Királyi győzelem a Copa del Rey döntőjében! Athletic-Barça 0-4

Egy trófeával már biztosan gazdagabb lesz a Barcelona szezonja 2021-ben, miután hihetetlen magabiztossággal 4-0-ra nyerte meg a Copa del Rey döntőjét az Athletic Club ellen. A Barça kupagyőzelme egy percig nem volt kérdéses, a csapat óriási mezőnyfölényben játszotta végig a 90 percet, semmi esélyt nem hagyva ellenfelének. A félidő ugyan még gól nélkül ért véget, ám a második játékrészben 12 perc alatt 4 gólt lőttek Messiék – a csapatkapitány mellett betalált Griezmann és de Jong és többen is remek teljesítményt nyújtottak, valamint az egész csapat játéka a klub legszebb pillanatait idéző volt… 

 

 

A spanyol lapokban ugyan voltak olyan hírek, miszerint Koeman gondolkozik a négy védős felálláson, de végül a szokásos kezdőt küldte a pályára az elmúlt hetekben megszokott 3-5-2-es rendszerrel. A neveket illetően két változás volt a mostanában játszatott alapcsapathoz képest, Piqué sérülése után visszakerült a kezdőbe, Dembélé helyett pedig Griezmann kapta meg most az esélyt Messi mellett elöl.

A két csapat alaptaktikájában sem volt aztán meglepetés, hiszen a Barcelona berendezkedett a szokásos labdatartásra és mezőnyfölényre, magasan letámadva labdavesztés után, a bilbaóiak pedig mélyen hátul védekezve próbálták állni a nyomást és próbáltak volna kontrázni, de a labda nem nagyon járt náluk. A Barça fölénye már az első negyedórára óriási volt, a csapat 80% felett birtokolta a labdát és ez gyakorlatilag a meccs végéig meg is maradt. A fölény, ha nem is jelentett állandó gólveszélyt, de néhány nagyobb helyzetet hozott az abszolút egyoldalú, de gólnélküli első félidőben. A legközelebb Frenkie de Jong járt a gólhoz, aki Messi lekészítése után gurított a kapufára az 5. percben, mellette pedig elsősorban Messinek volt több lehetősége és láttunk több szép támadást is, ám az Athletic masszív védekezése és önfeláldozó mentései, blokkjai miatt a csapat nem tudott még eredményes lenni.

A baszkoknál a labda csak minimális ideig volt az első féldőben, gyakorlatilag kétszer értek el ter Stegen kapujáig, egyszer egy szabadrúgással, egyszer egy Williams kontrával, de egyik sem jelentett igazi veszélyt. A Barcelona próbálkozott a pálya teljes szélességében a bilbaói védelem mögé kerülni, de kevés sikerrel, ráadásul az Athletic játékosai – szokás szerint – mindent megtettek annak érdekében, hogy tördeljék a játékot, és ha kellett, keményen odaléptek minden katalán játékosnak, megelőzve a gólhelyzeteket.

A szünet után a Barcelona változatlan intenzitással és fölénnyel folytatta a mérkőzést, az Athletic viszont magasabbra tolta kicsit a védekezését és néhányszor még valamiféle letámadással is próbálkozott ideig-óráig, ugyanakkor támadásban továbbra sem tudott felmutatni semmit és a 0-0-t is csak a kapusának, Unai Simonnak köszönhette. A baszk kapus 3 nagy bravúrt is bemutatott a második félidő elején: Dest centerezése után Griezmann közeli lövését lábbal védte, aztán Pedri 18-ról elengedett lapos lövését tolta szögletre, majd közvetlen ezután Busquets próbálkozott, ám 4 méterről ő is Simonba rúgta a labdát.

Az áttörés viszont így sem váratott magára sokat, mert Frenkie de Jong főszereplésével végül 3 perc alatt két gólt is szerzett a Barcelona. A holland középpályás előbb Griezmannal rúgatott egy gólt a 60. percben, a jobbszélről érkező centerezését ezúttal magabiztosan értékesítette a francia társa, majd Jordi Alba beadása után fejjel ő maga is betalált.

Ezt követően aztán hiába cserélt a baszkok edzője, Marcelino, nem tudta megakadályozni csapata szétesését, Messi révén ugyanis újabb gólokat szerzett a Barcelona néhány perc alatt. A csapatkapitányt előbb Frenkie de Jong szolgálta ki, a 16-oson belül egy csel után gurított a kapuba, majd egy gyors támadás végén Jordi Albával játszotta el a szokásos forgatókönyvet és lőtt a hálóba a lekészített labdából.

A Barça bő 10 perc alatt rúgott tehát egy négyest, amivel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést, de a játék képe alapján ez több mint megérdemelt volt. A hátralévő idő így már csak formalitás lett, a katalán védekezés szellősebbé válása mellett így a bilbaóiak is többször eljutottak szögletekig és helyzetig, de sok jelentősége ennek már nem volt. Katalán oldalon még kapott jutalom perceket a hajrára beállva Ilaix Moriba, Araújo és Sergi Roberto, majd Dembélé és Braithwaite is, és végül csak egy pár centis lesen múlott, hogy nem 5 lett a vége, Griezmann gólját ugyanis a VAR visszavonta az utolsó percekben.

A Barcelona egy borzasztóan rosszul induló és kevés sikerrel kecsegtető szezont tudott pozitív irányba fordítani 2021-ben, aminek már akkor is a megkoronázása lesz ez a Copa del Rey győzelem, ha a bajnokságban „csak” a dobogón végez a csapat. Koeman Barcelonájának természetesen van még sok hibája, a nagy meccseken eddig nem szerepelt igazán jól, de ez a siker most mindenképpen egy szép jövő első állomása lehet – legalábbis most minden okunk megvan arra, hogy ebben reménykedjünk látva ezt a csapategységet és azt a fejlődést, amit idén láttunk Messiéktől.

Ti jöttök! Athletic-Barcelona pontozás

Athletic Club – Barcelona
Copa del Rey, döntő
Sevilla, Estadio La Cartuja Stadion
Zárt kapuk mögött
Vezette:
Juan Martínez Munuera

Athletic Club: Unai Simon – De Marcos, Yeray Alvarez (Nunez 67’), Inigo Martinez, Balenziaga – Berenguer (Vesga 54’), Dani Garcia, Unai López (Yuri 67’), Muniain (Lekue 46’) – Inaki Williams (Villalibre 67’), Raúl García.

Barcelona: ter Stegen – Mingueza (Dembélé 88’), Piqué (Araújo 82’), Lenglet – Dest (Roberto 74’), de Jong, Busquets, Pedri (Moriba 81’), Alba – Messi, Griezmann (Braithwaite 87’).

Gólok: Griezmann 60’, de Jong 63’, Messi 68’, 72’.

***

Idén tavasszal és nyáron a napon is bírni fogod – prémium darabok Barçás sapkákból is! 

fc barcelona hivatalos szurkolói termékek eurobarca shop polo sapka kulacs parna kabát