Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.01.31. 20:44:39

Mondjuk ez az Emerson igazolás elsülhet jól, de ha itt van Wague, aki még ki se lett próbálva, akkor megint kicsit furcsa gondolkodás.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.31. 20:44:20

davi10 írta: Azt se értem minek mégegy jhv, illetve jó lenne tudni, hogy tud-e a baloson is játszani?

Mindenesetre Abidalék igazolásaiban egyelőre még nem csalódtunk, kíváncsi leszek a srácra.

Ha beválik Ő is meg Todibo is, akkor nagyon nagyot sikerült gurítani a télen. Valami támadó srácot is nézegethetnének a francia-brazil ligában.
Semedot vagy Waguét nyáron eladjuk?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.31. 20:38:39

MessiNeymarSuarez írta: Na ez aztán az igazi néger Emerson :lol: :lol:
Asszem mindenféleképpen lövésem nincs, ki ez a srác.

Azt se értem minek mégegy jhv, illetve jó lenne tudni, hogy tud-e a baloson is játszani?

Mindenesetre Abidalék igazolásaiban egyelőre még nem csalódtunk, kíváncsi leszek a srácra.

Ha beválik Ő is meg Todibo is, akkor nagyon nagyot sikerült gurítani a télen. Valami támadó srácot is nézegethetnének a francia-brazil ligában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.31. 20:22:18

Cestus írta:Leigazoltunk valami Emerson nevű brazil gyereket 12 millióért, nyáron csatlakozik. Ezt nem láttam jönni.
Na ez aztán az igazi néger Emerson :lol: :lol:

Reméljük Arthurhoz hasonló fogás lesz
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.31. 20:16:17

Samper írta:Megértem, hogy egy BL meccsen váratlan helyzetben inkább bíznak Murilloban és Boatengben, mint Todiboban és Novaesben - de úgy egyébként...
Látod, ezért jöttek fél évre. :wink:
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.01.31. 20:15:04

A srác a szezon felét a Betisnél fogja tölteni. Kíváncsi vagyok mennyi ideje tervezgették ha bármiféle pletyka nélkül lebonyolították az üzletet és kölcsön is adták.

A hivatalos oldal azt írja, hogy Brazíliában Dani Alveshez hasonlítják, remélem van benne igazság. Arról sajnos viszont egy szó sincs, hogy a baloldalon is bevethető lenne. Transfermarkton borzasztó keveset ér (45 ezer font) de Arthur is igazából akkor kezdett hypeolva lenni, miután februárban már Roberttel pózolt a mezzel.

Ha a Betisnél pályára fog lépni párszor már bőven jó jel. Most ünnepelte a 20. születésnapját és több, mint 2000 perce volt idén a brazil bajnokságban.

Kicsit furcsa volt, viszonylag gyakran frissítettem a hivatalos twitter oldalt, hogy na mi a helyzet Todibóval erre kiadják ezt a srácot :D

SZERK: Egyébként biztos valamit nagyon jól csinált az idei szezonban, ha tavaly áprilisban vette meg a Mineiro és adta tovább 9 hónappal később tízszeres áron.

SZERK2: A Whoscored-on is jó számai vannak, öt napja közöltek egy cikket róla amiben azt írják, lemarad róla a Liverpool és az Arsenal.

Nekem személy szerint nincs problémám a leigazolásával. Úgy tűnik van egy nagyon tehetséges jobbhátvédünk. Ha jó lesz a Betisnél, idővel itt is megkapja a szerepet, ha pedig nem válna be még mindig ott van Semedo, Roberto és Wagué is. Nem tartom ostobának a vezetőséget, ha nem lenne extrán jó, nem igazolták volna le ekkora telítettség mellé.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára El Pistolero 2019.01.31. 20:30:39-kor.
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2019.01.31. 19:58:34

soadroli írta:minek jobbhátvéd mikor itt van Semedo meg Robi? Robi nemhiszem hogy középen játszana jövőre, ott elég nagy heringparty lesz. inkább balhátvédet vennénk.
És még ha valami csoda folytán visszakerülne Roberto középpályára akkor is vannak más lehetőségek jobbhátvéd posztra pl.: Palencia, wague, morey
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5227
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.01.31. 19:54:50

minek jobbhátvéd mikor itt van Semedo meg Robi? Robi nemhiszem hogy középen játszana jövőre, ott elég nagy heringparty lesz. inkább balhátvédet vennénk.
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.01.31. 19:51:38

Cestus írta:Leigazoltunk valami Emerson nevű brazil gyereket 12 millióért, nyáron csatlakozik. Ezt nem láttam jönni.
20 éves, jobbhátvéd.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.31. 19:46:37

Leigazoltunk valami Emerson nevű brazil gyereket 12 millióért, nyáron csatlakozik. Ezt nem láttam jönni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.31. 16:39:13

Megértem, hogy egy BL meccsen váratlan helyzetben inkább bíznak Murilloban és Boatengben, mint Todiboban és Novaesben - de úgy egyébként...
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.01.31. 14:12:38

Vakmacska írta:DS elment kölcsönbe az Arsenalhoz.
Mi fogjuk állni a fizuját? Remélem nem
"The Premier League club will pay the player’s salary during this time"

szóval nem, elvileg 3 millió euró körül fizettek érte és 20-ért vihetik majd a nyáron ha kell nekik. Emerynél azért a Sevillában alapember volt szóval hátha beépíti aztán megveszik
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.31. 14:02:50

Varatrix írta:
Cestus írta:Bocs a dupláért, de van ápdéjt azóta: Todibo ma délután repül Barcelonába, hivatalossá is tesszük, holnap bemutatjuk (RAC1). Francia források szerint 2-3 milliónkba fog fájni a vétel.
Ennek fényében, nem egészen értem Murillót... gondolom nem 5. védőnek hozzák. Legalábbis amióta Vermaelen egészséges, inkább Ő játszik.
Murillo lesz gondolom Piqué cseréje elsősorban, Todibo meg játszani nem fog. Jelenleg ott tartunk, hogy edzésmunkát sem végezhet a franciáknál, annál pedig jobb, ha itt van.

A franciák azt írják amúgy, hogy a B-ben fog játszani.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.31. 13:59:56

Cestus írta:Bocs a dupláért, de van ápdéjt azóta: Todibo ma délután repül Barcelonába, hivatalossá is tesszük, holnap bemutatjuk (RAC1). Francia források szerint 2-3 milliónkba fog fájni a vétel.
Ennek fényében, nem egészen értem Murillót... gondolom nem 5. védőnek hozzák. Legalábbis amióta Vermaelen egészséges, inkább Ő játszik.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.31. 13:37:35

Bocs a dupláért, de van ápdéjt azóta: Todibo ma délután repül Barcelonába, hivatalossá is tesszük, holnap bemutatjuk (RAC1). Francia források szerint 2-3 milliónkba fog fájni a vétel.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.31. 11:38:22

Moises Llorens (AS) szerint a Barca keményen dolgozik azon, hogy ma elhozza Todibot Toulouseból.

Mivel a franciáknál edzeni sem edzhet, ez a legjobb megoldás most. Arra már szerintem nem lesz idő, hogy egy kölcsönt is lezsírozzunk egyúttal.

Busi helyén kipróbálnám valami hokibb meccsen. Most a katalán nincs akkora formában, a legjobb helyettese neki meg Rakitic, akit szintén nem kellene agyonhasználni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.30. 21:10:45

Én tuti nem
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.01.30. 20:01:48

DS elment kölcsönbe az Arsenalhoz.
Mi fogjuk állni a fizuját? Remélem nem
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.30. 08:12:20

MatyiG írta:Azért hipotézis, mert úgysem fogjuk eladni. :D

Hozzáálláshoz: én régebben sem láttam több érzelmet az arcán, legutóbb 80. percig 9,5 km volt benne, szóval még azt sem lehet mondani, hogy végig sétálja a meccseket. Annyi, hogy valamivel több a labdavesztése, mint régen, de ez meg nem a hozzáállása miatt szerintem. Viccből megnéztem, általában több a labdaszerzése és szerelése, mint a horvátnak, pedig nála mindig előjön az érvként, hogy sokat gürizik.
hát annyiért amennyit belevizionálsz biztos, hogy nem adjuk el.

eljárt felette az idő, meg a labdarúgás. (nem a korra gondolok)
Plusz ő sokkal jobban megérezte Xavi-Iniesta hiányát, mint bárki más a csapatból.
Nem tud a régi kp tagjaként, megmaradt alapként vezér lenni. Hasznos, elvan, fontos láncszem, de nem vezéregyéniség, sose volt az.
Rakiticben előbb észre veszem ezeket a tulajdonságokat, még ha munkás kp is a horvát.

Na mindegy, nem vitatkozni akarok, csak sose értettem ezt a Busquets imádatot.
Pénzt meg csináljunk másból, ne a legjobb kp-nkból, btw.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.30. 07:36:06

A két játékos egyidős, úgyhogy a korral felesleges érvelni, a különbség, h Businak 2023-ig van szerződése, ha pénzt akarunk csinálni hosszabítás nélkül, azt valóban a horvát eladásából lehet. City, Juve, PSG, ahova szerintem illene Busi és pénz is lenne rá. Ez csak feltételezés nyilván, bár nem értem, h mitől érinthetetlen a spanyol. Persze, világos az érzelmi háttér, stb., de én már nem látom, milyen pluszt ad emberünk. Ha csak egyforma a teljesítményük, akkor azzal érvelek Rakitic mellett, hogy ő képes kulcsfontosságú gólokat lőni.

Kicsit off, majd valaki átdobja másik topikba, ha érdekes, de egyébként hova a túróba tűntek a brazil tehetségek, focisták, csatárok? Eddig hányta ki az az ország a jobbnál jobb focistákat.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.30. 05:27:11

Sok minden Barton múlik, aki az újraválasztására hajt. Prioritásai:
-Trófeák szerzése
- A régi gárda játszatása, mert azoknak erős támogatottsága van a socioknál
--Egy - két sztárigazolás évente
-A La Masiát szívén viselőknek valami konc vetése
- A Clubon belül senki ne nőjön a fejére

Minthogy a prioritásai nagyobb részét Valverde hozza, meg akarja tartani. De ha makacsságával beleköp a levesébe, vagy elúsznak a trófeák, gondolkodás nélkül ejti őt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.30. 00:56:28

recrea írta:
Petr írta:Korábban Busi szimplán sokkal gyorsabban forgatta a csapatot, hiába volt mindig is olyan, mint egy anyahajó. Most egyrészt mintha a döntéseket lassabban hozná, emellett a labdával sem lett gyorsabb. Ráérősnek tűnik a pályán, nem tudom, hogyan fejezzem ezt ki pontosabban.
Ez azért van, mert korábban két világklasszis játszott mellette, ma meg nem, és Busira tipikusan igaz az, h jelentősen függött a játéka a Xavi-Ini kettőstől. Mindig volt hova adnia a labdát, mindig csinálták neki a területet, sokszor az ő labaszerzéséig szorították az ellenfelet, több választási lehetősége volt, mint manapság. Ma kevesebb van, ezért belehibázik.
Igen. Azt is kell nézni, hogy Busquets nem minden csapatba passzol, Rakitic viszont szerintem bármilyen stílusban és rendszerben hasznosítható. Az előző csapataiban és a válogatottban is más a szerepköre, de azt is remekül ellátja. Nem csoda, hogy lenne kérője bőven. Busquetsért viszont nem hiszem, hogy Pep Cityjén kívül más jelentős összeget áldozna.
Abban viszont egyet értek Matyival, hogy Rakitc kora és a két év múlva lejáró szerződése lefelé húzza az árát. Főleg utóbbi probléma. Ha nem akarnak vele hosszabbítani, akkor az idei nyár az utolsó lehetőség, hogy komolyabb összegért tudjuk eladni. Az eladásáért viszont szvsz nem a vezetőségnek kellene döntenie, hanem az aktuális edzőnek, ha marad Valverde, akkor neki, ha nem, akkor az utódjával kell letiztázni, hogy kikkel számol, kiket lehet eladni. Számomra aggasztó, hogy sokszor úgy tűnik, a vezetőség úgy dönt az igazolásokról, hogy nem egyeztet Vaverdével.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.30. 00:07:05

Petr írta:Korábban Busi szimplán sokkal gyorsabban forgatta a csapatot, hiába volt mindig is olyan, mint egy anyahajó. Most egyrészt mintha a döntéseket lassabban hozná, emellett a labdával sem lett gyorsabb. Ráérősnek tűnik a pályán, nem tudom, hogyan fejezzem ezt ki pontosabban.
Ez azért van, mert korábban két világklasszis játszott mellette, ma meg nem, és Busira tipikusan igaz az, h jelentősen függött a játéka a Xavi-Ini kettőstől. Mindig volt hova adnia a labdát, mindig csinálták neki a területet, sokszor az ő labaszerzéséig szorították az ellenfelet, több választási lehetősége volt, mint manapság. Ma kevesebb van, ezért belehibázik.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.29. 23:42:18

Korábban Busi szimplán sokkal gyorsabban forgatta a csapatot, hiába volt mindig is olyan, mint egy anyahajó. Most egyrészt mintha a döntéseket lassabban hozná, emellett a labdával sem lett gyorsabb. Ráérősnek tűnik a pályán, nem tudom, hogyan fejezzem ezt ki pontosabban.

Rakitic lehet, hogy nem szerez annyi labdát, de a posztjuk is más. Amikor a horvát Busi helyén játszott a két védő között, ég és föld volt a labdacirkuláció minősége és sebessége.

Szerintem is sokkal több van Busiban, de az elmúlt másfél évben benne maradt. A horvát lehet, hogy hullámzó, de nálam még mindig többet adott a csapatnak idén.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.29. 23:31:06

Azért hipotézis, mert úgysem fogjuk eladni. :D

Hozzáálláshoz: én régebben sem láttam több érzelmet az arcán, legutóbb 80. percig 9,5 km volt benne, szóval még azt sem lehet mondani, hogy végig sétálja a meccseket. Annyi, hogy valamivel több a labdavesztése, mint régen, de ez meg nem a hozzáállása miatt szerintem. Viccből megnéztem, általában több a labdaszerzése és szerelése, mint a horvátnak, pedig nála mindig előjön az érvként, hogy sokat gürizik.
Válasz küldése