A lemondott igazgatók közleményben kérnek előrehozott választásokat

Mint arról már beszámoltunk, csütörtökön késő este lemondott posztjáról a Barcelona igazgatótanácsának hat tagja. Közülük négyen olyanok, akiket maga Bartomeu elnök is el kívánt távolítani a vezetésből, de erre jogi lehetősége nem volt.

A lemondásról itt írtunk.  Most a hat vezető közösen megfogalmazott közleményét közöljük.

“Itt szeretnénk kommunikálni, hogy az alábbiakban aláíró igazgatótanácsi tagok, közösen benyújtottuk a Bartomeu elnöknek a visszavonhatatlan döntésünket, hogy lemondunk az igazgatótanácsbeli pozíciónkról az FC Barcelonánál.”

“Azzal jutottunk el erre a pontra, hogy már nem láttunk eszközöket, lehetőséget arra, hogy visszafordítsuk azokat a kritériumokat, és a klub irányítását az előttünk álló kihívások előtt, különös tekintettel a pandémiát követő időszakra.”

“Ki kell hangsúlyoznunk a nemtetszésünket a szerencsétlen, ‘Barçagate’ néven ismert közösségi média botrány kapcsán is, melyet mi is a sajtón keresztül ismerhettünk meg.”

“Ezúton szeretnénk kérni, hogy amint elkészül a Price Waterhouse Coopers vizsgálata az üggyel kapcsolatban, vonják le a konzekvenciákat.”

“Klubunk felé egyfajta utolsó szolgálatként ajánljuk, hogy amint lehetséges, amint a körülmények ezt megengedik, írjanak ki választásokat, hogy teljes felhatalmazással lehessen irányítani a klubot, a lehető legjobb módon, tekintettel az előttünk álló nagy kihívásokra.”

“Végezetül, bár nem kevésbé fontos, szeretnénk kifejezni elismerésünket és hálánkat az igazgatótanács többi tagja felé, akik az energiáikat, erőfeszítéseiket mind a szeretett klubunk, a Futbol Club Barcelona javára fordítják. Szeretnénk megköszönni a  klubmenedzserek és alkalmazottak támogatását és kiváló munkáját is ez alatt az idő alatt, amíg a mi szeretett Barçánkat szolgálhattuk.”

Ölelés mindenkinek:

VISCA EL BARÇA

Emili Rousaud i Parés,
Enric Tombas i Navarro,
Maria Teixidor i Jufresa,
Silvio Elías i Marimón,
Josep Pont i Amenós,
Jordi Calsamiglia i Blancafort”