Az FC Barcelona csapata már hét mérkõzés óta tartó veretlenségi sorozatot épített fel az ACB Ligában.

FC Barcelona – Plus Pujol Lleida 89-72 (28-14, 22-21, 26-16, 13-21)

FC Barcelona: Ilievski (15,4,6), de la Fuente (8,5,3), Bodiroga (14,3,1), Fucka (14,5,1), Duenas (4,6,5) Cserék: Trias (10,6,0), Drejer (6,4,1), Navarro (14,0,1), Espuna (0,0,0), Van de Hare (0,0,0), Sada (0,0,0), Grimau (4,1,0)

Plus Pujol Lleida: Alston (10,8,1), Gianella (0,1,0), Esteller (4,0,0), Bramlett (2,6,2), Yanez (21,7,1) Cserék: Fernandez (12,10,0), Comas (9,2,3), Tomames (0,0,0), Arco (4,0,0), Angulo (10,2,2)

(Zárójelben a pontok, lepattanók, gólpasszok száma látható)

A hat gyõzelem után minden szurkoló kötelezõ gyõzelmet várt a hetedik mérkõzés elõtt. A Barca csapatát nem zavarta az a tény sem, hogy a kötelezõ gyõzelmek mindig a legnehezebbek és a mérkõzés elsõ másodpercétõl fogva óriási nyomás alatt tartották a lleidaiakat. Az elsõ játékrészben már 25-9-re is vezettek a katalánok, köszönhetõen Ilievski és Fucka ponterõsségének, ketten együtt már 14-nél tarottak az elsõ negyed végén. Az ellenfél center Yanez azonban megrázta magát és 10 pontot szórt az elsõ negyedben, amivel egy kicsit közelebb kerültek a Barcelonához. A második negyed már sokkal kiegyensúlyozottabb volt, és a 15 percben már 5 pontra (36-31) tudott feljönni a Lleida. A hátralévõ néhány percben Ilievski és Bodiroga gyújtották be a rakétákat, s így a gránátvörös-kékek megnyugtató, 15 pontos elõnnyel hallgathatták Montes edzõ szavait a mérkõzés szünetében. A szünet az FCB-nek tett jót, növelték az elõnyüket, s a harmadik negyed végétõl már csak az volt kérdéses, hogy mennyi lesz a két csapat közti számszerû különbség. A negyedik negyed elején már 27 ponttal (78-51) is vezette a Barca, de a végjáték során egy kis porszem került a gépezetbe. Montes edzõ ismételten lehetõséget adott a fiatal játékosoknak is, de ezúttal az Espuna, Van de Hare, Sada trió nem alkotott maradandót. A Lleida kihasználta a fiatal titánok bátortalanságát és faragott a hátrányából, de a 17 pontos gyõzelem így is nagyon megnyugtató volt. A hetedik gyõzelmével továbbra is a harmadik helyen áll a csapat, mivel hozzájuk hasonlóan a Real Madrid és az Etosa Alicante sem talált még legyõzõre (a negyedik helyezett Tau Ceramica elszenvedte második vereségét is). A következõ fordulóban az FC Barcelona az Etosa Alicante vendége lesz, s akik egy kicsit jobban ismerik a kosárlabdázás szabályait azok már most biztosak benne, hogy az egyik csapat elveszíti a veretlenségét a nyolcadik fordulóban. Remélhetõleg az a csapat nem a Barca lesz…