Néhány éve már nincsen nyugodt nyár az FC Barcelona irodáiban, akár Mateu Alemany, Jordi Cruyff vagy Deco tárgyal az esetleges távozókról és érkezőkről. A Barcelona vezetősége így már megszokhatta, hogy a pénzügyi fair play problémái és a gazdasági korlátok miatt, amelyek nagymértékben korlátozzák a Barcelona cselekvési lehetőségeit a piacon, az utolsó pillanatig várniuk kell a keret végleges kialakulására.
Ez alól az idei nyár sem volt kivétel, annak ellenére, hogy Joan Laporta elnök azzal dicsekedett, a klub megengedhet magának olyan nagynevű igazolásokat, mint Nico Williams. Dani Olmo megérkezett ugyan, de nem debütálhatott a Mestallában, mert még nem fejeződött be a regisztrációja. Emellett egy balszélső érkezésének ügye húzódik, és egy védekező középpályás leigazolása, amely az eredeti tervben abszolút prioritás volt, már nem az.
Kilenc nap van hátra a nyári átigazolási időszakból, és Deco előtt még mindig sok nyitott dosszié van az asztalon. Ami az érkezőket és a távozókat illeti, ezek kéz a kézben járnak. A Barcelonánál a „távozók elősegítik az érkezőket” mondatot nagyjából szó szerint kell érteni, mert a klub még nem tért vissza a normális kerékvágásba, az 1:1-es szabályhoz. A LaLiga az Aramark céggel kötött megállapodás tanulmányozása után arra a következtetésre jutott, ez még mindig nem elég ahhoz, hogy a klub normálisan tudjon fellépni a piacon.
Ami a távozókat illeti, az utóbbi órákban felgyorsult a folyamat. Akadt egy meglepő név köztük, méghozzá Gündogané. Ő a Manchester Cityhez tér vissza, singyen. Ezzel az üzlettel a Barcelona megspórolja a német következő két évre vonatkozó, közel évi bruttó 20 millió eurós fizetését. Vitor Roque távozása a Betishez egy egyszerű kölcsönszerződés keretein belül szintén közel áll a véglegesítéshez. A brazil csatár a spanyol bajnokságban szeretett volna maradni, és a sevillaiak ajánlata csábította el a leginkább. Gazdasági szempontból nem ez volt a legvonzóbb lehetőség a Barcelona számára, de lehetővé teszi, hogy továbbra is szem előtt tartsák a játékos fejlődését úgy, hogy közben a klub kötelékében van, ahogyan azt Deco is szerette volna.
Azonban a bértömeget még így is jobban kell csökkenteni, és rengeteg folyamat vár még megoldásra. Mika Faye távozásáról is tárgyalnak, de amikor úgy tűnt, minden sínen van, és a Rennes-hez igazol, most a Lille, a PSV és a Besiktas jelent meg. A Barcelona 15 millió körüli összeget szeretne kapni a védőért, és még valamilyen formában visszavásárlási opciót is szeretne belefoglalni a megállapodásba, ez a két feltétel pedig mindent megnehezít.
Egy másik lelassult folyamat Lenglet esetében tapasztalható meg. A klub szeretne végleg megválni tőle, de a magas fizetése ezt lehetetlenné teszi. Európában senki sem tudja/akarja állni a jelenlegi fizetését, és a játékos még csak nem is gondolkodik azon, hogy egy szerényebb képeségekkel rendelkező banjnokságba, például Szaúd-Arábiába menjen. A francia az Atletico Madridnál szeretne kölcsönben játszani, de még mindig nincs megállapodás a két klub között. Lenglet ebben az értelemben fölényben van, hiszen 2026. június 30-ig szóló szerződése van a Barçával, emiatt az elmúlt években szinte mindig a kölcsönadás volt a megoldás (Tottenham és Aston Villa).
Az érkező(k)
Az FC Barcelona akkor tekintené lezártnak a keretét, ha le tudna szerződtetni egy balszélsőt. Deco kívánsága Laportához hasonlóan szintén Nico Williams érkezése volt, de az ő elutasító magatartása arra kényszerítette a sportvezetést, hogy más alternatívák után nézzen. Nem kizárt az sem, hogy végül a klubnak be kell érnie egy „olcsó” opcióval, Chiesával, amennyiben nem lesz több távozó a keretből.
***