Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.05. 10:30:38

Tivornya írta:Mert eddig nem úgy játszák át a komolyabb csapatok a középpályánkat, ahogy akarják. Jézusom!
A felfutó szélsőhátvéd pedig Messivel és Suarezzel, vagy Inivel és Neymarral tudna háromszögelni, amihez a legjobban ért a csapat, mert nem libasorban lennének, mint jelenleg. Mi a szarért kéne beadni? Kinek? Most kinek adják be és minek? Jézusom!
ok. Nem vitatkozom fogalmatlanokkal. Látom h most is átjátszák a kp-t, akkor nem kiveszek onnan egy embert és rakom feljebb, hanem kitalálok vmit h szilárdabb legyen. Azért örülök, hogy nem te vagy az edző:-) csak háromszögelésből áll a foci a szélen mi? Jézusom... Na csá
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.10.05. 10:22:56

Mert eddig nem úgy játszák át a komolyabb csapatok a középpályánkat, ahogy akarják. Jézusom!
A felfutó szélsőhátvéd pedig Messivel és Suarezzel, vagy Inivel és Neymarral tudna háromszögelni, amihez a legjobban ért a csapat, mert nem libasorban lennének, mint jelenleg. Mi a szarért kéne beadni? Kinek? Most kinek adják be és minek? Jézusom!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.05. 10:14:43

4-2-2-2-es felállás? Jézusom. Úgy játszanák át a kp-t a komolyabb csapatok, ahogy akarnák. A Psg ellen visszalépegetett Ini és Messi is amikor támadtak a franciák, de abszolút simán átjöttek rajtunk. Ráadásul a két vkp hátrébb kerülne, mint most, mert kell a hely a két tkp-nak(Messi-Ini) a te olvasatodban. És akkor a széljátékról nem beszéltünk. Ok, feljön a védő, de egy mögékerülős taktikai variációt kivel csinál meg? Vagy úgy gondoltad, hogy csak beadni kell a szélen? Nevetséges. Valószínű nem véletlenül nem alkalmazza egyik csapat sem a világon ezt, mivel a szélre nem elég egy felfutkorászó ember a védelemből, mivel ott le kell játszani bizonyos variációkat. Lasd: Psg harmadik gólja. Aztán ha a 2tkp-ból kimegy egy segiteni de nem jön be a beadás, üres a helye benn középen és úgy lekontráznak minket, ahogy illik. És sem Messi, sem Ini nem az az agyonfutommagam tipus, hogy mindig kijárkáljon, ezzel egy visszapassz lehetőséget adva a szélső védőnek, aki feljön.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.10.05. 09:58:55

Természetesen igen, csak most a 3 említett úriemberre hegyeztem ki a mondandómat, nem az egész kerettre :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.10.05. 09:48:37

Tivornya írta:Komolyabb csapatok ellen el tudnék képzelni egy 4-2-2-2 felállást, valahogy így:

Védők
Rakitic - Busi (Kettejük alternatívája Masch)
Messi - Ini
Suarez - Neymar

Szélső védők rohangálhatnának előre, mint eddig.
Rakitic helyett Busit engedném feljebb lépni támadásoknál (vagy Rakiticet Masch helyett, vagy Busit Masc helyett).
Messit és Init a csatárok mögött támadásszervezéssel bíznám meg.

Így szerintem meglenne a megfelelő középpályás szűrés és elől lenne minden támadónak mozgástere.
Ha már, akkor ebbe a koktélbe időnként bekeverném Sampert is.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2014.10.05. 09:41:55

Komolyabb csapatok ellen el tudnék képzelni egy 4-2-2-2 felállást, valahogy így:

Védők
Rakitic - Busi (Kettejük alternatívája Masch)
Messi - Ini
Suarez - Neymar

Szélső védők rohangálhatnának előre, mint eddig.
Rakitic helyett Busit engedném feljebb lépni támadásoknál (vagy Rakiticet Masch helyett, vagy Busit Masc helyett).
Messit és Init a csatárok mögött támadásszervezéssel bíznám meg.

Így szerintem meglenne a megfelelő középpályás szűrés és elől lenne minden támadónak mozgástere.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2014.10.05. 09:18:10

shutterisland írta:hónapok óta elmarad a csúcsformától, sőt...mascherano time!
Nagyon nagyon messze van attol a csúcsformától! Iniestával együtt! Meg is lett az eredménye a párizs ellen, vak Mották lefutottak lefociztak..
Bajnoksagért mehetünk, de a Bl-t el lehet felejteni ilyen egyéni teljesitmenyek mellett. PedroAlvesIniBusi
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.10.05. 08:52:21

Zozzy 5 írta:szerintem a legjobb megoldás továbbra is az lenne, ha mascherano és busquets együtt lenne fenn a pályán.
Tegnap, amikor már bőven eldőlt a mérkőzés nekem is az jutott eszembe, hogy lehetne ezzel kísérletezni. Ini végig pocsék volt, Xavi is elég szürke meccset hozott, úgyhogy az egyikük helyett én nem Rakiticet, hanem Mascheranot hoztam volna és Busit eggyel feljebb küldtem volna. Persze mindezt csak esetleges opcióként látnám szívesen, alap taktikának nem. Ahhoz kevés a hely a kp-n, hogy ők rendszeresen együtt szerepeljenek...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.05. 07:51:55

szerintem a legjobb megoldás továbbra is az lenne, ha mascherano és busquets együtt lenne fenn a pályán. egyszerűen nem bírja már el a csapat, hogy a védekező középpályásunk a testcselekben és labdakihozatalban a legjobb, a védekezést pedig zónázással és a passzsávokba való belépegetéssel oldja meg legtöbbször. erre szükség van, de egy sorral feljebb, mögé kell egy ember, aki takarít. történetesen van is ilyen emberünk, ráadásul klasszisnak számít a területen. a psg ellen látszott, hogy komoly csapat mennyire könnyen át tud rohanni rajtunk, ha busquets zónázva próbálja megszűrni a kp-t.
más kérdés, hogy ennek megvalósulásához (mascherano, busquets, rakitic, iniesta - messi, neymar) eddig csak munirt kellett volna leültetni, suarez bekapcsolódásával nehezedik a kérdés, de busquets később lesz a fizikális állat a kp-n, pedig nagyon kellene, hogy valaki ezt felválallja - rakitic dolgozik szorgalmasan, szükség van rá, de egymagában kevés.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.05. 02:11:54

Yokozuna írta:Nagyon sokan Mascheranot várják helyette a középpályára, a baj csak az, hogy erre még példa nem volt, és szerintem nem is lesz.
Dehogynem. Egyszer kapott kőkemény 20 percet a kp-n idén. :lol: :lol:
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.10.05. 00:21:39

Nagyon sokan Mascheranot várják helyette a középpályára, a baj csak az, hogy erre még példa nem volt, és szerintem nem is lesz. Inkább lesz Masc a negyedik középhátvéd, minthogy Busquets kimaradjon. Tavaly legalább néha Song kapott kevés lehetőséget a helyén, de idén úgy látom teljesítménytől függetlenül kirobbanthatatlan. Ő a második Messi, kicsit kisebb képességekkel.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.04. 23:09:09

tényleg jó lenne, ha Mascherano kapna értelmezhető játékpercet a kp-n, talán lenyugodnának azok akik felpattantak a bandwagonra.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.04. 23:05:35

shutterisland írta:hagyjuk már ezt a mai második félidőt, már rég feladta az ellenfél, aki amúgy is gyenge volt és ráadásul emberhátrányban is nyomtak fél órát.

masch-rakitic-ini. [-o<
Látom a Xavi topikban is hiába ovlastad, megérteni nem sikerült. Azért írom, mert nem láttam az egész meccset, csak a második félidőt. :wink:
(Ott is ezzel kezdtem: "Első félidőt nem láttam, de a másodikban mi volt vele a bajod")
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 22:54:18

hagyjuk már ezt a mai második félidőt, már rég feladta az ellenfél, aki amúgy is gyenge volt és ráadásul emberhátrányban is nyomtak fél órát.

masch-rakitic-ini. [-o<
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.04. 22:39:14

shutterisland írta:hónapok óta elmarad a csúcsformától, sőt...mascherano time!
Hát ha ilyen teljesítményt hozna, mint ma (második félidő alapján), nem ilyen hangulat lenne vele szemben. Ma jó volt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.10.04. 22:34:17

shutterisland írta:hónapok óta elmarad a csúcsformától, sőt...mascherano time!
:shock:
PSG ellen nem volt jó, de ma nagyon jól tolta, néha úgy küldte el a védőjét, hogy élmény volt nézni. 8)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 21:33:58

hónapok óta elmarad a csúcsformától, sőt...mascherano time!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.01. 11:05:25

Katasztrófa voltál tegnap, Sergio!

A fiú egyáltalán nem dolgozik a pályán, meggyőződésem, hogy a piszkafa alkatára elférne legalább 8 kilogramm tiszta izomzat. Rakitic 3x annyit melózik egy meccsen, mint ő, én egyébként tudom, milyen teher az alkatával 90 percet végigfutni, átéltem már ezt. A passzjátékával amellett, hogy egyszer kiemelkedő, egyszer átlagos - tegnap éppen az utóbbi - továbbra sincsen semmi gond, de ezzel nem tudja már a mai topfutballban ellensúlyozni a védekezési hiányosságait, ami az alacsony munkabírásából és a hihetetlen lassú (izom, izom) sebességéből adódik. A világ egyik legpontosabb játékosa lévén elfocizgat még bőven a spanyol élvonalban, de a BL-ben ha összemérjük a teljesítményét mondjuk Blaise Matuidivel, hát nem a spanyol javára billen a mérleg. Egy ilyen csúcsnégerrel a középpályán tegnap Rakiticból se vett volna ki sokat a védekezés, hadd ne mondjam, mennyivel többre mennénk ezeken a meccseken, és a poén az egészben, hogy ezt a feladatkört Mascherano is pont el tudja látni - de még hogy, pedig nem is feka. A visszavágón és mondjuk a Madrid ellen már vele is állnék fel a középpályán. Pontosságot tekintve ő is kiváló, a keresztlabdáiban pedig olyan ív van, hogy öröm nézni.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.10.01. 09:13:27

Még hozza a kötelezőt, de semmi különös. Általában a labdái pontosak, jól helyezkedik (védekezésben és támadásban is), megjátszható, de védekezésben messze nem gürcöl eleget és lassú, támadásban pedig nem elég kreatív és lassú. Egy kis üldögélés a padon talán jót tenne neki, akkor megint a régi lehetne.
Azt pedig ne mondja senki, hogy az ő zsenialitása csak a szakavatott szemek számára látható, mert amikor tényleg jó volt, azt bizony mindenki látta...
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.30. 23:33:36

amikor az első negyed óra után kijöttünk és működött a letámadásunk egyből feljavult a játéka. tökéletesen megmutatta hogy mi kell neki ahhoz hogy jól játszon
jól olvassa a játékot, közbelép, megelőz, csapdázik. okos helyezkedésének köszönhetően mindig megjátszható, ha valaki szorult helyzetbe kerül egy letámadás utáni labdaszerzésnél mindig megjátszható. ebből jó érzékkel vált oldalt, indít támadást. (ezekből a szezonban is láttunk már több példát is)
itt a végére end-to-end game alakult ki, nem volt kp-nk, nem ment a letámadás, szétestek (részben Lucho miatt, direkt) a csapatrészek, nagy lett a táv a sorok között. ebben Busi nem érzi jól magát, szimplán a fizikai korlátja miatt.
leírom megint, magához képest mindentől függetlenül egy szinttel lejjebb játszott a szokottnál.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 23:27:42

Alapjáraton szerintem sem lenne összességében jobb a játékunk Maschal - bár annyival rosszabb se, mint azt sokan hiszik -, de amikor az ellenfélnek olyan a középpályája, mint most a PSG-nek, akkor nem fér bele, hogy egyedül Rakitic rombol, az kevés.. Ilyenkor véleményem szerint hasznosabb ha valaki csíp-rúg-harap, mint az, hogy jól lezárja a passzsávot, ergo ezeken a meccseken egy Rakitic-Ini-Masch hármas sokkal ütősebb lenne, mint Busival. Csak ehhez kéne Vermaelen is hátra mondjuk, mert a kisfőnök hátul is kellett ma is sokszor - vagy Bartra.. :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.09.30. 23:21:24

nem tartom magam nagy sakértőnek,de azt látom,kiszúrom hamar minden sportban,ha valaki alibi munkát végez.
És Busi ezt csinálja,nem vállal semmi pluszt, nincs extra a játékában, egy belépés két ember közé labdával, zavart okozandó, se egy hosszú indítás esetleg, lövésről nem is beszélek.
Nem azt mondom,hogy csak ezekkel kéne operálnia,de néha-néha elővehetné.

Lusta. Egyszerűen szerintem még Messinél is jobban érzi,hogy ő alapkezdő,és semmit nem kell ezért tennie. És ez baj.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.30. 23:15:11

Kívülálló és vele együtt dolgozó edzők és a legnagyobb játékosok tömkelege hangoztatja folyamatosan, nem csak mi szurkolók, hogy Busquets micsoda érték a pályán.

A láthatatlan jelző nem valami misztériumra utal, hanem arra, hogy legalább olyan fontos munkát és olyan jól végez, mint egy sok gólt lövő csatár, mégsem jegyzik a statisztikák pl., vagy nincs komolyabb látványosság benne, mint egy szép cselben.

Szerintem fontolóra kéne vennetek azt a lehetőséget is, hogy egész egyszerűen nincs szemetek a játék ezen részéhez, nem csak azt, hogy igazából nincs is ott.

Mindemellett tényleg, nincs mit szépíteni, van miben javulni, és volt már sokkal jobb teljesítménye mint az elmúlt fél év. Feltenném viszont a kérdést, hogy ez a keretből kire nem igaz? Messire, Xavira, Iniestára, Piquére, Alvesre, Albára, Pedrora, meg nagyjából minden régi arcról biztosan elmondható ugyanez.

Xavi helyett opció lett Rakitic, Masch is lehet opció majd Busquets helyett, ha Vermalen vagy Piqué jól fog játszani, de addig viszont nincs is alternatívánk, hogy kipróbáljuk, milyen nélküle. Megjegyzem, tartom magam ahhoz hogy nem lenne jobb, sőt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.30. 23:05:57

engem évek óta győzködnek itt, hogy Busquets játéka nem látványos de nélkülözhetetlen..., kihagyhatatlan , aki nem látja nem érti a Barca filozófiát stb.... a mai meccsen nyújtott teljesítménye csak meg erősíti a véleményem: kifejezetten emberhátrányt okozott a középpályánknak! az nem teljesítmény, hogy tiszta helyzetekből passzol 5-6 méterre, miközben lekövetni sem tudja az ellentámadásokat, nemhogy megakadályozni.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.30. 23:05:03

Egyébként meg nem kérdés hogy nincs csúcsformában, de ettől még nem kell hirtelen padra száműzni.
Minimum fel eve nincs csucsformaban.
Válasz küldése