Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.04. 17:12:26

Azért rendesen megszépülhettek az emlékeid, ha így gondolod. Nem hiszem, hogy volt ember, akit nem hozott volna ki a sodrából a szerencsétlenkedéseivel. És ő nem fél évig játszotta ezt, hanem két szezonon keresztül. Egy egyenesen nem tudott a labdába rúgni, a saját lábában összeesett.
Egyedül tavaly hozott egy jó szintet.
Meg milyen statok? Első két évében 87 meccsen lőtt 26 gólt. Ezek azért nem olyan, hú de istencsászár mutatók.
Suárez egyelőre többet bénázik szerintem. :D De amúgy a legutolsó szezonjára gondoltam, azt még szvsz nem hozza Luis, de remélhetőleg fogja. :)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.04. 16:25:56

S.Agüero írta:
Az Alexis-Pedro duónál már most sokkal hasznosabb.
Alexisnél semmiképpen még szerintem, sem statban, sem játékban.
Azért rendesen megszépülhettek az emlékeid, ha így gondolod. Nem hiszem, hogy volt ember, akit nem hozott volna ki a sodrából a szerencsétlenkedéseivel. És ő nem fél évig játszotta ezt, hanem két szezonon keresztül. Egy egyenesen nem tudott a labdába rúgni, a saját lábában összeesett.
Egyedül tavaly hozott egy jó szintet.
Meg milyen statok? Első két évében 87 meccsen lőtt 26 gólt. Ezek azért nem olyan, hú de istencsászár mutatók.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.04. 16:16:07

S.Agüero írta:
Az Alexis-Pedro duónál már most sokkal hasznosabb.
Alexisnél semmiképpen még szerintem, sem statban, sem játékban.

Én az egyik legnagyobb "rajongója" voltam és vagyok is Alexisnek, de ha ő maradt volna 99%-ig biztos vagyok benne, hogy semmi megújulás nem lett volna a támadósorban. Messi ugyanúgy szenvedett volna 3-4 emberrel a nyakán, a bunkervédelmek meg méginkább "megettek" volna minket. Most Messi rengeteg gólt tud úgy szerezni, gólpasszt/kulcspasszt adni, hogy nem lógnak rajta. Tavaly, de még tavalyelőtt is ez volt a legnagyobb bajunk, hogy nagyon le tudták védekezni ezt a hamis kilences pozíciót. Az első egy-két évben ez olyan újdonság volt, hogy nem tudták lereagálni, de utána már vége volt.
A két szélre (de főleg a jobb oldalra) kizárt 1-2 védő és meg volt lőve az egész támadószekció, egyedül Messi zsenialitásában bízhattunk vagy hogy talál egy kis lyukat és 3 emberrel a nyakán el tudja lőni.
Most rengetegszer látszik az, hogy szélről elkezd befelé húzni, Suarez elmozog, ezzel terület nyílik. És LS ezt nagyon érzi és nem nyomják úgy el középen, jobban meg is tudja tartani a labdát. Ezt Ibraval is meg lehetett volna játszani, de akkor pep meghúzta azt hogy beteszi a helyére Messit és ez jónak bizonyult. Akkor!

Az, hogy ennyi helyzetet elpuskáz tényleg nagy hiba, és ezért tőlem is megkapja a kritikát, d

Érdemes megnézni ezt a gólt, ha már az utolsó meccsnél tartunk.
https://www.youtube.com/watch?v=Tlf81Z42Y1o" target="_blank

Suarez középen megkapta a labdát négy ember rárontott Messi meg totál üresen maradt. És nem egy hasonló gólunk volt.
Amikor beállt Pedro láthattuk mi volt. Középen három-négy ember ráállt Messire, Pedro szélen nem tudott elmozogni a védőjétől, nem tudta megverni, Messit meg megfojtották.
Én nagyon kedvelem Alexist, sokkal inkább, mint Suarezt, de be kell látni, hogy hatékonyabbak vagyunk az uru-val, nélküle nem tudtunk volna elől megújulni.
Nem is mondanám játékidegennek vagy hogy nem tudott beilleszkedni a játékba, mert a helyzetei is megvannak.
És lehet azt mondani, hogy nem ez a dolga, hanem a góllövés, de ha ezekkel közvetetten hozzájárul, hogy a többi támadónk hatékonyabb legyen már nagon sokat jelent, a gólpasszokról ne is beszéljünk.

Az, hogy ennyi helyzetet elpuskáz tényleg nagy hiba, és ezért tőlem is megkapja a kritikát, de Neymarral és AS-el is ez volt első évükben. Bízzunk benne, hogy ezen túl tud lépni és jobban értékesíti őket. Mondjuk hozzátenném a szezon elején Messinek és Neymarnak szintén borzasztó volt ziccer/gól átlaga, de hála istennek ez megváltozott.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.04. 15:35:03

Az Alexis-Pedro duónál már most sokkal hasznosabb.
Alexisnél semmiképpen még szerintem, sem statban, sem játékban.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.02.04. 14:51:01

Suarez a meccsek kb 70-80%át végigbénázza és időnként húz egy-egy olyan klasszis megoldást amiből ziccer,gól vagy gólpassz lesz. Egyelőre én ezt látom belőle.Az Alexis-Pedro duónál már most sokkal hasznosabb.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.04. 13:27:46

Pampalini írta: Nagyon örültem mikor idejött, tartom, hogy kiváló játékos, de 28 évesen (nem lesz 2 éve, hogy beilleszkedjen) aranycipősként és ilyen vételár mellett (amelyről persze nem ő tehet, de meg kellene hálálni)
Az, hogy ne iparkodna, hogy ezt "meghálálja", mindent megtesz. Az edzéseken -ha hihetünk a játékosoknak és az edzőknek- is maximálisan odateszi magát és a meccseken is feltűnő, hogy milyen bizonyítási vágy ég benne. (néha ez hathat szerintem negatívan).
Pampalini írta:a nehézségek ellenére is gyorsabb beilleszkedést várnék el, így természetes, hogy néhányan egy kissé hamarabb válunk türelmetlenné vele szemben.
Gyorsabb beilleszkedést! :shock: Lehet, hogy itt van szezon eleje óta, de össz-vissz 18 meccset játszott 3 sorozatban,és azokon se mindig végig vagy nem kezdőként. Ez nagyon kevés. Lehet, hogy itt van szezon eleje óta és a csapattal edz, de az nem ugyanaz, mintha végig játszott volna.
Amúgy meg inkább a bajnokságban lehet rá panasz. A kupában 3 meccsen 1 gól+2 assist, a Bl-ben pedig szintén 3 meccsen ez a stat 2/1. Ez pedig minden csak nem rossz.
Az ára pedig egy dolog. Olyan szinten elszabadultak az árak, hogy egy ilyen kaliberű játékosért 80 millió nem olyan eszeveszett összeg. Sőt.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.04. 11:18:30

Nem az a probléma, hogy ne lenne jó egy középcsatár, aki leköti a védőket, mert sokszor mondtam, hogy ez nagyon jó felállás. Annak idején voltak meccsek amikor Villa, vagy Alexis játszották ezt és igen jól. A probléma az, hogy ehhez nem kellett csilliárdokat elkölteni... tök jó hogy leköt 2 védőt 80 millióért
nyilván senki nem védené, ha ennyi lenne csak az erénye.
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.02.04. 08:43:06

Subinho írta:Nem az a probléma, hogy ne lenne jó egy középcsatár, aki leköti a védőket, mert sokszor mondtam, hogy ez nagyon jó felállás. Annak idején voltak meccsek amikor Villa, vagy Alexis játszották ezt és igen jól. A probléma az, hogy ehhez nem kellett csilliárdokat elkölteni... tök jó hogy leköt 2 védőt 80 millióért, aztán nézhetjük jövőre Douglast a jobb szélen... :-\
Én is így látom! Kétségtelenül leköti a védők figyelmét, de ez azért van, mert van egy kilencesünk, nem azért, mert Suárez az a bizonyos játékos.
A formajavulás inkább annak köszönhető, hogy Messinek és Neymarnak több a helye a szélen, így lendületesebben tudnak támadást vezetni.
Nagyon örültem mikor idejött, tartom, hogy kiváló játékos, de 28 évesen (nem lesz 2 éve, hogy beilleszkedjen) aranycipősként és ilyen vételár mellett (amelyről persze nem ő tehet, de meg kellene hálálni) a nehézségek ellenére is gyorsabb beilleszkedést várnék el, így természetes, hogy néhányan egy kissé hamarabb válunk türelmetlenné vele szemben.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.04. 06:47:35

Nem az a probléma, hogy ne lenne jó egy középcsatár, aki leköti a védőket, mert sokszor mondtam, hogy ez nagyon jó felállás. Annak idején voltak meccsek amikor Villa, vagy Alexis játszották ezt és igen jól. A probléma az, hogy ehhez nem kellett csilliárdokat elkölteni... tök jó hogy leköt 2 védőt 80 millióért, aztán nézhetjük jövőre Douglast a jobb szélen... :-\
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2015.02.03. 21:21:37

A lesekkel kapcsolatban meg: Az engem is idegesít sokszor. Kb. fele az "bénaság". A másik fele viszont abból adódik, hogy rengetegszer beindul (megpróbál kiugrani) és nem kapja időben a labdákat. Egyébként ennek meg megint van egy olyan másik oldala, hogy az ellenfélnek nem csak a rövidpasszos labdafelhozatalra kell figyelnie...Plusz elem ami variálja a játékunkat. Összességében ez a "gyenge" Suarez is annyira hasznos a barcanak, hogy az hihetetlen ( új taktikai elemek ergo kiismerhetetlenebb játék - kiugratások, befordulások, középső védők nem tudnak messiékre ész nélkül kizárni stb.)
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2015.02.03. 21:10:46

szszabolcs19 írta: De en azt mondom, hogy iden nelkule tuti sokkal szornyubb lenne a csapat jateka. Jo pelda erre, hogy amikor Messi vagy Neymar a szelrol befele cselez, akkor a ket kozepso vedo nem nagyon tud kilepni ra, mert ott van suarez, es a ket szelso vedo sem mehet nagyon befele, mert azonnal felfut Alba vagy Alves es kapja is a labdat amit visszatesz kozepre valamilyen formaban.
Ha nem lenne ott egy beallo Suarezunk, akkor a szelso tamadoinkra nagyon kizarnanak es igy maris rosszabb helyzetbol kellene golt lonunk. Lasd az elmult idenyt/eket.
tökigaz, de az a baj, hogy ilyen jellegű összefüggéseket itt a fórumon sok ember nem tud levenni. Én is azt mondom ez a gólínségben szenvedő Suarez rengeteget tesz hozzá már most a játékhoz. De a többség csak a kihagyott helyzetekig, meg a rossz labdakezelésekig jut. (tipikus első éves Neymar szindróma - és látjuk mi lett belőle)
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2015.02.03. 20:59:08

Ha mellette legalább annyit dolgoznának meccsközben mint ő akkor igen nekik is elnézném.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.03. 20:35:39

Srácok azért a Suárez védők felé lenne egy olyan kérdésem hogy ha Luis helytt Munir, Sandro vagy Pedro csinálná csontra ugyan azt mint Luis akkor ők is jók lennének?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.03. 19:42:01

csababarca írta: teljesen mindegy,hogy mi, a probléma jelen van, ezért megilleti a kritika.
És az egész "vita" itt a topicban innen indult,hogy néhányan kritikát mertünk megfogalmazni a helyzetkihasználására, majd jöttek a terelések,hogy másban pedig milyen jó, stb, amikor ezekről nem mondtunk negatívat, sőt.

El vagy tévedve. Nem abból alakult ki "vita", hogy kritikát fogalmaztak meg a helyzetkihasználására. Ebben szinte mindenki egyetért. Ha visszaolvasod a hozzászólásaimat én is leírtam, hogy ez nagyon gyenge tőle és ebben nagyon fejlődnie kell.
Amiben itt leginkább elindult a pro és kontra azok teljesen másból indultak ki, és én inkább megfordítanám. Ha valaki pozitívat mert írni inkább arra ugrottak.
Végülis teljesen mindegy. A legegyszerűbb, ha elkezd gólokat lövöldözni és mindenkinek egy lesz a véleménye. :D
Forca Barca!!!!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2015.02.03. 19:13:32

Nagy várakozással figyelem Suarez "beilleszkedését".Szerintem túl sokat adtunk érte, nem játszhatott hónapokig,s lassan azt kell belátnom, hogy illeszkedése bár nagyon akar nehezen sikerül.(bár tévednék!!!)Eszembe jut Hofi : "Tud zongorázni? --- És ha megfizetem?"
Mintha a saját játékosasaink jobban levennék a lasztit,pontosabban passzolnának, figyelnek ne legyenek állandó lesen stb stb.
Szóval türelmes ember vagyok, s tudom a türelem rózsát terem.De a rózsabokor már óriási!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.02.03. 18:31:48

lui1698 írta: neki az lenne prioritás, hogy 5 méterről vagy 10-ről verje be a helyzeteit, mint Woodman egy vörösnek.
:lol: :lol:
Rátapintottál a lényegre :mrgreen:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2015.02.03. 18:24:55

Szerintem a legnagyobb probléma Suarezzel, hogy az önbizalma nincs még teljesen a helyén. Tudni kell, hogy a futballban ez egy óriási tényező. Én a szerencsétlenkedését egy az egyben ennek tudom be, mivel láthattuk, hogy Liverpoolban azt csinált a labdával amit akart. Tehát biztos, hogy nem a képességekben van a hiba. Amint eljön az a pont, hogy teljesen megnyugszik és elfogadva érzi magát a csapatban, be fog indulni. Így is jönnek tőle rendszeresen zseniális megoldások és meglátások. Az hogy ez nem állandó és hibákkal tüzdelt a játéka, csak annak tudtható be, hogy fejben nincs még ott. Én szinte biztos vagyok benne, hogy jön egy töréspont és onnantól kezdve a hibáinak a száma redukálódik. Remélhetőleg onnantól kezdve az MSN támadótrió méltó vetélytársa lesz az Eto'o, Henry, Messi féle tridentének. :twisted:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.03. 18:11:48

Megmondom őszintén, szerintem azt látjuk, amit már sokakkal kapcsolatban: a mi támadóinkal senki sem érhet fel technikailag, soha. Suarez csilloghatott a PL-ben, az egy favágó liga a spanyolhoz képest.

A fontosabb dolgok szerintem a következők:

- nem jön a gól, leginkább azért mert lesen van, nem tud labdát kezelni és lassú, nem pedig azért, mert pechje van.
- a képességei bizonyos korlátokkal, de nyilvánvalóan megvannak, nem véletlen a sok gólpassz, némelyik kifejezetten szép munka
- közel sem ért annyi pénzt, amennyiért vettük
- bőven megtartható, mert jobb mint Pedro és a hasonlók, akikkel az utóbbi időben szórakoztunk, ezen felül komoly fizikai méreteivel és a hírével még mindig nagy tekintélye van, védőket köt le, területeket nyit a jelenlétével Messinek, Neymarnak..

Összességében nemtudom, hogy mennyire vagyok jó véleménnyel róla, nem igazán. De úgy látom, hogy még így is hasznosabb a csapat számára, mint legtöbben az elmúlt években a posztján. Eddig legalábbis.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.03. 17:51:07

Mindenkinek.
Jó játékos, biztosan nem felejtett el gólt lőni, csak valahogy most nem jön. Majd jönni fog.
De, azért a kritikusokat is megértem. Nem volt olcsó a srác 81 millába került, ennyi pénzért elvárható egy kicsivel nagyobb "szerencse is" a kapuelőtt főleg, ahogy a Poolban játszott. A tavasz majd választ ad mindenre, csak remélni tudom, hogy megérte a pénzét. Egyébként látszik rajta, hogy mindent megtenne a gólért, lehet ez a probléma.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.03. 17:45:23

mess2009 írta:és ha figyelsz láthatod hogy a kapott lasztik olyan szituban találják amikor valaki, vagy valakik loholnak a nyakán, nyomják, tapossák...stb. ezek nem csak!! sima kihagyások hanem un. szorongatott helyzetek és a megítélésük (nálam ) nem ugyanaz.
Mondjuk a profi fociban egy top csatár pont azért top, mert akkor is képes betalálni, ha nyomás alatt van. Ha üresen hagynának még én is belőnék 10-ből 6-ot legalább, mert van időm gondolkozni meg úgy helyezkedni, tologatni ahogy akarom.. :D De a mai gyors, lüktető fociban ilyenre nincs idő, ösztönből kell beverni pillanatnyi gondolkozási idő alatt.

Az utolsó mondattal meg részben egyetértek, de azért ajtó-ablak szitukat is kihagyott.. Pl:
https://www.youtube.com/watch?v=UGrJcLapxQ0
https://www.youtube.com/watch?v=-KaVAYWmjmI

De amúgy tényleg túl van kicsit pörgetve a téma, a helyzetkihasználás a fő probléma vele, emiatt egyre görcsösebb, és ezért mezőnyben is egyre többet hibázik. De azért közel sem 10-ből 9 labdát nem tud levenni, Mihu már enyhén túlzásokba esel vele szemben szerintem, kb semmi jóra nem emlékszel Suárezzel kapcsolatban az írásaid alapján, csak a rosszakra..
shutterisland írta:azért kérdeztem, mert szerintem alapvető véleménykülönbség-forrás köztünk az is, hogy nálam (bár beszélhetnék a többség nevében) a gólpasszok kompenzálják a relatíve kevés gólját, mert általánosságban hasonlóan fontosak egy gól szerepében.
Valahogy így gondolom én is, Villarreal ellen is komoly szerepe volt a fordításban, szóval annak ellenére, hogy nem lő annyi gólt, a meccsek végkimenetelét így is sokszor befolyásolja a villanásaival. Természetesen én is azt várom, hogy idővel javuljon a helyzetkihasználása is, és még jobb legyen, de most se mondanám rossznak.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.03. 17:43:23

shutterisland írta:még egy utolsó kérdés, ez csak a gól és gólpasszok fontosságának vonatkozása miatt érdekel.

van 5 gólja, 11 gólpassza, na most ha lenne neki 11 gólja és 5 gólpassza, akkor akik keveslik a góljait, azok elégedettek lennének, vagy szóvá lenne téve, hogy nincs elég assziszt ?

csak azért kérdezem, mert számomra közel egyenértékű a kettő, mert van, mikor a gól a mestermű, de van, mikor a gólpassz.
Ahogy látom többször leírták azok, akik kritizálják a teljesítményét, hogy azzal nincs gondjuk, sőt nagyon jó hogy kiszolgálásban jeleskedik, de neki az lenne prioritás, hogy 5 méterről vagy 10-ről verje be a helyzeteit, mint Woodman egy vörösnek. Ha teszem azt Masch adott volna eddig 10 asszisztot, de minden meccsen kapnánk róla egy gólt ugyan úgy elégedetlenek lennénk a munkájával, pedig, hát ő micsoda statokat hozott össze.

Én írtam már, hogy Pool-i teljesítményéhez képest, számomra érthetetlen amit itt produkál, mert mintha önmaga paródiája lenne a gyerek. A vörösöknél tényleg szétszedett egyedül komplett védelmeket, meg olyan gólokat vert, hogy az állam átütötte a padlót, és nem 5-ről, hanem 25-ről. Vagy épp 40-ről: http://youtu.be/EjPvIoz5HzU" target="_blank

Van egy olyan érzésem, hogy még az egójával lehetnek gondok. Úgy gondolom, hogy egy nagyon nagy egyéniség a fickó, elég nagy arcú és szerintem azért hozzá van/volt szokva, hogy az előző csapataiban hosszú évekig ő volt az istenkirály és gyakorlatilag szétrobbant az önbizalomtól. Ebből fakadóan meg mert húzni olyan dolgokat, amik arra a szintre emelték ahol volt, és ahová vissza is térhet majd nálunk is, én legalább is nagyon remélem.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.03. 17:42:42

azért kérdeztem, mert szerintem alapvető véleménykülönbség-forrás köztünk az is, hogy nálam (bár beszélhetnék a többség nevében) a gólpasszok kompenzálják a relatíve kevés gólját, mert általánosságban hasonlóan fontosak egy gól szerepében.

mindegy, szerintem is túl van tárgyalva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 17:38:07

shutterisland írta:még egy utolsó kérdés, ez csak a gól és gólpasszok fontosságának vonatkozása miatt érdekel.

van 5 gólja, 11 gólpassza, na most ha lenne neki 11 gólja és 5 gólpassza, akkor akik keveslik a góljait, azok elégedettek lennének, vagy szóvá lenne téve, hogy nincs elég assziszt ?

csak azért kérdezem, mert számomra közel egyenértékű a kettő, mert van, mikor a gól a mestermű, de van, mikor a gólpassz.

De nincs neki.
Ez most olyan,hogy ha Pedro lőne 30 gólokat akkor alapkezdő lehetne,de nem lő, nem az. Fikció,feltételezés.
Plusz nincs összefüggés aközött,hogy ha több gólja lenne,akkor kevesebb gólpassz jönne tőle.

Mindegy,túl van ez beszélve, tavaszra lendüljön be a helyzetkihasználása, ne kelljen majd a rangadókon elővenni emiatt. Ha hozza amit az AtMa elleni bajnokin, akkor nem lesz egy rossz szavam se. (gól is jött,jó passzok, játékban volt..)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.03. 17:36:47

shutterisland írta:még egy utolsó kérdés, ez csak a gól és gólpasszok fontosságának vonatkozása miatt érdekel.

van 5 gólja, 11 gólpassza, na most ha lenne neki 11 gólja és 5 gólpassza, akkor akik keveslik a góljait, azok elégedettek lennének, vagy szóvá lenne téve, hogy nincs elég assziszt ?

csak azért kérdezem, mert számomra közel egyenértékű a kettő, mert van, mikor a gól a mestermű, de van, mikor a gólpassz.
Egy csatárnál a gól fontosabb, szóval igen.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.03. 17:28:50

Chino írta:
mess2009 írta: ezt azért kérdezem, mert egyáltalán nem látok még törekvést sem arra, hogy tömnék lasztival pedig a gólokhoz bizony ziccerek kellenek, kinek több kinek kevesebb.... talán ez is segíthetne.

Akkor nem tudom mit nézel, mert pont ez a gond vele, hogy kapja a gólpassz értékű labdákat, de nem tudja azokat értékesíteni, legalábbis nagyon kis százalékban.
akkor most elmondom: valószínű ugyanazt amit te, csak másképp látom. miután leírtam, hogy én sem azt kaptam eddig tőle amit vártam, igazából csak azokat a torz látásmódokat igyekszem árnyalni amit pl. te is képviselsz ebben a dologban. nem csak Suarez nem értékesíti a gólpassz értékű lasztikat!!!! és ha figyelsz láthatod hogy a kapott lasztik olyan szituban találják amikor valaki, vagy valakik loholnak a nyakán, nyomják, tapossák...stb. ezek nem csak!! sima kihagyások hanem un. szorongatott helyzetek és a megítélésük (nálam ) nem ugyanaz.
Válasz küldése