott már. Nagyon jól segíti a támadásokat, az utolsó szezonban nem emelték a játékperceit, lehet hogy szívesen váltana. Idén láthatnak érte pénzt utoljára. Ha nem akarnák adni, akkor ha nem hosszabbít, jövőre ingyen jöhet. Amúgy is ráfér a Monacora a szívás, hogy elszipkázták Jordi Mboulat a Barca utánpótlásból.
Ebből a listából csak Touré maradt és ő sem biztosan Barca-kompatibilis, de ár/érték tekintetében nehéz lenne bukni rajta, a piacképessége javát megőrizné és aligha maradna a nyakunkon, úgy mint Arda-Gomes-Vidal-Douglas.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.07.28. 12:41:20

Mondjuk abba a 'stílusunkba' amit Valverde játszat, nem nehéz középpályást találni... :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.28. 12:33:04

Hoppá. Valverde kijelentette hogy kell még egy középpályás, aki illik a stílusunkhoz.

Ez a szokásos őszintesége, vagy pedig ezzel részben nyomást is akar helyezni Bartomeuékra, hogy csipkedjék magukat?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.07.28. 08:50:10

Barcaforever írta:Csak nekem tűnik úgy, hogy itt mindenki elfelejtette, hogy van egy S.Robertonk, akivel ha jól tudom az edző a kp-n számol ettől a szezontól? Sztem SR-ben nagy lehetőségek vannak.
Tavasszal nem volt valami jó szezonja, lehet kicsit el is van felejtve, amúgy játszatnám középpályán, kell egy ilyen melós játékos Rakitic mellé, csak az vele a baj, hogy nem tud gólt lőni. Pedig tőle is jó lenne, évi 4-5 gól.

Amúgy szerintem megvagyunk, nagyon a kezdőbe, nincs kit igazolni. a padra meg olcsón a jelenlegieknél jobbat úgyse sikerülhet.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.28. 00:43:43

Barcaforever írta:Csak nekem tűnik úgy, hogy itt mindenki elfelejtette, hogy van egy S.Robertonk, akivel ha jól tudom az edző a kp-n számol ettől a szezontól? Sztem SR-ben nagy lehetőségek vannak.
Rakitic posztján, esetleg 4-4-2ben a jobboldalon, de akkor Dembelé és Malcom padoznak.
Mint játékmester kevés ő a komolyabb meccsekre.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2018.07.28. 00:38:03

Csak nekem tűnik úgy, hogy itt mindenki elfelejtette, hogy van egy S.Robertonk, akivel ha jól tudom az edző a kp-n számol ettől a szezontól? Sztem SR-ben nagy lehetőségek vannak.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.28. 00:19:28

MessiNeymarSuarez írta:Mundo szerint Malcom érkezésével ilyen lehetőségeink lesznek:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BD0691C


Alul viszont kihagyta Coutinhot, pedig szerintem 4-2-3-1-nél egyértelműen a baloldal az ő helye lenne.
Lehet hogy én vagyok “gyáva” de mind három felállást csak akkor alkalmaznám ha nagyon támadni kéne. A mai modern foci nem bír el egyszerre 4 ennyire offenzív jatekost a kezdobe. Messi és Suarez alanyi jogon nem veszik ki a részüket a vedekezesbol, Dembelé és Coutinho pedig nem tudnak.

Pláne Valverdevel nem tudom elképzelni ezt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése