Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
15
28%
Nem
38
72%
 
Szavazatok száma: 53
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.23. 12:08:28

FCBsteve írta:
2023.08.23. 11:50:45

Már bocs, de hol kapta meg Xavi azokat akiket akart, pl most nyáron???
Én is szeretnék új autót meg lakást, csak pénzem nincs rá. :D

Xavi is ebben a helyzetben van. Vágyakozhat ilyen meg olyan játékosok után. Azért mióta itt van kapott egy Koundé, Christensen, Gundogan, Lewandowski, Raphinha, Ferran pakkot. Hogy csak a nagyobbakat említsem. Más edző örülne ilyen neveknek.

A felállásnál igazat adok neked, nem néztem pontosan utana csak emlékezetből írtam, de ha megnézzük az őszi eredményeinket a bajnokságból, tele voltunk több gólos győzelmekkel. Kis csapatok ellen játsszuk már ezt, ennyi lenne a kérésem. Tény a BL-ben ez nem volt elég, bár ott a Pique EG páros az inter ellen elintézte a továbbjutásunkat.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.08.23. 11:55:51

Sonoma írta:
2023.08.23. 10:58:52
Mégis miköze van az igazolásoknak, és a pénzügyi helyzetünknek a mutatott játékra ( és taktikára)?
...
Ha tudnánk venni még 2-3 játékost, hirtelen lenne taktikánk, a támadóink gólerőssé válnának, lennének gyors labdakihozatalok stb.?
Egyenes összefüggés van az igazolások és a mutatott játék között, ez teljesen egyértelmű. Minél jobb játékosok vannak a keretedben, annál jobb játékot és eredményeket tudsz felmutatni. Legalábbis nagyátlagban így van ez.

És igen, ha tudnánk még venni 2-3 játékost, nagyon könnyen előfordulhat hogy hirtelen sokkal jobban néznénk ki. Ha érkezne egy klasszis jobbhátvéd, meg érkezne egy Bernardo aki Xavi szerelme és állítása szerint az egész játékunkat meghatározná, meg mondjuk egy klasszis támadó, ide a bökőt hogy egycsapásra megváltozna az egész játékunk.

Még keresi a csapatát én úgy látom, Romeu és Gündogan kezdőbe tételével kicsit felborult minden, még néha a posztok is összekavarodnak a meccsek alatt, én többször éreztem azt is hogy Gündogan és Pedri kioltják kicsit egymást, Gavi meg egyáltalán nem találta a helyét a Cádiz ellen. Ez 100%-ig az edző feladata, de meg is fogja oldani.

Engem Xavi alatt leginkább a dinamika és a tempó ami zavar, és az első két bajnokin ez különösen szembetűnő volt. Bízom benne hogy ez még nagyon szezon eleji forma, illetve hogy tényleg a 35-40 fokos meleg ami rányomja a bélyegét az egészre. Ebben sürgősen javulni kell, mert az a tempó amiben most játszunk, az baromira nem versenyképes európai, de lassan már spanyol szinten sem. Bármilyen bajnokságot nézek, nem látok ennyire lassú folyású, csordogáló meccseket. Ebben kellene a leginkább és a legtöbbet fejlődni, mert technikailag még mindig top a csapat.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.23. 11:50:45

Sonoma írta:
2023.08.23. 10:58:52
FCBsteve írta:
2023.08.23. 07:29:07

Én meg sokkal inkább Andriséval...
Jelen pénzügyi körülmények között, ahol az igazolások/regisztrációk jelentős kompromisszumok mellett zajlanak, jóval lassabban lehet haladni, ehhez képest tavalyi évünk eredményesnek mondható, egy épülő csapattal...
Mégis miköze van az igazolásoknak, és a pénzügyi helyzetünknek a mutatott játékra ( és taktikára)?
Mióta kell aggódni /foglalkozni ezzel egy játékosnak?
Ha tudnánk venni még 2-3 játékost, hirtelen lenne taktikánk, a támadóink gólerőssé válnának, lennének gyors labdakihozatalok stb.?
Ha a kerettel van a gond-ami Xavi alatt ki lett cserélve-az nem az edző sara?
Már bocs, de hol kapta meg Xavi azokat akiket akart, pl most nyáron???
VKP pozíció?!? Silva? Messi? Lo Celso? Stb-stb. Kapott kényszer embereket, épít be fiatalokat, ezekkel próbál főzni... Mindezt nem csak eredmény kényszer, hanem "hol a szép játék" elvárások mellett?
Kompromisszum készséget dicséri pl Romeu érkezése fillérekért...
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.23. 11:41:23

bencoo32 írta:
2023.08.23. 11:14:39
FCBsteve írta:
2023.08.23. 10:25:25
Emlékeim szerint egészen a Real elleni szuperkupa döntőig jellemzően 433-at játszottunk, így a kudarcos őszi BL selejtezők alatt is...
Szerintem ha megnézzük nagyjából egyenlő arányban volt ilyenkor az olyan 433 ahol ténylegesen 3 csatár volt fent és nem pedig Gavi vagy Pedri volt feltolva papíron a bal szélére.
Akkor felvilágosítalak:
Eredmenyek.com alapján az ősz végi VB-ig 17x !!! játszottunk klasszikus 433 felállásban, ezen felül 2x Pedrivel elől, 1x vmi 3241 vegyes felállásban...
Tehát a BL-ből a hiányolt 433-al zúgtunk ki...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.23. 11:40:16

bencoo32 írta:
2023.08.23. 11:14:39
FCBsteve írta:
2023.08.23. 10:25:25
Emlékeim szerint egészen a Real elleni szuperkupa döntőig jellemzően 433-at játszottunk, így a kudarcos őszi BL selejtezők alatt is...
Szerintem ha megnézzük nagyjából egyenlő arányban volt ilyenkor az olyan 433 ahol ténylegesen 3 csatár volt fent és nem pedig Gavi vagy Pedri volt feltolva papíron a bal szélére.
Gavi először a szuperkupa meccsen játszott szerintem hamis balszélsőt. És az kb az év teljesítménye volt az egész csapatban, nem csak tőle. De aztán teljesen beleszürkült 1-2 meccs alatt, tény. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.23. 11:14:39

FCBsteve írta:
2023.08.23. 10:25:25
Emlékeim szerint egészen a Real elleni szuperkupa döntőig jellemzően 433-at játszottunk, így a kudarcos őszi BL selejtezők alatt is...
Szerintem ha megnézzük nagyjából egyenlő arányban volt ilyenkor az olyan 433 ahol ténylegesen 3 csatár volt fent és nem pedig Gavi vagy Pedri volt feltolva papíron a bal szélére.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.23. 11:09:34

Hát szerintem tuti, hogy nem vagyunk Európában középcsapat. Még talán játékban sem, de keretileg biztos nem. Most elkezdem sorolni azokat a csapatokat, ahol erősebb a keret, vagy kb egy szint, és nehéz eldönteni. City, MU, Arsenal, Pool, BM, PSG, RM. És ha nagyon-nagyon akarom, 1-2 olasz csapatot idevehetek, mondjuk a két milánóit, és a CFC-t mondjuk, de az már nagyon necces. Ez olyan 7-10 csapat, és szerintem van, amelyiknél ezek közül a keretünk erősebb. Nem a keretünk ahogy most van használva, hanem az alapanyag. Ebbe beletartozott Kessié, Depay is, ha már pl. az előbbi egy bajnokcsapat egyik, ha nem a legjobbja volt, kereken 0 db meccsel a helyén, utóbbi meg holland gólrekorder lesz, nem gyenge neveket előzve. De ha ezekre fátylat borítunk, és csak a mostanit nézzük, akkor is.

És elsősorban a támadóink formájával/használatukkal van a gondom Xavinál, szerintem ezért játszunk gyengébben, mint ahogy a keretünk engedné. Ezzel nem lenne gond, mert megoldhatná más is a stábon belül, és amúgy az is lehet, hogy félig megoldottuk, látva a két spanyolunkat (Raphinha még mindig atomgörcsös), erre meg ők nem játszanak. Itt van a világ második legjobb centere 35 évesen, VB óta 16(!!!!) perc pihenővel a padon úgy, hogy a BM-től eltérően egész meccsen melózik és letámad. És jé, nem bírja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.08.23. 10:58:52

FCBsteve írta:
2023.08.23. 07:29:07
bencoo32 írta:
2023.08.23. 06:20:57
Sonoma minden egyes szavaddal teljesen egyetértek!
Én meg sokkal inkább Andriséval...
Iót
Jelen pénzügyi körülmények között, ahol az igazolások/regisztrációk jelentős kompromisszumok mellett zajlanak, jóval lassabban lehet haladni, ehhez képest tavalyi évünk eredményesnek mondható, egy épülő csapattal...
Mégis miköze van az igazolásoknak, és a pénzügyi helyzetünknek a mutatott játékra ( és taktikára)?
Mióta kell aggódni /foglalkozni ezzel egy játékosnak?
Ha tudnánk venni még 2-3 játékost, hirtelen lenne taktikánk, a támadóink gólerőssé válnának, lennének gyors labdakihozatalok stb.?
Ha a kerettel van a gond-ami Xavi alatt ki lett cserélve-az nem az edző sara?
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2842
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.23. 10:56:10

Ahhoz, hogy játékosokat a saját posztjukon használjuk, legyenek begyakorolt elemek a játékban, rögzített helyzetek esetén legyen elképzelés mit tegyünk, vagy hogy legyen többfajta felállás is mondjuk ellenféltől is függően, esetleg Lewa lecserélhető legyen, ha bűnrossz meccse van, vagy akik úgy tűnik jó/jobb formában vannak játszanak is, na ezek közül egyikhez sem kell sok pénz és a válság mérete is irreleváns.
Ezek mind az edzői munka része. (Ahogy annak a felismerése is, hogy egy 10 emberrel tömörülő kiscsapat ellen ne 4-4-2 játszunk, mert fél év tapasztalat mutatja, hogy kevés a helyzetünk. )
Vége az aranykorszaknak, de akkor Xavi is tegyen úgy. Olyan nincs, hogy minden ellenfél ellen ugyanazok a játékosok és ugyanaz a felállás megfelelő. Ennél többet kell tenni és akár meccsenként kezdőcsapaton / taktikán változtatni hiába egy Getafe, Almeria az ellenfél.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.23. 10:31:52

ocsike83, örülök, hogy tetszik, de sajnos szerintem el kell olvasnod újra. Egyáltalán nem csak a gazdasági oldalról és összefüggésekről szól, hanem éppen arról, hogy mennyire mély struktúrális válságban vagyunk.
Próbáltam összefoglalni, biztos hogy csak részben sikerült, de valószínűleg többeknek ez nem megy át. Mások vagyunk, ami nem gond, de kell egyfajta rendszerszintű látásmód ahhoz, hogy a végső konklúzióm látható legyen, és az előtte leírtak összefüggéseiben érthetők: nagyon bonyolult, nagyon nehéz, egyáltalán nem csak gazdasági aspektusokkal leírható helyzetben van a Barca, és senki, semmilyen edző nem lehetne bármiféle garancia akár csak kicsit is jobb (és legalább ilyen eredményes) játékra.

Visszafordítom feléd részben, amit írtál: A legtöbb európai bajnokság legtöbb csapatának szurkolói a két kezüket összetennék, ha ilyen játékkal és eredményekkel rendelkezne a csapatuk, meg ilyen kilátásokkal és reményekkel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.23. 10:25:25

bencoo32 írta:
2023.08.23. 10:13:50
FCBsteve írta:
2023.08.23. 07:29:07

Én meg sokkal inkább Andriséval...

Az idei szezonból 2 meccs telt el, kár bármit is előre temetni!
Ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák. Én nem csak ezt a két meccset nézem, hanem mióta Xavi itt van. Az elején még egész jó volt a játék.(főleg a Madrid elleni 0-4) Azóta azért a lehetőségekhez képest jó játékosokat kapott. Tavaly megvolt a bajnokság,örülök is neki, de láttuk hogy a BL-ben meg nem volt elég ez. Lehet fogni a sérülésekre, de a bajnokságban akkor is hozta a védelem a kapott gól nélküli meccset, a BL-ben meg kaptunk 12 gólt. Ha végre bevállalná pár meccsen a 433-at az elejétől fogva, és nem működik, akkor játszassa csak ezt a 442-őt orrvérzésig. Sokkal inkább nézném az olyan meccset ahol 4-1 4-2-re nyerünk, mint az állandó 1-0-kat. Tudom persze ugyanannyi pont jár érte. A többit már leírták előttem.🙂
Emlékeim szerint egészen a Real elleni szuperkupa döntőig jellemzően 433-at játszottunk, így a kudarcos őszi BL selejtezők alatt is...
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.08.23. 10:23:36

Szép és jó is, ahogy összefoglaltad Andris, de ezek a gazdasági oldalai.
Ezeknek semmi köze ahhoz, hogy ezzel a kerettel nézhetetlen focit játszik. Nem nagyon kell tanulmányozni az ellenfélnek bennünket, mert csak a 4-4-2 van, semmi más.

Más edző összetenné a kezeit, ha ilyen kerete lenne. Ennél sokkal jobban ki lehetne maxolni ezt a keretet. Hát kik vagyunk mi, hogy a rohadt 1-0-ákra játszunk?

Csak a teljesség igénye nélkül, hogy milyen támadókat nem tud / tudott használni, és totál leépülés jött el náluk: Depay, Lewa, Fati, Ferran Torres, Torre, Barbera....
(Talán Auba és Luuk volt a helyén).

Kicsit nekem majom effektus. Bedugta a kezét az üvegbe a mogyoróért, de kihúzni már nem tudja. Jól van az úgy, akkor is így marad,. Tudja, ha kinyitja, menekülhetne, de akkor sem teszi, mert ott a mogyoró....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.23. 10:13:50

FCBsteve írta:
2023.08.23. 07:29:07

Én meg sokkal inkább Andriséval...

Az idei szezonból 2 meccs telt el, kár bármit is előre temetni!
Ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák. Én nem csak ezt a két meccset nézem, hanem mióta Xavi itt van. Az elején még egész jó volt a játék.(főleg a Madrid elleni 0-4) Azóta azért a lehetőségekhez képest jó játékosokat kapott. Tavaly megvolt a bajnokság,örülök is neki, de láttuk hogy a BL-ben meg nem volt elég ez. Lehet fogni a sérülésekre, de a bajnokságban akkor is hozta a védelem a kapott gól nélküli meccset, a BL-ben meg kaptunk 12 gólt. Ha végre bevállalná pár meccsen a 433-at az elejétől fogva, és nem működik, akkor játszassa csak ezt a 442-őt orrvérzésig. Sokkal inkább nézném az olyan meccset ahol 4-1 4-2-re nyerünk, mint az állandó 1-0-kat. Tudom persze ugyanannyi pont jár érte. A többit már leírták előttem.🙂
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.23. 10:05:16

Mindenféle körítés nélkül muszáj vagyok leírni valamit még, tisztán és egyértelműen... aztán aki kíváncsi rá, az elolvashatja azt is, ami alatta van:

Spanyolországban talán nem, de európai szinten igenis középcsapat vagyunk. Ez nem siránkozás és nem is a játékunk minősítéséről szól, hanem ténymegállapítás, és ez kellene legyen minden szurkoló szemléletének megalapozója.


1. Nem, nem ez a cél, ez egyértelmű, nem kell beletörődni.
2. DE ez a közelmúlt, a jelen, és a közeljövő is. Lehet ezzel egyet nem érteni, de szerintem álomvilágban él, aki úgy gondolja, hogy egy-két játékos (bármilyen játékos), vagy egy edző (bármilyen edző), vagy csak a józanész hipphopp kirángat majd minket ebből.
3. Elsősorban nem a játékunkról van itt szó, sőt, az inkább tekinthető következménynek:
a.) Kicsit higgadjon le mindenki, és gondolja végig, hogy milyen szintű gazdasági katasztrófa van a klubnál. De facto csődben vagyunk. Ez egy általános gazdasági helyzet, ami nem fog megjavulni holnapra, bármit is csinálunk. Ez hosszú évek kemény munkájával, józan ésszel, és mérsékelt sikerekkel hozható csak helyre.
b.) Az előzőből fakad, hogy nem tudunk igazolni. Nem tudom, volt-e valaha olyan, hogy "nulla euróért" igazoltunk egy nyári ablakban. Ennél még a spanyol, olasz, német középcsapatok is többért tudnak igazolni, még pótcselekvésként is.
c.) Rengeteg játékos akkor is nagy ívben kerül(ne) minket, ha tudnánk igazolni, és garantálni a regisztrációkat, mert annyira instabilak vagyunk intézményi és gazdasági téren.
d.) Az aranygenerációnk leváltásán vagyunk túl az elmúlt 4-5 évvel. De még másfél hónappal ezelőtt is térden állva könyörögtünk (jómagam is) Messinek a visszatérésért. A világ valaha volt legjobb csapatáról kell átállnunk szurkolói, sportszakmai, gazdasági téren is. Ez szerintem a legtöbbek által egyáltalán nincs is tudatosítva. A MU Fergusson óta dögrováson van. Mikor vonult vissza? A galaktikus real a kétezres évek legelején kifulladt, mennyi időbe telt nekik visszajönni a csúcs közelébe/a csúcsra? Kb 10 év szerintem, és még így is, ezután is többnyire egyáltalán nem szép, nem szórakoztató focival nyertek sorozatban BLt. Valószínűleg több legendás csapat van, akiknél a klub soha nem jött igazán vissza a csúcs közelébe. Muszáj tudatosítani, hogy hol vagyunk most, és milyen nehéz a helyzet.
e.) Rengeteg fiatal játékosunk van, és most nem a tinikre gondolok. Akármilyen zseniálisak is a képességeik, mindnekinek kell egy érési folyamat, a játékosok SOHA nem 22-25 évesen vannak karrierjük csúcsán.
f.) A klubnak már önmagában van egy negatív aurája (jobb szó híján). Sok a kritika, sok a csalódás, sok a gond. Ez mérgező szurkolók, edzők, játékosok számára egyaránt. Nem véletlen szerintem, hogy egy-egy nagy kudarc (pl BL, EL kiesések) után egy időre széthullanak fejben a srácok. Minden mindenre kihatással van, mégegyszer mondom: iszonyatosan nehéz kijönni ebből a gödörből, ha egyáltalán ki lehet.
g.) hatalmas a fluktuáció a klub vezetésében... új (és messze nem hibátlan vagy szimpatikus) elnökség van, a jó ég tudja hány edzőnk volt öt év alatt, még a mostani elnökségben is folyamatosan változnak a meghatározó posztokon lévő emberek. Lehetetlen kiszámítható, stabil sportklub kultúrát és környezetet kialakítani így. Ez még "békeidőben" is hatalmas para lenne, nem hogy ilyen gazdasági és "politikai" környezetben. És még van, aki elküldené a bajnok csapat edzői stábját is.....

Szóval ja, jobb ha mindenki tudatosítja, középcsapat vagyunk. Nem játékban, nem versenyképességben, hanem minden létező szinten. És NEM LEHET kijönni belőle lólépésben, nem 1-2-3 év az ilyesmi, ha egyáltalán sikerül. Szerintem muszáj, hogy ez legyen a kiindulási alap, hogy ez legyen a meghatározó szemlélet, a szurkolói hozzáállás alapja. Nem mondom, hogy ez könnyű, vagy magától értetődő, de én csak erre tudok jutni.
Ha és akinek sikerül, máris könnyebb örülni 1-1 jó üzletnek, 1-1 jó meccsnek, annak is, ha csak egy vagy két fiatal épül be évente a Bből, annak is, ha csak kaparva, csúszva mászva szenvedve nyerünk fontos pontokat. No meg a bajnoki címnek, vagy egy BL csoport továbbjutásnak.
Az elnökségnek, és az edzőnek sem lehet ezt megfogalmazni, de mi szurkolók jobb, ha elkezdjük. A klub helyreállítása nem úgy néz ki, hogy egyszer csak mágikus módon elkezdünk szép játékkal bajnokságokat nyerni, meg BL top8as csapatként játszani. Ez a végcél, reálisan tízéves távlatban, közben meg itt hétről hétre, meccsről meccsre megy a hisztéria, hogy már megint nem sikerült.

PS: A váratlan, gyors pozitív csalódásban persze én is reménykedek, de attól még igen halvány reménysugár ez.

PS2: Szerintem Xavi olyan edző, aki képes hosszabb távon stabilitást adni a csapatnak, a klub bizonyos részeinek, és ez nagyon kívánatos. Nem Xavi konkrétan, de szerintem ő ezt megadja: a stabilitás egy bizonyos szinten, a hosszú távú nyugalom, a reális esély a(z akár lassú) fejlődésre. A kilábaláshoz muszáj, hogy befejeződjön a csapatot állandóan bontó sokféle fluktuáció, és mivel Guardiolán kívül szó szerint senki nem jelentene Xavihoz képest semmilyen garanciát jobb és hatékonyabb játékra, végső soron szerintem szóba sem kerülhet még csak érintőlegesen sem az ő leváltása. Akkor sem, ha bizonyos dolgokkal, dolgaival bárki elégedetlen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.23. 07:29:07

bencoo32 írta:
2023.08.23. 06:20:57
Sonoma minden egyes szavaddal teljesen egyetértek!
Én meg sokkal inkább Andriséval...

Jelen pénzügyi körülmények között, ahol az igazolások/regisztrációk jelentős kompromisszumok mellett zajlanak, jóval lassabban lehet haladni, ehhez képest tavalyi évünk eredményesnek mondható, egy épülő csapattal...
Jelzésértékű, hogy 1-2 napja eligazolt Dest tegnap BL-ben játszott, mi meg nem tudunk hivatalos ajánlatot tenni Cancelo-ra, mert nincs még meg az FFP keret a regisztrálására...
Az idei szezonból 2 meccs telt el, kár bármit is előre temetni!
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.23. 06:20:57

Sonoma minden egyes szavaddal teljesen egyetértek!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.22. 18:35:34

Főoldali cikkhez:
szerintem mi is nagy mèrtèkben hozzájárulunk, hogy ilyen a Liga színvonala, ès ha játèkban van a labda, sokszor akkor is minek? 🤣
A hosszabbítások jóvoltából nèzhettünk mèg 100+ oldalpasszt :)
Persze figyelembe veszem a másik oldalt is, fiatal ès "gyenge" a keret ès a jó játèkhoz idő kell.
Hozzátennèm Bordalas nyilatkozatát, miszerint a Getafe összes játèkosa nem keres annyit, mint egy Barca játèkos. Persze ez túlzó, Capology szerint 26 bruttó az egèsz keret, de szerintem van benne igazság.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.08.22. 16:47:28

Andris írta:
2023.08.22. 10:22:59
I. Elnézve Raphi és Lewa teljesítményét, amióta itt vannak... gáz, hogy nem léptünk velük annyival előrébb, amennyibe kerültek és kerülnek nekünk. Viszont ez pont nem Xavira nézve gáz, hanem rájuk, és a vezetőségre nézve.

II. Adjuk meg viszont nekik is a második/harmadik esély, meg adjuk meg Xavinak is a szezont, hogy valami támadásbeli fejlődést érjen el a támadószekcióban csak gyengébbé vált keretünkkel. Mondjuk épp ez utóbbi miatt szerintem nagy reményeink ne legyenek, de bizonyos elvárásokat azért mégis lehet támasztani.

III. Ten Haag egy fantasztikus edzőnek tűnt, továbbra is jó szakembernek gondolom amúgy, de meg lehet nézni milyen a MU teljesítménye. Pedig nekik azért jóval kevesebb anyagi nehézségük van asszem. Nem könnyű kihozni ezeket az ezer faktorral súlytott gigaklubokat a gödör mélyéről, iszonyatosan sok tényezős dolog ez. Xavi szerintem hatalmas eredményeket tud felmutatni az eddigi bő másfél évével (részben a sportszakmai vezetőséggel, főként Alemanyval karöltve).
1. Bajnokság hatalmas előnnyel, szuperkupa kiváló játékkal
2. Rangadó teljesítmények
3. Fiatalok beépítése (ez, és a következő pont két tök különböző dolog)
4. Utánpótlás használata (szerintem igenis nagyon jó, ideális tempóban csinálja, a sok tavaszi kritika ellenére)
5. A keret gyakorlatilag teljeslefrissítése1,5 év alatt
6. Öltözői hangulat, edzés/munka fegyelem
7. Felelősségvállalás: ez különösen Koemannal szembeállítva dícséretes, sose a játékosokat találja meg.. (persze a száz meccsből egyszer már ráfogta a fűre a pontvesztést, meg kétszer már a bíróra is, aki úgy gondolja, koncentráljon csak a kivételre, de az ő véleményüket már úgyis átugorja csak a szemem).
8.Megkérdőjelezhetetlen stabilitás a csapat mezőnyjátékában, a védelemben, a középpályán, ami maximum a legmagasabb szinten nem lenne elég, de ez ugye még nem derült ki soha, mert a legnagyobb/legfontosabb nemzetközi meccseinket mindig ezer sérülttel játszottuk le.
...

IV. Bőven van mire építeni, és továbbra is nyugodtan lehet türelemmel és mérsékelt bizalommal állni Xavihoz, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan sok területen van tér fejlődésre, még a jelenlegi lyukas kerettel is. Ez csak és kizárólag a ti hozzáállásotokon múlik szerintem.

Azt várom, hogy fejlődjön folyamatosan, ami évről évre fejlődést jelent, nem meccsről meccsre fejlődést. Közben szépen álljunk legalább félig lábra anyagilag.
Azt viszont nem várom, hogy 1-2 év alatt nagyon mélyről BL top8as klub leszünk újra, és azt se, hogy egyszerre fogunk szórakoztatóan, szépen játszani, miközben utcahosszal nyerjük a ligát...
...Simán elhiszem, hogy Xavinak a sok kiváló képességű középpályásunk használata a legjobbnak tűnő megoldás, nem pedig a szerencsétlenkedő támadóink szaporítása a pályán. Nyilván dolgozik azon, hogy elől fejlődjünk, és a játékosok is személyesen, de ez nem egy minden áron projekt, nem is szabad, hogy az legyen.
...

Árulkodik ez a hozzáállásról is, amiről írtam, de árulkodik arról is, hogy mennyire bízik a keretben: nem tett fel kísérleti 4-3-3at támadókkal, pedig kínálkozott a szituáció, és nem tett fel csere középső védőt se...
Tudom nem lenne szabad belemenni ebbe a vitába, de ez akkora szerecsenmosdatás, hogy mégiscsak hozzá kell szólnom.

I.
Lehet én vagyok tudatlan, de úgy tudom nem a vezetőség tartja az edzéseket és a taktikai felkészítést a játékosoknak, hanem az edző. Ő hozza meg azokat a döntéseket ( ki kezd, ki hol játszik stb.), amivel egy győztes stratégiát dolgoz ki. A játékos meg azt csinálja, amit az edző mond. Ha ez valami miatt nem jön át, akkor látjuk azt a tanácstalanságot, amit látni jó ideje a támadóinktól.

II.
Ez nekem olyan, mint amikor egy házasságban valami elromlik, de ugyanazokat a sémákat erőltetjük más eredményt várva.
Xavinak meg volt az esélye, hogy egy jó csatársorral színvonalas támadójátékot produkáljon. Kapott tavaly egy Traorét, Depayt, Aubat ( és Torrest) nem volt elég jó neki. Elküldte őket. Kapott helyette egy Lewát, Raphinhát, de ezek se váltak be. Kit kellene hozni még neki? Lewandowski személyében elhoztuk az elmúlt évek egyik legjobb középcsatárát, aki nem mellesleg gólerős is volt. Nem kellett egy fél szezon és ugyanúgy leépült, mint a többi csatárunk.
Ez is a játékosok és a vezetőség hibája?
Szegény Xavit bántják ezzel is!
Hát kit kellene? Ki rakja össze a taktikát, a kezdőt? Laporta? Lewa?
Mert, ha így van, akkor én is sajnálom Xavit amiért szidják, csak azt nem értem mit keres még itt, ha nem ő dönt ezekről.

III.
Itt is felhozol egy példát (Ten Haag) ahol nem sikerült egyből bajnokesélyes csapatot faragni az edzőnek. Kifelejtetted, hogy Ronaldo elküldésével elkezdett szárnyalni a csapat hónapokig, ezalatt sikerült minket is kejteni az EL- ből.
De kifelejtetted azokat az edzőket, akik fél egy év alatt összerakták a gödörben lévő csapatukat BL- t nyerve. Miért nem hozzájuk hasonlítod?
Más fél éve van nálunk Xavi. Ez már a 2. szezonkezdet vele és semmilyen fejlődést nem látok a támadó taktikájával. Sőt, mintha visszafejlődne. Már csak egy mindenki által kiismert 4-4-2- ben tud gondolkodni. Ennyit az ő fejlődéséről.

A felsorolt 8 pozitívum Xavi mellettiről, csak annyit fűznek hozzá:
1.pipa
2. Inkább felemás
3. Nem volt
4. Nem volt
5. Ha teljes keret frissítés volt szerinted is, akkor nem az edző hibája, ha továbbra is impotens a támadójátékunk?
6. A tavalyi szerintem se volt rossz
7. Semmit nem ér, ha utána ugyanazokat a hibákat követi el.
8. Stabilitást csak a védelmünkre lehetett mondani. Azt is csak a La ligában.

IV.
Volt másfél év türelmi idő számomra ami után ( és a te elmondásod szerint is egy teljes keret frissítés) szeretném látni a fejlődést, mert ez idén eddig max. helyben toporgás vagy az sem. Nincs itt semmiféle folyamatos fejlődés, inkább folyamatos lassú leépülés.

A vége a legjobb.
Azt is meg magyarázod, hogy micsoda húzás volt Xavitól a középpálya megerősítése, csak mert nem bízik a csatárjainkban.
Ez a jövő? Ez lenne idén a mindent vivő mesteri húzás?
Eljutunk odáig, hogy egy 4-3-3 kísérleti felállás lenne??
Mi vagyunk mi? Egy kis csapat a La ligából, ahol csak a megszerzett pontok számítanak, a játék sokadrangú?
Ja, majd megy a sértődöttség, ha egy idő múlva az új ATMA- nak titulálják a csapatot.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.22. 16:06:21

Nagybarcelona írta:
2023.08.21. 19:32:00
Az utóbbi kèt szezon hozta majd 20 èv alatt a legkevesebb gólunkat. 68 ès 70. Micsoda különbsèg a bajnokság színvonala között, mikor a Reál csak 4. helyre futott be Ronaldoèkkal a Valencia, Barcelona, ès Deportivo mögött.
Pont ez a lényeg, hogy pontosan addig el lehetett könyvelni, hogy Messi elrak 30-40-et egy szezonban, túl bonyolult taktika sem kellett ehhez. Ráadásul ott volt még sokáig Suarez vagy az MSN, kis túlzással hármuktól megvolt ez a 68-70 gól. A top 5 támadóból évekig nálunk volt kettő-három egyszerre, de tíz évre visszamenőleg Messig egymagában garantálta a 25-30+ gólt és 17-18+ assistot. Most ezt kell megpróbálni szinte a 0-ról pótolni, új (egyénenként többnyire gyengébb) emberekkel. Ez kb. minden eddiginél nehezebb feladat.

Ráadásul tavaly pl. minden sorozatot figyelembe véve 53 meccsen kaptunk 3!! büntetőt, a ligában 38 meccs alatt kettőt (amik viszont ki is maradtak). Azért ez sem elhanyagolható tény.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.22. 10:22:59

LG írta:
2023.08.22. 00:43:43
Xavi első szezonjában értehtő a visszaesés, hiszen nyáron valóban sokkal gyengébb lett a támadósorunk papíron, mint az előző években, sőt, talán évtizedekben. + szezon közben vett át egy sok sebből vérző csapatot. A gáz inkább az, hogy nyáron nem kis áldozatokat hozva igazoltunk egy Lewa - Raphinha duót előre, és nem léptünk előrébb velük támadóerőben.
Elnézve Raphi és Lewa teljesítményét, amióta itt vannak, különösen koncentrálva arra, hogy mit tudnak a labdával kezdeni... mikor már helyzet van, mikor nem a társakon vagy a csapat játékán múlik már a (rész)eredmény, hanem csak rajtuk, azon hogy mire mennek egy helyzettel, labdával, védővel...
Szóval nem az overall statjaikat és teljesítményüket, hanem az egyéniként objektíven értékelhető mutatványaikat nézzük, na szerintem az a gáz.
Úgyhogy igazad van, gáz, hogy nem léptünk velük annyival előrébb, amennyibe kerültek és kerülnek nekünk. Viszont ez pont nem Xavira nézve gáz, hanem rájuk, és a vezetőségre nézve. (Aminek persze része Xavi, de már említettem: az én véleményem és benyomásom egyértelműen az, hogy Lewát mint sztárt Laporta renoméja miatt volt muszáj igazolni, Raphit meg a Dembelé hercehurca miatt kialakult bizonytalanság = kényszer hozta csak ide, semmi egyéb.)
Adjuk meg viszont nekik is a második/harmadik esély, meg adjuk meg Xavinak is a szezont, hogy valami támadásbeli fejlődést érjen el a támadószekcióban csak gyengébbé vált keretünkkel. Mondjuk épp ez utóbbi miatt szerintem nagy reményeink ne legyenek, de bizonyos elvárásokat azért mégis lehet támasztani.

Ten Haag egy fantasztikus edzőnek tűnt, továbbra is jó szakembernek gondolom amúgy, de meg lehet nézni milyen a MU teljesítménye. Pedig nekik azért jóval kevesebb anyagi nehézségük van asszem. Nem könnyű kihozni ezeket az ezer faktorral súlytott gigaklubokat a gödör mélyéről, iszonyatosan sok tényezős dolog ez. Xavi szerintem hatalmas eredményeket tud felmutatni az eddigi bő másfél évével (részben a sportszakmai vezetőséggel, főként Alemanyval karöltve).
1. Bajnokság hatalmas előnnyel, szuperkupa kiváló játékkal
2. Rangadó teljesítmények
3. Fiatalok beépítése (ez, és a következő pont két tök különböző dolog)
4. Utánpótlás használata (szerintem igenis nagyon jó, ideális tempóban csinálja, a sok tavaszi kritika ellenére)
5. A keret gyakorlatilag teljes lefrissítése 1,5 év alatt
6. Öltözői hangulat, edzés/munka fegyelem
7. Felelősségvállalás: ez különösen Koemannal szembeállítva dícséretes, sose a játékosokat találja meg.. (persze a száz meccsből egyszer már ráfogta a fűre a pontvesztést, meg kétszer már a bíróra is, aki úgy gondolja, koncentráljon csak a kivételre, de az ő véleményüket már úgyis átugorja csak a szemem).
8. Megkérdőjelezhetetlen stabilitás a csapat mezőnyjátékában, a védelemben, a középpályán, ami maximum a legmagasabb szinten nem lenne elég, de ez ugye még nem derült ki soha, mert a legnagyobb/legfontosabb nemzetközi meccseinket mindig ezer sérülttel játszottuk le.

Bőven van mire építeni, és továbbra is nyugodtan lehet türelemmel és mérsékelt bizalommal állni Xavihoz, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan sok területen van tér fejlődésre, még a jelenlegi lyukas kerettel is. Ez csak és kizárólag a ti hozzáállásotokon múlik szerintem.

PS.: Hatalmas eredménykényszer van a mindenkori Barca edzőn. Nem véletlen őszült meg itt nálunk 3-4 év alatt Pep, majd LE is. Egyikük se bírta tovább, nem olyan a közeg. Ha én lennék az edző helyében és nem lennék teljesen agyalágyult vagy önsanyargató, akkor a nagy összképre koncentrálnék, így pedig valószínűleg a lehető legstabilabb, legeredményesebb focira törekednék adott körülmények között. Valverdénél ezt a stílust nem fogadtam el, túl friss volt még az aranykorszak emléke és a játékosanyag hasonlósága, de Xavinál már simán elfogadom. Azt várom, hogy fejlődjön folyamatosan, ami évről évre fejlődést jelent, nem meccsről meccsre fejlődést. Közben szépen álljunk legalább félig lábra anyagilag.
Azt viszont nem várom, hogy 1-2 év alatt nagyon mélyről BL top8as klub leszünk újra, és azt se, hogy egyszerre fogunk szórakoztatóan, szépen játszani, miközben utcahosszal nyerjük a ligát, amely ugyan nem a legerősebb, de mégis olyan klubok elől kell elhozni, mint a real, az atletico, a sevilla, a villareal, bilbao vagy betis.
Simán elhiszem, hogy Xavinak a sok kiváló képességű középpályásunk használata a legjobbnak tűnő megoldás, nem pedig a szerencsétlenkedő támadóink szaporítása a pályán. Nyilván dolgozik azon, hogy elől fejlődjünk, és a játékosok is személyesen, de ez nem egy minden áron projekt, nem is szabad, hogy az legyen.

Nagyon árulkodó az is, amit a Cadiz ellen csinált Araujo kiesése után: inkább bedobta az újabb középpályást, és ment Frenkie hátra. Megtartottuk az alap, a legerősebb, legstabilabb formációt, és újabb középpályás profilú játékos ment fel a pályára, pedig védő esett ki. Árulkodik ez a hozzáállásról is, amiről írtam, de árulkodik arról is, hogy mennyire bízik a keretben: nem tett fel kísérleti 4-3-3at támadókkal, pedig kínálkozott a szituáció, és nem tett fel csere középső védőt se... Inigo nem elérhető, Garcia nem elfogadható, Lenglet csak szurkolni van már, szélső védőink meg továbbra sincsenek. Van kb 10-12 egészen kiváló, részben felsőpolcos játékos, de ezzel párhuzamosan rémisztő lyukak tátongnak a kereten, amit elsősorban az anyagi korlátozottságunk okoz, ezen nincs mit szépíteni, és nem lehet most feloldani.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.22. 00:43:43

NovaProspekt írta:
2023.08.21. 19:49:19
Nagybarcelona írta:
2023.08.21. 19:32:00
Az utóbbi kèt szezon hozta majd 20 èv alatt a legkevesebb gólunkat. 68 ès 70. Micsoda különbsèg a bajnokság színvonala között, mikor a Reál csak 4. helyre futott be Ronaldoèkkal a Valencia, Barcelona, ès Deportivo mögött.
https://www.topscorersfootball.com/la-l ... -2003/2004
Linkelem a góllövőlistát, ahol a 17 gólos Eto'o a Mallorcaból ès a 16 gólos David Villa a Zaragozaból nem fèrt az első ötbe. Igaz a legeredmènyesebb Barcas Saviola is csak 9.
Ez ilyen. Messi nélkül kapásból kiesett 30-40 gól. A La Ligás kiscsapatok elolaszosodtak, az a játékterv a nagyrészüknél, hogy a 0-0-ra minél tovább ráüljenek (és a bíró általában engedi a kemény játékot, ami ezt elősegíti). Plusz mi is defenzívebben játszunk, mint jászhatnánk.
Xavi első szezonjában értehtő a visszaesés, hiszen nyáron valóban sokkal gyengébb lett a támadósorunk papíron, mint az előző években, sőt, talán évtizedekben. + szezon közben vett át egy sok sebből vérző csapatot. A gáz inkább az, hogy nyáron nem kis áldozatokat hozva igazoltunk egy Lewa - Raphinha duót előre, és nem léptünk előrébb velük támadóerőben.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.21. 19:49:19

Nagybarcelona írta:
2023.08.21. 19:32:00
Az utóbbi kèt szezon hozta majd 20 èv alatt a legkevesebb gólunkat. 68 ès 70. Micsoda különbsèg a bajnokság színvonala között, mikor a Reál csak 4. helyre futott be Ronaldoèkkal a Valencia, Barcelona, ès Deportivo mögött.
https://www.topscorersfootball.com/la-l ... -2003/2004
Linkelem a góllövőlistát, ahol a 17 gólos Eto'o a Mallorcaból ès a 16 gólos David Villa a Zaragozaból nem fèrt az első ötbe. Igaz a legeredmènyesebb Barcas Saviola is csak 9.
Ez ilyen. Messi nélkül kapásból kiesett 30-40 gól. A La Ligás kiscsapatok elolaszosodtak, az a játékterv a nagyrészüknél, hogy a 0-0-ra minél tovább ráüljenek (és a bíró általában engedi a kemény játékot, ami ezt elősegíti). Plusz mi is defenzívebben játszunk, mint jászhatnánk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.21. 19:32:00

Az utóbbi kèt szezon hozta majd 20 èv alatt a legkevesebb gólunkat. 68 ès 70. Micsoda különbsèg a bajnokság színvonala között, mikor a Reál csak 4. helyre futott be Ronaldoèkkal a Valencia, Barcelona, ès Deportivo mögött.
https://www.topscorersfootball.com/la-l ... -2003/2004
Linkelem a góllövőlistát, ahol a 17 gólos Eto'o a Mallorcaból ès a 16 gólos David Villa a Zaragozaból nem fèrt az első ötbe. Igaz a legeredmènyesebb Barcas Saviola is csak 9.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2842
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.21. 19:11:32

ElBartimaeus írta:
2023.08.21. 18:29:09
ui, mert Troym nagyon hiányolja a szögletvariációkat: olyan nincs modern fociban, hogy nincs "szögletvariáció". Cheese, egyszerhasználatos érdekességek lehetnek, de egy általános koncepció, hogy hogyan, merre, mikor, miért mozogsz, mindig van. Gavi fejesénél Lewy elzárja a két védőt, Kondué tök üresen van és berobban - a mögöttük kialakult térbe futnak be mögöttük. Gavi elmozog a rövidre, hogy kimozdítsa a védőt, aki felé futnak középről. A védő nem követte jól, ezért ő kaphatta. Mi ez, ha nem tudatos szöglet szerinted?
Nincs hát.
Passzoljuk vissza az összeset a kapusnak, felesleges foglalkozni vele, esetleg gyakorolni.
2,5 éve nincs egy nyamvadt szabadrúgás gólunk sem, az sem fontos manapság.
Pedig ezek az "olcsón, rövid idő alatt" akár gólokban mérhető játékelemek, ha már nincs elképzelésünk, hogyan kéne feltörni a védelmüket.

Abba bele sem kezdek, hogy ha TOP középpályánk van, akkor miért kell, hogy közülük 5 is pályán legyen egyszerre, ha a kiesőjelölt ellenfélnél sincs annyi, vagy milyen pedagógiai gyakorlat az előszezon legjobb játékosait padoztatni, Lewát meg akkor is pályán tartani, ha gyakorlatilag emberhátrány a jelenléte.

A csapatépítés meg hogy hol tart, arra meg választ ad a következő meccs a Villareal ellen idegenben.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.21. 18:29:09

Nem tudom, mire vártok, milyen játékunk legyen ilyen csapatok ellen? Ahogy Chino is írta, ilyen betömörül védelem ellen nincs sok lehetőségünk, amíg nem találunk egy gólt. Utána szét lehet őket szedni, mint ahogy ez meg is történt, gyorsan jött a második, miután lett terünk.

Egész pontosan az ellenkezője történik a pályán, mint amit itt a fórum olvasgatásából el lehetne képzelni. Több gyors, kombinatív labdajáratás is kialakul, egyértelmű elképzelés volt belöbbölt labdákra is keresztmozgásból, nagyon sok felpasszolt labdánk volt Lewyre, Baldé sokszor jól kaphatta a labdát, mert középre behúztuk az ellenfelet, stb.

A gond az, hogy minden ilyen dinamikus megindulásunkat lefaltolták akkor is, ha 2-3 ütemmel elkéstek, labda nélküli helyzetekben is rúgták, ütötték a játékosainkat (Gavi reklamációja is egy ilyen után volt). Ezzel nincs edző és taktika, ami tud bármit is kezdeni, de borzasztó ellene játszani. A helyzethez mérten mutatósan játszott a csapat, voltak próbálkozások. Igaz voltak olyan pillanatok is, amikor mindenki állt, kivéve a labdás, de szerencsére az volt a kevésbé jellemző.

Továbbra is tartom, hogy jó uton halad a csapat, és hogy lesznek még ehhez hasonló meccsek, mint ahogy mindig is voltak.

ui, mert Troym nagyon hiányolja a szögletvariációkat: olyan nincs modern fociban, hogy nincs "szögletvariáció". Cheese, egyszerhasználatos érdekességek lehetnek, de egy általános koncepció, hogy hogyan, merre, mikor, miért mozogsz, mindig van. Gavi fejesénél Lewy elzárja a két védőt, Kondué tök üresen van és berobban - a mögöttük kialakult térbe futnak be mögöttük. Gavi elmozog a rövidre, hogy kimozdítsa a védőt, aki felé futnak középről. A védő nem követte jól, ezért ő kaphatta. Mi ez, ha nem tudatos szöglet szerinted?
Válasz küldése