Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.04.13. 13:04:20

Végül is teljesen mindegy már. Nem ezen az egy gólon múlt a meccs. Az biztos, hogy az Atma leggyengébb pontja a kapus volt. Az meg hogy eszetlenül kitámadtak a második bekapott gól után, minősíti a társulatot.
Ha rendezetten, szervezetten támadnak, akkor még lett volna keresni valójuk. De mivel kinyíltak, a Madridnak séta-galopp volt az egész.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.13. 12:48:23

Akárhogy is nézzük, egy dolog biztos: 30 méteren túlról már a kapus is kell a szabadrúgásgólhoz. Akármilyen jól helyezett és erős a lövés, 30 méteren túlról már bőven van ideje reagálnia és helyezkednie egy épkézláb kapusnak. Az ATMA kapusáról viszont egész meccs alatt sugárzott a bizonytalanság, meg is lett az eredménye.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.13. 12:44:31

azért ha megnézitek a labda kezdeti ívét, simán űgy tűnik fölé fog menni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 12:44:29

ez akkor is kapushiba volt. olyan messziről nem kaphatsz gólt oda, ahol állsz, főleg, hogy nem is a pipába ment, hanem 1 méterrel a kapus mellé mellmagasságan. és olyan borzasztóan erős sem volt, mint amennyire ronaldo meg szoktak küldeni.
casillas vagy neuer ölre fogja, de legrosszabb esetben is kiüti az ilyet, ez meg meg sem mozdult, mintha betonba öntötték volna.

de lényegtelen amúgy.
azért ha megnézitek a labda kezdeti ívét, simán űgy tűnik fölé fog menni.
hány olyat látsz,hogy a mellé,fölé tartó labdára is rávetődik a kapus? ez alap, serdülőben tanítják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2012.04.13. 12:45:53-kor.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.13. 12:26:36

Hunter91 írta: Amúgy Ronaldo mindig a hosszúba lövi, miért nem veszik már észre a kapusok? Az meg a másik,hogy idén ez volt az első szabadrúgásgólja, de mindenki azon csodázik, hogy mekkora lövő. Ha minden szabadot 78-80%ra beverne, akkor azt mondanám, hogy nagy király a csávó.
Nem ez volt az első gólja idén szabadból, hanem ha jól tudom a harmadik. Ráadásul ezeket mostanában lőtte. Amúgy nagy gól volt. Én megértem a kapust, összevissza ment ez a labda. Egyik pillanatban ide, másikban oda várta, aztán egyszer csak becsapódott. :lol:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.04.13. 12:20:56

Nem lehet, hogy egyszerűen későn látta meg a labdát, mert valaki takarta?
Hátsó kamerából jobban látszana.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.04.13. 12:16:05

K900 írta:Kép
Ez sztem teljesen egyértelműen kapushiba volt. :?
Nem értem miért nem mozdult. Nem is jött akkora erővel, hogy ne lehessen beleérni. Elvetődik és már ki is van ütve a labda.

Amúgy Ronaldo mindig a hosszúba lövi, miért nem veszik már észre a kapusok? Az meg a másik,hogy idén ez volt az első szabadrúgásgólja, de mindenki azon csodázik, hogy mekkora lövő. Ha minden szabadot 78-80%ra beverne, akkor azt mondanám, hogy nagy király a csávó.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.12. 16:41:50

Senki se gondolhatta, hogy az Atl Madrid megállítja őket
lehet, hogy senki vagyok, de az első félidő + a második félidő 60. percéig én elhittem.
mert teljesen egyenrangú fél volt az atletico, sokat volt náluk a labda, többet is támadtak, hajtottak.

ezért is csalóka a 4-1, mert a szabigól (amit kitárgyaltunk) után egy jól eltalált lövéssel kicsit összeesett az atletico, de még így is bebrusztolhattak volna esetleg egyet, mert egy gól előny nem előny.
csak a tizi végképp megtörte őket.

ez a meccs kb. a 60. percig egy x-es meccs volt.
aztán nőtt csak föléjük a real madrid.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.12. 16:38:22

zsoltfree írta:Az a baj, hogy a Valencia ellen nem kaptak ki. Az az egy pont lehet hogy elég nekik a ligához.
Úgy érzem, hogy ez az adu van a kezükben. Ha most 3 pont lenne, akkor "csak" hozni kéne a meccseinket, de így muszáj bukniuk. A Gijont simán megverik, míg a Mallorca tálcán fogja kínálni a sima győzelmet a Realnak (figyeljetek, Ronaldo majd legalább 3 gólt lő azon meccsen :!:). A Granadában még lehet bízni, de a legvégén ki tudja, hogy mennyire hajtanak majd, főleg ha megvan a bent maradás. A Sevilla csak nagyon jó meccsel hozhat onnan pontokat, egyedül a Bilbaoban bízhatunk, de én nem fűzök hozzá nagy reményeket. Ha a Bilbao elleni meccsen tudnak nyerni érzésem szerint meglesz nekik a bajnoki cím.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.04.12. 16:35:21

Más téma,

Klikk

Inter- Barca meccsen lengető portugál partjelző ellen vizsgálat folyik (Milito lesgól), mivel portugál kupameccsen megkenték pénzzel. Mou nagy cimborája állítólag, összejárnak, ha a gyök hazautazik Portugáliába pont.

Nem gondolom, hogy bunda volt, de már nagyobb eseményen is láttunk bundát, mint egy BL találkozó.

Gyártsunk elméleteket hehe, mint Ronaldonak szerencséje van vagy sincs kommenteket szüljünk. Senki se gondolhatta, hogy az Atl Madrid megállítja őket, csodakategória volt, hogy 70. percig bírták egyáltalán tartani magukat.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Rabbid
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.02.02. 16:29:21

2012.04.12. 16:31:50

Egyértelmű. Nem is a sorfal felett próbálta átemelni, hanem a kapus oldalára. Azért egy ilyen szintű kapusnak legalább megmozdulnia illett volna. A srác meg szerintem eléggé túl van értékelve a szabadrúgások terén, mert nagy ritkán van egy-egy jól eltalált labdája, de a többi gólt szinte csak a sorfal, vagy a kapus hibájából tudja berúgni. (meg lehet kövezni)
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.04.12. 16:22:17

Kép
Ez sztem teljesen egyértelműen kapushiba volt. :?
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.12. 16:13:20

Az a baj, hogy a Valencia ellen nem kaptak ki. Az az egy pont lehet hogy elég nekik a ligához.

Ha már számolgatunk akkor az El Classicot, a Barca győzelmével könyvelem el, mivel ha nem így tenném akkor felesleges lenne számolgatni.

El Classicon kívül még 5 meccs van a ligából. Abban még talán lehet bízni, hogy a Real már nagyon rég nem volt kettős terhelés alatt és a Bayern elleni meccs nagyon sokat kivesz belőlük. Mindenképp jó lenne ha a Bayern megszorongatná őket (akár egy hosszabbításos második meccsel) mert akkor a BL-visszavágó hétvégéjén a kipihent Sevilla érkezik hozzájuk. A többi 4 bajoni a Realnak elég papírformának tűnik és bár ha 1 pont lenne a különbség ez biztos tenne rájuk egyféle nyomást, ennek ellenére azt gondolom hogy nem hagyják már elmenni ezt a bajnokságot, mert már nagyon rég óta készülnek erre a sikerre...

Összességében akkor lenne a legtöbb esélyünk szerintem ha az Chelsea meccsen (ami ugye az el classico előtt lesz közvetlenül) előnybe kerülnénk, ők viszont mondjuk egy 2-1-re kikapnának. A visszavágón 2-1-re nyernének, aztán hosszabbítás és tizik segítségével döntőbe jutnának. A döntő ugye még egyel több meccs, ami a bajnokság terhére mehet.

A klasszikuson nagyon taktikus kicsit a BL-re is figyelő játékot várok, valami eszméletlen agresszióval, mert a Real nem akar még egyszer kikapni a Barcától. Aztán lehet hogy ha egy normális bíróval aki bele mer fújni a sípijába, ki lesz állítva egy Pepe-Ramos-Xabi trió, vagy közülük bárki. Tehát én kiállításra és ezáltal következő meccsre eltiltásra is számítok. Akár a kispadról is.

Nagyon sok a hahaha. Tény, hogy már csak (jobb esetben) 10 meccs van a szezonból, amiből talán csak a BL-ben lehet benne a döntetlen esetleg a vereség, de leginkább minden meccset kötelező megnyerni, és a végén így még 2 vagy 3 trófea kerülhet a vitrinbe. Az is simán benne van a pakliban hogy ha 10 meccsből csak 2 akár döntetlen akkor 0 kupával zárjuk az évet. A végsőkig harcolni, sérüléseket elkerülni, és NYERNI-NYERNI!

Hajrá Barca! Izgalmas nagyon az év vége.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.12. 16:04:40

nonomo írta:A kommunikáció is undorító. Egyszer döntetlent játszik a Real, és máris Karanka tartja a sajtótájékoztatót és nem Műringyó. Körülbelül ennyi jellemzi az egész gárdát.
Hát én inkább hallgatom Mourinhót, mint ezt a böszme Karankát. Mourinhon rengeteget szoktam nevetni, mert zseniálisakat szokott nyilatkozni, de ez a Karanka egy báb a történetben. Próbál olyan lenni, mint Mourinho, de nem igazán sikerül neki, sőt még sokkal rosszabb is.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
nonomo
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.12.19. 18:55:56

2012.04.12. 15:59:34

kanty írta:Kicsit unalmas kezd lenni, h mindig szerencséjük van.
Ezt úgy gondoltam, hogy például több olyan meccse is volt a Realnak, amelyeknek elején már a 10. perc körül emberelőnybe jutottak + kaptak egy tizit. De ettől függetlenül a természetesen nekünk fújnak a bírok, meg Uefalonák vagyunk és még sorolhatnám. A kommunikáció is undorító. Egyszer döntetlent játszik a Real, és máris Karanka tartja a sajtótájékoztatót és nem Műringyó. Körülbelül ennyi jellemzi az egész gárdát.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.12. 15:32:43

Chino írta:Azért nem kell elvitatni cr érdemeit a gólokban. Hibázott a kapus, de akkor is gyönyörű lövések voltak ha beakadnak, ha nem. Viszont a büntetőjét majdnem kifogta Courtois.
Attól még mind2 gól a kapusé volt. Könyörgöm minek állt be a sorfal mögé? Azt meg, hogy egy 35m-es szabadrúgásra nem mozdul, ráadásul ott is állt. A második szintén az övé volt. Egy 16m-ről eleresztett lövésnél minek ácsorog kint a kapus? Ha a helyén állt volna simán kivédi ezt a lövést. De hát ezen meg sem lepődök már.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.12. 15:28:35

Azért nem kell elvitatni cr érdemeit a gólokban. Hibázott a kapus, de akkor is gyönyörű lövések voltak ha beakadnak, ha nem. Viszont a büntetőjét majdnem kifogta Courtois. Az hatalmas lett volna.
Én a Bilbao-ban érzek még craftot, de a köv. 2 meccsen kiderül hogy mennyit bír a real. Már így is elég ingadozóak és kicsit fásultnak is tűnnek és csak most jön a neheze. Én akkor sem leszek nagyon csalódott, ha 1 ponttal végül elvesztjük a ligát, de a madridot oda-vissza csapjuk. Nagyon büszke leszek a fiúkra. Ledolgoztunk 9 pontot, nem engedtük hogy pihizhessenek a bl-re. A lényeg, hogy újra elp...zuk őket. Egyedül Mou önelégült feje fogja kiverni a biztosítékot nálam. Csak a Bl-t ne húzzák be előlünk. Az milyen lenne már ha megnyernénk hátrányból a ligát, a Bl-döntőben pedig kiütnénk őket. Nem is tudom mit csinálnék. Álom édes álom.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.12. 15:08:49

retek10 írta:meg leordibálja a fiatal gyerekek fejét, mert nem neki passzolnak, hanem gólt akarnak lőni. ez aztán szerény és jófej srác.
Mintha Ronaldoról ez nem mondható el, mikor mindent ellődöz mások elől és rendre hisztizik, ha nem az van, amit ő akar. Végülis minden meccsen csak 5 30 méteren kívüli lövése van. Ha meg bepotyázza a kapus, akkor a combját mutogatja, meg a kezével szarakodik.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.12. 15:07:29

visca el barca írta:
reméljük 21-én nézhetjük :D
Ha 21-én nem nézzük azt, akkor búcsút is mondhatunk a ligának.
Ha nem nyerünk a Real ellen, akkor vége a táncnak.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.12. 15:01:50

Primitive írta:Néztem én is tegnap a meccset. :roll:
Ez az ATMA ennyit tud. A Madrid jobban akarta ezt a győzelmet. Megint az volt az érzésem, hogy ha az Atletico azoknál a félkontráknál picit koncentráltabb, akkor simán megvezethettek volna. De sajnos nem így alakult. Ronika szépen eltalálta a szabit, meg a másik bombagólt is. :twisted:
Ha normális kapusa lett volna az Atleticonak, akkor legalább egy x-el kihúzzák. Ez a Curtois kapust, már akkor észrevettem a bénázásaival, amikor ellenünk játszott. A Real ellen is sikerült 2 meccset elbuknia az Atleticonak. Ősszel piros+tizi, most meg kapott 2 potyát. Ilyet, 35 méteres szabadrúgásnál beáll a sorfal mögé(!), erre még el se mozdul egyik irányba se. Majd Ronaldo szimplán középre menő labdáját nem tudta kiütni, mert kint állt a kapujából. Ezt a meccset, azért a Real is megköszönheti (és Ronaldo főleg) neki. De a 2 balf... védő is. Benzemát akkor rúgják le, amikor már rég elment a labda, erre szabi és gól. A büntetőnél is a szabálytalanság teljesen fölösleges volt. Azt meg már meg sem említem, hogy Xabi Alonsot ki kellett volna küldeni, de ez nem osztott semmit, mert ez a kiváló kapus eldöntötte a meccset. Hihetetlen.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.12. 14:19:05

Én is úgy érzem hogy a kraft kezd elfogyni odaát mi meg hogy végigaludtuk a bajnokságot , könnyedén félerőből oldunk meg mindent. Madridnak most jön a java 3naponta élet-halál meccsek simán benne van a pontvesztés rajtunk kívül is persze. Sajnos rajtunk már nem múlik hogy beváltják e az ajándékutalványt amit adtunk.
De a pesszimista hadosztály megérkezett tegnap estére hála a jóégnek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.12. 14:14:41

Sanama írta:
visca el barca írta:kár azzal áltatni magunkat, h fáradt a madrid. jo, lehet az, de tegnap, mikor égett a ház, minden probléma nélkül magasabb fokozatra kapcsoltak...
Házeégés? Ha x-elnek tegnap, akkor is vezettek volna.

Akkor nézém meg,hogy mire kapcsolnak, ha úgy ég a ház, hogy 2vel megy az ellenfél.
reméljük 21-én nézhetjük :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.12. 14:13:58

azért voltak "bíztató" jelek, kaká is veszkedett valakivel, coentrao is casillassal, sőt, casillast is lekúrta valaki, amiért ugye fejjel meg akart menteni egy labdát, ami kirúgás lett volna.
a játékuk sem volt a megszokotthoz közeli sem, úgy az első 60. percben, a falcao gól a realnak tett jót.

amúgy meg lebutítva az a feltételezésem, hogy idén még 2x játszunk velük, és ha mind a kétszer nyerünk, LEGALÁBB egy trófeánk lesz, a BL, a liga meg hajszálon fog múlni.
közben ott a CDR döntő, amit be kell húzni mindenképpen.
a szezon elején spanyol és európai szuperkupa, szezon közben klub vb....szóval azért nem lenne okunk szégyenkezni.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.12. 14:09:22

visca el barca írta:kár azzal áltatni magunkat, h fáradt a madrid. jo, lehet az, de tegnap, mikor égett a ház, minden probléma nélkül magasabb fokozatra kapcsoltak...
Házeégés? Ha x-elnek tegnap, akkor is vezettek volna.

Akkor nézém meg,hogy mire kapcsolnak, ha úgy ég a ház, hogy 2vel megy az ellenfél.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.12. 14:04:10

kár azzal áltatni magunkat, h fáradt a madrid. jo, lehet az, de tegnap, mikor égett a ház, minden probléma nélkül magasabb fokozatra kapcsoltak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése