Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.27. 16:11:02

Nagyon úgy néz ki hogy Keitaval állunk fel középen. 2 vkpval viszont "halott" lesz a középpálya. Nekem semmi bajom a malival, de ha gólt, gólókat akarunk rúgni akkor nem ő a legmegfelelőbb ember. Én továbbra is azt mondom hogy Thiagot meg kéne lépni! :) Sajnos ennek kevés a realitása, de egyre jobban úgy érzem hogy nyerőember lehetne. Tény hogy zöldfölű még, de láthattuk hogy nem ügyetlen, és nincs megszeppenve semmilyen helyzetben.
Mindenesetre ha ő nem, Afellay kezdhetne, mert ha 2 vkpval kezdünk Messinek sokkal mélyebben kell visszajönnie Xavi mellé, és ez sok energiát emészt fel. Kíváncsi vagyok mit lép Pep!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
norci6
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.04.27. 15:48:59

2011.04.27. 16:02:12

Ez csak statisztika ez semmit nem ér itt a focistákon múlik minden. Én személy szerint nem szeretem a statisztikákat.
Norbi alias Valdes
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.04.27. 16:00:18

Four Four Two-tól loptam, egy kis statisztika:

3 - Cristiano Ronaldo három gólt szerzett hat BL-elődöntőbeli szereplése alkalmával, Messi ugyanennyi mérkőzésen egyet sem. (1-1 assziszt)
4 - José Mourinho az első edző, aki négy különböző csapattal is eljutott a BL-elődöntőig.
5 - A Barcelona az utolsó 10 BL-elődöntős meccsén mindössze öt gólt szerzett.
5 - Az utóbbi hat évben a Barcelona jutott legtöbbször BL-elődöntőbe.

Tippem: 0-0.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.27. 15:57:31

nagyatyesz írta:Messinek még az eddiginél is szabadabb teret adnék
Az a baj hogy Pepé nem ad neki ... :D
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
norci6
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.04.27. 15:48:59

2011.04.27. 15:52:25

Sziasztok most regisztráltam remélem 1 jó társaságba jöttem 8 éve drukkolok a barcának és ma estére is az ő sikerükre számítok.Varró Norbert vagyok 16 éves Tápiógyörgyén lakom.És örülök hogy Guardiola kiosztotta Mourinhot ez már kellet a nagy szájának.
Norbi alias Valdes
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2011.04.26. 23:36:18

A 3 védős felálláson én is gondolkodtam,plusz Messinek még az eddiginél is szabadabb teret adnék!

Valdes - Puyol, Masc, Piqué - Dani, Busi, Xavi, Keita, Pedro - Messi - Villa
monyo69
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010.12.06. 21:40:14
Tartózkodási hely: Sopron

2011.04.26. 23:08:54

És még egy. Óriási, hogy mennyi féle felállást tudtok kitalálni, aminek előnye hátránya vég nélküli. Mit lép Pep? Valdes a kapus, a többi...????
Mindegy. Ha lélektenilag elkapja Őket, nyerünk, ha nem, kiesünk. A legjobb és legszeretnivalóbb csapat maradjon a miénk, ez fontos. Persze érdekes, hogy ha most Ligát és BL-t nyernénk, valószínűleg a Pep-Barca lenne a világ valaha volt legjobb csapata. Szerintem ez itt a tét. Ha elbukunk a Madriddal szemben, akkor Mou lesz a legkiválóbb edző. Ez baj, mert szerintem azon túl, hogy jó edző, sok benne a bűvészkedés meg a furfang, ami nem a focit, sokkal inkább a ma divatos "celebkedést" szolgálja. Utálom a celebeket!
monyo69
monyo69
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010.12.06. 21:40:14
Tartózkodási hely: Sopron

2011.04.26. 22:51:16

Hello! Néztem ezt a Schalke-MU elődöntőt. Azért ez a MU óriási csapat. Meg azt kell mondjam, a Real Madrid is. S hiába a Barca a legnagyobb, lehet, hogy ezt a BL-t nem mi nyerjük, hiába a miénk a legszebb foci. Szerintem tavaly több esélyünk volt. Több sebből vérzünk, a Madrid meg egy cápa, imádja a vért. Balhátvéd és Ini nélkül ha elérünk egy jó eredményt Madridban, az egy csoda lesz. Abban bízom, de csak egy picit, hoga Mou-nak megjön az étvágya, kezd Kaká, előnyt akar szerezni s erre ráfázik. Persze ebben az is benne van, hogy bejön Neki, s Kaká nyeri a meccset. Mou nagy stratéga, de egyszer ráfarag. A baj az, hogy nem ezt fogja lépni, hanem beáll tüskébe, tudja, hogy gólt akarunk rúgni, mert ha nem rúgunk, baj lehet a visszavágón. Ettől kezdve inkább kontrázik a beteg védelmünk ellen. Volt Pepnek egy óriási dumája:"Ha szomorúak, fussanak többet!" Én őszintén remélem, hogy ezt az öltözőben is elmondta. Lásd második félidő a kupában. Ha többet futunk, hibázni fognak, Casillas nagy, de nem védi a gólt, láttuk ősszel Barcelonában. Hajrááááááááááááááá!!!!!!!!!!4
monyo69
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2011.04.26. 22:03:40

galamb írta:Nem gondolom, hogy az lenne a legfontosabb most, hogy bárkit is hibáztassunk, vagy bárkire is újjal mutogassunk. Persze nem mi fogjuk megmondani a tutit, de inkább a megoldásokon, a lehetőségeken kellene gondolkodni és leginkább szívből szurkolni szeretett csapatunknak. Mondanom sem kell mennyire szükségük van erre. Kétségtelen nehéz helyzetben vagyunk a sok sérült miatt, éppen ezért nagy összefogásra van szükség csapaton belül és kívül egyaránt. Bízom a fiúkban, bár van bennem némi aggodalom is, de valami azt súgja, hogy jól jövünk ki ebből a helyzetből is.
Az a gond, hogy most nem volt ujjal mutogatás. Nem tudtunk az Osasunával mit kezdeni, még csak nem is azért, mert annyit játszottunk, amennyit engedtek. Pep döntött, kockáztatott, Iniesta kiesett. Érvágás, pech és ugyanúgy hiba, amit nem tudom miért kellene elmismásolni.

Én egyet értek veled, hogy fontos az összefogás. Ugyanakkor... Ez a csapat két klasszikuson minket is cserben hagyott, no és magát. Ettől még szorítanunk kell, bízni. Viszont olyan szintű összefogásra, olyan mértékű optimizmusra, a hibák olyan mértékű elpalástolására már nincs okunk, nem érdemlik teljes mértékben meg, mint egy éve. Érezniük kell, hogy többre képesek, és el is várják tőlük. A Remuntada idején soha nem látott módon összefogtunk, mégis a szurkolók felének körülbelül az volt végül a benyomása, hogy nem tettek meg mindent a játékosok, az edző, pedig ott aztán minden szurkolói erő mozgósítva volt. Most először Madridban embereljék meg magukat, s aztán talán a Nou Camp-beli visszavágón újra az önfeledt, elsöprő szurkolás következhet. Addig viszont maradjunk meg a kellő buzdításnál, de az előző három meccs miatt jöhetnek a kritikák is - jogosan.

Van az, amikor egy csapatnak nem megy jól, de mindent kiadnak magukból, a lehetőségekhez képest. És van az, amikor tudjuk, hogy többre képes mindenki egyenként és csapatként, bizonyítottak is, mégis nem megy. Ilyenkor a hibákat kell keresni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
messibingyo
Jugador del Barça
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010.11.16. 11:56:48

2011.04.26. 21:35:20

Iniesta nelkul minimalis eselyunk van sajnos ilyen a sors
bingyo
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2011.04.26. 21:18:05

Ha már én itt, s az Ini topicban is szóba került, akkor itt pedig egy kis savazás, az alapvető problémák keresgélése, nagy konklúziók és hasonló közhelyes elmélkedés. :D
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.04.26. 21:15:05

Kezdő:
Valdés - Alves ; Masche ; Piqué ; Puyol - Sergio ; Xavi ; Thiago - Messi ; Villa ; Pedro
Tipp:
1-1.
Ronaldo, Villa
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.26. 20:31:58

ez a 3-5-2 nem lenne rossz! hátul 3 stabil ember + busi is besegít. alves a szélen mehet fel, persze ő is visszasegít! afellay tuti csak csere lesz, inkább Keita fog kezdeni, ő jobb védekezésben.
messi és xavi a kp.-n tologana, elől pedig pedro és villa őrlődne.
támadásnál 6 támadó és 4 védőbb felfogású, real támadás esetén pedig laves és keita is visszasegít, így 6 védekező... így kel felállni!!!
így:

------------------VV-------------------

---Puyol-------Masc--------Piqué---

---------------Busquets--------------

---Alves--------------------Keita---

------------Messi-----Xavi------------

----Pedro-------------------Villa------
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.04.26. 20:15:30

messideco írta:Nem, de vkp hiány lehet, de irányítóink szerencsére épek :wink: Talán Iniesta is.

Akkor, ha már ennyit írok, jövök egy variációval...

VV
Alves- Piqué-Puyol- Milito
Busquets-Mascherano
Messi-Xavi-Pedro
Villa

Így stabil védelem lenne, és a támadás sem gyengülne. Ini ha sérült, ez az az eset. Plusz még cserének ott lehet Afellay is, vagy valamelyik vkp hátrajöhet védekezni, vagy bejöhet Thiago is :wink:
Szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus ez a formáció :lol:
Hát ez tényleg nem az :lol: Én már írtam nem rég egyet, de Maxwell és Iniesta miatt az kuka. vagy esetleg, Afellay és Thiago beugorhat, szerintem Afellay megoldaná a bal oldalt, amit már írtam 3 védő, 5 kp és 2 csatár, esetleg 3, és Messi visszavonva kpba
valahogy így:
------------------VV-------------------
---Masch-------Puyol--------Piqué--- (kicsit kijjebb)
---------------Busquets--------------
---Alves--------------------Afellay---
------------Messi-----Xavi------------(Messi helyett itt akár Keita)
----Pedro-------------------Villa------(itt ha Keita, akkor Villa helyett értelemszerűen Messi)(kicsit kijjebb itt is)

Szerintem a Madrid szélső játéka megvan oldva így....
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.26. 19:49:58

Messideco, ez nem egy rossz variáció, de Militora játszhat a Real... Vagyis kérdés mennyire játszunk lesre állítást, illetve mennyire fedezéses védekezést....
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
messibingyo
Jugador del Barça
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010.11.16. 11:56:48

2011.04.26. 19:49:35

messideco írta:Nem, de vkp hiány lehet, de irányítóink szerencsére épek :wink: Talán Iniesta is.

Akkor, ha már ennyit írok, jövök egy variációval...

VV
Alves- Piqué-Puyol- Milito
Busquets-Mascherano
Messi-Xavi-Pedro
Villa

Így stabil védelem lenne, és a támadás sem gyengülne. Ini ha sérült, ez az az eset. Plusz még cserének ott lehet Afellay is, vagy valamelyik vkp hátrajöhet védekezni, vagy bejöhet Thiago is :wink:
Szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus ez a formáció :lol:
Nem rossz nekem tetszik
bingyo
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.04.26. 19:45:24

Nem, de vkp hiány lehet, de irányítóink szerencsére épek :wink: Talán Iniesta is.

Akkor, ha már ennyit írok, jövök egy variációval...

VV
Alves- Piqué-Puyol- Milito
Busquets-Mascherano
Messi-Xavi-Pedro
Villa

Így stabil védelem lenne, és a támadás sem gyengülne. Ini ha sérült, ez az az eset. Plusz még cserének ott lehet Afellay is, vagy valamelyik vkp hátrajöhet védekezni, vagy bejöhet Thiago is :wink:
Szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus ez a formáció :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.26. 19:33:44

messideco írta:Busquetsből nem lesz irányító, Thiagoból nem lesz kezdő. Sergio Roberto ár valószínűbb a kezdőbe :P
És mitől lesz Roberto előbb kezdő, mint Thiago? Talán ismertebb a spanyol-brazil, idén többet is játszott a nagyoknál, pont egy El Clásicón dobná a mélyvízbe Pep SR-t? Nem rá vall...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.04.26. 19:32:31

Ha Iniesta valóban megsérült, én egyértelműen Thiago-t kezdetném a helyén, már csak azért is, mert talán benne érzem a legjobban a váratlan megoldásokat, amire a csapatnak most rettentő nagy szüksége lenne. Sajnos az utóbbi hetekben a csapat játéka erősen sablonossá vált, ez alól pedig Iniesta és Xavi sem kivétel. Ebből kéne már kitörni.
Bár van egy olyan érzésem, hogy Pep kockáztatni fog, és beteszi Iniestát a kezdőbe, még ha nem is 100%-os, elvégre talán ez az idény legfontosabb meccse, ha valahol, itt muszáj kockázatot vállalni. És ahogy Puyollal meglépte ezt Pep a bajnoki Clásicón, ugyanúgy meg fogja lépni Iniestával is. Már ha egyébként igazak ezek a hírek, és tényleg megsérült.

Én így állnék fel:

--------------------Valdés-----------------

-----Puyol-----Piqué-----Masch------Alves

---------------Busquets---------------------

--------Xavi-----------Thiago (Iniesta)-----

-------Pedro------Messi----------Villa-------
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.04.26. 19:24:46

Busquetsből nem lesz irányító, Thiagoból nem lesz kezdő. Sergio Roberto ár valószínűbb a kezdőbe :P
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.04.26. 19:16:48

Nah ha már mindenki akkor én is :D
------Valdes------
------Puyol-Pique-Mascherano------
------Busquets------
---Xavi-Afellay(Thiago)---
---Messi-Villa-Pedro---

Én egyértelmüen a 3-om védős felállást favorizálnám,elötte Busquetsel,irányítónak én Xavi mellé elsősorban Ibit várom,de Thiagonak is örülnék,de ha Keita kezd,egy világ fog összedőlni bennem
:D !!!
Vélemények? :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.26. 19:15:19

A két katalán napilap egyaránt azt a verziót hozta le, hogy a védelem Alvésből, Mascheranoból, Piquéből és Puyolból fog állni. Ebben az esetben még Fontásra is lehet balhátvédként gondolni, bár ő még középen sem játszik idén a nagycsapatban, nemhogy a balon.

Megjegyzendő itt, hogy tavaly Jeffrén játszott egy ízben szélső védőt, bár nem váltotta ugyan meg a világot, a gyorsaságát tudná kamatoztatni. Hátránya, hogy nem tud megfelelőképpen védekezni és egy El Clásicón szinte esélytelen ott a játéka, de hát néha a szükség törvényt bont.
Kép
Kép
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.26. 19:04:30

látom sokan vázolják a lehetőségeket, így én is próbálok valamit kihozni, én hogy állnék fel....
------------------VV----------------
Dani----Puyol-----Pique----Masch
-------------Busquets--------------
-------Xavi------------Iniesta------
Messi-------------------------Pedro
---------------Villa------------------
Lehet ez jó lenne szerintem bevállna...(értrelemszerűen, ha andrés sérült, keita, v afellay a helyén...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára samy85 2011.04.26. 19:26:31-kor.
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2011.04.25. 23:57:49

Andris írta:looka, a második felállásod szerintem már túlontúl merész egyidegenbeli odavágóhoz.
Szerintem is valószínűbb az első a kettő közül, sőt... Ahogy Pepet ismerjük meg még valószínűtlenebb a második, viszont egy Pedro-Keita cserével azért már több realitása van. Más kérdés, hogy ezzel szinte lényegét is veszítené, nevezetesen, hogy a kreatív embereket a kp-ra koncentrálva, gyors labdajáratással üres helyeket találjunk. Sok a kérdőjel.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.25. 23:48:01

Na, Mundon csekkoltam én is, Maxwell nincs keretben végül.

Van viszont Piqué, Puyol, Milito, Fontas, Masch, Busquets.
Én azt mondom hogy 3 középső védő, és mostmár ennek a nagyobb a valószínűsége.

Zozz, Adriano is sérült !

looka, a második felállásod szerintem már túlontúl merész egyidegenbeli odavágóhoz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése