Nehéznek ígérkezõ februári menetrend: megnéztük, mi következik
A teljes körû hírközlés jelszavára alapozva lelkiismeret-furdalásunk lenne, amennyiben nem szólnánk a Barcelona elõtt álló komoly feladatokról. A februári találkozókkal, a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszának a kezdetével ugyanis a Pep-Team megkezdi a „tavaszi” hadjáratát már tél végén, és amennyiben sikeresen veszi az akadályokat, úgy nagyon nagy fordulatnak kellene bekövetkeznie ahhoz, hogy az együttes ne legyen a tûz közelében az idény végén. Ha viszont nem nyújtja a tõle elvárhatót, úgy a tûztõl messze is megégetheti magát.
Ugyan a februári mérkõzések sorozata már két meccsel el is startolt, a neheze, a java még csak most következik, stílusosan a válogatott találkozók után. A Pep-Teamnek – idõrendben – fel kell lépnie Gijónban, utazik Londonba, fogadja az Athletic Bilbaót, végül utazik Mallorcára, hogy legyõzze a ‘Szigetlakókat’. Ezek közül a legnehezebb feladat érthetõen az angol kirándulás lesz, mely során Xaviéknak ismét csúcsforma közeli teljesítményre lesz szükségük.
Az Arsenal ugyanis rendkívül jó együttes, hatalmas potenciál lakozik benne, tele fiatalokkal, akik már évek óta Európa elitfocijában edzõdnek. Gyors futballt játszik, akár az angol ‘Barçának’ is nevezhetjük Arsene Wenger együttesét, amelynek támadójátéka több, mint veszélyes, a jobb szélen Walcott villámgyors, és rendelkezik a megfelelõ technikai képességekkel, Robin van Persie középen hihetetlenül érzi a kaput, a bal szárnyon pedig az orosz Arsavin okozhat kellemetlenebb perceket a katalán csapatnak.
Álszentség lenne azonban elhallgatni azt a kézenfekvõ tényt, hogy az Arsenal stílusa tökéletesen fekszik a Barcelonának. Egyrészt Wenger fiai támadólag lépnek fel minden mérkõzésen, mindig az offenzívák lehetõségét keresik, és nagyon fellengõsen hangzik, de nem tudnak védekezni. Legalábbis ahogy csinálják, az nagyon fekszik a Barcelonának. Amennyiben a tavalyi mérkõzésbõl indulunk ki, a védelem mögött viszonylag nagy területek vannak, nem szûkítik le a katalán középpálya elõtt a területeket, ez pedig maga az öngyilkosság egy Xavi és Iniesta által irányított Barça ellen.
Ezek – nézve a londoniak játékát – tények, ennek ellenére buták lennénk, ha könnyû mérkõzésre számítanánk. A párharc visszavágója egyébként már márciusban lesz, erre éppen ezért most nem térnénk ki.
Cél a Ligában: tartani az elõnyt
Esetlegesen növelni. A Real Madrid ugyanis a hétvégén az Espanyol otthonába látogat, és habár az elmúlt években jobbára madridi sikerek születettek a két együttes összecsapásain, az Espanyol ebben az évben a saját otthonában pazar formát mutat, s csupán a legnagyobbak – Barcelona, Villarreal – elõtt hajt fejet a Cornella El Pratban.
Ahhoz viszont, hogy az elõny növelésének az esélye fennálljon, a Pep-Teamnek gyõzni kell Gijónban, ami még akkor sem egy könnyû feladat, ha mindenki emlékszik az 1-6-os katalán sikerre a Guardiola-éra elsõ évébõl. Manuel Preciado együttesének minden pontra szüksége van, agresszív mentalitású, hajtós együttes, mely hazai pályán minden egyes gárdát képes megfogni. Szemben a két évvel ezelõtti gálával, a tavalyi évben már megszenvedett Gijónban a Barcelona, és csupán egy egygólos gyõzelmet aratott. Résen kell lenniük Xaviéknak.
A londoni túra után a Camp Nou vendégszeretetét élvezheti majd a Bilbao, mely a Barcelona otthonában már korántsem érzi olyan jól magát, mint a San Mamésben, így még annak ellenére is hazai gyõzelem várható, hogy az ötödik helyen álló Athleticnek kiváló játékosai vannak. A februári hónapot a Barça egy mallorcai kirándulással zárja, mely szintén nem lesz sétagalopp. A Mallorca õsszel megmutatta, hogyan kell a katalán együttes játékát megfogni, hazai pályán pedig hagyományosan megszorongatja a Barcelonát. Nehéz találkozó lesz, ám egy jelenlegi Messivel még ezek az összecsapások is sokkal könnyebbek a katalánok számára.