Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.09.26. 14:43:15

Egy kicsit hosszú leszek, talán nem is lesz népszerű a hozzászólásom.

Az alapvetésben egyetértek sokakkal: Bartomeunak és csapatának mennie kell/ene - nem fognak, ez tisztán látszik. Sem 27-ig, sem október 2-ig nem fogják összegyűjteni a 16570 aláírást. Ez jól látszik. Olyan 11 ezernél járnak.

Nagyon sokan abból indulnak ki, hogy a különböző magyar, spanyol, külföldi fórumokon, fészes oldalakon, twitteres oldalakon tele van a fórum Barto-ellenes rigmusokkal, képekkel. Én is így vagyok ezzel, magam is szívesebben látnék mást a Klub élén.
Viszont a Szurkolók egy valamit elfelejtenek: az elnökségről a 110 ezer socio mondhat most IS csak véleményt. Mi, mezei szurkolók nem, csak a tulajdonosok. S csakúgy, mint egy elnökválasztás a Barça életében, ez is valahol politika. És látni kell: Josep María Bartomeu a "politizálást" jól csinálja. A katalóniai penyákkal nagyon szoros, nagyon jó a kapcsolata. Maga mellé vette első alelnöknek Jordi Cardoner i CASAUS-t. Sokaknak nem mond semmit, vagy keveset a Casaus név, viszont a közép- és idősebb korú socióknak ismerősen, szeretetteljesen cseng ez a név. Jordi Cardoner anyai nagyapja, Nicolau Casaus volt, aki 1978 és 2003 között az FC Barcelona alelnöke volt, mellszobra van a Barça Múzeumban. A VIP-páholyban ott ül mögötte Carles Rexach, akit nem kell bemutatni, s aki a Klub egyik élő ikonja, legendája, hithű katalán. Emellett havi szinten jelenik meg közös kép Bartomeuról és Arthur Witty unokájáról, aki ma is Barcelonában él, hatalmas vagyonnal, és még nagyobb befolyással rendelkezik. Emellett bírja Josep Lluís Núnez támogatását is, akinek a sociókra való befolyása nagyon komoly. Igen, őt is sokan nem szerették a '90-es években, de azok az idők elmúltak - az idő - ahogy mondják - sok mindent megszépít. Azaz: a külső szemlélő számára minden rendben levőnek tűnik.
Van közeljövőbe mutató program, az 'Espai Barcelona', amelynek keretében megújul a stadion, Johan Cruyff-stadion épül a fiataloknak, új Palau Blaugranát építenek. A pénzügyek rendben, a katariaktól megszabadult, a pénz dől, a 'B'-csapat visszajutott a második vonalba. S az első keret jól kezdte a szezont. Egyszóval: nagyon sok minden az indítvány ellen hatott.

A másik felvetésre, hogy miért nem Laporta állt az élére? Ennek - szerintem - nagyon egyszerű oka van: a sociók körében amennyire népszerű, legalább annyian vagy közel annyian vannak, akik nem szívlelik, arrogánsnak gondolják, pökhendinek, beképzeltnek. Ne feledjük: 2008-ban is csak paraszthajszálon múlt a maradása. Tehát: nem tartom véletlennek, hogy nem állt a mozgalom élére, és nem is volt olyan hangos.

Az egész mondandóm lényege: a Socio NEM EGYENLŐ a Szurkolóval.
És igen, a Csapat megint megmentheti Bartomeu seggét, mint 2015 nyarán. A szurkoló, a socio már csak ilyen.

Bízzunk abban, hogy a 11-13 ezernyi aláírás is legalább, annyit elér, hogy Bartóék picit észbe kapnak. S azt se feldjük: a Klub a legfontosabb, nem a játékosok, nem az elnök, nem Benedíto, nem Laporta, nem Bartomeu.

"El Barça només important!"

Elnézést, hogy hosszú lett. Remélem, lesz aki elolvassa. :wink:
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.09.25. 23:10:27

Benedito: "I’ll announce on Wednesday if i will abandon the vote of no confidence or not.”

Szerdán kiderül.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.25. 22:54:51

davi10 írta:Van egy twitter bejegyzése, ami érdekes módon csak telefonról látható (nekem legalábbis).

Veurem que diuen quan superem les 16mil... (hunyorgós-mosolygós fej, posztolva szeptember 23-án.
Tényleg, itt van (tweetek és válaszoknál). Meglátjuk mit mondanak, ha elérjük a 16 ezret.
Nero. írta:Nem volt konkurencia. Laportanak átadtam volna a klubot, Beneditonak nem.
Ha Laporta nyújtotta volna be az indítványt, valószínűleg a socik jobban fel is figyeltek volna rá.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6766
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.25. 22:46:26

Van egy twitter bejegyzése, ami érdekes módon csak telefonról látható (nekem legalábbis).

Veurem que diuen quan superem les 16mil... (hunyorgós-mosolygós fej, posztolva szeptember 23-án.)

A végén a 16 ezret értem, de nekem is gyanúsan nagy a csend.

Laportat én is tárt karokkal várnám, de valószínűleg még ez a Benedito is jobb lenne, mint a börtöntöltelék brigád.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2017.09.25. 22:55:10-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.25. 22:41:34

Cestus írta:Beneditonak úgy érzem, lefőtt a kávé. A határidőhöz közeledünk (bármelyik nap is lesz végül), de semmi hír. A Girona-meccs után semmi életjelet nem adott magáról, pedig minden meccs után volt valami twitteres szösszenete legalább.
Nem volt konkurencia. Laportanak átadtam volna a klubot, Beneditonak nem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.25. 22:16:16

Beneditonak úgy érzem, lefőtt a kávé. A határidőhöz közeledünk (bármelyik nap is lesz végül), de semmi hír. A Girona-meccs után semmi életjelet nem adott magáról, pedig minden meccs után volt valami twitteres szösszenete legalább.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6766
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.23. 12:07:24

MessiNeymarSuarez írta:

Amúgy kb. 1 hete mondta azt Benedito hogy eddig csak meccsekre fókuszáltak, viszont nemsokára elkezdenek házról házra járni, és egyéb dolgokat bevetni, és minél több helyen részt venni.
És mi a franc akadályozta meg őket ebben eddig?
Ha csak 27-ig gyűjthetik az aláírásokat, akkor szerintem ez bukó lesz sajnos.

Gondolom arra számított, hogy meglesz ez simán egy hét alatt, aztán most meg házról-házra kell járni aláírásokért kuncsorogni...

De én még bízok benne, akkora mellénnyel CiaoBartozik meg mondja a 18-20 ezer aláírást, hogy remélem tud valamit amit mi nem.

Talán ma össze tud szedni párat azoktól, akik valamiért eddig nem jutottak el Barcelonába, mégis Katalóniában élnek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.21. 22:47:50

visca el barca írta:
davi10 írta:Mondjuk az Eibar ellen közel sem volt teltház
off

With only 51,645 spectators, yesterday was the lowest attendance for a Barça home game in La Liga since 2008-09

nem csoda, kedd 22 óra...

Nem is tudom mit várnak...Az emberek azért másnap dolgozni is szeretnének, éjfélkor vége a meccsnek, és még ki kell jutni a Camp Noubol, haza kell érni, ami a tömegtől nem sikerül egy pillantás alatt.


Amúgy kb. 1 hete mondta azt Benedito hogy eddig csak meccsekre fókuszáltak, viszont nemsokára elkezdenek házról házra járni, és egyéb dolgokat bevetni, és minél több helyen részt venni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.21. 20:28:42

davi10 írta:Mondjuk az Eibar ellen közel sem volt teltház
off

With only 51,645 spectators, yesterday was the lowest attendance for a Barça home game in La Liga since 2008-09

nem csoda, kedd 22 óra...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6766
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.21. 20:14:34

Mondjuk az Eibar ellen közel sem volt teltház, illetve hétköznap este 10-kor nem gondolom, hogy sokan aktivizálják magukat, akiknek eddig nem sikerült :D

Engem inkább az érdekelne, hogy a meccseken kívül most akkor hol gyűjtögetik az aláírásokat?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.21. 13:10:48

eibar ellen gyűjtött kemény 700 szavazatot? :D akkor ez így 1000%, hogy bukta
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.21. 12:13:49

Benedito 10,715 aláírásnál jár: http://twitter.com/FCBRAC1/status/910808559373422592" target="_blank
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.20. 18:27:12

visca el barca írta:
recrea írta:Foglalja már össze valaki légyszi.
nesze Te lustaság :D

from palesz, kb 2 héttel ezelőttről

- innentől nyár elején lesznek az igazolások rendezve
- sokkal komolyabb tervezés lesz körülöttük
- nem csak az edző kérésére jönnek játékosok, hanem előre gondolnak a klub jövőjére is az igazolásoknál
- jobban bízunk a fiatalokban, és megpróbálunk inkább tehetséges játékosokat vadászni
- jobban lesznek kezelve az eladások
Ja, erre gondolt, ezt olvastam :mrgreen:

Mondjuk az első kivételével ez semmi konkrétum, másrészt meg azt gondolom, h egy normális klubnál ez eleve így működik.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.20. 17:42:30

recrea írta:Foglalja már össze valaki légyszi.
nesze Te lustaság :D

from palesz, kb 2 héttel ezelőttről

- innentől nyár elején lesznek az igazolások rendezve
- sokkal komolyabb tervezés lesz körülöttük
- nem csak az edző kérésére jönnek játékosok, hanem előre gondolnak a klub jövőjére is az igazolásoknál
- jobban bízunk a fiatalokban, és megpróbálunk inkább tehetséges játékosokat vadászni
- jobban lesznek kezelve az eladások
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.09.20. 17:26:17

nem szívesen szólok bele olyasmibe amiről igen kevés infó áll rendelkezésre az is többnyire áttételes, a sajtó moderálta anyag. egyszerűen kíváncsi vagyok. a magam részéről szimpátia alapján nem ellene szurkolok, a pali egy jó képességű mérnök és amennyire tudom nemzetközi tapasztalatokkal bíró menedzser- egyetlen jogászra sem cserélném.
a játékos igazolások körüli balhéban szerintem LE. keze munkája volt a döntő de persze ez vissza üthet rá keményen.
a gazdasági ügyekben rendre ellentétes vélemények jönnek, de egy olyan projekt levezényléséhez ami a Camp Nou rekonstrukció kell némi gógyi.
a bírósági ügyeket emlegetik rendre itt a fórumon is de ezekbe belelátni aztán végképp lehetetlen, ki, hogy, mikor, hol, mit követett el valójában....?!
ahogy a nagy politikában mondják: én elfogadom a "nép" ítéletét.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.20. 17:21:38

Foglalja már össze valaki légyszi.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.09.20. 17:00:34

palesz77 írta:
recrea írta:Milyen szép ígéretektől beszélsz Palesz?
Így tudom csak, én is google fordítóval olvastam el anno.
Nem rossz koncepció, csak már eddig is alkalmazni kellett volna.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.20. 16:54:31

recrea írta:Milyen szép ígéretektől beszélsz Palesz?
Így tudom csak, én is google fordítóval olvastam el anno.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.09.20. 16:43:05

Bob_Marley írta:Tudom hogy írtad palesz77, hogy nem tartod nagy dolognak, mert adva volt a lehetőség, de én nem így mondanám a szponzori szerződéseket. És egy elnök alapvetően a pénzért felel, a kiválasztott emberei meg a szakmai dolgokért. Az eredményesség annyiban neki tudható be, hogy jót embert hozott Valverde személyében, előtte Enrique személyében. Hozzáteszem, hogy pont a pénzügyi dolgok miatt simán leváltanám, mert magasak a fizetések és sérüléstől függetlenül, óriásit kockáztatott Dembelé esetével, amit sokkal inkább egyfajta nyomásnak engedve húzott meg, ami már régen rossz, ha valaki bármiféle érzelem alapján dönt. De az "ördögűzést" nagyon nagy túlzásnak tartom.
Ezt nagyon elnagyolod. Az elnök feladata az, hogy megtalálja a megfelelő embereket minden posztra, akikre később hagyatkozhat a döntéseinél. Ha pocsék edző kerül a klub élére az nem azért van, mert Barto azt mondta, hogy akkor xy lesz és pont. Van egy csapata, aki kinéz x számú edzőt és közülük választanak végül, illetve elmondják az elnöknek, hogy szerintük a jelöltek közül xy lenne a legjobb, mert "..." Normális esetben az elnök hallgat is rájuk. A pénzügyekre ugyanez igaz. Szerinted Laporta, mint jogász profi közgazdász is volt? Nem tudom a pontos végzettségét, csak annyit, hogy ügyvéd volt, de ha nem a pénzügyi ágazatra szakosodott, akkor kétlem, hogy az ő "felelt volna a pénzért". Persze, ő felelt, de közvetetten, azok munkáján keresztül, akiket ezzel megbízott. És itt jutunk el oda, hogy a projektek, pénzügyek, sportszakmai sikerek mind-mind az elnök felelősségéhez tartoznak, mert ő dönt azokról, akik ezekért a területekért felelnek. Ha a klub eredménytelen és kulcsjátékosokat veszít az bizony az elnök és az őt képviselő stáb sara. Barto-nak pedig igenis mennie kell.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.20. 16:19:25

Milyen szép ígéretektől beszélsz Palesz?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.20. 15:18:12

Tudom hogy írtad palesz77, hogy nem tartod nagy dolognak, mert adva volt a lehetőség, de én nem így mondanám a szponzori szerződéseket. És egy elnök alapvetően a pénzért felel, a kiválasztott emberei meg a szakmai dolgokért. Az eredményesség annyiban neki tudható be, hogy jót embert hozott Valverde személyében, előtte Enrique személyében. Hozzáteszem, hogy pont a pénzügyi dolgok miatt simán leváltanám, mert magasak a fizetések és sérüléstől függetlenül, óriásit kockáztatott Dembelé esetével, amit sokkal inkább egyfajta nyomásnak engedve húzott meg, ami már régen rossz, ha valaki bármiféle érzelem alapján dönt. De az "ördögűzést" nagyon nagy túlzásnak tartom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6766
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.20. 14:21:22

Nekem úgy néz ki, hogy jönnek a szavazatok folyamatosan, ami meglepő. Ugye általában az elején aláírja ezeket mindenki, aki akarja, nem 2 hét múlva.

Ha kitart a lendület akkor meglehet, lehet, hogy Benedito okosabb valamivel, mert akkora mellénnyel írogat. Szerintem annyira nem lenne hülye, hogy CiaoBartokat meg 20.000 aláírásokat írogat, ha nem tudna valamit, amit mi nem. Vagy legalábbis szeretném ezt hinni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.20. 14:08:54

Szerintem olyan hű de komoly programja nem lenne neki, inkább megpróbálná meglovagolni a bizalmatlanságival járó sikert a közhelypuffogtatáson kívül. Ami jelen állás szerint őszintén kétlem, hogy összejön neki, azt a 13.000 körüli tippet tartom még mindig reálisnak inkább.
JimmyJump írta:Semedo nagyszerű játéka, illetve Paulinho és Valverde biztató kezdése azért mutatja, hogy mennyire túlzóak voltak a kritikák a vezetőség felé, nem véletlenül vannak ott ahol, és nem mi irányítunk a fotelből. Nyilván a simlis ügyek, füllentések elítélendőek, de őszintén szólva engem kevésbé érdekelnek, amíg a klub versenyképes a pályán és azon kívül is.
Mondjuk a jó kezdés nem teszi semmissé azt, amit a pályán kívül műveltek, de a szavazatok számán látszik, hogy a socik is hasonlóan vélekednek mint te. Mindegy, én most csak abba bízok már, hogy valami csoda folytán megemberelik magukat, és betartják a szép ígéreteik Bartoék amit nemrég a Mundo szupertitkos tervként közölt. Gondolom érzik ők is, hogy ez nem sokon múlt most, és több dobásuk jó eséllyel nem lesz már..
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.09.20. 13:56:14

Kovbal88 írta: Tényleg nem jó időpontot választott, ez az öt győzelem és a Juve legyőzése nem segít neki. De meglehet a dolog.
Magam is sokat hánykolódom emiatt. Mi is lett volna az ideális időpont? Nehéz megmondani...
Francba ezzel a jó kezdéssel!Ez a legnagyobb probléma.

Mellette csak megkérdezem:Az előző választásokon szinte futottak még kategóriájú Benedek bácsinak mi is a programja, amivel domborítani szeretne?
Az oké, hogy beülök a kész Rakuten és Nike szerződésbe, de mi van azután?
La Masia rendbetétele és egyebek gumicsontok?
Olvasnék szívesen tőle egy ütős, érvelős programot.

Laportának legutóbb volt legalább valami: Abidalt sportigazgatónak!
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.09.20. 11:24:25

Semedo nagyszerű játéka, illetve Paulinho és Valverde biztató kezdése azért mutatja, hogy mennyire túlzóak voltak a kritikák a vezetőség felé, nem véletlenül vannak ott ahol, és nem mi irányítunk a fotelből. Nyilván a simlis ügyek, füllentések elítélendőek, de őszintén szólva engem kevésbé érdekelnek, amíg a klub versenyképes a pályán és azon kívül is.
Válasz küldése