Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.11. 21:10:16

Munir :arrow: Sevilla hivatalos, egy darab millió eurót kaptunk érte. :D

Sok sikert neki!
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21168
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.11. 16:30:31

honsapeter írta:
messideco írta:Szerencsére :)
Én simán elfogadnám:)
Cserecsatárnak nagyon is jó lehetőség lenne olcsón, persze egyrészt valószínűleg nem akar idejönni a szezon nagy részét végig padozni, meg nem is lenne olcsó, gondolom a Chelsea szeretné legalább egy részét visszahozni az árának.

Rabiot pedig nekem egyre kevésbé kéne, ha jön a holland gyerek, akkor pláne nem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.11. 15:37:53

davi10 írta:Rabiot nem anyagi szempontok alapján döntene, a szerződésébe szeretné beleiratni, hogy nem a 6-os (Busquets) pozícióban fogják használni
Ilyen apróságon problémáznia a gyereknek full hülyeség lenne, szerintem nálunk szökőévente, ha játszana azon a poszton. A végén annyit problémázik, hogy egy top csapatnak sem fog kelleni, és elmehet majd valami angol középcsapatba zülleni, és nem 10 millió/éves fizetésért.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2019.01.11. 12:50:36

messideco írta:Szerencsére :)
Én simán elfogadnám:)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.01.11. 12:24:14

davi10 írta: - Morata-t felajánlották nekünk, de nem éltünk a lehetőséggel.
Szerencsére :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.01.11. 12:02:05

davi10 írta:...
Bocs mindenki, de mivel tűnik többnek egy random, túlfizetett pojácánál a gyerek? Meg mit irosgatja elő nekünk itt az alkupozícióit? Évi 9-10 millióért, ha akarjuk, mehet a bevezetőre krválkodni, és akkor is kuss lenne neki... Ott játszik és akkor, ahol és amikor az edző mondja neki.

Kezdenek nagyon elpofátlankodni ezek a kis pattanások.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.11. 11:15:53

Napi Móka:

SPORT:

- Rabiot nem anyagi szempontok alapján döntene, a szerződésébe szeretné beleiratni, hogy nem a 6-os (Busquets) pozícióban fogják használni.

Érdekes kikötés, ugyanakkor ezzel biztosítva lenne, hogy nem De Jong-gal kell megküzdenie. De én még ilyen feltételről nem hallottam...

- A PSG már keresi az alternatívát De Jongra, mivel már most télen szeretnének hozni valakit Rabiot helyére.


Ez nekünk jó hír.

- A PSG már tárgyal a Bayern-nel Rabiot-ról, szívesebben adnák oda nekik, mint nekünk.


Ez igazából nem is hír :D

MUNDO:

- Neymar faterja zaklatja a klubot, hogy valahogy visszatérhessenek.

- Morata-t felajánlották nekünk, de nem éltünk a lehetőséggel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.10. 19:34:25

davi10 írta:Ez igazából nem hír, egyértelmű volt, hogy ide akar jönni, a szóbeli megállapodást már lehetett tudni pár napja.
Most jön a nehezebb, az Ajax meggyőzése.

Viszont ha elhappoljuk a sejkék elől, akkor le is tehetünk arról, hogy Rabiot-ot sikerül a télen elhozni. Ha pedig tartják magukat ahhoz, hogy a lelátóra száműzik, akkor nem tartom kizártnak, hogy dobbant télen a Bayernbe, ismerve a nálunk lévő középpályás-tömeget.

Ha mindkét játékost szeretnénk, akkor ügyesen kell sakkozniuk Abidaléknak, 2 éve esélyt nem adtam volna, hogy összehoznák mindkét játékost, mostanában viszont olyan tökösen igazolnak, hogy még talán össze is jöhet...
Bőven elég lesz a holland srác szerintem,így is annyi kp van hogy az már túlzás.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 19:24:39

davi10 írta:Ha mindkét játékost szeretnénk, akkor ügyesen kell sakkozniuk Abidaléknak, 2 éve esélyt nem adtam volna, hogy összehoznák mindkét játékost, mostanában viszont olyan tökösen igazolnak, hogy még talán össze is jöhet...
Marcelo Bechler* szerint mindkét játékost akarjuk. De Jongért adnánk 70 milliót az Ajaxnak, Rabiot esetében csak egy busás aláírási pénzt adnánk neki (az édesanyjának, egyben ügynökének). De Jongot aggasztja is a forrás szerint, hogy hogy fog elég játéklehetőséghez jutni, ha Rabiot-t is leigazoljuk.

Amúgy Abidalék tényleg komolyan tolják a transzfereket, mióta kinevezték őket.

*brazil újságíró, aki Neymar eligazolását először megírta.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2019.01.10. 19:23:24

Kubla9 írta:Mindegy hogy mit csinálnak a t....ók ha ő ideakar jönni akkor bármit ígérhetnek neki.

Pontosan ez lehet a baj(bármit fognak neki ígérni)!
Isten sem tudja hogy a pénznek meddig lehet ellenállni... márpedig a (kecskepásztor) meg fog tenni mindent hogy elhappolja előlünk.
Nyilván kérdéses hogy a srác mennyire elkötelezett mellettünk, érdekes lesz ez a dolog!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.10. 19:12:50

Ez igazából nem hír, egyértelmű volt, hogy ide akar jönni, a szóbeli megállapodást már lehetett tudni pár napja.
Most jön a nehezebb, az Ajax meggyőzése.

Viszont ha elhappoljuk a sejkék elől, akkor le is tehetünk arról, hogy Rabiot-ot sikerül a télen elhozni. Ha pedig tartják magukat ahhoz, hogy a lelátóra száműzik, akkor nem tartom kizártnak, hogy dobbant télen a Bayernbe, ismerve a nálunk lévő középpályás-tömeget.

Ha mindkét játékost szeretnénk, akkor ügyesen kell sakkozniuk Abidaléknak, 2 éve esélyt nem adtam volna, hogy összehoznák mindkét játékost, mostanában viszont olyan tökösen igazolnak, hogy még talán össze is jöhet...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.10. 19:02:07

Mindegy hogy mit csinálnak a t....ók ha ő ideakar jönni akkor bármit ígérhetnek neki.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2019.01.10. 18:56:55

Kubla9 írta:
soadroli írta:Barça have an agreement with Frenkie de Jong, including his desired wages and a 5-year contract. [RAC1]
https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... enkie.html" target="_blank Itt is azt írják hogy igent mondott. [-o< [-o< [-o< [-o<
Igen, de azt is írják, a PSG idiótája megint kezdi a szokásos kalamajkát:)
Nem lehetne hogy vissza megy (arábiába) kecskéket vesz vagy mit tudom én mit és szépen el lesz az általa teremtett arany füvön?
Borzasztó hogy ezek az emberek befolyásolják az európai focit!
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.10. 18:52:55

honsapeter írta:
Azért ez így nem teljesen fedi a valóságot !
Igaz hogy közvetlen pénzt nem mozgat, sem köt szerződést a srác számára, de mindent Ő irányít a háttérből!
Ez a fazon egy életművész és hatalmas agya van a bizniszhez:)
Persze a biznisz általában csak neki biznisz:)
Ez meg a másik véglet ,azért nem ő az illumunátusok vezetője ,ha gyerekkora óta ez az álma ,hogy itt játsszon akkor úgyis ide akar majd jönni ,persze ,ha az Ajaxxal megtudunk egyezni.
Egyértelműen nem lesz olcsó mulatság csak kérdés ,hogy mennyire bíznak benne,mert amit eddig mutatott az alapján simán megoldja 15 évre a posztot és TOP 3 KH lesz,tehát szerintem simán megér 80 milliót is ,csak kérdés ,hogy a vezetőség is így látja-e.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.10. 18:50:45

soadroli írta:Barça have an agreement with Frenkie de Jong, including his desired wages and a 5-year contract. [RAC1]
https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... enkie.html" target="_blank Itt is azt írják hogy igent mondott. [-o< [-o< [-o< [-o<
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.01.10. 18:45:13

Barça have an agreement with Frenkie de Jong, including his desired wages and a 5-year contract. [RAC1]
Kép
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2019.01.10. 17:44:16

visca el barca írta:akkor semmi köze nincs hozzá. nem mozgat pénzt, nem köt szerződéseket, stb stb
Azért ez így nem teljesen fedi a valóságot !
Igaz hogy közvetlen pénzt nem mozgat, sem köt szerződést a srác számára, de mindent Ő irányít a háttérből!
Ez a fazon egy életművész és hatalmas agya van a bizniszhez:)
Persze a biznisz általában csak neki biznisz:)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.10. 17:35:33

Cestus írta:Elvileg nem az ügynöke, csak afféle tanácsadója.
akkor semmi köze nincs hozzá. nem mozgat pénzt, nem köt szerződéseket, stb stb
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 17:22:56

visca el barca írta:
Stalkyard írta:De Ligt szerintem sajnos Raiola miatt esélytelen
biztos h ő az ügynöke, vagy csak kitalálta itt valaki és mindenki azt hajtja? transfermarkt szerint nem ő.
Elvileg nem az ügynöke, csak afféle tanácsadója. De ő diktál valamilyen úton-módon mégis.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.10. 17:21:40

Stalkyard írta:De Ligt szerintem sajnos Raiola miatt esélytelen
biztos h ő az ügynöke, vagy csak kitalálta itt valaki és mindenki azt hajtja? transfermarkt szerint nem ő.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 17:19:19

Samper írta:Amelyik játékos licittel dönti el, hogy hová igazol, az hozzánk inkább ne jöjjön. Ugyan elavultnak tartom a hajdani klubhűség - elvárást, de egy kicsit többért menni ide vagy oda, az prostituált mentalitás.
Nyilván. Ami fizut ajánlottunk neki, az már így is túl megy a józan ész minden határán, emelni már őrültség lenne rajta.

Azt meg nem tudom, hogy melyik klub igazolná le de Ligtet azok után, amilyen pénzekről olvasni vele kapcsolatban (a Raiola-hatás ugye). Egyedül a Barcából meg a PSG-ből nézném ki, hogy kiad ennyi pénzt egy emberért. Mi ugye már eltávolodtunk a hollandtól, a PSG transzferpiaci lépéseit árgus szemekkel figyeli az UEFA (FFP), így ők sem veszik meg szerintem. A Juventusnak is érdekes lehet a srác Chiellini, vagy a Realnak Ramos pótlására. Ők meg nem adnak ki ennyi pénzt senkiért.

Szerintem a végén maradni fog a seggén de Ligt, mint ahogy tavaly nyáron is volt ez a Milinkovic-Savic gyerek, akiért állítólag mindenki harcban állt, és ilyen 150-200 milliós árcédulákról lehetett vele kapcsolatban olvasgatni. Aztán annyiért nem kellett senkinek, és azóta is ott van, ahol volt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.10. 17:07:11

De Ligt szerintem sajnos Raiola miatt esélytelen, hogy itt kössön ki. Eleve borzalmasan túl lenne árazva, másrészt az ügynöke részéről konstans féregeskedés, eligazolással való fenyegetőzés, fizuemelési szappanoperák lennének várhatók, amibe kétlem, hogy belemegyünk. Én borzasztóan sajnálom, hogy ez a tapló az ügynöke, ledöbbentem rendesen, mikor megtudtam.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.01.10. 16:57:39

Őszintén szólva én csak néhány alkalommal láttam játszani De Jongot, abból sokat nem tudtam leszűrni, de nem ok nélkül áll sorban annyi sztárcsapat. Azt meg majd eldönti az idő, hogy megér(t)-e 75 milliót vagy sem. Az biztos, hogy a holland fociban egy kisebb szünet után most ismét elkezdték ontani a tehetségeket. Jelenleg ugye a Busi, Arhur, Rakitic tekinthető talán alap középpályás sornak, míg mellettük van egy Vidal, Alena duó, akik ténylegesen használhatóak. Denis, Samper és Rafinha meg max nyáron megy. Coutinhoval nem itt számol EV, szóval még létszámba is beleférne szerintem. Ha jön Rabiot, akkor viszont szerintem Rakitic tuti eligazol. Viszont ez esetben sem lenne felesleges igazolás, hiszen lenne egy De Jong, Busi, Arthur kezdőnk és 3 minőségi csere, akik tudnak lendületet adni a csapatnak. Aki meg Rui Puig vagy a kisBusi helye miatt aggódik, szerintem felesleges, mert nekik még kell 1-2 év, amikorra Vidal és talán Busi is elmegy. Szóval meglenne a folyamatosság és fiatalítanánk egyet.

Bár én égetőnek tartom a középhátvéd kérdést is, és oda jelöltként felmerült De Ligt is, aki ugyancsak nagy tehetség. Ugyanakkor a vezetőség álláspontja is érhető, amennyiben igazak a hírek az átigazolási díja, a fizetési igénye és az ügynöke követelései miatt. Szerintem őt 75nél többért tudnánk elhozni, magasabb fizetési igénnyel és kitömve az ügynöke zsebét. Így viszont - habár lehet hosszú távra megoldhatná a hátvéd pozíciót Umtitivel (ha összerakják), de jelenleg csak Piqué alternatívája lenne 1-2 évig, ami viszont luxus az anyagiakat tekintve. Jogosan várnak ki, mert lehet Murillo robbant és bőségesen megteszi majd Piqué cseréjének, míg ingyen szereztek egy tehetséges fiatalt is, akiből szintén bármi lehet.

Ami nekem kérdéses, hogy Munir távozása esetén veszünk-e csatárt? Mert látva a piacot, ide azért nehéz lenne ide illő és klasszis játékost venni. Bár míg Suarez itt van, addig úgyis ő fog kezdeni. Kíváncsi vagyok oda kikben gondolkodnak...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.10. 16:49:06

Cestus írta:Rabiot-ra közben rárepült a Bayern is. Lehetnek itt még fordulatok. Mindenesetre nem hiszem, hogy a nálunk kialkudott fizuját és aláírási pénzét bármelyik klub túl akarja majd licitálni.
Amelyik játékos licittel dönti el, hogy hová igazol, az hozzánk inkább ne jöjjön. Ugyan elavultnak tartom a hajdani klubhűség - elvárást, de egy kicsit többért menni ide vagy oda, az prostituált mentalitás.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.10. 16:18:42

MatyiG írta:75 millió egy 21 éves gyerekért mondjuk nem diszkont ár. :) Egyébként én is jobban örülnék neki, de nem olcsó mutatvány. :|
Valóban nem, de egy focis podcastban volt téma nemrég De Jong, és arról beszéltek, hogy olyan típusú mélységi középpályásból, aki megfelelő összekötőkapocs tud lenni a védelem és a középpálya között, technikailag képzett a labdatatáshoz és a támadásépítéshez is, nem sok van. Épp ezért az ilyen típusú játékosok eleve többe kerülnek, mert minden labdatartáson alapuló csapatnak (mi, City, stb.) ez a játékos a legfontosabb láncszeme. Ezzel én mélységesen egyetértek. Nálunk sem töltheti be ezt a szerepkört akárki, és Guardiola sem véletlenül ragaszkodik mindennél jobban a 33 éves Fernandinhóhoz.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése