Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.09. 12:43:04

csababarca írta:
2023.04.09. 10:16:08
Messi levezetve is hozza azokat a számokat, amiket De Bruyne.
34 meccs, 19 gól, 18 assziszt.
A belgánál 37 meccs 7 gól, 24 assziszt.
Más poszt, más bajnokság, szerintem őket nincs értelme összehasonlítani. De gondolom a vb miatt úgyis Messi kapja a bogyót.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.04.09. 12:04:42

nekem mind1 ki nyeri, csak ne a real. a vilag vicce lenne ha egy ilyen fhos csapat megint összemákolna egy újabb bl-t. A cselzin nyilván túljutnak, és inkább münchennel játsszanak az elödöntőben, őket esélyesebbnek érzem ellenük mint a cityt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.09. 10:16:08

Messi levezetve is hozza azokat a számokat, amiket De Bruyne.
34 meccs, 19 gól, 18 assziszt.
A belgánál 37 meccs 7 gól, 24 assziszt.
Nem hiszem, hogy ezen múlik az aranylabda, meg tőlem tőlem aztán kaphatja a belga, vagy a norvég is, sőt kifejezetten tudnék örülni egy City BL címnek.

Aztán majd kérdés mi sül ki ebből, mert sokszor meggyőző a City, aztán ilyen félvak chelsea leverte őket a döntőben, vagy tavaly a real visszahozta a semmiből, szóval a city nem egy győztes karakterű csapat.
Talán Haaland ezen változtatott, és meg tudják nyerni vele a BL-t.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.09. 10:07:15

Jogos, a Tuchel-faktor sokat nyomhat a latban, a CFC-n kívül a PSG-t is ő vitte majdnem csúcsra, még az akkor megállíthatatlan BM ellen is volt esélyük. Viszont ha KDB-Haaland behúzza a BL-t, akkor lehet, hogy ugrik a 8. aranylaszti Messinek. A belgának azért azt szerintem elég sokan oda akarják már adni egy ideje.

A Ceferines téma meg felteszem a mi ellentámadásunk. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.09. 09:46:35

Én a City-t látnám esélyesebbnek, de Tuchel többször is elverte a Guardiola-féle City-t, plusz a BL-ben Pep azért szokta túlkomplikálni a dolgokat, úgyhogy passz. Mindenesetre én szurkolok az idei City győzelemért, főleg KdB miatt, nem tudom hány évig tud még ilyen magas szinten játszani.

Más: A SPORT szerint Ceferin hazudott az önéletrajzában, amivel megpályázta az elnöki pozíciót :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.09. 00:58:33

ON

Az elmúlt heteket elnézve ez a BM-City valahogy még érdekesebb lett nekem, előbbinél ugye az edzőváltás, utóbbinál meg Haaland és KDB világklasszis teljesítménye mellé úgy tűnik, hogy Grealish is megérkezett 1,5 év után az AV-ban látott klasszis szintű formájával, és most így brutálisnak tűnik ez a támadó trió, jobbszélen mindegy kivel kiegészülve. Szerintem mostanában feljebb kerültek az esélylatolgatásnál ebben a formában. Persze a BM meg BM. Kegyetlenül jó meccs lehet belőle pártatlan szemmel, és ha nem lenne ott az örök fekete ló Reál, akkor abszolút előrehozott döntőnek számíthatna...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.08. 20:30:18

gránit írta:
2023.04.08. 18:28:22
Jaja, mindenki überkirály, aztán a hat mérvadó nemzetközi meccsünkből egyet sem tudtunk megnyerni.
Egyrészt a támadóinkat szerintem nem dicsérte itt senki, Raphinha magához képest hoz jó meccseket, de még így is a többség szerint homály, Fati és Ferran is szinte csak (jogos) kritikákat kap, Lewy meg a kezdeti jó periódusa után hónapok óta gyenge. Ezt kevesen vitatták a fórumon. Bence próbálja mentegetni Raphit, amit valamennyire megértek, mert néha tényleg túl van fikázva és próbálja ezt ellensúlyozni, de azért jócskán kisebbségben van ezzel a hozzáállásával.
Ez már önmagában elég, hogy ne menjen túl jól a nagy meccseken.
Emellett Dembelé jó ideje rehabon, Pedri, mint kulcsjátékos kiesett a fontos EL + Real meccsekre, most már DJ is sérült volt, a korábbi meccseken meg a védelmünk volt hiányos.
Ezeket nem mentségnek szánom, de ahogy pont te írtad le többször is, szűk a keret, nincsenek minősági cseréink. Ha 1-2 kulcsjátékos kidől, akkor lényegében bukta van, bár a Real ellen korábban pl. tudtuk kompenzálni, de ez inkább mák/bravúr volt.

Szóval szerintem a védelmünk lett korrekt, ebben egyetértés van, a KP jó, ha mindenki egészségés, de Pedri/DJ kiesését már nem bírjuk el egy komolyabb csapat ellen. Ez nyilván nem jó dolog, de jelenleg ez van sajnos.

Ami Gavit illeti, szerintem ügyes gyerek, 120%-ot ad ki magából, de 18 éves, a helyén kell kezelni. A mentalitása az, ami kiemelkedő. Túl van hype-olva? Hát lehet, bár én nem látom, hogy annyira agyonsztárolnák itt az emberek. Összességében kb. a keret fele van "királyként" kezelve, a többiek bőven kapják a sarat kb. mindenkitől.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.08. 18:28:22

csababarca írta:
2023.04.08. 18:16:38
gránit írta:
2023.04.08. 17:21:26
Szerintem is túl van értékelve. Az is furcsa, hogy sokan agyon vannak dicsérve a csapatból, mégis az első körben ki lettünk szórva a nemzetközi mezőny minden hadszínteréről. Valami gikszer kell hogy legyen ebben.
Ezt próbálom mondani, írni, üvölteni már hónapok óta.
Itt mindenki marha jó, közben meg csapatként amikor kellene nem tudunk funkcionálni.
Jaja, mindenki überkirály, aztán a hat mérvadó nemzetközi meccsünkből egyet sem tudtunk megnyerni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.08. 18:16:38

gránit írta:
2023.04.08. 17:21:26
Szerintem is túl van értékelve. Az is furcsa, hogy sokan agyon vannak dicsérve a csapatból, mégis az első körben ki lettünk szórva a nemzetközi mezőny minden hadszínteréről. Valami gikszer kell hogy legyen ebben.
Ezt próbálom mondani, írni, üvölteni már hónapok óta.
Itt mindenki marha jó, közben meg csapatként amikor kellene nem tudunk funkcionálni.

Bence, ez mind szép és jó, de ha már kérdezted:
bence0330 írta:
2023.04.08. 18:02:59
És nem csak nálunk villog(ott), nem egyszer lett 17 évesen a felnőtt spanyol válogatottban kulcsember, MOM, akár góllal is. Tényleg nem tudom, mit akarunk ennél többet egy ilyen fiatal sráctól,
Semmit nem akarunk, épp ez az.
A helyén legyen kezelve, mert már pont neked írtam le 46szor, ha csak téged olvasnálak, és a játékosokról alkotott leírásaidat, akkor azt gondolnám, hogy itt alltime goat emberek szaladgálnak, és olyan játékot játszunk, mint a prime barca, real, milan, city, arsenal, bm együttvéve, csak hát valami miatt nem sikerül mégse eredményt elérni nemzetközi szinten.

És tényleg totál off, de megint úgy elragadtattad magad Gavin, hogy jelzők nincsenek rá.

Remélem Xavinak van annyi esze, hogy józanabbul, és reálisabban értékeli a játékosainkat.
Bár elnézve Gavi mekkora arccal közlekedik a pályán már ebben is kételkedem.


És jah, nem vagyok barca drukker, meg pesszimista vagyok és elfogult negatív irányba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.08. 18:12:21

Én nem látok benne ekkora pluszt, ha meg már spanyol válogatott, a világbajnokságon is teljesen meddő volt a túlértékelt Gavi-Pedri-Busquets trió. Marokkó védelmével sem tudtak mit kezdeni, az ötlettelen körbepasszokat nyomták orrvérzésig, a játékunk hiányosságait vitték bele a spanyol válogatottba, a 80%-os labdabirtoklás ellenére.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.08. 18:02:59

Már totálisan off az egész, de ez a kis kókler Gavi tiniként az egész szezon legjobb teljesítményével (nem csak tőle, alghanem az egész csapatból) ripityára alázta a Reált egy kupáért, kb minden létező mutatóban a legjobb volt az egész mezőnyben támadásban és védekezésben is, nem is emlékszem, mikor láttam ilyet utoljára. A BL és bajnoki címvédő játékosait sorra szerelte le, rúgták fel őt a lefordulásainál, gólpontok, stb. És az a meccs csak a betetőzése volt több hónapi MOM-közeli játékának. A második félévre ő is elfáradt sajna, de egy 18 éves gyereknek még csak perceket kéne játszania kb, vagy néha berakni rotálásként a kezdőbe, úgyhogy nem csoda, pláne azzal az intenzitással, ami neki van. Már bő két hónapja nagyon szürke.

És nem csak nálunk villog(ott), nem egyszer lett 17 évesen a felnőtt spanyol válogatottban kulcsember, MOM, akár góllal is. Tényleg nem tudom, mit akarunk ennél többet egy ilyen fiatal sráctól, aki Raphinhával és talán Araujoval együtt úgy teszi még ki a szívét-lelkét a pályára, hogy már csak emiatt is kedvelni kéne, legalábbis ha a mi csapatunkban van, mert hogy egy madridista miért utálja, azt meg tudom érteni. Főleg a szuperkupa óta... :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.08. 17:49:03

Azért ne haragudjon már senki, hogy a világklasszisnak kikiáltott Lewatól nagyobb az elvárás, mint a 18 éves 2. Szezonban szereplő Gavival szemben, aki még hivatalosan a B csapat tagja.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.08. 17:21:26

Szerintem is túl van értékelve. Az is furcsa, hogy sokan agyon vannak dicsérve a csapatból, mégis az első körben ki lettünk szórva a nemzetközi mezőny minden hadszínteréről. Valami gikszer kell hogy legyen ebben. Gavi szerintem az egyik. De Jong már nem olyan körülményes, mint amikor idekerült, de szerintem ő sem váltja be az igéreteket. Ehhez képest Lewandowskira aránytalanul nagy kritika zúdul, miközben ősszel sehol nem lettünk volna nélküle a Ligában. Amúgy tényleg hónapok óta szenved, kb mióta Ochoa kifogta a büntetőjét. A vb-n is szenvedett, és azóta is. De vannak jócskán problémásabb emberek a csapatban, akik ráadásul túlértékeltek is.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.08. 15:53:51

azert te sosem mondtad, hogy kamugyerek :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.08. 15:48:14

Deluigi írta:
2023.04.08. 14:30:07

te biztosan Barca szurkolo vagy?

kb annyira full atlag a golden boy, mint Musiala vagy Bellingham
Aki szót emel a túlzó dicséretekkel szemben, hovatovább kritikát fogalmaz meg valamelyik játékosunkkal szemben, akkor ott valid a kérdés, hogy barca szurkoló-e?

Mert akkor én sem vagyok barca szurkoló, sőt.
Mert a jelenlegi csapatból kb a TS, Araujo, Baldé, Christensen, Pedri, DJ, Dembelé fogatot tartom ideillőnek, meg olyannak akit nem szidok nonstop:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.08. 14:30:07

Magnus írta:
2023.04.08. 14:19:54
Arról nem beszélve hogy körbe van nyalva a fullátlag, kamu keménygyerek gavika
te biztosan Barca szurkolo vagy?

kb annyira full atlag a golden boy, mint Musiala vagy Bellingham
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.08. 14:19:54

bence0330 írta:
2023.04.08. 10:09:59
Ezzel mindenki egyetért, tök jó, csak semmire nem megyünk vele, mivel a múltat nem lehet megváltoztatni, az itteni ötletek a mostból kiindulva íródtak, másnak nincs is értelme nagyon...
A múltból lehet tanulni is, ami egyedül Luchonak ment ideig-óráig. Nekem nagyon visszás ez a kommunikáció, ettől az ügytől függetlenül is folyton megy a mutogatás akár nyerünk akár vesztünk.Arról nem beszélve hogy körbe van nyalva a fullátlag, kamu keménygyerek gavika, de egy objektív cikket nem tudtak volna hozni a szerkesztők az ügyről, meg egy elemzést, hogy vajon miért is szívunk évek óta Európában.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.08. 10:41:43

Nekem nem úgy tűnik, hogy bármit megtehetnénk, egyik büntetést kapjuk a másik után. Télen sem igazolhattunk, és ez nem az első eset volt, hogy kizártak minket az átigazolási szezonból. Kapunk büntetéseket. Indulásból való kizárás nem hiszem, hogy lesz, elég arra gondolni, mennyit profitál a Nike a mezeladásainkból. Ha a Nike azt mondja Ceferinéknek, hogy őket ne zárjátok ki, akkor nem zárnak ki minket. Nem mi tehetünk meg mindent. Hanem a szponzorok. A büntetések mértéke meg attól függ, mennyire nem érdekük büntetni minket.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.04.08. 10:35:05

Lebonyolításának sincs köze az EU menetrendhez. Bajnokság vége felé mikor a legtöbbször minden pont extrák számít vannak a Libertadores kupa csoportmeccsek,Nyáron az egyenes kieséses szakasz. Alapozás, felkészülés mikor lenne? Szép a hét meccs,csak abból 3 másfél hónap alatt, miközben bajnokság van.

Francia bajnokság is érdekes felvetés, miután tradicionálisan spanyol csapatok a riválisaink. Értem hogy Marseille,vagy Lyon ellen játszani olyan mint Bilbao,Sevilla csak total semmi tradíciója nincs. És a katalán embereknek ezek fontos tényezők.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.08. 10:32:41

gránit írta:
2023.04.08. 10:02:55


Egyébként nem hiszem, hogy sor kerülne ilyesmire, az európai labdarúgásnak szüksége van a Barcelonára, a rengeteg szurkolójára. Nem hiszem, hogy eltiltanának minket. Ez egy elméleti kérdés volt, amit egy fórumtárs felvetett, ami technikailag teljesen megvalósítható, így ezt az őrültes dolgot sem igazán értem.
Nálam ez nem érv. Akkor a top klubok bármit megtehetnek, mert "szükség van rájuk" ? Pont ennek a kettős mércének kellene véget vetni. Aki bűnös, kapja meg méltó büntetését, legyen szó bármelyik klubról is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.08. 10:09:59

Magnus írta:
2023.04.08. 09:42:27
vagy mondjuk világverő kerettel nem “edukálni” a bírói testületet, aztán mikor kiderül mutogatni mindenkire mint egy bizonyos népcsoport. ez is egy megoldás lett volna.
Ezzel mindenki egyetért, tök jó, csak semmire nem megyünk vele, mivel a múltat nem lehet megváltoztatni, az itteni ötletek a mostból kiindulva íródtak, másnak nincs is értelme nagyon...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.08. 10:02:55

grgly50 írta:
2023.04.08. 09:29:41

Na, akkor hagynák el a Barcát a valamire való játékosok.
Igaz, hogy a pénz nagy úr, de azért ez nem videó játék!
A labdarúgó mögött ember van!
Csak egy őrűlt agyából pattanhat ki ilyen ötlet.
Akkor hagynák el a Barcát a valamirevaló játékosok, ha sehol nem játszhatnának nagy meccseket. A Szuperliga gondolatát is ilyen hőbörögve fogadták, most meg a Liga miatt hőbörögnek, és azokat szidják, akiknek pár hónapja még hűségesküt fogadtak volna. Meg igazából most is, ez a vicces a dologban.

Egyébként nem hiszem, hogy sor kerülne ilyesmire, az európai labdarúgásnak szüksége van a Barcelonára, a rengeteg szurkolójára. Nem hiszem, hogy eltiltanának minket. Ez egy elméleti kérdés volt, amit egy fórumtárs felvetett, ami technikailag teljesen megvalósítható, így ezt az őrültes dolgot sem igazán értem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.08. 10:02:14

Magnus írta:
2023.04.08. 09:42:27
vagy mondjuk világverő kerettel nem “edukálni” a bírói testületet, aztán mikor kiderül mutogatni mindenkire mint egy bizonyos népcsoport. ez is egy megoldás lett volna.
Igen, ez valahogy fel sem merült, mint opció.
Pedig ezt nagyon adom, mindjárt nem kellene ilyenekről lamentálni.

Egyébként marhára nem lesz semmi ebből, megússzuk, esetleg lesz valami pontlevonás, pénzbünti, akármi.
Majd felveszünk újra hiteleket, igazolunk mint ha nem lenne holnap, és elhisszük, hogy alakulunk, jó az irány, és egyéb jól hangzó mondatok.
Én elengedem a barcát ha itt megúszás céljából elmegyünk a spanyol ligából, meg majd dél-amerikába járunk focizgatni mert a BL-ből/EL-ből rendre kipofoznak közepesnél egy fokkal jobb európai csapatok. De tudom, a MU messze a legjobb angol csapat, így is bravúros eredményt értünk el.


Magnus le is írta amit gondolok erről magam is, nagyon szépen összefoglalta egy mondatban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.08. 09:52:34

Barátságos mérkőzésekből kéne vagy 30 pótolni a BLt mert kutyát nem érdekli Tv Ben. A 7-10 dél amerikai meccs jobb lenne mert tv jogdíjak miatt lehet elég lenne és tétmeccsek lennének, nem sörmeccs az indonéz ligavalogatott ellen.
A francia ligának csak akkor lenne értelme, ha a spanyol szövetség vissza akarna rakni másodosztályba, de inkább PL kéne akkor.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.08. 09:42:27

vagy mondjuk világverő kerettel nem “edukálni” a bírói testületet, aztán mikor kiderül mutogatni mindenkire mint egy bizonyos népcsoport. ez is egy megoldás lett volna.
Válasz küldése