Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.23. 16:28:41

Szerintem meg sokkal több helyzetet dolgozunk ki, amióta nem játszik. Ő egy két szék között a pad alá esős eset. Se nem igazán kreatív, se verőembernek nem igazán jó. Erősebbek vagyunk előrejátékban, ha nem ő van a pályán, védekező középpályásnak meg igazolnék egy oda való klasszist.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.23. 10:44:41

bence0330 írta:
2024.01.23. 09:46:03
Yokozuna írta:
2024.01.23. 09:39:52
Szerintem Gavi neve fel sem merült ezen a poszton, vagy én nem vettem észre. Rendszerint bal szélre kidobva, vagy valamelyik oldali középpályásként került a csapatba. Amikor Busi utódját keresték, szóba sem került lehetőségként, már csak alacsony termete miatt sem, meg irányító készsége is hagy némi kívánnivalót maga után. Erre a posztra jött Romeu és itt próbálgatja Xavi de Jongot nem nagy sikerrel.
Gránit jól érzi, hogy hiányzik a középpályás védekezés most a csapatból, én csak azt vitattam, hogy Gavi lenne az aki ezt a szerepkört betöltené. Pedig egyre több hozzászólásban előjön megváltóként a neve.
De melyik hozzászólásban? Nem találkoztam olyannal kb soha, ahol Gavit megváltóként emlegetnénk (kivéve 1-2 meccs, mint pl. a szuperkupa döntő, ahol objektíve magasan a legjobb játékos volt a pályán kb mindenben, de azt hadd érdemelje már meg... neki 3 gólpontot, legtöbb szerelést, legtöbb kulcspasszt kell összehozni, hogy elismerjék kb.) Tudnál ilyet mutatni? Lehet elsiklottam felette. Amire reagáltál, ott pl. azt írták, milyen jól lenne, ha egy Gavi szállhatna be a padról (és nem mondjuk egy Romeu, SR...). Ez minden, csak nem istenítés.
Igen, Gavi valóban nem az a poszt, viszont félig-meddig ez a szerepkör, hisz ő a labdaszerző játékosunk. Ő inkább egy mix, klasszikus középső középpályás, abból a bulldogabbik irányba. Bár pont a Reál ellen valami vkp-szerűséget tolt.
Gavi nagyon sokszor iszonatosan hasznos volt, föleg amikor meg kellett szilárdìtani a kp-t. Xavi sokszor állt fel dupla pivotban Frenkievel és gavival ami nagyon jól műkött. Ezt idén akár Gündogannal is megteehette volna főleg elönyben. Nekem ez a felállás hiányzik, mint egy falat kenyér. Rengeteg labdaszerzésúnk volt feltolva és csak nagyon ritkán játszottak át a kp-t. És a német is pihenhetne. Hábár ha Gavi egészséges lenne nem tudott volna jönnni Roque amivel lehet sokat veszítenénk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.23. 10:17:45

Gavi és TS szerintem a tavalyi szezonunk két legjobb játékosa, elsőszámú húzóemberei. Frenkie és Araujo is ott vannak, de ők relatíve sokat sérültek. És idén is top3asak voltak, amíg meg nem sérültek.
Nem tudom, hogy került elő megint az ő teljesítményének és fontosságának mérlegelése, de szerintem ninsc mit mérlegelni.
Az egyik legjobb, ha nem a legjobb játékosunk összteljesítményt, konkrét eredményességet illetően, és kész. És most a hiányában ez még jobban kirajzolódik, ezt sem lehet kétségbevonni. Ha már egy más szinten leszünk, lehet hogy visszaszorulna ez az effektus, de jelen állapotunkban ez mindenképp így volt, így van - így lenne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.23. 09:46:03

Yokozuna írta:
2024.01.23. 09:39:52
Szerintem Gavi neve fel sem merült ezen a poszton, vagy én nem vettem észre. Rendszerint bal szélre kidobva, vagy valamelyik oldali középpályásként került a csapatba. Amikor Busi utódját keresték, szóba sem került lehetőségként, már csak alacsony termete miatt sem, meg irányító készsége is hagy némi kívánnivalót maga után. Erre a posztra jött Romeu és itt próbálgatja Xavi de Jongot nem nagy sikerrel.
Gránit jól érzi, hogy hiányzik a középpályás védekezés most a csapatból, én csak azt vitattam, hogy Gavi lenne az aki ezt a szerepkört betöltené. Pedig egyre több hozzászólásban előjön megváltóként a neve.
De melyik hozzászólásban? Nem találkoztam olyannal kb soha, ahol Gavit megváltóként emlegetnénk (kivéve 1-2 meccs, mint pl. a szuperkupa döntő, ahol objektíve magasan a legjobb játékos volt a pályán kb mindenben, de azt hadd érdemelje már meg... neki 3 gólpontot, legtöbb szerelést, legtöbb kulcspasszt kell összehozni, hogy elismerjék kb.) Tudnál ilyet mutatni? Lehet elsiklottam felette. Amire reagáltál, ott pl. azt írták, milyen jól lenne, ha egy Gavi szállhatna be a padról (és nem mondjuk egy Romeu, SR...). Ez minden, csak nem istenítés.
Igen, Gavi valóban nem az a poszt, viszont félig-meddig ez a szerepkör, hisz ő a labdaszerző játékosunk. Ő inkább egy mix, klasszikus középső középpályás, abból a bulldogabbik irányba. Bár pont a Reál ellen valami vkp-szerűséget tolt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.14. 22:20:55

Szerintem még azok is elismerték róla, hogy fontos, akik kifejezetten utálták. :D Szerintem Csaba lehetett a legnagyobb kritikusa, és még ő is többször leírta, hogy fontos eleme a csapatnak, van helye akár a kezdőben is, csak a hype zavarta, meg a viselkedése. Nem hiszem, hogy van, aki nem hiányolja. Még egy madridista is elismeri, hogy hasznos és játékos, csak utálja közben, meg zavarja a hype. :D
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2024.01.14. 22:16:47

Gondolom még mindig nem hiányzik? :D Amit azóta védekezés néven művelünk, az megye 1.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 08:20:14

Azért a kidőlése lehet, hogy hozzájárult a játék képének pozitív és negatív változásához is. Nagyon jó játékos, és tud előre is focizni, de ebben a másik három mindenképp jobb, ez látszik is a támadásépítéseken.

Viszont hátrafelé meg kb azóta van igazi káosz. Nem vkp-s, de mégiscsak ő szűrt a védők előtt, szerintem hátrafelé nagyon megérezzük a hiányát, sajnos, ami nem csoda, 10 felett volt képes labdát szerezni. Tényleg kéne egy vkp télen jobban, mint bármi más.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.24. 18:37:38

drobika írta:
2023.11.24. 12:58:40


Félig egyetértek ,ha a felelősség megállapítás jövőbeni sérülés elkerülhetőséget jelenti
Csakhogy másra mutogatni, amikor Gavi a terhelést 99%-ban nálunk kapta ( ezt el is ismerték a Barcánál) akkor a válogatott meccsen bekövetkezett, terhelésből adódóan is a sérülést rájuk fogni, az egyszerűen nagyon gyenge!
Körülbelül harmadik alkalommal írom le, de utoljára, mert lehet láthatatlan vagyok :D

Szóval az esett előtt 3 perccel, Gavi le lett rúgva, nagy nehezen levitték, majd vissza lett engedve SÉRÜLTEN a pályára. Ilyet nem lehet csinálni, semmi nem indokolta, sem az ellenfél, tétje se volt, meg eleve sérült játékost nem csak azért nem engedünk vissza, mert súlyosabb gondja lehet, hanem mert képtelen lesz futni, védekezni, stb. Gavi forrófejű, biztos azt mondta, hogy persze semmi gond, megyek vissza, de ha én fotelharcosként észrevettem, hogy nincs rendben, akkor az orvos, és a nem tudom hány fős stáb is. Na, szóval ennek a konkrét sérülésnek kevés köze van hozzá, hogy a Barcában mennyire lett széthajtva( igen nagyon). A sérülése pedig nagyban köszönhető az okos szövetségi kapitányi döntésnek a meccsen. És ez nem másikra mutogatás, hanem ez történt ténylegesen.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.24. 13:04:21

Deluigi írta:
2023.11.23. 16:37:57
drobika írta:
2023.11.23. 16:15:03
Ezeket a megállapításokat, honnan szeded? Nem kevés személyeskedés mellett?:)
Pontosan mindenki véleményét tisztelem. Még a tied is, csak jelzem, hogy semmi sem igaz abból, amit itt leírtál a Gavi topikban.
Én ezt a dolgot így látom, és ennyi.
na tessek, ha valakinek mas a velemenye, mar rogton elo van veve a szemelyeskedes kartya

en azt kerdeztem, honnan veszed, hogy nem szeretnek ezeket a bajokat elkerulni a Barcanal?
nagyon furan latod a vilagot, amit te mondasz az szent es (s)erthetetlen, ellenvelemenynek helye nincs

Ezt kritizáltam, ez a személyeskedés, amit csináltál. Ha nem látod, akkor én arról nem tehetek.
A Gavi sérülésével kapcsolatos vitában elmondott véleményeddel ugyan nem értek egyet, de elmondtam, hogy azt tisztelem, mert mindenkinek joga van elmondani, hogy mit gondol a topik témájával kapcsolatban. Fórumozót én még nem ,, kezdtem ki a látásmódja, meg hasonlók miatt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.24. 12:58:40

bence0330 írta:
2023.11.23. 17:20:59
Drobika, a felelősség és a hibák keresése az alapja a megoldásnak, sőt a fejlődésnek. Ha nyomok egy cserbenhagyásos gázolást, akkor sem mondhatnánk azt, hogy "hááát, megtörtént, mindegy, ne foglalkozzunk vele", hanem bizony elkezdik keresni, ki és mennyire felelős érte. Aztán vagy megkapom a büntetésem, vagy bizonyítékok hiányában megúszom, de még akkor is kaptam annyi meghurcoltatást, hogy utána százszor is meggondolom, mikor nem figyelek oda az útra, vagy mikor hajtok el, ha neadjisten történne megint valami.

Nyilván szélsőséges példa, de ugyanez idevetítve: ha nem foglalkozunk semmivel ilyen téren, pont ugyanúgy meg fog történni újra és újra. Ha meg elég ember emeli fel a hangját, lehet, hogy lesz valami változás is, előbb-utóbb. A FIFA-UEFA-szövetségek szintjén mondjuk csökkentés, nagyobb óvatosság, idények különválasztása, stb, a mi házunk táján meg Xavinak is talán előbb-utóbb leesik, hogy 16-7-8 éves gyerekeket nem kell (sőt, szigorúan tilos) évi 70 meccset tolni - és erre nem mentség a rövidebb keret.
Szóval szerintem óbégasson bárki keményen, lehetőleg nálunk nagyobb hangú emberek, hátha egyszer történik végre valami. Vonjuk felelősségre, aki felelős, vonjuk le a következtetéseket. Sok csapat sok kulcsjátékosa érintett a mostani hullámban.
Félig egyetértek ,ha a felelősség megállapítás jövőbeni sérülés elkerülhetőséget jelenti
Csakhogy másra mutogatni, amikor Gavi a terhelést 99%-ban nálunk kapta ( ezt el is ismerték a Barcánál) akkor a válogatott meccsen bekövetkezett, terhelésből adódóan is a sérülést rájuk fogni, az egyszerűen nagyon gyenge! Alkalmazhatnék ezer jelzőt erre, de nem is érdemes. És hangsúlyozom, hogy előtte kellett volna kommunikálni.
Hoztál egy példát, én is hozok egyet. Remélem értesz az autók futómű nyelvén :) Ha a lengőkar és a gömbfej ( ezek felelősek, hogy a kereked a helyén maradjon)a futott km-ek alatt természetes módon használódnak. Ha tudod, hogy lötyögnek, de te kölcsönadod az autót valakinek, és az megy km-ert és nála fordul ki a kerék, akkor aligha ő lesz a hibás.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.24. 11:16:00

gránit írta:
2023.11.24. 08:32:10
Drobikával értek egyet. Felesleges másra mutogatni, ha mi is cselekedhettünk volna. Ha mi végezzük a dolgunkat, teljesen mindegy, mit csinált volna a szövetség. Tanulni lehet az esetből. A FIFA-ra is lehet nyomást gyakorolni, ha a nemzetek ligája meccseire az első vonal sérültet jelent.
Nem vitaindításkènt, de akkor megbüntet a spanyol szövetsèg ès a FIFA, ès utána nem hívják be őket a válogatottba, ami újabb problèmákhoz vezet.
Persze Gavi jelenthetett volna sèrültet, de nem volt az. Nehèz elmagyarázni egy 19 èves gyereknek, hogy túl van terhelve, ès semmi szüksèg a játèkára egy sörmeccsen, ahol teljesen más a fizikai felkèszítès, orvosi stáb, úgy, hogy 1,5 ève nem engedik regisztrálni a szerződèsèt a Ligánál.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.24. 08:32:10

Drobikával értek egyet. Felesleges másra mutogatni, ha mi is cselekedhettünk volna. Ha mi végezzük a dolgunkat, teljesen mindegy, mit csinált volna a szövetség. Tanulni lehet az esetből. A FIFA-ra is lehet nyomást gyakorolni, ha a nemzetek ligája meccseire az első vonal sérültet jelent.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.24. 08:16:10

bence0330 írta:
2023.11.23. 17:20:59
Drobika, a felelősség és a hibák keresése az alapja a megoldásnak, sőt a fejlődésnek. Ha nyomok egy cserbenhagyásos gázolást, akkor sem mondhatnánk azt, hogy "hááát, megtörtént, mindegy, ne foglalkozzunk vele", hanem bizony elkezdik keresni, ki és mennyire felelős érte. Aztán vagy megkapom a büntetésem, vagy bizonyítékok hiányában megúszom, de még akkor is kaptam annyi meghurcoltatást, hogy utána százszor is meggondolom, mikor nem figyelek oda az útra, vagy mikor hajtok el, ha neadjisten történne megint valami.

Nyilván szélsőséges példa, de ugyanez idevetítve: ha nem foglalkozunk semmivel ilyen téren, pont ugyanúgy meg fog történni újra és újra. Ha meg elég ember emeli fel a hangját, lehet, hogy lesz valami változás is, előbb-utóbb. A FIFA-UEFA-szövetségek szintjén mondjuk csökkentés, nagyobb óvatosság, idények különválasztása, stb, a mi házunk táján meg Xavinak is talán előbb-utóbb leesik, hogy 16-7-8 éves gyerekeket nem kell (sőt, szigorúan tilos) évi 70 meccset tolni - és erre nem mentség a rövidebb keret.
Szóval szerintem óbégasson bárki keményen, lehetőleg nálunk nagyobb hangú emberek, hátha egyszer történik végre valami. Vonjuk felelősségre, aki felelős, vonjuk le a következtetéseket. Sok csapat sok kulcsjátékosa érintett a mostani hullámban.
Valami èrtelme csak van a kritikáknak, a hírek szerint a RFEF döntèse alapján Gavit a VB aelejtezőkig (2025) nem hívják be a válogatottba, ès nem terhelik az NL ès barátságos meccsekkel.
A FIFA elvileg 2025-től 4 fős csoportokat tervez az EB selejtezőkre, 3 meccsel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.23. 17:20:59

Drobika, a felelősség és a hibák keresése az alapja a megoldásnak, sőt a fejlődésnek. Ha nyomok egy cserbenhagyásos gázolást, akkor sem mondhatnánk azt, hogy "hááát, megtörtént, mindegy, ne foglalkozzunk vele", hanem bizony elkezdik keresni, ki és mennyire felelős érte. Aztán vagy megkapom a büntetésem, vagy bizonyítékok hiányában megúszom, de még akkor is kaptam annyi meghurcoltatást, hogy utána százszor is meggondolom, mikor nem figyelek oda az útra, vagy mikor hajtok el, ha neadjisten történne megint valami.

Nyilván szélsőséges példa, de ugyanez idevetítve: ha nem foglalkozunk semmivel ilyen téren, pont ugyanúgy meg fog történni újra és újra. Ha meg elég ember emeli fel a hangját, lehet, hogy lesz valami változás is, előbb-utóbb. A FIFA-UEFA-szövetségek szintjén mondjuk csökkentés, nagyobb óvatosság, idények különválasztása, stb, a mi házunk táján meg Xavinak is talán előbb-utóbb leesik, hogy 16-7-8 éves gyerekeket nem kell (sőt, szigorúan tilos) évi 70 meccset tolni - és erre nem mentség a rövidebb keret.
Szóval szerintem óbégasson bárki keményen, lehetőleg nálunk nagyobb hangú emberek, hátha egyszer történik végre valami. Vonjuk felelősségre, aki felelős, vonjuk le a következtetéseket. Sok csapat sok kulcsjátékosa érintett a mostani hullámban.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.23. 16:37:57

drobika írta:
2023.11.23. 16:15:03
Ezeket a megállapításokat, honnan szeded? Nem kevés személyeskedés mellett?:)
Pontosan mindenki véleményét tisztelem. Még a tied is, csak jelzem, hogy semmi sem igaz abból, amit itt leírtál a Gavi topikban.
Én ezt a dolgot így látom, és ennyi.
na tessek, ha valakinek mas a velemenye, mar rogton elo van veve a szemelyeskedes kartya

en azt kerdeztem, honnan veszed, hogy nem szeretnek ezeket a bajokat elkerulni a Barcanal?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.23. 16:15:03

Deluigi írta:
2023.11.23. 10:46:43
drobika írta:
2023.11.23. 10:30:57
Gavi sérülése után arról kellene megindulnia a vitának, és majd valamilyen megegyezésnek, hogy miképp lehet jó eséllyel ezeket a bajokat elkerülni.
Ehelyett a felelősségtologatás, és a sárdobálás megy. Mert az az egyszerűbb, de legalább haszontalan...
honnan gondolod, hogy nem gondolkodnak ezen

nagyon furan latod a vilagot, amit te mondasz az szent es (s)erthetetlen, ellenvelemenynek helye nincs :)
Ezeket a megállapításokat, honnan szeded? Nem kevés személyeskedés mellett?:)
Pontosan mindenki véleményét tisztelem. Még a tied is, csak jelzem, hogy semmi sem igaz abból, amit itt leírtál a Gavi topikban.
Én ezt a dolgot így látom, és ennyi.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.23. 10:46:43

drobika írta:
2023.11.23. 10:30:57
Gavi sérülése után arról kellene megindulnia a vitának, és majd valamilyen megegyezésnek, hogy miképp lehet jó eséllyel ezeket a bajokat elkerülni.
Ehelyett a felelősségtologatás, és a sárdobálás megy. Mert az az egyszerűbb, de legalább haszontalan...
honnan gondolod, hogy nem gondolkodnak ezen

nagyon furan latod a vilagot, amit te mondasz az szent es (s)erthetetlen, ellenvelemenynek helye nincs :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.23. 10:30:57

Beszédesek a számok.
Nyilván azt is figyelembe kell vennünk, hogy azért nem vagyunk egyformák, és a terhelést ki így, ki úgy bírja.
Tény, hogy kicsinálhatatlan ember nincs.
Gavi sérülése után arról kellene megindulnia a vitának, és majd valamilyen megegyezésnek, hogy miképp lehet jó eséllyel ezeket a bajokat elkerülni.
Ehelyett a felelősségtologatás, és a sárdobálás megy. Mert az az egyszerűbb, de legalább haszontalan...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.23. 09:46:58

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... d-iniesta/

Gavi a sèrülèsèig 148 felnőtt meccsen játszott
Összehasonlításkènt(azonos èletkorig, percek a link alatt)
Raul 105
Cr 88
Torres 79
Messi 62
Xavi 47
Iniesta 15
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 13:01:03

Andris írta:
2023.11.21. 17:59:27
drobika, én egyszerűen nem tudom feldolgozni amit írsz.
Ahogy írtad korábban, sokszor egyetértünk. Meg ha nem értünk egyet, akkor is mindig értem a szempontrendszert meg a logikát legalább. De most nem megy. :(

Hogy gondolhatod azt, hogy edző vagy, és jól döntesz, amikor egy tét nélküli meccsen a kulcs(!)játékosod fájdalommal küzdve ápolást kér, te meg lezsibbasztod és visszaküldöd?
Xavit egy ugyanilyen lépésért már kiátkoztátok volna kb tízezerszer.

Egyszerűen nem értem, hogy nem egyértelmű az, hogy óriási baklövés, hatalmas mulasztás történt. Annyira nagy, hogy a szavakat sem igazán találom.

Azt is megjegyzésre érdemesnek tartom, hogy a szalagsérülések pont a legkevésbé olyanok, amik a nagy terheléstől tudnak kialakulni. Persze ez is előfordul, de akkor is azért, mert az izmok nem működnek már normális módon, nem vesznek le elég terhelést a szalagokról.
A szalagsérülés egyértelműen egy rossz mozdulat, vagy valami kompromittált mozgástartomány miatt következik be, 99,999%ban.
Például ha érzékeny a 2 percel azelőtt megrúgott/megrándult bokád, vagy ha lezsibbasztottak nemrég

Azt sem tudom, hogy mennyire lehet komolyan venni, hogy szerinted a szövetség majd pont a Barcának enged játékosokat visszatartani szép szóra, bemondásra... ez egy elég naív gondolatnak tűnik, no offense.
Andris :)
Most tényleg:) Gavit a Barcában ,, használjuk,, annyiszor, amennyiszer. A terhelésének 99,5 %-át ott kapja. Hidd el, értek az egészségügyhöz. Nincs birtokomban az orvosi jelentés, de én mindössze annyit mondtam, amit a Barca is nyilatkozott, hogy a sérülésért a szöv.kapitány a felelős, mert játszatott egy olyan játékost, aki amúgy is túl van hajtva. Ezt az Index és mások is lehozták.
Mindezek után amikor a baj bekövetkezik, akkor másra tolni a felelősséget pusztán hárítás, és gyávaság! Nyilván van felelőssége a szövetségnek is, de egyszerű klub-szövetség kommunikációval ezt el lehetett volna kerülni. És nem kötelező a válogatottban játszani, többször fordult elő sok-sok alkalommal, hogy valakit nem engedtek el. Ne tegyünk már úgy, mintha ezt nem tudnánk.
Én annyit mondok , a válogatottba azokat hívják meg, akik a legjobbak. Oda menni megtiszteltetés, akkor is, ha az embernek sok a dolga. Ajánlom Szoboszlai D. nyilatkozatát e témában. Természetesen, ha ennyire túl van tolva valaki, akkor mint írtam lett volna megoldás.
Most utólag igazságot tenni, amikor mindenki a saját igazát magyarázza innen-onnan annak van értelme? De most őszintén kérdezem...
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.11.21. 23:10:16

Andris írta:
2023.11.21. 17:59:27


Hogy gondolhatod azt, hogy edző vagy, és jól döntesz, amikor egy tét nélküli meccsen a kulcs(!)játékosod fájdalommal küzdve ápolást kér, te meg lezsibbasztod és visszaküldöd?
Xavit egy ugyanilyen lépésért már kiátkoztátok volna kb tízezerszer.
Xavi is milliószor követ el ilyet.

Azt lásd meg, hogy hibás döntés és rossz döntés közt van különbség. Utólag ez a Gavis dolog rossz döntés volt, de alapvetően nem hibás. Ezer eset van a pályán, hogy valakire rálépnek, megrúgnak és gyors jegelést kér/kap, de azonnal szalad játszani. Senkin nincs fájdalomérzékelő bekötve, senkit nem ultrahangoznak meg gyorsan, itt az edző lényegében csak a játékosára tud hallgatni. Minden oké? Persze. Nem fogják leszedni ilyenkor, vagy nagyon ritka az az edző. A játékosnak kéne elég érettnek lennie hozzá, hogy érezze a saját testén, hogy oké, ez most nem kóser, inkább jelzem, hogy kicsit kiállnék, mielőtt levágnék féllábbal egy sprintet... De most kivételesen nem szidom Gavit sem. A másik topikban páran pont azt boncolgattuk, hogy rengeteg rúgást kap ma egy játékos, aki hajlandó cipelni kicsit a labdát. Az, hogy 5-10 percig itt-ott nagyon fáj, zsibbad, szúr, sétában bicegm mondhatni természetes.

Egy válogatott edző iszonyú keveset van a játékosaival, most mondhatod, hogy edzőmeccsen miért Gavit nyomatja, hát azért mert szerelmes belé és vele akarja felépíteni A CSAPATOT,persze, hogy edző meccsen is játszani fog Gavi. Egy válogatottnál nagyon kevés idő van próbálgatni, a megérzéseidre kell hallgatni és összecsiszolni azokat akiket lehetőleg a csapatban akarsz tudni leginkább. És ehhez kihasználsz minden meccset.

Én most is tartom, hogy a Barca ezt a kört megúszta, egyáltalán nem állunk olyan rosszul, mint mondjuk a Real, de általánosságban is szemet szúr, hogy mindenhol milyen sok a sérült. Lehetne ezellen tenni, de mindenkinek bevételi forrásokról kellene lemondani, szóval nem fognak. Inkább a klubcsapatok nyáron is nagy meccseket vívnak, ezer csapatosra bővítik a VB-t és a BL-t stb...
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.11.21. 22:11:29

drobika írta:
2023.11.21. 15:25:10
Szerintem döbbenetes dolog, hogy a válogatottra fogják egyesek ezt a sajnálatos sérülést.
A klub csapágyasra hajtja, majd a válogatott 2 meccsén pont akkor előjön ez a súlyos sérülés, amit ráadásul a klub által nyilatkozó is elismervén, hogy amúgy is túlhajszolt játékossal előfordul, ez kész!
Ez az érvelés akkor lenne igaz, ha a válogatottnál vakok vagy egyéb hozzá nem értők vannak. Ha valamelyik klub-manager játék alapján állítják össze a csapatot, akkor tényleg nem ismerik Gavi terhelését. Ettől még rosszabb verzió is lehet, de nem szeretnék összeesküvés-elméleteket gyártani.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.21. 19:35:58

Az alapproblémát én az "évi 70 meccsben" látom (vagy nemtom mennyiben; elég sok van mindenesetre). A minőség is hígul emellett, 10 meccsből egy élvezhető van. Plusz írtuk itt, hogy a Barcát sújtják itt a sérülések folyamatosan; most megnéztem, a Realban van jelenleg 8 sérült (köztük két kapusuk háromból). Illetve több nagyobb csapatnál komoly sérüléshullám van jelenleg.

Így utólag nálam más megvilágításba kerül mondjuk Busi, Alba, Rakitic, Suárez stb. teljesítménye: őket sokszor alibizéssel, lötyögéssel vádoltuk, de valószínűleg ők szimplán a rutinjukból fakadóan jobban ismerték a testüket, és tudták, mi az, ami már nem fér bele (elég ritkán is dőltek ki hosszabb időre, ezért is tudtak alapemberek lenni sokáig). A Gavi, Araújo, Baldé-féle ifjú titánokban ez a tapasztalat még nincs meg, féktelenül mennek az "évi 70 meccsen", és sajnos ezt az edzőik ki is használják, aztán meg van az eredménye negatív értelemben (is).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 17:59:27

drobika, én egyszerűen nem tudom feldolgozni amit írsz.
Ahogy írtad korábban, sokszor egyetértünk. Meg ha nem értünk egyet, akkor is mindig értem a szempontrendszert meg a logikát legalább. De most nem megy. :(

Hogy gondolhatod azt, hogy edző vagy, és jól döntesz, amikor egy tét nélküli meccsen a kulcs(!)játékosod fájdalommal küzdve ápolást kér, te meg lezsibbasztod és visszaküldöd?
Xavit egy ugyanilyen lépésért már kiátkoztátok volna kb tízezerszer.

Egyszerűen nem értem, hogy nem egyértelmű az, hogy óriási baklövés, hatalmas mulasztás történt. Annyira nagy, hogy a szavakat sem igazán találom.

Azt is megjegyzésre érdemesnek tartom, hogy a szalagsérülések pont a legkevésbé olyanok, amik a nagy terheléstől tudnak kialakulni. Persze ez is előfordul, de akkor is azért, mert az izmok nem működnek már normális módon, nem vesznek le elég terhelést a szalagokról.
A szalagsérülés egyértelműen egy rossz mozdulat, vagy valami kompromittált mozgástartomány miatt következik be, 99,999%ban.
Például ha érzékeny a 2 percel azelőtt megrúgott/megrándult bokád, vagy ha lezsibbasztottak nemrég

Azt sem tudom, hogy mennyire lehet komolyan venni, hogy szerinted a szövetség majd pont a Barcának enged játékosokat visszatartani szép szóra, bemondásra... ez egy elég naív gondolatnak tűnik, no offense.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.21. 17:10:51

https://www.goal.com/en/news/can-footba ... ygdwoch6u8

Kötelező elengedni a kluboknak, vagy a FIFA büntet.

Kivève
-játèkos sèrülèsre hivatkozik
-elutasítja a meghívást (ritka, ezek után behívják vajon?)
-viaszavonul a válogatottságtól

Innentől kezdve szerintem a szövetsègi kapitányon a felelősség, hogy sörmeccsen játszatja e, mikor rajta kívül mindenkit rotált.

Pedri, Brais Mendez, Zubimendi, Merino, Soler, Fábián Ruiz, Sancet, Rodri, Riquelme, Canales, Koke, Llorrente, Veiga, Ceballos akik manapság szóba kerülnek a válogatottnál, kp-s poszton, kisebb neveket nem említve (pl. Saulnak nagyon jól megy idèn, nem is kis nèv).

Szerintem nem jogos Gavit minden meccsen játszatni.

Èrdekessèg, Xavi is hasonló sèrülèssel bajlódott 2005/06-os szezonban.
https://www.transfermarkt.us/xavi/verle ... ieler/7607
Válasz küldése