Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.10. 13:18:35

Toni, nem hiszem, hogy idén nyáron elmenne Pep. Nem az a fajta, aki könnyen feladja. Olvastam a cikkedet, pár dolgot megértek, viszont az egészet összefoglalva csak azt tudom mondani, hogy spekuláció az egész és lehet, hogy a színfalak mögött az érintett felek teljesen máshogy viszonyulnak egymáshoz. Az igaz, hogy a média által sok információ lejön, de ezek sem teljesek, sokszor nem egész mondatok hangzanak el, és természetesen a bulvár-orientált világban néha az újságok adják a szavakat a szájukba az embereknek.

Sok mindent el tudok képzelni, én nem látok arra esélyt, hogy elmenne most Guardiola. Később lehet, de addig is minden változhat. És még idén is!
Kép
Kép
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2011.04.10. 12:51:03

Azért most már egészen sok jel mutatkozott, sok esetben nem ő kezdeményezett. A RAI-s interjút illik komolyan venni, ő ilyen, ez Guardiola. Az a kérdés, hogy mennyire érzi már fásultnak magát, milyen mértékben csábítja egy új feladat, illetve voltak-e (és szerintem minden bizonnyal) egyéb események hatással arra, hogy most már számolnunk kell azzal, távozik az idény végén.

Guardiola elhagyja a Blaugranát
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.04.09. 08:50:15

Pep ezért lenne pótolhatatlan. Nem hiszem, hogy van még egy olyan edző aki ennyire tiszteli az ellenfeleit és az összes játékosainak, sőt a vezetőségnek is azt mondja, hogy tiszteljék ők is és soha, de soha ne ejtsenek ki a szájukon lenéző mondatokat.
Nagy ember, kár lenne ha elhagyná a Barcelonát csak azért mert már 4. éve lesz ő a vezetőedző.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.06. 22:09:49

Eszembe jutott, hogy elképzelhető, hogy a játékosok majd megpróbálják rábeszélni Pepre, hogy maradjon még pár évig. De jó is lenne.
KépKép
szkeptikus06
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.07.19. 01:17:37

2011.04.04. 10:39:32

Én nem csodálkozom rajta,hogy Pep pár év múlva odébb akar állni,ha sikeres lesz,akkor is. Ismerjük a katalán emberek hozzáállását, Pep pedig gondolom méginkább. Egy sikertelen év és a fejét követelnék, a sajtó kikezdené. A vezetőség a döntő,de ha a sajtó és a szurkolók mást gondolnak,nem tarthat ki sokáig a vezetőség sem. Barcelonában az utóbbi évek alapján így mennek a dolgok. Itt a második hely nem jó eredmény, így nem is lehet valaki olyan évtizedet meghatározó edző,mint a MU-ban Sir Alex. Ott van türelem,amikor csak a 2. hely van meg akkor is. A játékosokkal szemben is sokkal több az elvárás, néha olyanokat kezdenek ki,akik nem érdemlik meg,erre a legjobb példa a közelmúltból Eto'o. Ez a helybeli szurkolókon és médián múlik főleg. Nálunk más a helyzet. Én megértem Guardiolát,hogy nem akar Rijkaard 2 lenni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.04.04. 10:19:42

Én simán el tudom képzelni, hogy a sikerek ellenére azt mondja 1-2 év múlva, hogy köszi mindent elég volt. Nagyon nem lett jókedvem mikor elolvastam azt az ominózus "kiszivárgott" nyilatkozatot. Remélem nem igaz, de ahogy olvastam és amilyen embernek képzelem én Pep-et simán el tudom képzelni SAJNOS.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.04.03. 22:51:11

Ilúvatar írta:
Sanama írta:Ilúvatar,
Ameddig ilyen a csapat,játék stb. addig nem megy el sehova...Ez megint csak egy kiszínezett nyilatkozat.
Majd ha lesz 1 év,hogy semmi nem jön be,akkor talán adhatunk az ilyenekre...De mi értelme lenne elmenni onnan ahol csak a jó történik?!
DE :!: Pep másképpen látja a dolgokat mint mi. Ez itt a lényeg. Hiába próbálkozunk vele, hogy maradjon, el fog menni sajnos... Érvágás lenne.
azért ne is eesünk át a ló tuloldalara. én spec elismerem guardiolat, de valljuk be, hogy egy ilyen kerettel, bármelyik top 10-es edzo bajnok, bl gyoztes lehetne. itt lényegében nincs olyan h jön egy uj edzo, és hoz egy uj jatekrendszert (lásd madrid, minden évben mást jatszik...)

bármibe lefogadom, ha idejönne ancelotti, lippi, murinnyo, tökmind1, mindegyik az évek ota kialakult rendszert játszatná...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.03. 22:40:26

Sanama írta:Ilúvatar,
Ameddig ilyen a csapat,játék stb. addig nem megy el sehova...Ez megint csak egy kiszínezett nyilatkozat.
Majd ha lesz 1 év,hogy semmi nem jön be,akkor talán adhatunk az ilyenekre...De mi értelme lenne elmenni onnan ahol csak a jó történik?!
DE :!: Pep másképpen látja a dolgokat mint mi. Ez itt a lényeg. Hiába próbálkozunk vele, hogy maradjon, el fog menni sajnos... Érvágás lenne.

Pep már érzi annak a szelét, amit Rijkaard -ot elkapta: Edző <---> Játékosok kapcsolat kopása, fáradása. És tudjuk hogy mi lesz a vége ennek. Ezt akarja elkerülni a mi zsenink, inkább úgy akarja befejezni a Barca pályafutását, hogy ne legyen neki rossz szezonja.

Szerencsére még van 1 éve itt nálunk, tehát nem most nyáron fog elmenni. Addig sok minden változhat.
KépKép
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.04.03. 22:20:34

Sanama írta: De mi értelme lenne elmenni onnan ahol csak a jó történik?!
megelőzni a rosszat :idea: pssssszt
nemtudom miért de én sem hiszem, h elmenne onnan ahol jelenleg sikeres...lehet tudta h a sajtó kiordibálja és csak mások véleményére kiváncsi, sok variáció van..fölösleges még ezzel foglalkozni ..
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.04.03. 22:17:59

Ilúvatar,
Ameddig ilyen a csapat,játék stb. addig nem megy el sehova...Ez megint csak egy kiszínezett nyilatkozat.
Majd ha lesz 1 év,hogy semmi nem jön be,akkor talán adhatunk az ilyenekre...De mi értelme lenne elmenni onnan ahol csak a jó történik?!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.03. 22:11:57

Tocy írta:Szerintem nem tréfa...nem véletlen, hogy csak 1 évre ír alá mindig...nem akar úgy belebukni, mint Rijkaard. ha érzi, hogy már nem olyan a dolog, azonnal lelécel.
d írta:Nem kell ezen ledöbbenni, teljesen igaza van. Egy csapat halála az állandóság, ezért kellenek akkor is új játékosok, ha úgymond nincs szükség erősítésre. És az esetek túlnyomó részében edzőváltásra is ezért van szükség. A ritka kivétel az olyan ember, mint Szőralkesz, aki képes évtizedeken át sikeres maradni egy klub élén. A legtöbb edző erre képtelen, sokan tudatosan el is kerülik, mint a special five, aki mindig a csúcson hagyja ott a csapatát és csak a Chelseavel követte el azt a hibát, hogy túl sokáig maradt.
Nos én ezzel a két kommentel értek egyet. Ugyanerre gondolok én is.

Én vidéken voltam három napig, tehát el voltam zárva az internettől és a tévétől. pl. tegnap nem tudtam megnézni a meccset. SMS -ben tudtam meg, hogy jövőre elhagy minket Pep. Azt hittem hogy a haver szívat, le is szidtam miatta. De kiderült hogy igaza is volt.
Kicsit kiakadtam tőle, de rájöttem hogy valahol benne az igazság. Mivel nem akar úgy leégni mint Rijkaard. Egyszerűen legenda akar maradni a Barcelona történelemben. És én valahol megértem.
KépKép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.03. 20:09:35

Fecooo írta:"You know I have not said anything new. When you take three or four years at the club are always close to end that proceeding. I'll go when you see that the results are bad and I have no strength, but nothing more. "

sport.es-ről fordítóval...

szóval nesze semmi köbö ;) (ez ha így volt, akkor ebben gyakorlatilag nincs semmi szenzáció...)

szóval az olaszok kiszínezték a dolgokat...
talán csak rosszul hangsúlyoztak,mert benne van,hogy ha nem érez erőt magában vagy "ráun" a csapat,akkor lép. ezt nem tartom feltétlen jó ötletnek,mert így sehol sem fog megragadni és nem lehet sir alex féle legenda. az állandó megújulás is hozzátartozik a zseni edzőkhöz,próbálkozni kéne.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2011.04.03. 20:08:38

Nem hiszem, h áprilisi tréfa, mert nem volt semmi túlzó vagy hihetetlen abba a nyilatkozatban.

Az újságírók sokszor félreértik az egyszer,majd, valamikor szavakat, hamarosanra, nem sokára,holnap jövőhétre érteni.

Teljesen nyilvánvaló, h ezt a szintet nem lehet örökké fenntartani, egyszer bizony tényleg elfogy majd a motivációs tényező blabla...

Nah akkor jön majd sztem Luis Enrique.Nem vallott szégyent a kicsikkel, sőt...

Ezt sztem ő is tudja, meg a vezetőség is.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.03. 20:07:02

"You know I have not said anything new. When you take three or four years at the club are always close to end that proceeding. I'll go when you see that the results are bad and I have no strength, but nothing more. "

sport.es-ről fordítóval...

szóval nesze semmi köbö ;) (ez ha így volt, akkor ebben gyakorlatilag nincs semmi szenzáció...)

szóval az olaszok kiszínezték a dolgokat...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.03. 20:04:02

Lionel85 írta: Tehát mégis április elsejei tréfa volt, ahogy gondoltam? Vagy a kettőnek nincs köze egymáshoz.
szerintem nincs. ahhoz túl sok oldal lehozta,hogy egy egyszerű poén legyen és túl nagy feneke lett a dolognak. egy tréfa esetén másnap bejelentette volna,hogy viccelt.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.03. 20:02:34

MichaaBee írta:
Lionel85 írta:Pep igért egy nyilatkozatot a Villarreal elleni meccs után. Elvileg egy nyilatkozat már megtörtént, de szerintem az még a meccs előtt készült. Várom, hogy mi lesz azzal az olasz nyilatkozattal.
Goal.com már leadta, hogy cáfolt.
Tehát mégis április elsejei tréfa volt, ahogy gondoltam? Vagy a kettőnek nincs köze egymáshoz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.04.03. 19:59:57

Lionel85 írta:Pep igért egy nyilatkozatot a Villarreal elleni meccs után. Elvileg egy nyilatkozat már megtörtént, de szerintem az még a meccs előtt készült. Várom, hogy mi lesz azzal az olasz nyilatkozattal.
Goal.com már leadta, hogy cáfolt.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.04.03. 19:58:20

Pep igért egy nyilatkozatot a Villarreal elleni meccs után. Elvileg egy nyilatkozat már megtörtént, de szerintem az még a meccs előtt készült. Várom, hogy mi lesz azzal az olasz nyilatkozattal.
Kép
Kép
Kép
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2011.04.03. 12:14:45

Fecooo írta:szóval nagyon jól meccselt!
az lehet, de Jeffrent még a keretből is kihagyta, így ez nekem csak a szokásos csalódás
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.04.03. 11:58:07

Fecooo írta:meg kell jegyeznem, h nem tudom mikor láttam utoljára ennyire tökéletesen cserélni Pepet...
1. Keita-Messi csere a legjobbkor történt meg.
2. Villát lehozta, nem hagyta sokáig szenvedni és elég időt adott Bojannak, aki hasznos is volt megint... (nem tudom észrevettétek-e a labdaszerzéseit és nagyon jól tartotta meg a labdákat, volt egy eset, ahol 3-4 emberrel szemben is, szóval ez apró, de mindenképpen fontos fejlődés! sokkal labdabiztosabb volt a kicsi!)
3. a végén még Jonathan is lehetőséget kapott, bár arra nem emlékszem, h labdához ért volna...

szóval nagyon jól meccselt!
Épp akartam írni, főleg neked címezve - mint elégedetlenkedőnek - hogy milyen jól cserélt :D

A szívroham kerülgetett amikor láttam Ibi számát, hál'Istennek tévesen lett beírva. Pep nem szórakozott, a két leggyengébben teljesítőt lekapta, Keitát és Villát.

Messi pihentetését saját bevallása szerint nem befolyásolta a Gijón győzelem, bár szerintem a nagyobb rotálást igen.

Végre játszott mindenki aki kevesebbet szokott, egyedül Milito nem. Thiagora nincs jelző, Messi óta a legnagyobb ösztönös zseni. Ibi lehetett volna kicsit élesebb de így is játszott 84-85 percet, JDS sajnos keveset, de Bojannak legalább ennyit kéne játszania, ez se sok, de még se 5-10 perc.

És tartalékosan növeltük a 3. otthonában az előnyünket, nem semmi!
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.03. 11:46:40

meg kell jegyeznem, h nem tudom mikor láttam utoljára ennyire tökéletesen cserélni Pepet...
1. Keita-Messi csere a legjobbkor történt meg.
2. Villát lehozta, nem hagyta sokáig szenvedni és elég időt adott Bojannak, aki hasznos is volt megint... (nem tudom észrevettétek-e a labdaszerzéseit és nagyon jól tartotta meg a labdákat, volt egy eset, ahol 3-4 emberrel szemben is, szóval ez apró, de mindenképpen fontos fejlődés! sokkal labdabiztosabb volt a kicsi!)
3. a végén még Jonathan is lehetőséget kapott, bár arra nem emlékszem, h labdához ért volna...

szóval nagyon jól meccselt!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.02. 17:58:28

Boixos írta:akármilyen video is van erről az interjúról, egyszerűen nem tudom elképzelni, h egy vadidegen riporternek ilyeneket mondogasson az edző.
de ha mégis ilyesmi jellegű gondolatai lennének - ismerve guardiola egyenességét -, arról rosellék már régen tudnak. (egyébként, ha belegondolok, semmi rosszat nem mondott.)

(más. maga fergusson nyilatkozta nem egyszer, h murinnyót tudná elképzelni maga után a mu kispadján. a portugál saját bevallása szerint, kedvenc helye anglia. innentől lehet kombinálni...)
Mou>>United
Fergusson>>Barcelona
Pep>>Madrid :D :lol:
Kép
Lebron
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.10.01. 23:50:50

2011.04.02. 17:44:33

Barcaman1993 írta:
Lebron írta:Ha választani közte és Messi között én őt választanám. Azt, hogy két év alatt 7 kupát nyertünk, és a harmadik évben is minden esélyünk megvan arra, hogy még nyerjünk hatot, azt a legfőbb részben neki köszönhetjük. Eto'o, Xavi, Iniesta, Messi, Touré stb. már Rijkaard idejében is itt voltak. Guardiola csinált fegyelmet az öltözőbe. Nagyon nagy érvágás lesz ha ő elmegy innen... :cry: :cry: :cry:

Ha pedig tényleg elmegy, akkor jöjjön Scolari, vagy vegye át a csapatot Tito.
Ez még viccnek is rossz lenne. Messit eladni? :shock: Aztán meg, hogy Scolari jöjjön? :shock: Egy világverő brazil válogatottal lett világbajnok, majd azóta semmi... Semmiképp nem kéne ide.
Szövegértés 1-es. Egy szóval se mondtam, hogy elkéne adni Messit. Azt mondtam, hogy Guardiola a kulcs ebben a csapatban. Ő a legfontosabb láncszem. Minden úgy történt az elmúlt 2 és fél évbe, ahogy azt ő megálmodta.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.04.02. 17:05:15

akármilyen video is van erről az interjúról, egyszerűen nem tudom elképzelni, h egy vadidegen riporternek ilyeneket mondogasson az edző.
de ha mégis ilyesmi jellegű gondolatai lennének - ismerve guardiola egyenességét -, arról rosellék már régen tudnak. (egyébként, ha belegondolok, semmi rosszat nem mondott.)

(más. maga fergusson nyilatkozta nem egyszer, h murinnyót tudná elképzelni maga után a mu kispadján. a portugál saját bevallása szerint, kedvenc helye anglia. innentől lehet kombinálni...)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8686
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.04.02. 16:26:29

daffy írta:
Fernando írta:Nem kell nyavalyogni azért. Legrosszabb esetben is 2 évig itt marad. De egy kicsit emlékezzetek vissza. Ronaldinhonak örökös szerződés? Rijkaard akár 10 évig is lehet a Barca edzője? Stb. Ezek mind olyan felelőtlen hülyeségek. Pep objektív. Mellesleg elég valószínű, hogy azért lesz nálunk edzőváltás 2013 felé, mert Pep Guardiola ekkor már a spanyol válogatottat szeretné felkészíteni a brazil világbajnokságra.
nálam azért kérdés,hogy a mu-t ő veszi-e át vagy mourinho.
olvastad esetleg valahol,hogy átveszi a válogatottat vagy csak vélemény?
A MU-t Mourinho soha nem fogja átvenni szerintem. Nem kedvelik őt ott. Egyébként nem olvastam, vélemény. Max annyi alapja lehet, hogy Pep többször kijelentette: szívesen dirigálná egyszer a válogatottat, amire tulajdonképp még esélye is lehet, ha így folytatja az itteni munkáját.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése