Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21519
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.08.31. 20:48:10

Eddig ő a szezon "igazolása". Előző szezonban is nagyon jól tudott élni azzal a játéklehetőséggel, amit kapott, de ahogy megkapta idén a nagyobb bizalmat, elkezdett olyan teljesítményt hozni, amit én álmaimban sem hittem volna, hogy benne van. :shock:

Idén eddig MVP, pedig vannak még kiváló teljesítmények csapaton belül.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.08.31. 20:16:22

Cseri írta:
2024.08.31. 19:26:21
Parádé,amit ma játszott! Megérdemelte,alázatos,szerény,megy mint a gép,és végre a jó zsugák mellé jöttek a gólok is. Nagy szezonja lehet,amivel odaszúrhat a kritikusainak is!
Nemcsak csapatkapitány lett, hanem vezéregyéniség is, igazi csapatjátékos, kórosan túltengő egó nélkül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.31. 19:57:31

Hú, de rosszul öregedett az utolsó posztom, hála az égnek, szeretek így tévedni. Ha Flick önbizalmat ad neki a kapu előtt, akkor igazi szűk elit játékos lesz belőle. Kíváncsi vagyok, mikor volt utoljára európában ilyen játékos, pláne 10-es vagy szélső poszton aki ilyen relatíve közepes tehetséggel ekkora játékos tudott lenni, hogy stabilan, meccsről-meccsre húzóember egy top klubban. Centernél még elő-elő fordul ilyen RVN, Inzaghi, akár Luuk, Crouch vonal, akik belebotlanak a labdába, de gólt tudnak rúgni.

Csak a poén kedvéért, hogy Xavi mit művelt vele: az első évében - mikor 1 sérülése sem volt -, pontosan annyi meccset játszott végig, mint eddig Flick alatt. :D 4-et. Tavaly 6-ot. :D

És még balra téve is ezt tudja hozni. Persze nehéz balszélsőnek hívni, mert Raphinha 1 valahol a bal félterületben mozgott, Raphinha 2 Yamal mellett volt sokszor, Raphinha 3 meg sokszor Pedri mellől vette fel a labdákat, osztogató és beinduló oldalán is rengeteget van a jó passzoknak, szöglet után a saját tizenhatosánál ment, vagy mint ma szó szerint, saját kapujánál szabadít fel szögletnél, és a kontra végén ő lő gólt. Valverde az egyedüli a ligában rajta kívül szerintem, aki ennyire két játékost ér, és mindenhol ott van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1861
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.31. 19:26:21

Parádé,amit ma játszott! Megérdemelte,alázatos,szerény,megy mint a gép,és végre a jó zsugák mellé jöttek a gólok is. Nagy szezonja lehet,amivel odaszúrhat a kritikusainak is!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.29. 20:14:40

Chino írta:
2024.08.29. 19:58:54
Én inkább úgy látom, hogy kapu előtt nem tud jó megoldást választani. Vagy rossz lábra veszi, nem rúgja el időben vagy belebonyolódik. Ez még most is tart nála. 8-9 gól szerintem most is a lábában fog maradni.
Igen, sajnos ott teljesen leblokkol fejben teljesen még mindig, főleg, ha van ideje. 10-es meg előkészítői szerepben viszont kb klasszis szinthez közelít, főleg, ha belevesszük a munkamennyiségét is plusz pontként. Amit leírsz, amiatt nem lesz soha az, kapu előtt fogatlan oroszlán. Csak azért rúg még így is elég korrekt mennyiségű gólt, mert annyit próbálkozik, hogy azért össze is jön neki. Kicsit persze Flick lehet beleveri, hogy ne gondolkozz, csak lőj (amúgy Vini szenvedett hasonlóban Carlo előtt, pedig neki a nyers tehetsége is nagyobb volt, mégis mindig rossz döntést hozott, túlbonyolította, nem tudta eldönteni, mit csináljon, leblokkolt). De szerintem ő már öreg ehhez, sajnos a gyengesége marad, Vini még formálható korban kapta meg Ancelottit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7779
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.08.29. 19:58:54

bence0330 írta:
2024.08.29. 19:10:13
A kapu előtt sajna még most is görcsös, ő képes lejátszani egy olyan meccset, ahol olyan meglátásai vannak (Pedrinek a passza pl. rosszabbik lábbal), amire kevesen képesek, a nehézségi fokhoz képest nagyon jók a kivitelezések is... kivéve, ha rengeteg ideje van és nagyon egyszerű helyzete. Akkor képes két osztálynyit romlani 1-1 alkalommal meccsenként, szánalmasan elrontani egy nagyon egyszerű utolsó passzt, vagy egy ziccert, ilyen szitukban látszik, hogy nagyon fél a hibázástól, és ha van ideje gondolkodni, akkor ez előjön. De ezen kívül sokat fejlődött fejben, igen, és már másfél éve vezér a pályán, függetlenül attól tényleg, hogy ezt egy jóval erősebb keretben meg tudná-e tenni.

Remélem jól bírja majd, mert idén egy jó gépezetben, ha Lewy magára talál, meg Olmóval (szintet lépő Yamallal, Pedrivel) előrelépünk a góllövésben, ha gy kb kezdő marad, és nem hozunk valami Leao-szerűt, akkor el tudok képzelni tőle egy 20+ asszisztos szezont, szerintem a várhatóban el fogja érni, és a támadóinkon fog múlni, kihozzák-e ténylegesen annyira.
Én inkább úgy látom, hogy kapu előtt nem tud jó megoldást választani. Vagy rossz lábra veszi, nem rúgja el időben vagy belebonyolódik. Ez még most is tart nála. 8-9 gól szerintem most is a lábában fog maradni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.29. 19:10:13

A kapu előtt sajna még most is görcsös, ő képes lejátszani egy olyan meccset, ahol olyan meglátásai vannak (Pedrinek a passza pl. rosszabbik lábbal), amire kevesen képesek, a nehézségi fokhoz képest nagyon jók a kivitelezések is... kivéve, ha rengeteg ideje van és nagyon egyszerű helyzete. Akkor képes két osztálynyit romlani 1-1 alkalommal meccsenként, szánalmasan elrontani egy nagyon egyszerű utolsó passzt, vagy egy ziccert, ilyen szitukban látszik, hogy nagyon fél a hibázástól, és ha van ideje gondolkodni, akkor ez előjön. De ezen kívül sokat fejlődött fejben, igen, és már másfél éve vezér a pályán, függetlenül attól tényleg, hogy ezt egy jóval erősebb keretben meg tudná-e tenni.

Remélem jól bírja majd, mert idén egy jó gépezetben, ha Lewy magára talál, meg Olmóval (szintet lépő Yamallal, Pedrivel) előrelépünk a góllövésben, ha gy kb kezdő marad, és nem hozunk valami Leao-szerűt, akkor el tudok képzelni tőle egy 20+ asszisztos szezont, szerintem a várhatóban el fogja érni, és a támadóinkon fog múlni, kihozzák-e ténylegesen annyira.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.08.29. 18:16:59

Raphinha a legjobb példa arra, hogy nem azonnal, az első héten kell megállapítani valakiről, hogy idevaló-e vagy sem, hasznos volt-e leigazolni vagy sem, hiszen vannak, akiknek hosszabb idő kell a beilleszkedéshez és az esetleges mentális görcsök feloldásához.
És arra is jó példa, hogy nem kell szégyellni, ha egy játékos külső, például pszichológusi segítséget kér a problémái kezelésére.
Én a kezdetektől sejtettem, hogy több van benne, mint amennyi a meccseken látható, bár tényleg nagyon görcsös volt. Szerintem leginkább azt nem volt képes feldolgozni, hogy egy angol középcsapat után egy ekkora óriásklubnál, világklasszis játékosokkal összehasonlítva kell bizonyítania, hogy érdemes volt leigazolni, megérte az árát.
Nem most augusztusban kezdett el jól játszani, már bőven Xavi alatt is az egyik legstabilabb húzóemberünk volt. Lehetséges, hogy ez a jelenlegi keret minőségéről is árulkodik, mindenesetre nagyon örülök, hogy nem ment el, és hogy a társai csk.-nak választották.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.08.29. 12:15:06

Nekem eddig (persze túlzás ilyet írni 3 meccs után) ő a meglepetésember.

Sokkal sokkal jobban fekszik neki középen, akár nyolcasban, akár tízesben. De ha épp kikerül balra, akkor is sokkal jobban néz ki. Valahogy azt látom, hogy nincs magára hagyva, mint Xavinál sokszor. Valamiért mintha Xavi sem ismerte volna ki a saját játékosát, sokszor ki volt dobva a jobbszélre, és csináljon amit akar, oldjon meg 2-3 embert egyedül. (Erre most Yamal az emberünk, és ebben ő sokkal jobb is mint Raphi.) Most mindig van a közelében valaki, akivel megcsinálhatja a kis játékokat, kényszerítőket, kapura sokkal veszélyesebb tud lenni.
A munkabírása pedig átlagon felüli, bár azzal eddig sem volt gond.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21519
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.08.29. 11:06:33

Én sokáig szkeptikus voltam vele, aztán erre a naptári évre kezdett meggyőzni. Flick alatt pedig még jobbnak tűnik. Csak így tovább! =D>
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.29. 00:31:40

Na, egyre inkább úgy látszik, hogy meg van becsülve, és meg is hálálja, eszméletlen mit tesz a meccsekbe, rendre a legjobbak közt van akár meccseken belül 2-3 poszton is. Peche van a két gólpasszal, csak a kidolgozott tiszta ziccerekkel lehetne már neki vagy 5, de így is hatból négy gólunkban aktívan benne volt, kulcspasszal vagy kiharcolt tizivel. És lankadatlanul végigtolja az összes meccset, szerintem hozzá képest még a prime Gavi is kevésbé megy. Néha olyan, mintha kettő lenne belőle, mikor pl. egy általa elvégzett szögletrúgást követő kontránál akár ő tud lenni az utolsó ember a saját tizenhatosnál. Flick ezt díjazza is.

Meg nem egy fontos mozzanat, de a régiekhez képest remek kapitánynak, vagy legalábbis kijelölt képviselőnek tűnik, megfigyeltem, hogy minden neccesebb esetnél azonnal sorfalat áll a bíró és a játékosok közé (Koundé-eset, stb), mindig határozottan, de higgadtan tárgyal, szerintem óriási előrelépés Robertóékhoz képest, plusz a hozzáállásával, melójával példát mutat. Nem a tökéletes csk, de szerintem messze a legjobb, aki évek óta volt, Leo óta egyértelműen. Illeszkedik Flick német mentalitásába nagyon.

Olmo és Fermín érkezésével biztos ennyire nem lesz stabil 90 perces játékos majd, talán stabil kezdő sem, nem is baj, mert nehéz elképzelni, hogy lehet ezt így fenntartani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3625
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.25. 14:19:31

Ronaldinho&Barca írta:
2024.06.25. 13:16:29
Osztom az igazán diplomatikusan megfogalmazott gondolatot.... :lol:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4623
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.06.25. 13:16:29

Attól eltekintve, hogy egy szimpatikus melós játékos, ment előre leszegett fejjel, azért egy 100-as céduláért cserébe nyugodt szívvel kívánnék neki sok sikerült, azért neki a képességbeli plafonja szerintem nagyjából ez.. Hajrá, 58 misivel mehetünk Nicoért kivásárolni és rendben is vagyunk.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5355
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.06.24. 12:00:51

BREAKING: Al Hilal's manager, Jorge Jesus, is going ALL OUT to sign Raphinha.

FC Barcelona have informed them that they want at least €90-100M for the player, which will NOT be a problem for Al Hilal. They're also offering a big salary to Raphinha. @ffpolo
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.12. 02:59:40

Nem hinném, hogy Deco az ügynöke lenne már. Persze ki tudja. Állítólag már akkor sem volt nagyon az, amikor leigazolták.
Pont egy-két órája jelent meg egy cikk a mundón, amely szerint Raphinha nagyon maradni szeretne (szokásos Barca-fan, jó itt az élet, itt született gyerekük történet), de ha menne is, az arabokhoz semmiképp, csak a PL-be. Az Arsenal, Tham, CFC egyelőre a fő kérők. (Arsenalt mondjuk nem értem, mert tízes és szélső poszton is kevés a brazilnál jobb játékos európában, de náluk alighanem pont mindkettő pipa Odegaard-al és Saka-val... szerintem ők nem fizetnének érte emiatt nagy pénzt, nem sok értelme lenne). Kedvelőjeként sajnálnám, ha a CFC-be menne, de ott lenne is igény a játékára és a mentalitására, meg pénzük is van, alighanem tőlük várhatjuk a legnagyobb ajánlatot, hacsak a United be nem száll a buliba, lassan lehet beismerik, hogy Antony óriási baklövés volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.12. 00:26:01

A transfermarkt szerint 50 millio az erteke es hacsak valamilyen oriasi csoda folytan nem alakul ki arverseny, ennel tobbet nem is fog erte adni egyetlen erosebb csapat sem piaci korulmenyek kozott.

Ettol fuggetenul technikailag van ra esely, hogy rejtett modon okosban ennel tobbet fizetnek erte, merthogy gyakorlatilag meg mindig Deco az ugynoke, ugyhogy a tovabbpasszolasaval barmilyen rejtett... khm... kreativ forrasatcsoportositast vegre lehet hajtani. Ha az arabokhoz megy nagyon dragan, akkor errol lesz szo.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.12. 00:08:36

bence0330 írta:
2024.05.11. 23:49:51
Az meg licitháborút is eredményezhet, és mivel szerintem minden mozdulatát a bizonyítási vágy hajtja, ha látja, hogy egy MU-Pool-Tottenham-PSG megy érte, akkor az tetszeni fog neki, mert érzi, hogy itt nincs megbecsülve a szakmai stábnál, és hajlandó lenne távozni.
Nem tudom lesz-e licitháború, de nekem a helyében Yaya Toure példája lebegne a szemem előtt. Alapvetően szerintem Yaya sem volt világklasszis, de a PL-ben az ő fizikai jellemzői és játékstílusa elég frankón egymásra találtak. Raphinha kb hasonló, mert ott egy Newcastle, vagy Tottenham színeiben tudna érvényesülni a harciasságával és nem kerülne elő a cselezésekben lévő hiányossága.
Mindemellett szerintem inkább Raphinha legyen a keret tagja, mint a Felix / Olmo / Ferran trió bármelyike, de hát ők nagyon értik a DNS-t, vagy pozíciós játékot, vagy mit, Lewáról nem is beszélve.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 23:49:51

Troym írta:
2024.05.11. 23:22:48
Nekünk sem ér többet, mint 70-80m. Egyes statok vagy szubjektív véleményed alapján persze, de még az edzőnek sem, ezért használja jellemzően 60-70 percekre és lecseréli, plusz nem rá van faragva a támadójáték, hanem ő van belekényszerítve ebbe a támadójáték rendszerbe.
Hozzáteszem, hogy értékelem a rugalmasságát, mert szerintem jóval mostohábban kezelik, mint az értéke, én azért jóval Ferran és Felix elé helyezném, de valahogy nekem úgy tűnik ők hárman hasonlóan vannak elbírálva.
Igen, a perspektíva nagyobb, viszont Raphinha cserében bizonyította, hogy húzóember tud lenni egy top(fogjuk rá) klubban, meccsdöntő faktor egy BL menetelésben, kevésbé zsákbamacska. A kora meg még épp elég mellette.
Igen, bele van kényszerítve, és kb az ő érdekei vannak utoljára nézve, eszerint van ide-oda pakolva. Viszont a Barca játékába Coutinhok nem tudtak beilleszkedni, ezért gondolom neccesnek a dolgot, mert ő végre be tudott, és tuti jó. Xavi szerint meg a pozíciós játékot is nagyon érti, bármit is jelentsen ez. Létezik nála jobb játékos, de megbízhatóan hozza a magas szintet. Ha hozunk ide valakit, vagy jó lesz, vagy nem, a stílusunk (és makacsságunk) miatt szerintem nagyobb a lemorzsolódási rátánk, mint kb bárhol máshol.
Azért szerencsére idén már rendre állva tapsolnak lecserélésekor, már más a megítélése, mint az elején volt, a melója miatt meg egy alap megbecsülése mindig volt, ezt elismerik az emberek. Edzői oldalról nem, Xavin azt érzem, hogy nem nagyon akarja játszatni, de túl jónak érzi ahhoz, hogy ezt meg merje húzni. Bármikor ha volt rá ürügye, piros, bármi, nem rakta be. Azt sajnálom csak, hogy egy amúgy is clutch játékos kb soha nem éri meg a 89. meg 92. perceket, ami tipikusan az ő territóriuma, jópár gólpont benne maradt így szerintem.
Amúgy igen, lehet, hogy igazad van, hogy a kora miatt végül nem jön meg az a 90-100. De azért én akkor is látok rá esélyt. Nyilván ha nem dobjuk nyíltan a piacra, de ezt kétlem, még Araujora is több rosszat lehet mondani idén, mint rá, pedig magasabb szint. Az is összejöhet, hogy 2-3 top klub akarja, ha épp úgy jön ki a piac. Az meg licitháborút is eredményezhet, és mivel szerintem minden mozdulatát a bizonyítási vágy hajtja, ha látja, hogy egy MU-Pool-Tottenham-PSG megy érte, akkor az tetszeni fog neki, mert érzi, hogy itt nincs megbecsülve a szakmai stábnál, és hajlandó lenne távozni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 23:22:48

bence0330 írta:
2024.05.11. 23:09:59
Ez teljesen jogos. A piaci ára, amennyit játékosként ér, szerintem is olyan 60-70 körül van. Felső polcos, de nem klasszis játékos. Még akkor sem, ha klasszis számokat hoz. A marketingértéke nem túl acélos, ahogy írtad is. Viszont ha belegondolunk, hány (nála akár tehetségesebb) játékost hoztunk ide ennyi pénzekért, akiknél ő sokkal jobban teljesít, az már szerintem felnyomja a nálunk betöltött értékét. Keveseknek sikerül, mert... nem értik a pozíciós játékot, mert nem bírják fejben, ilyesmi. A csapatunkban betöltött szerepe miatt ér többet, mint 60-70 misi. És ha acél módon meg akarnánk tartani, szerintem a következő két nyár egyikén megérkezne a 90-100 misis ajánlat, attól függően, épp hol van üresedés. Mint ahogy a nemzetségben, poszton is megegyező riválisnál, Antonynál is megjött, pedig hát a kettejük közül sem kérdés, ki a jobb játékos.
Anthony más. Megmondom miben: a perspektíva.
20-22 éves brazil kölyök a holland/portugál ligából és mindenki rögtön a következő Ronaldot látja a lelki szemei előtt, vagy Depayt / Nistelrooyt kinek hogy tetszik. Bele akarják látni a következő 3-szoros aranylabdást minden PSV / Feyenoord / Ajax fiatal csillagba.
Nálunk ez nem létezik, mert senki nem hiszi, hogy egy adott játékos majd jobban játszik máshol, mint nálunk, akkor meg mi oka lenne a piaci ár fölé ajánlani?
Raphinha egy tipikus melós, szorgalmas fickó, aki fog csikorgatva hozza ezt a szintet, de az ebben a közegben mozgó csapatok olyat keresnek akinek ez lazán megy, mellette reklámozható vele az új szezon meze.

Nekünk sem ér többet, mint 70-80m. Egyes statok vagy szubjektív véleményed alapján persze, de még az edzőnek sem, ezért használja jellemzően 60-70 percekre és lecseréli, plusz nem rá van faragva a támadójáték, hanem ő van belekényszerítve ebbe a támadójáték rendszerbe.
Hozzáteszem, hogy értékelem a rugalmasságát, mert szerintem jóval mostohábban kezelik, mint az értéke, én azért jóval Ferran és Felix elé helyezném, de valahogy nekem úgy tűnik ők hárman hasonlóan vannak elbírálva.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21519
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.11. 23:18:06

Troym írta:
2024.05.11. 23:03:10
bence0330 írta:
2024.05.11. 22:21:56
80, de inkább 90. Még inkább 100.

Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
Raphinha értéke pont emiatt 70-80, 100 körül már szintekkel komolyabb perspektívájú játékosok váltanak csapatot. Tavaly 28 év feletti játékosok közül Kane és Neymar váltott csapatot, utóbbi esetén nekem sima FFP elkerülés gyanúja van az egésznek. Minden más 100 milliós transzfer jellemzően 20-25 év közötti top játékos, (Gvardiol, Declan Rice, Kolo Muani) akiknek a top ligákban a karrierje nem 5, hanem inkább 10-12 év még.

Raphinha meg nem Messi, nem is Neymar, vele nem töltesz meg stadionokat, nem adsz el borotvahabot.
Hasonlóan látom, annyit hozzátéve, hogy marketingben sem igazán erős, ez is azért lefele nyomja árát. A Chelsea-nek és MU-nak voltak nagy túlárazott vételei, de szerintem ők azért kezdenek tanulni belőle, hogy nem ez az út vezet a sikerhez, illetve pont arról jönnek hírek, hogy lassan a PL-ben is megfékeznék az esztelen költekezést.

A PSG-t lehetne talán lehúzni, ha igazán kellene nekik. Pont ellenünk játszotta a legjobb meccsét, így erős benyomást tehetett rájuk, mint anno Neymar.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 23:09:59

Troym írta:
2024.05.11. 23:03:10
bence0330 írta:
2024.05.11. 22:21:56
80, de inkább 90. Még inkább 100.

Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
Raphinha értéke pont emiatt 70-80, 100 körül már szintekkel komolyabb perspektívájú játékosok váltanak csapatot. Tavaly 28 év feletti játékosok közül Kane és Neymar váltott csapatot, utóbbi esetén nekem sima FFP elkerülés gyanúja van az egésznek. Minden más 100 milliós transzfer jellemzően 20-25 év közötti top játékos, (Gvardiol, Declan Rice, Kolo Muani) akiknek a top ligákban a karrierje nem 5, hanem inkább 10-12 év még.

Raphinha meg nem Messi, nem is Neymar, vele nem töltesz meg stadionokat, nem adsz el borotvahabot.
Ez teljesen jogos. A piaci ára, amennyit játékosként ér, szerintem is olyan 60-70 körül van. Felső polcos, de nem klasszis játékos. Még akkor sem, ha klasszis számokat hoz. A marketingértéke nem túl acélos, ahogy írtad is. Viszont ha belegondolunk, hány (nála akár tehetségesebb) játékost hoztunk ide ennyi pénzekért, akiknél ő sokkal jobban teljesít, az már szerintem felnyomja a nálunk betöltött értékét. Keveseknek sikerül, mert... nem értik a pozíciós játékot, mert nem bírják fejben, ilyesmi. A csapatunkban betöltött szerepe miatt ér többet, mint 60-70 misi. És ha acél módon meg akarnánk tartani, szerintem a következő két nyár egyikén megérkezne a 90-100 misis ajánlat, attól függően, épp hol van üresedés. Mint ahogy a nemzetségben, poszton is megegyező riválisnál, Antonynál is megjött, pedig hát a kettejük közül sem kérdés, ki a jobb játékos. Igaz, Antony fiatalabb, de 27-28 évesen még lehet veszély nélkül 4 éves szerződést kötni. Én szinte biztos vagyok benne, hogy két nyár alatt megadnák a közel 100-at érte, ha kivárjuk. Na azért már jöhetne Nico meg egy vkp

Meg ha nem érünk be az 1:1-be akkor szerintem nincs is kérdés, nem szabad eladni, akkor nem is tudjuk érdemben pótolni egy Williams/Wirtz szinttel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 23:03:10

bence0330 írta:
2024.05.11. 22:21:56
80, de inkább 90. Még inkább 100.

Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
Raphinha értéke pont emiatt 70-80, 100 körül már szintekkel komolyabb perspektívájú játékosok váltanak csapatot. Tavaly 28 év feletti játékosok közül Kane és Neymar váltott csapatot, utóbbi esetén nekem sima FFP elkerülés gyanúja van az egésznek. Minden más 100 milliós transzfer jellemzően 20-25 év közötti top játékos, (Gvardiol, Declan Rice, Kolo Muani) akiknek a top ligákban a karrierje nem 5, hanem inkább 10-12 év még.

Raphinha meg nem Messi, nem is Neymar, vele nem töltesz meg stadionokat, nem adsz el borotvahabot.

Én megpróbálnék 2 legyet ütni egy csapásra és 1-1 elcserélni Isakra. Azzal lenne top kategóriás 9-es, Lewa padra kerül és talán Raphinha is elégedett lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 22:21:56

80, de inkább 90. Még inkább 100. A PSG nagyon keres oda most valakit. És vigyék. Ne csak minket gomboljanak le. Nem szentimentalitásból nem kell "olcsón" még a piaci árán sem eladni, hanem mert másfél éve a legkonstansabb, egyik legjobb játékosunk, Gavin kívül a legharcosabb is. Gündogan stabilabb és jobb nála egyedül szerintem idén, meg TS. Lehet mondani, hogy BL-ben nem elég, de sorra ő a meccs embere nálunk az egyenes kieséses párharcokban, amiken játszhat. Tavaly is, idén is, MU, Napoli, PSG odavágó, a visszavágón is ő lett volna, vagy a csapatból alighanem ő is lett. Egy ilyen ember kivenni az egyenletből necces. Ha a csapat egyik legjobbját veszik el, aki még a vezérszerepet is elvállalja, akkor azért perkáljanak, mai piaci áron ez nem 50-60M, hanem jóval több.

Azért necces azt mondani rá, hogy nincs kvalitása a tkp poszthoz ilyen brutális számokkal, amikor lényegi statokban, pl. helyzetkialakításban, kulcspasszokban, gólpasszokban köröket fut egy aranylabda nr 1 esélyes körül a posztjáról, mikor hónapokat kell visszamenni olyan kezdőmeccsért, mikor nem hozott gólpontot. A tavaszi clutch időszakban. Ha még páran így mennének a csapatból, mint ő, BL-döntősök lennénk és versenyeznénk a Madriddal az első helyért, rajta semmi nem múlott, ő védekezett, sok gólt lőtt és sok gólpasszt hozott, hergelte a közönséget és a játékosokat vezérként. Ez nem 50-60-at ér. Ettől még nem szupersztár, csak egy nagyon-nagyon jó és nagyon-nagyon hasznos, fontos játékos, vagy 3 poszton.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 22:11:21

Kanyar nélkül el kéne adni, de nemcsak őt, hanem bárkit.
Elég ebből a szentimentális szerencsétlenkedésből. Cubarsi és Yamal maradjon, amúgy rock and roll.
Ha kapunk érte 70+ milliót, akkor mehet is.
28 éves lesz és szerintem most van a saját maximumán, cserének szerintem luxus, alapembernek, ahogy Yamal beér a korba meg kiszorul és játszhat más posztokon, plusz ha marad 2 év és könyörgünk, hogy valaki 15-20 millióért elvigye, vagy bénázhatunk, hogy "jajj te jó ég" ingyen elmegy, vagy szerződést hosszabbítunk egy 30 éves játékossal 3-4 évre.
Mondjuk hamarabb küldeném el Ferrant, de ő kb aprópénzt ér most is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15516
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.11. 20:10:26

Hát Raphinha kp-n egy esetleges megoldás, nem oda való.
Ha már valahol kellene játszania, az valami tkp-szerű valami lenne, de ehhez nincs meg a kvalitása. Sok mindenhez nincs meg.

Még a bajnokságban el tudna focizni ezeken a posztokon, de a BL-ben megint kicsapnak minket, ha ilyen vékonyka embereket rakunk oda, akik lepattannak az első emberről. Hiába erőszakos a brazil, nagyon könnyen elnyomják.

Na mindegy, tudom szupersztár, hát persze.

Chino, én sok játékosról nem gondoltam, hogy eligazol az arabokhoz: Gabri Veiga, Saint-Maximin, Fabinho, Mané, Laporte, Carrasco, Neves, Milinkovic-SAvic, Lodi....hogy csak a jó korban lévő, topligából eligazolókat írjam. (többen a PL-ből)

SZóval nem zárnám ki, pláne ha bekínálják egy nagy fizetéssel.
Alapvetően én sem adnám el, mert hasznos játékosa a keretnek, de ki se zárnám.
Főleg arra reagáltam, hogy top klub a büdös életben nem fog érte 100m körüli összeget lerakni, mert annyira nem jó, kb ez a max amit tud.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése