Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
pongracz
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.12.07. 12:45:28
Kapcsolat:

2009.08.07. 08:46:05

Vlaki tuna az én kérdésemre is válaszolni
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.08.05. 12:56:17

Akkor viszont passz. Az eredeti forrás alatti kommentek félrevezettek:

"I'm a socio and my number is 174K. This data is old..."

"on september 21 2006. Xavieras Cambra annonced that that Barcelona have 151 127 socios. on that moment that was most socios in the world."

Viszont a hivatalos honlap is ennyit ír.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.05. 12:52:12

Szerintem is többnek kéne lennie mostanra, évekkel ezelőtt is hasonló számokra emlékszem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.08.05. 12:46:50

barca99 írta:Viszont az adatok régiek lehetnek, a Barcának ennél simán több pártoló tagja van már.
Nem, az adat helyes, ennyi pártoló tagja van a klubnak. Itt külön kell venni a szurkolókat a pártolói tagságtól. Elvégre a Real Madridnak nem hiába van "csupán" 90k pártolói tagja.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.08.05. 12:40:18

Viszont az adatok régiek lehetnek, a Barcának ennél simán több pártoló tagja van már.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.08.04. 22:48:28

Egy bizonyos összeget szezononként fizetsz a klub felé.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2009.08.04. 22:46:10

alex27 írta:A portugál Futebol Finance nevű, a labdarúgás pénzügyeivel foglalkozó honlap egy listát tett közé a legmagasabb pártoló tag létszámmal rendelkező klubokról. Ez alapján a Barca szociói vannak a 2. legtöbben. Az talán nem elfogultság, h az 1. egy portugál csapat :D
1. Benfica 171.000
2. FC Barcelona 163.000
3. Manchester United 151.000
4. Bayern Munich 146.000
5. Porto 115.000
6. Internacional Porto Alegre 100.000
7. Sporting Lisbon 96.000
8. Real Madrid 92.000
9. River Plate 82.000
10. Schalke 72.000
a pártoló tag pontosan mit is takar? :oops:
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
alex27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2005.02.08. 15:12:06

2009.08.04. 21:44:21

A portugál Futebol Finance nevű, a labdarúgás pénzügyeivel foglalkozó honlap egy listát tett közé a legmagasabb pártoló tag létszámmal rendelkező klubokról. Ez alapján a Barca szociói vannak a 2. legtöbben. Az talán nem elfogultság, h az 1. egy portugál csapat :D
1. Benfica 171.000
2. FC Barcelona 163.000
3. Manchester United 151.000
4. Bayern Munich 146.000
5. Porto 115.000
6. Internacional Porto Alegre 100.000
7. Sporting Lisbon 96.000
8. Real Madrid 92.000
9. River Plate 82.000
10. Schalke 72.000
Barca - Més que un club!
pongracz
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.12.07. 12:45:28
Kapcsolat:

2009.08.04. 20:31:40

Hy
itt a junta directiva milyen feladatokat kát el?
aki tudja írja má le részletesen
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.04. 15:16:13

Replay írta:Állitólag a klub az amerikai Microsoft-tal tárgyal, 2 millió euróról szólna a szponzori szerződés.
Már látom is a reklámot magam előtt:
Victor áll a kapuban,Zlatan meg megsuhint egy rettenetest 25ről,ami beakad a megmozdulni nem tudó VV mellett.
Odamegy Ibra egy nagy vigyorral a képén:
-Na miva',Vic,miért nem csináltál vmit?
-BAzz,mert lefagytam,mint a Windows :twisted: :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.08.04. 15:04:19

Állitólag a klub az amerikai Microsoft-tal tárgyal, 2 millió euróról szólna a szponzori szerződés.
Avatar
Ticsi 23
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2008.05.27. 14:35:30
Kapcsolat:

2009.07.22. 07:37:52

kabekabe írta:Érdekes, h Thiago nincs fenn, így én Jonathan felkerülésére nagyobb esélyt látok.
Thiago éppen az U19-es EB-n rúgja a lasztit, azért nincs a kerettel.
Kép
"...létezem és élvezem, így szép!" - Supernem
Kedvencek: Puyol, Xavi, Messi
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.07.21. 08:34:48

Titinho írta:A következő játékosok vettek részt ma orvosi vizsgálaton:
Valdés, Pinto, Jorquera, Márquez, Henrique, Cáceres, Abidal, Touré, Víctor Sánchez, Keita, Gudjohnsen, Hleb, Pedro, Henry, Bojan + Maxwell még múlt pénteken. (16 játékos)

Valamint a tegnapi napon 10 fiatal játékos, akik szintén utaznak Angliába: (zárójelben a koruk)
Védők: Martín Montoya (18 ) Albert Dalmau (17), Marc Muniesa (17), Andreu Fontàs (19), Víctor Espansandín (24),
Középpályások: Rueda (21), Jonathan Dos Santos (19),
Szélsők: Jeffren (21), Gai Assulin (18 ),
Csatár: Rubén Rochina (18 ).
Az orvosin ott volt Hleb és Guddy aki vszleg nem nálunk lesz jövőre... Úgy néz ki Pep be akar építeni egy fiatalt még(leginkább Muniesat, azt mondta, hogy akarnak középvédőt, ha nem vesznek sztem felhoz vkit és Ő már tavaly is játszott. Érdekes, h Thiago nincs fenn, így én Jonathan felkerülésére nagyobb esélyt látok. Jeffren picit már idösecske, kérdés mi vele a terve Pep-nek. Vagy Ő vagy Gai fog bekerülni gondolom. Am Esppasadín egy ilyen kérső érő játékos :) ?
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2009.07.20. 21:42:25

Capon és lopakodó kérésére leírom néhány sorban hogyan lehet egy Barca fan socio. Felmész a Barca honlapjára. Lépések: Members/Join us/Become a member now. Megjelenik egy kérdő ív és ezt kitöltöd. A személyi adatokat kérik (név, lakcím, útlevélszám stb.), illetve szükségük van a hitelkártya számodra, ugyanis a tagság éves díja 145 euro (2007-ben ennyi volt, most talán 150). Nagyon fontos, hogy mindig az adott naptári év végéig, jelen esetben 2009.12.31-ig érvényes a tagság. Majd kérnek tőled egy fényképet, amit vagy beszkenelsz, vagy elküldöd postán. Pár hét múlva megkapod a fényképes tagsági kártyádat, egy oklevelet, hogy a Barca pártoló tagja vagy, valamint egy ajándékot. Én egy Barca lógóval ellátott kék dzsekit kaptam. A tagságnak sok előnye van, de a legfontosabb, hogy a tagok jutnak legelőszőr és 20%-kal olcsóbban a jegyhez, amit interneten keresztül is meg lehet vásárolni. Kb. most ennyit. Ha van bármilyen kérdésetek szívesen válaszolok rájuk, feltéve, ha tudok.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2009.07.20. 21:08:09

Igazolasok topicbol atforditottam ide:
lopakodo írta:
Gali írta:Bocsi, de pártoló tag vagyok, tehát szavazhatok a jövő évi elnökválasztáson.
lol, ez komoly :shock: ?

Télleg amúgy, hogy lehet socionak lenni?Mit kell érte tenni?
Fizetni, mint a katonatiszt. :lol: Ha jol tudom, van egy evi 40 euros tagsagi dij. Ki lehet birni, havonta egy rugot sporolsz ra. Mast nem nagyon tudok rola, aki jartasabb ebben majd elmondja. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.07.20. 20:36:36

Titinho írta:A következő játékosok vettek részt ma orvosi vizsgálaton:
Valdés, Pinto, Jorquera, Márquez, Henrique, Cáceres, Abidal, Touré, Víctor Sánchez, Keita, Gudjohnsen, Hleb, Pedro, Henry, Bojan + Maxwell még múlt pénteken. (16 játékos)

Valamint a tegnapi napon 10 fiatal játékos, akik szintén utaznak Angliába: (zárójelben a koruk)
Védők: Martín Montoya (18 ) Albert Dalmau (17), Marc Muniesa (17), Andreu Fontàs (19), Víctor Espansandín (24),
Középpályások: Rueda (21), Jonathan Dos Santos (19),
Szélsők: Jeffren (21), Gai Assulin (18 ),
Csatár: Rubén Rochina (18 ).
Ezzel sztem eldőlt h Thiago nem kerül fel idén sem a nagycsapathoz. de dos Santos még felkerülhet. Az angliai körút inkább arra megy, h melyik fiatalt leeht később beépíteni. Gainak nagyon örülök, lehet, h Pep őt akarja felhozni és nem igazolni akkor senkit.(Állítólag van akkora ígéret mint Bojan vagy mint Messi volt)
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2009.07.20. 20:29:59

Ennyit arról, hogy fejébe szállt volna ez a fantasztikus idény...
Látszik, hogy nem hiszi, hogy több mint a többi játékos, és beáll a sorba.
Viva Leo :!: :wink:
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.07.20. 20:00:39

Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.07.20. 19:47:55

A következő játékosok vettek részt ma orvosi vizsgálaton:
Valdés, Pinto, Jorquera, Márquez, Henrique, Cáceres, Abidal, Touré, Víctor Sánchez, Keita, Gudjohnsen, Hleb, Pedro, Henry, Bojan + Maxwell még múlt pénteken. (16 játékos)

Valamint a tegnapi napon 10 fiatal játékos, akik szintén utaznak Angliába: (zárójelben a koruk)
Védők: Martín Montoya (18 ) Albert Dalmau (17), Marc Muniesa (17), Andreu Fontàs (19), Víctor Espansandín (24),
Középpályások: Rueda (21), Jonathan Dos Santos (19),
Szélsők: Jeffren (21), Gai Assulin (18 ),
Csatár: Rubén Rochina (18 ).
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.07.20. 19:33:57

Óriási képek Titinho!
Hleb, nem hiába fehérorosz :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.07.20. 19:28:57

Nem tudtam hova tenni, ezért ide teszem be a képeket: :wink:

Bojan is hamarabb visszatért:
Kép

Izgulnak, hogy fiú lesz-e vagy lány:
:)
Kép

Henry időközben elvesztette a borotváját, kb. a BL döntő óta nem találkozott vele:
Kép

A háttérben megérkezett Valdés is, Henry pedig jelzi, hogy Bojan az övé:
Kép

Hleb nem tengerparton nyaralt az tuti, még fehérebb mint volt:
Kép

Touré a triplázási fieszta óta be van nyomva, Abidal pedig nem tudja hol van, talán a "fehér lóval" száguldozik?:
Kép
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Lampiao
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2008.04.04. 10:36:22
Tartózkodási hely: Vác

2009.07.20. 09:22:50

lionelmessi19 írta:Hát jah, kicsit érthetetlen, elég szomorú is tulajdonképp.

Amúgy pedig Ibrahimovic jó játékos. Ki fogok békülni a szakmai vezetőink döntésével, ha beigazolódnak, de ahhoz komoly dolgok kellenek.
Kezdetnek pl az, hogy az ára közel se legyen ahhoz, amit a sajtó (egyébként látszólag semmi alappal) megírt. Erre azért van esély, Laportáék nem hinném h ... van erre egy kifejezés. szóval hogy szembefordulnának azzal, amit évek óta mindig, kiváltképp eddig idén hangoztattak. A reális értékek, a piaci infláció megállítása, stbstb... pláne idesorolva a kedvenc Perezünkre leadott kommentjét.

A második dolog egyértelműen a teljesítmény. Nálam az évi 25 gól a limit, Eto'otól is ezt vártam kb minden évben. Persze csak a bajnokságban. De ha már drágábban jön, most átgondolva, elvárnám hogy ziccereket ne hagyjon ki, mint azt Samu sokszor tette az idény vége felé.

A harmadik és talán utolsó feltétel pedig, hogy adja fel egynéhány dolgát. A fizetés ugye alaptétel, de az már az igazolás létrejöttének is feltétele. A tetűmód bemutattott gólörömei, és egyéb megmozdulásai amikből süt a mérhetetlen Egoizmus, na ezt is el kell hagynia. Henry és Alves érkezésekor hasonló ha nem is ekkora aggályaim voltak, de nekik ment, így reménykedem. Kivéve Alves gusztustalan bár néha vicces színdarabjait. És az utsó: szépen elfogadni hogy ő itt még csak megközelítőleg sem a legnagyobb sztár, hogy ugyanúgy halálra kell dolgoznia magát, alárendelnie a csapatnak, hajtania minden meccsen. Ez is hiányzott tudtommal az eddigi játékstílusából.

Ezeket kell maradéktalanul teljesíteni, és nagyon elégedett leszek. Nem könnyű, nem kevés, de az ő ára sem kevés, és a világ legjobb keretében helyet szorítani neki sem könnyű.

Néhányaknak hozzátenném: számítsatok kritikus szemekre, és véleményekre, ami engem illet. Szapulni fogom kegyetlenül, ha okot ad rá, ahogy Henry tette régen. És talán még kicsit jobban, mert neki nagyobb ára van, nagyobb egoja, és Henryvel ellentétben őt tényleg nem szeretem, mint embert. Persze igyekszem objektívnak maradni majd, hogy ez ne érződjön. De akik Henrynél is úgy érezték régebben, most se fogják kevésbé, rajtuk én nem is tudok segíteni.


Az igazság az, hogy a szapulással minket idegesítzesz fel sokszor (Henry esetében is...) nem azokat akik sok pénzért megvették sőt még őt magát sem... :wink: Egy szó mint száz... Az eddigi szapulásnak sem láttam sok értelmét... (pl.: egy kontra végén Iniesta-Henry-Eto'o labdajárással lőttünk gólt... tökéletes konta volt mindhárom remekül passzolt... Jó Eto'o lőtt.:D Erre te: Iniesta mekkora isten bevárta az öreg Henryt mert ugye futni alig bír...stb. Holott kb egymás mellett futottak... Szóval érted... Gáz...)

Más: Ibra azért játszott úgy mindenhol hogy ő a legnagyobb sztár mert ez igaz vol... Ajax, Inter, Juve.... Volt ezekben sok jó játékos de hozzá képest gyngébbek... Szerintem itt rá fog érezni arra hogy a bolhánál jobb nem is lehet és nem kell forszírozni az arcoskodást...


Pénzben nem ér ennyivel többet Eto'o-nál... A fizetését 8-9 körülk éne tartani... Egyébként fölösleges most még bármit is kérni.... 25 gól..stb. Meglátjuk... Pep azért kérte mert magas, képes álló helyzetben is jól játszani...stb Ppe is tévedht... Vagy megint húzott egy hatalmasta... 1 év és kiderül... :wink:
"Mindig aszerint élj amiben hiszel, különben abban fogsz hinni amiben élsz..."

Harcolj velem:D :http://clover880903.mybrute.com

"Legjobbnak lenni nagyobb érdem, mint elsőnek lenni, mert végül a legjobbak lesznek az elsők is." Joan Laporta
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2009.07.20. 09:09:05

Én is olvastam a stadion tevről szóló hírt, nagyon jól hangzik, de szerintem anyagilag nem vállalható. Az előző tervből se lett semmi, mondván a válság miatt nem tudják jó áron eladni a területet, amiből lenne a fedezet.
Ráadásúl ez a 150.000-s nézőszám szerintem kicsit eltúlzott, a mostani stadiont is csak ritkán töltik meg a szurkolók. Ellenben, ha felépítenék, akkor a világ egyik építészeti csodája lenne és Barcelona város új látványossága lehetne.
Avatar
t.henry5511
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009.01.10. 15:16:40

2009.07.20. 09:07:22

lionelmessi19 írta:Hát jah, kicsit érthetetlen, elég szomorú is tulajdonképp.

Amúgy pedig Ibrahimovic jó játékos. Ki fogok békülni a szakmai vezetőink döntésével, ha beigazolódnak, de ahhoz komoly dolgok kellenek.
Kezdetnek pl az, hogy az ára közel se legyen ahhoz, amit a sajtó (egyébként látszólag semmi alappal) megírt. Erre azért van esély, Laportáék nem hinném h ... van erre egy kifejezés. szóval hogy szembefordulnának azzal, amit évek óta mindig, kiváltképp eddig idén hangoztattak. A reális értékek, a piaci infláció megállítása, stbstb... pláne idesorolva a kedvenc Perezünkre leadott kommentjét.

A második dolog egyértelműen a teljesítmény. Nálam az évi 25 gól a limit, Eto'otól is ezt vártam kb minden évben. Persze csak a bajnokságban. De ha már drágábban jön, most átgondolva, elvárnám hogy ziccereket ne hagyjon ki, mint azt Samu sokszor tette az idény vége felé.

A harmadik és talán utolsó feltétel pedig, hogy adja fel egynéhány dolgát. A fizetés ugye alaptétel, de az már az igazolás létrejöttének is feltétele. A tetűmód bemutattott gólörömei, és egyéb megmozdulásai amikből süt a mérhetetlen Egoizmus, na ezt is el kell hagynia. Henry és Alves érkezésekor hasonló ha nem is ekkora aggályaim voltak, de nekik ment, így reménykedem. Kivéve Alves gusztustalan bár néha vicces színdarabjait. És az utsó: szépen elfogadni hogy ő itt még csak megközelítőleg sem a legnagyobb sztár, hogy ugyanúgy halálra kell dolgoznia magát, alárendelnie a csapatnak, hajtania minden meccsen. Ez is hiányzott tudtommal az eddigi játékstílusából.

Ezeket kell maradéktalanul teljesíteni, és nagyon elégedett leszek. Nem könnyű, nem kevés, de az ő ára sem kevés, és a világ legjobb keretében helyet szorítani neki sem könnyű.

Néhányaknak hozzátenném: számítsatok kritikus szemekre, és véleményekre, ami engem illet. Szapulni fogom kegyetlenül, ha okot ad rá, ahogy Henry tette régen. És talán még kicsit jobban, mert neki nagyobb ára van, nagyobb egoja, és Henryvel ellentétben őt tényleg nem szeretem, mint embert. Persze igyekszem objektívnak maradni majd, hogy ez ne érződjön. De akik Henrynél is úgy érezték régebben, most se fogják kevésbé, rajtuk én nem is tudok segíteni.
Jobban fogod bántani Ibra-t mint Henry-t? akkor jobban tenné ha el se jönne spanyolország közelébe mert amit tőled kapni fog szegény:)

Visca el Barca! Visca el Nou Nou Camp:D:D:D
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.07.20. 08:27:04

tervek az új stadionra

sztem nagyon látványos, és 1-2 cikk elolvasása után még praktikusabbnak is mondható, mint a Camp Nou. csak biztos nagyon drága... :roll:

remélem nem gond, h végül ebbe a topicba raktam :wink:
Kép
Válasz küldése