Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 22:06:27

davi10 írta:
visca el barca írta:mégse játszottunk soha 4-2-3-1-et.
VEB komolyan nem hiszem el, hogy még mindig nem akarod belátni, hogy pl. a Girona ellen igenis 4-2-3-1-ben toltuk. Ott volt a legszembetűnőbb, de szerintem később is előjött.

Ahogy itt is előjön minden héten, és te mindig egyből rávágod, hogy soha nem volt ilyen :D

Közben tényleg úgy néz ki, hogy megvan Lenglet, lehet a kp-ra meg a selejtre koncentrálni.

Le merem fogadni hogy olvassák a fórumot, és gyorsan 1-2 nap alatt le is rendezték Arthurt meg Lengletet :mrgreen:

Amúgy egy 4-1-4-1-et is el tudnék képzelni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 21:56:08

visca el barca írta:mégse játszottunk soha 4-2-3-1-et.
VEB komolyan nem hiszem el, hogy még mindig nem akarod belátni, hogy pl. a Girona ellen igenis 4-2-3-1-ben toltuk. Ott volt a legszembetűnőbb, de szerintem később is előjött.

Ahogy itt is előjön minden héten, és te mindig egyből rávágod, hogy soha nem volt ilyen :D

Közben tényleg úgy néz ki, hogy megvan Lenglet, lehet a kp-ra meg a selejtre koncentrálni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 21:38:22

Nem megbántani akartalak, valszeg félre értettelek.
A lényeg, 433 nem lesz, mert Messi nem fog szélen futkározni, kp-ra visszahúzni meg vétek ebben a felállásban.
442 felállás meg Suareznek nem fekszik, Messi meg Dembelé nyakán van.
A 4231 lenne tökéletes, Messi kötetlen szerepkörben, körülötte a leírt társak egy ötszögben, bármerre tudna kényszerítőzni, beindulni.
Ehhez persze az kell, hogy ne a VB-n látott Meddig lássuk!!!
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.11. 20:54:14

Subinho írta:Messit visszahúzni a kp-ra irányitani. Szenzációs meglátás! Ja nem. Semmi értelme. Neki minél közelebb kell lennie a kapuhoz, középen, mert nem fog szélen futkosni, de legyen előtte egy 9-es aki küzd a védőkkel. Adja magát, hogy akkor mellette két szélen Cou és Demb, mögöttük pedig 2 belső kb Busi-Raki személyében.
:D :D azt írtam picit mögéjük erre Te, legyen előtte valaki aki küzd a védőkkel. Ugye feltűnt, hogy ugyanazt írtuk, annyi különbséggel, hogy én nem mondtam, hogy a 9es vagy mellette legyenek a szélsők, szép volt többet nem jövök :D tavaly is vissza lépett osztogatni párszor, de lehet akkor pont pislogtál, mindamelett, hogy nyilván ha megtalálja a rést befut.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 19:34:50

Subinho írta:Adja magát, hogy akkor mellette két szélen Cou és Demb, mögöttük pedig 2 belső kb Busi-Raki személyében.
ez tavaly is adta magát, mégse játszottunk soha 4-2-3-1-et. van egy olyan érzésem, hogy jövőre se fogunk. vagy marad ez a fhos 4-4-2, vagy visszaállunk a 4-3-3-ra
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2018.07.11. 19:33:43

Lenglet pipa. Kifizettük.

https://translate.googleusercontent.com ... nB0pLcmydQ" target="_blank
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 19:21:28

Messit visszahúzni a kp-ra irányitani. Szenzációs meglátás! Ja nem. Semmi értelme. Neki minél közelebb kell lennie a kapuhoz, középen, mert nem fog szélen futkosni, de legyen előtte egy 9-es aki küzd a védőkkel. Adja magát, hogy akkor mellette két szélen Cou és Demb, mögöttük pedig 2 belső kb Busi-Raki személyében.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 18:46:56

MatyiG írta:Vagy Alená. 8)
isten ments attól a gyerektől. C kategóriás ellenfelek ellen se mutatott soha semmit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 18:29:47

Vagy Alená. 8)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 18:06:05

lics írta:Nagyon kiváncsi leszek, hogy ha Messi nem játszik valamilyért, akkor arra mi, vagy ki lessz a megoldás.
Szerintem ez a legegyszerűbb az összes gond közül. Egy az egyben nyilván nem váltja ki senki, de ha Messi - azon a pár meccsen - nincs a pályán, akkor Dembélé - Suárez - Coutinho támadósor, a középpályára beteszünk valakit, és 4-3-3, ahogy az előző szezonban is ment.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.11. 18:02:28

MessiNeymarSuarez írta:
lics írta: Köszönöm, hogy elmagyaráztad neki, biztos fáradt, így érthető a frusztáltsága. Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Szerintem:
*egy jó középhátvéd(pl Lenglet)
* egy jó középpályás
*esetleg egy jobbhátvéd is.(ez esetben Robit rotációs szempontból berakhatnánk a középpályára szinte bármelyik posztra, főleg Busit kellene rotálnia szerintem)

Plusz ha nagyon akarnak akkor egy támadót is, de ez a felállástól is függ, meg attól hogy Coutinho középpályás vagy balszélső lesz végül.
De legfontosabb lenne Dembelét beépíteni.

Illetve a játékstílus.Ha visszanyúlnánk a Lucho-féle focihoz, direktebben játszanánk, ha kellene akkor átadnánk a terület egy részét az ellenfél részére(!!!!!!) és kontrából, átlövésekből próbálkozzunk. Ettől megmaradhatna a tiki-taka alap, de ha lehetőségünk van rá akkor nem kellene 820 oldalpasszt végig nyomni, hátha az utolsó védő is visszazár.

És persze az, hogy Lajost csatárként használjuk, közvetlen a kapu közelében, ne pedig úgy hogy baloldalt szenvedjen Neymart játszva.

Szerintem ezek lennének a kulcsai, illetve az hogy a kezdőcsapatot megfelelően rotáljuk, hogy március-áprilisra ne a halálukon legyenek és ne legyenek fásultak.
Ez jól hangzik középpályára leszek nagyon kiváncsi, hogy oldják meg. Paulinho is elment helyette lehetne Roberto bár ez ugye függ, hogy igazolunk-e jobb hátvédet. Nagyon bízom bennt, hogy Arthur beválik mert különben érdekes lessz ez a középpályás dolog, Coutinhot én fennthagynám, inkább Messit hoznám mögéjük irányítani, ha ő is úgy akarja. Nagyon kiváncsi leszek, hogy ha Messi nem játszik valamilyért, akkor arra mi, vagy ki lessz a megoldás. De én Coutinhoba nagyon bízok, Levante ellen is ő volt a mentő övünk, de sajnos az is kevés volt, bár ott a csapat mondott csődöt. Értem én, hogy Messi a világ legjobbja, énis így gondolom, de kéne valaki aki leveszi róla a terhet és ez szerintem Coutinho. Maradona is lenyilatkozta, hogy anno ha ő épp nem volt, vagy nem játszott jól, ott voltak mögötte 2en akik vitték a hátukon a csapatot. Bár ezt ez Argentin válogatottra mondta. De szerintem a Barcába is ezt kéne valahogy megoldani.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 17:20:51

lics írta: Köszönöm, hogy elmagyaráztad neki, biztos fáradt, így érthető a frusztáltsága. Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Szerintem:
*egy jó középhátvéd(pl Lenglet)
* egy jó középpályás
*esetleg egy jobbhátvéd is.(ez esetben Robit rotációs szempontból berakhatnánk a középpályára szinte bármelyik posztra, főleg Busit kellene rotálnia szerintem)

Plusz ha nagyon akarnak akkor egy támadót is, de ez a felállástól is függ, meg attól hogy Coutinho középpályás vagy balszélső lesz végül.
De legfontosabb lenne Dembelét beépíteni.

Illetve a játékstílus.Ha visszanyúlnánk a Lucho-féle focihoz, direktebben játszanánk, ha kellene akkor átadnánk a terület egy részét az ellenfél részére(!!!!!!) és kontrából, átlövésekből próbálkozzunk. Ettől megmaradhatna a tiki-taka alap, de ha lehetőségünk van rá akkor nem kellene 820 oldalpasszt végig nyomni, hátha az utolsó védő is visszazár.

És persze az, hogy Lajost csatárként használjuk, közvetlen a kapu közelében, ne pedig úgy hogy baloldalt szenvedjen Neymart játszva.

Szerintem ezek lennének a kulcsai, illetve az hogy a kezdőcsapatot megfelelően rotáljuk, hogy március-áprilisra ne a halálukon legyenek és ne legyenek fásultak.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 15:56:12

Francia cikk PSG-s újságból.

Itt is leírják, hogy elfogadta a Barca ajánlatát, megegyeztek stb., de ha a PSG is hajlandó lesz a fizetési igényének eleget tenni, valszeg lenyugszik. Szerintem földhöz verni a seggét Dembélé módra nem fogja azért. A cikk azt is írja, hogy Nasser mindenképp megtartaná, mivel fontosnak tartja, hogy a klubjának párizsias imázsa legyen, ezért nem engedné el a saját nevelésüket. Antero Henrique (aki a sportigazgató) viszont nyitott arra, hogy eladják.
lics írta: Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Inkább egy jó nagy adag szerencse kellene. A Real és az Atlético is elég erősek, nem olyan egyszerű triplázni azért egy spanyol csapatnak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 15:52:45

Presztízs. :D Vagy tényleg megpróbálnak vele hosszabbítani. Nem biztos, hogy nagy szükségük lenne a pénzére. :D
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.11. 15:51:49

MessiNeymarSuarez írta:
visca el barca írta:
lics írta:idén a bl a priorítás a kupát... ...szeretném azt látni, hogy a fiatalokhoz bátran nyúl Valverde.
döntsd már el mit akarsz. bl-t vagy fiatalokat játszatni, mert a kettő nem megy együtt.
Úgy értette hogy a BL-be nyomni a fullos kezdőt, kupába, bajnokságba pedig erősen rotálni, akár az eredményesség kárára is :D

De a legjobb továbbra is az lenne ha tényleg sikerül minőségben bővíteni a keretet, és akkor talán mindegyikre találnak megoldást.

Azért a kissrácoknak sem mindegy hogy rotálásnál Gomesékkel kell játszaniuk, vagy mondjuk komolyabb játékosokkal egy csapatban :D
Köszönöm, hogy elmagyaráztad neki, biztos fáradt, így érthető a frusztáltsága. Csak azt az egyet nem tudom, hogy mennyi és milyen igazolás kéne, ami minőségben és mennyiségben is elég egy triplázáshoz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 15:36:15

MatyiG írta:Ne éljétek bele magatokat, még a PSG-vel is meg kéne egyezni... :D
jobb lesz nekik ha jövőre ingyen megy? ennyire hülyék lennének? bár most vmi heti 80-at keres, szóval ha megduplázzák a pénzét, sanszosabb h marad ahol van
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 15:31:37

Ne éljétek bele magatokat, még a PSG-vel is meg kéne egyezni... :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.11. 15:30:03

visca el barca írta:ez nem sok, kb annyi mint amennyit mondjuk rakéta is keres. gomes meg munir fizetéséből meg is van.
Benéztem. :oops: Azt hittem egy hétre kapna ennyit. :D Akkor viszont ez totál elfogadható. Selejtet ki kell csapni és oké.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 15:27:58

BarcafanTomee írta:Ennyiért inkább ne jöjjön. :D Nagyon örülnék le tudnánk igazolni, de ennyit nem adnék neki.
ez nem sok, kb annyi mint amennyit mondjuk rakéta is keres. gomes meg munir fizetéséből meg is van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.11. 15:23:51

Ennyiért inkább ne jöjjön. :D Nagyon örülnék le tudnánk igazolni, de ennyit nem adnék neki.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 15:23:35

MatyiG írta:Így van, és az ügynökével elvileg megegyeztünk.
Vajon arról hogy jövőre jön ingyen, vagy pedig arról hogy most jön valahogy kiharcolva ?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 15:18:28

Így van, és az ügynökével elvileg megegyeztünk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.11. 15:07:33

Cestus írta:
visca el barca írta:rabiot nem tudom mennyire akarna idejönni, de ha akarna, akkor neki is be kellene vágni a durcit mint anno dembelének. máshogy nem hiszem, hogy eladnák a tevések a franciát. és akármennyire makacsak, nem hülyék ő sem, inkább most 50-60-ért, mint jövőre ingyen.
Annyira nem prioritás neki a váltás a franciák szerint, leginkább a pénzről szól (most is) a történet. Ha a PSG megadja neki a havi 600 ezres fizut, valószínűleg hosszabbít velük.
én azt olvastam, hogy tőlünk kért havi 600-at és hajlandóak vagyunk megadni

Barça have accepted the financial demands of Adrien Rabiot. The French player asks for a contract of €600k a month. [sport]
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 14:55:18

visca el barca írta:rabiot nem tudom mennyire akarna idejönni, de ha akarna, akkor neki is be kellene vágni a durcit mint anno dembelének. máshogy nem hiszem, hogy eladnák a tevések a franciát. és akármennyire makacsak, nem hülyék ő sem, inkább most 50-60-ért, mint jövőre ingyen.
Annyira nem prioritás neki a váltás a franciák szerint, leginkább a pénzről szól (most is) a történet. Ha a PSG megadja neki a havi 600 ezres fizut, valószínűleg hosszabbít velük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 14:27:24

visca el barca írta:
lics írta:idén a bl a priorítás a kupát... ...szeretném azt látni, hogy a fiatalokhoz bátran nyúl Valverde.
döntsd már el mit akarsz. bl-t vagy fiatalokat játszatni, mert a kettő nem megy együtt.
Úgy értette hogy a BL-be nyomni a fullos kezdőt, kupába, bajnokságba pedig erősen rotálni, akár az eredményesség kárára is :D

De a legjobb továbbra is az lenne ha tényleg sikerül minőségben bővíteni a keretet, és akkor talán mindegyikre találnak megoldást.

Azért a kissrácoknak sem mindegy hogy rotálásnál Gomesékkel kell játszaniuk, vagy mondjuk komolyabb játékosokkal egy csapatban :D
Válasz küldése