Farré, a debütáns, aki friss levegõt hozna

A 2003-as Laportához hasonlította magukat | Katar, Lucho és Bartomeu

Toni Freixa után még a múlt hét végén Jordi Farré és Agustí Benedito is elkezdték a kampányukat, és fõbb vonalakban ismertették a projektjüket. Benedito ráadásul azóta ismét megszólalt egy televíziós interjúban, ami nem is meglepõ, hiszen Farréval ellentétben õ Bartomeu, Freixa és esetlegesen Laporta mellett a fõbb esélyesek közé tartozik. Mindkét jelölt alapvetõen hasonlóan gondolkozik: Katarnak messzire kell kerülnie a klubtól, Bartomeu alatt intézményi krízis volt és van, az elmúlt hét szerzõdéshosszabbítási hullámát pedig üdvözlik ugyan, de már a „választási harc részeként” értelmezik.
 
Jordi Farré és Agustí Benedito az esélyeket tekintve nem egy kategória. Farré most indul elõször az elnöki posztért, míg Benedito 2010-ben a második helyen végzett a történelmi szavazatmennyiséggel gyõzedelmeskedõ Sandro Rosell mögött. 
 
Farré: „Csak mi tudunk friss levegõt hozni”
 

 
Farré a sajtótájékoztatóján a projektjét és a személyét Joan Laporta korábbi elnökhöz hasonlította, és azt mondta, hogy „olyanok vagyunk, mint Laporta 2003-ban: csak mi tudunk friss levegõt hozni a klubhoz, márpedig az egyesületnek változásra van szüksége”. Az elnöki székre pályázó Farré elárulta, hogy csapatából senki nem vett részt korábban sem a klub irányításában, sem egy választási kampányban, a nulláról indulnak, és senki sem áll mögöttük, ez pedig elõnyükre válhat, lévén, hogy a klubnak szerinte irányt kell váltania, fõként „szociális és gazdasági téren, a fõszerepet a socióknak akarjuk adni”. 
 
Ami a projektet illeti, Farré nem a katari márkában látja a klub jövõjét, a Camp Nout egy „intelligens stadionná” újítaná fel, a választásokon pedig igénybe venné az új technológiákat, és az elektronikus voksolást is lehetõvé tenné. Véleménye szerint a Barça a lehetõ legjobb márka Katalónia számára, melynek nem kellene annyit költenie az imázskampányokra, amikor itt van a világ egyik legjobb klubja. Farré kiemelte, hogy ha „a világ három legjobb játékosa a csapatodban van, nem lehetséges, hogy a reklámbevételeid ne a legmagasabbak legyenek”. 
 
A kritikai vonalon maradva feltette a költõi kérdést, hogy „ki szavazna arra az elnökre, aki alatt súlyos intézményi válságon esett át a klub, valamint aki jelenleg is vád alatt áll?”. Farré ugyan egyetért Luis Enrique vagy éppen Alves hosszabbításával, csak az nem tetszett neki, hogy „Bartomeu két nappal a lemondás elõtt azt hangoztatta, hogy erre már nincs idõ, aztán mégis lett. Egyébként természetesen örülök, hogy Enrique marad, ez nem is lehetett kérdés”
 
Farré végül kiemelte, hogy a július 18-i dátum „nem is lehetne antidemokratikusabb, pláne akkor, ha a klub szabályzata is kimondja, hogy lehetõleg meccsnapon kell megtartani a szavazást a lehetõ legmagasabb részvételi arány érdekében”, illetve hangsúlyozta, hogy senkivel sem fognak megállapodni és összeállni a több szavazat reményében.