Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.08.14. 15:58:41

Ha már lusta a vezetőség védőt hozni (mint kapust is), legalább dobjuk be a Bartra/Bagnack páros valamelyik Piqué mellé,és had szóljon! Sokat nem veszthetünk vele,max kiderül róluk,hogy nem ide valók.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.14. 14:38:29

mess2009 írta: ilyen felállásban a Barca idei szezonját az európai porondon, lényegében beáldozzák. lehet hogy kényszerűségből?! van ugyanis a mai mezőnyben 2-3 olyan csapat akik ellen még egy középső védő sem segítene át bennünket, tehát itt az idő az építkezésre.
Egyrészről miről beszélünk?Ki ellen nem lenne esélyünk még plusz egy centerrel sem?Hagyjuk már...

Bayern? - csak rosszabb lesz idén a nyakamat teszem rá...
Real? - Ancelotti csapatait mindíg meg tudtuk fogni...
MU? - Új edző Rooney belső viszály,ha marad azért baj,ha megy azért kb...és továbbra sincs éppkézláb középpálya...
Chelsea? - Jose első szezonja mindíg gyengébb...Amúgy eddig sem bírt BLt nyerni a Chealseavel,most sem fog...Elől Torressel nem tudom mit akarnak,neki már vége,Mata meg nem csatár...
City? - új edző új emberek ebből sem lesz BL...
Psg? - szintén...
Dortmund? - jó csapat,deha leállnak velük focizni,foghatóak...
Juventus? - Vhogy nem érzem hogy odaéhetnek,bár ők lehetnek a sötét ló...De azért esélyünk biztos hogy lenne ellenük is...

Sok a jó csapat,de a legtöbb tele van hiányosságokkal ha jól megnézzük...
A Real komlett keretileg,meg a Bayern...Ancelotti verhető,amióta eljött Milanból nem megy neki igazán,neki ott volt a helye...A Bayern meg egy marha jó taktikával a sérülések miatti hiányosságainkra játszva vert meg minket,Peppel sokra nem fognak menni ellenünk,amint felhagynak a bunkerfocival,esélyük nem lesz a középpályánk ellen...Ha foci van,Xavit meg Init nem lehet lejátszani továbbra sem...És okés említsük meg a Juvet is,igazából azzal hogy Tevez,Llorrente ottvan azért ha ők beválnak veszélyesek lehetnek,mert az olaszok tudnak védekezni ez tény,középpályán is van egykét kreatív emberük...A védekezésükkel megölhetnek minket,aztán ki tudja...Deha a kontrákra figyelünk és nem kapunk gólt,akkor előbb utóbb Messiék kikombinálják...

Az európai porondot hogy beáldozná ez a Barca,aki a top 3 esélyes egyike,miért is?Ezt tuti nem gondolja senki így...A BL tele van meglepetés elsőségekkel,Porto,Liverpool vagy a Milan már halálában,vagy a borzalmas Chelsea...Mégha fele ilyen keretünk lenne is simán odaérhetnénk...De így hogy elől és középpályán sokkal erősebbek vagyunk mint bárki...plusz Messi ha jó napot fog ki megnyer nekünk bármilyen meccset...És Neymarban is benne van hogy hopp ez mivolt,gól...

Egyszerűen nem is értem hogy lehet ennyire lebecsülni a csapatot...Egy rossz szezon a blben,egy olyan szezon amikor ami nem lehet rossz az is elromlott,azt már esélyünk sincs a blre...?

Amúgy Tata nagy favorizálója a fiataloknak,és jól is építi be őket...Ez a specialitása,alatta a fiatalok jól teljesítenek...És vhol igaz,hogy most igazolunk védőt,az azt üzenné kifelé hogy még a 3. 4. számú védőnek sem férhet be egy tehetséges barca nevelés...Barthra elég jól megállta a helyét,amikor előtte egy darabokra hullot csapat volt,akkor sem rajta múlott...Pl a Bayern ellen semmi égbekiáltó hibát nem vétett,pedig annál szarabb helyzetbe sosem fog pályára lépni...Okés tapasztalatlan...Pique is pont ennyi tapasztalattal rendelkezett amkor visszajött,azt láthattuk...nagyon fiatal sokat fog még fejlődni ha lehetőséget kap...Puyolban is azért van még,tavaly rendre idő előtt tért vissza azért sem bírta,de idén kivárjuk míg rendben lesz és akkor jön...Mascheranoval egyetlen baj a pontrúgásoknál a magasság,Tata viszont teljesen másképp képzeli ezeket a szitukat,persze ettől ő nem lesz magasabb,de rendre a bajunk az volt,hogy olyan tisztán érkeztek emberek hogy mind1 ki állt volna ott gól...Tata ért a védekezéshez,ha Paraguayal meg bírta fogni a későbbi világbajnok spanyolokat,akkor ezzel a kerettel is képes lesz épkézláb védekezésre...Szal Pique fix,Puyol ha ép fix,Mascherano fix,4.nek elég Barthra...Plusz egykét Bs tehetség is beszállhat kis meccseken...Így gondolhatja sztem...Továbbá közel nem biztos hogy bármelyik új ember beválna,azért teljesen más a játékunk mint bármelyik csapatnak a világon,itt a védő 40-50méterre áll a kapujától,és sokszor hátulról kell szervezni a játékot...

Amúgy Puyolban csak bízhatunk,más nem nagyon tehetünk...Ugyanis ha ő ép,akkor tuti játszani fog...Ő a csk,egy ikon...Jöhet ide az atyaúristen is,ő kezdő ha egészséges...Megjegyzem joggal...Az meghogy megfelelő szinten tud e még játszani jó kérdés,bízzunk benne...Sokan nem számolnak vele már mert öreg ami igaz,de ettől ő lesz az első számú védőnk,Pique meg a 2. ez teljesen fix...Ha teszem azt az egész szezonban rendelekzésünkre állna,akkor biztos vagyok benne hogy semmi gondd nem lenne hátul...Ő egy félisten hátul...Ha egészséges lesz,és fizikálisan formába tud lendülni akkor nem lesz baj vele sztem továbbra sem...Emlékszem anno Pep taktikájára Cicaroni ellen...Rárakta Puyolt,kész... :D Egyszer nem bírta megverni...Szánalmas volt...Ott fickándozott MR jóhajú,Puyol állt szépen megvárta míg megindul,akkor lazán kinyúlt lábbal,Roni meg elment meg egy kis zseléért,és marhára nem értette hol a labda... :D Amikor Puyol ott lesz,nagy baj nem lesz...Csak félő a Barca szív többet akar,mint a test bír...

Mindezek fényében akárki nem jó,Luiz tökéletes lenne,de ebben a szituban 50et tényleg hiba lenne adni érte...Verthongen sztem ide nem biztos hogy jó lenne,de mind1,mert esélytelen...Agger nem jön mégiscsak a poolnak fogad hűséget...Sakhoval nem érzem hogy beljebb lennénk mintha Barthra kap esélyt....Vmi tehetséggel máshonnan szintúgy...Hummels fel sem merült,de túl statikus ide...

Szal jelen szituban értem én hogy Luiz,vagy senki kb...És ha leigazolnánk lenne előnye meg hátránya is ez tény...Ha jönne az lenne a biztosabb,de közel nem biztos hogy ezen bármi is múlna...De ezt az edzőnek kell éreznie tudnia mire képes a kerettel elégedett e...Amúgy meg még jöhet,ez hogy nem megyünk bele egy árháborúba az nagyon helyes...A Chelseanél nem ezen fog múlni amúgy sem...Ha ő maga elmondta hogy jönni akar,és nem nyugszik akkor előbb utóbb úgyis engedik...Az meg hogy 31.én jön,vagy most azonnal, lényegében mind1 már,beleszoknia úgyis szezon közben kell...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.08.14. 11:54:07

David Luiz pont azért játszott sokszor a középpályán, mert nem csak előre rúgdossa a labdákat, hanem képes megjátszani is azt. Emellett jól védekezik. Jó helye lenne itt, de ha túl drága akkor jöjjön más, de jöjjön!
Illetve Sakho is jó a labdával, ráadásul ő ballábas, jelenleg pedig nincs ilyen középső védőnk.
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.08.14. 11:43:13

shutterisland írta:
mikaos
szerintem túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek a barca focis dolognak.
Pedig gyakran úgy érzem, hogy nem tudok eléggé nagy jelentőséget tulajdonítani ennek :)
shutterisland írta: egy védőnek bármely csapatban is játszik, az az elsődleges feladata, hogy szerelje az ellenfelet, fejelje ki a beadást, szorosan fogja az emberét, legyen magabiztos, ellentmondást nem tűrő, koncentrált, fegyelmezett.
...
az persze, hogy a barcánál egy védő nem csak az alapvető feladataiból áll, hanem abból is, hogy be kell tudjon kapcsolódni a passzjátékba, hogy ne szórja el a labdákat, ne ívelgessen, és ne pattogjon el tőle a laszti, az igaz.
...
persze, olyan ember kellene, akire mind az első, mind pedig a második bekezdésem igaz, de ilyen nagyon kevés van.
Nagyon kevés van, valóban. De én erről beszélek, hogy csak ilyen védőt vennék magas áron. Ha ilyen nincs elérhető a piacon, akkor olcsón jöhet részemről olyan, aki nem számítható teljes értékűnek a tudása alapján.
Gali írta: Ide úgy kell egy új védő, mint egy falat kenyér. Természetesen csak olyan játékos jöhet szóba, aki magas, jó a fejpárbajokban, jól bánik a labdával és ráadásul nem is lassú. Ezeknek a feltételeknek David Luiz tökéletesen megfelel. Ezt bizonyította a konf. kupán, ahol a hátvédsor egyik legjobbja volt.
Konkrétan szerintem a Konf.Kupa legjobb védője volt, Thiago Silva-t is lejátszotta a pályáról.
Ezzel együtt mondom, hogy nem vagyok biztos abban, hogy a labdával olyan jól bánik, mert évekig csak annyi volt a feladata a kedves klubcsapatában, hogy előrerugdossa kb. koncepció nélkül.
Félreértés ne essék, szeretném, ha jönne David Luiz, és bár nem az én pénzemről van szó, az 50milliót soknak érzem egy olyan játékosért, akiről nem vagyok meggyőződve a "Barca-képességét" illetően.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2013.08.14. 11:08:59

djtrack írta:Ezequiel Garay az ő neve fel se merült....pedig jó képességekkel megáldott
- igen, szerintem is jó védő, de vele már egyszer a bolondját járattuk igazolás kapcsán, hogy elhozzuk, de nem őt választottuk... végül madridba (RM) került, de ott nem vált be.
Engem kicsit a játéka, mozgása M. Cacaresre emlékeztet, aki szerintem érdemtelenül lett menesztve tőlünk, DE Garay jó védő aki évek óta bizonyít a ligában és a beilleszkedéssel sem lenne sok gondja. :arrow: levelet írna valaki El Presidentének? :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.14. 11:07:43

Garay neve kb három évvel ezelőtt merült fel azt hiszem, amikor a MAdrid elvitte "előlünk"
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.08.14. 10:41:49

Azért azt nehezen hiszem, hogy egy "db" védő nincs sehol aki megfelelne.
Bartra tudásával nincs baj, de vele együtt is kevesen vagyunk. Puyollal együtt úgy van 4 védő hogy egy sérülékeny és korosodó, és egy középpályásból lett védő van talonban. Ez egy olyan csapathoz kevés aki 3 fronton indul harcba a győzelemért.
Nem hiszem el hogy ha mondjuk az önmagát átadólistára kérő Sakho-t elhoznánk, hatalmasat buknánk. 23 éves még bőven van ideje fejlődni és beletanulni a játékunkba. Vagy akkor legalább Verginit.
Hummels-el próbálkoztunk egyáltalán?
Vermaelen? Vertonghen? Subotic? Kompany? Bonucci? nem hiszem el hogy nekünk senki sem jó...
Kép
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2013.08.14. 10:41:42

Ezequiel Garay az ő neve fel se merült....pedig jó képességekkel megáldott
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.14. 08:17:28

Yaya(07-10) írta:ha nem hozunk védőt, már megint megnézhetjük magunkat. elképesztő, hogy ennyi dilettáns dolgozik a csapat mellett. Zubi és Rosell a két idióta, remélem az elnökválasztással bukik mindkét marha. ennyire sötét, hozzá nem értő emberek irányítják a csapatot...

Tavaly nyáron ott volt Verthongen, Silva és nyugodtan meg lehetett volna környékezni a mostani célpontokat is(luiz agger), ha előbbi kettős másként gondolkozik.

Most meg elengedjük a teljes értékű abidalt, miközben nincs is alternatíva középhátvéd posztra. taps!!!

az előző szezon mérlege: motiválatlan edző nélküli csapat, világraszóló égés a BLben, kiábrándító védekezés. [auto_cenzúra]ás a real ellen minden fronton(mégha a bajnoki nem is számított). ezzel szemben volt két értékelhető mérkőzés a BLben, illetve a bajnoki simázás, de az már ősszel eldőlt...

A liga nem kérdés, a hurkákat meg fogjuk verni. a madrid elleni ki-ki meccseken dőlnek el a fontos dolgok. sajnos a liga színvonala elkezdett zuhanni. a PLből, és az újgazdag franciák elszívják a kis, középcsapatok jó játékosait, velünk és a madriddal egyetemben. ennek ellenére mindig bukkannak fel újabbak, de a sevilla pl teljesen le lett építve. de mondhatom a valenciát is. talán az atleti maradt egyben, bár ott is távozott az egyetlen világklasszis játékos....

szóval ne mondja senki, hogy a bajnoki cím megszerzése már megmenti a szezont, mert ez nem igaz. ez a minimum ami ettől a csapattól elvárható.

a blben kell domborítani, ami tavaly nagyon nem sikerült. mitől lenne idén jobb a hátsó alakzat, amikor ugyan azok az emberek fognak szaladgálni? abban még reménykedem, hogy Tata elfelejti ezt a Alves-Masch-Alba 160 mély hármast, és legalább az egyiküket leülteti a padra. de szép is lenne, ha a kisfőnök végre a saját posztján szerepelhetne, mert ott klasszisokkal jobban dolgozik. a münchen ellen, egy masch sergio párossal a középpályán aligha nyelünk 7-et.

asszem minden frusztrációmat kiírtam magamból.:)
lényegében egyetértek .... nem kell ide semmi frusztráció: tárgyszerűbben: ilyen felállásban a Barca idei szezonját az európai porondon, lényegében beáldozzák. lehet hogy kényszerűségből?! van ugyanis a mai mezőnyben 2-3 olyan csapat akik ellen még egy középső védő sem segítene át bennünket, tehát itt az idő az építkezésre.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.14. 01:12:13

pár éve még az egyik, ha nem a legtehetségesebb fiatal hátvéd volt, de valahogy nem futotta be azt a karriert eddig, amit predesztinálni lehetett neki.

ettől függetlenül szívesen látnám, lehet még belőle top hátvéd, meg persze amúgy is szinte mindegy már, hogy ki jön, csak jöjjön valaki, aki ad egy kis plusz minőséget és mélységet, mert így ez nagyon vékony.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.14. 00:59:05

nicandro írta:Na sokak nagy álma lenne itt a fórumon :D


Paris Saint-Germain centre back Mamadou Sakho (23) is Barcelona's alternative for David Luiz and Agger. The Frenchman would cost 15M

(Sport)
Szerintem az egyik legnagyobb védőtehetség, nagyon örülnék neki. 8)
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.08.14. 00:57:40

nicandro írta:Na sokak nagy álma lenne itt a fórumon :D


Paris Saint-Germain centre back Mamadou Sakho (23) is Barcelona's alternative for David Luiz and Agger. The Frenchman would cost 15M

(Sport)
Nem lenne rossz, sőt a mai árak mellett, elég jónak mondható igazolás lenne, fiatal és van benne potenciál.
Avatar
nicandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2006.05.21. 13:06:04

2013.08.14. 00:55:30

Na sokak nagy álma lenne itt a fórumon :D


Paris Saint-Germain centre back Mamadou Sakho (23) is Barcelona's alternative for David Luiz and Agger. The Frenchman would cost 15M

(Sport)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.14. 00:42:29

szarvasember írta:http://www.mundodeportivo.com/20130813/ ... 39899.html

Ha ez igaz akkor ebben a heylzetben oda adnám Bartrat a Spurs-nek hogy megszerezhessük Vertonghent :roll:
A cikkben ha jól értem arról van szó, hogy Bartra kölcsönbe menne egy évre.
Én kacsának érzem, de ha igaz, akkor valószínűleg megvennénk Verthongen-t és valahogy beletennénk az üzletbe Bartra kölcsönadását.
Nem tartom ezt így hülye ötletnek, mert könnyedén el tudom képzelni, hogy az idei lesz Puyol utolsó szezonja és akkor jövőre Bartra jöhetne vissza és elkezdhetnénk beépíteni.
Egyébként nem érteném a Spurs logikáját ha ez megvalósul. Valószínűleg megy tőlük Bale és akkor még ráadásként eladják a legjobb középhátvédjüket is. Persze ha a háttérben már megkeresték a klubtól Verthongen-t és ő leközölte, hogy hozzánk akar jönni, akkor érthető.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.08.14. 00:35:09

ha nem hozunk védőt, már megint megnézhetjük magunkat. elképesztő, hogy ennyi dilettáns dolgozik a csapat mellett. Zubi és Rosell a két idióta, remélem az elnökválasztással bukik mindkét marha. ennyire sötét, hozzá nem értő emberek irányítják a csapatot...

Tavaly nyáron ott volt Verthongen, Silva és nyugodtan meg lehetett volna környékezni a mostani célpontokat is(luiz agger), ha előbbi kettős másként gondolkozik.

Most meg elengedjük a teljes értékű abidalt, miközben nincs is alternatíva középhátvéd posztra. taps!!!

az előző szezon mérlege: motiválatlan edző nélküli csapat, világraszóló égés a BLben, kiábrándító védekezés. [auto_cenzúra] a real ellen minden fronton(mégha a bajnoki nem is számított). ezzel szemben volt két értékelhető mérkőzés a BLben, illetve a bajnoki simázás, de az már ősszel eldőlt...

A liga nem kérdés, a hurkákat meg fogjuk verni. a madrid elleni ki-ki meccseken dőlnek el a fontos dolgok. sajnos a liga színvonala elkezdett zuhanni. a PLből, és az újgazdag franciák elszívják a kis, középcsapatok jó játékosait, velünk és a madriddal egyetemben. ennek ellenére mindig bukkannak fel újabbak, de a sevilla pl teljesen le lett építve. de mondhatom a valenciát is. talán az atleti maradt egyben, bár ott is távozott az egyetlen világklasszis játékos....

szóval ne mondja senki, hogy a bajnoki cím megszerzése már megmenti a szezont, mert ez nem igaz. ez a minimum ami ettől a csapattól elvárható.

a blben kell domborítani, ami tavaly nagyon nem sikerült. mitől lenne idén jobb a hátsó alakzat, amikor ugyan azok az emberek fognak szaladgálni? abban még reménykedem, hogy Tata elfelejti ezt a Alves-Masch-Alba 160 mély hármast, és legalább az egyiküket leülteti a padra. de szép is lenne, ha a kisfőnök végre a saját posztján szerepelhetne, mert ott klasszisokkal jobban dolgozik. a münchen ellen, egy masch sergio párossal a középpályán aligha nyelünk 7-et.

asszem minden frusztrációmat kiírtam magamból.:)
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2013.08.13. 23:46:42

szarvasember írta:http://www.mundodeportivo.com/20130813/ ... 39899.html

Ha ez igaz akkor ebben a heylzetben oda adnám Bartrat a Spurs-nek hogy megszerezhessük Vertonghent :roll:
Én még mindig azon a véleményen vagyok h a fiatalokban kell bízni és nem kell védőt igazolni de ha mégis megtesszük akkor nem szabad az egyik legnagyobb tehetséget odaadni és nagyon meglepődnék ha ebbe tata bele menne, főleg a thiago ügy után nem szabad még egy tehetséget elengedni.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.13. 23:44:25

szarvasember írta:http://www.mundodeportivo.com/20130813/ ... 39899.html

Ha ez igaz akkor ebben a heylzetben oda adnám Bartrat a Spurs-nek hogy megszerezhessük Vertonghent :roll:
Igen ez jól hangzik,de miért is adná el legjobb védőét a Spurs,aki tavaly vettek és bevált,hogy cserébe kapjon egy fiatal ki tudja hogy válik be embert..Okés plusz lóvé,de sztem sok esély nincs...Sajnos ez bukta...Amúgy tavaly kellett volan ehoznattuk volna kb 20ért...No már ott benéztük...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2013.08.13. 23:29:49

http://www.mundodeportivo.com/20130813/ ... 39899.html

Ha ez igaz akkor ebben a heylzetben oda adnám Bartrat a Spurs-nek hogy megszerezhessük Vertonghent :roll:
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2013.08.13. 23:24:56

Gratulálok a vezetőségnek, egy ilyen védelemmel ismét nekimenni egy szezonnak.
Abidal elengedése is hab volt a tortán, a védelem már több éve problémás a csapatnál.
Hajrá Barca! És a Honda!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.13. 23:16:56

Az egész Luiz ügyben az az érdekes,hogy a sajtó kérdésére nem válaszolt a Barcába igazolásáról...Nem mondott semmit...Azért ha telejsen kizárt lenne,akkor elmondta volna hogy esélytelen marad...Ez nagy plusz pont lett volna az edzője Mou felé is,hogy lejzi maradni akar...Ha maradni akarna nyílván mondta is volna,mert az lett volna az érdeke...De nem volt hajlandó nyilatkozni...Vmi van itt a háttérben gyanús ez...Ahogy az is hogy ma találkozott Rosell a pénzügyi vezető meg Tata...A sajtó lehozza hogy Tata azt mondta hogy nem égető a center bekk,de ők is azt mondják hogy azért nem is zárják ki...Ezt mondja a sajtó,de a világon senki semmit nem tud arról hogy mit beszéltek...

Ezen kívül az összes britt lap lehozta hogy ajánlatot tettünk Luizért,és azt is hogy közölte a vezetőséggel azok megdöbbenésére hogy a Barcába akar menni...Igen sajtó,de azért ha az összes britt lap lehozza,vmi lehet a háttérben...Nem zörög a haraszt...Továbbá arról beszélnek hogy 31millió fontot hajlandóak vagyunk fizetni,43mat kérnek...40millió euró 50et kérnek...Ha ehhez hozzáteszük hogy Luiz tényelgesen ide akar jönni,nem akarja a Chelseaben folytatni,nehezen bírom elképzelni hogy ott tartják...És akkor szakadék nincs azért a 2ár között...Ha ezt a játékos beközölte akkor ott elvágta magát lényegében,pláne egy Chelseanél ahol igazából van helyette ember,pláne Mounál...Nem is nagyon kellene pótolniuk amúgy...továbbá gondolom ha nem lenne esély ara hogy idejön nem közli hogy le akar lépni ide...

Ez mind okoskodás logika nem több...Dehát a fórumozó mit tehet,vhogy a hírekből ki kell szűrni mi lehet a háttér...

Én úgy érzem jönni fog Liuz,de igazából megérzés ez főleg...Legyen igazam...Azért senki sem zokogna ha jövőre ő is itt lenne mint plusz egy ember,az tuti...Amúgy érthető hogy Luiz jönni akar logikus...Mou beszélhet akármit,nála a Cahill Terry 2s lesz fix,sőt Ivanovics is hamarabb fog nála kezdeni mint Luiz...Szal 2. de lehet 3számú védő lesz...Középpályán meg vkpként ott van Mou kedvence Essien meg Ramires...Szintén bukta...Szal sok vizet nem fog zavarni ha marad...Ezzel szemben ide jöhetne gyakorlatilag fix kezdőbe,mert Puyi sajnos nem valószínű hogy sokat fog bírni,meghát kérdéses hogy pl a gyorsasága a régi e...Közel nem biztos...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.08.13. 23:38:03-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.08.13. 22:06:43

Barcaman1993 írta:
barca99 írta:Honnan veszed, hogy mennyi David Luiz ára? Könyörgöm, mondd már, hogy a sajtóból. :D

És mégegyszer: az, hogy nem pénzügyi akadály a védőigazolás, az nem egyenlő azzal, hogy eszement összeget fizetünk ki akárkiért is.
Egy kiló krumpli és egy és 20 dkg párizsi. Most komolyan van értelme lefutni ezeket köröket? Mert felőlem vitatkozhatunk órákon át a szemmel verésről is, de nem hiszem, hogy túl sok értelme van.

Nyilván mi beajánlottunk nagyjából 20-at (hisz a sajtó hozta le), a Chelsea meg mondta rá, hogy 80. Ezt nem hozta le a sajtó, de Abramovics jachtjának a takarítója hallott egy beszélgetést, ami lehet, hogy inkább olajbizniszről szólt, de mintha hallotta volna egyszer, hogy David...

40 millióig érdemes elmenni, fölé már nem.

És te honnan vetted, hogy David Luiz iránt érdeklődünk? Talán beszéltél Rossellel, Zubival, vagy esetleg Martinotól hallottad? Már megint ez a fránya sajtó...
Sosem mondtam, hogy mindig hazudnak, csak azt, hogy erős fenntartással kell kezelni amit leírnak. (Most is Afellay, aki fél éve sérült, olyan posztra, ahová csak Mata, Hazard, Oscar, Schürrle, Moses, De Bruyne áll Mourinho rendelkezésére... vicc). Te meg úgy írtál erről a 40 millióról, és az ismét hülye vezetőségről, mintha annyi lenne a képlet, hogy két táskányi euróval elmegy valaki a Stamford Bridge-re, és hozhatjuk is Luizt. Igen, pont ez írtad.

Közben: "If [Barcelona] need a central defender, my advice is that they have to go to the second name they have in the list, because they are wasting their time," Mourinho said to the club's official website regarding Luiz. "No chance."

Remélem világos, mi a probléma.
Avatar
Zolleee94
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.07.05. 15:04:31

2013.08.13. 21:12:32

Friss hír David Luiz-al kapcsolatban
http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-l ... ahoz-76752
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2013.08.13. 21:04:57

Mikaos írta:Nincs értelme irreálisan magas áron olyan védőt venni, aki nem tud a labdával bánni, aki nem szokott ehhez a játékstílushoz és taktikához, akire nem lehetne első számú megoldásként számítani.
Innentől kezdve -szerintem- semmi érthetetlen nincs abban, ha a klub nem fog találni játékost aug.31-ig.
Nézzük a hátvédsorunkat: Alves-Piqué-Masch-Alba (Puyi természetesen sérült, Bartra epizodista, Bagnack még az sem). Piqué kivételével valamennyien kb. 170 centisek. A Barca ellen minden szöglet, beívelés és oldalról elvégzett szabadrúgás kész életveszély, azaz felér egy fél góllal. Ide úgy kell egy új védő, mint egy falat kenyér. Természetesen csak olyan játékos jöhet szóba, aki magas, jó a fejpárbajokban, jól bánik a labdával és ráadásul nem is lassú. Ezeknek a feltételeknek David Luiz tökéletesen megfelel. Ezt bizonyította a konf. kupán, ahol a hátvédsor egyik legjobbja volt. Véleményem szerint ez most tényleg nem lehet gazdasági kérdés. Amennyiben TS-t elengedte volna a PSG, kb. 40-50 milliót biztos fizetett volna érte Barca. Ne csodálkozzunk, ha a Chelsea is legalább ennyit kér David Luizért, már amennyiben egyáltalán elengedik. Szerintem nincs mese, ha van esély akkor Luizt meg kell szerezni. Bármi áron!!!
Rosell igért még egy igazolást. Hadd lássuk!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.13. 20:33:21

szarvasember írta:Cadina sport szerint a Barca 35Millát+ Ibrahim Affelayt ajánlotta fel
David Luizért. Mit szóltok Culék? :'DD
Ez szerintem egy teljesen korrekt ajánlat lenne, HA igaz, viszont Abra.papáék csuklóból fogják visszahajítani.
Annyira el tudom képzelni Mou képét, ahogy röhög és dörzsöli a kezét, miközben mi hajtunk Luizért, ő meg folyamatosan beint.
Amúgy arra is kíváncsi lennék a brazil mit szól ehhez. Eddig mindenki beszélt már az ügyről, kivéve őt.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.13. 20:32:42

mikaos
szerintem túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek a barca focis dolognak.

egy védőnek bármely csapatban is játszik, az az elsődleges feladata, hogy szerelje az ellenfelet, fejelje ki a beadást, szorosan fogja az emberét, legyen magabiztos, ellentmondást nem tűrő, koncentrált, fegyelmezett.
persze lehetne folytatni a sort, mik a jó középhátvéd erényei.
a lényeg, hogy ne kapjunk gólt, minél kevesebb lehetősége legyen az ellenfél támadóinak.

az persze, hogy a barcánál egy védő nem csak az alapvető feladataiból áll, hanem abból is, hogy be kell tudjon kapcsolódni a passzjátékba, hogy ne szórja el a labdákat, ne ívelgessen, és ne pattogjon el tőle a laszti, az igaz.

de ezek az erények sem érnek semmit, ha nyeljük be a gólokat, mert megforgatják az embert, lemarad a csatárról, megelőzik rögzített szitunál, stb.

persze, olyan ember kellene, akire mind az első, mind pedig a második bekezdésem igaz, de ilyen nagyon kevés van.
Az összes nyári védő-jelölt közül egyedül Thiago Silva lehetett volna az a játékos, akivel nem lett volna különösebb probléma.
Mindenki más (az én ismereteim szerint!) kompromisszumos megoldás, nem kis kockázattal.
szerinted ha a mostanában egyre többet sérült, és megkopó puyollal, valamint a bartra/bagnack (de főleg utóbbi abszolút rutintalansága aggaszt) duóval van meg az 5 védőnk az 50+ meccses szezonra, az nem legalább ilyen kockázatos ?
akkor még nem is beszéltem arról, hogy posztidegen adriano-kat tolunk be középhátvédnek 170-es magassággal.

bőven elférne ide még legalább egy minőségi védő.
még akkor is, ha nem feltétlen a fülén pörgeti a lasztit.
Innentől kezdve -szerintem- semmi érthetetlen nincs abban, ha a klub nem fog találni játékost aug.31-ig.
én meg nem hiszem, hogy ne lennének olyan védők a piacon, akik kellően technikásak, rutinosak ahhoz, hogy kiegészítsék a belső védő kollekciónkat, ne adj isten a kezdőbe is beférkőzzenek.

nincs kedvem nevekkel dobálózni, mert valamiért úgy is bele tud kötni bármelyikbe az, aki akar, de elég bő a piac, és nem az új aranylabdás védőt kerestük.
ja, és nem is 10 évre.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2013.08.13. 20:41:27-kor.
Válasz küldése