Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2019.07.21. 18:32:13

Megakadt letöltés: oka elérhetetlen/megakadt trackerek. Advanced beállításoknál valahol meg kell keresni a trackerek listáját és kitörölni az offline-okat. Ezután a letöltés újra fog indulni és elméletileg minden jó lesz.

Metaadatok: Sok minden lehet... Indítsd újra a torrentet. Próbáld meg másik programmal, pl. qBittorent, Vaze vagy Deluge. (uTorrent amúgy is kukába való.) Vagy: zárd be az uTorrentet, AppData mappában keresd meg az utorrent mappáját és töröld a dht.dat (és ha van, akkor ennek az old verzióját is) fájlt, majd indítsd el a programot és ismét próbáld meg a letöltést. Utóbbi esetben egyes custom beállítások elveszhetnek, úgyhogy azokat majd újra be kell állítgatni (ha voltak egyáltalán). Ezen kívül még portváltásra tudok gondolni így hirtelen.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.21. 15:31:34

Mizu srácok, lefőtt a kávé? :D Nekem is kb. ennyire érthetetlen, egyetlen egy értelmes kommentet sem találtam a neten, pedig néhány órát rászántam. Azért ha valakinek lenne ötlete, dobjon egy üzit, thx. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.20. 18:55:41

Na, végül is csak leírom ide a problémámat. :) Az a bajom, hogy látom két torrentemnél is, hogy Seed 0(5). Képért katt ide pls.

Tehát ahogy értelmezem, valójában van 5 seeder, csak nekem nem csatlakozik rá egyikre sem. Lövésem sincs, hogy qbittorrentben valami beállítás csinálja-e (alapértelmezett gyakorlatilag minden a letöltési sebességben és a hány torrent fusson egyszerre beállításokon kívül), vagy mi a tök lehet az oka, de napok óta "Elakadt". A "Metaadatok letöltése" nekem szintén ilyen asdasdwtf. :? :)

Valakinek valami ötlet? Az a vicces, hogy ha a magyar piacon elérhető lenne a Deadliest Catch, még meg is venném díszdobozosan, annyira imádom. De ennek híján a thepiratebay és 1337x a megoldás - ncore-on is csak néhány évad akad. Vagyis lenne előbbi kettő megoldás, már a magnet threadeket is összehúztam, de argh...

Kösz skacok, pü-t is küldhettek. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.20. 18:22:55

Rinku írta:Srácok, torrentezéshez ért vki? Lenne egy hozzáértő számára valószínűleg rutinkérdésem, előre is köszönöm. :)
Toljad, hátha nekem is új lesz. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.07.20. 17:22:28

Rinku írta:Srácok, torrentezéshez ért vki? Lenne egy hozzáértő számára valószínűleg rutinkérdésem, előre is köszönöm. :)
Írd le, ha tudok segítek :) persze nem szoktam torrentezni, mindent eredetiben megveszek, a kalózkodás rossz dolog :P
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.20. 17:10:35

Srácok, torrentezéshez ért vki? Lenne egy hozzáértő számára valószínűleg rutinkérdésem, előre is köszönöm. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.07.14. 12:57:06

Mosonmagyarovar:
2 kereset: 450. Beveteli oldal ennyi.
Kiadas: alberlet 150 az alja rezsivel,melyre nagyon kell figyelni.
Bolt: kaja,tisztitoszerek 120k siman. Ebben nincs cigi es alkohol sem.
Egyeb: net,telefonok,barmi 60k.
Ha nagy mazli van es nincs varatlan kiadas,akkor 100at felre lehet tenni. Ha kijarsz dolgozni,akkor a szabadidod 2-3 oraval csokken,a bevetel pedig megugrik 400-500k/fore
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2019.07.13. 17:25:29

Bp fura szerzet. Én fél év Angliát leszámítva mindig itt éltem és élek.

Most 250 - 300 kiló körül meg tudsz keresni egy átlag irodai vagy szak melóval. Ha fusizol mellette vagy van komolyabb szaktudásod akkor 5 kiló.

Viszont minden [auto_cenzúra] drága. Én belbudán lakom, itt tényleg 1500 a reggeli (lípóti pékség) szendvics + smootihe kombó. Lakhatás meg nem tudom mennyi most, de valszeg horror. 150 minimum.

Egyetlen járható út, lakótárssal való lakás, ha nincs saját lakás és akkor az ember meg tud valamennyit takarítani.

Itt élni nagyon jó, átmenet a metropolis és az élhető kisváros között. Meló van szarásig (még) És 0-24 van kultúra, buli, szolgáltatás stb.

Viszont, ha valaki ide csak cél nélkül jönne fel, arra jobb anglia/németo stb. Ott tényleg tudsz félrerakni. Én félév alatt megspóroltam 2.5 milliót kemény, de nem rabszolga melóval huszon párévesen, átlag nyelvtudással, komoly szakma nélkül. Ez az összeg Bp-n 2 év alatt jön össze, ha valamennyire élsz is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.13. 08:03:54

Igaz, sok az 1500, de kb az egyetlen tétel, ami túlzás a cikkben. A maradékot (amit a reggelin megspórolsz) simán eldobod napközben a városban, igaz, én nem tudom, milyen minimálon élni, de valszeg sokan ezt csinálják ebben az országban (ha Pesten lakik, ha nem). A magyar ember (tisztelet a kivételnek Matyi :D ) amúgy nem a spórolásra van beállítva. De jogos, amit írsz, ami nincs, abból nem tudsz költeni :)

Csak arra céloztam, h felesleges Pestre költözni azért, h az ember vegetáljon, továbbá amíg a szegényebb területeken mindenkitől azt látja az ember, h küzd és spórol, addig Pesten azt, h mindenki dőzsöl :D az nem lesz jó érzés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.13. 01:03:47

Utolsó bekezdés igaz. :D

Nehogy már egy reggeli 1500 legyen, még ha útközben is vesz az ember megvan 500bol plusz ásványvíz.

Egyébként meg ha nincs fölösleges pénze az embernek, igenis elmegy boltba suli/meló után, aztán bevásárol, és reggel otthon eszik. Aki még erre lusta, az eszik ötször annyiért, ez van.

Tesóm is mikor felkoltozott csodálkozott hogy megy el 300 ezer. Aztán csak a reggelin lehetett havi 30 ezret sporolnia, nem beszélve a havi 50 ezres cigirol.

Sok kicsi sokra megy.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.12. 22:43:39

Lakótársra gondoltam, igen.

Egy lakható szoba 60+rezsinél kezdődik, egy lakható garzon 110+rezsi, van 100-ért is, de azt úgy lehet kivenni, ha padlógázzal és a háromszorosával a zsebedben rohansz a címre. Nagyon elvétve lehet kifogni ez alatt, és ott valami cink van. Erre jön rá a rezsi és a közös költség, ezek alsó hangon +20, de inkább +30. Erre a tv+net, ami mondjuk +6-8. Most tartunk (ha egyedül laksz) 140-145 körül. Tehát ennyi mínuszról indulsz fizetésnapon.

És ez szinte az alja, 8 ker. vagy a külső kerületek. 13, 6, 3 ker. még drágább (120-140+rezsi), a belvárost vagy Belső-Budát hagyjuk is.

Azt megnézem, ahogy te minden nap megveszed és megcsinálod a szendvicsedet aznapra. Dehogy csinálod :D péksüti, kávé, csoki, energiaital, kóla (nem az :D ), a legförtelmesebb helyeken 1000-res a menü és inni még nem kértél, normális kaja 1500-2000.

Szórakozást, piát, váratlan költséget még alá is lőtte a cikk, legalábbis az én huszonéves szememmel nézve, ami nem volt olyan rég, de azóta bőven drágult a város. Egy randi kajával, piával 5-10.

Ha Te Pesten 250-ből élsz, egyedül lakva (!), akkor gyakorlatilag a létminimum körül élsz. Reggeli, vacsora zsemle párizsival, ebéd gyros, pia Tibi atya savanyú fröccse. Új cuccok, szórakozás felejtős. Pár hónap és felőröl.

Matyi jön ki a legjobban Pesten, szállásért még sosem fizetett, piaért is elvétve :D de ő ismer balekokat...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.12. 17:46:27

Szerintem ezt úgy értette, hogy nem baráttal/barátnővel költözöl össze.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.12. 17:28:16

recrea írta:Ha egyedül akarsz lakni, akkor a 300 e Ft az, ahol pont nem halsz éhen. És akkor még nem csajoztál.

Nem sok túlzás van a cikkben, ahogy a gazdaság és az ingatlanok ugrottak az elmúlt két évben, úgy az élet is többe kerül. Utóbbi 1-2 évben mocskosul elkezdett drágulni a város.
Szerintem 23-25 éves kortól “illik” (finoman fogalmazva) ki repülni a családi fészekből, főleg a mostani fiatal generáció ahol mindenkin hatalmas a mellény és mindenki jobban tudja.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.12. 15:26:28

Ha egyedül akarsz lakni, akkor a 300 e Ft az, ahol pont nem halsz éhen. És akkor még nem csajoztál.

Nem sok túlzás van a cikkben, ahogy a gazdaság és az ingatlanok ugrottak az elmúlt két évben, úgy az élet is többe kerül. Utóbbi 1-2 évben mocskosul elkezdett drágulni a város.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.12. 00:42:26

Vékonyan, de lakbér+rezsi+100-ból szerintem ki lehet jönni. Persze aki 1500-ért reggelizik és 2000-ért vacsorázik, az nem. :D

Szvsz ez a cikk annyira el van túlozva, mint amikor leírták, hogy a gimistának miért nincs ideje tanulni. És akkor a 24 órából vonták ki az alvást, utazást, sulit, pihenést, stb... És kijött a végén, hogy 1 órája maradt tanulni. De emlékszem, hogy a pihenésbe napi 2 óra filmezés benne foglaltatott. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.11. 23:43:17

MatyiG írta:
Habár nem élek Pesten, ez bőven túlzás szerintem. 1500 reggelire? :D Akinek nincs >300 ezres fizetése, az csinál otthon reggel szendvicset, aztán megvan a tizedéből. :) De tudom, hogy ez nem gyerebe manapság.
Ezzel egyetértek.

Én olyan havi 250-300at számoltam ki (egyszobás garzon, napi 1500 kaja, BKV bérlet, telefon, stb.) tokkal vonóval. Abból is csak túlélni/éldegélni lehet ha csak az ember nem keres legalább 4-500 nettót.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.11. 22:45:11

Habár nem élek Pesten, ez bőven túlzás szerintem. 1500 reggelire? :D Akinek nincs >300 ezres fizetése, az csinál otthon reggel szendvicset, aztán megvan a tizedéből. :) De tudom, hogy ez nem gyerebe manapság.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.11. 22:15:12

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.07.09. 18:41:11

Ha tényleg a UKban élsz akkor ezt a “mi vagyunk a tápláléklánc csúcsán” dumát ne nagyon hangoztasd, ha csak nem akarod hogy valaki gyorsan bele állítson egy kést a torkodba, főleg ha valamelyik nagyvárosban laksz.

Nem tudom hogy ki van a tápláléklánc csúcsán (lmao), de az biztos, hogy sokkal de sokkal kevesebb a “fehér” férfi a nagyvilágban, mint az afro-amerikai, ázsiai, indiai, arab, stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.09. 18:24:01

Rinku írta:..

Én a UK-ban élek, és itt egyre több a férfi dadus például, sőt az is egyre elterjedtebb hogy megfordul a rend, gondolok itt arra hogy anyuka viszi haza a pénzt apuka pedig marad otthon a gyerekkel. Ez számomra nem férfias, modern korban élünk nem azt mondom, hogy a nő mos,főz,gyereket nevel, ez megengedhetetlen a mai anyagias világban és nem is támogatom, de az említett helyzetben nem tudnék tükörbe nézni. Vegye ki mind a két fél a részét egyenlően mindenből, szerintem az a normális.
Munkahelyeken pedig szintén legyen egyenlően kezelve férfi és nő, de ez itt nagyon túl van tolva a UK-ban a nők felé, nem véletlenül dolgozom már self-employedként.

Mint említettem addig semmi bajom nem volt sem a feminizmussal, sem a melegekkel, sem a boxosokkal ameddig nem akarták ilyen gusztustalan módon lenyomni a torkomon hogy el kell őket fogadni. Nálam az ellenkezőjét érték el és gyanítom nem én vagyok az egyetlen aki így van ezzel.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.09. 15:58:34

Barca_10 írta: A feminizmushoz meg kisarkitva annyit, hogy a futott irodaban kovetelik az egyenlo banasmodot, amde nem lattam meg olyat hogy ugyanezt kovetelnek epitkezesen, banyaban,magyarul a nagyobb fizikai aktivitast igenylo munkahelyeken.
Pontosan ez a baj a feminizmussal:)

Van, létező probléma, rohadt nagy feminista az ember amíg nem jönnek a gondok, aztán hirtelen már nem feminista(te vagy a férfi old meg) ja hogy most már nem akkora a feminista érzés:)

A végén megint oda jutottál, Te fejezed be a gánya melót:) Nesze neked feminizmus:)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.09. 15:52:25

Barca_10 írta:A feminizmushoz meg kisarkitva annyit, hogy a futott irodaban kovetelik az egyenlo banasmodot, amde nem lattam meg olyat hogy ugyanezt kovetelnek epitkezesen, banyaban,magyarul a nagyobb fizikai aktivitast igenylo munkahelyeken.
Csak annyit szólnék hozzá ehhez, hogy hány nőt ismersz, vagy tudsz róla egyáltalán, aki építkezésen dolgozik, vagy lent a fiúkkal a bányában? :) Gondolom nem sokat, de én sem. Hova viszel feminizmust, ahova eleve kb. lehetetlen, meg minek (-> pl. sok férfi dajkáról sem tudok). Értem úgy, hogy vannak azért ilyen hölgyek, és hidd el nekem, hihetetlen nagy a többi férfi tisztele feléjük, mert olyan dolgot végez az a hölgy velük, amire sok férfi nem hogy nem vállalkoznána személyes meggyőződésből, képes sem lenne rá. Ez sarkítás, pontosan ahogy írod, semmi köze nincs a valódi feminizmushoz. Aki nőként ugyanazt megcsinálja egy irodában, vagy akárhol máshol, dolgozik becsülettel, mint egy férfi, kapja meg ugyanazt a tiszteletet és javadalmazást. Minden más az ilyen kockázatokról, hogy pl. elmegy szülni a nő, csak egy mocsok nagy takaró, amivel csupán egy gyenge és ostoba ember takarózik. Vagyis a magyar vállakozók 80%-a. Nem ért ide még ide a felvilágosodás, baromi köd van a hazai fejekben.

Bár az is hozzátartozik, hogy nem voltam még vállalkozó, nem kellett alkalmaznom senkit, csak alkalmaztak, innen látom a dolgot. De ettől még tartom a véleményemet, amellett, hogy a magyar munkavállalókkal is lehet elég sok baj.
Football, bloody hell. /SAF/
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.09. 14:49:19

zola8787 írta:Ez az egyenjogúság a filmvásznon kezd szánalmas lenni. Az, hogy jelölik legjobb filmnek a Fekete Parducot vicc, hogy a kis hableány filmes változatában egy fekete lány lesz Ariel az vicc, most meg tervezik a Maszkot reboot-olni, na milyen főszereplővel? Persze, hogy egy nő játszaná. Szomorú szomorú szomorú.

Hozzaszolnek, athozom ide.

Ezzel ugyanaz a bajom-szemely szerint-mint a melegekkel es a feminizmussal. Engem sosem zavart sem a feminizmus sem a boxosmania sem a melegek-2010-es evekben elegge divatba jottek. Ami zavar az az, hogy mindenaron az arcomba toljak, fooldali cikkek, felvonulasok, filmipar. Nemreg a Sainsbury's uzletlanc is kitette a melegek zaszlajat a 'Proud' felirattal. Na ezek azok amik nekem atlepik azt a hatart.
Lassan nekem lesz kinos hogy szoke haju,kek szemu, hetero ferfi vagyok.
A tortenelem soran tobbszor bebizonyosodott mar hogy a taplaleklanc csucsan a feher ferfi van. Testi eroben a boxosok valoban folenk kerekednek, de eszben, talalekonysagban, tehetsegben mi vagyunk fent, mindig is mi voltunk es mindig is mi leszunk.

Ami a lenti temat illeti, nos volt tobb noi fonokom is, de szamomra amikor eppen lecsesztek valami miatt sosem volt annyira hiteles mint mikor egy ferfi all belem es mondja meg a frankot. Egyszeruen-reszemrol-komolyan vehetetlenek, kulonosen akkor ha csinos volt a fonokasszony. Nem hiteles hogy egy gyonyoru no ossza az eszt a 'bunko' ferfinak.

A feminizmushoz meg kisarkitva annyit, hogy a futott irodaban kovetelik az egyenlo banasmodot, amde nem lattam meg olyat hogy ugyanezt kovetelnek epitkezesen, banyaban,magyarul a nagyobb fizikai aktivitast igenylo munkahelyeken.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.07.02. 14:47:23

Teljesen és totálisan emberfüggő, semmi köze a nemhez. Akit agyon kellene verni, az szerintem sehol nem azzal érdemli ki az ásót, hogy lóg-e valami a lába között. :) Tapasztalatból mondom.
Football, bloody hell. /SAF/
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.07.01. 10:47:44

A szervezeti egységet, ahol dolgozom egy nő vezeti, a cégben minden technológiai újítás hozzánk jön be először és vezetők vagyunk a cégen belül. Nekem nincs panaszom.

Emberileg is korrekt, a felé irányuló kritikákat is simán meg lehet fogalmazni következmény nélkül és javít rajtuk.
Válasz küldése