Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.03.09. 09:16:55

Allegri nagyon összekapta ezt a csapatot. Védelmük elég stabil, hiszen sokszor kapott gólok nélkül hozzák le a meccseket. Támadók meg legalább egyszer betalálnak meccsenként.

Ennek a védelemnek lőni legalább három gólt :roll:

Barca lehet, hogy javul, na de egyik napról a másikra?
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.03.08. 21:51:59

visca el barca írta:milan meccsen pazzinit lecsereltek a 24. percben, gondolom serules miatt. bár gondolom keddre összedrotozzak.
Valamint a második félidőre nem ment ki Méxes, azt nem tudom, hogy sérülés miatt, vagy csak szimplán pihenteti Allegri.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.08. 21:36:12

bocs a duplaert, nem akartam előzőbe tenni.

milan meccsen pazzinit lecsereltek a 24. percben, gondolom serules miatt. bár gondolom keddre összedrotozzak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.08. 16:43:05

ahetaton írta:0 játékkal biztos, hogy nem jutunk tovább.
ezek a srácok a világ legjobbjai és a kedvenceid, egy kicsit bízhatnál bennük...
viszont ha pesszimistán állok hozzá, akkor nem veszíthetek :D ez a jo dolog a pesszimizmusban.

bízni bízok én egyébként, csak az elmult 1 honap mást mond...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.03.08. 16:20:54

Üdv Mindenkinek!

Óriási barcafan vagyok, de eddig csak olvastam a fórumot, most regisztráltam is. Szóval Barcelona-Milan.
Várom is meg nem is. kicsit ideges vagyok ha erre gondolok. véleményem szerint ki ne bízna a továbbjutásban ha én (Mi) sem. a focihoz nagyon nem értek, soha nem játszottam, de a kedvenc sportom, bár igazán a spanyol foci köt le leginkább. szerintem el lettünk kényeztetve a bajnokság őszi fordulóján nyújtott teljesítménnyel és most rosszul esik az eredménytelenség, ezen kellene felülemelkedni. bár, igaz, hogy ez egyáltalán nem könnyű.
száz szónak is egy a vége, jómagam bízom az "urakban", bízom a szerencsében, hiszek a csodákban.
A szombat esti bajnoki úgy gondolom mutathatja előzetesen a formajavulást, vagy ne adj isten a formahanyatlást stagnálást.
Egyébiránt sok mindenkivel egyetértek, az itt olvasottak alapján, de senor Villanova azért hiányzik, és elsősorban nem nekem.
ahetaton
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.01.13. 22:40:26
Tartózkodási hely: Kecskemét

2013.03.08. 16:15:29

visca el barca írta:
Yaya(07-10) írta:miért mit kellene mondani, ha megkérdezik őket? majd a pályán meglátod, vagy mit? sokkal szívesebben olvasok magabiztos nyilatkozatokat, mint mértéktartó, visszafogott szavakat. "a minden tőlünk telhetőt megteszünk" ide kevés lesz, úgy kell kimenni, ahogy Ini nyilatkozott: "tűzbe tenném a kezem, azért, hogy továbbjutunk". Örülök, hogy a srácok meg vannak győződve arról, hogy képesek megcsinálni. Biztos vagyok benne, hogy meg fogják fordítani a meccset, és továbbjutunk! a rinyálást meghagyom másnak...
nem az a baj amit nyilatkoznak, hanem az, hogy nincs mögötte tartalom. a real elleni 2 meccsen, már a kivonuláskor lehetett látni, hogy nem mi fogunk nyerni.

senkinek ne legyenek kétségei, kedden 0 játékot fogunk bemutatni, de ennek ellenére szerencsével, vagy messi két villanásával továbbmehetünk.
0 játékkal biztos, hogy nem jutunk tovább.
ezek a srácok a világ legjobbjai és a kedvenceid, egy kicsit bízhatnál bennük...
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.08. 16:08:19

Igen,az jó,hogy mindig magabiztosan nyilatkoznak,de ez amúgy is minden csapatra igaz, a Barcától az NB III.ig.
Viszont jó lenne ha motiváltabbak lennének.
Az utóbbi években megnyertek mindent, 22 hónapig a világ legjobb csapataként voltak nyilvántartva (most a cselzi az 1.,ez amúgy valami vicc :?: ), lehet beleuntak, megkapják a jó lóvé nagy részét így is úgy is.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.08. 15:44:51

Yaya(07-10) írta:miért mit kellene mondani, ha megkérdezik őket? majd a pályán meglátod, vagy mit? sokkal szívesebben olvasok magabiztos nyilatkozatokat, mint mértéktartó, visszafogott szavakat. "a minden tőlünk telhetőt megteszünk" ide kevés lesz, úgy kell kimenni, ahogy Ini nyilatkozott: "tűzbe tenném a kezem, azért, hogy továbbjutunk". Örülök, hogy a srácok meg vannak győződve arról, hogy képesek megcsinálni. Biztos vagyok benne, hogy meg fogják fordítani a meccset, és továbbjutunk! a rinyálást meghagyom másnak...
nem az a baj amit nyilatkoznak, hanem az, hogy nincs mögötte tartalom. a real elleni 2 meccsen, már a kivonuláskor lehetett látni, hogy nem mi fogunk nyerni.

senkinek ne legyenek kétségei, kedden 0 játékot fogunk bemutatni, de ennek ellenére szerencsével, vagy messi két villanásával továbbmehetünk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.08. 15:22:33

miért mit kellene mondani, ha megkérdezik őket? majd a pályán meglátod, vagy mit? sokkal szívesebben olvasok magabiztos nyilatkozatokat, mint mértéktartó, visszafogott szavakat. "a minden tőlünk telhetőt megteszünk" ide kevés lesz, úgy kell kimenni, ahogy Ini nyilatkozott: "tűzbe tenném a kezem, azért, hogy továbbjutunk". Örülök, hogy a srácok meg vannak győződve arról, hogy képesek megcsinálni. Biztos vagyok benne, hogy meg fogják fordítani a meccset, és továbbjutunk! a rinyálást meghagyom másnak...
Avatar
RELOAD
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.09.21. 17:26:54

2013.03.08. 15:13:52

Engem az sem érdekel, ha kiesünk, csak lássak JÁTÉKOT! Akarást, küzdelmet, mindazt ami az elmúlt fontos meccseken hiányzott. De, ha megint ezt az ötlettelen tilitolit erőltetik végig se nézem a meccset. Nem elég a mezt kiküldeni a pályára. Azért nem osztogatnak kupákat, hogy valaki hű a stílusához, ha valami nem megy nem kéne erőltetni. Ezzel a kerettel meg szerintem mindegy (kis túlzással), hogy ki játszik a mostani Milant ütni kellett volna idegenben is.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.08. 13:34:31

Senyera írta:De most mégis? Mit kellene mondania? Azt hogy semmi esélyünk sincs? Vagy mit? Nem azt mondom hogy könnyű lesz de nem lehetetlen a továbbjutás.Nem kell kishitűnek lenni emberek,végül is nem 5 vagy 6-0-ra kaptunk ki,abszolút ledolgozható a hátrány.
Nem az a lényeg, h mit kellene mondania, hanem mit kellene (kellett volna) csinálnia. Elmondtak jó sok dolgot a Real elleni meccs előtt is, aztán felmentek alibizni a pályára. Nem csoda, ha már senki nem hisz nekik. Nem mondani kellene azt, h továbbjutunk, hanem kimenni a pályára és megcsinálni, azt hatásosabb lenne ezer közhelynél is. És akkor talán legközelebb el is hinnénk, amikor ilyeneket mondanak.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.03.08. 13:32:03

socio66 írta:
Deus írta:TÁVOLLÖVÉS
ilyen kifejezés van?
off:
szakzsargon :lol:

Egyébként nem ez a megoldás. Presszió kell. Ha nincs, akkor a Milan vígan elsétálgat a 16-osa körül.
socio66

2013.03.08. 13:28:56

Deus írta:TÁVOLLÖVÉS
ilyen kifejezés van?
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.03.08. 12:21:08

Senyera írta:De most mégis? Mit kellene mondania? Azt hogy semmi esélyünk sincs? Vagy mit? Nem azt mondom hogy könnyű lesz de nem lehetetlen a továbbjutás.Nem kell kishitűnek lenni emberek,végül is nem 5 vagy 6-0-ra kaptunk ki,abszolút ledolgozható a hátrány.
Nem az esélytelenségről kell nyilatkozni, de a hullámvölgyben mutatott játék alapján sajnos nem sok ok van ami miatt bizakodhatnánk.
Persze meg van az esély, de nem ezzel a játékkal..komolyabb taktikát kell kitalálni, több mozgással és több távoli próbálkozással.
A fölényes labdabirtoklási adatok nem érdekelnek, ha nincs eredménye.
A focit gólra játszák és ha sikerül összekapni a csapatot, akkor tovább is juthatunk...
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2013.03.08. 12:10:30

De most mégis? Mit kellene mondania? Azt hogy semmi esélyünk sincs? Vagy mit? Nem azt mondom hogy könnyű lesz de nem lehetetlen a továbbjutás.Nem kell kishitűnek lenni emberek,végül is nem 5 vagy 6-0-ra kaptunk ki,abszolút ledolgozható a hátrány.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.03.08. 10:57:36

Még mindig nem múlt el a félelmem a keddi meccsel kapcsolatban...

Egyszerűen nem tudok hinni abban, hogy meglesz a továbbjutás. Ezek a nyilatkozatok üres süket dumák számomra. Nem nyilatkozni kell, hanem pályán JÁTSZANI kell, meggyőző játékkal. És ahogy eddig láttunk, hogy hogyan játszanak a fiúk, józan ésszel azt mondom, hogy bukta lesz. De a szívem azt mondja, hogy hátha összejön a csoda. Inkább a józan eszem dominál. Tehát, eleve úgy állok a meccshez, hogy megvan a kiesés, de legalább játszunk... Tudom, nem szép hozzáállás egy szurkolótól, de ez én vagyok.

Deportivo elleni meccsen derül ki, hogy hogyan állunk fejben. Ha még mindig lötyögős focit játszunk, semmi elképzeléssel, akkor 20 ezret rakok Milan továbbjutásra. Figyelembe kell venni, hogy Deportivo és Milan közötti különbség az ég és föld. Tehát ha agyonverjük a Deportivot, akkor nem jelenti azt, hogy Milant is megverjük, csak annyit hogy megvan rá az esély. De ha pl. Deportivo ellen is kapunk egy gólt, akkor Milan ellen is 2x annyi esély van rá hogy bekapunk egyet... Ezt azt jelenti, hogy 4 gólt kell lőnünk egy olasz védelmen keresztül, ami nem kis feladat. Mindig hangoztattam, hogy bunkerfocival játszó csapat ellen TÁVOLLÖVÉS a megoldás, de ezek 5ösig is elpasszolgatják a labdát. Ez itt a legnagyobb baj.

Ja és persze, Milan csapat nem olyan hülyék, hogy beálljanak védekezni. Mindenképpen megpróbálják egy gólt szerezni kontrából, ami ezzel aláírják a Barca kiesését.

Szval... Ne legyen nagy arcunk, hogy sima, stbstb....
KépKép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.03.08. 09:59:21

Hagyjuk ezeket a nyilatkozatokat és mutassák meg a pályán...egyébként kissé sablonosak mivel minden versenyben lévő csapat a végső győzelemre hajt épp ahogy a Milan is.

Már tűkön ülök, alig várom, hogy kedd este legyen és kezdődjön a mérkőzés.

A szurkolók maximálisan támogatni fogják a csapatot, remek lesz a stadion hangulata..már csak ehez kellene egy jó eredmény :)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.08. 08:39:48

albicelesteX írta:Inkább ne nyilatkoznának semmit...Utálom ezeket a nyilatkozatokat...nekem az Inter elleni ott hagyjuk a bőrünket videók transzparensek jutnak eszembe láttuk,hogy tényleg ott hagyták a bőrüket..szó szerint egy forintot nem ért...Inkább csendben maradnának... :?
Pont ez jutott most a Cesc nyilatkozatról eszembe.
Tehát, ha csak simán elismernék, hogy oké rohadt nehéz dolgunk van, mert -2-nél egy olasz csapat jön bekkelni, akkor szerintem senki nem úgy várná a meccset, hogy na majd most úgy fognak hajtani, mintha a macskájuk lenne a tét.
Én azért számítok egy istenes 0-0ra...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.08. 08:05:14

Brian 20 írta:
albicelesteX írta:Inkább ne nyilatkoznának semmit...Utálom ezeket a nyilatkozatokat...nekem az Inter elleni ott hagyjuk a bőrünket videók transzparensek jutnak eszembe láttuk,hogy tényleg ott hagyták a bőrüket..szó szerint egy forintot nem ért...Inkább csendben maradnának... :?
Így van,megy a szokásos megmutatjuk duma, aztán jön a nagy semmi...
Bár egy ebéden múlna a dolog, olyan játékra lenne most szükség, ami nincs most benne a csapatban.
az egyetlen gondolatot ébresztő mondat Messitől, talán...."tudjuk mik a problémák....de ez az öltözőn belül fog maradni...." no fene! Ces pedig úgytűnik meglehetős önértékelési zavarral küzd!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.03.08. 08:03:16

Nincs azzal baj,ha kiesnek...Ők is emberek,de ezek a nyilatkozatok....Szerintem felesleges.
Kép
Brian 20

2013.03.08. 07:19:11

albicelesteX írta:Inkább ne nyilatkoznának semmit...Utálom ezeket a nyilatkozatokat...nekem az Inter elleni ott hagyjuk a bőrünket videók transzparensek jutnak eszembe láttuk,hogy tényleg ott hagyták a bőrüket..szó szerint egy forintot nem ért...Inkább csendben maradnának... :?
Így van,megy a szokásos megmutatjuk duma, aztán jön a nagy semmi...
Bár egy ebéden múlna a dolog, olyan játékra lenne most szükség, ami nincs most benne a csapatban.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.03.08. 06:44:14

Inkább ne nyilatkoznának semmit...Utálom ezeket a nyilatkozatokat...nekem az Inter elleni ott hagyjuk a bőrünket videók transzparensek jutnak eszembe láttuk,hogy tényleg ott hagyták a bőrüket..szó szerint egy forintot nem ért...Inkább csendben maradnának... :?
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.07. 20:27:14

Remélem nem vállalunk 80 percig semmi kockázatot, csak lötyögünk,aztán majd a 80.ban felküldjük Piquét,és ívelgetünk.
Mind a tilitoli,mind az ívelgetés végső mentsvárként remekül bejött ebben az évben. jah nem,mégse,tévedtem. :roll:

Nem azt mondom,hogy rohanjunk nekik, eszetlenül,fejetlenül, mert ha ezt tesszük, lekontrázzák a megyei védelmünket ahogy illik.
De valamelyest kockáztatni kell, -2n vagyunk, idegenben rúgott gól nélkül.
Ha az elsőbe nem dolgozzuk ezt le,akkor a másodikban jön majd a szokásos görcsösség.
És igen, A Xavi-Cesc duó felesleges egyszerre fent,most hogy Xavi megsérült, akkor Cescnek kell játszania,Iniesta a kp-n, ami a posztja.
Elől meg mindegy nekem, Messi alap, a másik két helyen nagyjából mindegy hogy Tello,Villa,Pedro,Sánchez játszik. Mindannyiuknak megvan az előnye-hátránya, majd eldönti az "edző".

Alapesetben,egy sima meccsen bármikor tudunk 4 gólt lőni bárkinek,csak ugye itt jön a képbe a lélektan, a fejek tisztasága, hogy ez nem egy sima meccs. Nem tudom,hogy a Depor elleni meccsen mi lesz, megéri e felpörgetni ott a kezdőket,vagy teljes pihentetés...fogós kérdés. Szerintem ilyen feles megoldás lesz, Messi pl játszani fog hétvégén is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.03.07. 19:49:48

És akkor mondjuk miért nem Cesc-et pihentetnéd...Nem értem.
mert nem kell választanom a kettő közül, az élet "megoldotta" ezt a problémát úgy, hogy xavi sérült.
ha mind a kettő ép lenne, akkor sem kellene szerintem mind a kettő a kezdőbe, mindegy lenne nekem, melyik ül a lócára.
Az, hogy a szívét a pályán hagyja-e a csapat, nem egyenlő azzal, hogy minden támadást ésszerűtlenül, gyorsan, és elhamarkodottan akar befejezni, leglaábbis szerintem.
nem, de te is tudod szerintem, hogy óvatos játékkal, csel és átlövések nélkül hasonló lesz a meccskép az odavágóhoz.
ha kicsit rizikózunk, akkor meg vagy nagyon megszívjuk, vagy nyerünk vele.
most ÉN úgy érzem, fel kell vállalni a kockázatot, ha nem is az első perctől, de ha az első félidőben nem rúgunk gólt, akkor minimum a másodikra nekik kell esni.
Nagyon remélem, hogy nem ez a rohanásos téma lesz.
megnyugodhatsz, 99%, hogy nem lesz.
egyrészt roura nem fog belenyúlni, másrészt ugye mi sosem adjuk fel a játékunkat, és ragaszkodunk az alapfelfogáshoz minden esetben.
csak az a baj, hogy ez az meccs azon ritka esetek egyik (kb 1-2 ha van ilyen szezononként) mikor szinte biztos, hogy valamelyest változtatni kell, máskülönben biztosan kiesünk, ha nem lesz makk vagy uefalona.

nagyon csalódott leszek, ha lehozunk egy komoly 0-0-t kb helyzetek nélkül, biztonságos, rövid passzos, kockázatot a kontrák veszélye miatt fel nem igazán vállaló játékkal, aztán amjd a végén lenyilatkozza mindenki, rourával az élen, hogy a fiúk azt csinálták, amit kértek tőlük, megtettek mindent, de kevés volt.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.07. 19:41:04

ömm, elsősorban iniestát a középpályán, és ezáltal 3! támadót a csapatban.
ne felejtsük el, hogy xavi kiesésével legalább nem lesz az a verzió (amitől mindenki elbőgi magát) hogy iniesta bal szélső támadó, és a középpályán cesc-xavi egymástkiöljükígyfeleslegesenvagyunkfennketten duó.
space-t használj :)
És akkor mondjuk miért nem Cesc-et pihentetnéd...Nem értem.

Az, hogy a szívét a pályán hagyja-e a csapat, nem egyenlő azzal, hogy minden támadást ésszerűtlenül, gyorsan, és elhamarkodottan akar befejezni, leglaábbis szerintem. Főleg, hogy csak az nem tudja lekontrázni a védelmünket, aki nem akarja.

Na mind1, befejeztem. Nagyon remélem, hogy nem ez a rohanásos téma lesz.
Válasz küldése