Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.29. 11:55:29

Az Ev Szavazasa mondjuk javareszt az osznek szolt, altalaban igy szokott ez lenni.. :D Akkor tenyleg a legjobb volt - top3 nagyon minimum -, de azt is be kell latni, hogy azt a format 1 eve nem lattuk.

Yokozuna hsz-evel amugy en most egyetertek. Reszben. Egyedul azert nem tennem be most SR-t vkp-nak, mert nincs jobbhatved. Busi jelenleg szornyu formaban, a kozeppalya se jo, egy SR fele sokoldalu jatekos, aki tobb utkozessel operal, tobb a megindulasa, szerintem most hasznosabb lenne. A jatekunk gondjait ez nem oldana meg, de egy fel fokot lehet javitana. Viszont igy a jobboldal szinte total meghalna, Masch azert nem olyan jo labdakihozatalokban es nyomas alatti gyors dontesekben, mint SR.

Nyilvan annak orulnek a legjobban, ha megoldodnanak a kozeppalyas gondok, es Busi ismet sallagmentesen illeszkedne a jatekba, de erre kevesebb eselyt latok jelenleg. Bar ha Ini visszater, lehet megindul valami javulas..
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.29. 11:26:42

Tényleg mindig azt hallom a tévében is, hogy milyen rövid a Barca kispad, és gyengék a csere játékosaink. Igaza van TripleH-nak, ha Neymart és Messit is a padra rakná Lucho, többet nem hallanánk ezeket az elmarasztaló kritikákat.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.11.29. 10:32:47

Yokozuna írta:Én is a cserepadra tenném, legalább lenne egy minőségi cserénk.
SR-t betenném a helyére, jobbra meg Mascheranot, aki a múltkor is egész jól nyomta a szélen.
a biztonság kedvéért Neymart is csak cserének használjuk. De az a Messi sem meggyőző, szerintem őt is rakjuk ki cserenek, aztán fel hozunk 10 fiatalt, valamelyik csak tudja pótolni. Persze közbe ter Stegen Woodoo babákat szurkalva, skandálnank, hogy Lucho takarodj.

Kihagytam valamit?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.29. 10:28:00

Igen, a fórum nagy része elfogult szokott lenni vele szemben, csak nem abba az irányba, de 2015-ben mégis a VILÁG legjobb középpályásának szavaztuk. :wink: Azért ezt ne akard már megmagyarázni, kezd nagyon izzadságszagú lenni. :)
Nyilván nem Busi miatt tripláztunk, de ezt nem is írta senki, de hogy főszerepet játszott, az teljesen egyértelmű, bár látom, egyeseknek nem igazán.
Biztos az is véletlen, hogyha Busi jó formában játszik, akkor a csapatnak is megy, ha nincs jó formában, mint most, akkor kevésbé gördülékeny a játékunk.
Ezért is szokták mondani, hogy a Busi-Ini-Messi hármas meghatározza a játékunkat. Régen ez Xavi-Ini-Messi volt.

Yokozuna, benned nem csalódtam. :mrgreen:
Az a baj, nem értitek meg, hogy a mostani középpályánkba betehetnétek SR-t is Busi helyére, nem változna semmi előre, no mindegy, kicsit várom már, hogy elmenjen innen Busi, aztán majd lehet szépen visszasírni, ha nem lesz minőségi pótlása. :roll:
Amúgy meg ki írta, hogy a cserepadra tenné? #-o
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.29. 10:23:08

Én is a cserepadra tenném, legalább lenne egy minőségi cserénk.
SR-t betenném a helyére, jobbra meg Mascheranot, aki a múltkor is egész jól nyomta a szélen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.29. 09:48:51

Egy csere szerintem is jó ötlet lehetne pihentetés céljából, de fontos meccseken sokkal többre nem mennénk vele a frissességen kívül. Ki tudja, lehet, hogy ez a probléma, bár ezt kétlem novemberben. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.29. 01:18:43

Én nagy rajongója vagyok, de most már én is azt mondom hogy nyáron meglehet venni Nzonzit. Mar csak azért is hogy legyen a helyére egy alternatíva mert Gomes nem az. Roberto lehetne, de őt most a jobboson kell szerepeltetni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.11.29. 00:07:38

Igen a mozgáshiányra és a pontatlanságra vetíteném le én is nem is feltétlen strukturális dolgokra. Akárhova rakhatod az embereket ha nem tudnak megcsinálni egy három méteres passzt. :D És elől pedig nagyon kevés mozgás van. Ezért sem hoznék se Coutinhokat se másokat, mert középpályán alapanyagra és, ami még inkább fontos erőre nagyon is megvagyunk.

Busqeutsnél is a legnagyobb gond, hogy elszórja a labdákat, ha ő 80% körül passzol akkor óriási gond van, márpedig ezt látjuk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.11.28. 23:19:03

ntibi67 írta:Sokat gondolkoztam ezen a középpálya/Busquets problémán.
Szerintem /lehet meglepetést fogok okozni/ Busquets nem játszik gyengébben mint eddig,mert eddig is ennyi volt a tudása.Csak hogy amíg két oldalt olyan társai voltak mint Xavi és Iniesta,addig sokkal kisebb területet kellet bejátszania /kb a kezdőkört/ és sokkal kevesebb feladat hárult rá.Iniesta és Xavi mellet csak a paszsávok lezárása és a labdaszerzés volt a feladata.Most nagyobb területet kellene bejátszania és még a támadások elindítása is a feladata lenne.Ez már túl nagy feladat a képességeihez képest.Tehát vagy Busquets és más szisztéma,vagy más játékos a helyén.Ezek a mostani keretben SR Mascherano esetleg Gomes.
Nagyon túlmisztifikálod szerintem. Ahogy Matyi is írta, ennek semmi köze ahhoz, hogy Xavi van-e mellette avagy sem.

Én úgy látom, hogy egyszerűen csak a stílusunk távolodott el annyira a korábbitól, hogy ebben Busquets nem tud úgy csillogni. Még 2015-ben is sokkal jobban hasoníltott a játék a Cruyff-féle labdatartásra irányuló stílusra, viszont erre a szezonra ez szinte megszűnt létezni. Persze itt lehet vitatkozni, hogy az ok-okozati viszony merre áll fenn, és nem a középpályásaink gyengébb teljesítménye miatt más-e a stílusunk, de jómagam kezdem azt érezni, hogy a taktikát hagytuk el. Sokkal jobban arra építünk, hogy elöl Messi vagy valaki megoldja, a középpályások pedig sokkal messzebb kerültek egymástól, így értelemszerűen többet is hibáznak, nem tudunk akkora fölényt kialakítani a középső harmadban. Palesz vagy valaki biztos találna szép rajzokat a játékosok helyezkedéséről és hogy ez hogyan korrelál a passzpontossággal és a labdajáratás sebességére. Volt pl olyan meccs, amikor Gomesnek és Busquetsnek összesen nem volt 5 passza egymáshoz, így azért nehéz...

Nem szoktam az edzőt elővenni, most se teszem csak impliciten, de Enriquének kellene összekapnia a taktikát, mert sokszor csak fejvesztve megyünk előre. Nyilván a kontrázás szükséges eleme a taktikai repertoárnak, de a triplázós szezonban ezt még jól tudtuk vegyíteni a Cruyff-Xavi-Pep-féle játék kontrollálásával, ütemváltásokkal. Mostanra csak az maradt meg, hogy rohanunk első szándékból a kapu felé.

A másik, ami Enrique feladata, az a motiválás. Labda nélkül egyszerűen alig van mozgás, ez pedig a legszembetűnőbb jele a motivációhiánynak. 2 éve futkosott mindenki üresbe, mint a mérgezett egér, ehhez képest most megkapja Busquets a labdát meg nyakába a 2 ellenfelet, aztán az esetek felében nincs kinek passzolnia. :?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.28. 21:22:42

Az egész 2015-ös éve eléggé extra volt szerintem(sőt, most áprilisig is jó formában tolta), még itt is el lett ismerve az Év Szavazásánál például, legjobb középpályásnak szavaztuk, és az előítéletek alapján azért ez nem rossz.
Kulcsszerepe volt a kupák megnyerésében is. A Tito és Tata-érára már nem emlékszem őszintén szólva ilyen szempontból, úgyhogy azt passzolom. :D

Szerkezeti problémát látok én ebben és koncentrációhiányt. Mert az nem a megújulás eredménye lesz, hogy 20 méterre oda tud-e passzolni egy labdát, vagy megcsinálja-e azt a lefordulást, amit eddig megtett 9/10.

ntibi, tehát 2015-ben, mikor már Rakitic játszott Xavi helyén, akkor is Xavi miatt volt a jó formája? Ez olyan érv, minthogy Messi azért rúgott annyi gólt, mert Ini és Xavi tömte labdákkal. :lol: Bár ez azután komolytalan volt, hogy leírtad, nem játszik gyengébben, mint eddig... :)
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.11.28. 21:21:49

Sokat gondolkoztam ezen a középpálya/Busquets problémán.
Szerintem /lehet meglepetést fogok okozni/ Busquets nem játszik gyengébben mint eddig,mert eddig is ennyi volt a tudása.Csak hogy amíg két oldalt olyan társai voltak mint Xavi és Iniesta,addig sokkal kisebb területet kellet bejátszania /kb a kezdőkört/ és sokkal kevesebb feladat hárult rá.Iniesta és Xavi mellet csak a paszsávok lezárása és a labdaszerzés volt a feladata.Most nagyobb területet kellene bejátszania és még a támadások elindítása is a feladata lenne.Ez már túl nagy feladat a képességeihez képest.Tehát vagy Busquets és más szisztéma,vagy más játékos a helyén.Ezek a mostani keretben SR Mascherano esetleg Gomes.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21199
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.28. 21:11:06

S.Agüero írta:Aki el akarja adni, az most hagyja el a fórumot. :mrgreen:

Amúgy vicces, jó pár év klasszis teljesítmény után jön néhány hónap hullámvölgy, és el akarjuk adni. Ez olyan, mint Messi hullámvölgye 2014-ben. :)
Ha már Messit szóbahoztad, utólag nem tekintjük olyan komolynak a 14-es válságát, pedig szerintem korántsem volt egyértelmű, hogy jól fog végződni számunkra a történet, amikor LE-vel is összebalhézott, akkor szerintem benne volt a pakliban egy sokkal rosszabb befejezés is.

Busquets esete azért más, az argentinnak a mentalitásával voltak elsősorban problémák, itt szerintem nem erről van szó. És azért nem ez az első hullámvölgye, ez a legmélyebb, de gyengébb formában volt korábban is. Neki igazából a Pep éra volt a csúcs, azóta nem tudott olyan magas szintet hozni, tavaly ősszel játszott még kiemelkedően, a többi alatt egy jó áltagot hozott, semmi extrát. Nem hiszem, hogy nem lenne nála jobb alternatíva, de azért adnék még neki időt.

Olyan 50-50 százalékot látok most arra, hogy megújul-e, vagy sem.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.28. 20:56:22

S.Agüero írta: Egyébként a mostani formáját szerintem SR tudná hozni, ő biztató volt ezen a poszton, megvan hozzá az esze, de akkor meg ott nincs senki jobboldalt. :?
Na ezért tartom óriási hibának azt, hogy SR az egyetlen jobbhátvéd lett, nem azért mert nem tudja hanem mert ha gaz van meg lehetne húzni teszem azt Busquets le SR be középre és máris lehet más irányba indul a játék.De a két ember aki tudna a helyén játszani nélkülözhetetlen egy másik poszton.

Azt lehetne még kipróbálni, hogy Rakitic megy a helyére, de válogatottban is játszott már nem egyszer vkpt, de most hogy Iniesta sérült nem tudom egy Denis Gomes mögöttük Rakituc kp. mire lenne elég.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.28. 20:46:52

Nála több savat senki sem kap, ebben biztos lehetsz. Hogy miért? Mert övé a legkevésbé látványos játék, és egy hibája sokba kerülhet. Egy jó meccs után meg sok mindenkinek alibinek tűnhet a játéka, amivel nincs is baj, csak ne írja le, ha nem ért hozzá(félig írtam komolyan, én sem vagyok hozzáértő, mielőtt valaki betalálna). :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.28. 20:29:15

S.Agüero írta:Aki el akarja adni, az most hagyja el a fórumot. :mrgreen:

Amúgy vicces, jó pár év klasszis teljesítmény után jön néhány hónap hullámvölgy, és el akarjuk adni. Ez olyan, mint Messi hullámvölgye 2014-ben. :)
A pozíciója miatt más.Ha Messi hibázik abból nem lesz max gól, ha ő hibázik akkor már abból lehet.Nála szerintem csak formán kuvűlu védő vagy kapus kapna több savat.
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.28. 20:23:25

A csapat most olyan helyzetben van, hogy nem tudom bírálni a játékát. Nem vezér egyéniség, és a gyenge meccsek közepette kicsit magára maradt, kizökkent, tanácstalan.
Lehet kritizálni, de minek? Nincs helyette senki, nem lóg már ki ebből a rossz csapatból.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.28. 20:07:06

Aki el akarja adni, az most hagyja el a fórumot. :mrgreen:

Amúgy vicces, jó pár év klasszis teljesítmény után jön néhány hónap hullámvölgy, és el akarjuk adni. Ez olyan, mint Messi hullámvölgye 2014-ben. :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.11.28. 19:52:19

TripleH írta:Én a Riijkard féle BL győztes csapatot nézném meg a mai fociban. Egyébként azt amit akkor játszottunk szerintem most is pacek lenne és abba még Busi is működne és akkor a labdatartásról se kéne lemondani. :)
Bár ez itt egy kicsit off, de a mai fociban már nincs annyi terület, mint akkor. Abban az időben öngyilkos módon hagyták játszani a zseniket, de azért emlékezhetünk a Chelsea elleni párharcokra, amikor terület híján a csapat focija is alig működött. A mostani védekezésekre levetítve azt hatványozd.
Másrészt rengeteget változott azóta a labdarúgás, gyakorlatilag összehasonlíthatatlan.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.11.28. 19:40:36

palesz77 írta:En olyan szintu uj felfogast nem akarnek, ami nem a labdatartos focira epul, azon belul meg szerintem o barmikor jo lehet normalis formaban, egy jol funkcionalo kozeppalyan, szoval nekem egyertelmu.. :D

szerk.: Kar, pedig az elozot is jo volt olvasni, ird csak meg nyugodtan ettol meg.. :mrgreen:
Én a Riijkard féle BL győztes csapatot nézném meg a mai fociban. Egyébként azt amit akkor játszottunk szerintem most is pacek lenne és abba még Busi is működne és akkor a labdatartásról se kéne lemondani. :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.11.28. 19:30:52

palesz77 írta:En olyan szintu uj felfogast nem akarnek, ami nem a labdatartos focira epul, azon belul meg szerintem o barmiko jo lehet normalis formaban, egy jol funkcionalo kozeppalyan, szoval nekem egyertelmu.. :D
Megint köszi, hogy leírtad helyettem, épp elkezdtem írni az esszét :D.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.28. 19:29:46

En olyan szintu uj felfogast nem akarnek, ami nem a labdatartos focira epul, azon belul meg szerintem o barmikor jo lehet normalis formaban, egy jol funkcionalo kozeppalyan, szoval nekem egyertelmu.. :D

szerk.: Kar, pedig az elozot is jo volt olvasni, ird csak meg nyugodtan ettol meg.. :mrgreen:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.11.28. 19:23:31

palesz77 írta:Szavazas, kivancsi vagyok ki mit gondol rola.
Vegyes érzelmeim vannak a B és a C opció is szimpatikus, mert ha esetleg távaozna Lucho én egy külsős edzőt látnék szívesen aki új felfogásokat hozna, de ha nem távozik akkor viszont a C.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.28. 19:18:32

Szavazas, kivancsi vagyok ki mit gondol rola.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.17. 14:30:51

Ryan Giggs on Sergio Busquets: "Some players always have two or three options and never panic. He's like a snooker player out there."
"The best thing about that half was watching Busquets. It's been an absolute masterclass in how to play holding midfield."

Vak. :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=f1XQHO4kbj4" target="_blank
Edzésen már formában. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.05. 12:25:19

Nero. írta:Vele kapcsolatba azért tegyük hozza hogy ha éppen jól megy a csapatnak ő az utolsó ember aki meg van említve, mar ha épp meg van egyáltalán, de ha esetleg becsúszik két-három hét hullámvölgy a brigádnál akkor ő az első akin csattan az ostor. Ez mindig is így volt es mindig is így lesz.

Hozzáteszem mostanában tényleg elég sok látványos hibája van, de jelenleg senki nincs a keretben aki tudná hozni azt amit ő.
Sajnos ez igaz. Meg ugye megragadtunk annál, hogy sok sokat színészkedik, ezért unszimpatikus. :mrgreen:

Egyébként a mostani formáját szerintem SR tudná hozni, ő biztató volt ezen a poszton, megvan hozzá az esze, de akkor meg ott nincs senki jobboldalt. :?
Válasz küldése