A csoport elvileg legnehezebb meccsét nyerte meg a Barcelona Torinóban 2-0-ra, ráadásul relatíve magabiztosan, kényelmesen sikerült legyőzni a Juventust, közte néhány remek egyéni teljesítménnyel. Pedri nagyszerű, Dembélé agilis volt, de Jong középhátvédként is megállta a helyét és ezúttal Griezmann sem volt tragikus. Súgó, avagy hogyan pontozzuk a játékosokat.
A mérkőzés közben és után megkértünk titeket is, hogy pontozzatok – nálatok Pedri lett a meccs legjobbja:
Ami pedig a mi értékelésünket illeti, ezúttal kicsit rendhagyó, GIF-es összefoglaló következik…
Neto: 6
A VAR-nak és a védőknek jön egy sörrel a meccs után, hogy felveheti a gól nélküli meccsért járó bónuszát, mert Morata majdnem megviccelte.
Sergi Roberto: 6
Nem volt nagyon próbára téve védekezésben, elöl meg ezúttal futott helyette Dembélé is, úgyhogy hozott egy átlagos, de a jobbik fajtából való meccset.
Araujo: 6
Kár, hogy megsérült, mert néztük volna még… Volt több jó szerelése és közbeavatkozása, labdabiztos volt, úgyhogy talán nem túlzás azt mondani, hogy az elmúlt évek legpofásabbnak kinéző „tartalék” védőjének tűnik. Reméljük nem súlyos a dolog és hamar felépül.
Lenglet: 7
Kötélből vannak az idegei, ezt sokadszor bizonyítja, mert a legkeményebb letámadásnál sem jött zavarba, ami Barcelonában elég nagy piros pont. A pontja elsősorban ennek szól, másodsorban pedig annak, hogy jól irányította a védelmet Piqué hiányában és mivel mindig sikerült lesre állítani az ellenfelet a kulcspillanatokban, így dicséret illeti – de itt is igaz, pár centin néha nagyon sok múlik…
Alba: 7
Szokás szerint jól lépett fel a támadásokkal, több remek összjátékban is benne volt – és szokás szerint nem telik el úgy meccs, hogy valakivel ne keménykedjen, ezúttal Cuadradóval nem lettek barátok. Érdekesség: a whoscored.com szerint nem Messi, Busquets vagy Pjanic, hanem ő passzolt a legtöbbet a meccsen, szám szerint 95-öt, amiből 89 jó helyre is ment.
Pjanic: 7
Az első percben talán még ő is azt hitte egy pillanatra, hogy a Juventus játékosa, mert gyakorlatilag gólpasszt adott (talán) Moratának – aki annyira meglepődött, hogy Lenglet menteni tudott előle -, aztán nem sokkal később a túloldalon már Griezmann elé tálalt gólasszt érően, amiből kapufa lett. Ez a kettősség jellemezte később is a játékát: néhány zseniális, majd néhány teljesen rossz passz. Valószínűleg a meccshiány is közre játszhat ebben és abban is, hogy sokszor csak lassan/az utolsó pillanatban szabadul a labdától, amivel feleslegesen lassítja a csapat játékát, de a játékintelligenciája és passzkészsége miatt nem lesz gond belőle, ha neki kell játszani a középpályán. Első teljes meccsét játszotta végig, vagyis az erőnléte úgy néz ki, felkúszott 100%-ra.
De Jong: 7
Tavasszal többször volt támadó szerepkörben a középpályán, Koemannál inkább védekezőbb szerepkörben van a „duplaszűrős” rendszer egyik középső játékosaként és azért mostanra kiderült már, hogy ez a leginkább testhezálló pozíció számára. Az első félidőben is itt játszott Pjanic mellett és bár nem volt kiemelkedő, de jól vette ki a részét az összjátékból, a második félidőben pedig Araujo sérülése miatt középső védőként is teljesen korrekt volt. Lehet, hogy ő lesz az új Sergi „bárhol tudok játszani” Robertónk.
Dembélé: 7
Fut előre, fut hátra; néha pályán belül marad, néha kivezeti, néha emberbe fut; egyszer a csapattársaival kényszerítőzik, egyszer az ellenféllel; olykor buta döntéseket hoz, aztán lő egy (szerencsés) bombagólt. A szokásos Dembélé, egy kivétellel: nem sérült (még) meg. A felsorolásból ezúttal szerencsére több volt a jó megmozdulása és az a görcsösség sem látszódott rajta, ami sokszor jellemezte eddig a játékát – az pedig, amilyen sebességel tud közlekedni és ahogy ritmust vált, még mindig félelmetes. Ilyenből jöhet több és elhisszük, hogy lesz még belőle futballista.
Pedri – 9
Az embernek néha Iniesta jut eszébe arról, ahogyan labdába ér, megindul és bejátssza a pályát, ennél nagyobb dicséret pedig aligha érheti… Újabb nagyszerű meccsen van túl, több sikeres és látványos csele volt, a meccs egyik legjobbja volt, 17 évesen. A BL-ben. Egy Juventus ellen. Bartomeuék hagyatékában nagyítóval kell keresni majd a pozitívumokat, de aki kiszúrta őt a technikai stábból, majd meggyőzte a vezetőséget, hogy őt kell leigazolni a másodosztályból, az mindenképpen megérdemel minimum egy hátbavergetést. Nyilván kiforratlan még sok szempontból, de az idő mellette van és lehet, hogy úgy fogunk majd beszélni róla évek múlva, mint a 2000-res évek egyik legjobb igazolásáról. És mint látszik, nem csak nálatok, hanem nálunk is a meccs legjobbja volt.
Pedri vs. Juventus
17 years old.pic.twitter.com/zV3EFmAqu1
— ً (@LSComps) October 28, 2020
Griezmann: 6,8
Ez most a jobbik fajta Griezmann volt, az, aki aktívan részt vett az összjátékban, akinek több remek tálalása volt a többiek felé, aki kapura is veszélyes volt és aki védekezésben is rengeteget segített a társaknak. De ez még mindig nem az igazi, akit várunk, hiszen a gól nem jött össze neki, csak két kapufa. Az elmúlt meccseihez képest viszont egyértelműen most játszott a legjobban, bár azokhoz képest csak jobban lehet játszani.
Messi: 7,5
Bartomeu lemondott, Messi pedig felszabadult. Persze lehet, hogy csak bebeszéljük magunknak, de mintha tényleg nagyobb kedvvel játszott volna, mint az elmúlt hetekben bármikor és sokkal önzetlenebb is volt, mint a korábbi meccseken: 5 kulcspasszal zárt Torinóban, ami nyilván messze a legtöbb volt a mezőnyben. Nem volt kiemelkedő, főleg a saját mércéjével nézve, de vezére volt a támadósornak, a tizenegyesét pedig ezúttal is magabiztosan értékesítette.
Cserék:
Busquets: 6
Egy félidőt játszott, csendben tette a dolgát, nem volt figyelemre méltó momentuma – de ez jó volt most így.
Ansu Fati: 7
Egy 40 éves, már mindent látott, minden hájjal megkent veterán, öreg róka összes rutinjával harcolt ki egy tizenegyest. Aztán megpróbálta a világ legönzetlenebb gólpasszát összehozni, amikor 101%-os ziccerben az 5 perceket kapó Braithwaite-nek akart passzolni – kár, hogy nem jött össze.
Junior Firpo, Braithwaite: –
***
… és Morata, aktiől 3(!) gólt vett el a VAR:
***