Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.12. 18:52:57

Normandia írta:
Chino írta: De ezzel nincs semmi baj, csak én is úgy érzem, hogy bármit csinál a pályán mindig pozitív irányban van kiemelve, kezdünk átesni a ló másik oldalára.
Sokszor ugyanazt csinálja, mint tavaly vagy azelőtt és ezen sokan átsiklanak. A MOSTANI csapatba nem elég az, ha megbízhatóan tudod tenni-venni a labdát a kp-n, még egy 12. játékostól is kell valami extra a játékban.
Teljesen adom, amit írsz, ezt már kb 2 hónapja mondom itt, hogy bárhogyan játszik dicsérve van. Egy biztos, hogy volt 2 nagyon jó meccse, ahol bizonyította, hogy van benne lehetőség, potenciál. A többi átlagos, semmi kiemelkedő, vagy plusz hozzáadott érték. Mielőtt nekem esnének a fanok.:-D nincsen bajom vele, látok benne lehetőséget, csak azt, amit tud, azt többször szeretném látni, nem szezononként 2x.
Na, azért messze nem csak 2 jó meccse volt! Az lehet, hogy mostanában a fórum általánosságban pozitív irányban elfogult vele, talán kompenzációként amiért tavaly ugyanez negativ irányban volt meg nála.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.03.12. 18:03:22

Ma is nagyon jó meccse volt. A passzai jók voltak , sokszor szerelt , mindig megjátszható volt és párszor még a támadásokba is becsatlakozott ( eredményesen). Magyarán szinte hiba nélkül hozta le a meccset. Viszont amint bejött Samper valamiért nagyon eltűnt amin én eléggé meglepődtem hisz pont az ellenkezőjére számítottam mivel feljebb lépett a középpályán. De ez csak egy kis zárójeles megjegyzés volt, az összképet nem rontja csak egy kicsit árnyalja :). Jár a pacsi neki is =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.02. 16:16:36

LE pont hogy már akkor azonnal cserél ha megvan a vezetés.

Túlrágtuk, valakinek ez számít valakinek az, én mindig ugyanazt tudom mondani hatékonyság. És Robi hatékony, innentől kezdve hasznos nálam és szükséges elem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.02. 16:08:02

ktm írta:
Chino írta:A MOSTANI csapatba nem elég az, ha megbízhatóan tudod tenni-venni a labdát a kp-n, még egy 12. játékostól is kell valami extra a játékban.
Szerintem az elöl lévő három úriember miatt a mostani keret bírja el legjobban, ha kevesebb plusz érték jön a kp-ról.
Az egyy dolog, hogy ez a támadósor ilyen hatékony, de hosszútávon nem elég az, hogy odaadjuk nekik a labdát, aztán csináljanak amit akarnak. A komoly védelmek is sokszor ki tudják ezt használni. Nagyon sok meccsünk van kisebb csapatok ellen is, amikor végig izgulni kell, mert nem tudjuk lezárni a meccset és egygólos előnnyel kell végigjátszani a meccset, ami nagyon veszélyes, nem mellesleg sokkal jobban fárasztja a játékosokat, cserélni sem lehet rendesen. A Sevilla ellen sem hiszem, hogy úgy tervezte LE, hogy Rakiticet és Iniestat is be kelljen cserélni.
Meg kell nézni, hogy Neymar is mennyire jobban tud teljesíteni, ha ott van Ini. Mennek a kényszerítők, védők mögé betett labdák stb.
És ha emellett Ini tud labdavesztéskor stb. védekezni, akkor Robi is meg tudja csinálni.
Rafinhat például ezért tenném elé. Ő képes ezekre a dolgokra és mellette a védekezés is jól megy neki. Mellesleg fel is tudja mérni, mikor kell a biztosat választani. Legalábbis a Celtaban és a B-ben ezt bizonyította. Sajnos idén nem volt lehetősége. Sokan hajlamosak őt tkp-ként azonosítani, de ez abszolút nem így van. (a Celtaban is inkább kkp-t játszott) Rakitic szerepkörében is simán el tudom képzelni. De kicsit eltértem a tárgytól.

Hasonló dolgokat hiányolok SR-től, mint amit korábban leírtam. Még egyszer mondom természetes, hogy nem tudja olyan hatékonyan csinálni Robi, de nem is igazán próbálja, rendre távolabb helyezkedik, nem vállal be egy-egy cselt a támadóharmadban, vagy "kényszeríteni" a védőket, hogy kilépjenek rá, amivel helyet teremthetne, sokszor majdnem Busi vonalában, ezzel nagyobb terhet téve a támadókra, főleg Neymarra. Nem kell olyan szólókat csinálni, mint Iniesta, vagy patent gólpasszokat adni, de kell egy kis extra tőle is, amiket például Rakitic visszavontabb szerepkörben is megtesz.

Pont ezek a kisebb-nagyobb dolgok, amik hiányoznak belőle és pont ezekért nem lesz belőle szerintem soha kezdő szintű játékos ebben a Barcaban.

Még egyszer hangsúlyozom, nem akarom bántani, nem vagyok negatív irányba elfogult vele szemben, sőt! Nagyon örülnék neki, ha egy újabb saját nevelés "gazdagítaná" a csapatunkat, de helyén kell kezelni a srácot és a valós teljesítménye alapján értékelni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2016.03.02. 16:23:40-kor.
Forca Barca!!!!
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2016.03.02. 01:59:23

Chino írta:A MOSTANI csapatba nem elég az, ha megbízhatóan tudod tenni-venni a labdát a kp-n, még egy 12. játékostól is kell valami extra a játékban.
Szerintem az elöl lévő három úriember miatt a mostani keret bírja el legjobban, ha kevesebb plusz érték jön a kp-ról.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.01. 19:37:09

Chino írta: De ezzel nincs semmi baj, csak én is úgy érzem, hogy bármit csinál a pályán mindig pozitív irányban van kiemelve, kezdünk átesni a ló másik oldalára.
Sokszor ugyanazt csinálja, mint tavaly vagy azelőtt és ezen sokan átsiklanak. A MOSTANI csapatba nem elég az, ha megbízhatóan tudod tenni-venni a labdát a kp-n, még egy 12. játékostól is kell valami extra a játékban.
Teljesen adom, amit írsz, ezt már kb 2 hónapja mondom itt, hogy bárhogyan játszik dicsérve van. Egy biztos, hogy volt 2 nagyon jó meccse, ahol bizonyította, hogy van benne lehetőség, potenciál. A többi átlagos, semmi kiemelkedő, vagy plusz hozzáadott érték. Mielőtt nekem esnének a fanok.:-D nincsen bajom vele, látok benne lehetőséget, csak azt, amit tud, azt többször szeretném látni, nem szezononként 2x.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.01. 15:36:05

Bob_Marley írta: Egy Rakitic-csel kell összehasonlítani nem Iniestaval, aki all time nagyon jó középpályás és technikailag nagyon képzett, de nem lehet 11 Iniesta fent a pályán vagy 11 Xavi. Roberto azért hasznos, mert bármikor alátud dolgozni bárkinek, akit mellétesznek. Ő nem fogja hátán vinni a társaságot, de nem is ezt kell tőle elvárni. Az egyensúlyba pont hogy ezek a kiegészítő emberek a nagyon fontos láncszemek mint pl Robert, Rakitic.
Robi erőssége az, hogy megbízható és ez egy hosszú bajnokságban nagyon nagy előny és plusz a csapatnak. Őt bárhova beteszed tudod mit várhatsz el tőle és mit fog nyújtani. Nem rapszodikus, ez iszonyat fontos egy csapatban.
Igazad van. Nem Iniestaval kell összehasonlítani, hanem Rakitic-csel. És itt ütközik ki a különbség. A horvát tud pluszt adni a csapatnak támadásban, nem csak a rövid passzokat keresi, emellett védekezésben veri Robit. Személy szerint nyugodtabb vagyok ha Rakitic van a pályán.
És ha már az Inivel való összehasonlítást vesszük alapul. Rotálásnál többnyire ő játszik a helyén a horváttal párban, és ott kellene az az extra, amit Ini szokott adni. Nyilván nem tudja egy az egyben, képességekben hatalmas különbség van, de nem is nagyon látszik a szándék.
De ezzel nincs semmi baj, csak én is úgy érzem, hogy bármit csinál a pályán mindig pozitív irányban van kiemelve, kezdünk átesni a ló másik oldalára.
Sokszor ugyanazt csinálja, mint tavaly vagy azelőtt és ezen sokan átsiklanak. A MOSTANI csapatba nem elég az, ha megbízhatóan tudod tenni-venni a labdát a kp-n, még egy 12. játékostól is kell valami extra a játékban.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.01. 05:56:36

eimenis1212 írta:
Bob_Marley írta:De pont ez, hogy nem kell Robertora olyat aggatni ami nem ő. Ő nem iniesta. Megtudja csinálni ha arról van szó, de neki az elsődleges játéka az hogy borzasztó labdabiztos és a magas játékintelligenciája miatt labdákat tud elcsenni és látja a játékot, jó helyre teszi a bogyót. Ez ugyanúgy egy hatalmas extra a csapatnak, mert odateszed neki és tudod, hogy nála jó helyen lesz, nem fogja elszórakozni a bogyót. És megy ő előre ha arról van szó, nem egy meccs a releváns, de tegnapi is, pl adott Neymarnak remek labdát, volt még egy kiugratása az első félidőben, volt kapura tartó fejese is. Ennél többet én egy ilyen szerepkörben nem várok el. Egy Rakitic-csel kell összehasonlítani nem Iniestaval, aki all time nagyon jó középpályás és technikailag nagyon képzett, de nem lehet 11 Iniesta fent a pályán vagy 11 Xavi. Roberto azért hasznos, mert bármikor alátud dolgozni bárkinek, akit mellétesznek. Ő nem fogja hátán vinni a társaságot, de nem is ezt kell tőle elvárni. Az egyensúlyba pont hogy ezek a kiegészítő emberek a nagyon fontos láncszemek mint pl Robert, Rakitic.
Robi erőssége az, hogy megbízható és ez egy hosszú bajnokságban nagyon nagy előny és plusz a csapatnak. Őt bárhova beteszed tudod mit várhatsz el tőle és mit fog nyújtani. Nem rapszodikus, ez iszonyat fontos egy csapatban.
igaz, és senki nem is akar több Ini-t. A kiegészítő emberek fontosak. Valóban. Ők adják meg a balance-t. De ahogy Te is írtad és a nevében is benne van: "kiegészítő emberek". És furcsa amikor a kiegészítő emberek a csapatot a "hátán vivő emberek" fölé vannak emelve, csak azért mert biztonsági passzokból nem hibáznak és emellett lefülelnek pár labdát. Tökre helyén van az egész. Kellenek ezek a kiegészítő emberek. Csak akkor a helyén kell őket kezelni ( a csapat fontos részét képező kiegészítő emberekként) és nem fanfarokat zengeni róluk (úgy hogy a csapatot hátán vivő emberek szét vannak szedve ha a nem biztonsági játékuk hibákat eredményez)
Pont ez hogy soha nem szabad különbséget tenni hogy ki kicsoda. Én pl totál nem foglalkozok vele hogy Messinek hívják az illetőt vagy Robertonak vagy Kis Pistának. Márpedig Roberto jól és nagyon hasznosan játszik ezt meg nem lehet tőle elvenni, innentől kezdve ha ez megvan említve akkor jogos. Ugyanúgy ahogyan Messi vagy Neymar is ha jól tolja vagy éppen rosszul.
Kép
Kép
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.02.29. 23:54:55

üdv. én nagyon bírom Robit, mert hajt, fut, letámad, labdát szerez, meg biztosan passzol. szerintem jelenleg (a tegnapi meccsen volt egy pár ilyen szitu) a körömpasszokba, a kis területen való kényszerítőkbe meg a háromszögezésekbe nem elég pontos. tegnapi meccsről emlékszem h Messi kétszer próbálta meg vele ezt a háromszögezést és mindkétszer elrontotta Robi, de ha ebben javul akkor szerintem még jó ideig velünk lesz mert jól játszik (bár a tegnapi meccse nem az élete legjobbja volt :D ).
mvik
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.02.29. 21:17:11

Bob_Marley írta:De pont ez, hogy nem kell Robertora olyat aggatni ami nem ő. Ő nem iniesta. Megtudja csinálni ha arról van szó, de neki az elsődleges játéka az hogy borzasztó labdabiztos és a magas játékintelligenciája miatt labdákat tud elcsenni és látja a játékot, jó helyre teszi a bogyót. Ez ugyanúgy egy hatalmas extra a csapatnak, mert odateszed neki és tudod, hogy nála jó helyen lesz, nem fogja elszórakozni a bogyót. És megy ő előre ha arról van szó, nem egy meccs a releváns, de tegnapi is, pl adott Neymarnak remek labdát, volt még egy kiugratása az első félidőben, volt kapura tartó fejese is. Ennél többet én egy ilyen szerepkörben nem várok el. Egy Rakitic-csel kell összehasonlítani nem Iniestaval, aki all time nagyon jó középpályás és technikailag nagyon képzett, de nem lehet 11 Iniesta fent a pályán vagy 11 Xavi. Roberto azért hasznos, mert bármikor alátud dolgozni bárkinek, akit mellétesznek. Ő nem fogja hátán vinni a társaságot, de nem is ezt kell tőle elvárni. Az egyensúlyba pont hogy ezek a kiegészítő emberek a nagyon fontos láncszemek mint pl Robert, Rakitic.
Robi erőssége az, hogy megbízható és ez egy hosszú bajnokságban nagyon nagy előny és plusz a csapatnak. Őt bárhova beteszed tudod mit várhatsz el tőle és mit fog nyújtani. Nem rapszodikus, ez iszonyat fontos egy csapatban.
igaz, és senki nem is akar több Ini-t. A kiegészítő emberek fontosak. Valóban. Ők adják meg a balance-t. De ahogy Te is írtad és a nevében is benne van: "kiegészítő emberek". És furcsa amikor a kiegészítő emberek a csapatot a "hátán vivő emberek" fölé vannak emelve, csak azért mert biztonsági passzokból nem hibáznak és emellett lefülelnek pár labdát. Tökre helyén van az egész. Kellenek ezek a kiegészítő emberek. Csak akkor a helyén kell őket kezelni ( a csapat fontos részét képező kiegészítő emberekként) és nem fanfarokat zengeni róluk (úgy hogy a csapatot hátán vivő emberek szét vannak szedve ha a nem biztonsági játékuk hibákat eredményez)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.29. 21:01:41

De pont ez, hogy nem kell Robertora olyat aggatni ami nem ő. Ő nem iniesta. Megtudja csinálni ha arról van szó, de neki az elsődleges játéka az hogy borzasztó labdabiztos és a magas játékintelligenciája miatt labdákat tud elcsenni és látja a játékot, jó helyre teszi a bogyót. Ez ugyanúgy egy hatalmas extra a csapatnak, mert odateszed neki és tudod, hogy nála jó helyen lesz, nem fogja elszórakozni a bogyót. És megy ő előre ha arról van szó, nem egy meccs a releváns, de tegnapi is, pl adott Neymarnak remek labdát, volt még egy kiugratása az első félidőben, volt kapura tartó fejese is. Ennél többet én egy ilyen szerepkörben nem várok el. Egy Rakitic-csel kell összehasonlítani nem Iniestaval, aki all time nagyon jó középpályás és technikailag nagyon képzett, de nem lehet 11 Iniesta fent a pályán vagy 11 Xavi. Roberto azért hasznos, mert bármikor alátud dolgozni bárkinek, akit mellétesznek. Ő nem fogja hátán vinni a társaságot, de nem is ezt kell tőle elvárni. Az egyensúlyba pont hogy ezek a kiegészítő emberek a nagyon fontos láncszemek mint pl Robert, Rakitic.
Robi erőssége az, hogy megbízható és ez egy hosszú bajnokságban nagyon nagy előny és plusz a csapatnak. Őt bárhova beteszed tudod mit várhatsz el tőle és mit fog nyújtani. Nem rapszodikus, ez iszonyat fontos egy csapatban.
Kép
Kép
Kép
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.02.29. 20:56:15

palesz77 írta:Hát, szerintem a sebessége, technikája, esze megvan a játékhoz, a védekezéshez nagyon ért, egyedül annyi baj van vele, hogy a támadójátékunkat nem tudja befolyásolni a középpályáról. Azon kívül, hogy adja-veszi a labdát, ami nagyon fontos alapból, de aki akarja, az érti, hogy mit mondok ezzel. De bőven jó alappal rendelkezik a srác, ez nem vita tárgya szerintem, max az, hogy ez mire is lesz itt elég neki.
akkor egyesével:
sebesség: biztos van valaki aki a stat. adatokat bújja, és lehet rámcáfol, de abszolút nem gyors játékos. Szélső pozícióra kevés a gyorsasága(alvesnél, albanál lassúbb - bár albánál ki nem...). Tehát a középső középpályásoknál mondanék neki egy átlag sebességet, viszont nem látom h jó lenne az induló sebessége, robbanékonysága. Pl Iniesta sokkal lassabb nála, de az első 5-10 méteren (ami baromi fontos) Ini is gyorsabb mint SR. Sztem.
Technika: maradnék az átlagosnál. Semmi spec. technikai tudást nem láttam tőle.
Ész: hát a bárcában középpályán és támadó szekcióban ez alap. De nem látom h miben lenne okosabb mint Arda vagy Rakitic. Busitól meg Initől meg messze van.
Védekezéshez nagyon ért: Hát maradjunk abban h talán ez az egyik legnagyobb erénye, de azért védekező kp-ből temérdek jobb van nála .

Egyébként nem savazni akarom a srácot. Csak tényleg túlsztárolt szegény. Sztem is a stabil első csereember az ő helye max. Bár egy ilyen fiatal játékos még nagyon megugorhat de ha most fogadnom kellene akkor ellene tennék. Ha meg Rafinha és közte kellene választanom gondolkodás nélkül Rafinhara tennék.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2016.02.29. 20:42:36

Nem ő hivatott Iniesta pótlására. Rafinha lesz a szervező, idén is őt nyomta volna LE erősebben, ha nem sérül le. Roberto inkább tökéletes kiegészítő ember jelenleg. Persze fejlődni lehet, de Rakitic, és Alves feladataira jobban alkalmazható.
Ha meg nem Rafinha, akkor Halilovic. Ha ő sem, akkor igazolunk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.29. 20:36:43

Bob_Marley írta:Szerintem meg pont hogy ne vállaljon felesleget és ebben pont Rakitic lehet a jó példa neki. És az baromi fontos és jó játékos az, aki tudja kontrollálni a középpályát és pontos, megbízható.
A jónál is jobb meg az, aki ezen felül is tud adni még pluszt a csapatnak, lásd Busi és Ini, vagy amilyen Xavi volt, anno Deco, Pep, stbstb. És ha a csúcson akarunk maradni, akkor Ini majdani kiválása után nem elég "csak" egy jó játékossal pótolnunk őt. A Clásicot se húztuk vonla be ilyen simán, ha Andrés nem tolja ilyen formában, és nem teremti meg ott középen a különbséget. Meg még sorolhatnék száz másik meccset. Kell a biztos játék nyilván, és nem kell orrba-szájba előreküldeni a labdákat, de a ló másik oldalára se szabad átesni azért.
Bob_Marley írta:Soha nem értem miért lenne attól jobb mert teszem azt ad egy két kiugratást.
Mondjuk nem elhanyagolható szempont, hogy az ilyenből egy szempillantás alatt helyzet alakulnak ki, abból meg gól lehet. Linkelnék elég sok találatunkat idénről, de nem szereted a videókat tudom, szóval az emlékezetedre kell hagyatkoznod.. :mrgreen: Ebben a szezonban sokkal hansgúlyosabb a középpálya mint tavaly volt, és érződik is a csapat játékán, amikor Ini és Busi - és Rakitic - bombaformában vannak, meg az is, amikor nem adnak sokat a meccshez. Persze ha az MSN 100%-osra felpörög, akkor nem feltétlen szükségesek ők annyira, de nem egy meccs volt már, ahol a középpálya villanása kellett ahhoz, hogy ne akadjon meg a gépezet.
Bob_Marley írta:Hozzáteszem én az elejétől kezdve azt mondom, hogy egy jó jolly joker emberke, szóval ha nem is lesz kezdő, de már most is bármikor lehet rá számítani és ez nagyon fontos.
Ez viszont igaz, szemrebbenés nélkül be merném én is pakolni jobbhátvédnek, vagy a középpályán bárhova - bár inkább védekezőbb feladatokra elsősorban -, függetlenül attól, hogy mekkora súlyú a mérkőzés, mert tudnám, hogy egy jó alapot biztosan hozna. És ez azért nagy szó szerintem, hogy csereként ilyen szintre felér valaki, ez már nem is 12. ember szerep, hanem 11,5. :D
eimenis1212 írta:Szóval mi SR-ben a plusz kérdezem az SR fan clubot?
Hát, szerintem a sebessége, technikája, esze megvan a játékhoz, a védekezéshez nagyon ért, egyedül annyi baj van vele, hogy a támadójátékunkat nem tudja befolyásolni a középpályáról. Azon kívül, hogy adja-veszi a labdát, ami nagyon fontos alapból, de aki akarja, az érti, hogy mit mondok ezzel. De bőven jó alappal rendelkezik a srác, ez nem vita tárgya szerintem, max az, hogy ez mire is lesz itt elég neki.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.02.29. 20:25:38

eimenis1212 írta:SR piszkosul túlsztárolt itt a fórumon. Csak nézek ahogy egy-egy meccs kapcsán megkapja itt a legtöbb szavazatot a meccs emberének...stb. A Sevilla ellen is az egyik leggyengébb volt (a középpálya - támadó szekcióban). Sajnos egyre inkább biztonsági játékos (alibit mondani túl erős lenne, de közelít lassan...). Pedig pár hónapja még többször meg mert húzni merészebbet. Emlékszem egy Bojanra, Victor Valdesre, Alexisre, Pedrora akik ugyanígy túl voltak sztárolva, majd az élet megmutatta (a helyettesítésükkor) hogy mi is a valós értékük. SR is el fog tudni "bújni" amég megy a szekér a csapatnak, azonban egy nehezebb időszakban meg fog bukni ahogy az elődjeik. És félreértés ne essék: remélem nem lesz igazam. Jó srác. Fiatal még és rám is cáfolhat. Viszont amit olvasok itt a fórumon róla az köszönöviszonyban nincs a valósággal (ahogy Bojánnál, VV-nél sem volt amikor "ment" nekik a játék). Mostanában színtelen-szagtalan, semmi plusz/extra nincs benne. Vagy ha valaki szerint vannak speckó értékei akkor mondjátok mi az (az nem speckó érték h sok poszton bevethető, mert mindenhol egy közepes szintet képes megütni). Szóval mi SR-ben a plusz kérdezem az SR fan clubot?
Szép és jó amit írsz, de én még mindig Pep jövőlátását tartom meggyőzőbbnek Barca ügyben, nem a tiédet :) Érv Pep mellett: Xavira is anno rámutatott, hogy ő fogja lezárni a Barcás pályafutását(vagy valami hasonló) és lőn igaza.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.02.29. 20:17:22

SR piszkosul túlsztárolt itt a fórumon. Csak nézek ahogy egy-egy meccs kapcsán megkapja itt a legtöbb szavazatot a meccs emberének...stb. A Sevilla ellen is az egyik leggyengébb volt (a középpálya - támadó szekcióban). Sajnos egyre inkább biztonsági játékos (alibit mondani túl erős lenne, de közelít lassan...). Pedig pár hónapja még többször meg mert húzni merészebbet. Emlékszem egy Bojanra, Victor Valdesre, Alexisre, Pedrora akik ugyanígy túl voltak sztárolva, majd az élet megmutatta (a helyettesítésükkor) hogy mi is a valós értékük. SR is el fog tudni "bújni" amég megy a szekér a csapatnak, azonban egy nehezebb időszakban meg fog bukni ahogy az elődjeik. És félreértés ne essék: remélem nem lesz igazam. Jó srác. Fiatal még és rám is cáfolhat. Viszont amit olvasok itt a fórumon róla az köszönöviszonyban nincs a valósággal (ahogy Bojánnál, VV-nél sem volt amikor "ment" nekik a játék). Mostanában színtelen-szagtalan, semmi plusz/extra nincs benne. Vagy ha valaki szerint vannak speckó értékei akkor mondjátok mi az (az nem speckó érték h sok poszton bevethető, mert mindenhol egy közepes szintet képes megütni). Szóval mi SR-ben a plusz kérdezem az SR fan clubot?
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.02.29. 20:10:20

Így igaz, merjünk kicsik lenni! #-o
Keita, Pedro, Cuenca, Antitalentum...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.29. 20:03:19

Szerintem meg pont hogy ne vállaljon felesleget és ebben pont Raktiic lehet a jó példa neki. És az baromi fontos és jó játékos az, aki tudja kontrollálni a középpályát és pontos, megbízható. Na ez Roberto. Most is felért a kapuhoz csak Suarez nem akarta hogy gólt rúgjon. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.29. 19:54:56

Bob_Marley írta:Megint kilyukadhatunk ugyanoda, de inkább Robi biztos legyen és pontos mert ez az ő játéka. És ahol van, erre nagy szükség is van. Soha nem értem miért lenne attól jobb mert teszem azt ad egy két kiugratást. Megtudja oldani, de igenis azt válassza ami a biztos.
Azért, mert attól lesz igazán jó egy játékos, hogy tud pluszt adni. Xavi se lett volna ekkora játékos, ha folyton csak a biztos passzok mennek. Busquets is ebben fejlődött rengeteget. Ha mondjuk azon a poszton játszana SR, akkor azt mondom rendben, válassza a biztosat, de a kp-ról is kell támogatás. Nem lehet úgy játszani, hogy adjuk oda az MSN-nek félpályánál, aztán majd ők mindent megoldanak. Rakitic is a rengeteg meló mellett besegít/bekapcsolódik a támadásokba, pedig az elsődleges feladata a stabilitás megteremtése. A három támadóra jönnek ki a helyzetek, de ehhez kell a támogatás a kp-ról. Elég csak megnézni Ini játékát. Mekkora a különbség, ha ő játszik Neymar oldalán és milyen ha SR.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.29. 19:33:50

Megint kilyukadhatunk ugyanoda, de inkább Robi biztos legyen és pontos mert ez az ő játéka. És ahol van, erre nagy szükség is van. Soha nem értem miért lenne attól jobb mert teszem azt ad egy két kiugratást. Megtudja oldani, de igenis azt válassza ami a biztos.

Hozzáteszem én az elejétől kezdve azt mondom, hogy egy jó jolly joker emberke, szóval ha nem is lesz kezdő, de már most is bármikor lehet rá számítani és ez nagyon fontos.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.02.29. 19:31:56

Tivornya írta:Keita univerzális volt. Ez csak nekem új? Szerintem mindig ugyanarra a szerepkörre(kk) becserélődött, azt lehozta a maradék 20 perceket. Roberto ennél sokkal több szerepkörben tűnt már föl remekül helyt állva és simán a Barca stabil kezdője lesz 2-3 éven belül, ha továbbra is ilyen alázatos és türelmes.
Keita egy poszton belül volt univerzális, kellett bármit megcsinált, mindig azt hozta amire szüksége volt a csapatnak. SR pedig több poszton nyújtja ezt, így értettem.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.02.29. 19:10:29

Keita univerzális volt. Ez csak nekem új? Szerintem mindig ugyanarra a szerepkörre(kk) becserélődött, azt lehozta a maradék 20 perceket. Roberto ennél sokkal több szerepkörben tűnt már föl remekül helyt állva és simán a Barca stabil kezdője lesz 2-3 éven belül, ha továbbra is ilyen alázatos és türelmes.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Tromort77

2016.02.29. 18:23:54

Nagyon egyetértek Veletek srácok!
Vele kapcsoaltban pont ezért szeretem a Katalán Keita kifejezést. Kicsit nekem olyan mindenes, csak még univerzálisabb formában. Akárhová beteszik hoz egy nagyon jó szintet és megoldja a feladatát. De ugyan akkor meg önmagában ritkán ad olyan plusszt ami elvárható egy kezdő kp-tól a Barcában. Én is úgy gondolom, hogy sosem lesz kezdő szintű, főleg ilyen konkurencia mellett, de a tökéletes kiegészítő ember aki bőven eleget fog játszni itt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.29. 18:15:07

palesz77 írta: Nem bántani akarok ezzel senkit, meg nyilván egy ilyen nem mutatja pontosan, hogy mit is rakott le a pályán.. Csak nekem komolyan tök fura, hogy olyan szinten megváltozott a megítélése, hogy olyat még nem is láttam kb. Ami tavaly alibi meccs volt, az idén kiegyensúlyozott és megbízható lett.. Régebben fel volt hozva, hogy csak a biztosra megy, az elmúlt 3 hónapban volt talán 1-2 kiugratása, de efelett átsiklik szinte mindenki. Kicsit érdekes nekem ez, de hát ilyenek a drukkerek.. :D

Mindenesetre bajom nincs vele, de én továbbra sem érzem úgy, hogy ő meg fog ragadni valaha nálunk a kezdőben - a középpályán legalábbis. Nyilván ezt úgy értendő, hogy ha ezt a teljesítményt hozza majd, és nem fejlődik tovább. Ha ilyen lasztikat fog szórni 1-2 meccsenként - komoly párharcok során is -, akkor még akár lehet is belőle meghatározó játékos, mert amúgy nagyjából rendben van a srác, de a megbízhatósága ellenére támadásban nem mutatkozik meg annyira a zsenije.. Most is 1 olyan passza volt, ami veszélyt teremtett, azt is a jobbhátvéd helyéről adta be - oda mondjuk tökéletes lenne szerintem, de ezt már megbeszéltük párszor itt. Én meg azért bízok benne, hogy mostantól nem lesz elég a jó mezőnymunka egy középpályásnak nálunk ahhoz, hogy évekig a kezdőben ragadjon..
Én is valahogy hasonlóan érzek vele kapcsolatban. Nincs igazán gond vele, de max. egy első-második számú cserének tudom elképzelni kp-n. Való igaz, hogy több olyan meccse is van, amikor olyan teljesítményt, mint tavaly vagy tavalyelőtt, de mégis mindig a pozitívak közt van. Legalábbis nem nagyon emlékszem olyan meccsre, ahol a gyengébbek között lett volna emlegetve. Nyilván az is benne van, hogy saját nevelés, így kicsit elfogultabbak vagyunk vele szemben, de ha mondjuk Arda tegnapi játékát cserélnénk vele, a török biztos a gyenge kategóriába kerülne, míg Robi az egyértelmű pozitívba. (megjegyzem szerintem nem volt rossz Turan. lassan lendült bele, de volt olyan plusz a játékában, ami SR-nek nem)

Ezzel nem akarom lehúzni, mert örülök neki, hogy sikerült szintet lépni, talán csak az önbizalmával volt korábban gond.
Sose tudjuk meg, de sanszosnak tartom, hogy Rafinha előtte lett volna vagy ha fordítva történik lemondtak volna róla.

Félreértés ne essék én örülök a legjobban, ha jól teljesít, mert az a csapatot is előre viszi, csak kicsit azt érzem, hogy fordított lett a helyzet a korábbi megítélésével.
Jobbhátvéd szerepkörben viszont tényleg klasszis teljesítményre képes, talán játszathatná többet ott LE.
Tegnap is Alves helyett jöhetett volna Rakitic és akkor Robi lépett volna hátrébb.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.29. 16:46:24

Varatrix írta:Nem az előző egy-két hónap mérvadó mert Arda óta fele annyit játszik, mint az őszi szezonban, amikor valóban zseniális volt, hő és passz térképektől függetlenül. Akkor azért olyan cikkek jelentek meg vele kapcsolatban hogy: " Az idény igazolása... Az eltiltás nagy nyertese..." egyszerűen bizonyított.
Akkor parádés is volt - javarészt mondjuk jobbhátvédet játszott akkoriban -, én most csak arra írtam ezt, hogy azóta indokolatlanul is túl van dicsérve sokszor szerintem. Ami nem baj, csak nekem érdekes.
Varatrix írta:Azóta pedig inkább a másik " hát ilyenek a szurkolók" jelenség lépett életbe. Hogy Arda a nagy név tökmindegy mit csinál neki kell játszania. Ha bármelyik nem frissen igazolt játékos csinálná amit most ő, akkor nagyobb lenne a fölháborodás. Ez maximum annyiban érthető hogy "aklimatizálódnia kell" , de játsszon a jobb.

Roberto jobban meghálálná Arda játékperceit....
Arda meg szerintem sokunknál jelenleg utolsó opció lenne a középpályára, Robi bőven többet nyújt nála. A töröknek az első meccse volt nagyon jó, azóta keresi csak a helyét. SR-nek meg egész szezonban volt összesen talán annyi valóban gyenge meccse, mint a töröknek eddig. Arda felkötheti a gatyáját, mert ha nem javul látványosan, még az első számú csere se ő kell(ene) hogy legyen..
Tivornya írta:
Varatrix írta:De verjünk el újabb 20 millát egy olyan játékosra aki tök ugyanezt tudja majd a pályán. Mert saját nevelésből nekünk vagy Iniesta lesz vagy tajgetosz...
Nagyon remélem, hogy középpályára senkit nem igazol a Barca és legfeljebb a D. Suarez - Halilovic opció marad! Robi érik, mint anno Xavi és Ini is a maga korában :)
Ettől meg nem kell tartani szerintem, tényleg max Denis jön a nyáron a középpályára, másról komolyabban hírek sincsenek. Konkrétan szerintem Samper és Halilovic is mennek majd kölcsönbe egy erősebb csapathoz, de ez csak megérzés. De nem is csoda, hogy nem akarunk oda igazolni, még sokan is vagyunk a középpályán jelenleg - ne feledjük, Rafinha is mindjárt visszatér.
Válasz küldése