João Félix

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.15. 14:28:43

Nekem nagyon tetszik a srác játéka, amikor valóban játsza a focit, szerintem öröm nézni.

És most elkezdek "hangosan emlékezni".....hány éves is?....milyen csapatokban játszott?....milyen és hány emlékezetes meccse maradt meg bennem?....milyen sorozatra emlékszem vele kapcsolatban akár klub, akár válogatott szinten, amikor meccsről meccsre tartósan élvezetes szurkolói élményt jelentett a jelenléte a pályán?....hány olyan meccs volt, ami előtt elképzelhetetlen volt, hogy "kizárt, hogy ne ő kezdjen?"

Ahogy jönnek az ilyen kérdések, úgy nehezednek a válaszok....legalábbis számomra, akinek ráadásul alapvetően nagyon tetszik a srác játéka a pályán, amikor valóban "él" a pályán.....

Mit láttunk tőle barcelonai jelenléte alatt? Volt néhány jó meccse, igen!
Mutatott szép mozdulatokat a fociból, de például már 3 egymást követő jó meccsére bárki is emlékszik közülünk?

Volt, hogy kihúzta a csapatot a gödörből, de egy ilyen értékű játékosnak és akiben ilyen képességek vannak, attól ezt illene tartósabban, markánsabban, folyamatosabban látni.....

Sajnos és ezt nagyon ki kell hangsúlyoznom újra, sajnos ezért értek teljesen egyett az alábbi véleménnyel.
gránit írta:
2024.06.14. 16:23:51
Mehet vissza Madridba, vagy ahova akar. Annyi pénzből, amennyit az Atleti érte kér, csúcsjátékost szerezhetünk.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2621
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.14. 16:23:51

Chino írta:
2024.06.14. 13:31:35
Renegeteget számít, hogy mennyire tudja megbontani a védelmet
Még hasznosabb, ha ő maga belövi. Akkor nincs több kérdés, és biztosan jól járunk.
Chino írta:
2024.06.14. 13:31:35
több olyan játékos van akivel sokkal többet érnénk és még akár megszerezhető is
Ennyi. Mehet vissza Madridba, vagy ahova akar. Annyi pénzből, amennyit az Atleti érte kér, csúcsjátékost szerezhetünk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.06.14. 13:31:35

gránit írta:
2024.06.14. 11:24:00
Ennek a szélsős összehasonlításnak azért sincs értelme, mert egy igazán jó csatár számára nem probléma, ha összekötőként játszik. Eto'o az Internazionaléban is szórt a balszélről több mint 20 gólt a bajnokságban, a BL-ben 10 meccsen 8-at. Messi is összekötőként volt a leghasznosabb. Nem a legtermékenyebb, de akkor voltunk a legeredményesebbek. Nem szélsőkkel kell Felixet összehasonlítgatni, hanem minden csatárral, minden csatár között meg nincs a top 100-ban. Top 5? Ne vicceljünk már. Top 100 se. Manapság viszont nem nagyon vannak olyanok, mint fent említett kaliberű támadók, ezért is értelmetlen a 7 gólos szélsőkkel szerencsétlenkedni. Ilyen körülmények között a modell nem jó, mindegy, hogy Felixet, Dembelét vagy Raphinhát rakjuk a posztra.

Az arányosítgatással meg ki lehet hozni egy mutatót, csak nem ér semmit. Egy vakond a testtömegének sokkal nagyobb hányadát eszi meg naponta, mint egy elefánt. És akkor valaki elkezdené lobogtatni, hogy de-de, a vakond többet eszik, mint az elefánt, mert így arányosítgatunk meg úgy arányosítgatunk. Troymmal értek egyet, csak a végső szám számít.

Ugyanez az olimpiai aranyérmek összehasonlításakor. Ha Luxemburg szerez egy aranyérmet, akkor Kínának több mint kétezer aranyérmet kellene nyernie, hogy lakosságarányosan pariban legyenek, csak annyi versenyszám meg nincs is.

Ezért nem jó ez az arányosítás módszertanilag. Mert két olyan halmazt függvényesít, amelyeknek a határai nagyon messze állnak egymástól, így az egyiket arányosítva a másik változónak kifutunk a határaiból. Guiu klasszikus példa.

Felix nem felső polcos, hanem középső polcos. Részemről meg a dolognak még csak nem is ez a lényege, hanem az, hogy amennyit kérnek érte, értelmetlen megtartani.

Egy szélsőnél nem a góljai az elsődlegesek, sőt.! Renegeteget számít, hogy mennyire tudja megbontani a védelmet, hogy képes helyzetbe hozni magát/a társakat stb. Ferran 42 meccsen, 1994 perc alatt termelt 11 gólt, Felixnél ez 44 meccs, 2100 perc 10 gól. És akkor nézzük például Kvarát, aki 45 meccsen 3600 perc alatt szintén 11-et, pedig a posztján top 3-as játékos. Ezek szerint egy szinten vannak az előbbi kettővel? Vagy ott van Gnabry 3200 perc alatt 10 góllal. Doku 3 gól a bajnokságban, Nico Williams 42 meccs 8 gól. De lehetne még folytatni a sort. És assistokban sem verik annyira Felixet, ha egyáltalán verik. Nem hiszem, hogy bárki nem az évszázad üzletének tartana egy Torres-Kvara/Nico cserét.
A portugál hiába nem veri mondjuk Torrest számokban, de a játékra sokkal komolyabb hatással van, van benne olyan faktor, ami váratlan, egy villanás.

És akkor ott van az az aspektus, hogy ki képes igazán fontos, akár meccset eldöntő gólokat lőni.Említve volt például Brahim vagy Güler. Túlnyomó részben 4-5 gólos meccseken találtak be, de ott sem az elsőt vagy másodikat. Ketten együtt nem lőttek annyi döntő gólt mint mondjuk a portugál egyedül.

Ezzel nem azt mondom, hogy Felix mekkora ász és mindenképpen meg kellene tartani, mert több olyan játékos van akivel sokkal többet érnénk és még akár megszerezhető is. Normális esetben egy cserének jó lenne, aki be-be állva frissen döntő tényező lehet, de a jelenlegi gazdasági helyzetben ez olyan luxus, amit nem engedhet meg magának a klub.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2621
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.14. 11:24:00

Ennek a szélsős összehasonlításnak azért sincs értelme, mert egy igazán jó csatár számára nem probléma, ha összekötőként játszik. Eto'o az Internazionaléban is szórt a balszélről több mint 20 gólt a bajnokságban, a BL-ben 10 meccsen 8-at. Messi is összekötőként volt a leghasznosabb. Nem a legtermékenyebb, de akkor voltunk a legeredményesebbek. Nem szélsőkkel kell Felixet összehasonlítgatni, hanem minden csatárral, minden csatár között meg nincs a top 100-ban. Top 5? Ne vicceljünk már. Top 100 se. Manapság viszont nem nagyon vannak olyanok, mint fent említett kaliberű támadók, ezért is értelmetlen a 7 gólos szélsőkkel szerencsétlenkedni. Ilyen körülmények között a modell nem jó, mindegy, hogy Felixet, Dembelét vagy Raphinhát rakjuk a posztra.

Az arányosítgatással meg ki lehet hozni egy mutatót, csak nem ér semmit. Egy vakond a testtömegének sokkal nagyobb hányadát eszi meg naponta, mint egy elefánt. És akkor valaki elkezdené lobogtatni, hogy de-de, a vakond többet eszik, mint az elefánt, mert így arányosítgatunk meg úgy arányosítgatunk. Troymmal értek egyet, csak a végső szám számít.

Ugyanez az olimpiai aranyérmek összehasonlításakor. Ha Luxemburg szerez egy aranyérmet, akkor Kínának több mint kétezer aranyérmet kellene nyernie, hogy lakosságarányosan pariban legyenek, csak annyi versenyszám meg nincs is.

Ezért nem jó ez az arányosítás módszertanilag. Mert két olyan halmazt függvényesít, amelyeknek a határai nagyon messze állnak egymástól, így az egyiket arányosítva a másik változónak kifutunk a határaiból. Guiu klasszikus példa.

Felix nem felső polcos, hanem középső polcos. Részemről meg a dolognak még csak nem is ez a lényege, hanem az, hogy amennyit kérnek érte, értelmetlen megtartani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.14. 10:39:37

Troym írta:
2024.06.14. 10:37:00
bence0330 írta:
2024.06.14. 10:32:50
Egyébként fun fact: Fati a tavalyi bajnokságban ugyanennyi perc alatt ugyanennyi góllal és gólpasszal zárt, mint Felix és szinte sírva könyörögtek, hogy menjen már el.
Igen, viszont a melója miatt kritizált Felix melója az egekben van Fatiéhoz képest.
Fatit amúgy még a rosszabb formájában sem a játéka miatt akartuk kívül tudni, hanem ha van egy szűk keretünk eleve, akkor nem nagyon lehet megengedni egy eleve gyenge munkamorálú, de jó eséllyel hónapkra lesérülő játékost.

Ennek ellenére én nem voltam Fati távozása mellett igazán, még ha értettem is a döntést a fentiek miatt, tőlem is maradhatott volna cserének.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2842
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.14. 10:37:00

bence0330 írta:
2024.06.14. 10:32:50
Egyébként fun fact: Fati a tavalyi bajnokságban ugyanennyi perc alatt ugyanennyi góllal és gólpasszal zárt, mint Felix és szinte sírva könyörögtek, hogy menjen már el.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.14. 10:32:50

Troym írta:
2024.06.14. 10:26:58
bence0330 írta:
2024.06.14. 10:21:13
De sajnos nem arra reagáltál, amire érvelünk. A te alapfelvetésed, hogy Felix ide kölcsönben sem kellene. A számai közben meg olyanok, amit a felső polcos szélsők hoznak, vagy az alatt egy árnyalattal. Nem lehet 7 gólos szezonokat produkáló játékosnak hívni rotációst, totál igazságtalan. Ugyanennyi perccel Lewy is 10 gólos támadó lenne, ami nyilván a közelében nincs az igazságnak.
Erre is szívesen reagálok.
Nem felső polcos, hanem csere játékos. Ez a szerepe nálunk. Évente ez kerül nekünk 12 millióba. (8 milliós kölcsönvételi díj plusz a fizetése, ami cca 4-5 millió.)

Kb 3szor írtam le, hogy ott van Berenguer teszem azt.
Ingyen igazolás és tuti elég neki ugyanez a fizetés, magyarán 8 millióval olcsóbban is ücsöröghet valaki a cserepadon, aki szintén 7 gólos idén. Nem fancy sztárocska, full közepes játékos, de eredményességre hozza ugyanazt.
Nem sokat láttam, erre nem tudok érdemben reagálni. De nehezen hiszem, hogy Felix ne adna nála többet. Azért nem véletlenül fancy sztárocska, képes egymaga meccset eldönteni, kétlem hogy Berenguer ilyen lenne, akkor nem így nézett volna ki a pályafutása, ilyen csapatokban.
Plusz ne felejtsd el, hogy a fancy sztárocska nem csak egy nagy levegő, hanem konkrétan milliókban kifejezhető tulajdonság, még ha most így mi innen nem is tudjuk kikalkulálni, mennyit hoz a konyhára a neve. Mert azért minden meccsén van 1-2 megmozdulása, amiért megéri leülni megnézni, és fel lehet rajta hördülni. Berenguer-ről szerintem az átlag néző még csak nem is hallott, nem lesz vonzerő számára sem merchandise, sem stadionba beülés szintjén.

Nem mondom, hogy ez a legfontosabb faktor, de amikor egy nagyobb név pár millióért és egy kisebb név ingyen között kell dönteni, akkor azért mégiscsak tényező.

Lehet nem hozza vissza a különbséget az általad említetthez képest, de az is lehet, hogy igen. Plusz Felix már bizonyította, mit tud ezen a szinten (semmiképp sem rossz), Berenguer meg simán bejöhet, meg simán lehet belőle Romeu meg Garcia is, aki nem bírja a nagy csapatot. Van benne rizikó, Felixről meg tudjuk, mit hoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.06.14. 10:37:56-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2842
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.14. 10:26:58

bence0330 írta:
2024.06.14. 10:21:13
De sajnos nem arra reagáltál, amire érvelünk. A te alapfelvetésed, hogy Felix ide kölcsönben sem kellene. A számai közben meg olyanok, amit a felső polcos szélsők hoznak, vagy az alatt egy árnyalattal. Nem lehet 7 gólos szezonokat produkáló játékosnak hívni rotációst, totál igazságtalan. Ugyanennyi perccel Lewy is 10 gólos támadó lenne, ami nyilván a közelében nincs az igazságnak.
Erre is szívesen reagálok.
Nem felső polcos, hanem csere játékos. Ez a szerepe nálunk. Évente ez kerül nekünk 12 millióba. (8 milliós kölcsönvételi díj plusz a fizetése, ami cca 4-5 millió.)

Kb 3szor írtam le, hogy ott van Berenguer teszem azt.
Ingyen igazolás és tuti elég neki ugyanez a fizetés, magyarán 8 millióval olcsóbban is ücsöröghet valaki a cserepadon, aki szintén 7 gólos idén. Nem fancy sztárocska, full közepes játékos, de eredményességre hozza ugyanazt.
Legyen 4 ütős támadónk, meg 2 valamilyen. Nem kell 5-6 állítólag szuperjó.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.06.14. 10:36:09-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.14. 10:21:13

Nyilván a szélsőknél a gólpassz minimum ennyire fontos, főleg, ha van egy gólvágó centerünk, és 1-2 második hullámban érkező középpályásunk ami jól használva mindenképp van (Lewy, Fermín). Szóval ezt szerintem vegyük bele. De azon kívül majdnem. Nyilvánvalóan nem lehet mindenkinek 3000 percet adni, mert az fizikai képtelenség, először is Ferrán szerintem szinte biztos, hogy távozni fog.

De tegyük fel, hogy ugyanarra a posztra van két játékosunk, pontosan 50%-os eloszlással, legyen ez most Felix és Raphinha. Ha lehoznak 7-7 gólt meg 8-8 gólpasszt 2000-2000 perc alatt, Saka meg mondjuk egymaga 14/16-ot 4000 perc alatt, akkor a két játékos szintje kb ugyanaz, mint Sakáé, legalábbis gólpontokban, más aspektust ne vegyünk most bele. Csak mivel kettő van, nyilván nem lesz teljes szezonjuk, míg Sakának nincs cseréje az Arsenalban, vagy Leaonak a Milanban. A City is remek példa, mivel Pep kb egyenlően osztja el a perceket, csupa "6-7-8 gólos szélsőjük" van minden évben. Ja, mert fele percet játszanak, igazából mindegyik bőven 10+-os lenne rotáció nélkül, egy másik csapatban, alapkezdőként. Ettől még nem az van, hogy Saká kétszer olyan jó játékos, mint Mahrez, Bernardo, Grealish, Doku, Raphinha, akárki. Csak kétszer annyit játszott, mert muszáj volt neki 0 cserével.

De sajnos nem arra reagáltál, amire érvelünk. A te alapfelvetésed, hogy Felix ide kölcsönben sem kellene. A számai közben meg olyanok, amit a felső polcos szélsők hoznak, vagy az alatt egy árnyalattal. Nem lehet 7 gólos szezonokat produkáló játékosnak hívni rotációst, totál igazságtalan, pot mint a Citynél. Ugyanennyi perccel Lewy is 10 gólos támadó lenne, ami nyilván a közelében nincs az igazságnak.

Ja, és Yamal meg ugye 5 gólos játékos, ráadásul jóval több perc alatt, ha csak így natúran erről beszélünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2842
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.14. 09:53:37

bence0330 írta:
2024.06.14. 09:30:43
FcBarcelona1 írta:
2024.06.14. 09:26:06

Nem ez volt a vita tárgya.
Ha elfogadod, legyen 14 gól kezdőként. Benficaban lőtt 15-öt.

Gólok száma, top 5 bal szélső papíron, igaz szubjektív
Vinicius 15, 10, 17,
Leao 9, 15, 11
Kvara 11, 12, 2
Martinelli 6, 15, 6
Diaz 8, 4, 14 (Porto)
Mind 80-100+ millióért.
Nem kell Felix, de minimum ilyen számokat kellene hozni egy bal szélső támadónak, hogy top kategóriába kerüljön, mint a felsorolt nevek a média által.
Magam részéről lezártam a Felix témát.

"Meggyőztetek" akkor van 3 teoretikus 15 gólos csereszélső csapatban. (Ferran 1200 perc, 7gól, Felix 1500 perc 7 gól, Raphinha 1400 perc 6 gól) 3000 percet kell adni nekik és kész vagyunk, akkor nem kell igazolni sem, kinn vagyunk a vízből ilyen támadó potenciál mellett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.14. 09:30:43

Troym írta:
2024.06.14. 08:53:12
Magam részéről inkább lezárom a Felix témát, mert a gól/perc mutatón nehéz eldöntenem, hogy sírjak vagy nevessek. Komolyan képesek vagytok azt hinni, hogy rejtve, csendben ül a padon egy valójában 15-20 gólos támadó, csak az edzői nem látják ezt be legyen az Simeone, Xavi, vagy Potter? 7 éve ezt senki nem látja rajta? Ha képes lenne erre, bármelyik edzőnél alapember lenne. Ha meg nem tud annyit, mit akarunk vele? Életében nem jutott el odáig, de oké inkább elfogadom.
(Ugye elvileg Felix 220 percenként lő gólt, ergo 3000 perces alapemberként akkor ez szerintetek 14 gól. Ha kevesebb, akkor meg önmagatoknak mondtok ellent, mert akkor ez a mutató romlana, ha alapember lenne)
Egyiket sem, fogadd el tényként, mert szimpla tény, x gólt/gólpontot lőtt x perc alatt. Ez nem vitatéma, hanem így volt. Mint ahogy annak a valószínűsége is óriási, hogy 2143 perc helyett mondjuk 3420 percet játszva ennél több gólt lőtt volna, ez egyszerűen így működik, egészen szélsőséges eseteket kivéve. Elképzelhető, hogy ha mondjuk az utolsó 7-8 meccsén kezdőként állítják be, akkor pont nem hoz egy darab gólpontot vagy gólt sem, de ennek az esélye konvergál a nullához. hogy most ennyi idő alatt 10 gól helyett 16-ot hozott volna, vagy 13-at, sosem tudjuk meg, nyilván ez nem egyenes arányosság, csak egy indikátor, hová lehet várni kb az eddigiek alapján a számot.
Ez pont az, ami, semmi több. X perc alatt x gólt hozott, ami jól összehasonlítható azzal, hogy más ember x perc alatt x gólt hozott, plusz elég jól be lehet lőni a szintjét. A 133 percenként lehozott gólpont nem kiemelkedő egyáltalán, de semmiképp sem rossz, és a te alapérved az volt, hogy még kölcsönben sem kellene. Szerintem meg abban kb ajándék.

Azt az érvedet a levegőnek mondogatod, hogy miért nem kezdette végig minden edző, hisz senki nem állította, hogy így kellene tennie, hisz Felixnél jellemzően van jobb játékos a jó csapat keretében, akik jobb arányban hoznak gólpontokat is (nálunk Raphinha pl, ami mondjuk Felixre nézve ballábasként egy picit ciki), és jobban hajtanak is. De nem olyan nagyon sokkal, hisz semmiképp sem egy peremember, hanem egy elsőszámú rotációs játékos kb, és pontosan annak tartanánk meg szerintem, ami pár millióért bőőőven megfelelő, sőt. És az alapérv az, hogy x idő alatt lehetetlen több gólpontot hozni, mint más x*2 idő alatt, így nem lehet igazságosan összehasonlítani a kettőt, hanem az egységnyi időt, és önmagában csak őt nézve is, nem lehet számonkérni azt Felixen, miért nem lőtt 2000 perc alatt 23 gólt. Ez kb lehetetlen.

Szerintem figyelembe véve, hogy nincs atom mezőnymunkája, de bármikor képes hatalmas egyéni villanásra, a tökéletes csereember, néha kezdőként megspékelve, mert úgy azért hajt is, meccsről-meccsre nem elég kezdőnek, szerintem sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.24. 18:30:49

LG írta:
2024.03.24. 18:05:32
De nem csak gólból és gólpasszokból áll a foci. Mezőnyben szerintem nagyon gyenge.
Szerintem sem egy Gavi, ahogy megy, de én nem érzem rossznak sem. Pl. egy Fati szintjét szerintem lazán eléri védekezésben, munkában, és nem tudom, rajta kívül kivel tudnánk pótolni. Persze ha tudunk olcsón/kölcsönnel hozni egy melósabb, virtuóz balszélsőt, más tészta. Nem marasztalom én sem, de nem is bánom, ha marad.
Én nem érzem kedvetlennek sem. Szerintem ő csak "laza", ami néha úgy jön le, mintha. Kifejezetten sokat látom hátul besegíteni Cancelonak. Nem a két jobbszélsőnk szintjén nyilván, de korrektül. Jobban, mint amennyire úgy az össznépi véleményt érzem vele kapcsolatban, így fogalmaznék.

Meg ahogy Cseri is írta, nyárig nehéz játékosokról spekulálni, lehet hogy jön valaki más rendszerrel, vagy aki jobban tudja motiválni, akár portugálként egy Conceicao, ki tudja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.24. 18:05:32

De nem csak gólból és gólpasszokból áll a foci. Mezőnyben szerintem nagyon gyenge.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.24. 16:15:27

bence0330 írta:
2024.03.24. 15:30:07
Nekem jobb a véleményem kicsit róla, mint az itteni átlag, képes meccseket eldönteni, szerintem a legtöbb meccsen jó, max kevés a kiemelkedő. Egy 10+/10+-os támadó. Persze ettől még nagy pénzt én sem adnék érte, kölcsönnel gondolkodás nélkül elfogadnám, meg úgy 30M-t simán ér szerintem, de annyiért úgysem adják el.
Hasonlóan látom, szerintem a képességei,vagy tehetsége, kinek hogy, vitathatatlan(ok). A sportemberi mivolta, motivációja, hozzáállása milyen, azt nem tudom. Bőven lenne helye a keretben,simán tudná a 10+-os assziszt és gól mutatót szezononként,ami ebben a keretben sajnos nem minden támadónkról mondható el. Jelen gazdasági helyzetünkben nem hiszem,hogy a megvételére lenne reális esély,pláne úgy,hogy a leendő új edző személye nem ismert,így az elképzelései sem a jövőbeni keretről.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7693
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.24. 15:30:07

Nekem jobb a véleményem kicsit róla, mint az itteni átlag, képes meccseket eldönteni, szerintem a legtöbb meccsen jó, max kevés a kiemelkedő. Egy 10+/10+-os támadó. Persze ettől még nagy pénzt én sem adnék érte, kölcsönnel gondolkodás nélkül elfogadnám, meg úgy 30M-t simán ér szerintem, de annyiért úgysem adják el.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.03.24. 14:42:51

recrea írta:
2024.03.24. 13:53:13
soadroli írta:
2024.03.24. 12:36:11
João Felix wants to stay at FC Barcelona, but Atletico Madrid will not accept another loan deal. @MatteMoretto
Így zsákutca…úgyis kölcsönbe megy valahova, nekik nem kell, eladni meg piszok nehéz.
Eleve a teljesítménye sem olyan, hogy mindenáron itt akarjuk tartani. Néhány kiemelkedő meccsért cserébe nem éri meg erőn felül küzdeni a maradásáért.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2024.03.24. 13:53:13

soadroli írta:
2024.03.24. 12:36:11
João Felix wants to stay at FC Barcelona, but Atletico Madrid will not accept another loan deal. @MatteMoretto
Így zsákutca…úgyis kölcsönbe megy valahova, nekik nem kell, eladni meg piszok nehéz.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.03.24. 12:36:11

João Felix wants to stay at FC Barcelona, but Atletico Madrid will not accept another loan deal. @MatteMoretto
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.09. 09:56:36

LG írta:
2024.03.08. 23:54:23
Vele továbbra sem vagyok kibékülve, a kevés jó meccsére jut sok rossz, és ez nem csak nálunk van így, hanem évek óta ez jellemzi az embert.

Nem tennék érte nagy erőfeszítéseket, ma is csak jobbak lettünk, amikor lejött.

Az első meccsein ahogy berobbant, az bámulatos volt, de az is, ahogy most kb eltűnt és abszolút nem tényező, hozzá teszem sokszor nincs is meg az összhang a társakkal, de ezt annyira nem rónám fel neki, minden esetre csalódás mennyire kipukkadt a lufi.. Cancelot marasztalnám minden áron, de Felixet nem, inkább öntsük azt a pénzt egy vkp-re.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2842
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.09. 09:27:48

Még kölcsönben sem kéne. Menjen máshova alibizni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.09. 08:37:57

Várható volt, hogy ez lesz vele. Újabb Coutinho, Griezmann. Ügyes focista, de nincs posztja a rendszerünkben. Így kölcsönben persze ő oké, de leigazolni nem kellene.

Dybalát olvastam a másik topikban, hogy szóba hozták velünk. Na ő szintén ugyanilyen lesz. :D
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.03.09. 00:06:19

Sokadik meccse, ahol a mentalitása csak sörneccsre jó, hiába tehetséges. Nem tartanám meg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.08. 23:54:23

Vele továbbra sem vagyok kibékülve, a kevés jó meccsére jut sok rossz, és ez nem csak nálunk van így, hanem évek óta ez jellemzi az embert.

Nem tennék érte nagy erőfeszítéseket, ma is csak jobbak lettünk, amikor lejött.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.31. 17:56:32

Edzésen megsérült a bokája, 3-4 hétre kidőlt, veszélyben a Napoli elleni mérkőzése is.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.27. 21:35:52

LG írta:
2024.01.27. 21:02:29
gránit írta:
2024.01.25. 10:26:30
Szerintem meg simán szokott hozni 4-5 meccses üres járatot két jó meccs között. 30 milliót semmiképp nem fizetnék érte. Az Atletinek sem kellett, ő sem akar oda visszamenni, win-win, ha olcsón lepasszolják, és megszabadítjuk őket tőle, a fizetésétől is megszabadulnának. Csak sajnos nem így fogunk leülni a tárgyalóasztalhoz, és tartok tőle, hogy megint palira fognak minket venni. 30 milliót semmiképp nem adnék érte (ez már önmagában dicshimnusz lenne).
Így van, láttuk pl. a mait is. Nem képes konstans jó teljesítményre, nem hiszem, hogy rá lenne szükségünk. Mehet a PL-be.
Nem gondolnam, hogy barki annyira kienelkedot nyujt konstans iden. Kar lenne igy megitelni. Az egesz csapat vergodik, nem tud huzoember lenni, ez teny, megha voltak es lesznek is sorsdonto megmozdulasai, goljai, de amikor van jatekunk igenis hasznos jatekosunk. A mai futball vilagaban 30 nem akkora penz, csak mi vagyunk csorok. Annyit szerintem meger. Ferran volt 50, Lewa 60, Raphinha szinten 60, Roque 30-50, csak hogy a mostani keretrol beszeljek, ha visszabb mennek az idoben szinte apronak tunne a 30. Alapvetoen nem balszelso, ezt is tegyuk hozza. Ugyanugy nem kedvez neki sem ez a taktika, mint a keret 70%-ának kb, csakhat barca dns meg cruyffizmus bullshit megy. Amikor kozepre tud huzodni abszolut él, ha van elotte valaki. A vedekezese nem rossz, egyedul azt rónám fel neki, hogy sokszor belebonyolodik es labdat veszit, de nala nagyitoval nezzuk, mert levegoben log a szerzodtetese, holott Raphinha, Lamal es Lewa sem kulonb.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése
cron