Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.19. 20:35:54

Samper írta:Nem lett volna jó, ha akár Xavi, akár Ini konkurrens európai csapathoz szerződik. De hogy a világ végén hol vezetnek le, az nem kabinet-kérdés a csapatnak. Tervezzék a jövőjüket és ne mást mérlegeljenek.
Nagyon jól néz ki, hogy egy saját nevelésű játékos a klubtól vonul vissza, de szinte kivitelezhetetlen, mivel a Barcelona nagyon magas szinten játszik. Egy kiscsapatnál, azért ez könnyebben kivitelezhető.

Ini idén vagy jövőre lép, valószínűleg idén, (különben, ha maradna nem lenne kérdés) helyére jó lenne végre egy saját nevelést beépítése.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.19. 06:20:46

Nem lett volna jó, ha akár Xavi, akár Ini konkurrens európai csapathoz szerződik. De hogy a világ végén hol vezetnek le, az nem kabinet-kérdés a csapatnak. Tervezzék a jövőjüket és ne mást mérlegeljenek.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.03.19. 01:05:33

Cestus írta:http://www.eurobarca.hu/rovidhir/iniest ... dj-velunk/

A cikk margójára: nem vallana rá, hogy aláírja az élethosszig tartó szerződést, aztán mégis lelép Kínába haknizni klublegendaként és csapatkapitányként. Nehezemre esik ezt elképzelni még akkor is, ha a katalán médiából eléggé ez ömlik most. Biztos nagy pénzt szakíthatna Kínában, de azért ennyi év alatt biztos összegyűlt neki egy tisztes összeg itt is, meg ha már 1-2 év múlva abszolút nem fog tudni ezen a szinten teljesíteni, szerintem még akkor is szívesen látnának egy Iniestát ott keleten.
Ezt a hírt olvasva , talán a cseréje a közönségnek szólt mert más logikus megoldás nem nagyon jut eszembe. Mutatott is 1-2 flikkflakkot ahogy bejött :D Egyébként egyet értek veled , remélem még egy "Xavis" évet ráhúz majd.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.18. 21:43:53

http://www.eurobarca.hu/rovidhir/iniest ... dj-velunk/" target="_blank

A cikk margójára: nem vallana rá, hogy aláírja az élethosszig tartó szerződést, aztán mégis lelép Kínába haknizni klublegendaként és csapatkapitányként. Nehezemre esik ezt elképzelni még akkor is, ha a katalán médiából eléggé ez ömlik most. Biztos nagy pénzt szakíthatna Kínában, de azért ennyi év alatt biztos összegyűlt neki egy tisztes összeg itt is, meg ha már 1-2 év múlva abszolút nem fog tudni ezen a szinten teljesíteni, szerintem még akkor is szívesen látnának egy Iniestát ott keleten.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 11:55:45

Fecooo írta: Pontosan tudod, mire célzok, nem értem, miért kell kiforgatni... :roll:
Igen, pontosan tudom, hogy mire célzol, de ennek szerintem ugyanannyi esélye van, mint annak amit én írtam le. Nagyon nagy idiótának kéne lennie a kapitánynak, hogy így tökön rúgja magát.

Nem mondom, hogy ne legyen igazam, már most fel vagyok készülve arra, hogy mit fogok kapni, ha valamelyikük kidől, de én még mindig nem hinném, hogy épeszű kapitány ennyire hazárdírozna a kulcsembereivel.
MessiNeymarSuarez írta: Múltkor is végig játszatta egy 6-0-ra megnyert sörmeccsen mikor már félidőben 3-4 góllal vezettek, és utána is játszatta megint sörmeccsen, pedig ha jól tudom épp fontos meccsünk jött utána, talán Clasico?


Valahogy úgy érzem, hogy elgurult a gyógyszer a fontoskodó kapitányoknál, és teljes mértékben letojják hogy ha a klubjának legfontosabb meccsire ahol trófeák dőlhetnek el, akkorra lesérül vagy teljesen ki lesz facsarva, mert nekik aztán nagyon kell a sörmeccsekre :roll: :roll:
Igen ebben lehet valami, hogy a klubmeccsek csak addig érdeklik a kapitányokat, amíg összeállítják a keretet.
De más dolog, hogy egy bajnoki meccset tojsz le, vagy kockáztatod a saját játékosaid egészségét, főleg ha annyi idős és olyan kulcsjátékos, mint Ini.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.17. 11:22:02

Egy félidőnél többet nem hiszem, hogy játszik. Annyi meg kell is, hogy meccsben maradjon. Ha Lopeteguin múlna, játszatná persze orrba-szájba, de valamikor csak ki kell próbálni a fiatalokat is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.17. 10:24:17

Hozzáteszem, h az eredmenyek.com nem írja, h Iniesta nem játszik a hétvégén és azt sem, h valószínűleg nem játszik, mert az app így szokta kiírni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 10:16:37

davi10 írta:Attól, hogy behívták őket még egyáltalán nem biztos, hogy játszani is fognak.

Nem tartom kizártnak, hogy csak taktikai szempontból kell, hogy ottlegyenek, és max 1-1 félidőt kapnak.
Múltkor is végig játszatta egy 6-0-ra megnyert sörmeccsen mikor már félidőben 3-4 góllal vezettek, és utána is játszatta megint sörmeccsen, pedig ha jól tudom épp fontos meccsünk jött utána, talán Clasico?


Valahogy úgy érzem, hogy elgurult a gyógyszer a fontoskodó kapitányoknál, és teljes mértékben letojják hogy ha a klubjának legfontosabb meccsire ahol trófeák dőlhetnek el, akkorra lesérül vagy teljesen ki lesz facsarva, mert nekik aztán nagyon kell a sörmeccsekre :roll: :roll:

Messi is hogy meg lett vádolva hazugsággal, hogy biztos nem olyan beteg/sérült és kamuból nem megy az alibimeccsre, miközben előtte sérülten vállalt egy nagyon fontos meccset amivel ki is lőtte őket a VB-re #-o #-o
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.17. 10:04:55

davi10 írta:
Fecooo írta:Mi van, ha az edzésen sérülnek le?
Na jó és mi van akkor, ha a repülőről lesétálva elbotlanak és mindkettőnek eltörik a lába?
Pontosan tudod, mire célzok, nem értem, miért kell kiforgatni... :roll:

Teljesen felesleges jóhiszeműen tekinteni az eseményekre, ez már régen nem erről szól... a kapitány teljességgel les.arja, hogy sörmeccsről van szó, és hogy mind Piqué, mind Ini félig sérültek és fontos szakaszában vagyunk a szezonnak. Ha érdekelné, be se hívta volna őket, erről van szó, minden más mellébeszélés...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.17. 09:32:37

Sinya22 írta:Akkor is tök hülyeség behívni,két félig sérült játékost. A vb előtt közvetlenül-miközben még tart a szezon-már ne a taktikát próbálgassa(az amúgy is megvan a spanyoloknak egy ideje :D ),hanem döntse el hogy kiket visz még,az alapcsapaton kívül. Legutóbb is behívta Init,és végigtolt 90 percet,utána meg egy félidőt,mikor semmi értelme nem volt már. Szóval játszani fog,és reménykedjünk hogy nem sérül rá.
Persze, ez ettől függetlenül igaz, én sem értem, annak függvényében meg főleg, h elvileg az EB után lemondta a válogatottságot :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.17. 08:27:18

Akkor is tök hülyeség behívni,két félig sérült játékost. A vb előtt közvetlenül-miközben még tart a szezon-már ne a taktikát próbálgassa(az amúgy is megvan a spanyoloknak egy ideje :D ),hanem döntse el hogy kiket visz még,az alapcsapaton kívül. Legutóbb is behívta Init,és végigtolt 90 percet,utána meg egy félidőt,mikor semmi értelme nem volt már. Szóval játszani fog,és reménykedjünk hogy nem sérül rá.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.17. 07:39:23

geridoss írta:Zárójelben megjegyzem, hogy van egy elég jónak tűnő borászata is, szóval kétlem, hogy itt hagyná azt is Kína miatt. Ő ha innen elmegy, akkor végleg befejezi, a nyakamat rá.
Alább valahol leírta a kolléga, h egyáltalán nem megy a borászata, a kínaiak meg beígértek neki 2 millió palack megvásárlását. Maradjunk annyiban, h sok pénzt el lehet szórni egy rosszul menő vállakozásra.

Egyébként meg mindig megoldottuk, h ne kelljen annak a válogatotthoz mennie, aki sérült volt, most sem lesz másképp.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 06:29:13

Fecooo írta:Mi van, ha az edzésen sérülnek le?
Na jó és mi van akkor, ha a repülőről lesétálva elbotlanak és mindkettőnek eltörik a lába?

Én szeretném feltételezni, hogy valaki a spanyol válogatottat irányítja, az van annyira okos és követi annyira a játékosait, hogy nem csinál baromságot.

És igen, sörmeccseken fognak játszani (már ha fognak...), nem hinném, hogy bármelyikük VB-szereplését beáldozná a kapitány ilyen hülyeségek miatt.

Ahogy azt se hiszem, hogyha bármelyikük szólna, hogy "figyu mester, ezt most nem kéne erőltetni", akkor ledaráltatják velük a 90 perceket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.17. 06:12:35

davi10 írta:Attól, hogy behívták őket még egyáltalán nem biztos, hogy játszani is fognak.

Nem tartom kizártnak, hogy csak taktikai szempontból kell, hogy ottlegyenek, és max 1-1 félidőt kapnak.
Az a max 1 félidő is pont annyival több, mint amennyit szabadna játszaniuk ilyen állapotban és ilyen sörmeccsen... Mi van, ha az edzésen sérülnek le? A kapitánynak be se szabadna hívnia őket a szezon ezen szakaszában, hogy tudjanak pihenni! Nem ezen fog múlni a VB cím...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.03.17. 00:56:30

geridoss írta:Zárójelben megjegyzem, hogy van egy elég jónak tűnő borászata is, szóval kétlem, hogy itt hagyná azt is Kína miatt. Ő ha innen elmegy, akkor végleg befejezi, a nyakamat rá.
Nem hiszem, hogy a borászata tartaná itt. Nem vagyok tisztában a számokkal, de most így hirtelen nem tartom reálisnak, hogy a borászata 20-30 milliókat hozzon adózás után, mint mondjuk a kínai kaland. Ami viszont fontosabb érv, hogy a borászatával most se ő foglalkozik, most sincs ott helyben, akkor meg már tök mindegy, hogy Barcelonából vagy Kínából csörrent oda Fuentealbillába, hogy jól megy-e a biznisz.

Én azt gondolom, hogy egy évet még rá fog húzni, rá fogják beszélni. Kapott egy nagyon megtisztelő szerződést, nem hiszem, hogy egyből lelépne, Kínában pedig várni fogják egy év múlva is. Most nagyon nagy szüksége van rá a csapatnak, még annál is nélkülözhetetlenebb, mint amikor Xavi ment el, mert Xavi legalább itthagyta még Iniestát, de Iniesta már nem hagy maga mögött hasonló kaliberű fazonszabászt.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.03.16. 23:56:54

Zárójelben megjegyzem, hogy van egy elég jónak tűnő borászata is, szóval kétlem, hogy itt hagyná azt is Kína miatt. Ő ha innen elmegy, akkor végleg befejezi, a nyakamat rá.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.16. 22:13:18

Attól, hogy behívták őket még egyáltalán nem biztos, hogy játszani is fognak.

Nem tartom kizártnak, hogy csak taktikai szempontból kell, hogy ottlegyenek, és max 1-1 félidőt kapnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.16. 22:05:51

Mondjuk ezt sose értettem hogy ezek az edzők egymás közt fű alatt miért nem tudnak megegyezni. Gondolok itt arra, hogyha esetleg valamelyik válogatottnak jön egy ki-ki mérkőzés, a klubnak meg esetleg egy könnyebb, vagy majdnemhogy tétnélküli akkor az adott játékos pihen és ez oda-vissza.
Remélem csak azért lett behívva mert tényleg rendbe jött, ha ott lesérül akkor biztos hogy nagy anyázások jönnek.

Ezt a kínai sztorit nem nagyon értem. Karrierje során bőven 100 millió euro fölött keresett, nem hiszem hogy ez a 2 év kína sokat osztana vagy szoroznia. Itt még jovore is nagy szükség lenne rá (jelenleg a második legjobb játékosunk) és elég nagy megbecsülést kap, mind anyagilag mind erkölcsileg.
Én csalódnék benne emberileg ha elmenne a sárgákhoz bohóckodni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.16. 21:26:54

Ez a spanyol kapitány mit érez?

Behívja a 60%-os Iniestát és Piquét hokimeccsezni mikor köztudott hogy fel kéne épülniük a szezon legfontosabb részére(és a VB-re)?
Piqué is húzza a lábát már egy hónapja, de a fontos meccsek miatt muszáj volt rizikót vállalniuk, itt lenne a lehetőség a pihenésre de mehetnek haknizni

Há' normális kérem?

Véletlenül sem kéne megvárni míg felépülnek, és a munkaadójuk legfontosabb meccsein a csúcson legyenek, és esetleg a VB-re is kipihentebben mehessenek, eszem megáll

Majd jön a hír hogy "sajnos lesérült a meccsen, május végéig KO", aztán nézhetünk

#-o #-o #-o
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.16. 14:21:37

Iniestát is behívták a spanyol keretbe. Ezek szerint nem fog pihenni a következő 2 hétben? Azt hittem, hogy a rehabilitációját fogja folytatni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.16. 13:48:07

BarcafanTomee írta:
Cestus írta:Megfordítom: ha behúzzuk a triplát, szerintem akkor fog tutira menni. :D
Azt mondta, hogy április 30.-ig eldönti, szóval ez így nem állja.
Ja igen. Ez esetben triplázhatunk és Iniestánk is maradhatna, tökéletes.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.16. 13:36:34

Cestus írta:Megfordítom: ha behúzzuk a triplát, szerintem akkor fog tutira menni. :D
Azt mondta, hogy április 30.-ig eldönti, szóval ez így nem állja.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.16. 13:11:32

LG írta:Ha megy, akkor mindenképpen be kéne húzni a triplát. Xavihoz hasonlóan ő is megérdemli, hogy történelmi sikerrel búcsúztassuk. (ráadásul ez kétszeresen is triplázás lenne, hiszen ez lenne a harmadik Liga, Kupa, BL triplánk).
Megfordítom: ha behúzzuk a triplát, szerintem akkor fog tutira menni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.16. 12:49:31

S.Agüero írta:Januárig maradhatna, amíg Arthur nem érkezik.
Inkább maradjon még 1 teljes évet hasonló szerepben, mint Xavi anno. Arthur nem fog tudni egyből hozzátenni. Így win-win. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.16. 12:46:50

Januárig maradhatna, amíg Arthur nem érkezik.
Válasz küldése