Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Barca420
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2017.07.24. 17:39:46

2017.07.28. 15:14:39

Üdv.

Bocsi srácok nem nagyon vagyok képben , de ez a pénz+Verratti dolog ez komoly, vagy csak a fórumon pár ember kívánsága?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 15:13:37

ericco írta:Félreértettél. Én csak azt a nagy meglepődést nem értem (erre abból következtetek, hogy MÁR többen írjátok, hogy inkább menjen), amikor már Európába érkezésekor bebizonyította, hogy tem túl erős karakter, könnyen befolyásolható. Tuti nem saját magának beszélte be, hogy Messi árnykában sosem lesz Aranylabdás. Nekem ez nem nyújt elégtételt. Akkor nyújtana, ha hozzánk igazolna :mrgreen: Nem titkolom, engem 2013 nyara nagy csalódásként ért.
Hogy csak a magam nevében beszéljek, én azon lepődtem meg leginkább, hogy egy ekkora pénzmozgással járó transzfer végbemehet egyáltalán. Az csak hab a tortán, hogy Párizsban még kap egy horror bért, zsebpénzt a papának, magánrepcsit, örök életet :D .

Valószínűleg igen, a faterja és a brazil haverok Párizsban rendesen telebeszélték a fejét.

Ha pedig követed az eseményeket, nem akarhatod azt, hogy ezek után hozzátok menjen :D . Bár Perezt lehet, hogy nem nyelte volna le keresztbe Neymar pöffeszkedő varangyfejű apukája a kivásárlási ár megtárgyalásakor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2017.07.28. 15:04:38

Cestus írta:
ericco írta:Amúgy mit vártatok, azok után, amilyen körülmények között hozzátok került?
A játékos számára teljesen okés volt, hogy már orvosin is volt a Madridnál, majd Roseel a klubot, az értékesítési jog többi birokosait, az ügynököt, mindenkit megkerülve megegyezett az apukával. Csak azért, mert megtarhatta a marketingjogait (Madridban 50% a klubot illeti).
Idő kérdése volt, mikor jön egy méggazdagabb szerető.
Ha visszaolvasod a kommenteket, szinte senki sem búslakodott amiatt, hogy Neymar elmegy, pláne azok után, hogy direkt csinálta a show-t meg keltette a feszültséget a közösségi oldalakon. Értem én, hogy nektek ez egyfajta elégtétel, mivel Neymar anno nem hozzátok ment, de teljesen feleslegesen vágjátok ezt hozzánk. Mindenki megérti, hogy Neymar a pénzt és csillogást választotta a Barca helyett és sohasem gondolta senki, hogy ő majd be fog állni a Puyol-Xavi-Iniesta sorba.
Félreértettél. Én csak azt a nagy meglepődést nem értem (erre abból következtetek, hogy MÁR többen írjátok, hogy inkább menjen), amikor már Európába érkezésekor bebizonyította, hogy tem túl erős karakter, könnyen befolyásolható. Tuti nem saját magának beszélte be, hogy Messi árnykában sosem lesz Aranylabdás. Nekem ez nem nyújt elégtételt. Akkor nyújtana, ha hozzánk igazolna :mrgreen: Nem titkolom, engem 2013 nyara nagy csalódásként ért.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2017.07.28. 14:49:30

Üdvözletem Neymar Jr.!

Most ez komoly? Nekiállsz p*csáskodni az edzésen? Komolyabb gondok vannak itt fejben.
Mi, Barcelona szurkolók nem tudhatjuk, ténylegesen mi történik a háttérben, ez nem is ránk tartozik. De emlékeztetnélek pár dologra. 2013-as érkezésed előtt a világ a csapat lábai előtt hevert. Még az ellenfelek szurkolói is elismerően nyilatkoztak, ha a Barcelonáról esett szó. Tudod, hogy mi vezetett a sikerekhez? Az alázat! Az, hogy bárki is került a csapat kötelékébe, az a futballal foglalkozott, megismerkedett a klub filozófiájával, és alárendelte magát annak. Példát is szeretnél? Henry, az Arsenal legendája. Villa, a Valencia ikonja. Sztárok, akik mellőztek mindenféle negatívumot, ami a nagy névvel jár. Már nincsenek a csapatnál, de mindenki szívesen gondol vissza rájuk, és a sok emlékezetes meccsre, melyet játszottak.
Sok emlékezetes megmozdulásod, meccsed neked is volt, no de kérdem én: nem pont ezért igazolt le a klub?
Minőséget hoztál a csapatba, a világ legnagyobb tehetségeként érkeztél, hellyel-közzel ezt igazoltad is, de ne feledd: a sikereket a csapat éri el, nem egyedül Te magad!
Az utóbbi időben mutatott magatartásod csúcsa volt ez a jelenet Semedoval. Elfogadhatatlan tartjuk mi, szurkolók, hogy bármelyik játékos bomlassza a csapategységet, és önérdekek vezessék.
Üzenetem végén engedj meg egy teljesen személyes gondolatot:
Kérlek téged, távozz a klubtól, menj Párizsba. Talán emlékszel egy Ronaldinho nevű játékosra. Amíg a futballal foglalkozott, mindenki imádta a Camp Nou-ban. (Sőt, még a Bernabeúban is). De amint fontosabbá váltak számára a szabadidős tevékenységek, mint a munkája, távoznia kellett. Ha távozol, ígérem senki sem fogja számon kérni rajtad, ha ha edzések vagy meccsek helyett a nővéred szülinapján vagy, vagy a riói karneválon, vagy bármelyik luxusjacht fedélzetén másnaposan.
És hogy hogyan oldjuk meg a pótlásod? Amiatt ne aggódj! Sok-sok játékos van, aki él-hal a klubért, és büszkén viseli magán a címert. Lehet nem akkora nevek, mint te, de az alázatukkal előrébb vagyunk, mint a te "zsenialitásoddal".

ui.: Juan Carlos Unzué szavait soha ne feledd. Intelligensebb ember, mint Te vagy, és ahogy látom lassan, de biztosan haladsz afelé, hogy beigazolódjanak sejtései.

Üdvözlettel: egy Barcelona-szurkoló, akinek valószínűleg többet jelent a klub, mint Neked.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.07.28. 14:37:18

Cestus írta:
Igen, de eddig még nem volt valós vagy kreált riválisa. Mostantól Messi az lesz, ami kellő hájppal sokak szemében Messi szintjére fogja emelni. Abba is gondoljunk bele, hogy Ronaldo pár évvel Messi előtt valószínűleg visszavonul, kell majd új csúcsrivalizálás.
Én nem látok komoly esélyt arra, hogy egy PSG-ben ki fog teljesedni a karrierje. Biztosan lesz hype, azért (is) vennék meg. Akinek a szemében meg sztárolással és nem teljesítménnyel lesz egy szintten Messivel, azokkal meg vitatkozni se vitatkoznék :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 14:37:07

Nyiri81 írta:akkor én nem adnám el
ők se akarják. kivásárolják, nem eladják
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.07.28. 14:34:00

Ha nem jön össze a Neymar transfer hogy 100 misi + Verratti, akkor én nem adnám ál. Most nagyon elment a kedvem tőle, de ha marad akkor sem sírok. Tudja hogy hisztivel nem lehet marketinget építeni így mindenképp fog játszani és hajtani fog. Ami nekünk meg jól jön.

Egyet kérek a vezetőségtől, hogy ne feküdjünk le megint mint minden eladásnál.
Csak is Puyol
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 14:32:36

gamerpapa írta:
LG írta:Nem mintha a brazil játéktudásban megközelítené, és szerintem soha nem is fogja, de kellő hype-olással sokakkal el lehet hitetni az ellenkezőjét.
Ez a hypeolás eddigi is ment, hogy ott van Messi-Ronaldo közelében, mégis mindenki tudta, hogy a két ember magasan fölötte van, és mondjuk egy harmadik közeli helye lehet.
Igen, de eddig még nem volt valós vagy kreált riválisa. Mostantól Messi az lesz, ami kellő hájppal sokak szemében Messi szintjére fogja emelni. Abba is gondoljunk bele, hogy Ronaldo pár évvel Messi előtt valószínűleg visszavonul, kell majd új csúcsrivalizálás.

Ebből óriási drámát lehet gyártani: legjobb barátokból lettek legnagyobb ellenségek, brazil-argentín párharc, Barca-PSG párharc, Neymar elárulta Messit, mittudomén. Nyilván semmi nem lesz igaz az egészből, de szép feneket lehet keríteni a dolognak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2017.07.28. 14:34:14-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.07.28. 14:29:03

LG írta:Nem mintha a brazil játéktudásban megközelítené, és szerintem soha nem is fogja, de kellő hype-olással sokakkal el lehet hitetni az ellenkezőjét.
Ez a hypeolás eddigi is ment, hogy ott van Messi-Ronaldo közelében, mégis mindenki tudta, hogy a két ember magasan fölötte van, és mondjuk egy harmadik közeli helye lehet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.28. 14:25:27

Azt mondjuk sejtettem, hogy nem az Uefa fogja meggátolni a transzfert, igazából ha okosak, szépen meg is tudják lovagolni a dolgot. Ahogy lejjebb fejtegettük, egy Barca-PSG tavasszal a BL-ben hatalmasat üthet. És szépen fel lehet építeni egy Messi-Neymar rivalizálást is. Nem mintha a brazil játéktudásban megközelítené, és szerintem soha nem is fogja, de kellő hype-olással sokakkal el lehet hitetni az ellenkezőjét.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2017.07.28. 14:09:36

Eddig még nem foglaltam állást, de most már elérkeztünk egy határhoz.

Eleinte legyintettem rá, biztos kacsa, ahogy jöttek a hírek, kiderült tényleg van valami a háttérben, de még ekkor is úgy gondoltam, hogy maradni fog.

Most már úgy gondolom, hogy semmiképpen ne maradjon, mert nem elég, hogy fél lábbal kint van a csapatból ami hatással van mindenkire, de még bomlasztja is a társaságot edzésen is, ez gusztustalan.

A PSG-vel való tárgyalásról csak annyit, hogy ők sem illetnek meg sokkal több tiszteletet, figyelmet, mint amennyit mi kaptunk tőlük. Ott a kivásárlási ár, ha az alatt akarják elhozni, akkor 100+ millió euró + Verratti, alkudni nem lehet belőle.

Egy az egyben nem lehet megfelelően pótolni, a jelenlegi piacról, de a fizetése felszabadulásával meg lehetne erősíteni a kp-t, kicsit átszervezni a játékot, és hosszú távon akár még profitálhatunk is az MSN felbomlásából.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.07.28. 14:07:30

Cestus írta:
zknym írta:Bocs, de egy ember mégiscsak akad, mert én őszintén sajnálni fogom amikor másik mezt vesz magára (nem a brazilra gondolok) :D
Jó, azt nem tagadom, hogy nem lesz jó érzés a csúnya Eiffel-tornyos kék mezben látni.
Persze hogy rossz lesz úgy látni de inkább ott csináljon ilyen balhékat mint nálunk.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.07.28. 14:06:57

visca el barca írta:bár eddig se volt komoly dolog az FFP, ezentúl még viccesebb lesz.
Ebbe nem igazán látunk bele.
Pl a Citynél eladták a stadiont az arab hapsinak.
Ergo a klub óriási bevételt kapott,ami beleszámít az FFP-be.
Szóval nem látunk bele,hogy micsoda-hogy vándorol másnak..
Egyszerű ezt megkerülni..

De én abba biztos vagyok hogy ti ha eladjátok Neymart,nem fog belemenni a Párizs abba hogy Verrattit adják érte..
Pont fordítva,odaláncolnak akkor mindenkit.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.07.28. 14:05:46

Na,most kell eladni a palit ha elakar menni ha nem.
Ez a viselkedés vérlázító. :evil: :evil: :evil: :evil:
Menjen csak a PSG-be,de ezt a viselkedést ott se fogják tolerálni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 14:04:11

zknym írta:Bocs, de egy ember mégiscsak akad, mert én őszintén sajnálni fogom amikor másik mezt vesz magára (nem a brazilra gondolok) :D
Jó, azt nem tagadom, hogy nem lesz jó érzés a csúnya Eiffel-tornyos kék mezben látni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2017.07.28. 14:03:07

Cestus írta:
ericco írta:Amúgy mit vártatok, azok után, amilyen körülmények között hozzátok került?
A játékos számára teljesen okés volt, hogy már orvosin is volt a Madridnál, majd Roseel a klubot, az értékesítési jog többi birokosait, az ügynököt, mindenkit megkerülve megegyezett az apukával. Csak azért, mert megtarhatta a marketingjogait (Madridban 50% a klubot illeti).
Idő kérdése volt, mikor jön egy méggazdagabb szerető.
Ha visszaolvasod a kommenteket, szinte senki sem búslakodott amiatt, hogy Neymar elmegy, pláne azok után, hogy direkt csinálta a show-t meg keltette a feszültséget a közösségi oldalakon. Értem én, hogy nektek ez egyfajta elégtétel, mivel Neymar anno nem hozzátok ment, de teljesen feleslegesen vágjátok ezt hozzánk. Mindenki megérti, hogy Neymar a pénzt és csillogást választotta a Barca helyett és sohasem gondolta senki, hogy ő majd be fog állni a Puyol-Xavi-Iniesta sorba.
Bocs, de egy ember mégiscsak akad, mert én őszintén sajnálni fogom amikor másik mezt vesz magára (nem a brazilra gondolok) :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 14:00:13

ericco írta:Amúgy mit vártatok, azok után, amilyen körülmények között hozzátok került?
A játékos számára teljesen okés volt, hogy már orvosin is volt a Madridnál, majd Roseel a klubot, az értékesítési jog többi birokosait, az ügynököt, mindenkit megkerülve megegyezett az apukával. Csak azért, mert megtarhatta a marketingjogait (Madridban 50% a klubot illeti).
Idő kérdése volt, mikor jön egy méggazdagabb szerető.
Ha visszaolvasod a kommenteket, szinte senki sem búslakodott amiatt, hogy Neymar elmegy, pláne azok után, hogy direkt csinálta a show-t meg keltette a feszültséget a közösségi oldalakon. Értem én, hogy nektek ez egyfajta elégtétel, mivel Neymar anno nem hozzátok ment, de teljesen feleslegesen vágjátok ezt hozzánk. Mindenki megérti, hogy Neymar a pénzt és csillogást választotta a Barca helyett és sohasem gondolta senki, hogy ő majd be fog állni a Puyol-Xavi-Iniesta sorba.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.07.28. 13:54:03

Gondolom szponzoraciokent tuntetik fel ezt a penzt, meg ugye nem kell az egesz 222 millios osszegnek megfelelniuk, mert egy reszet csak kitermelte mar maga a klub. Csereben Neymar mehet hirdetni a csodas Katart es a megvesztegetett VB-juket mindenfele a vilagban.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 13:50:47

bár eddig se volt komoly dolog az FFP, ezentúl még viccesebb lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.28. 13:50:06

MErthogy mit mond ki amúgy az a törvény?
Kép
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2017.07.28. 13:49:37

MQuCsabi írta:És akkor az UEFA ilyenkor hogy bólithat rá, ez hogy működik, beavana valaki? Hol van fair play, hol nincs? :D
Az FFP szerint átigazolási összget szét lehet osztani évekre, ameddig a játékos szerződése tart. Szóval ha kötnek vele egy 6 éves szerződést, már csak arra kell vigyázni, hgoy a következő években kigazdálkodják a 40 milliót szezononként, ami azért nem lehetetlen.

Amúgy mit vártatok, azok után, amilyen körülmények között hozzátok került?
A játékos számára teljesen okés volt, hogy már orvosin is volt a Madridnál, majd Roseel a klubot, az értékesítési jog többi birokosait, az ügynököt, mindenkit megkerülve megegyezett az apukával. Csak azért, mert megtarhatta a marketingjogait (Madridban 50% a klubot illeti).
Idő kérdése volt, mikor jön egy méggazdagabb szerető.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 13:47:01

MQuCsabi írta:És akkor az UEFA ilyenkor hogy bólithat rá, ez hogy működik, beavana valaki? Hol van fair play, hol nincs? :D
Az UEFA a hír hallatán eleinte fenyegetőzött még az FFP-vel. De jobban beleásták magukat, majd lenyilatkozták, hogy nem sérti az FFP-t Neymar leigazolása.

https://twitter.com/BrazilStat/status/8 ... 8471823360" target="_blank
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.28. 13:41:13

És akkor az UEFA ilyenkor hogy bólithat rá, ez hogy működik, beavana valaki? Hol van fair play, hol nincs? :D
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.07.28. 13:37:42

Világ életemben a jelenlegi vezetőségünk ellen voltam, de most tiszta szívből drukkolok neki, hogy ne engedjenek a cigány fiú vergődésének, és kössék az ebet a karóhoz, azaz 222 millió, vagy marad a srác. Nyilván Ney is érezni fogja, hogy a hiszije után nem maradhat, hiszen közutálat tárgya lenne a városban, és nem sok Neymar feliratú Barca mez kelne el az elkövetkező években, szóval yachtot nem venne belőle :-) Ráadásul a kivásárlási ára nő évről évre, és 4 évig nem is nagyon kell senkivel tárgyalnunk. Tudom, hogy maradása senkinek nem lenne ideális, de még most is mi vagyunk jó alku pozícióban. Szóval csak keményen fiúk! Ne engedjetek!
Szerintem amúgy reálisan Dembelét tudjuk majd elhozni, igaz kb 100at le fogunk tenni érte, de a jelöltek közül talán ő az egyedüli esélyes, mert a Dortunddal lehet tárgyalni, a többivel nehéz.

Elvileg az UEFA áldását adta a transzferre, szóval fogadhatjuk az ajánlatokat!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.07.28. 13:37:30

messideco írta:Na húzz innen te brazil c... ](*,)
Mélységesen egyetértek.
Sikerült elérnie (valósínűeg nem mindenkinél), hogy ne ahygjon űrt a távozása.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése