Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.20. 10:03:47

Subinho írta:Kíváncsi vagyok most már mi lesz ebből a sztoriból, bár ha a nagy elődöket nézzük, Rivaldo, vagy Ronaldinho sem volt itt tovább. 4-5 év, ennyi kb. Neki ez megvolt. Nem saját nevelés, nem innen fog nyugdíjba menni. Ha most marad, jövőre biztos megy és akkor már bagóért a szerződés lejárta előtt egy évvel... Sajnálnám nagyon, de nem tudunk mit tenni. Ha elmegy, a helyére azonnal Coutinho, aki szeret balszélen játszani és tud is elég jól.
Ezekkel nem lehet összehasonlítani, max. annyiban, hogy mindhárman brazilok. Rivaldo nem azért ment el, mert nem látott kihívást vagy hasonlók. Összeveszett van Gaal-al, a posztjával sem volt elégedett. Ha optimálisok lettek volna számára a körülmények nem hiszem, hogy lécel, pedig akkoriban nem is volt a klub ilyen szinten, nem igazán számítottunk ilyen esélyesnek az összes sorozatban.
A Ronaldinho sztorit meg tudjuk. Utolsó évében már igen leszállóágban volt Neymarral egyetemben és Pep nem is tartott igényt rá. Nem is igazán a játékos akarata érvényesült a váltással kapcsolatban.

Neymar pedig még felszállóágban van. És annyira azért nem él Messi árnyékában, mint azt sokan beállítják. Nyilván nem ő az alfa és az omega a csapatban, de azért bőven meg van becsülve. Kis dolgok is számítanak. Sokszor megkapja a szabikat vagy akár a büntetőket, nem csak akkor vonják be komolyan a játékba ha Messinek nem megyy, mint korábban mondjuk Alexis, Villa, Henry stb. esetében. Plusz a formáció váltásával ő is nagyobb sszerepet kapott.
A szurkolók is szeretik, az ő nevét is skandálták nem egy alkalommal.
A PSG pedig nem hiszem, hogy az ő leigazolásával lépne akkora szintet és lenne BL esélyes. A játékosállományuk így is top. Ott a koncepcióval van baj. Gyakorlatilag egy igazi bal bekk és vkp hiányzik nekik.
Nyilván komoly erősítés lenne, de elsősorban nem a játékosok minőségével van a baj, mert azzal pl. tőlünk sincsenek annyira lemaradva. Kicsit MC vagy a 15/16-os Chelsea feelingje van a franciáknak.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.20. 09:53:07

LG írta:
danianevem írta:Ha menne - nem fog -, egyszerűbb lenne centert hozni és átállni a 442-es gyémánt alakzatra Messivel irányítóban, a két szélén meg a két "futóbolond". Persze ezt már Neymarral is nyugodtan meg lehetne csinálni...
Nem hinném, hogy ez jó lenne. Neymar játékának épp az az egyik nagy erőssége, hogy szélről indulva meg tudja bontani az ellenfél védelmét, illetve Albával is jól megértik egymást, meg ő az egyetlen a támadóink közül, aki a védekezésből is kiveszi a részét. Én inkább abban reménykedek, hogy Messi is többet lesz jobbszélen az új szezonban, és nem leszünk annyira féloldalasak, mint legutóbb. Megjegyzem, az a formáció működött, a mai napig nem értem, hogy Luis Enrique miért változtatott rajta, mikor semmi nem indokolta.
Gondolom Messi jobban szeret középen "lötyögni". Kétlem, h LE szólt neki, h menjen beljebb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.20. 09:51:40

Kizárt dolog, hogy Messiék ne kérdeztek volna rá, hogy mi igaz az egészből. És az is kizárt, hogy nekik hazudott volna. Így valóban nem kell sok idő, hogy mi ismegtudjuk: bű, vagy bá. Ha nem mondják meg, akkor ott az úttörő nyomolvasó verseny a tűra képeiből.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2017.07.20. 09:50:24

LG írta:...
Nem hiszem, hogy Neymar védekezése ennyire meghatározó lenne, abban a középpályán kellene javulni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.20. 09:34:48

danianevem írta:Ha menne - nem fog -, egyszerűbb lenne centert hozni és átállni a 442-es gyémánt alakzatra Messivel irányítóban, a két szélén meg a két "futóbolond". Persze ezt már Neymarral is nyugodtan meg lehetne csinálni...
Nem hinném, hogy ez jó lenne. Neymar játékának épp az az egyik nagy erőssége, hogy szélről indulva meg tudja bontani az ellenfél védelmét, illetve Albával is jól megértik egymást, meg ő az egyetlen a támadóink közül, aki a védekezésből is kiveszi a részét. Én inkább abban reménykedek, hogy Messi is többet lesz jobbszélen az új szezonban, és nem leszünk annyira féloldalasak, mint legutóbb. Megjegyzem, az a formáció működött, a mai napig nem értem, hogy Luis Enrique miért változtatott rajta, mikor semmi nem indokolta.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.20. 09:28:46

Messias2 írta:Állítólag még ma hivatalos lesz, hogy lelép a franciákhoz.
ne haragudj, de egyszerűen imádom az ilyen egymondatos idebökéseket. sokszor kértünk már mindenkit, főleg aki ilyen komoly "híreket" dob be, hogy legalább egy forrást tegyen be. facebook fcbarcafanbékéscsabamikszáthstreethungarypowermegaclub? vagy vmi hitelesebbnek tűnő helyen találtad?

az égvilágon sehol nincs ilyen hír.

Meunier laughs over Neymar rumors
"The father of Neymar told us that his son stayed in Barca"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2017.07.20. 09:18:23

Ha menne - nem fog -, egyszerűbb lenne centert hozni és átállni a 442-es gyémánt alakzatra Messivel irányítóban, a két szélén meg a két "futóbolond". Persze ezt már Neymarral is nyugodtan meg lehetne csinálni...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.20. 09:05:18

Kizártnak tartom hogy menjen, de ha mégis, Draxlert nyugodtan dobják hozzá a lóvéhoz.
De mondom, szerintem a Psg kevés egy ilyen transzferhez.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.20. 08:31:54

LG írta:Ha PSG top klub akar lenni, ahhoz pont egy ilyen sztárigazolásra lenne szükségük. Ha az első megvan, akkor utána a többi is könnyebben menne oda. A francia bajnokság eléggé lenézett, de azért azt látni kell, hogy dinamikusan fejlődnek, ha okosan csinálják, néhány éven belül felzárkózhatnak a többi nagyhoz.
Én egyedül ezért látok benne rációt. Pont az ilyen játékosok hiányoznak nekik a BL-hez, legalábbis elméletben. Neymar meg ha elhiszi magáról, hogy az ő átigazolásával átlendülhetnek egy holtponton, és lehet ő a különbség a BL-ért való küzdelemben, akkor simán odamehet szerintem. Pénz+haverok kombó pedig nyilván szintén nem elbátortalanítja a dologtól..

Nekem még mindig nehéz elhinni mondjuk, de igazából némi ráció van benne. Kíváncsi leszek, de kicsit már én is elbizonytalanodtam.. Viszont ha megy, azonnal menne nálam a 90 millió Dembéléért. Közel sem olyan érett mint Neymar még - pedig még ő se teljesen az -, de ilyen tehetséges szélső nincs még egy a piacon. Csak ugye ha 220 millió van a zsebedbe, nyilván az eladó klubok is emelnek kicsit az összegen.. :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.20. 08:10:54

Röviden:
*PSG-nek mindennel együtt a 220milliós kivásárlási áron megvéve összesen 600 millió euróba kerülne
Azért ez egy komoly sarkítás. Ennyi erővel minden igazolásba bele számíthatnánk a fizetést, adót, stb. Amiben tényleg van ráció és az igazolás ellen szól, amit már korábban Veb is írt, hogy a nagyobb adók miatt lényegesen többet kell kiadnia a francia kluboknak, hogy ugyanakkora netto fizetést tudjanak biztosítani, mint spanyolban. Ezzel amúgy szerintem kezdeniük kéne vmit a franciáknak, mert így nem lesznek versenyképesek a top ligákkal.

Azt viszont ne feledjük, hogy nemcsak óriási kiadásokkal járna ez a Párizsnak, hanem óriási bevételeket is hozna, hiszen a figyelem központjába kerülnének, soha nem látott mez- és egyéb termékeladásokat produkálhatnának, akár új szponzorok is jöhetnének. Ugye ismerjük a jó öreg Florentino papa szövegét, a legdrágább játékosok a legolcsóbbak... hogy a valóságban mennyire van ez igy, nem tudhatjuk, de ugye ismerjük a legendákat a pár nap alatt megtérült vételárakról a mezeladásokból... Valószínűleg ez igy nem igaz, de a kiadásoknak egy részét biztos visszahozná hosszabb távon, szóval nem csak a mínuszokat kéne nézni.
Ha PSG top klub akar lenni, ahhoz pont egy ilyen sztárigazolásra lenne szükségük. Ha az első megvan, akkor utána a többi is könnyebben menne oda. A francia bajnokság eléggé lenézett, de azért azt látni kell, hogy dinamikusan fejlődnek, ha okosan csinálják, néhány éven belül felzárkózhatnak a többi nagyhoz.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.20. 07:40:12

Pár adat a transzferről, ha Neymar egyáltalán elmenne(nem fog):

https://www.facebook.com/LaLigaHU/posts ... 6729593081" target="_blank

Röviden:
*PSG-nek mindennel együtt a 220milliós kivásárlási áron megvéve összesen 600 millió euróba kerülne
*PSG-nek hatalmas fizut kéne neki adni ahhoz, hogy a Barcás bevételeihez egyáltalán közel járjon Neymar, nemhogy még többet is kapjon, mivel nálunk a reklámbevételt is megkapja.
Ezt egy PSG-ben nem kapná meg, ráadásul ha meg is kapná a bevételt, az is várhatóan kevesebb lenne, mivel még mindig egy Barcelonáról beszélünk
*Presztízskérdés: Egy Barcelonát/RM-ot nagyon erős okkal hagyná el valaki a PSG-ért..


Messivel is jóba van, a pályán is elég nagy szabadságot kap és fontos eleme a játéknak, fizetésben is hasonlót kap, szociális médiában is hasonló méretű rajongótáborral rendelkeznek, miért menne el?

Ez csak a szokásos minden évben felhozott divatpletyka, mint ahogy Messi Chelsea-City-Honvédba igazolása is, minden szereplő cáfolta már, mégis biztosra hozzák le, mint kb minden évben...


Nem mellesleg Neymar még mindig most töltötte be a 25-öt...Felesleges Ronaldinhoékhoz hasonlítani, ennyi erővel miért nem Dani Alveshez hasonlítjuk, aki 8 évet húzott le és még 32 évesen is fontos volt?
Az a baj hogy ha Neymar kiugrik valahova szabadidejében, akkor azt rögtön úgy állítják be, mintha éjjel-nappal azt csinálná edzések helyett is.
Egyedül az volt necces, amikor El Clasico előtt szóba került hogy kiugrik 2-3 nappal előtte Brazíliába filmbemutatóra,de ennyi, nem járogat részegen edzésekre...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.20. 07:35:20

Subinho írta:Kíváncsi vagyok most már mi lesz ebből a sztoriból, bár ha a nagy elődöket nézzük, Rivaldo, vagy Ronaldinho sem volt itt tovább. 4-5 év, ennyi kb. Neki ez megvolt. Nem saját nevelés, nem innen fog nyugdíjba menni. Ha most marad, jövőre biztos megy és akkor már bagóért a szerződés lejárta előtt egy évvel... Sajnálnám nagyon, de nem tudunk mit tenni. Ha elmegy, a helyére azonnal Coutinho, aki szeret balszélen játszani és tud is elég jól.
Viszont Ronaldinho és Rivaldo már akkor igazoltak el, mikor túlvoltak a pályafutásuk csúcsán (bár az életkoruk nem indokolta, főleg Ronieé :? ), Neymarnak pedig a legjobb évei még hátra vannak, elméletileg.
A kiemelt rész szerintem biztos nem következik be, vagy megy, vagy hosszabbít, azért még a mi vezetőségünk sem annyira hülye, hogy ekkora buktát kockáztasson.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.20. 07:08:22

Kíváncsi vagyok most már mi lesz ebből a sztoriból, bár ha a nagy elődöket nézzük, Rivaldo, vagy Ronaldinho sem volt itt tovább. 4-5 év, ennyi kb. Neki ez megvolt. Nem saját nevelés, nem innen fog nyugdíjba menni. Ha most marad, jövőre biztos megy és akkor már bagóért a szerződés lejárta előtt egy évvel... Sajnálnám nagyon, de nem tudunk mit tenni. Ha elmegy, a helyére azonnal Coutinho, aki szeret balszélen játszani és tud is elég jól.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.07.20. 01:26:26

Állítólag még ma hivatalos lesz, hogy lelép a franciákhoz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 18:21:11

Nem esett le :D

Sztem az alap, h mond két mondatot Neymar az ügyben, bár lehet teljesen komolytalan a sztori, akkor meg minek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.19. 17:09:20

Csabi szerintem viccelt csak. :D

Mai kedvenc Neymaros hírem: az USA túra után rögtön Párizsba megy majd. Mert nyilván akkor az alapozást nálunk csinálná végig ugye.. :lol:

A Sport szerint a klub amúgy kérte tőle, hogy cáfolja hivatalosan is a pletykákat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.19. 17:07:54

recrea írta:
PCsabi írta:Mondjuk ebből a pénzből megtudjuk venni Mbappé-t!!!
Egyrészt a Real a szerelme, másrészt mi értelme van Suarezre meg Pacora "ráhozni" harmadik centert?
Szarkazmus volt szerintem. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 17:05:10

PCsabi írta:Mondjuk ebből a pénzből megtudjuk venni Mbappé-t!!!
Egyrészt a Real a szerelme, másrészt mi értelme van Suarezre meg Pacora "ráhozni" harmadik centert?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.07.19. 16:44:30

Mondjuk ebből a pénzből megtudjuk venni Mbappé-t!!!
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.19. 16:26:24

csababarca írta:Hatékonysága tavaszra sem javult, max kevesebbszer került oda, de ugyanúgy kihagyott mindent.
És ez nem csak rá igaz, sajnos, ha a tiszta ziccereink 20%-a bement volna, a bajnokság biztos a mienk, de a juve ellen sem így esünk ki.

Egyszerűen a kapu előtt impotensek az embereink, főleg Neymar és Suárez, akik a legtöbbször kerülnek oda.

Én amúgy nem adnám el, még lehet ennyiért sem. Persze ha én forgathatnám vissza más játékosokba akkor lehet, de a vezetőség ennek felét lenyúlná a bratyeszoknak, másik felét meg elszórná Paulinho félékre.
Ezzel szerintem fejben kéne a csapattal tenni ez ellen...Nem létezik hogy azok a csapatok gyakran képesek beverni a ziccereiket, akiknek jó ha kijut egy meccsen 1-2, míg mi 10-ből 9-et elpuskázunk..

Fejben azért máshogy koncentrálnak akkor arra, ha tudják hogy jóeséllyel max 1-2 lehetőségük lesz, és másképp akkor, ha úgy vannak vele hogy" áhh, úgyis 5 perc múlva jön a következő, valamelyik csak bemegy".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.07.19. 15:22:44

Hatékonysága tavaszra sem javult, max kevesebbszer került oda, de ugyanúgy kihagyott mindent.
És ez nem csak rá igaz, sajnos, ha a tiszta ziccereink 20%-a bement volna, a bajnokság biztos a mienk, de a juve ellen sem így esünk ki.

Egyszerűen a kapu előtt impotensek az embereink, főleg Neymar és Suárez, akik a legtöbbször kerülnek oda.

Én amúgy nem adnám el, még lehet ennyiért sem. Persze ha én forgathatnám vissza más játékosokba akkor lehet, de a vezetőség ennek felét lenyúlná a bratyeszoknak, másik felét meg elszórná Paulinho félékre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 14:06:34

MessiNeymarSuarez írta:Neymar sokmindenben fejlődött szerintem, viszont a kapu előtt meg hihetetlenül impotens lett.

Remélem idén nyáron sikerül rendbe tenni, nagyon kéne az a Neymar amelyik olyan precíz volt mint 2014 őszétől 2016 elejéig.
Ebben a mutatóban nagyon kilóg a sorból az MSN-nél, részben ezért sem sikerült legalább a bajnokságot megnyerni(meg még sok más ok miatt).

Szó ami szó, rossz volt nézni ahogy Suarez és Messi sokszor szórja a gólokat, addig Neymar sokkal nagyobb arányban hagyta ki a remek ziccereket.
Tavasszal ez megfordult, Neymar hatékonyabb lett és Suarez hagyott ki mindet, szóval ilyen formában ez nem igaz. Ősszel tényleg katasztrófa volt, amit a ziccerek terén művel, mégis azt gondolom, h hármójuk közül az urut lenne a legkönnyebb pótolni, bár center is, mint víz a sivatagban. Ráadásul - ugyan nem túl látványosan - de mocskosul érzi a posztot Suarez, mégis a legtöbben csak a gólokig jutnak el fejben. Nem véletlen, h Neymar olyan rohadt sokszor került helyzetbe a szezonban, ahhoz elég komoly center munka kell.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.19. 13:49:47

Neymar sokmindenben fejlődött szerintem, viszont a kapu előtt meg hihetetlenül impotens lett.

Remélem idén nyáron sikerül rendbe tenni, nagyon kéne az a Neymar amelyik olyan precíz volt mint 2014 őszétől 2016 elejéig.
Ebben a mutatóban nagyon kilóg a sorból az MSN-nél, részben ezért sem sikerült legalább a bajnokságot megnyerni(meg még sok más ok miatt).

Szó ami szó, rossz volt nézni ahogy Suarez és Messi sokszor szórja a gólokat, addig Neymar sokkal nagyobb arányban hagyta ki a remek ziccereket.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.19. 13:42:52

S.Agüero írta:Hát azért Ney tavasza elég komolyra sikerült, nehéz lenne azt mondani rá, hogy gyenge volt.
Ősszel tényleg gyengébb volt, de tavasszal a csapat legjobbja volt.
Az összképet néztem, és írtam, hogy igy is a jobbak között volt. Tavasszal tényleg jobb volt, talán az sem túlzás, hogy a csapat legjobbja, de a többiek nem tették magasra a lécet. Ettől még úgy gondolom, van hova javulnia.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.19. 12:55:00

Hát azért Ney tavasza elég komolyra sikerült, nehéz lenne azt mondani rá, hogy gyenge volt.
Ősszel tényleg gyengébb volt, de tavasszal a csapat legjobbja volt.
Válasz küldése