Ferran Torres az „El Hormiguero” című műsor vendége volt. A Barcelona támadója a formájáról, a válogatottban és a Barcelonában való szerepléséről beszélt.
A tavalyi és az idei Ferran
„A tavalyi szezonban lábsérülésem volt, és nem tudtam megfelelő teljesítményt nyújtani, ez pedig nagyon megviselt, azonban a mostani talán életem egyik legjobb éve eddig. Segítettem Ferrannak, hogy azzá a Ferranná váljon, aki ma vagyok.”
Szakemberekre bízta magát
„Egy sportoló sok órát tölt egyedül, ez pedig a rosszabb pillanatokban még nehezebb. Ekkor döntöttem úgy, hogy szakember kezébe adom magam. Körülvettem magam szakemberekkel, hogy támaszkodhassak rájuk, és hogy ők adják nekem a napi motivácót. Vannak napok, amikor nincs kedved elmenni az edzőterembe, de ők motiválnak. Háromnaponta játszunk, és nem minden mérkőzésen teljesíthetsz jól. Ez megváltoztatta a látásmódomat. Most már hiszek magamban és hálás vagyok. Köszönettel tartozom Ilia Topuriának, mert az ő mindennapjai megváltoztattak engem.”
A válogatottól való távolmaradás
„A tavalyi évnek köszönhetően megtanultam, hogy csak arra koncentráljak, amit irányítani tudok. Ha behívnak, az büszkeséggel tölt el, ha pedig nem, az motivál.”
Melyik a nehezebb egy sérülésből felépülni vagy az önbizalmat visszaszerezni?
„Az önbizalmat. Természetesnek kell venni, hogy profik kezébe adod magad, ha valamit szeretnél elérni az életben.”
Elzárkózik a médiától
„Az előző behívásom alkalmával két gólt lőttem a válogatottban, aztán elmentem a sajtótájékoztatóra, és akkor egy kicsit önfejűen mondtam, de a saját érdekemben blokkoltam az összes sajtót. Tudom, hogy mit csinálok jól vagy rosszul. Ha 100 jó kommentet és egy rosszat olvasol, akkor a rossz az megmarad.”
A „cápa” becenév eredete
„Ez egy mentalitás. Nagyon versenyképes és ambiciózus vagyok. Nem szeretek veszíteni. Abból a vágyból ered ez a név, hogy fejlődni akarok.”
Rossz vesztes
„Jobb, ha nem tesznek keresztbe nekem. Nagyon rosszul reagálok erre, bár javultam, most már mindig tízig elszámolok. A suliban mindig magamnak ártottam, ha veszítettem. A dühöm egy órán át tart. Dolgozom rajta pszichológussal.”
***