Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.12.16. 21:54:09

Egy kis félidei összegzés. Nagyon sok szempontból csemege ez a meccs.

Először is 35 percig szundikálás volt, és örülhetünk, hogy nem vezetett 3-0-ra az atlético. Falcao hihetetlen, ez az ember testesíti meg a szó szoros értelmében vett csatárt. Jobbal-ballal, és olyan könnyedén, olyan higgadtan, gyorsan, hogy ha nem Puyollal áll szemben, senki nem állítja meg.
Szerencsére sikerült felébredni, mondjuk ehhez kellett Adriano bombája. Én tudtam, hogy jobban járunk, ha ő kezd Alves helyett :D Az meg külön jó, hogy meglett a vezetés is a végén, bár ehhez valóban elég nagy szerencse kellett, de tulajdonképpen érett már.
Sánchez meg Pedro észrevehetetlenek sajnos. Messinek sem indult be még ma a szekér, de szerintem ez hamar változni fog. Döntő lesz, hogy melyik csapat hogy jön ki a második félidőre.
Nagyon szimpatikus csapat az Atlético ez alapján a meccs alapján, és megérdemlik a második helyet. Azt nem tudom viszont megérteni, hogy a Real ellen miért nem tudtakl így játszani? Mint a nyulak, úgy mentek ki, és ki is kaptak... Én örülök, hogy itt így játszanak, a meccs is jobb tőle (persze csak ha végül nem visznek el pontot :D ).
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.12.16. 20:56:17

Én is úgy gondolom hogy ha hozza magát a csapat nem lehet gond, főleg otthon.
Atleticonak elismerésre méltóak az eredményeik, de nem tudnak olyan játékot játszani, ami ellenünk hatékony lehet.Hátul elég rapszodikusak, pillanatok alatt betudnak nyelni 2-3 gólt (ahogy mi is :D )
Lehet ebből egy gólgazdag 5-4 is, bár részemről nem szeretnék ilyet, az azt jelenti mindenki agyba-főbe hibázik :D A 3 pont a legfontosabb, s szerintem itthon is marad.Egy "laza" 2:0al maximálisan kiegyeznék.
Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.12.16. 20:54:59

Bárki bármit mondhat, de ha ma nyerünk, akkor bajnokságot nyerünk. Lehet kertelni hogy sok még a végéig, de az Atletico 9re, a Madrid 13ra lenne.
94:39 6 - 1
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.12.16. 20:25:02

Gyakorlatilag azt gondolom, hogy sokkal jobb kezdőcsapatot nem lehetne kiállítani a jelenlegi helyzetben. A védők közül egyedül Adrianót emelném ki, aki nekem személy szerint óriásit nőtt a szememben idén, és simán jobbnak tartom (most), mint Alvest. Teljesen megérdemli, hogy ott van a kezdők közt.
Középpályán nincs mit magyarázni, remélem Ini ma megint jó napot fog ki, mert akkor jól fogunk szórakozni.
A csatársorban meg olyat, hogy legjobb összetétel, nem lehet mondani... Nyilván kettő ember kérdéses, Messi egyértelmű. Pedro érthető, hiszen ő remek munkát végez a mezőnyben, és a három mikulás közül őt tartom most a leghatékonyabbnak. Sánchez meg Villa nem úgy muzsikálnak, ahogy szeretné(n)k. Én Tellónak örültem volna legjobban a bal szélen, és remélem, hogy ha nem úgy megy a többieknek, akkor be is fog állni.
Nagy meccset várok, és jó meccset, remélem, hogy megmutatja az Atlético is, hogy tudnak ők játszani is, nem úgy, mint a madridi derbin.
Az esély megint óriási, még jobban meg lehet lépni a mezőnytől, ki kell használni! Visca el Barca!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 20:16:33

Lionel85 írta:Vagy Alexis?... Sajnos nem vagyunk olyan helyzetben, hogy mazsolázgathatna Tito a jobbnál jobb támadók közt. Alexis valószínűleg hozza a labdatartásos játékát, ami fontos lesz, Pedro rohanásai is hasznosak lehetnek abban az esetben, ha lesz terület előtte. Ha szoros őrizetet kap, akkor meghal.
Maradjon életben minél tovább.
Viszont ha az egyiknek nagyon nem megy, le kell kapni akár már a félidőben. Thiago-Tello páros ott van a padon.

Banquillo del Barcelona: Pinto, Alves, Mascherano, Thiago, Villa, Tello y Song.
Banquillo del Atlético: Asenjo, Cata Díaz, Manquillo, Tiago, Emre, Raúl García y Adrián.

Visca el Barça :!:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.12.16. 20:03:32

Gareth Tello írta:Once también confirmado del Barcelona. Juega con Valdés, Adriano, Piqué, Puyol, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Alexis, Messi y Pedro.

Once confirmado del Atlético. Juega de inicio con Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe, Mario, Gabi, Arda, Koke, Diego Costa y Falcao.

Pedro?...
Vagy Alexis?... Sajnos nem vagyunk olyan helyzetben, hogy mazsolázgathatna Tito a jobbnál jobb támadók közt. Alexis valószínűleg hozza a labdatartásos játékát, ami fontos lesz, Pedro rohanásai is hasznosak lehetnek abban az esetben, ha lesz terület előtte. Ha szoros őrizetet kap, akkor meghal.
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 19:59:29

Once también confirmado del Barcelona. Juega con Valdés, Adriano, Piqué, Puyol, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Alexis, Messi y Pedro.

Once confirmado del Atlético. Juega de inicio con Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe, Mario, Gabi, Arda, Koke, Diego Costa y Falcao.

Pedro?...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.16. 19:47:22

Hát, lehet, hogy nem éppen idevaló, de ezt a viccet most hallottam, gondoltam megosztom veletek :-D

Messi, Ronaldo és Ramos állnak a mennyország kapuja előtt. Szent Péter nyit ajtót. Messihez fordul és kérdezi tőle:
- Mondd fiam! Szerinted mivel érdemelted ki az örökkévalóságot?
Messi így válaszol:
- Én egy művész vagyok. Az én példámon felnőve lesznek a tehetséges fiatalok nagy focisták, és így megmentettem őket a bűnözéstől.
Szent Péter elismerően bólint. Ronaldo kerül sorra, ugyanazt a kérdést kapja. Ő találóan így felel:
- Amikor focizom, mindenkit egyenlően kezelek, nem teszek különbséget az emberek között az etnikai hovatartozásuk miatt. Egy riói srác ugyanolyan nekem, mint egy madridi szupersztár.
Szent Péter ismét elismerően bólint. Végül Ramoshoz fordul:
- Feltételezem fiam, te csak a labdádért jöttél!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.16. 18:46:29

corol írta:Hát amennyiben az Atletico M. annyit produkál mint a Real ellen, akkor nagyon megverjük őket.
Pont fordítva látom,ha a hányadék rugdosódos játékukat hozzák,akkor megszenvedünk velük,ha játszani akarnak mint a szezon többi meccsén (a madridi derbit leszámítva) akkor meg nagyon csúnyán beleszaladnak a késbe.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2012.12.16. 18:36:36

Hát amennyiben az Atletico M. annyit produkál mint a Real ellen, akkor nagyon megverjük őket.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.16. 16:15:31

salas9 írta:
Capon írta:VV - Alves, Puyi, Piqué, Alba - Fabregas, Busi, Ini - Villa, Messi, Adriano :wink:
Fabregas sérült, idén már nem játszhat :wink:
Ú tényleg. Akkor a szokásos KP Xavival.
ozsihoz hasonló eredményt várok 3-1/4-2 környékén. De a lényeg a győzelem természetesen.
Gólt úgy is kapunk ez törvényszerű sajnos, de még 2 bekapott gól is benne van simán.

Adrianóval úgy vagyok, hogy be akarom passzírozni a csapatba. Múltkori meccsen is olyan szépen tört előre többször is. Azon a poszton meg akik vannak sajnos ugyan olyan rosszak szóval én nem venném szentségtörésnek a dolgot és beraknám. Danival még el is lehetnének akár.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.12.16. 16:11:44

Capon írta:Köszi az infót.
Minden esetre lehet rá számítani, hogy nem lesznek 100%osak.
Az én kezdőm:
VV - Alves, Puyi, Piqué, Alba - Fabregas, Busi, Ini - Villa, Messi, Adriano :wink:
Fabregas sérült, Adriano meg szerintem nem játszana jól azon a poszton.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.16. 16:11:12

Capon írta:VV - Alves, Puyi, Piqué, Alba - Fabregas, Busi, Ini - Villa, Messi, Adriano :wink:
Fabregas sérült, idén már nem játszhat :wink:
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.16. 16:08:49

Köszi az infót.
Minden esetre lehet rá számítani, hogy nem lesznek 100%osak.
Az én kezdőm:
VV - Alves, Puyi, Piqué, Alba - Fabregas, Busi, Ini - Villa, Messi, Adriano :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.16. 16:02:02

Capon írta: Falcao és Costa is sérült. Ezek szerint nem igaz?
Volt egy kisebb sérülésük, de biztos vagyok benne, hogy játszanak ma este. Összedrótozzák őket :twisted:

Amúgy Falcao ezért is nem játszott szerdán, nem merték megkockáztatni, hogy jobban rásérüljön.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.16. 15:59:24

Gareth Tello írta: A várható AtMa-kezdő:
Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis - Koke, Mario Suárez, Gabi, Arda Turan - Falcao, Diego Costa.

Amúgy Pérez Lasa lesz a bíró.
Nem jártam bővebben utána, de legutoljára azt olvastam, hogy izgulnak a madridiak mert Falcao és Costa is sérült. Ezek szerint nem igaz?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.12.16. 14:46:41

Szerintem is ki fog jönni a két csapat közötti különbség, az pedig jó Atlético ide vagy oda, jelentős.

Középpálya kulcsfontosságú lesz, ha ott nem rohannak át rajtunk, akkor szerintem sem lesz végletekig szoros meccs.

Nagyon fontos 3 pont lenne, a rekord tovább nőne, és az utóbbi időben azért hazai pályán alaposan meg szoktuk firkálni őket.

2 lesz szerintem legalább közte, de NAGYON REMÉLEM,hogy ajándékba nem fogunk gólt adni, azaz stabil lesz a védelem, és mindenki megfelelően koncentrál.

3-1,vagy 4-1et érzek. persze írnom sem kell,hogy egy tré 1-0al is elégedett lennék (ezúttal)

FORCA BARCAAA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.12.16. 14:22:51

Tobias88 írta:Szerintem ma simán nyerünk. Jó idén az Atletico, de nem egy sztár csapat és ha egy kicsit jobb ellenfél ellen találkozik, még Falcao sem segíthet, lásd Madrid ellen.
az tény: arra a meccsre igaz(volt) amit mondasz, hogy mennyire igaz ránk is?! az majd kiderül este. tudom a vesszőparipám, de a sebesség döntő lesz ma este!! egyrészt hogy tudjuk e (végre)kezelni a gyors kontrákat, másrészt kellően gyorsak leszünk e? (mint a Madrid volt!) a támadásainkban. amúgy talán az sem lenne rossz, ha ezuttal rá állítanánk valakit Falcaóra mert ez a tag tényleg ott lesz minden lasztin a 16-tól a kapunkig.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.12.16. 13:57:46

Szerintem ma simán nyerünk. Jó idén az Atletico, de nem egy sztár csapat és ha egy kicsit jobb ellenfél ellen találkozik, még Falcao sem segíthet, lásd Madrid ellen.
94:39 6 - 1
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 13:21:27

StickyFingaz írta:Én Tito helyében kipróbálnám Alvest az egyik szélen.Támadni nagyon tud,igaz a beadásai nagyon rosszak.És akkor Adriano meg Alves is játszana. :D
Ezen én is elgondolkodtam, de ha már, akkor inkább fordítva. Ha Alves többet maradna hátul, legalább megkímélne bennünket csodás beadásaitól.
Adriano idén jobb támadásban, és szélsőként a védekezésbe is többet tudna besegíteni, szóval szerintem egyáltalán nem rossz ötlet a szélsőként való kezdetése.
A lényeg, hogy ne Pedro-Messi-Villa csatársor legyen, amit a Marca jósol...

A várható AtMa-kezdő:
Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis - Koke, Mario Suárez, Gabi, Arda Turan - Falcao, Diego Costa.

Amúgy Pérez Lasa lesz a bíró.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 12:33:42

MichaaBee írta:
Andris írta:Mascherano sérült vagy eltiltott? csak nem látom a lekörmölt felállásokban..
És mégis Puyol vagy Piqué helyett gondolnád?

Egyébként én Adrianót kezdetném Alvés helyett, elöl pedig Sánchez+Iniesta és akkor Thiago a kp-n, vagy Pedro+Sánchez.
Egyértelműen Puyolt helyett, de még akár Piqué helyett is mehetne, Mascherano bőven a legjobb opciónk középső védőnek. Nehéz nekem ezt elismerni, annak idején azt hittem egy semmirekellő hentest veszünk, de attól még így van.

Valdes - Alves, Piqué, Masch, Alba - Busquets, Xavi, Thiago - Messi, Pedro, Iniesta

a létező leglabdabiztosabb kezdő11, ami ebből a keretből kijön, és szükség is volna erre. Villa, Sanchez... hát ha gól kell nagyon, vagy egyáltalán nem, na majd akkor.

Adriano érdekes kérdés, iszonyú hullámzó hogy hogyan játszik. Alves legalább stabilan [auto_cenzúra] magához képest, és stabilan labdabiztos.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2012.12.16. 12:06:46

Ma dupla Barcelona-Madrid párharc lesz, győzzön mindkét barcelonai csapat!
Hmm...1 évben 2× szurkolok azoknak a gennyes kék-fehéreknek, ideje lenne már,ha meghálálnák ezt nekem :S
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.12.16. 11:18:40

Én Tito helyében kipróbálnám Alvest az egyik szélen.Támadni nagyon tud,igaz a beadásai nagyon rosszak.És akkor Adriano meg Alves is játszana. :D

VV-Adriano-Puyol-Piqué-Alba-Xavi-Buszkecc-Iniesta-Alves-Messi-Sánchez/Tello
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.12.16. 11:10:32

mess2009 írta:azért azt sajnálnám, ha Alves lassan visszaminősülne csere-játékossá!!
Én is sajnálnám, de ha egyszer Adriano fényévekkel jobb formában van, akkor nincs mit tenni... :) A csapat érdekeit kell nézni és szerintem ez azt diktálja, hogy most Adriano a kedő jobbhátvéd. Majd belerázódik Alvés, de amíg a honfitársa így csapatja, addig nincs helye a kezdőben. Az is szomorú, hogy Alexis és Villa szintű játékosok degradálódtak gyakorlatilag cserékké, úgyhogy Alvésnek is le kell ülnie, ha nincs formában. Ronaldinho és Deco is kikerültek, amikor nélkülük jobban ment a játék.

Ettől függetlenül nem dőlök a kardomba, ha most Alvés fog kezdeni, de szerintem Adrianónak van most ott a helye.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.16. 11:04:08

Villa-val amúgy mi van? Most így nem emlékszek, h vt-e sérült ősszel, de mindenesetre szezon elején többször vt kezdő, vagy akár csak csere, tehát többet játszott, mint mostanság. (Akkor még említette is, h többet szeretne játszani és nem érti miért cserélik le mindig) Legutóbbi 2 meccse szerintem a kupában volt, bajnokságban már régebb láttam. Pedig nem vt rossz formában, mikor játszott, a gólokat legalábbis lődözgette...
Szóval most akkor vt egy sérülésére, amire most nem emlékszek és azóta megint csak fokozatosan akarja játszatni Tito, ami érthető is lenne vagy egyszerűen az őszhöz képest még jobban megcsappant felé a bizalom? :-k
Válasz küldése