A Gijón támadóbb szellemû lett Rubival | Bevált a háromvédõs rendszer
Luis Enrique Martínez vezetõedzõ kedd kora délután megtartotta a Sporting Gijón elleni bajnoki találkozót felvezetõ sajtótájékoztatóját, ahol számos aktualitást érintve beszélt a hétvégi, Atlético Madrid felett aratott sikerrõl is. Enrique továbbra sem foglalkozik a játékvezetéssel, szót ejtett Arda Turan és Javier Mascherano állapotáról, illetve felhívta a figyelmet az ellenfelek erõsségére.
„Az összes csapatnak, amelyik edzõt vált, nem más a célja, mint az, hogy új utakat találjon a sikerhez. Véleményünk szerint Rubi (az idény közben Abelardót váltó új tréner a Sportingnál – a szerk.) más stílust képvisel elõdjéhez képest, sokkal inkább bátrabb, ami a támadójátékot illeti. Nagyon veszélyes csapat lett a Gijón a vezetése alatt. Számunkra ez a meccs kulcsfontosságú. Nem veszíthetünk pontokat.”
A játékvezetõk
„Nincs hozzáfûznivalóm. Már elmondtam errõl a véleményemet az elmúlt években, az pedig nem változott. Egyéb dolgok pedig nem érdekelnek.”
Miért ünnepeltek annyira az Atlético elleni gyõzelem után?
„Figyelembe véve a találkozó jelentõségét és nehézségét valamint azt, hogy az ellenfelünk Európa egyik legjobb együttese volt, a három pont megszerzése nagyon fontos volt. Láthattátok, hogyan ünnepel egy csapat egy ilyen jelentõségû sikert.”
Messire túl nagy mértékben támaszkodna a csapat?
„Naiv lenne azt gondolni, hogy a világ legjobb játékosától nem függünk. Remélem, hogy még sokáig függhetünk tõle!”
A sérültek állapota
„Mind Mascherano, mind Arda már a csapattal tudtak edzeni. Szerdán eldõl, hogy megkapják-e az orvosi engedélyt a játékra. Remélem, hogy igen.”
Átállnak hosszú távon is a háromvédõs rendszerre?
„Természetesen tetszett az, ahogyan a felállás mûködött, de nem szeretnék semmilyen információt szolgáltatni a leendõ ellenfeleinknek. Ez is egy alternatíva a sok közül.”
Umtiti vagy Piqué több passzt hajtanak végre, mint a középpályások
„Az ellenfelek edzõinek jár a dicséret. Busquets általában külön õrzõt kap, Andrés számára pedig alig adnak területet. A tendencia világos. Nekünk az a feladatunk, hogy a játékunkat ehhez igazítsuk, és megoldásokat találjunk. A labdabirtoklás nem cél önmagában. Ha két érintéssel tudunk gólt szerezni, nincs értelme megtartani a labdát. A labdabirtoklás egy eszköz arra, hogy veszélyt teremtsünk. Ebben az idényben az ellenfeleink több alkalommal támadnak le minket. Önmagától értetõdik, hogy ha a saját térfelükre húzódnak vissza, akkor többet lehet nálunk a labda. Ismétlem: ez az ellenfelek vezetõedzõinek az érdeme. Errõl inkább õket kellene kérdezni.”
Hogy érzi magát?
„Életerõsnek. Ez a megfelelõ melléknév a kérdés megválaszolására.”