Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.18. 21:30:59

Teljesen hihetetlen a srác. Azt hagyjuk is, hogy 17 éves.
De hogy a semmiből jön, van kb 3 meccse összesen, és minden meccsen a csapat egyik legjobbja...

Ma meg félpályás szólógól, sorsdöntő kényszerítő ÉS gólpassz, és amúgy nemtom mennyinél állhatott meg... 15 lefutott kilométer? Nem úgy van, hogy amikor egy meccsen valaki egészen kiugróan sokat fut a többiekhez képest, akkor szokta elérni a 11-12 km-t ?

Csak pislogok rajta, mert Pedri meg Fati tini teljesítményei után azt hittem, hogy már nem lesz jobb. Szerintem most van, és nem igazán érzem úgy, hogy csak egy átvonuló dolog lenne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.13. 21:44:15

davi10 írta:
2021.12.13. 19:09:26
Szerintem azért Araujo szerződése égetőbb lenne. De szerintem most Dembele-vel szenvednek, hogy legyen vagy hosszabbítás vagy vevő.

Én valószínűleg a kisebbség vagyok, abszolut nem vagyok elájulva Gavi-tól. Volt 1-2 jó meccse, és tényleg teper (ahogy azt egy 17 évesnek kell is), de ha valaki bejelentkezne érte mondjuk 60-ért, én elengedném.

Nico nálam jóval magasabban van.
Legutóbb amit olvastam, hogy le akarják zárni mindkettejük igazolását még az idei év végéig. Most még Dembélé ügyét csűrik-csavarják. Nem hiszem, hogy el akarna menni, a megnyilvánulásai, viselkedése nem ezt tükrözi.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6718
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.13. 19:09:26

Szerintem azért Araujo szerződése égetőbb lenne. De szerintem most Dembele-vel szenvednek, hogy legyen vagy hosszabbítás vagy vevő.

Én valószínűleg a kisebbség vagyok, abszolut nem vagyok elájulva Gavi-tól. Volt 1-2 jó meccse, és tényleg teper (ahogy azt egy 17 évesnek kell is), de ha valaki bejelentkezne érte mondjuk 60-ért, én elengedném.

Nico nálam jóval magasabban van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2021.12.13. 18:23:01

Tudhatunk már valamit a Gavi hosszabbításával kapcsolatosan?, mert egy csomó helyen olvastam, hogy ugrásra készen állnak Europa nagy csapatai, a "megakadt"(?) tárgyalások miatt.
A transfermarkt.com alapján a kontraktusa 2023. Jun 30.-ig érvényes, szóval jó lenne mielőbb vele is aláíratni azt az 5 éves szerződést.
Én személy szerint többet látok benne mint a Golden Boy Pedriben. Brutális amit 17 évesen lehoz a mezőnyben munkabírás és akarás tekintetében, mindegy h. La Liga, BL, vagy csak egy barátságos meccs.
Képessége, játéktudása pedig az élt kora ellenére már megkérdőjelezhetetlen, és ha elkerülik a sérülések, Xavi szárnyai alatt fejlődve, a középpályánk alap pillérévé nőheti ki magát.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.11.24. 10:06:56

sansz írta:
2021.11.24. 00:48:03
Tudom,hogy a többség még szerelmes belé,de ha sok ilyen nulla gólos meccs lesz,akkor azért majd el kell gondolkozni azon,hogy kinek kéne helyzetet kialakítania és gólt lőnie. Depay a válogatottban elég jól termel amúgy. Tudom,hogy nem teljesen fair Dembeléhez hasonlítani Gaviékat, mert előbbi mégiscsak csatár, de a mai fociban egy jó támadó középpályásnak igenis kéne ennyit villantania,hogy bevállalja 16os előtt is a cselt és ha van lehetőség,akkor veszélyeztet.
Az egész spanyol foci nekem úgy tűnik,mintha ontaná az ügyes,hajtós srácokat, az utolsó előtti passzig minden oké. Azok az emberek viszont hiányoznak,akik utolsó passzig és gólig is eljutnak.
Ebben tök igazad van, de nem gondolnám viszont, hogy ez pl. Gavi hibája. Egyszerűen hiányzik ez a profil a keretből, meg gondolom nem is ezt nyomatják a srácoknak a Masián. Tegnap Pedrinél is pedzegettük ezt, mert nála is sokan felhozzák kritikának, hogy alibizik. Az alapvető kérdés szerintem az, hogy fel tudnak-e annyira bátorodni ezek a srácok, hogy merjenek cselezni/lőni/rizikót vállalni a biztonsági passzokon túl vagy egyszerűen nem ilyen típusú játékosok. Pedrinél van esély rá szerintem, hogy veszélyesebbé válik a kapura idővel, de Gavinál én nem látom ezt a fajta kreativitást. Tök ügyes, melózik kifulladásig, ahogy te is írod, de nem is gondolom, hogy az ő szerepe lenne kulcspasszokat adni. De kell ilyen ember is a csapatba, sem nem tőle várnám a helyzetek megteremtését. Persze örülök, ha majd rám cáfol.

A másik gond ugye, hogy jelenleg nem is nagyon van kinek osztogatni, de persze ettől függetlenül vállalkozhatnának többet, mert pl. lőni csak tudnak kapura.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.24. 08:55:50

davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
:lol: :lol: Igen, eleinte kicsit hűbeleBalázs módjára tolta, de szerintem is nagyon ügyes.

Azt nem kéne sok embernek elfelejtenie még mindig a korát. 17 éves, normál esetben neki is meg Niconak is szépen lassan kéne beépülnie. Xavi, Iniesta meg sokan mások 21-22 évesen is 30 perceket, 1 félidőket, sérülések, pihentetések miatt játszottak csak egész meccseket. A korához és a rutinjához viszonyítva nagyon tehetséges, de Pedri esetéből tanulván, egyértelmű, hogy nem normális ennyi idősen agyonjátszatni, de Xavi biztos megtalálja az egyensúlyt. Ami égető lenne inkább, az Busquets helyére találni valakit, mert kell egy csere a posztjára, ha hátravonjuk FDJ-t, sajnos többet vesztünk a támadásokban, mint amennyit nyerünk a védekezésben, meg am is, nem az a posztja.

Gavi, nálam egy Koke típusú játékos, nem tudom milyenné fejlődhet, de egy playmaker hiányzik a csapatból nagyon. A Nico-Gavi-Pedri-FDJ egy erős 4-es, de kell egy vkp is hozzájuk, mint anno Yaya, esetleg egy mostani Kessie, de ha azt nézem, hogy egyik se egy szervező kp, akkor meg sokan vannak. Ebből a négyesből bármelyik 2 játszik egymás mellett vagy akár 3, örökké azt érzem, mintha 2-3 Xavival állnánk fel vagy Keitával.
Kép
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.11.24. 01:16:22

sansz írta:
2021.11.24. 00:48:03
Azt aláírom,hogy több ésszel játszik mostanában, de ez a nagy Gavi-közimádat szerintem csak a látványos hajtásnak szól.
Ugyanaz,mint amikor Puig beesett a Valverde által elpuhított, lassú játékot erőltető unalom közé a maga ösztönös, vad lazaságával. Élesen kitűnt ott, de abban a csapatban,ahol már volt hajtás, és Valverde után azért már volt,egyből kevésbé tűnt ki.

Én Pedri játékát jobban kedvelem, egyértelműen jobban lát a pályán,okosabb játékos, eleganciában nekem tisztára Xavi.
Gavi kiteszi a szívét,mindig mutatja magát és sokat passzol, rengeteget melózik. Én úgy gondolom, hogy kevés támadóval rendelkező csapatban ez látványos, de kevés. Egy ilyen csapatban én azt várnám el a támadó középpályásoktól, hogy ne csak valami biztonságos zónában merjenek cselezni,hanem bontsák meg a védelmet(ahogy Dembelé), támadják a kaput,érezzék azt az ellenfelek,hogy bárki tud gólt lőni. Lássanak jól a pályán, merjenek kockázatosabban passzolni,kiugratni(erre érdemben csak Pedri és Busi képes néha). Ezek nem csak Gavinál hiányoznak,hanem egy-egy részt kivéve a teljes középpályáról.
Tudom,hogy a többség még szerelmes belé,de ha sok ilyen nulla gólos meccs lesz,akkor azért majd el kell gondolkozni azon,hogy kinek kéne helyzetet kialakítania és gólt lőnie. Depay a válogatottban elég jól termel amúgy. Tudom,hogy nem teljesen fair Dembeléhez hasonlítani Gaviékat, mert előbbi mégiscsak csatár, de a mai fociban egy jó támadó középpályásnak igenis kéne ennyit villantania,hogy bevállalja 16os előtt is a cselt és ha van lehetőség,akkor veszélyeztet.
Az egész spanyol foci nekem úgy tűnik,mintha ontaná az ügyes,hajtós srácokat, az utolsó előtti passzig minden oké. Azok az emberek viszont hiányoznak,akik utolsó passzig és gólig is eljutnak.
Sok mindenben igazad van, de két dolog felett azért nem szabad átsiklani. 17 éves, ha a hype-ot lehámozom róla, azért érdemes helyén kezelni az elvárásokat egy ilyen sráccal szemben. Másrészt még így is kiemelkedő tud lenni (látványra/látszatra és statok alapján is). Iniesta sehol nem volt még ennyi idősen, még 22 évesen (2006, duplázós év) is csak a rotációban kapott helyet, a BL döntőn is csereként állt csak be.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.24. 00:48:03

Enrique írta:
2021.11.23. 23:47:00
davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Lassan 20 éve nézek Barca meccseket, de ilyen impact-et nem láttam még senkitől, mint amekkorát ő tud meccsről-meccsre - persze a korához képest. Eddig Pedribe voltam szerelmes, de Gavi lehet beelőzi.
Azt aláírom,hogy több ésszel játszik mostanában, de ez a nagy Gavi-közimádat szerintem csak a látványos hajtásnak szól.
Ugyanaz,mint amikor Puig beesett a Valverde által elpuhított, lassú játékot erőltető unalom közé a maga ösztönös, vad lazaságával. Élesen kitűnt ott, de abban a csapatban,ahol már volt hajtás, és Valverde után azért már volt,egyből kevésbé tűnt ki.

Én Pedri játékát jobban kedvelem, egyértelműen jobban lát a pályán,okosabb játékos, eleganciában nekem tisztára Xavi.
Gavi kiteszi a szívét,mindig mutatja magát és sokat passzol, rengeteget melózik. Én úgy gondolom, hogy kevés támadóval rendelkező csapatban ez látványos, de kevés. Egy ilyen csapatban én azt várnám el a támadó középpályásoktól, hogy ne csak valami biztonságos zónában merjenek cselezni,hanem bontsák meg a védelmet(ahogy Dembelé), támadják a kaput,érezzék azt az ellenfelek,hogy bárki tud gólt lőni. Lássanak jól a pályán, merjenek kockázatosabban passzolni,kiugratni(erre érdemben csak Pedri és Busi képes néha). Ezek nem csak Gavinál hiányoznak,hanem egy-egy részt kivéve a teljes középpályáról.
Tudom,hogy a többség még szerelmes belé,de ha sok ilyen nulla gólos meccs lesz,akkor azért majd el kell gondolkozni azon,hogy kinek kéne helyzetet kialakítania és gólt lőnie. Depay a válogatottban elég jól termel amúgy. Tudom,hogy nem teljesen fair Dembeléhez hasonlítani Gaviékat, mert előbbi mégiscsak csatár, de a mai fociban egy jó támadó középpályásnak igenis kéne ennyit villantania,hogy bevállalja 16os előtt is a cselt és ha van lehetőség,akkor veszélyeztet.
Az egész spanyol foci nekem úgy tűnik,mintha ontaná az ügyes,hajtós srácokat, az utolsó előtti passzig minden oké. Azok az emberek viszont hiányoznak,akik utolsó passzig és gólig is eljutnak.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.23. 23:53:44

Enrique írta:
2021.11.23. 23:47:00
davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Lassan 20 éve nézek Barca meccseket, de ilyen impact-et nem láttam még senkitől, mint amekkorát ő tud meccsről-meccsre - persze a korához képest. Eddig Pedribe voltam szerelmes, de Gavi lehet beelőzi.
Same in english!!!
Őrület a srác.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.11.23. 23:47:00

davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Lassan 20 éve nézek Barca meccseket, de ilyen impact-et nem láttam még senkitől, mint amekkorát ő tud meccsről-meccsre - persze a korához képest. Eddig Pedribe voltam szerelmes, de Gavi lehet beelőzi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6718
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.23. 23:09:10

Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7475
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.16. 09:09:37

grgly50 írta:
2021.11.16. 08:19:30
Félő, hogy például Gavit elviszi valaki tőlünk
Szerintem Xavi idehozatala emiatt is telitalálat. Ezek a fiatalok, akik rajta nőttek fel, ráadásul az ő játékát játsszák, szinte biztosra veszem, hogy nem AKARNAK elmenni innen egy jó darabig. Ha persze Xavi hosszabb távon bukna, más kérdés lenne. Remélem még tél előtt meglesz az új szerződése 500 milliós vagy 1 milliárdos kivásárlási záradékkal, és akkor már tényleg csak rajta és a klubon múlik. (Most asszem még csak 50M.)
Ha jól tudom, Niconál is hasonló a helyzet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.16. 08:19:30

brazilfan írta:
2021.11.15. 12:39:51
Lehet, hogy igazságtalanul, de Koemant merev edzőnek éreztem, az ő irányítása alatt néhány meccs kivételével nem nagyon volt lehetőség igazi játékra. Ezzel szemben tegnap olyan érzésem volt, hogy Gavi felszabadultan játszik, mint akinek megmondta az edző, hogy élvezze a játékot. És mintha a durva vagy túlbuzgó belemenésekről is sikerülne őt leszoktatni.
Örülök, hogy nálunk van.
Szerintem Koeman sok fiatalnak ártott a "pedagógiájával" Talán még időben sikerült kimenekíteni őket a kimondottan romboló szférából.
Félő, hogy például Gavit elviszi valaki tőlünk
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.16. 04:37:13

baas11 írta:
2021.11.15. 23:17:53
Kivancsi vagyok h egy Artur szintet tud túl tud-e majd ugrani ..
Azon már rég túl van :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.11.16. 01:36:31

baas11 írta:
2021.11.15. 23:17:53
Kivancsi vagyok h egy Artur szintet tud túl tud-e majd ugrani ..

Arthur semmit nem csinált se itt, se a Juveban, úgyhogy kérdésedre a válasz, igen.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.11.15. 23:17:53

Kivancsi vagyok h egy Artur szintet tud túl tud-e majd ugrani ..
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1124
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.11.15. 12:39:51

Lehet, hogy igazságtalanul, de Koemant merev edzőnek éreztem, az ő irányítása alatt néhány meccs kivételével nem nagyon volt lehetőség igazi játékra. Ezzel szemben tegnap olyan érzésem volt, hogy Gavi felszabadultan játszik, mint akinek megmondta az edző, hogy élvezze a játékot. És mintha a durva vagy túlbuzgó belemenésekről is sikerülne őt leszoktatni.
Örülök, hogy nálunk van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7475
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.15. 11:26:15

Chino írta:
2021.11.15. 11:08:14
Az, hogy visszaesett nagyban köszönhető, hogy az utóbbi meccseken milyen posztokon volt kénytelen játszani. Koeman rendszeresen betette jobb támadóba, ami látványosan nem feküdt neki, nem is csoda. Amikor a "helyén" volt rendre kiváló teljesítményt nyújtott. Ezeknek a fiataloknak talán pont Xavi a legmegfelelőbb edző, ráadásul bálványozzák is őt, nem hiszem, hogy elszállnának vagy bármilyen konfliktus alakulhatna ki.
Szerintem középen is visszaesett a játéka, ezalatt főleg az előrejátékot értem. Nem rossz lett szerintem sem, hanem csak szürke munkás, amit én annak az edzői utasításnak tulajdonítok be, ami nagyjából az egész csapattal ezt tette, de tényleg az sem kizárt, hogy kicsit hirtelen sok lett neki az egész, és bele kellett rázódnia. A szél nagyon nem feküdt neki valóban, az egész más kérdés, remélem ott sem kell többet játszania. De mindegy is, szerintem mostantól nálunk is hasonlót fogunk majd látni tőle, mint a válogatottnál, és öröm lesz majd nézni. :) Nagyon rermélem, hogy Nicoval sok percet kap majd együtt, nagyon érzik, és jól kis is egészítik egymást.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.15. 11:08:14

bence0330 írta:
2021.11.15. 08:41:35
Subinho írta:
2021.11.15. 06:33:19
De a legfontosabb ezekben a statisztikákban: előre felé játszott és előre passzolt, nem ácsorgott és oldalra/hátra passzolgatott. Volt ilyen is persze, de alapból azonnal az elöre játékot nyomta. Nem Messihez hasonlítanám, inkább Iniestához. Fantasztikus volt. Ha ezt folytatja, nagy kedvenc lesz Barcelonában és a válogatottban is.
Nekem is ő eddig a legközelebbi új iniesta, ha mindenképp hasonlítani akarja az ember valakihez. Megvan az a sebessége fejben is, ami nagyon keveseknek, ő a Masia és a Barca-DNS sava-borsa. Stabil, de ahhoz képest meg kreatív. Nyáron hozta utoljára ezt a játékot a felkészülési meccseken, ősszel egyre szürkébb focit játszott, vagy a taktikai elképzelés miatt, vagy mert túl sok volt neki fizikailag/mentálisan ez a hirtelen jött mélyvíz. De ha megint elkezd jobban előrefelé focizni, akkor itt egy igazi új csillagunk.
Nagyon kíváncsi vagyok, Xavi alatt mi jön ki belőle majd, mert könnyen lehet, hogy Nicoval kapott egy új (javított?) Busit, Gavival meg egy új Iniestát. Nálam most ő az a középpályáról, akit semmképp nem szabad eladni, akkor se, ha 100M-t ajánlanának érte.
Az, hogy visszaesett nagyban köszönhető, hogy az utóbbi meccseken milyen posztokon volt kénytelen játszani. Koeman rendszeresen betette jobb támadóba, ami látványosan nem feküdt neki, nem is csoda. Amikor a "helyén" volt rendre kiváló teljesítményt nyújtott. Ezeknek a fiataloknak talán pont Xavi a legmegfelelőbb edző, ráadásul bálványozzák is őt, nem hiszem, hogy elszállnának vagy bármilyen konfliktus alakulhatna ki.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.15. 10:13:21

na ez az amivel nagyon be tudok állni a "sodrásba"! őszintén: eddig nem igen értettem -nem láttam- igazán okot arra, hogy egy Spanyol válogatottban miért kell egy 17 éves gyereket nyomni. nos, a tegnapi meccsen megmutatta! mert ugye az rendben van, hogy egy mostani Barcában elfér de bizony ott volt a válogatottban is nem is akárhogy.
öröm nézni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7475
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.15. 08:41:35

Subinho írta:
2021.11.15. 06:33:19
De a legfontosabb ezekben a statisztikákban: előre felé játszott és előre passzolt, nem ácsorgott és oldalra/hátra passzolgatott. Volt ilyen is persze, de alapból azonnal az elöre játékot nyomta. Nem Messihez hasonlítanám, inkább Iniestához. Fantasztikus volt. Ha ezt folytatja, nagy kedvenc lesz Barcelonában és a válogatottban is.
Nekem is ő eddig a legközelebbi új iniesta, ha mindenképp hasonlítani akarja az ember valakihez. Megvan az a sebessége fejben is, ami nagyon keveseknek, ő a Masia és a Barca-DNS sava-borsa. Stabil, de ahhoz képest meg kreatív. Nyáron hozta utoljára ezt a játékot a felkészülési meccseken, ősszel egyre szürkébb focit játszott, vagy a taktikai elképzelés miatt, vagy mert túl sok volt neki fizikailag/mentálisan ez a hirtelen jött mélyvíz. De ha megint elkezd jobban előrefelé focizni, akkor itt egy igazi új csillagunk.
Nagyon kíváncsi vagyok, Xavi alatt mi jön ki belőle majd, mert könnyen lehet, hogy Nicoval kapott egy új (javított?) Busit, Gavival meg egy új Iniestát. Nálam most ő az a középpályáról, akit semmképp nem szabad eladni, akkor se, ha 100M-t ajánlanának érte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.15. 06:33:19

De a legfontosabb ezekben a statisztikákban: előre felé játszott és előre passzolt, nem ácsorgott és oldalra/hátra passzolgatott. Volt ilyen is persze, de alapból azonnal az elöre játékot nyomta. Nem Messihez hasonlítanám, inkább Iniestához. Fantasztikus volt. Ha ezt folytatja, nagy kedvenc lesz Barcelonában és a válogatottban is.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.11.14. 23:15:43

Subinho írta:
2021.11.14. 21:16:48
Gavi nagyot megy ma, jól játszik, bátran, előre!!!
Kivételesen tudtam meccset nézni, szenzációs volt.

- a támadók és a középpályások közül ő ért a legtöbbször labdába;
- 92%-kal passzolt (68/74), ami a szintén a legjobb volt védőket leszámítva - azaz Busquetsnél is jobb
- 2 kulcspassza volt (legtöbb spanyol oldalon)
- 5 sikeres csele volt (8-ből, de így is a legtöbb az egész(!) mezőnyben).
- 15 párharcából (földön) 10-et megnyert.

Kiraktam rövidhírbe is + fb-ra, és ott nem akartam nagy szavakat használni, de Messitől láttam ilyen durván domináns/meggyőző játékot "felnőtt" meccsen, amikor 2005 körül feltűnt, pl a Juventus elleni Gamper meccsen, aztán később 1x-1x, amikor beállt. De szerintem idősebb is volt ő már akkor, meg nem is kapott teljes meccseket.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.14. 21:16:48

Gavi nagyot megy ma, jól játszik, bátran, előre!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.10.08. 08:18:57

Csak le ne harapja a nyelvét egyszer! :)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Válasz küldése