Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2011.01.11. 22:07:38

Gratula Messi!!! Sztem még fog kapni Aranylabdát.
MEglepődtem azért én is h ő kapta. De mondogattam magamba hát ő a világ legjobbja miért ne? 8)
Tavaly nem adtak ki óriás posztert Messi+aranylabdáról... Nem tudtam Ronaldinho+aranylabda óriás poszterem mellé tenni. Na idén remélem betudom potolni ezt a bakit :wink:
Már csak egy VB cím kéne és tényleg a (egyik) legnagyobb lesz foci történelmébe 8)
LaPulga
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.02.02. 20:44:00
Tartózkodási hely: Catalunya

2011.01.11. 19:58:01

Lionel85 írta:
El fanático írta:Egy kis videó a hazaút során készült a repülőn :D

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E
Ha ezek után azt mondja valaki, hogy Xavi vagy Iniesta irigy Messire, akkor az egy... földimogyoró. :lol:

Nagyon nagy egységben a Barça, bárki megérdemelné ebből a csapatból az Aranylabdát.

Sok a kritikus hang, az origón ajánlom figyelmébe sokaknak azt a cikket, hogy Sneijdernek kellett volna kapnia a díjat. Néha az volt az érzésem a cikk olvasása során, hogy még érdemtelenebbnek tartják Messit a 2010-es díjra, mint Cannavarót a 2006-osra... :roll:
Nagyon jó a videó és a kicsi szívem is nyugodtabban ver, hogy most láttam ezt a videót..... Ilyen emberek mindig is lesznek akik Leo ellen szólnak, de az én véleményem az, hogy ezt a díjat a 2010-es produkciójáért kapja az ember...ugyebár Messi 2010-ben is megállíthatatlan volt....Cannavaro alapból defenzív játékos ami a fura ilyen díjnál + ő egyértelműen a Vb miatt kapta meg!!! Akkor ugyebár 2 díjat osztottak év játékosa + az év legjobbja díj!!!----> E miatt kaphatott Aranylabdát ha most is így lenne nem biztos hogy Messi kapta volna.....DE ŐSZINTÉN MONDVA NEM ÉRDEKEL... A LÉNYEG HOGY MEGINT BARCA HÁZBAN MARAD A LASZTI ÉS A LEGJOBB HELYEN!!!!!!! :D

VISCA EL BARCA!!! :wink:
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.01.11. 19:40:09

S.Agüero írta:hatalmas Grat Messinek!
2 aranylabda egymás után nem kis summa! :D
Jövőre mehet is a kezébe a 3. és beállítja az új rekordot. :)
Remélem ad neki ez a bogyó egy kis löketet a fociban és még felszabadultabb lesz és egy meccsen nem 2-t fog rúgni mostantól hanem 3at. :lol:
:wink:
Ha ez az aranylaszti is úgy hat majd mint az előző akkor most már meccsenként 3 gólt lő és 5 gólpasszt oszt ki :D :D
Ha így lesz akkor... Nem lesz így de mind1 :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.11. 19:38:19

El fanático írta:Egy kis videó a hazaút során készült a repülőn :D

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E
Ha ezek után azt mondja valaki, hogy Xavi vagy Iniesta irigy Messire, akkor az egy... földimogyoró. :lol:

Nagyon nagy egységben a Barça, bárki megérdemelné ebből a csapatból az Aranylabdát.

Sok a kritikus hang, az origón ajánlom figyelmébe sokaknak azt a cikket, hogy Sneijdernek kellett volna kapnia a díjat. Néha az volt az érzésem a cikk olvasása során, hogy még érdemtelenebbnek tartják Messit a 2010-es díjra, mint Cannavarót a 2006-osra... :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.01.11. 17:43:22

hatalmas Grat Messinek!
2 aranylabda egymás után nem kis summa! :D
Jövőre mehet is a kezébe a 3. és beállítja az új rekordot. :)
Remélem ad neki ez a bogyó egy kis löketet a fociban és még felszabadultabb lesz és egy meccsen nem 2-t fog rúgni mostantól hanem 3at. :lol:
:wink:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.11. 14:49:03

nekem erről a helyzetről az Ernest nagy dobása c. film jut eszembe...
persze kétlem, h Xavi és Ini úgy reagálna, de azért óhatatlanul is ez ugrik be... :) (szerencsére annyi különbség már tuti van, h Leo már nem annyira önző, mint Ernest a film közepén :D )
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.01.11. 14:42:46

El fanático írta:Egy kis videó a hazaút során készült a repülőn :D

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E
Ebben a videóban benne van a válasz, hogy semmiféle tüske, csalódottság nincs se Iniben, se Xaviban, mert nem ők kapták. :wink:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.11. 14:21:57

Az aranylabda topicjában megfogalmaztam a véleméynem, így ide csak azért írok hogy gratuláljak Messinek, ha ez számít valamit! :)
A legszebb számomra az egészben továbbra is az hogy még csak 23 éves! 8)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.01.11. 14:12:44

Egy kis videó a hazaút során készült a repülőn :D

http://www.youtube.com/watch?v=Bnh_MQLex3E
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.11. 14:05:21

Jó helyre került ez az aranylabda. 8)

Egyébként hülyeség,hogy csak a góljai miatt lett aranylabda győztes idén. Akkor Ronaldo is ott lett volna. De amit Messi játékban nyújt, olyat Ronaldo nem igazán tud. Ez a nagy különbség a két játékos között. Messi játékban és góllövésben is extraklasszis, Ronaldo ezzel szemben "csak" góllövésben.
És nem kevés gólpasszt ad Messi,pedig annyira nem volt jellemző a játékára,de a 2010es évben ez megváltozott.

Azt se mondanám,hogy olyan rossz lett volna a vb-n. Magához képest lehet,de ha rúg 3-4 gólt,ami csak szerencse kérdése volt,tekintve,hogy volt 2-3 kapufája, akkor már máshogy értékelné mindenki a VB szereplését.

Sneijder kapta volna,akkor befejeztem volna a foci nézését. Még az interben sem volt annyira kiemelkedő. Az inter is a sikereket jobban köszönheti a Lúció-Maicon-Zanetti-Cambiasso védekezőszekciónak és Militonak,mint Sneijdernek. És mielőtt betámadna egy interes,elmondanám,hogy nem egy meccset láttam tavasszal az intertől.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.01.11. 13:46:34

Húúúh, de nehéz valamit is írni - tegnap nem is bírtam volna, kellett egy kis idő, hogy kicsit magamhoz térjek. :)

Először is a gálán tanúsított - sokak által kifogásolt - viselkedéséről:

Számomra is feltűnt, hogy úgy 4 hónappal ezelőtt - egyészen pontosan a tavaly szeptember 14.-én rendezett Panathinaikos meccsen láttam tőle először - hogy elkezdte ezt a Mick Jagger-figurát hozni, azaz hogy ha ünnepel, akkor kiölti a nyelvét. Azóta többször-több meccsen is látható volt ez a fajta örömködés tőle.
Oké, hogy egy ilyen tekintélyes eseményen, mint a tegnapi, nem illett volna nyelvet öltögetni és a színpadi viselkedése sem volt talpig gentleman-hez illő, de szerintem teljesen betudható annak, hogy ő maga is meglepődött és az események hatása alatt zavartan viselkedett.
Mivel a korábbi tetteiből, nyilatkozataiból kitűnik, hogy nagyon jó és szerény srác amúgy, szvsz senki sem veszi / vette tiszteletlenségnek a részéről.

Az Aranylabda és a FIFPRO- díjjak hatalmas elismerései a La Masia és a FC Barcelona dolgozói, technikai személyzete felé is és szintúgy a díjjazottak kitartó és legmagasabb szinten végzett munkájának is.

Személy szerint ugyanilyen bolodg lennék, ha Xavi vagy Iniesta kapja az Aranylabdát. Ők voltak a legesélyesebbek a korábbi évek tapasztalatai alapján, mégis Messi kapta. Megérdemelten.
A bírálói persze azt mondják, hogy a csapatszinten letett munkáját már elismerték az Aranycipővel és a VB-t emlegetik, mint ellenpontot, amiért nem neki kellett volna kapnia.
A Vb-n Argentina csapatként vallott kudarcot, a csapatot Maradona válogatta össze a saját szája íze szerint nem hallgatva senkire, a taktikát pedig szintén ő és a maga köré gyűjtött személyzet, akik hajlandóak voltak azt csinálni, amit az Isteni akart. Egyéni jó teljesítményekből azonban nem volt hiány - itt említendő Messi - ami által eljutottak addig a pontig, amikor már sajnos kiütköztek azok a hiányosságok, ami a csapat szervezetlenségéből és egyes játékosok gyengébb képességiből vagy a számukra idegen poszton szerepeltetésből adódtak együttesen / attól függően, hogy konkrétan kiről beszélünk / .

Összességében akárhogy osztunk-szorzunk és teszik ezt mindazok, akiknek böki a szemét, hogy Messi kapta az elismerést:
Xavi is megérdemelte volna, mivel ha a folyamatos kiváló teljesítményt nézzük - amit előbb Messinél említettem - ő valóban évek óta a klubcsapata és a Spanyol válogatott esze és motorja + VB győztes.

...hogy miért mégis Messi kapta? Valószínűleg azért, mert a focit gólra játszák és hiába szervez Xavi kiválóan, a gólt Messi szerzi. Ő cselezi ki és teszi bolonddá az ellenfelek védelmét, gyakran 3-4-5 védővel szemben is átviszi a labdát és teszi ezt meccsről-meccsre, hétről-hétre.

Messi is - Pep is és méh Piqué is elmondta: a csapatmunka elismerése is, mindannyiuké. Ámen.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.01.11. 13:05:57

Elképesztő a srác, 2. aranylabdája sorozatban, remélem nem fog visszaesni és ugyan azt a szerény embert tudhatjuk csapatunkba továbbra is aki eddig volt. Minden elismerésem és tiszteletem az övé, jelen kor, Legnagyobb játékosa. Talán az a tömegnyi gól döntött amit szerzett elmúlt szezon során, remélem idén se tudják megállítani a kis argentint. Meghajlok a tudása előtt, köszönetet mondok fentre, hogy megélhetem és láthatom játszani.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.11. 12:38:29

Bob_Marley írta:
Lionel85 írta: Külön kiemelendők a La Masía működtetői, vezetői, edzői, akik páratlan tehetségekkel ajándékozták meg a futball világát és a Barcelona szurkolóit :!:
És az "öreg" Charlie-t, hogy rá talált Leora
A hsz-d többi részével is teljesen egyet értek!Annyi kiegészítést tennék, hogy így gyakorlatilag a VB megítélése és presztízse csökkent, ami nem biztos, hogy a jó irány!De ezt szép csendben jegyzem meg
És természetesen gratuláció Leonak, a 2ik Aranylabdájához
Így van és akkor Rexach mellett említsük meg Josep Minguellát, aki elintézte Messi szerződtetését (ugye a szalvéta) és minden jogi ügyet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.11. 12:27:56

Lionel85 írta: Külön kiemelendők a La Masía működtetői, vezetői, edzői, akik páratlan tehetségekkel ajándékozták meg a futball világát és a Barcelona szurkolóit :!:
És az "öreg" Charlie-t, hogy rá talált Leora
A hsz-d többi részével is teljesen egyet értek!Annyi kiegészítést tennék, hogy így gyakorlatilag a VB megítélése és presztízse csökkent, ami nem biztos, hogy a jó irány!De ezt szép csendben jegyzem meg
És természetesen gratuláció Leonak, a 2ik Aranylabdájához
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.11. 12:16:19

Bizonyára sokan emlékeznek, hogy megannyi fórumon, köztük itt, az Eurobarçán is sok olyan hozzászólás volt a vb után és tulajdonképpen egész ősszel, hogy Maradona elvette Messi Aranylabdáját. Elvette, mert olyan jó keretből semmit nem tudott kihozni, taktikailag elképzeléstelen játékot nyújtott a válogatott, nem a saját posztjukon szereplő játékosok szerepeltek a csapatban és olyan játékosok, akik Maradona emberei voltak, más kapitánynál be sem fértek volna talán még a bővebb keretbe sem.

Messi jól mozgott a vb-n, a góllövés nem jött össze neki, a többiek közül ő sem saját posztján mozgott.

Jogosak voltak azok a hangok, hogy Maradona ezzel elvette a lehetőséget Messi elől, hogy duplázni tudjon az Aranylabda-díjazáskor, erre tessék. Fittyet hányva a szavazók a vb-jére, meggyőző fölénnyel választották meg zsinórban másodszor Messit a legjobbnak. Ez pedig mindennél többet ér, hiszen eddig a mérvadó az Aranylabda évében az adott világesemény volt (Eb, olimpia, Konföderációs Kupa), de mindenekelőtt a vb. Mégis olyan játékos kapta meg az Aranylabdát, aki nem alkotott nagyot a világbajnokságon, de klubcsapatában olyan teljesítményt nyújtott, hogy sikerült győznie és újfent a legjobbnak lennie.

Hatalmas egyéniség Messi és én biztos vagyok benne, hogy nem ez volt pályafutása utolsó Aranylabdája. Ehhez csak az kell, hogy továbbra is jó formában játsszon és elkerüljék a sérülések.

Hatalmas gratuláció Messinek, Xavinak, Iniestának és az összes Barcelona játékosnak, vezetőnek, személyzetnek, akiknek részük van ezekben a sikerekben! Külön kiemelendők a La Masía működtetői, vezetői, edzői, akik páratlan tehetségekkel ajándékozták meg a futball világát és a Barcelona szurkolóit :!:
Kép
Kép
Kép
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.01.11. 10:59:09

Sziasztok!

Bar en elfogult vagyok Xavi-al szemben, de igy volt korrekt! A legjobbnak jar az aranylaszti es az nem mas mint a Bolha!

Grat Messi!!! :D
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.11. 08:46:49

Ha ténylegesen azt nézzük, hogy ki a világ legjobb játékosa, akkor egyértelmű, hogy Leo. Xavi, Ini kihagyhatatlan láncszemei a világ legjobb csapatának játékában, de egyénileg Leo magasan jobb mindenkinél, még a "világ legjobbja" CR7 nél is. Nehéz ez, de én úgy éreztem abban a pillanatban, amikor Pep kimondta Messi nevét, hogy igen, ez a legjobb döntés. Imádom Xavi és Ini játékát is, de Messi az Messi...!
Annak meg kimondottan örülök, hogy végre nem az alapján döntöttek, hogy kinek a csapata nyert valamit. Ugyanis azt a csapat nyerte, ez meg egy egyéni díj.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.11. 08:39:29

LG írta:Az Aranylanda egy olyan dolog, amit még a legjobban közül is kevesen kapnak meg. A duplázás pedig tényleg csak óriási játékosoknak sikerülhet. Hatalmas dolog, h ilyen fiatalon neki már sikerült.
Én úgy gondolom, megérdemelte a sikert, én eleve neki adtam volna. Ha vmelyik középpályásunk kapja, akkor is nagyon boldog lettem volna, de így a legjobb szvsz.
Amúgy fölösleges még nagyon előre menni, de ami tény: ez az ember már nagyon fiatalon, nagyon sokat tett le az asztalra. Ha így folytatja minden idők legjobbja lehet. Főleg számokban!
Ez így igaz! =D>
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.11. 08:26:49

Az Aranylanda egy olyan dolog, amit még a legjobban közül is kevesen kapnak meg. A duplázás pedig tényleg csak óriási játékosoknak sikerülhet. Hatalmas dolog, h ilyen fiatalon neki már sikerült.
Én úgy gondolom, megérdemelte a sikert, én eleve neki adtam volna. Ha vmelyik középpályásunk kapja, akkor is nagyon boldog lettem volna, de így a legjobb szvsz.
Amúgy fölösleges még nagyon előre menni, de ami tény: ez az ember már nagyon fiatalon, nagyon sokat tett le az asztalra. Ha így folytatja minden idők legjobbja lehet. Főleg számokban!
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2011.01.10. 22:45:12

bowlinggolyo írta:
Légy szíves tudnád linkelni a képeket mert spanyolul nem tudok és megszeretném nézni ezeket a képeket.

Előre is köszi,Szabi
http://www.elmundodeportivo.es/web/gen/ ... 00-22.html
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.01.10. 22:43:47

Gratulálok én is Messinek!

off:
Lionel85 már bő 1 órája ment egy pü.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.01.10. 22:03:24

Én most abba gondoltam bele hogy tavaly ilyenkor azon tanakodtunk hogy vajon Messi teljesítménye is visszaesik majd-e.
Bebizonyította hogy számára ez az aranylabda csak dícséret és ez még több motivációt ad neki. Remélem idén is lő vagy 40-en gólt (ha így folytatja megint meglehet a 60) és továbbra is ilyen jól fogja osztogatni a gólpasszokat :)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.01.10. 22:02:47

LaPulga írta:Látta már valaki a képeket a Mundo-n?? Most néztem meg és tátottam a számat.... a képek alapján Xavi-t nyilvánvalóan vigasztalják majd van egy kép ahol Pep öleli Xavit meg Ini-t és súg valamit......sejtelmes....majd van egy kép ahol Messi áll a lasztival távolabb a másik két "agy" és egyikük sem mosolyog..... pedig ennek az egésznek ünnepségnek kellene lennie nekik nem?? Ők mondták anno nem?? Remélem nem lesz ebből nagyobb baj közöttük.... :(
Légy szíves tudnád linkelni a képeket mert spanyolul nem tudok és megszeretném nézni ezeket a képeket.

Előre is köszi,Szabi
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.10. 21:47:01

LaPulga írta:Látta már valaki a képeket a Mundo-n?? Most néztem meg és tátottam a számat.... a képek alapján Xavi-t nyilvánvalóan vigasztalják majd van egy kép ahol Pep öleli Xavit meg Ini-t és súg valamit......sejtelmes....majd van egy kép ahol Messi áll a lasztival távolabb a másik két "agy" és egyikük sem mosolyog..... pedig ennek az egésznek ünnepségnek kellene lennie nekik nem?? Ők mondták anno nem?? Remélem nem lesz ebből nagyobb baj közöttük.... :(
Megmutatod nekem ezt, mert nem látom. A Pepeset látom, hogy öleli Xavit, de többet nem a 22-ből. Ne szítsd a hangulatot, mert már így is sokan egymásnak estek a fórumon. :D
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése