Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
15
28%
Nem
38
72%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.23. 20:24:45

Rinku írta:
2024.05.23. 13:00:11
brazilfan írta:
2024.05.23. 11:46:06
Én nem a szomszédi viszonyra, hanem az országon belüli kisebbségi létre gondoltam, az íreket az angolok, minket a Habsburgok nyomtak el úgy, ahogyan a spanyolok a katalánokat. Milánó és Észak-Olaszország nincs elnyomva, sőt. Manchester sincs, angolok lakják, nincs önálló manchesteri nép és nyelv.
Az is lehet, hogy nem ezen múlik, vagy a történelmi elnyomottság-tudat csak az egyik a különféle összetevők közül.
Ezt megértem, erre nem gondoltam ezelőtt, de akkor talán pont szakítani kellene a Barca DNS-sel, nekem ez jönne logikailag.
Logikailag dönthetünk úgy, hogy szakítunk valamilyen hagyománnyal, de szerintem csoport vagy társadalmi szinten ez nem megy, egy történelmileg kialakult össznépi karaktert nem lehet megváltoztatni.

Én például nem is akarnám megváltoztatni, ki vagyok békülve a Barca DNS-sel, még akkor is, ha esetleg nem is pont azt értem alatta, mint amit például Xavi. Ha nem lennék kibékülve, akkor másik csapatnak drukkolnék, rengeteg európai klub közül választhatnék, olyan edzővel, játékosokkal, stílussal, amilyet csak szeretnék.

A nagy európai klubok hagyományai, így a Barcelonáé is, tőlünk teljesen függetlenül, a mi megkérdezésünk nélkül alakultak ki, jóval azelőtt, hogy rendszeresen európai meccseket kezdtünk nézni. Elfogadtuk a Barca-hagyományokat, semmi problémánk nem volt velük a csapat sikereinek idején.
Most milyen jogon javasolhatnánk nekik, hogy szakítsanak a hagyományokkal?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.23. 19:57:51

bence0330 írta:
2024.05.23. 18:38:55
Kovbal88 írta:
2024.05.23. 18:31:03
Lehet, hogy taktikailag hibázik, viszont a játékosok kiállnak mellette, ami nagyon komoly dolog. Atleticonál is ott a Simeone faktor. Minél több a matek, nekem az jön ki, hogy Xavi nélkül nem előre inkább hátrafelé fogunk menni.
Simeone egy teljesen más szintű klubnál működik, teljesen más szintű játékosokkal operálva. Ő azt szerintem az ottléte óta majdnem kimaxolta, ezért is kapott újra meg újra bizalmat. Plusz elég ritka példa, extrém szélsőség ő. A minap felsoroltam, a BL győzelmek fél vagy 1 éve ott lévő edzők keze alatt jönnek jó ideje. Két kivétel van, a világ két legjobb edzője (Ancelottin kívül, hosszútávon értve), akiknél megvárhatod, mert majdhogynem garancia, hogy hoznak valamit. Egy tapasztalatlan edzőnél meg 3 év mehet a kukába ezzel a projektesdivel, ha nem jön össze. Flick fél év, Tuchel fél év, Ancelotti 1 év, saját házunk tájékán LE 1 év, lehet sorolni, ennyi kellett a BL-győzelmekhez. Ez a projekt téma nagyon felkapott lett, de sok eleje meg vége nincs szerintem. Fordítva működne, ha van egy jó edző, és bejön, tartsuk itt, ameddig el nem fárad a házasság. Nem kitűzni 4-5 évet és akármi történik, végigvisszük, ez sokkal nagyobb rombolás és rizikó, mint az edzőkeringők, ahol legalább mindig jön valami friss vér.
De még Kloppnál is elfáradt a kapcsolat. Xavinál is, függetlenül attól, ki milyen edzőnek tartja.

Simeone nem nyert, pedig ott van ősidők óta. Nem mondom, hogy elvárás, és szerintem is jó edző, de ha még azt is mondanánk, hogy egy jobb kerettel behúzott volna egyet, akkor is ő lenne a 2-3 kivétel egyike. Nem ez a jellemző, és a kivételekre várni, közben meg reménykedni abban, hogy az pont Xavi lesz, amikor három év után gyengébb focit játszunk, mint fél évvel az ideérkezése után...
Ancelotti tavaly nulla volt, csoda, hogy nem repült, Tuchel nyert Bl-t a Chelseavel, aztán szétesett a csapat. Nem nagyon értelek, nincs meg a keretünk, a BL győzelemhez, akkor miért elvárás a BL megnyerése, ami amúgy se lehet elvárás, még a Madridtól se. A bajnokságban például annyira stabil volt a Real egy vereségük volt, hogy ezt akkor is behúzzák, ha nem hibázunk.
Amúgy, ha jön a német jövő ilyenkorra már sokkal okosabbak leszünk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7692
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 18:38:55

Kovbal88 írta:
2024.05.23. 18:31:03
Lehet, hogy taktikailag hibázik, viszont a játékosok kiállnak mellette, ami nagyon komoly dolog. Atleticonál is ott a Simeone faktor. Minél több a matek, nekem az jön ki, hogy Xavi nélkül nem előre inkább hátrafelé fogunk menni.
Simeone egy teljesen más szintű klubnál működik, teljesen más szintű játékosokkal operálva. Ő azt szerintem az ottléte óta majdnem kimaxolta, ezért is kapott újra meg újra bizalmat. Plusz elég ritka példa, extrém szélsőség ő. A minap felsoroltam, a BL győzelmek fél vagy 1 éve ott lévő edzők keze alatt jönnek jó ideje. Két kivétel van, a világ két legjobb edzője (Ancelottin kívül, hosszútávon értve), akiknél megvárhatod, mert majdhogynem garancia, hogy hoznak valamit. Egy tapasztalatlan edzőnél meg 3 év mehet a kukába ezzel a projektesdivel, ha nem jön össze. Flick fél év, Tuchel fél év, Ancelotti 1 év, saját házunk tájékán LE 1 év, lehet sorolni, ennyi kellett a BL-győzelmekhez. Ez a projekt téma nagyon felkapott lett, de sok eleje meg vége nincs szerintem. Fordítva működne, ha van egy jó edző, és bejön, tartsuk itt, ameddig el nem fárad a házasság. Nem kitűzni 4-5 évet és akármi történik, végigvisszük, ez sokkal nagyobb rombolás és rizikó, mint az edzőkeringők, ahol legalább mindig jön valami friss vér.
De még Kloppnál is elfáradt a kapcsolat. Xavinál is, függetlenül attól, ki milyen edzőnek tartja.

Simeone nem nyert, pedig ott van ősidők óta. Nem mondom, hogy elvárás, és szerintem is jó edző, de ha még azt is mondanánk, hogy egy jobb kerettel behúzott volna egyet, akkor is ő lenne a 2-3 kivétel egyike. Nem ez a jellemző, és a kivételekre várni, közben meg reménykedni abban, hogy az pont Xavi lesz, amikor három év után gyengébb focit játszunk, mint fél évvel az ideérkezése után...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.23. 18:31:03

brazilfan írta:
2024.05.22. 08:56:36
barca0417 írta:
2024.05.22. 07:59:04
Nagyon rossz ezt a sok mocskolódást olvasni Xavirol. Nem feltétlenül itt, mert itt kulturáltan, érvekkel alátàmasztva zajlik.
Mocskolódást én sem olvastam a fórumon, de a fősodorhoz igazodó, paneleket hajtogató, ugyanazokat az „érveket” ismételgető kommentet annál többet.
A szurkolók egy része türelmetlen, már tavaly is az volt, azonnali változásokat akar, pedig Xavi képességeit csak később lehet majd megítélni, amikor már másik csapatnál lesz (ha lesz), és az új edzőnek kell majd megoldania a klub, a játékoskeret és a közeg problémáit.

Továbbra is azt mondom, hogy spanyol másodiknak lenni és a BL-ben nyolc között lenni nem szégyen.
Lehet, hogy taktikailag hibázik, viszont a játékosok kiállnak mellette, ami nagyon komoly dolog. Atleticonál is ott a Simeone faktor. Minél több a matek, nekem az jön ki, hogy Xavi nélkül nem előre inkább hátrafelé fogunk menni.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.05.23. 18:27:04

brazilfan írta:
2024.05.20. 15:42:04
bence0330 írta:
2024.05.20. 14:52:06
Látványosan nem bírja a nyomást, ezt kb ő maga is lenyilatkozta rengetegszer.
Nem emlékszem, hogy ezt mondta volna, hogy nem bírja a nyomást.

Ehelyett ezt mondta:
„A klub történelmének egyik legnehezebb időszakában érkeztem ide, és úgy gondolom, nem becsülték meg eléggé a munkánkat. Már az idény elején azon gondolkodtam, hogy a nyáron távozok. Mert tehetsz bármit, mondhatsz bármit, ennél a klubnál azt nem fogják értékelni. És nem arról van szó, hogy nem bírom a nyomást, sőt, épp ellenkezőleg. Az elvégzett munkát soha nem fogják értékelni”

https://www.nemzetisport.hu/spanyol-lab ... dzoje-xavi
- Ki nem becsülte meg a munkáját?!
- Már az idény elején elege volt?!
Ilyen nyilatkozat után azonnal utilapu járna! Méltatlan megnyilatkozások egy menedzser részéről!
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.23. 18:14:10

bence0330 írta:
2024.05.23. 17:09:23
Oké, de ez fordítva is igaz. Xavi kerek perec kijelentette, hogy megy és kész, azóta is ezt hajtogatta hónapokig, sőt, kvázi azt is, hogy lemond a szerződésének hátralévő részéről, mert nem akar anyagi gond lenni. Az mennyivel korrektebb Laportáék viselkedésnél, ha végül meggondolná magát, ezért esetleg Flick-kel is megszakdtak a tárgyalások, stb.

Meg nem tudom, Laporta mennyire könyöröghetett neki. Hogy nyíltan sajnálkozik az más, én is így csinálnék, ha egy tiszteletre méltó vendégem lenne, de olyan, akit nem akarok már tovább ott látni, és aki azt mondja, hogy mindjárt megy. "Jaaj, hm, de kár, pedig jól szórakoztunk"... aztán ha erre azt mondja, hogy ja, akkor marad, verném a fejem a falba.

Aztán lehet tényleg könyörgött, és amíg nem jött az újabb nagy baj, vagy nem látta ő is, hogy végzetes lehet Xavi a fiatal generációra nézve, végül pedig meggondolta magát. Van ilyen. A melodrámát Xavi indította, Laportáé csak az utolsó fordulat lenne. Tételezzük fel, hogy Xavi nem szólt volna egy szót sem. Akkor ebből az lenne, hogy most Laporta úgy döntött, hogy elég, és semmi gond nem lenne.

Ettől még persze Laporta hozzáállásával is vannak gondok, de neki amíg nem 100% a váltás, maximálisan támogatnia kell az aktuális edzőt, szerintem.
Te megpróbálsz a dolgok mögé látni. Egyetértek.
A katalán rádió, talán legmegbízhatóbb, független forrás szerint már régen megtörtént a megállapodás Flickkel. Aztán valamiért változás történt, most mégis az edzőváltás mellett vannak. A hátország topicba sem Laporta mellett korteskedek, ha valakinek ennyi jött le, csak leírtam a háttérben zajló eseményeket. Mennyire lenne jó dolog, ha Font kérésére nyíltan kiáll az elnök:

"-az FFP oly mértékben korlátoz, hogy az új szerződéseket sem engedik regisztrálni, ahogy az új edzőét sem biztos, főleg ha végkielégítést kell fizetni. B opció a jelenlegi, C az athletic edzője
-nem is őt akartam edzőnek, de rá futotta abban az időben
-a szurkolóknak akartam megfelelni
-nem fér bele, hogy a marketingértéke csökkenjen a klubnak a játékunk miatt
-kellene az eredmény a BL-ben, mert ott a pénz, és ehhez tapasztalatnak tartom
-nem engedhetjük meg, hogy a sportigazgató, és az elnökség erőfeszítései ellenére pazaroljuk a játékosokat, csökkentsük az értéküket, széthajtsuk a fiatalokat vagy, hogy évente újra alkossuk a keretet
-nem látjuk a fejlődést a csapaton, ezért a változás mellett döntöttünk, én és a pénzes haverjaim, azok a sociok, akik ténylegesen befolyásolni tudják a klub sorsát
Kommentem a képzelet szüleménye, minden összefüggés valós személyekkel, a valósággal való egyezés csupán a véletlen műve :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.05.23. 18:00:49

Én szornyulkodve követem a híreket. Nem tudom mi lesz,de nagyon át kell értékelni a dolgokat. Mind adósság terén,mind a melodrama terén. Szaguldunk a szakadék felé,első leszek aki feláll és azt mondja tévedtem,de ez a Flick is a lehető legrosszabb megoldás ilyen helyzetben. Fél év se lesz és kicsinaljak. Főleg ha még olyan onerzetes is,ami le van írva lejjebb róla,hogy neki ne szóljon bele senki a munkájába. Hát hajrá, majd megnézem csóri fejét ahogy nem katalanul megszólal egy sajtótájékoztatón. De a klub az első és ha tényleg O jön ,sikert kell kívánni neki. De úgy érzem jön még kutyára dér,és visszasirjuk a tavalyi bajnoki címet.

Megy vagy marad Xavi,nálam mar édes mindegy. Kapkodunk, türelem nincs, így nem lehet építkezni. Persze nehéz ügy,mert pénz is kéne,amihez sikernek is kellene parosulnia, de közben meg alsó hangon 5 év lemaradasban vagyunk kb.

Mindegy,Xavit nagyon sajnálom,ha vele ez történhetett,akkor az egészet megette már a fene.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7692
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 17:09:23

Oké, de ez fordítva is igaz. Xavi kerek perec kijelentette, hogy megy és kész, azóta is ezt hajtogatta hónapokig, sőt, kvázi azt is, hogy lemond a szerződésének hátralévő részéről, mert nem akar anyagi gond lenni. Az mennyivel korrektebb Laportáék viselkedésnél, ha végül meggondolná magát, ezért esetleg Flick-kel is megszakdtak a tárgyalások, stb.

Meg nem tudom, Laporta mennyire könyöröghetett neki. Hogy nyíltan sajnálkozik az más, én is így csinálnék, ha egy tiszteletre méltó vendégem lenne, de olyan, akit nem akarok már tovább ott látni, és aki azt mondja, hogy mindjárt megy. "Jaaj, hm, de kár, pedig jól szórakoztunk"... aztán ha erre azt mondja, hogy ja, akkor marad, verném a fejem a falba.

Aztán lehet tényleg könyörgött, és amíg nem jött az újabb nagy baj, vagy nem látta ő is, hogy végzetes lehet Xavi a fiatal generációra nézve, végül pedig meggondolta magát. Van ilyen. A melodrámát Xavi indította, Laportáé csak az utolsó fordulat lenne. Tételezzük fel, hogy Xavi nem szólt volna egy szót sem. Akkor ebből az lenne, hogy most Laporta úgy döntött, hogy elég, és semmi gond nem lenne. Itt a melodráma 90%-át Xavi generálta, vagy mondjuk úgy, ha ő nem teszi meg a részét, akkor nem lett volna melodráma.

Ettől még persze Laporta hozzáállásával is vannak gondok, de neki amíg nem 100% a váltás, maximálisan támogatnia kell az aktuális edzőt, szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.23. 16:12:26

Messa írta:
2024.05.23. 15:52:29
Tudom, a szerződés az szerződés, de azok után hogy a szezon felénél kvázi már felállt a kispadról, ez a végkielégítősdi most baromira hülyén hatna.
Elment volna szó nélkül ha nem puncsol neki laporta aki most épp kivágná 2 hónappal később... Te mit szólnál ehhez a helyében? Mindezt úgy, hogy mióta csak itt van azt hangoztatta, hogy milyen jó a kapcsolata az elnökkel és rengeteget köszönhet neki.
Szerintem elengedi mert a klub érdekét fogja nézni de őszintén semmilyen túlzás vagy hitel rontás nem lenne belőle ha azt mondaná hogy mindennek van határa kérem ami jár ezekután.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2841
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.23. 15:59:51

Én pártoltam és most is pártolom, hogy edzőt cseréljünk, de ilyen melodráma után igenis fizessünk Xavinak! Egy hónapja nem győztek hízelegni neki, most meg kirúgják? Korrekt viselkedés. Akkor kellett volna elküldeni, de így lett igazán gusztustalan a sztori. Laporta egye meg, amit főzött.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.23. 15:52:29

Feast4 írta:
2024.05.23. 14:34:41
Hogy ne legyek off. a gond szerintem most az, hogy ezek a hülyék meggyőzték Xavit, hogy maradjon, de most, hogy mi akarjuk elzavarni az 20 millióba kerülne.
Akárhogyis, én nagyon remélem hogy ez a 20 milliós cucc ez nem igaz. Xavi a saját nimbuszát rombolja le teljesen, ha most tartja a markát egy ekkora végkielégítésért. Tudom, a szerződés az szerződés, de azok után hogy a szezon felénél kvázi már felállt a kispadról, ez a végkielégítősdi most baromira hülyén hatna.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.05.23. 14:34:41

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Szerintem de. És azt se felejtsük el, hogy akkor ült le a padra év közben amikon Niko Kovac szétcseszte a Bayernt és minden fronton csak küszködés ment, a csoportmeccseken már nem is emlékszem melyik kiscsapat taposott oda nekik.

Aztán jött és hopp, elkezdtek szó szerint alázni.

Egyébként őt nem elzavarták, hanem elfogadta a válogatott felkésését. Ha igaz volt ott feszkó a vezetéssel, mert ahogy a Bayern fun haverom mesélte Ő nem az a fajta edző, aki könnyen tűri, hogy a sportigazgató vagy az elnök belepofázzon abba amit csinál. Szerintem eléh hamar szembeszállna Decoékkal.

Egyébként azt gondolom, hogy a német mentalitás, az erőszakos győzni akarás lehet igen csak jót tenne a klubnak. Főleg, hogy azért most van német nemzetiségű és német kötödésű kulcsjűtékodunk is.

Hogy ne legyek off. a gond szerintem most az, hogy ezek a hülyék meggyőzték Xavit, hogy maradjon, de most, hogy mi akarjuk elzavarni az 20 millióba kerülne.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.23. 14:22:57

Flick konkrétan Pep-en kivül az egyetlen edző, akinek megvolt a 6 kupás év.
Én annyira nem követem a Bundesligát, de ismerősöktől hallom, hogy a Bayern-nél is teljesen hülye a sportigazgató. Azóta is küldözgetik el az edzőket folyamatosan. Meg az öltöző is problémás a Müller, Neuer-féle hangadók diktálnak. Az volt a mázlijuk, hogy annyira egycsapatos volt a Bundesliga, hogy azt standard tudták hozni, és az ottani liga legjobbjait magukhoz csábítani. De BL-ben azóta se rémlik nagy menetelés tőlük, otthon meg a Dortmund bénázásán múlott már a tavalyi cím is.

Flick-nek meg ha jól emlékszem az is volt a lelépésére az indok, hogy a német válogatott padja volt az álma.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.23. 13:59:04

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:11:12
Bő másfél év után. :D A kinevezése a 4 kupás szezon közben ('19 novemberében) történt, fél év alatt tette össze azt a verhetetlen csapatot. Aztán 1 évre rá távozott bajnokként '21 nyarán, egy 4 kupás szezon után 1 évvel.
De mintha nem is a teljesítményével lett volna gond, hanem valami más volt a háttérben... talán összezördülés volt, vagy nagyon akarta a válogatottat... De max majd kijavít valaki.
Ő maga ment el és elvileg azért mert szerinte nem kapta meg a kellő tamogatást a klubtól. Összebalhézott a Sportigazgatóval. De utána 1 évvel már mindketten azt nyilatkozták hogy már másképp csinálnák és Flick is azt mondta hogy nem volt teljesen fair a klubbal szemben. Bayern is elismerte hogy a legsikeresebb edzője volt.

Szerintem jó lenne nekünk :D
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7692
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:11:12

Rinku írta:
2024.05.23. 13:06:53
bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Hú várj már, bocs, tényleg, el is felejtettem, hogy az a tripla az vele volt. :o Akkor meg miért küldték el a zavarosba három év múlva? Arra emlékszem viszont, hogy a '21 szezon végén kalap-kabát volt. Azért a Bayernnél is vannak dolgok. :D
Bő másfél év után. :D A kinevezése a 4 kupás szezon közben ('19 novemberében) történt, fél év alatt tette össze azt a verhetetlen csapatot. Aztán 1 évre rá távozott bajnokként '21 nyarán, egy 4 kupás szezon után 1 évvel.
De mintha nem is a teljesítményével lett volna gond, hanem valami más volt a háttérben... talán összezördülés volt, vagy nagyon akarta a válogatottat... De max majd kijavít valaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 13:06:53

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Hú várj már, bocs, tényleg, el is felejtettem, hogy az a tripla az vele volt. :o Akkor meg miért küldték el a zavarosba három év múlva? Arra emlékszem viszont, hogy a '21 szezon végén kalap-kabát volt. Azért a Bayernnél is vannak dolgok. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7692
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:04:27

Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 13:00:11

brazilfan írta:
2024.05.23. 11:46:06
Én nem a szomszédi viszonyra, hanem az országon belüli kisebbségi létre gondoltam, az íreket az angolok, minket a Habsburgok nyomtak el úgy, ahogyan a spanyolok a katalánokat. Milánó és Észak-Olaszország nincs elnyomva, sőt. Manchester sincs, angolok lakják, nincs önálló manchesteri nép és nyelv.
Az is lehet, hogy nem ezen múlik, vagy a történelmi elnyomottság-tudat csak az egyik a különféle összetevők közül.
Ezt megértem, erre nem gondoltam ezelőtt, de akkor talán pont szakítani kellene a Barca DNS-sel, nekem ez jönne logikailag. Tehát a nép sérelmei benne élhetnek a klubhoz közel álló emberekben, akár katalán, akár régóta vendég. Ezért személyes ügynek tekinthetik, amolyan haza-/népárulásnak, vagy ha nem is ekkora szavakat akarnék használni, mégis valamilyen becsapásnak, ha nem jön az eredmény. Persze ez nettó ostobaság, de lehet Pepben ez megvolt, meg az emberi természet amúgy is furán működik. Mindig lenyűgöz, amikor idegeneket látok a történelemben, egy olyan ügyért küzdeni, amihez különben semmi közük, csak erősen szimpatizálnak vele (pl. sok német harcolt a fehér, cári orosz oldalon a vörösök ellen - Nachts steht Hunger dalt ajánlom).

Visszatérve, tehát akkor pontosan Flick kellene ide, vagy ha nem ő, akkor valaki, aki kívül áll ezen. Csak itt valamiért minden elnök úgy gondolja, hogy mindenki szr munkát végezne, mert nem mi neveltük. Olyan belterjes ez a Barca DNS, pedig pont egy külső emberre volna szükségünk már mindezek után. Mondjuk a Bayernnel nem vitte sokra, nem hinném, hogy pont ő váltaná meg a klubot. Az eredménykényszert pedig nem lehet megkerülni, és Tuchel sem kapna sok időt. Talán csak azzal, ha nem próbálnánk most is annak látszani, amik nem vagyunk. Vagy legalább az őrjöngést, tirádázást pihentetnénk, már sokkal kevésbé lenne migrénesebb a klubra nézni. Azt hiszem egy farkába harapó kígyó az egész, mert nekünk legjobban nem egy szájhős elnök kellene, egy ilyen igazi populista, hangos majom, hanem egy bölcs, szürke eminenciás, aki dolgozik és egyenget a háttérben.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.23. 11:46:06

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
Itt most nem is a sikerességen volt a hangsúly, hanem hogy szellemileg tényleg megroppanni látszik mindenki, aki itt van nálunk.
Hát nem nagyon tudnánk lazán hátradőlő, a sikert kiélvező edzőt mondani, és bármennyire is közrejátszottak benne alkati okok is, lényegében Cruyff és Tito is belebetegedett a kispadba. A rutinos, tapasztalt Bobby Robson fantasztikus csapatot hozott össze, de egy év után ő is lelépett, ahogyan a nálunk megfordult játékoszsenik közül Romário és Ronaldo is csak egy-egy évig maradtak itt.

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
Nem hinném, hogy a félalkoholista, snorting working class csőcselék kegyesebb lenne Angliában. Vagy az olaszok Milánóban, hogy ők lazábbak lennének. Nálunk, ha elégedetlenség van, néha előkerülnek a fehér zsepik, de nincs utcára vonulás, mint Manchesterben vagy sok máshol. És amúgy mutass egy nyugati népet, aki nem él tüskével, van egy kollektív zabszem az összes nép sggében, mert a történelem során legalább egyszer-kétszer mindneki pokoli szemét dolgokat művelt a szomszédjával. Senki nem mentes ez alól.
Én nem a szomszédi viszonyra, hanem az országon belüli kisebbségi létre gondoltam, az íreket az angolok, minket a Habsburgok nyomtak el úgy, ahogyan a spanyolok a katalánokat. Milánó és Észak-Olaszország nincs elnyomva, sőt. Manchester sincs, angolok lakják, nincs önálló manchesteri nép és nyelv.
Az is lehet, hogy nem ezen múlik, vagy a történelmi elnyomottság-tudat csak az egyik a különféle összetevők közül.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.23. 10:42:22

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
@Troym: Lucho lánya körüli dolgokat teljesen elfelejtettem, ezt a részt visszavonom. Bár egyébként szerintem őt is három év alatt teljesen elhasználtuk volna. Különben Pep hány éve, 8-9 ül a Citynél? Jobban néz ki most, mint miután tőlünk megpattant.
Szerintem itt az is közrejátszik hogy a hithű culé másképp áll hozzá ha a Barcat vagy a City-t esetleg bármilyen más csapatot kell igazgatnia. Mig a több sima meló jó pénzért itt esélyes hogy sokkal komolyabban lelkére veszi és az idegeire megy a kudarc. Egy sima melós edzőség pedig vastagbőrrel pont hogy lesz@rja hogyha valami nem jön össze. Ezért is lenne jobb végre nem egy ilyen Barca DNS és a többi baromság alapján edzőt választani.
Csak is Puyol
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.23. 10:40:10

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
Különben Pep hány éve, 8-9 ül a Citynél? Jobban néz ki most, mint miután tőlünk megpattant.
Szerintem az egész azon múlik mennyire hagynak dolgozni. Mennyire nagy a nyomás a médiába, a vezetésben, a szurkolók között. A riválisok mennyire vérszomjasak. A Madrid Barcelona szembenállás tulmutat a játékon és alig van párja európában.
Képbe jön az eredmény kényszer. Itt a forumon is legyökerezik a lábam hogy egy bajnoki ezüst meg egy BL 8 az óriáasi kudarc szezon (persze értem, hogy nagyon lehangoló meccseink voltak és fájt látni a hibáinkat).
Nincs nálunk olyan türelem mint az angol csapatoknál Klopp, Guardiola, Arteta, ETH stb. hogy azt mondják épitkezünk nem baj ha csak EL van majd nyáron erősítünk az edző meglátásai alapján. Aztán sírva bucsuztatják kloppot aki 9 év alatt nem akasztott le egy tucat trófeát csak mindenből egyet kb. (Nem elvitatva a zsenialitását egy olyan csapat ellen mint Pep cityje.)
Pepnek nyilvánvalóan eszébe se jut hazamenni hiába hozsannázik hogy a barca a szíve csapata mi meg mindenévben erről álmodunk. Érthető is mindkét oldal. (Ancelotti méltó ellenfele lehetne/lehetett volna)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 10:17:03

brazilfan írta:
2024.05.21. 09:24:56
Pirlónak, Lampardnak viszont nem nagyon sikerült, Gerrard sem a Liverpoollal lett bajnok, hanem a skótoknál, hozzájuk képest Xavi spanyol bajnok is lett a katari után.
Spanyol másodiknak lenni és BL-nyolc közé jutni szerintem nem a pokol legmélyebb bugyra.
Itt most nem is a sikerességen volt a hangsúly, hanem hogy szellemileg tényleg megroppanni látszik mindenki, aki itt van nálunk. Mintha nálunk kétszer annyi elvárás volna, mint az összes többi topklubnál. Az, hogy melyik fiatal edző fut be, miután nagyszerű játékos volt, az esetleges. Különben nem is arról van szó, hogy a pokol legmélyebb bugyra. De ami körüllengi a klubot, az mérgező. Ha csak a Roqué-ügyre gondolok, az is elég. Laporta hétről-hétre bemutatott szappanoperája, meg ez a gazdasági köd, amiben élünk, hogy van pénz-nincs pénz, aztán megint van, aztán megint nincs, de aztán meg 8 millió euró kiesése kinyírta az egész jövő évi büdzsét, ha 3. helyen zárunk. Őszintén, miafsz van itt?
Mindenki csak találgatni tudja az okokat. Talán mert a katalánok tele vannak sérelmekkel, tüskékkel, akárcsak mi, meg az írek? És ezért szereti sok magyar az ír zenét meg a Barcelonát?
Nem hinném, hogy a félalkoholista, snorting working class csőcselék kegyesebb lenne Angliában. Vagy az olaszok Milánóban, hogy ők lazábbak lennének. Nálunk, ha elégedetlenség van, néha előkerülnek a fehér zsepik, de nincs utcára vonulás, mint Manchesterben vagy sok máshol. És amúgy mutass egy nyugati népet, aki nem él tüskével, van egy kollektív zabszem az összes nép sggében, mert a történelem során legalább egyszer-kétszer mindneki pokoli szemét dolgokat művelt a szomszédjával. Senki nem mentes ez alól. Szóval maradnak a találgatások, hogy miért vannak fogpiszkáló vastagságú idegszálak, amik egy bekapott gól után összeomlasztják a rájuk pakolt kártyavárat. Bár néha erre sikerül rácáfolni, azért még mindig döntően lerohad a gép, mint hogy itt bárki vérszemet kapna. Sajnálatos, hogy a Madridot kell elővenni, akik egy rendes, kiadós verést személyes ügynek tekintenek. Annyira, hogy utána bemennek legalább a BL négy közé. Na ezt a dacot kellene már elhozni ide is. A piszkos, mocsok arroganciájukat viszont megtarthatják maguknak.

@Troym: Lucho lánya körüli dolgokat teljesen elfelejtettem, ezt a részt visszavonom. Bár egyébként szerintem őt is három év alatt teljesen elhasználtuk volna. Különben Pep hány éve, 8-9 ül a Citynél? Jobban néz ki most, mint miután tőlünk megpattant.
Football, bloody hell. /SAF/
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.22. 15:37:48

brazilfan írta:
2024.05.22. 15:32:35
Nem véletlenül írtam a szégyen szót. Vannak szurkolók, akik mintha szégyenkeznének az eredmény és Xavi miatt, többen is írtak olyanokat, hogy “mindenki rajtunk röhög”, de nem tudom, hogy ha valakinek stabil értékrendje van, akkor miért kellene figyelnie a gúnyolódásokra. Engem nem különösebben érdekelnek.
Szerintem pusztán az eredmények miatt tényleg csak a legkárörvendőbb ellendrukkerek röhögnek a Barcelonán. Nem jó, de nem is rettenetes. A folyamatos drámázás, ami ezen a ponton már elegendő anyagot szolgáltat egy közepesen hosszú mexikói telenovellához, ráadásul Xavi is az aktív része - na, az már egy teljesen más tészta. Azon szerintem még a drukkerek egy része is csak nevetni tud, ha nem tört össze a mérgében valamit. Ráadásul a Xavi-Laporta(-Deco) leosztásban jövőre is borítékolhatóan ugyanez lesz majd.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1189
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.22. 15:32:35

Nem véletlenül írtam a szégyen szót. Vannak szurkolók, akik mintha szégyenkeznének az eredmény és Xavi miatt, többen is írtak olyanokat, hogy “mindenki rajtunk röhög”, de nem tudom, hogy ha valakinek stabil értékrendje van, akkor miért kellene figyelnie a gúnyolódásokra. Engem nem különösebben érdekelnek.
dudastibor
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2023.05.23. 21:14:58

2024.05.22. 13:17:24

superman írta:
2024.05.22. 12:32:34
brazilfan írta:
2024.05.22. 08:56:36
Továbbra is azt mondom, hogy spanyol másodiknak lenni és a BL-ben nyolc között lenni nem szégyen.
Nem az a kérdés, hogy szégyen-e vagy nem, hanem hogy lehet-e jobb eredményeket elérni.
Szégyen, ahogy önmérsékletre képtelen az oldalvonal mellett ,rekord piroslappal.
Szégyen,hogy gyávaságát átsugározza a csapatra és az egyik pillanatról a másikra képes szétesni tét alatt.
Szégyen ,hogy a pillanatnyi túlélés miatt kockára teszi újfent fiatal csillagaink karrierjét és ezzel a Barca jövöjét is részint.
Szégyen,hogy játékunkban semmi koncepció és amitől a Barca Barca volt ,abból semmit sem látni és fejlődésre utaló nyomot sem.
Szégyen ,hogy nyilatkozataiban már hitelességét elvesztette,de ennek ellenére ragaszkodik a padhoz.
Szégyen ,hogy manővereivel lejáratta a klubbot és rajtunk röhög a fél futball társadalom.
Szégyen ,hogy egy Barcelona elégedett legyen egy második hellyel és a BL nyolcba jutással.Ez mind Kudarc,nagy K betűvel.A felsorolás közel sem teljes.
Válasz küldése