Nem néz ki jól a dolog féltávnál

Jövő héten jön az Inter elleni hazai meccs, majd szintén otthon a Bayern, a vége pedig Csehországban lesz a Plzen ellen.

Végeredmény: Inter – Barcelona 1-0

A Barça gyakorlatilag lemásolta a Bayern München elleni mérkőzést az Inter vendégeként: hiába voltak nagy mezőnyfölényben a katalánok az első félidőben, ez góllá nem érett, az ellenfél némileg váratlanul szerzett vezetést, amire aztán nem sikerült válaszolniuk. A különbség csupán az, hogy most egy csodával ért volna fel, amennyiben Xaviék jutnak előnyhöz, mert igazán olyan nagy lehetősége(i) nem is volt(ak) a csapatnak, mint Münchenben. Hakan Calhanoglu távoli lövése döntött, mert ugyan a második játékrészben Dembélé beadása után Fatiról Pedri elé került a labda, aki az üres kapuba gurított, de mivel mielőtt ez megtörtént volna Ansu a kezével is hozzáért ahhoz, ezért érvénytelenítették a gólt. Az utolsó percekben volt még egy ehhez kísértetiesen hasonlító szituáció a túloldalon: akkor Sergi Roberto beadásába Dumfries ért bele kézzel a tizenhatoson belül, de végül nem ítéltek tizenegyest. Két hasonló helyzet, teljesen máshogy megitélve. A csapat játéka nagyon gyenge volt, talán csak a képen látható fiatalembert lehetne kiemelni és Dembélét, aki legalább próbálkozott, mindenesetre ez akkor is minimum egy gyanús eset marad egy megkérdőjelezhetető döntéssel. Ezzel a vereséggel egyre nehezebb helyzetben a Barça: szinte az összes mérkőzést meg kellene nyerni innentől kezdve a csoportban a továbbjutáshoz. Folytatás vasárnap a Celta Vigo ellen a Camp Nouban.

Az Inter elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a kedd esti Inter elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésre. Bellerín, Araújo, Memphis, Frenkie de Jong és Koundé sérülés miatt maradt ki, viszont Pablo Torre és Marc Casadó Mallorca után Milánóba is a csapattal tartanak. [FCB]

Végeredmény: Mallorca – Barcelona 0-1

A válogatott szünetből több szempontból sem jött ki jól a Barça: egyrészt azért, mert Koundét, Memphist, Frenkie de Jongot rövidebb, Araújót hosszabb ideig elvesztette, másrészt pedig az a lendület, kreativitás és hatékonyság ezúttal nem volt meg játékban, mint az elmúlt időszakban, bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a hazaiak egészen jól védekeztek és alig hagytak területeket a Barcelonának. A lényegi kérdések már a találkozó 20. percében eldőltek, amikor Ansu Fati átadása után Lewandowski egy szenzációs cselnek köszönhetően a bal lábáról áttette a labdát a jobbra, majd zseniális gólt szerzett. A lengyel klasszisnak nem sokkal később ismét volt egy lehetősége Busquets remek meglátása után, de ekkor már nem járt sikerrel. Ter Stegen is hozzátette a magáét a sikerhez, a német kapusnak egyszer egy komoly, többször pedig kisebb védéseket is be kellett mutatnia. Küzdelmek árán, nehezen, de a Barcelona begyűjtötte a három pontot egy nagyon nehéz és egyben meghatározó október első mérkőzésén. Folytatás kedden az Inter vendégeként a Bajnokok Ligájában.

A Mallorca elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szombat esti Mallorca elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Bellerín, Araújo, Memphis, Frenkie de Jong és Koundé sérülés miatt maradt ki, mindegyikük a válogatott szünet alatt dőlt ki, Bellerín kivételével mindenki hazája válogatottjában. Araújo sérülése bizonyult ezek közül a legkomolyabbnak, akit szerdán Finnországban meg is kellett műteni, így egy ideig biztosan nem játszhat majd. Sergi Roberto visszatért, illetve bekerült még az utazó keretbe Pablo Torre és Marc Casadó is, utóbbi jobbhatvéd és most a sok hiányzó miatt akár be is mutatkozhat az első csapatban. [FCB]

Dembélé apa lett!

Ousmane Dembélé az elmúlt éjszakát Franciaországban egy kórházban töltötte, ugyanis édesapa lett. Ousmane felesége egy kislányt hozott a világra, emiatt nem is nagyon pihent a szélső, ennek ellenére vállalta a mai játékot az Elche ellen. Gratulálunk, sok egészséget a családnak!

Végeredmény: Barcelona – Elche 3-0

A Barça egy magabiztos győzelemmel és továbbra is veretlen mérleggel megy a válogatott szünetre, a katalánok ugyanis a Rayo Vallecano elleni nyitány (0-0) kivételével az összes mérkőzésüket megnyerték a spanyol bajnokságban. Az Elche már az összecsapás 14. percében megfogyatkozott, Frenkie de Jong átadása után Lewandowski lépett ki gólhelyzetben, Gonzalo Verdu pedig csak szabálytalan eszközökkel tudta megállítani. Ezek után az addig is fölényben játszó Barça még inkább magához ragadta a kezdeményezést, amely pontosan a kiállítás után húsz perccel szerezte meg a vezetést: Pedri remekül látta meg a bal oldalon felfutó Alejandro Baldét, akinek a középre centerezését Memphis még nem érte el, Lewandowski viszont igen és közelről a kapuba kotorta azt. Nem sokkal később ami Memphisnek korábban nem jött össze, az ezúttal igen, a holland támadó Baldé átadása után szenzációsan fordult le az emberéről, majd a kapuba lőtt, a végeredményt pedig a második félidő elején Lewandowski állította be, aki ismét duplázott. Helyzetek ezek után is voltak hazai oldalon, de újabb találat már nem, de ez is belefért ma. Ezzel a sikerrel Xaviék átvették a vezetést a bajnoki tabellán, bár ugye a Real Madrid vasárnap még az Atlético vendégeként pályára lép majd. Folytatás két hét múlva a Mallorca vendégeként.

Az Elche elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szombat délutáni Elche elleni hazai bajnoki mérkőzésre. Egyedül Sergi Roberto maradt ki sérülés miatt. [fcb_footballl]

A hosszabbító, boldog Gavi

Joan Laporta klubelnök jelenlétében.

Gavi 2026!

Egy remek hír: a klub egyik legnagyobb reménysége új, hosszútávú szerződést írt alá a Barçával.

Végeredmény: Bayern München – Barcelona 2-0

Nem sikerült megszakítani a sorozatot, a Barcelona a története során még soha nem tudott nyerni Münchenben, ez ma sem jött össze. Hiába voltak nagy mezőnyfölényben és volt számos lehetőségük a katalánoknak, különösen az első félidőben, ezeket nem sikerült kihasználniuk, Lewandowski a helyzeteit a mai nap folyamán nem tudta értékesíteni, ahogyan a többiek sem. A második játékrészre egy fokozottal feljebb kapcsolt a Bayern, amely egy rövid oldalra érkező szöglet után Lucas Hernández fejesével szerzett vezetést teljesen váratlanul, ez pedig annyira elvette a Barça játékosok önbizalmát, hogy ezután fejben szétestek, néhány perccel később pedig Sané senkitől sem zavartatva gyakorlatilag Ter Stegen kapujáig gyalogolt, majd a kapuba gurított. Innentől kezdve nem volt több kérdés és az, amit Xaviék az első félidőben felépítettek, azt a másodikban néhány perc alatt sikerült lerombolni, a bajorok ugyanis gólra váltották az előttük adódó esélyeket, míg a túloldalon Pedri volt a legközelebb a gólhoz, de csak kapufáig jutott. A tavalyi párharchoz képest játékban egyértelműen látszik a fejlődés, de ez az eredmény tekintetében még nem mutatkozott meg. Folytatás szombaton a válogatott szünet előtt az Elche ellen a Camp Nouban.

A Bayern München elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a kedd esti Bayern München elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A kisebb sérülésből visszatérő Sergi Roberto is ott van az utazó keretben, mindenki Xavi Hernández rendelkezésére állhat. [FCB]

Végeredmény: Cádiz – Barcelona 0-4

Egy elég felforgatott kezdőcsapattal a Barça szenvedve, de végül legyőzte a Cádiz együttesét, amely így öt fordulót követően továbbra is szerzett pont és gól nélkül az utolsó helyen áll a bajnoki tabellán. A katalánok a felek elmúlt négy találkozásakor nyeretlenek maradtak (két döntetlen, két vereség), most ezt a sorozatot sikerült megszakítaniuk. Az egész találkozó során a Barcelona játszott nagy mezőnyfölényben, de ez góllá csak az 55. percben érett, amikor Raphinha szenzációs indítása után Gavi középre centerezésébe Ledesma kapus ugyan még beleért, de a kipattanónál Frenkie de Jong próbálkozásánál már tehetetlennek bizonyult. A 60. minutum tájékán csereként beállt Lewandowski, Dembélé és Pedri is, a lengyel klasszis pedig ha már beállt, akkor rögtön gólt is szerzett: Raphinha beadása után a kapu előtti kavarodás közepette nem tudtak felszabadítani a hazaiak védői, a labdára pedig Lewa eszmélt először, aki közelről a kapuba kotorta azt. A meccs utolsó tíz percében megállt a játék, mert egy idős férfi rosszul lett a lelátón, a hírek szerint a szívével voltak gondok, egyből a segítségére sietett a Cádiz és a Barça orvosi stábja is a mentősökön kívül. Reméljük, idővel jobban lesz. Egy hosszas kényszerpihenő után végül befejezték a meccset a felek, a szünet után Lewandowski átadása után Ansu Fati, később pedig ismét a lengyel passzát követően Dembélé is eredményes tudott lenni. Folytatás jövő kedden, Münchenben, a Bajnokok Ligája csoportkörének második mérkőzésén.

A Cádiz elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szombat esti Cádiz elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre. Bár Sergi Roberto Viktoria Plzen ellen összeszedett sérülése a hírek szerint nem komoly, kimaradt, Bellerín és Marcos Alonso viszont az érkezésük után már készen állnak a játékra. [FCB]

Robert, hány gólt szereztél ma?

Nem álom, nem ámítás, valóban hármat.

Végeredmény: Barcelona – Viktoria Plzeň 5-1

A Barça kiütéses győzelemmel kezdte meg szereplését a Bajnokok Ligája 2022/23-as kiírásában a Viktoria Plzeň ellen. A vezetést egy szöglet után már a találkozó elején megszerezte a Barça: Koundé ott folytatta, ahol hétvégén Sevillában abbahagyta, újabb gólpasszt jegyzett, miután pontosan Kessié elé tette a labdát fejjel, aki a kapuba bólintott - ez volt az elefántcsontparti középpályás első gólja Barcelonában. Lewandowksi ezen a találkozón is egyszerűen zseniális volt, a lengyel klasszis háromszor is eredményes tudott lenni, ehhez pedig alig kellettek neki helyzetek: előbb Sergi Roberto átadása után tekert a tizenhatoson kívülről a kapuba, később Dembélé szerzett vissza egy labdát, majd adott szemfüles gólpasszt, a csehek kapusa a rövid oldalon állt, a francia átívelte azt a hosszúra, ahol Lewandowski és a katalánok újabb gólja érkezett, valamint Ferran Torres lekészítését követően talált még be, szintén a tizenhatoson kívülről. A meccs hajrájához közeledve a nagyszerűen játszó Dembélé adott egy ragyogó indítást egy szép bokamozdulattal Ferran Torresnek, aki közelről, félfordulatból, kapásból értékesítette a lehetőséget. A gránátvörös-kék gólok közepette Sykora fejesével még szépített a Viktoria, de többre nem futotta. Ismét sok volt a remek egyéni teljesítmény, de kivétel nélkül mindenkit ki lehetne emelni, még akkor is, ha nem ez volt a csoport legnehezebb meccse. Folytatás szombaton a Cádiz vendégeként a spanyol bajnokságban.

A Viktoria Plzeň elleni keret

Íme, a Barcelona kerete a szerda esti Viktoria Plzeň elleni Bajnokok Ligája mérkőzésre, Xaviék számára is megkezdődik tehát a legrangosabb európai kupaporond az új idényben. Héctor Bellerín és Marcos Alonso is kimaradt, mert még nem vették fel a ritmust a többiekkel, rajtuk kívül még Pjanic marad távol az eseményektől, ugyanis Xavi is megerősítette a találkozót megelőző sajtótájékoztatóján, hogy távozni fog a több játéklehetőség reményében. Az átigazolási időszak Európában már véget ért, de az Egyesült Arab Emírségekben még nem, így lehetséges mindez. [FCB]

Üdv Barcelonában, Marcos!

Marcos Alonso nagyapja és apja is labdarúgó volt, mindketten megfordultak pályafutásuk során Madridban, előbbi Racing Santander, utóbbi Madridi nevelés, de érdekesség, hogy az édesapja már játszott Barcelonában pár évet, és bajnok is lett. Most pedig apja után ő következik.