A Barcelona elnöke, Joan Laporta bejelentette, hogy a következő szezonban is Ronald Koeman irányítja majd a csapatot.

Hivatalos: Emerson a Barcelona harmadik nyári érkezője

A katalánok éltek az Emerson kölcsönszerződésében lévő opcióval, amely lehetővé tették számukra, hogy 9 millió euróért végleg megvásárolják a mindössze 22 esztendős játékost, aki az elmúlt két idényt a Real Betisben töltötte kölcsönben.

Hivatalos: Eric García a Barcelona második nyári igazolása

Új nap, új igazolás. A vezetőség már gőzerővel dolgozik a keret megerősítésén a következő szezonra.  A fiatal tehetség egy öt évre szóló szerződést írt alá, amely egy 400 millió eurós kivásárlási záradékot is tartalmaz.

Agüero már Barcelona mezben

Az érkezésének hivatalossá válását követően aláírta a szerződését, majd a Camp Nou gyepén is bemutatkozott. Az argentin támadó a klub első igazolása a nyári átigazolási időszakban.

A következő héten dől majd el Koeman sorsa

Laporta: "Ha vége a szezonnak, ki kell értékelnünk, hogyan mentek a dolgok, és milyen lehetőségeink vannak a jövőre nézve. Leülünk majd beszélni Koemannal a jövő hét folyamán, és véglegesítjük a döntéseket ezekben a kérdésekben."

10 évvel ezelőtt…

Napra pontosan tíz évvel ezelőtt a Barcelona 3-1 arányban tudta legyőzni a Manchester United együttesét a Bajnokok Ligája döntőjében - ezzel a katalánok történetük negyedik BEK/BL trófeáját nyerték meg. A Barcelona részéről Pedro, Messi és David Villa talált be, a túloldalon pedig Rooney volt eredményes.

Koemant szorongásos zavarok miatt kórházba szállították

A legfrissebb információk szerint Ronald Koemant szorongásos zavarok miatt csütörtökön kórházba szállították, azonban szerencsére már jól van. Továbbra sem ismert még, hogy marad-e a csapat élén, a találgatások pedig megkezdődtek - ez hatalmas nyomást helyezett rá, és valószínűleg ez volt az egyik legfőbb okozója ennek. Jobbulást!

Végeredmény: Eibar – Barcelona 0-1

A Barcelona Antoine Griezmann csodálatos találatának köszönhetően nyerni tudott az Eibar vendégeként a spanyol bajnokság 2020/21-es idényének utolsó mérkőzésén. Ezzel biztossá vált, hogy a katalánok a harmadik helyen fogják zárni ezt a szezont. Az Atlético Madrid a Real Valladolid vendégeként, míg a Real Madrid a Villarreal ellen hazai pályán tudott nyerni, így a matracosok lettek a bajnokok. Gratulálunk! Teljesen elégedetlenek nem lehetünk, ugyanis a Copa del Rey trófea zsebben, a bajnokságban pedig az utolsó pillanatokig versenyben volt a csapat. Bízzunk egy sikeresebb következő szezonban!

Az Eibar elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szombat esti Eibar elleni szezonzáró mérkőzésre. Ter Stegen, Coutinho, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt maradt ki, Lenglet eltiltás, Messi és Pedri pedig pihentetés okán marad majd távol az eseményektől. [FCB]

Messi és Pedri is kihagyja a szezonzárót

Hivatalos: Pedri után Lionel Messi is távol marad majd az eseményektől az Eibar elleni szezonzárón. Az argentin klasszis a pénteki edzést a klub engedélyével kihagyta és a szombati mérkőzésen sem lép majd pályára. A háttérben egyébként nem sérülés, hanem pihentetés áll mindkettőjük esetében.

Végeredmény: Barcelona – Celta Vigo 1-2

A Barcelona nem tudott pontot szerezni a 2020/21-es idény utolsó bajnoki mérkőzésén a Camp Nouban. A katalánok összességében nagy fölényben játszottak, leginkább az első félidőben, de a helyzetkihasználás tekintetében ezúttal sem jeleskedett a csapat. A 28. percben Busquets remek indítása után Messi fejesével szerezte meg a vezetést Koeman alakulata, azonban a Celta mindkét nagyobb lehetőségét gólra tudta váltani Santi Mina duplájának köszönhetően - így három ponttal távozott Barcelonából. A Real Madrid és az Atlético Madrid pedig nyerni tudott, így amennyiben az utolsó fordulóban nyernek a matracosok, akkor bajnokok lesznek.

A Celta Vigo elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a vasárnap esti Celta Vigo elleni bajnoki mérkőzésre. Philippe Coutinho, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt maradt ki, Frenkie de Jong pedig eltiltás okán marad majd távol az eseményektől. [FCB]

Sajnos nem sikerült ezúttal sem feljutnia a Barça B csapatának a másodosztályba

García Pimienta együttese a Murcia ellen maradt alul a másodosztályba való feljutásért folyó rájátszás elődöntőjében. A rendes játékidőt követően 2-2-es döntetlen volt az állás, így következhetett a kétszer tizenötperces hosszabbítás, amelyben szintén nem született döntés, a büntetőpábajt pedig a hazaiak nyerték meg 5-4 arányban. Inaki Pena négy büntetőt is hárított, de ez is kevés volt a győzelemhez és a döntőbe jutáshoz.

Aligha ez a legboldogabb szülinapja…

Ma ünnepli 24. születésnapját a Barcelona holland középpályása, Frenkie de Jong. Isten éltesse!

Végeredmény: Levante – Barcelona 3-3

A Barcelona nem tudott nyerni a Levante vendégeként a spanyol bajnokság 36. fordulójában, ezáltal nem tudott nyomást gyakorolni a később pályára lépő riválisokra. Koeman együttese az első félidő után kétgólos előnyben volt Messi és Pedri találatának köszönhetően, a második játékrészben azonban jelentkeztek az egyéni hibák, leginkább a védekezésben és három perc leforgása alatt egyenlítettek a hazaiak: előbb Melero, később pedig Morales volt eredményes. Dembélé találatával ugyan ismét vezetett a Barcelona, de erre is érkezett a válasz a túloldalról: Leon egyenlített. Így a katalánok gyakorlatilag kiszálltak a bajnoki címért folytatott harcból.

A Levante elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a kedd esti Levante elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Philippe Coutinho és Ansu Fati sérülés miatt maradt ki, Sergio Busquets pedig már csapattal edzett és visszatért a keretbe a sérülését követően, szerencsére nincsen komolyabb baja. Fontos még megemlíteni, hogy Messi, Frenkie de Jong, Griezmann, Mingueza, Alba és Piqué is egy sárga lapra van az eltiltástól. [FCB]

Pedri már az 50. Barçás meccsén is túl

Pedri az Atlético Madrid ellen 50. alkalommal lépett pályára a Barcelona színeiben - ezzel ő lett a második legfiatalabb játékos a klub történetében, akinek ez összejött: Bojan Krkic (18 év, 3 nap), Pedri (18 év, 5 hónap), Messi (19 év, 7 hónap).

Koeman: “Igazságos döntetlen, de még minden lehetséges”

"Voltak helyzetek mindkét oldalon. Végül, egy igazságos eredmény született. Minden lehetséges még" - írta az Atlético elleni mérkőzés után az eltiltását letöltő Ronald Koeman a twitter csatornáján.