A Cornellá elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a csütörtök esti Cornellá elleni Copa del Rey mérkőzésre. Dest, Gerard Piqué, Philippe Coutinho, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt, Jordi Alba és Frenkie de Jong edzői döntés okán, náluk valószínűleg pihentetés áll a háttérben, Messi pedig eltiltás miatt maradt ki. A B csapat játékosa, Collado viszont bekerült a keretbe.

Hivatalos: Messi kétmeccses eltiltást kapott

Messi kétmeccses eltiltást kapott az Athletic ellen kapott piros lapja után, így kihagyja a csütörtöki, Cornellá elleni Copa del Rey meccset (ahol valószínűleg amúgy sem játszott volna) és a vasárnapi Elche elleni bajnokit. És vicces, hogy az eltiltása után az első meccsét... újra az Athletic Club ellen játszhatja, mivel őket fogadja a csapat a bajnokságban. 😃

Végeredmény: Barcelona – Athletic Club 2-3

A Barcelona kétszer is vezetett a mérkőzés során Antoine Griezmann góljaival, de az Athletic Club mindkétszer válaszolni tudott erre, a baszkok második gólja pedig akkor érkezett, amikor már csak percet kellett volna kibírniuk a katalánoknak kapott gól nélkül. A rendes játékidő döntetlennel ért véget, a kétszer tizenötperces hosszabbításban pedig Inaki Williams hatalmas találatával dőlt el a végső győzelem sorsa a Spanyol Szuperkupa döntőjében. Messit a meccs végén kiálították.

Végeredmény: Real Sociedad – Barcelona 1-1 (2-3)

A Barcelona szerda este a Real Sociedad ellen lépett pályára a Spanyol Szuperkupa elődöntőjében. Az első félidő végéhez közeledve Griezmann beadása után Frenkie de Jong fejjel vette be Remiro kapuját. A második félidőben ismét a holland középpályás volt a főszerepben, de ezúttal nem pozitív értelemben, ugyanis a kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Mikel Oyarzabal értékesítette. A rendes játékidőben már nem változott az eredmény, ahogyan a hosszabbításban sem, így büntetőpárbajban dőlt el, hogy melyik csapat jut a döntőbe és hogy melyik együttes találkozik majd a csütörtök esti Real Madrid - Athletic Club elődöntő győztesével. Ter Stegen két büntetőt is védett, a mindent eldöntő tizenegyest pedig Riqui Puig lőtte a kapuba - így Koeman együttese jutott a fináléba.

A Real Sociedad elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a Real Sociedad ellen a Spanyol Szuperkupa elődöntőjében. Gerard Piqué, Philippe Coutinho, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt maradt ki. Ronald Araújo pedig visszatért a keretbe, szerencsére nem volt súlyos a sérülése. A találkozóra szerda este kerül majd sor.

Végeredmény: Granada – Barcelona 0-4

Szombat este a Barcelona a Granada vendégeként lépett pályára a spanyol bajnokság 18. fordulójában. Antoine Griezmann duplázott és egy gólpasszt is kiosztott, míg Messi szintén kétszer volt eredményes. Ez volt zsinórban a Barça harmadik győzelme idegenben. Folytatás szerdán a Real Sociedad ellen a Spanyol Szuperkupa elődöntőjében.

A Granada elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szombat esti Granada elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Gerard Piqué, Philippe Coutinho, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt, Clément Lenglet pedig eltiltás okán maradt ki. Illetve fontos még megemlíteni, hogy a B csapat fiatal középpályása, Ilaix Moriba is bekerült a keretbe, akinek a játéka és az edzéseken nyújtott teljesítménye a hírek szerint lenyűgözte Koemant.

Végeredmény: Athletic Club – Barcelona 2-3

A Barcelona szerda este az Athletic Club vendégeként lépett pályára a spanyol bajnokság 18. fordulójában. A legrosszabb forgatókönyv szerint indult a mérkőzés a katalánok számára, ugyanis Inaki Williams találatával már a 3. percben hátrányba kerültek, de a Barça ezen a találkozón, különösen az első félidőben játszott talán a legjobban ebben a szezonban - idegenben legalábbis egészen biztosan, így végül a fordítás és a győzelem is összejött: Pedri egyenlített, Messi pedig duplázott. A meccs végén Muniain szép góljával ugyan még szépítettek a hazaiak, de összességében így sem forgott veszélyben Koeman csapatának győzelme, amellyel az idény során először van Bajnokok Ligája indulást érő helyen a csapat.

Az Athletic Club elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szerda esti Athletic Club elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Gerard Piqué, Philippe Coutinho, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt, Matheus Fernandes edzői döntés okán, Carles Aleñá pedig a klub engedélyével maradt ki, ugyanis rendezi az átigazolását. Umtiti viszont a gyomorproblémái után visszatért a keretbe.

Hivatalos: A felnőtt keret összes tagja negatív koronavírus-tesztet produkált

A Barcelona felnőtt kerete az egészségügyi hatóságok szabályainak megfelelően kedden reggel PCR-teszteken esett át, miután a hétfői nap folyamán a klub szakmai stábjának két tagja is pozitív koronavírus tesztet produkált. Szerencsére az összes játékos tesztje negatív lett, így szerdán este nyugodtan sor kerülhet az Athletic Club elleni összecsapásra.

A szakmai stáb két tagja is pozitív koronavírus-tesztet produkált

Hivatalos: A Barcelona a hétfő este kiadott közleményében jelentette be, hogy a hétfői nap folyamán elvégzett PCR-tesztek után a felnőtt keret szakmai stábjának két tagja is pozitív koronavírus tesztet produkált! Emiatt az egészségügyi hatóságok szabályait követve kedden reggel az egész csapat koronavírus teszten fog majd átesni, beleértve a játékosokat és a klubnál tevékenykedő szakembereket is. Ezáltal a kedd délelőtti edzés és az Athletic Club elleni meccs előtti sajtótájékoztató is új időpontban kerül majd megrendezésre, amelyről bővebb információt kedden fogunk majd kapni.

Vajon a valóságban is ilyen fölénnyel nyerhet majd Laporta?

A Mundo Deportivo készített egy szavazást, amelyben a januári barcelonai elnökválasztás jelöltjeire lehetett szavazni. A voksolást Joan Laporta nagyon nagy fölénnyel nyerte meg, míg a többek között a Xavival is kampányoló Victor Font a második helyen végzett ezen a szavazáson.

Végeredmény: Huesca – Barcelona 0-1

A Barcelona Frenkie de Jong góljával tudott nyerni a sereghajtó Huesca vendégeként a spanyol bajnokság 17. fordulójának vasárnap esti mérkőzésen. A találkozó során nagyon sok lehetőséget dolgozott ki Ronald Koeman együttese, de ezek közül csupán egyet sikerült értékesíteni, ami a mai napon elég volt egy nagyon fontos három pont begyűjtéséhez. Folytatás szerdán az Athletic Club vendégeként.

A Huesca elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a vasárnap esti Huesca elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Gerard Piqué, Sergi Roberto, Ansu Fati, és Philippe Coutinho sérülés okán, Samuel Umtiti pedig a gyomorproblémái miatt maradt ki. Lionel Messi viszont már a csapattal edzett és visszatért a keretbe.

Végeredmény: Barcelona – Eibar 1-1

Kedd este a Barcelona az Eibar együttesét fogadta a Camp Nouban a 2020-as naptári év utolsó bajnoki mérkőzésén. Az első félidő után 0-0 volt az állás. A szünetben beállt a sérülését követően visszatérő Dembélé, aki az 57. percben Pedri remek kiugratása után elhibázott egy óriási ziccert, és ez nem sokkal később meg is bosszúlta magát: a túloldalon Araújo hibáját Kike García használta ki könyörtelenül. Az egyenlítés még egy szép akcio során Firpo középre centerezését követően Dembélének összejött, de többre már nem futotta - így nem tudta győzelemmel zárni a 2020-as évet Koeman csapata.

Az Eibar elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a kedd esti Eibar elleni hazai mérkőzésre, amely a 2020-as év utolsó meccse lesz a Barça számára a spanyol bajnokságban. Gerard Piqué, Messi, Sergi Roberto és Ansu Fati sérülés miatt, Jordi Alba pedig eltiltás okán maradt ki, Ousmane Dembélé viszont megkapta a játékengedélyt az orvosoktól, és így visszatért a keretbe.

Boldog karácsonyt culék! ❤️💙

📷: A Barcelona játékosai így töltik a karácsonyi ünnepeket! :) 🎄 Boldog karácsonyt culék! ❤️💙Közzétette: EuroBarça – 2020. december 25., péntek

A Budweiser egy szép gesztussal kedveskedett Messi számára…

📷 🍾 Lionel Messi a Real Valladolid elleni találatával megdöntötte Pelé gólrekordját (643 gól, Santos) az egy csapatban...Közzétette: EuroBarça – 2020. december 24., csütörtök

Messi megdöntötte Pelé gólrekordját

Lionel Messi a Real Valladolid elleni találatával megdöntötte Pelé gólrekordját (643 gól) az egy csapatban szerzett legtöbb gólt tekintve és immár 644 gólnál jár a Barcelona színeiben.