2-0-s gyõzelem, továbbjutás
Alapvetõen jó játékkal, a megfelelõ hozzáállással, a Barcelona begyûjtette az áhított sikert a Werder Bremen ellen, miután 2-0-ra gyõzött, s ezzel továbbjutott a Bajnokok Ligája ‘A’ csoportjából. Miután a katalánok már az elsõ húsz percben kétgólos elõnyre tettek szert, a találkozó végig a kezükben volt, még akkor is, ha a második negyvenöt percben a Bréma bizonyította remek kvalitásait.
A két csapat alapvetõen nem okozott csalódást a szurkolóknak, mert bár nem volt végletekig kiélezett a csata, sok szép jelenetet, helyzetet láthatott a Camp Nou közönsége, s még változatos is volt a mérkõzés, mert nem csak „egy csapat volt a pályán”. Az elsõ félidõ mindenképpen a Barcáé volt, a hazaiak domináltak a játékban, sok nagy helyzetet dolgoztak ki, és igen könnyen elérhettek volna nagyobb különbséget is az eredményben, mint 2-0.
Az elsõ percekben a Barcelona és a Bréma is arra törekedett, hogy tekintélyt parancsoljon magának, a hazaiak erõteljes letámadással, a vendégek gyors ellentámadásokkal hívták fel magukra a figyelmet. Így pillanatnyi szünet sem volt sokáig a játékban, helyzetekbõl sem akadt hiány, mindkét oldalon volt miért izgulnia a kapusoknak. Gudjohnsen egy Giuly beadás után került helyzetbe a negyedik percben, a másik térfélen pedig Diego közeli lövését blokkolta le Puyol az utolsó pillanatban. Lassan azonban állandósult a Barca nyomása a németeken, s egyre ritkábban jutott Valdés kapuja elé a Werder. Giuly ballábas átlövését már csak üggyel-bajjal ütötte ki Wiese kapus, pár perccel késõbb pedig már tehetetlenül állt a portás.
A 13. percben Ronaldinho harcolt ki szabadrúgást 18 méterre a brémai kaputól, aki talán látott régebben is Barcelona meccset, mert a lövésénél lekopírozta Rivaldo egykori, Milannak lõtt egyik találatát. Várta, hogy a sorfal fölugrik a lövésénél, ezért laposan vette célba a bal sarkot, s mivel pontosan és erõsen lõtt, Wiese nem ért át a sarokra. Ezzel a ravasz lövéssel szerzett tehát vezetést a Barcelona, s amint fölocsúdott volna a meglepetésbõl a zöld-fehér ellenfél, érkezett is az újabb gól.
Öt perccel az elsõ találat után Ronaldinho már az elõkészítésben jeleskedett, a vonalban védekezõ német védõk mögé ívelt, ahová jól lépett be Giuly, majd az érkezõ Gudjohnsenhez passzolt középre, aki könnyedén a hálóba lõtt. 2-0, kiváló kezdés. A folytatásban könnyen eldönthette volna a teljes meccset a Barcelona, ha Ludovic Giuly kicsit pontosabb, mert a francia kétszer is a hálóba lõhetett volna. A 20. percben ismét egyedül ugrott ki a támadó, ezúttal nem volt kinek passzolnia, de nagy helyzetben keresztbe ellõtt a kapu elõtt, majd a 35. percben is kihagyott egy ziccert, amivel az év citromdíjára is méltán pályázhat. Deco határozottan tört elõre a középpályán, majd indította Gudjohnsent, az izlandi kiváló, Eto’óra emlékeztetõ cselekkel hagyta fajképnél a Werder védõit, de a lövésénél kicsit tévedett, és csak a kapufát találta el – bal lábbal. A kipattanó pillanatában mindenki megnyugodhatott a hazai oldalon, mert az üres kapuval szemben álló Giulyhez pörgött a játékszer, de talán túlságosan is pörgött, mert az apró támadó csodával határos módon, hét méterrõl mellé lõtt.
A szünet után a Barca talán kicsit túlzottan is nyugodtan tért vissza a pályára, amire lehetett is oka, mert az elsõ játékrész simábban futott le a szempontjából, mint várni lehetett. Erre alapozott viszont a Werder, s a németek nem hazudtolták meg a származásukat, óriási akarattal hajtottak a gólokért. A Barcelona pedig miután hátradõlt, nagyon nehezen tudott csak úrrá lenni az új helyzeten, a Bréma erõteljes nyomásán. A félidõ elsõ tíz-tizenöt percében nem is voltak ritkák a vendég lehetõségek, s néha a szerencsére is szüksége volt Puyoléknak, hogy megtartsák a 2-0-s elõnyüket. A gránátvörös-kék gárda kétségkívül nagyot hibázott a meccs ezen szakaszában, túlzottan is visszazártak, ezáltal rengeteg területet adtak a Werdernek a támadások fölépítésére, ami gyengébb csapatok ellen sem lenne üdvözítõ, a Bundesliga listavezetõje ellen pedig komoly felelõtlenség. A Bréma bizonyította, hogy remek csapat, gólt szerezhetett volna Klose, Almeida vagy éppen Jensen révén – ez utóbbi a kapufát is eltalálta – de szerencséje nem volt, a Barcelona pedig idõvel rendezte a sorait.
Ebben Frank Rijkaard cseréjének is volt némi szerepe, mert a gyakran ámokfutásban utazó, s a kiállítás határán talán már túl is járó Motta helyett Thuramot állította a pályára a tréner. Ezzel a váltással Márquez lépett föl a középpályára védekezni, a francia bekk pedig Puyol mellé állt a hátsó alakzatban. Innentõl hatékonyabb volt a defenzív játéka a Barcának, a Werder pedig egyre inkább elvesztette a hitét az egyenlítést illetõen.
A mérkõzés utolsó szakaszában még két nagy helyzete volt a hazaiaknak, hogy biztosabbá tegyék a gyõzelmet, de Ronaldinho kiváló indításai után Gudjohnsen, majd Giuly is rossz megoldást választott gólhelyzetben, így maradt a 2-0-s eredmény.
A Barca végeredményben simán gyõzött a Werder Bremen ellen, és megérdemelten jutott tovább a legjobb tizenhat közé. A csapat dicsérhetõ, mert amikor kellett jól játszott, és gólokat is tudott szerezni, valamint alapvetõen jól mûködött a védekezése. A Brémát is megilleti viszont a dicséret, mert bizonyították, hogy csak a szerencsétlen sorsolásuk miatt búcsúznak már most a BL küzdelmeitõl, az pedig üdvözítõ, hogy az eredményeiket mindig a támadófutballal próbálják elérni.
FC Barcelona-Werder Bremen: 2-0 (2-0)
Barcelona, Camp Nou
95.824 nézõ
Vezette: Massimo Busacca (svájci)
FC Barcelona: Valdés; Zambrotta, Puyol, Márquez, Giovanni van Bronckhorst, Motta (Thuram, 62′), Iniesta (Xavi, 73′), Deco, Giuly (Ezquerro, 85′), Ronaldinho és Gudjohnsen.
Werder Bremen: Wiese; Fritz, Mertesacker, Naldo, Wome (Hunt, 80′), Frings, Jensen, Diego, Borowski, Klose és Almeida (Klasnic, 71′).
Gólok: 1-0, Ronaldinho (13′). 2-0, Gudjohnsen (18′).
Sárga lapok: Puyol (m.48), Motta (m.53), Wome (m.72), Frings (m.78) és Diego (m.92).
A mérkõzés legjobbja (az Eurobarca értékelése szerint): Ronaldinho Gaúcho
Ronaldinho révén alakult ki szinte valamennyi barcelonai gólhelyzet, így mindenképpen õt illeti meg a cím, ráadásul a gólján kívül az õ érdeme a második találat elõkészítése is. Rajta kívül is voltak azért jó teljesítmények, mint például Puyolé, vagy a szokás szerint remeklõ Ineistáé, de a legmeghatározóbb Ronaldinho volt.
A találkozó összefoglalója videón:
„