FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.12.14. 11:53:16

egyertelmuen pique
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.12.14. 11:11:10

Ha Masche tényleg távozik már a télen, ti kit választanátok 4. csapatkapitánynak?
A Sport Piqué, Robi és Umtiti nevét dobta fel. Ha nem csak két éve lenne itt, én simán Umtitit mondanám. :D
Szerintem Piqué lesz, de neki nem adnám oda. Fontos személyiség távozhat A Kisfőnök eligazolásával, nem véletlen kapta ezt a becenevet. Évről-évre távoznak az ilyen emberek az öltözőből sajnos..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 13:51:01

Cestus írta:Előző szezonban: Barca-Malaga és Barca-Juve
És tényleg, pedig nekem nem rémlett.
Na mindegy, az biztos, hogy ilyen rövid időn belül nem gyakran játszunk 0-0-át kétszer is. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.23. 13:42:49

Előző szezonban: Barca-Malaga és Barca-Juve
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 13:30:40

csababarca írta:
S.Agüero írta:Mikor volt ilyen utoljára, hogy egy szezonon belül két döntetlent is játszunk? :)
hát minden szezonbanjátszunk több döntetlent is, vagy mire vonatkozott a kérdés? BL-re?
Jaj, azt elfelejtettem odaírni, hogy gólnélkülit. :D Tehát egy szezonon belül többször mikor játszottunk 0-0-át utoljára? :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.23. 13:19:26

S.Agüero írta:Mikor volt ilyen utoljára, hogy egy szezonon belül két döntetlent is játszunk? :)
hát minden szezonbanjátszunk több döntetlent is, vagy mire vonatkozott a kérdés? BL-re?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 13:14:26

Mikor volt ilyen utoljára, hogy egy szezonon belül két döntetlent is játszunk? :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.23. 10:07:37

Én csak Messit ültetném le a padra, a többiek jól tolják. :)
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 09:14:43

Jövőhéten Murcia, két hét múlva Sporting lesz az ellenél a NC-ban hétközben, mindkét meccs tét nélküli, szépen lehet pihentetni szerencsére a Ligára. :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.15. 20:00:48

csababarca írta: Na Samper most boldog lehet akkor.
Nem Thiago Messire számítok, hanem Alenara, Cucurellara, O. Busquetsre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.15. 19:49:02

Tromort77 írta:Messi után Alba és a Paulinho család is bejelentette, hogy jön a gyerek.
Valverde hosszú távra tervez és már az utánpótlást sürgeti, vagy mi? :D
Na Samper most boldog lehet akkor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tromort77

2017.10.15. 19:28:03

Messi után Alba és a Paulinho család is bejelentette, hogy jön a gyerek.
Valverde hosszú távra tervez és már az utánpótlást sürgeti, vagy mi? :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.09. 10:11:42

MQuCsabi írta:Komolyan recrea, ahogy fogalmazol, mindig legördül egy könnycsepp a szemem sarkából a gyönyörtől ;) :D

Top3 kb annyira lehetetlen egy ilyen történelemből kiemelni, mint, amikor filmnél kérnek hasonlót.

Én nagyon kevés régi meccset néztem, szóval őket nem tudom megítélni, de Ininél tény, hogy nem sok nagyobb művész fordult meg futball pályán.
A középső mondattal nagyon egyet tudok érteni. Egyrészt baromi szubjektív, másrészt baromi összetett dolog. Ha a futball tudást nézzük, akkor pl. Ronaldinhonak igenis helye van a top3-ban. Azt a focit, amit ő tolt az egész futballtörténelemben egyedülálló. Csak hát tudjuk mi lett vele.
Ha azt, hogy ki tett többet a klubért vagy ki az igazi ikon, akkor Puyol is nagyon előkelő helyen van. Számtalan aspektusból áll egy ilyen.
Abban is egyetértek, hogy Kubalát és hasonlókat nem igazán lehet idevenni. Még egy videot se látni róla. Marad a wikipédia meg hasonlók. Ez alapján megítélni lehetetlen. De az idő is nagyon sok dolgot megszépít. Nyakamat teszem rá, hogy húsz év múlva 10-ből legalább nyolc ember Messit tartja majd a a történelem legjobbjának. Most például rengetegen Ronaldot előbbre vennék mint Messit, ha még aktív lenne már távolról sem venném biztosra.
Inkább kedvencekről lehet itt beszélni.
Nálam például Rivaldo és Ini az, aki a szűk elitben van, ha azt veszem, hogy kik voltak számomra a legnagyobb hatással. Rengeteg ember pl. biztos Ronaldot, Stoitchkovot vagy Romáriót stb. mondaná, ha a relatíve közelmúltat nézzük, amikor teljes meccseket vagy hétről-hétre összefoglalókat lehetett látni a TV-ben.
A Modric-Ini párhuzam is elég necces. Ha objektíven is próbálom szemlélni, Ini egyértelmnűen a horvát előtt van. Azért ő 10 éve a legmagasabb szinten focizik, míg Modric igazából az útóbbi 5-6 évben érett be. Olyan elegancia, kreativitás van benne, ami a horvátnál nyomokban fedezhető csak fel. Emellett nem is igazán egy poszton játszanak. Ini sokkal direktebb, tzámadóbb szerepkörben, míg Modric inkább mélységben. De hát kinek a pap, kinek a paplan.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.07. 22:19:09

Ini életfogytja örvendetes - de nem ok arra, hogy ne keressük az utódát. És házon belül aligha fogjuk megtalálni. Az se baj, ha a következő irányítónk erőszakosabb játékos lesz, mint Ini.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.07. 21:44:39

Modricra azért irtam hogy "sőt", mert ahogy te is irtad nagyjából ugyanazt tudják de Iniesta mégis nagyobb hypeot kap + a horvát stílusa látványosabb, gyorsabb, védekezésbe tobbet ad de van amibe Iniesta veri.
Van, amiben Ini veri? :D Az kemény. Ini 10 éve top5 középpályás, de Modricot elé helyezed.
Ini a nagy, fontos meccseken a hátára tudja venni a csapatot, gól-gólpasszal is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.07. 21:41:19

Egy valamiben biztosan veri Iniesta, ebben igazad van. Focinak hívják.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.10.07. 21:10:43

Ez olyan hogy itt valaki azt írta hogy Puyol a legnagyobb jatekos a klub történetében. Nalam jobban senki nem szerette/tisztelte az öreget, de ha reálisan nézem akkor jatektudasba sokan megelőznék, pedig ő is nyilván nagyon jo védő volt.
Ha csak a védőket nézzük, akkor szerintem nem túlzás a legnagyobbnak nevezni, talán technikásabb, ügyesebb volt nála, de ezt a személyiségével, mentalitásával bőségesen kompenzálta. A sötét korszakban kb. egyedül tartotta a lelket a védelmünkben.

Modric pedig remek játékos, de én a fénykorában lévő Iniestát magasan elé helyezném. A horvát ráadásul elég későn érett be, Ini viszont egy évtizedet lehúzott a legmagasabb szinten.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.07. 20:58:10

Gondoltam hogy úgy járok ezzel a mondattal mint Bruce Willis amikor bement a gettóba "I hate niggers" felirattal. :D
Eleget éltettem már Iniestát a topicjaban hogy rálehessen jonni hogy nagy kedvencem. Egyértelműen klublegenda, jelenleg a csapatkapitányuk és talán a második legjobb játékosunk.
Csak arra akartam kilyukadni hogy vele kapcsolatban is sokszor az van mint Ronaldinhoval, hogy néha kicsit túlzásokba esnek páran. Mondom, hatalmas jatekos, de én azért emlékszem arra amikor esélye se volt bekerülni Deco vagy Xavi mellé, amikor nagyon látványosan szenvedett a balszélen, meg amikor Enrique elso félévében csak a neve tartotta bent a csapatban, és akkor arról nem beszéltünk hogy milyen sokat sérült.
Ezeket nem azért írom le, mert fikázni akarom de amikor valaki élből rávágja hogy "Iniesta, a legnagyobb" az nyilván nem igaz.
Modricra azért irtam hogy "sőt", mert ahogy te is irtad nagyjából ugyanazt tudják de Iniesta mégis nagyobb hypeot kap + a horvát stílusa látványosabb, gyorsabb, védekezésbe tobbet ad de van amibe Iniesta veri.

Ez olyan hogy itt valaki azt írta hogy Puyol a legnagyobb jatekos a klub történetében. Nalam jobban senki nem szerette/tisztelte az öreget, de ha reálisan nézem akkor jatektudasba sokan megelőznék, pedig ő is nyilván nagyon jo védő volt.

Vagy amikor R10rol szó esik akkor mindenki könnyes szemmel megjegyzi, hogy neki Messi vagy CR még a cipőjét se köthette volna be. Én miatta lettem barcás, fiatalon ő volt nekem a megváltó de most már így utólag objektíven abszolut megértem hogy Miert nem merül fel a neve soha, amikor a valaha volt legjobbakról beszélnek.

Egyébként az all time szerződésnek orulok, mert megérdemli, másrészt egy pályán nagyon jol látó jatekos és nyilatkozatai, viselkedése alapján intelligens embernek tűnik. Edzőként/stábtagként stb. biztos hogy csak adni tud a klubnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.07. 17:33:45

MQuCsabi írta:Komolyan recrea, ahogy fogalmazol, mindig legördül egy könnycsepp a szemem sarkából a gyönyörtől ;) :D
Véletlen egybeesés lenne, h ezt pont akkor írod, amikor pálinkafőzési időszak végén járunk? :D
visca el barca írta:azt tudjuk h szerinted minden poszton jobb a real, nem kell mindenkinél leírni
Ráadásul még szebbek is.

https://vimeo.com/44590752" target="_blank

Sztem élete egyik legjobb meccse...majd szóljon már valaki, ha Modric így eteti a betömörülő eb döntős olasz védelmet.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.10.07. 15:53:23

Mondjuk azt nem tudom, mikor Barcás viszonylatban a klub top 3 alakjáról van szó, hogy jön ide Modric. :D

Amúgy teljesen más típusú középpályások, értelmetlen összehasonlítani. Modric egy a mélységi kp-s, egy precíz gépezet, ha már Barcás referencia kell, akkor inkább Xavi. Iniesta egy művész, egy született zseni, Messi mellett a korszak egyik legtechnikásabb és legzseniálisabb játékosa. Statisztikai adatok nem támasztják alá, hogy a legjobbak között lenne, de nála nem ez alapján kell ítélni, hanem látni kell. Aki látta az elmúlt 10 év Barca meccseit, az valószínűleg érti, miért a valaha volt egyik legnagyobb egy Barcelona szurkolónak.

Bár gyűlölök toplistákat és sorrendeket állítani, nálam a Top 3 Barcelona játékos a klubnak azon szakaszában, amit én is megéltem és aktívan követtem, az Puyol, Messi és Iniesta. De elég fájdalmas mindössze 3 embert kiemelni, mikor ott van még Xavi, Ronaldinho,, Rivaldo, és még lehetne sorolni egy párat.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.07. 15:47:03

Nero. írta:Szerintem egy Modric tudja azt amit Iniesta, sot... De ezert egy barcas forumon megkoveznek.
A sőt részt mondjuk kifejthetnéd, de azzal egyetértek, hogy Modric Ini mellett a legjobb ebben a szerepkörben jelenleg. De azért ne feledjük, hogy Ini már 2006-ban is lerakta a névjegyét, majdnem minden döntőben - is - a legjobbak között volt - BL, EB és VB döntő legjobb játékosának is választották már elég nívós társak mellett -, eszméletlen sokoldalú, taktikailag top, technikailag szintén, amit lehet azt tudja a játékról, ilyen sokoldalú középpályásunk nemigen lesz egyhamar.

Egyedül a gólokat lehet felhozni ellene, de ott meg pl Modric se túl kiemelkedő, ellenben Ini nem egy emlékezetes és fontos gólt lőtt már. Arról nem is beszélve amit recrea is írt, hogy mindezek mellett esztétikailag is talán a legnagyobb élvezetet nyújtja - élőben meg főleg.

Azért nem a két szép szeme miatt a "példaképe" rengeteg aktív focistának a posztján,a legszűkebb elitből is - és nem, nem csak azoknak, akik ide igazolnak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.07. 15:20:42

Nero. írta:Szerintem egy Modric tudja azt amit Iniesta, sot... De ezert egy barcas forumon megkoveznek.
azt tudjuk h szerinted minden poszton jobb a real, nem kell mindenkinél leírni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2017.10.07. 15:03:17

Nero. írta:Szerintem egy Modric tudja azt amit Iniesta, sot... De ezert egy barcas forumon megkoveznek.
erről két dolog jutott eszembe:
1.: lol, rofl, lmfao
2.: "polkorrektség" (gyk: csak a szokásos nérós kamu polkorrektség, azért az idézőjel)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.07. 14:54:01

Szerintem egy Modric tudja azt amit Iniesta, sot... De ezert egy barcas forumon megkoveznek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.07. 14:48:56

Komolyan recrea, ahogy fogalmazol, mindig legördül egy könnycsepp a szemem sarkából a gyönyörtől ;) :D

Top3 kb annyira lehetetlen egy ilyen történelemből kiemelni, mint, amikor filmnél kérnek hasonlót.

Én nagyon kevés régi meccset néztem, szóval őket nem tudom megítélni, de Ininél tény, hogy nem sok nagyobb művész fordult meg futball pályán.
Kép
Lezárt