Vitor Roque

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 16:19:13

Cseri írta:
2024.05.14. 15:59:49
Szerintem az edző bohóc jelzővel titulálásával várjuk még addig,hogy a kis brazil befut-e Európában értelmezhető karriert. Lehet,hogy szívni fogjuk a fogunkat, hogy az utóbbi 10év legnagyobb hibája volt elengedni,de az is lehet,hogy pl. a török másodosztály lesz neki a karrier csúcs.
Igen, ez korrekt. Szerintem a Xavival kapcsolatos kritika itt sem az, hogy Roque tuti az új Suarez lett volna, inkább az, hogy nem derülhetett ki, és így csak Xavi szavának hihetünk, amit az edzésen lát, és egy ember még akkor is tévedhet, ha minden idők legjobbja, Xavi azért nem az. Meccsen lehet a tévedésre rácáfolni, ez szerintem adott lehetőségekhez képest Roquénak sikerült is, ami persze nagyon kicsi minta, és lehet, hogy nem lett volna belőle akkora sztár. De az is lehet, hogy igen, és ez akár ki is derülhetett volna folyamatos játéklehetőség mellett. Persze 19 évesen első fél évében még akkor sem lehetett volna negatív irányban megítélni a dolgot, ha nem jött volna össze, mert az benne van a pakliban. De akárhogy is, meg kellett volna szerintem próbálni, ha már itt volt. Már csak az eladhatósága miatt is, sajnos nálunk jellemző ez a totális mellőzés a valamennyire tűzben tartás helyett, amivel leépítjuk a játékos marketingértékét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1811
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 15:59:49

Szerintem az edző bohóc jelzővel titulálásával várjuk még addig,hogy a kis brazil befut-e Európában értelmezhető karriert. Lehet,hogy szívni fogjuk a fogunkat, hogy az utóbbi 10év legnagyobb hibája volt elengedni,de az is lehet,hogy pl. a török másodosztály lesz neki a karrier csúcs.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 15:33:44

Ronaldinho&Barca írta:
2024.05.14. 11:19:16
Messa írta:
2024.05.14. 11:07:06
Én azt nem értem, hogy az újságírók miért nem kérdezik fel Xavit valamelyik interjú során úgy rendesen.

Ragaszkodott hozzá, ragaszkodtak hozzá, egy valag pénzbe került a klubnak, a brazil foci legnagyobb ígéreteként jött. Hogy csinálhatja ezt meg vele a klub jelenlegi pénzügyi helyzetében? Vicc hogy egy kérdést sem kap róla.
Úgysem válaszolna rá, hárít minden ilyen kérdést, csak meg a bullshit ami a csövön kifér. Nekem baromira elegem lett ebből a szezonból, végre jött egy agilis fiatal támadó, oké szoknia kell még mindent, de remekül ugrott be amikor lehetőséget kapott, szerzett fontos gólokat és kaptak róla 2 pirost is, erre mi az eredménye? Mellőzve van... az utóbbi meccseken 1 percet sem kapott.. tényleg nem értem és akkor bámuljuk FT-t aki totálisan impotens a kapura, Lewa-t meg hagyjuk mert csak a számat rágom mennyire nulla a pali idén játékban, eredményességben. Én abban bízok elmegy valahova, ahol tényleg hisznek benne és lehetőséget fog kapni, aztán ellenünk majd élete meccsét fogja játszani, meg is fogjuk érdemelni amekkora kutyaütők vagyunk.
Ez a történet engem nagyon felhúz. Ez az a tipik katalán önérzetes nyilatkozat és magatartás, ami sok embernél kinyitja a bicskát a zsebében. Értem én, hogy Ő az edző és Ő látja legjobban, hogy ki mit csinál edzésen, de az esélyt sem adja meg a srácnak. Semmi pozitív motivációt nem kap a gyerek. Miért van az, hogy nálunk csak ilyenek történnek? Hol voltak ezek az okosságok akkor, amikor ide hozták, vagy amikor kinézték a játékosmegfigyelők? Nem értem az egészet...
Realnál lehet várni 2 évet Vini-re, vagy Rodrygora? Nálunk 2 hónapot sem...???
Hogy akarunk mi ide hozni ezek után bármilyen külföldi fiatalt? Pénz nincs, játékfelfogás elavult, a gőgös még mindig "top" játékosnak tartom magam felfogású klónok (mivel többen vannak) meg játszanak. Milyen feje volt a lengyelnek, mert lecserélték 10 percre? És meghunyászkodik Xavi, hogy megérti, mert Ő sem szerette játékos korában mikor leszedték a pályáról. 10 perccel a vége előtt hozta le. Egész meccsen egy szép mélysági passza volt. Ja, hogy tepert, meg becsúszva szerelt. Őt végül is erre tartjuk. FT-t lehet savazni, de beállt és 60 mp után jókora nagy helyzetbe került és fel is pörgött utána a játék. Lengyelnek esélye sem volt gólt szerezni. Nem csak most, hanem rengeteg meccsen. Nem ér oda a kulcs területekre, mert visszább lép előtte állandóan. Ez egyértelműen edzői hiba. Ronaldoval, hogy lehetetett megértetni, hogy pihenned kell ember több meccsen, hogy a végén Te jelentsd a különbséget. Itt ez nem megy. Nálunk a szent tehenek addig játszanak, míg teljesen kiégnek fizikálisan és mentálisan.
Bocs a hsz nagyobb része már nem is a kis brazilról szól. Tényleg legjobb lenne neki a karrierje szempontjából, ha elmenne és ezzel együtt meg lenne az esélye, hogy felépítse magát. Itt ez nem fog menni, mert Xavi már szerintem be rakta egy skatulyába.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 15:09:51

ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 12:10:54
Van egy erős a kettős mérce vele és Lewy megítélésénél. Ha a lengyelnek van egy jó meccse, akkor az semmilyen, szerencse, ennyi idő alatt mindenkinek összejön, de mégis versenyben van a la liga legtöbb gólját szerző játékosa címéért. A csávó a meccsek harmadán jól teljesít, a harmadán teljesen kiakasztó, de bármikor tud gólt lőni.

Emellett Roquenak volt 3-4 jó meccse, amiken kezdett viszont olyan szinten lógott ki lefele, hogy fájdalmas volt nézni. Ha így nézzük a játékpercei nagyobb részében teljes fék volt, csak akadt pár villanása, ami a túloldalon bőven túl van teljesítve.

És értem, hogy fiatal és a potenciált látjuk benne, én is szeretném, hogy többet játszon, de messze nem az a megváltó szint, mint amit szeretnénk látni. És edzéseken ha azt a szintet hozza, amit kezdőként produkált, megértem hogy egy árva percet nem kap meccseken. Bízok benne, hogy marad és egy erős felkészülési időszakkal rendbe lehet hozni fizikálisan és jövőre lehet már rá számítani.
Semmilyen kettősmérce nincs, mert az egyik rengeteget játszik, és nagyon ritkán hasznos, a másik meg alig játszik, alighanem több hasznosabb megmozdulása volt percarányosan. Az a kettősmérce, hogy az egyik le, a másik meg becserélhetetlen.

Egy center, aki a liga egyik legjobb csapatában játszik (úgy, hogy a legjobbnak nincs centere idén), az idény majdnem minden percét a pályán töltve versenyben van a Pichichiért, miközben a világ egyik legjobb kiszolgálója van mögötte, és a világ egyik legjobb kiszolgálója van mellette (Gündogan konkrétan a legjobb helyzetteremtő, Raphinha meg arányaiban még Gündogant is magasan veri). Hát ezt szerintem LDJ is lehozta volna, igen. Araujo is, de odáig megyek, hogy Raphinha, vagy Felix is, csak közben velük focizni is lehetett volna. Igen, 1-2 meccsen hasznos volt, hogy toronyként megtartotta a labdát, de még ez is ritka volt.

Tegyük fel, hogy Roque kezdőként nem szint. Nem tudom, ezt hogy lehet leszűrni 1, azaz 1 darab kezdő centerként lejátszott meccséből, ez szerintem önmagában nevetséges, ha rábökök egy random Lewy meccsre, és azt veszem alapul, nagy az esélye, hogy keretbe sem kerülne a következő alkalomra, mert 3 meccsből kettőn konkrétan a leggyengébb játékos a pályán. De oké, tegyük fel, fizikális okai is lehetnek ennek. Akkor csereként kell behozni, és abban meg bizonyított is. Legyen a traktor a kezdő, és amikor meguntuk a 10 emberrel való játékot, a 70. percben is be lehetne hozni. Ha meg Ferránt is tűzben akarjuk tartani, ő jöhet Yamal vagy Raphinha helyére.

És igen, ha egy center 5 meccsenként hasznos, az nem igazolja a játszatását. Az idényben kétszer két hónapig alig talált be 1-2-szer, azt is inkább tiziből, és emellett nem volt értékelhető passza is. Ezt nem igazolja az, hogy aztán 2 hónap múlva egyszer vág egy mesterhármast a semmiből. Közben hány meccs ment el, mert a szokásos 80%-ba tartozott, ahol semmi értékelhetőt nem mutatott... szóval szerintem már a kezdetése is szürreális. De oké, azt még elfoganám, ha 20-30 perceket kapott volna mögötte Roque. Aki csereként meg bizonyított már, még kevés perc alatt is, gólok, pirosak, jó letámadás. Semmi jele nem volt soha, hogy csereként ne lehetne számítani rá. És tippre ő és az ügynöke sem azt nehezményezik, hogy nem folyamat kezdő, meg mi sem. Az teljesen okés. Azt nehezményezik, hogy nem kap lehetőséget (további) bizonyításra. A további szó fontos, mert már bizonyított percarányosan.

És a mi helyzetünkben egy min. 30 milliós kiadás minimum bizonyítási lehetőséggel kéne validálni. Xavi dührohamai szerintem semmi lehet a mindenkori sportigazgatóéhoz képest, kimeríti a sziszifuszi munka fogalmát így az ő dolguk, nem csoda, hogy sorra mondanak fel.

Kettős mérce akkor lenne, ha játszottak volna hasonló bizalmat kapva ha nem is hasonló, de összehasonlítható játékperccel, hasonlót hoztak volna, és Lewyt közben szidnánk, Roquét meg istenítenénk. Ez a fiatal-öreg játékos megítélésében amúgy benne is lehetne, előfordul, de itt ilyenről szó sem lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.14. 15:57:27-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5201
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.14. 13:51:59

Vitor Roque's days at Barcelona are numbered. Xavi does NOT count on him and has informed the board that Roque is not a Barça level player. @fansjavimiguel

Xavit mikor informálják hogy nem idevaló bohóc edző?
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2245
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.14. 12:10:54

Van egy erős a kettős mérce vele és Lewy megítélésénél. Ha a lengyelnek van egy jó meccse, akkor az semmilyen, szerencse, ennyi idő alatt mindenkinek összejön, de mégis versenyben van a la liga legtöbb gólját szerző játékosa címéért. A csávó a meccsek harmadán jól teljesít, a harmadán teljesen kiakasztó, de bármikor tud gólt lőni.

Emellett Roquenak volt 3-4 jó meccse, amiken kezdett viszont olyan szinten lógott ki lefele, hogy fájdalmas volt nézni. Ha így nézzük a játékpercei nagyobb részében teljes fék volt, csak akadt pár villanása, ami a túloldalon bőven túl van teljesítve.

És értem, hogy fiatal és a potenciált látjuk benne, én is szeretném, hogy többet játszon, de messze nem az a megváltó szint, mint amit szeretnénk látni. És edzéseken ha azt a szintet hozza, amit kezdőként produkált, megértem hogy egy árva percet nem kap meccseken. Bízok benne, hogy marad és egy erős felkészülési időszakkal rendbe lehet hozni fizikálisan és jövőre lehet már rá számítani.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1123
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.14. 12:09:56

Messa írta:
2024.05.14. 11:07:06
Én azt nem értem, hogy az újságírók miért nem kérdezik fel Xavit valamelyik interjú során úgy rendesen. Vicc hogy egy kérdést sem kap róla.
Ha valakit nagyon érdekel valami, akkor nem vár másokra, hanem fogja magát, és megpróbálja saját maga kideríteni. Például meg tudná kérdezni Farkas Norbertet és Matúz Krisztiánt, hátha olyan forrásaik is vannak, amilyenek nekünk nincsenek. Vagy vannak Barcelonában élő magyarok, köztük olyanok is, akik járnak meccsre, talán eljut hozzájuk valamilyen konkrétum is a napi zuhanyhíradóból, amire az újságírók valamiért nem mernek rákérdezni.
Mert így, tippelgetve, nem fogunk közelebb jutni az igazsághoz.

Tegnap a meccs után ő is ott örült a többiekkel a pályán, tehát 100 százalék, hogy a csapat tagja.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4514
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.05.14. 11:19:16

Messa írta:
2024.05.14. 11:07:06
Én azt nem értem, hogy az újságírók miért nem kérdezik fel Xavit valamelyik interjú során úgy rendesen.

Ragaszkodott hozzá, ragaszkodtak hozzá, egy valag pénzbe került a klubnak, a brazil foci legnagyobb ígéreteként jött. Hogy csinálhatja ezt meg vele a klub jelenlegi pénzügyi helyzetében? Vicc hogy egy kérdést sem kap róla.
Úgysem válaszolna rá, hárít minden ilyen kérdést, csak meg a bullshit ami a csövön kifér. Nekem baromira elegem lett ebből a szezonból, végre jött egy agilis fiatal támadó, oké szoknia kell még mindent, de remekül ugrott be amikor lehetőséget kapott, szerzett fontos gólokat és kaptak róla 2 pirost is, erre mi az eredménye? Mellőzve van... az utóbbi meccseken 1 percet sem kapott.. tényleg nem értem és akkor bámuljuk FT-t aki totálisan impotens a kapura, Lewa-t meg hagyjuk mert csak a számat rágom mennyire nulla a pali idén játékban, eredményességben. Én abban bízok elmegy valahova, ahol tényleg hisznek benne és lehetőséget fog kapni, aztán ellenünk majd élete meccsét fogja játszani, meg is fogjuk érdemelni amekkora kutyaütők vagyunk.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3785
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.14. 11:07:06

Én azt nem értem, hogy az újságírók miért nem kérdezik fel Xavit valamelyik interjú során úgy rendesen.

Ragaszkodott hozzá, ragaszkodtak hozzá, egy valag pénzbe került a klubnak, a brazil foci legnagyobb ígéreteként jött. Hogy csinálhatja ezt meg vele a klub jelenlegi pénzügyi helyzetében? Vicc hogy egy kérdést sem kap róla.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.13. 23:19:26

Hű, az ESPN-nél elemzik Roque mellőzését, és az egyik szaki azt magyarázza épp, hogy Xavi remekül felismerte, hogy neki több idő kell beilleszkedni, Barcelonában meg nincs idő, és ott van Lewy, Torres, aki most azonnal képes szállítani a gólokat... Lewy oké, még ha erősen kérdéses is, de Torres... továbbra sincs a sérülése óta gólpontja, gyakorlatilag a naptári évben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.12. 08:21:38

gránit írta:
2024.05.11. 16:42:56
Éppen ezért nincs semmiféle regisztrációs kötelessége a klubnak. Hogy is lehetne, amikor nem is a klubon, hanem a Ligán múlik, hogy beregisztrálják-e a játékost. Hogy is lehetne olyasmire kötelezni a klubot, amiről nem is ő dönt. A Liga dönt erről, hogy lehetne a klubot kötelezni arra, ami nem az ő kezében van? Nincs ilyen. Gündogan meg Gavi esetében is csak annyi volt, hogy ha nem lesznek regisztrálva, ingyen választhatnak egy másik klubot. A klubot semmilyen büntetés nem sújtotta volna.

A nem regisztrálást nem is Roque-val kapcsolatban hoztam fel, hanem azokkal, akiket nem dolgoznak meg a hatalmas fizetésükért, lehúzzák a klubot, kíméletlenül ellehetetlenítik a keret építését, bővítését, a pályán pedig nem adnak okot arra, hogy mindez megérje nekünk, másképp pedig nem lehet őket elmozdítani. Sőt, lehet, hogy még így se. Simán kinézem ezekből az arcokból, hogy egy luxushajón vigyorogva számolgatják a pénzüket, és magasról tesznek arra, hogy a keretben vagy azon kívül kapják a nagy pénzt a klubtól. Van olyan, aki a pályafutása végén jár, és megteheti. Akad olyan is, aki elvileg most lenne a csúcson (bár kétséges, hogy nála ez a szó értelmezhető-e egyáltalán), így hosszú távon nem érné meg neki, ha kölcsönösen az a döntés születik, hogy akkor vége az érdemi karrierének. Más klubokat még bőven lehúzhat.

Az ilyen emberekkel kellene inkább keménynek lenni, nem Roque-val, aki igazából nem csinál semmi rosszat, csak nem akar kölcsönbe menni, mert nem érdeke, és a klubnak sem. Csak azért nincs értelme keménykedni vele, hogy megmutassuk, ki az úr a háznál, mert ebben az esetben nem a klubnak volt igaza. Nekünk sem érdekünk a kölcsön. Abból sehogy sem jövünk ki jól, sem akkor, ha egy másik csapatban váltja be a hozzá fűzött reményeket és lövi a gólokat, sem akkor, ha egy másik csapat padján ücsörög, és minden értékét elveszti, mi pedig mélységet vesztünk anélkül, hogy egy petákot is kapnánk érte. Ő és az ügynöke gondolkodnak a klub helyett. Nincs értelme ebben az esetben keménykedni, csak hogy megmutassuk, hogy márpedig mi parancsolunk, mert ebben az esetben nem érdekünk, igazuk van abban, hogy nem jó a kölcsön. Nem akkor kell keménykedni, amikor elsőre egy rossz konstrukcióban gondolkodtunk, ahhoz nem kell ragaszkodni. Nincs csatárunk, őt beépíteni kellene, nem azt a kevés anyagot is elveszíteni, amink van. Vagy adjuk el, és vegyünk helyette valaki mást, de csatárra égető szükségünk van. Kezdőre is, és ha távozik, tartalékra is.
Inigo kapcsán merült fel, hogy "csak" egy évre regisztrálták, pedig 2 éves szerződése van...

Sztem itt van a lényeg, a játékosokat a szerződésük teljes időtartamára regisztrálják!!!

Azaz FdJ, Lewa a növekvő fizetésükkel (és a többiek is), akkor is játszani fognak, ha idén nulla bevételünk lett volna... Az ÚJ igazolások nem férnek be, illetve ha pl FdJ bérét növelni szeretnénk :lol: az se regisztrálható, ha nincs keret.

Játékost de-regisztrálni sztem nem lehet, csak kivételes esetekben, pl Gavi sérülése...

Sőt, szerintem az ilyen Lenglet, Dest kölcsön játékosok is egyrészt foglalják a keretet, másrészt kapunk értük valamennyi pénzt, így növelik is...
DE, megintcsak szerintem, pl Lenglet-et sem tehetjük csak úgy ki - már regisztrálva van...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6717
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.11. 18:09:23

Nagyon meglovagolod gránit ezt a beregisztrálós témát, de nem véletlenül nem jellemző ez, hogy csak úgy nem regisztrálnak játekosokat be. Nekem erre nem is rémlik nagyon példa, neked igen?

Gondolom a játekosok szerződésében van ilyen-olyan kitétel, hogy mi történik, ha egy játekos nincs regisztrálva, esetleg kötelessege-e a klubnak, kell-e kárpótlást fizetni a játekosnak ha nem regisztrálják, stb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.11. 16:42:56

Éppen ezért nincs semmiféle regisztrációs kötelessége a klubnak. Hogy is lehetne, amikor nem is a klubon, hanem a Ligán múlik, hogy beregisztrálják-e a játékost. Hogy is lehetne olyasmire kötelezni a klubot, amiről nem is ő dönt. A Liga dönt erről, hogy lehetne a klubot kötelezni arra, ami nem az ő kezében van? Nincs ilyen. Gündogan meg Gavi esetében is csak annyi volt, hogy ha nem lesznek regisztrálva, ingyen választhatnak egy másik klubot. A klubot semmilyen büntetés nem sújtotta volna.

A nem regisztrálást nem is Roque-val kapcsolatban hoztam fel, hanem azokkal, akiket nem dolgoznak meg a hatalmas fizetésükért, lehúzzák a klubot, kíméletlenül ellehetetlenítik a keret építését, bővítését, a pályán pedig nem adnak okot arra, hogy mindez megérje nekünk, másképp pedig nem lehet őket elmozdítani. Sőt, lehet, hogy még így se. Simán kinézem ezekből az arcokból, hogy egy luxushajón vigyorogva számolgatják a pénzüket, és magasról tesznek arra, hogy a keretben vagy azon kívül kapják a nagy pénzt a klubtól. Van olyan, aki a pályafutása végén jár, és megteheti. Akad olyan is, aki elvileg most lenne a csúcson (bár kétséges, hogy nála ez a szó értelmezhető-e egyáltalán), így hosszú távon nem érné meg neki, ha kölcsönösen az a döntés születik, hogy akkor vége az érdemi karrierének. Más klubokat még bőven lehúzhat.

Az ilyen emberekkel kellene inkább keménynek lenni, nem Roque-val, aki igazából nem csinál semmi rosszat, csak nem akar kölcsönbe menni, mert nem érdeke, és a klubnak sem. Csak azért nincs értelme keménykedni vele, hogy megmutassuk, ki az úr a háznál, mert ebben az esetben nem a klubnak volt igaza. Nekünk sem érdekünk a kölcsön. Abból sehogy sem jövünk ki jól, sem akkor, ha egy másik csapatban váltja be a hozzá fűzött reményeket és lövi a gólokat, sem akkor, ha egy másik csapat padján ücsörög, és minden értékét elveszti, mi pedig mélységet vesztünk anélkül, hogy egy petákot is kapnánk érte. Ő és az ügynöke gondolkodnak a klub helyett. Nincs értelme ebben az esetben keménykedni, csak hogy megmutassuk, hogy márpedig mi parancsolunk, mert ebben az esetben nem érdekünk, igazuk van abban, hogy nem jó a kölcsön. Nem akkor kell keménykedni, amikor elsőre egy rossz konstrukcióban gondolkodtunk, ahhoz nem kell ragaszkodni. Nincs csatárunk, őt beépíteni kellene, nem azt a kevés anyagot is elveszíteni, amink van. Vagy adjuk el, és vegyünk helyette valaki mást, de csatárra égető szükségünk van. Kezdőre is, és ha távozik, tartalékra is.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.10. 01:43:45

gránit írta:
2024.05.09. 01:50:46

Én úgy tudom, semmilyen regisztrációs kötelességünk nincs, nem is garantált, hogy egy-egy játékost regisztrálni tudunk. Amikor Gündogan érkezett, és kétséges volt, hogy regisztrálni tudjuk-e, csak arról volt szó, hogy ingyen távozhat, ha nem lesz regisztrálva.
Max. jelenleg nálunk nem garantált, hogy tudunk-e regisztrálni egy leigazolt játékost; egy normális pénzügyi helyzetben lévő klubnál ez olyan, mint hogy van-e meleg víz az öltözőben...

Nyilván, nem "kötelező" senkit regisztrálni, "csak" a friss X milliós igazolásod elmegy ingyen egy hónap múlva, ha nem teszed meg. Ha nem regisztrálsz egy új igazolást, akkor viseled a következményeit.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.09. 01:50:46

La Masia1 írta:
2024.05.08. 22:22:57
Nem feltétlenül jön ki jól ebből a játékos. Ha több mint két évig kikerül a labdarúgás vérkeringéséből, és egyetlen meccsen sem játszik, nem nagyon kap onnantól kezdve jó ajánlatot. Hosszabb távon többet veszít egy nem veterán játékos, akinek még 7-8 jó éve hátra lehetne.

A korábban írtakkal kapcsolatban azzal teljesen egyetértek, hogy a klub érdekeit kell szem előtt tartani. Roque esetében viszont nem volt érdekünk az, amit a klub művelt. Szükségünk lenne egy jó csatárra, őt meg ki sem próbáltuk rendesen, miközben a kezdő csatárunk folyamatosan halvány teljesítményt nyújtott. Jelenleg ott tartunk, hogy sem épkézláb kezdő csatárunk nincs, sem tartalékunk. Guiu-t hagyjuk, őt Xavi még annyira sem vette emberszámba, mint Roque-t. Kíváncsian várom, milyen támadó szekcióval fogunk nekivágni a következő szezonnak.

Én úgy tudom, semmilyen regisztrációs kötelességünk nincs, nem is garantált, hogy egy-egy játékost regisztrálni tudunk. Amikor Gündogan érkezett, és kétséges volt, hogy regisztrálni tudjuk-e, csak arról volt szó, hogy ingyen távozhat, ha nem lesz regisztrálva.

https://www.goal.com/en/news/ilkay-gund ... ca387e30f6
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.08. 22:22:57

gránit írta:
2024.05.08. 22:10:56

Dehogynem. Bárkit fel lehet lőni a lelátóra. Még hatékonyabb, ha már a tárgyalásokon kemények vagyunk. Regisztrálni sem kötelező senkit.
És ez miért lenne egy hatékony és intelligens megoldás...?
Hozol valakit - akit amúgy akartál, bíztál benne - adott esetben több tízmillióért, adsz neki többmilliós fizetést és végül leülteted a lelátóra, mert "nem vagy vele elégedett"...?
És, mi a további terv utána...?

Ez olyan, mintha téged felvenne egy multi egy 3 éves projektre, milliós fizetésért, aztán egyszer csak azt mondanák, hogy többet nem kell bejárnod, mert "nem elégedettek a munkáddal".
Vagy be kell járnod, de ülhetsz egész nap a büfében.
Te lennél előbb ideges vagy a vezetőség? Foglalod a helyet és a bérkeretet, a munka, amiért hoztak nincsen elvégezve. Vagy megbeszélitek, vagy elváltok (= kifizetik több éves béred). Nem látom hogyan jönnél te ki rosszul a helyzetből.

A játékossal ugyanez van. Felteheted De Jong-ot a lelátóra, persze. És...? Belefér a klubnak? Erősen kétlem. Elmegy ő magától...HA kifizeted.

És az sem úgy van, hogy leigazolsz valakit, aztán "nevelő szándékkal" nem regisztrálod. A top játékosok szerződésében ez jellemzően szabályozva van: ebben az esetben ingyen/alacsony összegért távozhat. A klub felelőssége és kötelessége, hogy regisztráljon egy játékost, akit az első kerethez igazolt le. Szóval ezzel nem/sem lehet szórakozni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.08. 22:10:56

La Masia1 írta:
2024.05.08. 21:52:45
Nem tudsz senkivel "kemény lenni". Ez nem az általános iskola.
Dehogynem. Bárkit fel lehet lőni a lelátóra. Még hatékonyabb, ha már a tárgyalásokon kemények vagyunk. Regisztrálni sem kötelező senkit.
La Masia1 írta:
2024.05.08. 21:52:45
Szeretnének gyors pénzt csinálni belőle és másra elkölteni nyáron.
Ez még a szerencsésebb eset. A kölcsönadós, süllyesztőbe küldős, játékosaink értékét nullára csökkentős akciótól tartok, de szerencsére Roque-ék azért résen vannak, és nem hagyják magukat.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.08. 21:52:45

gránit írta:
2024.05.08. 21:08:38

Azokkal a játékosokkal, akik a fizetésükhöz képest nagyon keveset teljesítenek, keménynek is kellene lennünk (velük pont nem vagyunk azok)..
Nem tudsz senkivel "kemény lenni". Ez nem az általános iskola.
Ha elégedetlen vagy a játékos teljesítményével leülteted a padra. Ennyit tudsz tenni. Illetve minden megpróbálni, hogy javuljon a teljesítménye. De a fizetése, bármi is van, jár neki. És nem tudod elküldeni.

Roque-val szerintem meg - szokás szerint - túlvállalta magát a klub anyagilag. Nem jelent azonnal megoldást a stáb szerint, valószínűleg élőben, az edzések alapján már nem tűnik egy zseninek, amilyennek remélték/elhitették valakikkel. Cserébe meg nagyon sok pénz áll benne. Szeretnének gyors pénzt csinálni belőle és másra elkölteni nyáron. Nyilván már látják, hogy megint extra necces lesz bárkit hozni üres persellyel.

Az egész üzlet erősen bűzlött már az elejétől. Tipikus "brazilos" mutyi jellege van.
És persze ettől még lehet európai gólkirály lesz valahol máshol...
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.08. 21:47:03

Ha csak egy csapatnak kell eléggé ahhoz, hogy kifizessen egy elfogadható árat, akkor már jó (illetve ideális esetben van árverseny). Nem akarom egyáltalán mentegetni a klubot, korábban is írtam, hogy teljesen félrekezelték a Roque-ügyet már az elejétől fogva és biztosan okoz másodlagos károkat az ügynökök-fiatal tehetségek Barcelonához való hozzáállása terén. Ha még az is kiderült, hogy a csapat egy tehetséges és Európában is jól elfocizgató csatárt vesztett el Lewandowski és Xavi miatt, akkor az külön dühítő. Mégis, ha sikerül tőle viszonylag gyorsan és fájdalommentesen elfogadható pénzért megszabadulni, akkor az még a lehető legjobb forgatókönyv a többi lehetőséghez képest - mert amire számítani lehet most, az a vég nélküli üzengetés és a médiadráma.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2727
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.08. 21:31:10

jclayton írta:
2024.05.08. 21:21:48
Ez egy sima árfelhajtó PR-cikk, hogy nagyobb legyen a zaj.
És ha az? Ahogy írtam, ha csak 5 csapatnak kell, akkor mi lesz?
jclayton írta:
2024.05.08. 21:21:48
Mondjuk ha Roque drágábban megy el, mint amennyiért a Barcelona hozta és nem is teljesít kiugróan jól később, akkor akár az is elmondható, hogy a csapat jól jön ki ebből az ügyből.
Még azokon se keresünk pénzt, akin bárki másnak sikerülne, nekem a tippem olyan 25m-30m körüli összeg.

Plusz ne feledjük a valós kárt.
- Gondolom ez az ügynök többször ide nem hoz senkit.
- Másik 17-18 éves tehetséget elhozni sokkal nehezebb lesz bárhonnan. Lassan a Real jobban beépít fiatalt, mint mi. Fizetés alacsonyabb és a szakvezetés is gyenge, plusz kivételeznek az őskatalánokkal.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.08. 21:21:48

gránit írta:
2024.05.08. 21:08:38
Troym írta:
2024.05.08. 17:46:59
AS mai cikk: Around THIRTY clubs have asked FC Barcelona about Vitor Roque

30 csapat szeretné a soraiban tudni
Én megmondtam előre :D
Ez egy sima árfelhajtó PR-cikk, hogy nagyobb legyen a zaj. Mondjuk ha Roque drágábban megy el, mint amennyiért a Barcelona hozta és nem is teljesít kiugróan jól később, akkor akár az is elmondható, hogy a csapat jól jön ki ebből az ügyből.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.08. 21:08:38

Troym írta:
2024.05.08. 17:46:59
AS mai cikk: Around THIRTY clubs have asked FC Barcelona about Vitor Roque

30 csapat szeretné a soraiban tudni
Én megmondtam előre :D
gránit írta:
2024.05.07. 19:43:00
Roque-nak valószínűleg több lehetősége lesz, mint nekünk.
Neki lesz egy rakat kérője. Nálunk hol tolonganak a csatárjelöltek?

Azokkal a játékosokkal, akik a fizetésükhöz képest nagyon keveset teljesítenek, keménynek is kellene lennünk (velük pont nem vagyunk azok).. Ez esetben teljesen értelmetlen lenne keménykedni a klub részéről, amikor csatárból is égető hiány van, és kétséges, mekkora mozgásterünk lesz a nyári átigazolási időszakban. Egy szem Lewandowskival nem lehet nekivágni a szezonnak. Ha még Roque-t is elveszítjük, nagyon vékonyak leszünk elől is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.05.08. 19:29:53

Költői túlzás volt. Sose a csatarposzton voltunk erős nevelése,inkább kp-n akik univerzalisak és szelsokent,tamadokent is bevethetőek. Konkrét középcsatár csak Guiu aki mostanában feljött. Tuloztam.

Úgy értettem hogy teszem azt tavaly is megoldottuk több kp-val és sikeres is volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.08. 18:27:05

Bob_Marley írta:
2024.05.07. 18:25:57
Gránit sokszor peldalozol NBA-vel,na ott aztán vagy bármelyik major sportban nincs kegyelem. Legendás amikor a Dallas meccs közben cserélte el az egyik kezdő játékosát, s felállították a padrol,hogy akkor repülőjegy szia.

Kapott lehetőséget,élt is vele amennyire tudott,de eredmenykenyszerben, ráadásul fáradtan megérkezve,full idegen környezetből,nem elvárás hogy neki aztán pattognia kéne,mármint Roquenak, ügynökének,bárkinek. Van helyette 10 másik a Masian.

Az NBA-ben se mindenkivel teheti ezt meg a klubja, szerződéstípustól is függ, amiből rengeteg féle van ott, felesleges is belemenni.

Hol van helyette 10 másik a Masian?
Elmúlt 5-6 évben összesen nem jött ki 10 kezdőszintű játékos az akadémiáról, nem hogy 10 értelmezhető középcsatár. Guiu az egyetlen kb, meg Fati, akinek lyukra futott a karrierje olyan gyorsan, amilyen gyorsan berobbant.

De ha megnevezel nekem 10 csatárt, aki feljött, bizonyított, és még mindig az első csapathoz tartozik, vagy valamelyik másik csapatban már alapkezdő, akkor megkövetlek.


Nem tudom, hogy ebben a szituációban mégis miért a klubot kell védeni? Ideigazoltak nagy dirrel-durral egy brazil gyereket, futureronaldomessi stb jelzők, majd lehetőséget se kap. Miközben a posztján szerencsétlenkedik egy kiöregedett ember.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.08. 18:22:00

Feast4 írta:
2024.05.08. 14:27:26

Sajna ez nem igaz. Ezek a szerződések határozott időre szóló megbízási szerződések, nem munkaszerződések. Az összes szerződéses feltétel lásd. felbontható-e, ha igen mikor, kölcsön adható-e, ha igen hogy meddig, ez a szerződésbem szabályozott. Ha nincs benne, hogy kölcsön adható és Ő magától nem akar menni, nem kell neki.

Ők nem alkalmazottak, nem dolgozók, hanem megbízottak. A megbízásuk, kb. úgy szokott lenni leírva, hogy kötelező edzésre járni, kötelező ilyen és ilyen klubrendezvényen részt venni, meccseken játékra alkalmas állapotban megjelenni, stb.

Az lehet a megoldás ha kiteszed a keretből, de a fizetését ( ami valójában nem fizetés, hanem megbízási díj) ekkor is jár neki és lehet van olyan kitétel a szerződésben, hogy a meccskeretből mikor lehet kirakni. Ezt sem tudjuk valójában.

Szóval ha nem akar menni, annyit tudunk vele tökösködni, hogy azt mondjuk nem fogsz játszani, ha itt maradsz és ennyi.
A játékosok szerződései határozott idejű munkaszerződések, ők alkalmazottak, a klub munkavállalói.

A klub beleegyezése/jóváhagyása nélkül egyetlen esetben "szabadul" a játékos, ha kifizeti(k) a kivásárlási árát. Vagy ez, vagy a közös megegyezés. A klub akarata/érdekei ellenére nem tud a játékos idő előtt elmenni.

Viszont ez fordítva is igaz, a klub sem küldheti el/adhatja el/kölcsönbe a játékost a beleegyezése nélkül.

Mindkét félnek egyenlőek a feltételek, és mindkét félnek meg kell gondolnia mire kötelezi el magát évekre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2024.05.08. 18:29:08-kor.
Válasz küldése