Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.29. 16:32:34

most egy nagy teszt jön.
eddig szerintem nagyjából a többség, akik közé én is tartozom, a gólok számát keveslik, de azon kívül összességében simán elégedettek vele.
most jön egy nagyon nehéz pálya, a san mamés, most nagy szükség lesz rá, hogy az általános, jobbik formáját kapja elő.
szinte biztos amúgy, hogy az átlagosnál is többet fogják faragni. :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.29. 16:20:08

Capon írta:Na és akkor most mire jutottunk Neymar ügyben, eladjuk a francba vagy azért még egy esélyt megérdemel, mi legyen??
Ha a következő meccsen sem csinál semmi Ronaldinhosat akkor húzzon el innen, azért mégis mit képzel már...
Szerintem ha télig nem emeli a gól/meccs átlagát 1,01 fölé, akkor nyugodtan kitehetjük az átadólistára, aztán hozhatjuk a helyére Rooneyt, Falcaót vagy Lewandowskit. Igaz, ők nem szélsők, de legalább tudnak gólokat rúgni és nem csak a freestyle-ban tudják hasznosítani a technikájukat.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.11.29. 16:14:43

Na és akkor most mire jutottunk Neymar ügyben, eladjuk a francba vagy azért még egy esélyt megérdemel, mi legyen??
Ha a következő meccsen sem csinál semmi Ronaldinhosat akkor húzzon el innen, azért mégis mit képzel már...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.29. 15:28:33

azért annyira rosszul nem játszhat h csak ezért megérje regisztrálnod. vagy csak trollkodsz itt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.29. 13:53:24

A vita elején valahogy így néztem ki:
Kép

De most már itt tartok:
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.29. 13:46:57

Maxi írta:Azért remélem mielőtt le-"drukkerezel" el is olvastad amit írtam.Arról nem is beszélve, hogy mostanában minden volt, csak élmény nem Messit nézni.maximum az ellendrukkereknek.
Mellesleg nekem nem hiányoznak Neymar góljai, tökéletesen beépült és húzóember!! három hónap után.Nem szeretem a délamerikaicsodapelemaradona utódokat, de hatalmas pozitívum a gyerek mind hozzáállásban, mind játékba, mind alázatban.Ennél csak jobb lesz.Ronaldinhot idézi.Számomra.

Egyébként nem akarom Bale-el összehasonlítani, de engem nem fog érdekelni ha dupla annyi gólt lő, mikor kb egy kényszerítőt nem tud megcsinálni, amellett, hogy rengeteg erénye van.

Ronaldinhot idézi??? Uramisten. Láttál Te meccset amikor Dinho játszott? Sevilla elleni gólját vágod? Debütálásakor. Na majd ha ilyen játékot látunk tőle, akkor idézi őt.

http://www.youtube.com/watch?v=VEiMWZEns1s
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.29. 13:45:18

sanchez hol verte meg az emberét ? :lol:
fel sem merte vállalni a párharcokat 90%-ban, nem hogy meg is nyerte őket.

Neymar viszont idén csinálja azt amit Sanchez tavaly.
#-o
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.29. 13:38:55

Tarsi88 írta: Csak ugyan így megverte az emberét, ugyan így helyzetbe került és ugyan így kihagyta. Neymar egyenlőre semmivel nem több mint a tavalyi Sanchez, jah de több sárgát kapnak róla :D
Ezt én is így látom, azzal a különbséggel hogy most már mindketten itt tolják a Barcában és Neymar egy évvel le van maradva. Sanchez tavaly volt gyenge, ezt aláírom, Neymar viszont idén csinálja azt amit Sanchez tavaly.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.29. 13:30:58

Nekem az a vicces az egész történetben, hogy olvassunk vissza Alexis topikjába tavaly, amikor ugyan így hibázta el sorba a ziccereket, és hasonlítsuk össze, hogy ő mit kapott azoktól akik most Neymarnak nyalják a popóját, mert hogy csak az a baj vele, hogy kihagyja a ziccereket.
nekem meg az a vicces, hogy egyáltalán összehasonlítja valaki a tavalyi alexist neymarral.
kész benny hill volt az ember, rajtam és pár emberen kívül szinte mindenki eladta volna, és senki nem bízott már benne.
önbizalma nem volt, góljai és gólpasszai alig voltak, szó szerint csetlett-botlott.
melózott mezőnyben, mondhatni semmi több.

egyébként erről pont írtam korábban :
először is számokban :

tavaly...
pedro : 45 meccs, 10 gól, 12 gólpassz.*
alexis : 46 meccs, 11 gól, 13 gólpassz.*

idén...
neymar : 19 meccs, 5 gól, 11 gólpassz.*

* transfermarkt alapján néztem, mely a gólpasszok közé számolja a kiharcolt tiziket.

másodszor pedig mezőnyben is meg lehet nézni, talán pedro és alexis tavaly nagyobb mezőnymunkát végzett (inkább a védekezés részére gondolok, az iparos melóra.)

viszont neymar jobban megbontja a védelmeket, folyamatosan sárgázza kifele az ellenfeleket (aki focizott, vagy csak ért hozzá valamennyit, tudja, hogy mit jelent egy sárga lap a neved mellett a meccs további részére nézve) és jobban meghatározza a játékunkat.

ja, és teszi mindezt úgy, hogy egy bohóc ligából csöppent be az európai elitbe, rúgják-vágják minden meccsen, és ezek mellé kiemelkedő nyomás és kényszer van rajta a média által.

Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.11.29. 12:08:52

Kalap1988 írta:...
Adom amit írsz,teljes mértékben.
Viszont, Dinho emlékeim szerint annyiszor nem került helyzetbe ebben a két szezonban, mint Neymar kis túlzással ebben a pár hónapban.
Nem a gólok számát keveslem én személy szerint, hanem a gólok számát a helyzetekhez viszonyítva. Mert azért legalább 4-5 olyan kristálytiszta ziccere volt, amit egy Ronaldinho csukott szemmel berúg,ha már ő volt párhuzamban.
nekem csak ez az egy "bajom" van vele,hogy bosszant úgymond,hogy simán guríthatna gólokat,de elbénázza szó szerint. Ezen javíthatna, játéka maradna ilyen akkor 100%ig elégedett lennék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.11.29. 12:03:41

lehet, hogy lassan kifúj ez a téma de mivel hűségesen végig futottam az eddigieken, ahogy én látom: nálam nem vitás a klasszisa, oda vonja a figyelmem, jó nézni a játékát, örülök a jó húzásainak, és bosszant ha elszúr valamit. én ennél többet nem is várok el egy jó játékostól(a csapatomban!) ettől még azt írtam róla az Ajax meccs után, hogy türelem ide, türelem oda kezdek aggódni amiatt, hogy nem érzi eléggé a kaput. de: láttam a Bajorokat, és a Dortmundot is az ászok szórják a ziccereket elszúrják az elszúrhatatlant, stb... tehát igenis KELL több türelem és megértés vele kapcsolatban.
a másik: joggal vártuk, hogy Messiről majd elvisz embereket Ő EZT HOZZA IS!! de kérdezem? ki viszi el róla az embereket??? stabilan tapossák ketten, hárman! azért ez sem mindegy! arról nem is beszélve, hogy egy adott gyenge csapatban is lehet olyan potenciál(pl. egy vagy több jó képességű védő) akik ha mást nem de NEYMART ki akarják kapcsolni! (ez ugye egy érdem!)
szóval: türelem......
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.11.29. 11:52:27

Én pedig azt látom, hogy mióta Ronaldo és Messi elindította az utóbbi 4-5 évben ezt a meccsenként 1,5-2 gólt lövünk tendenciát, azóta minden játékos semmirekellő, nem hozza azt, amit tud, aki legalább nem lő 0,6-0,7 vagy még több gólt meccsenként. Ha már sokan Ronaldinhohoz hasonlítjátok játékban Neymart ( nyilván nem tart még ott és nem is biztos, hogy fog, de nem is kell egyenlőre, most jött át Európába) , akkor nézzétek már meg, hogy az Aranylabdás, 2005-ös évében hány gólt szerzett Dinho? A Wikipédia a barátod, bocsánat, nem a 2005-ös évet írom, hanem külön a 2004-05-ös és 2005-06-os szezont, mindkettőben zseni volt: Előbbi: 42 meccs a barcában, 13 (!) gól, 20 assist. Utóbbi: 45, 26,22. Tehát a második kiemelt szezonban érte el a gól és gólpassz együtt a kicsit több, mint meccsenkénti egyes átlagot. Az elsőben jóval kevesebb volt, nem beszélve csak a gólokról. Ronaldinho még poszt szerint is ugyanott játszott, mint Neymar, úgy hogy ezt sem hozhatjátok fel. a lényeg, hogy ha 2-3 embert kicselez, akkor valahol elcsúszik a védekezés, abban kell tanulnia, hogy olyankor nem feltétlen kell még továbbvinnie és megvárni míg felrúgják ( bár a sárgák miatt az sem baj), hanem továbbadni abba az irányba, ahol üres terület van. Messi felépülésével már 3 olyan emberünk lesz a kezdőben, aki egymás után több embert is ki tud cselezni és meg tudja bontani a védelmet, ez azért páratlan... aki nem látja, hogy ez miért van a csapat hasznára és miért nem csak a gólok számítanak ( persze jöjjenek azok is), az gondolja át még egyszer szerintem ebben a szellemben. Valóban több gólt kell rúgnia, de azt ne mondjátok, hogy haszontalan.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.11.29. 10:44:30

Cooh írta:oFF: Elég érdekes "drukkerek" lehettek ha jóformán Messi és Neymar miatt nézitek a barca meccseket, illetve ha ők nincsenek, akkor már szenvedés meccset nézni... oFF/vége

Neymarnak már csak a gólok kellenek, amik véleményem szerint jönni is fognak. A teljesítményével meg vagyok elégedve, jobban és gyorsabban beilleszkedett, (és szerintem jobb teljesítményt nyújt) mint a túloldalon Bale.
Azért remélem mielőtt le-"drukkerezel" el is olvastad amit írtam.Arról nem is beszélve, hogy mostanában minden volt, csak élmény nem Messit nézni.maximum az ellendrukkereknek.
Mellesleg nekem nem hiányoznak Neymar góljai, tökéletesen beépült és húzóember!! három hónap után.Nem szeretem a délamerikaicsodapelemaradona utódokat, de hatalmas pozitívum a gyerek mind hozzáállásban, mind játékba, mind alázatban.Ennél csak jobb lesz.Ronaldinhot idézi.Számomra.

Egyébként nem akarom Bale-el összehasonlítani, de engem nem fog érdekelni ha dupla annyi gólt lő, mikor kb egy kényszerítőt nem tud megcsinálni, amellett, hogy rengeteg erénye van.
Forca Barca
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.11.29. 08:45:33

oFF: Elég érdekes "drukkerek" lehettek ha jóformán Messi és Neymar miatt nézitek a barca meccseket, illetve ha ők nincsenek, akkor már szenvedés meccset nézni... oFF/vége

Neymarnak már csak a gólok kellenek, amik véleményem szerint jönni is fognak. A teljesítményével meg vagyok elégedve, jobban és gyorsabban beilleszkedett, (és szerintem jobb teljesítményt nyújt) mint a túloldalon Bale.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.29. 08:35:53

Jézus ereje, mintha uborkaszezon lenne, úgy pörögtök itt az apró-cseprő dolgokon :D

Először is:

A labdarúgás egyik jellegzetessége, h ugyanazt a meccset, szituációt, játékost látva képesek vagyunk teljesen ellentétes véleményeket megfogalmazni, ahogy a példa is mutatja. Ezt a tényt fogadjátok el mindannyian és úgy próbáljatok kommunikálni egymással, mert ennek a személyeskedő hangvételnek sok teteje nincs. Legyetek szívesek mellőzni az egymással való foglalkozást és szorítkozzatok a topic témájára. Köszi ;)

Aztán egy kis különbejáratú vélemény a srácról és az elhangzottakról.

Eleve a vita egyik alaphibája, ha olyanok is beszélgetnek, akik teljesen máshogy közelítik meg Neymart. A szezon eleje óta vannak, akik nagyon bele vannak lelkesedve a srácba és olyan szuperlatívuszokban beszélnek, h talán kicsit túlzó, meg talán spórolni kéne a nagy jelzőkkel, amíg tényleg varázsolni fog majd. (Mert sztem fog.)

A másik opcióba tartoznak azok, akik egy szimpla játékosként kezelik és a saját értékrendjük, illetve az egyéni igazolásfilozófiájuk (értsd pl. : azért igazoltuk, h rúgja a gólokat...) alapján lehúzzák esetleg, ami nemtetszést vált ki.

Nos, utóbbi esetre annyit mondanék, h valószínűtlennek gondolom, h bárki is bratyizik a vezetőkkel, így rohadtul nem tudhatjuk, h mi a konkrét elvárás tőle a pályán. Amíg ez így van, kicsit cinkesnek gondolom számon kérni rajta azt, amit mindösszesen mi magunk látunk bele.

Jó példa ez a góllövés, ami már Pedro-nál, Alexis-nél is előjött sokszor, h egy csatár lőjön gólt.
Pedig asszem tudhatjuk, h ez a BARCA, így sok más csapattal ellentétben itt a filozófia alapja az, h tartsd meg a labdát. Ez persze nem azt jelenti, h nem szabad gólhelyzetbe kerülni és berúgni, de hiába elvárás, h akkor is forduljon rá a 2-3 védőre, mert csatááááárrr. Az alkalmazott egyéni taktika ismerete nélkül könnyen előfordulhat, h bele van verve a fejükbe, h rúgj gólt, ha úgy van, de felesleges kockázatot ne vállalj, inkább vegyük vissza, de mi támadjunk tovább. Sokszor előfordul, h az ember a fejét fogja, h úristen én ezt vittem volna bele ezerrel, de a srácunk meg inkább a tutira megy. Lehet, h ő inkább azt csinálja, amit az edző kér és nem azt, amit a fotelszurkoló (legyen akármilyen Mennyei focimúltja) tenne.

Túl hosszúra nem akarom venni, h még bevállalható terjedelmű legyen, így rátérek a kis brazilra :D

Igazából eddig felülmúlja a várakozásaimat, mert eléggé fáztam tőle eleinte, h súlytalan lesz még egy ideig. Ehhez képest sokkal jobban szállt be a csapatba a madárcsontú koma. Igyekszik színezni a játékot, amiért hálás lehet a közönség, leginkább azért, mert nem hal bele a szépségbe azért. Márpedig ez egy másik félelmem volt, h itt nekiáll majd flikk-flakkolni a maga szórakoztatására, aztán nagyobb lesz a füstje, mint a lángja. Ehhez képest igen agilis a meccsek nagy részén, próbál minél gyakrabban részt venni a játékban és hasznossá tenni magát. A mentalitására nem lehet panasz, ami egy nagy jó pont, tudva, h a keret nagy részének ilyen jellegű gondjai azért akadtak(-akadnak) bőven az utóbbi időben. Oké, h újoncnál ez alap, de azért akkor is pozitívumként veszem.

Maga a játéka mint mondtam, kellemes meglepetés számomra, de azért egyelőre nem csorog a nyálam miatta :D Bőven van még hova fejlődnie, de nem is 3 hónap alatt kell megváltania a világot, miután valszeg hosszabb távú befektetésként számolunk vele. Éppen ezért sem annyira sokkolt engem le az ára. Hogyha ilyen szellemben tolja továbbra is és még inkább fejlődik, akklimatizálódik, elkerülik a sérülések, pár év múlva röhögve gondolunk majd arra az 57 méterre... Egyelőre ez a jövő zenéje, de tényleg nagyon ígéretes, amit csinál.

Apropó, sérülések. Elég durva azt látni, amit művelnek vele a meccsek során. Nem sokszor van rá példa, h ennyire faragjanak valakit folyamat szinten, ráadásul úgy, h egy másik kontinensről éppen beesett a ligákba, tehát még csak azt sem lehet mondani, h tett érte... Félő, h ha nem is tudnak alávágni egy-egy komolyabbat, akkor is a sok kicsi sokra megy majd. Remélem nem így lesz, de azért nem lehet kellemes, amit kap. És igen, sokszor előfordul, h úgymond felrúgatja magát, de az esetek zömében elég pokróc módon bánnak vele alapból. Így egy füst alatt előny és hátrány is, h sok sárga jön be róla. Mentálisan nagyon egyben kell lennie, h ezt bírja cérnával, mert tényleg minden meccsen kapja a jóságot... Ezt mondjuk nem előnyként fogom fel vele kapcsolatban, h kisárgáz meccsenként 2-3-4 embert, mert ugyan jó a csapatnak és jelzi, h mennyire agilis, de azért nem túl üdítő látvány ez a képzőművészet vele szemben...

Egy szó, mint száz, van hova javulnia, bőven kell még fejlődnie, h igazolja a potenciálját, de azt nem hiszem, h rá lehetne sütni, h haszontalan és nincs előnyére a csapatnak. És ez még csak jobb lesz sztem idővel. Sztem célszerű lenne további türelemmel lenni vele a mardosás helyett, ugyanakkor túlságosan magas piedesztálra sem szabad emelni még, mert ahhoz is talán még korán van, h elaléjunk, ha csak ránéz a labdára ;)

Köszönöm a figyelmet :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.11.29. 07:40:45

Maxi írta:úristen, mi folyik itt.
lassan komolyan elhiszem, hogy csal a saját szemem és csak bemagyarázom magamnak, hogy kb miatta ülök le barca meccset nézni.én vagyok ennyire vak vagy Ti nem látjátok azt a nyilvánvaló tényt, mekkora kincs ez a gyerek.
ki mondta, hogy 50 gólt fog lőni?ki mondta, hogy azért szerződtettük?ki mondja, hogy nem fog 20 -25 gólt lőni?ki az aki szerint ez kevés?ki az aki többet vár tőle és miért?
Ti nem láttok, de őszintén no offense, nem látjátok, hogy kb minden meccsen a legjobbak között van?nem tűnik fel, hogy Alexisnek pl mennyivel több helye van?hogy sok apró dolog mellett Neymarnak is köszönhetjük a formajavulását(inkább, hogy nem minden helyzetet kell 3 védővel a nyakán megoldani)vagy nézitek is a meccset, nem csak a statisztikát
nem térek napirendre komolyan, csak a gól a fontos?sztem minden nagy edző tesz rá ki lövi a gólokat, csak a két vadállat (Cr,Messi) miatt ezek a fontos dolgok ugye?nem értem komolyan. visszafele passzol?az agyam eldobom.nem fontos ha csak sárgával tudják megállítani?
befejeztem...
tökre adom én is miatta meg messi miatt űlök le meccset nézni. Ha messi vagy ő nincs a pályán sokszor kínszenvedés megnézni a meccseinket.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.11.29. 06:57:13

úristen, mi folyik itt.
lassan komolyan elhiszem, hogy csal a saját szemem és csak bemagyarázom magamnak, hogy kb miatta ülök le barca meccset nézni.én vagyok ennyire vak vagy Ti nem látjátok azt a nyilvánvaló tényt, mekkora kincs ez a gyerek.
ki mondta, hogy 50 gólt fog lőni?ki mondta, hogy azért szerződtettük?ki mondja, hogy nem fog 20 -25 gólt lőni?ki az aki szerint ez kevés?ki az aki többet vár tőle és miért?
Ti nem láttok, de őszintén no offense, nem látjátok, hogy kb minden meccsen a legjobbak között van?nem tűnik fel, hogy Alexisnek pl mennyivel több helye van?hogy sok apró dolog mellett Neymarnak is köszönhetjük a formajavulását(inkább, hogy nem minden helyzetet kell 3 védővel a nyakán megoldani)vagy nézitek is a meccset, nem csak a statisztikát
nem térek napirendre komolyan, csak a gól a fontos?sztem minden nagy edző tesz rá ki lövi a gólokat, csak a két vadállat (Cr,Messi) miatt ezek a fontos dolgok ugye?nem értem komolyan. visszafele passzol?az agyam eldobom.nem fontos ha csak sárgával tudják megállítani?
befejeztem...
Forca Barca
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.11.28. 23:58:51

visca el barca írta: mindösszesen annyi különbséggel, hogy sanchez kis tulzással két évig semmit nem csinált.
Csak ugyan így megverte az emberét, ugyan így helyzetbe került és ugyan így kihagyta. Neymar egyenlőre semmivel nem több mint a tavalyi Sanchez, jah de több sárgát kapnak róla :D
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.28. 23:56:37

shutterisland írta:látom, veb már unja ezt a szőrszálhasogatást
Azért remélem annyira nem unja, ha már az egész vita abból indult ki, hogy ő állt le egy félmondatomon szőrözni. (Amit aztán lelkesen megtettél Te is.) :wink:
shutterisland írta:A TÁMADÁS SZEMPONTJÁBÓL lényegtelen, hogy valaki átesik a labdán, szimplán elveszik tőle, vagy felrúgják, mint cowboy a lószrt, hiszen nem lesz gól.
DE A TOVÁBBIAK ÉS A MECCS SZEMPONTJÁBÓL nem mindegy, hogy az ellenfél fordul a labdával, vagy pedig sárga lap és/vagy 25 méteren belülről szabadrúgás.
Eleve onnan indultunk, hogy tökmindegy, hogy felrúgják, szóval szorítkozzunk csak a sárga lapra szabadrúgás meg "az ellenfél fordul a labdával" nélkül. Azt nem tagadom, hogy Neymar jó sokszor rúgatja fel magát (bár nem vagyok biztos benne, hogy ezzel többet használ a csapatnak, mint árt), de itt nem erről volt szó.
Azzal nincs mit vitatkozni, hogy egy sárga több, mint a semmi, de azt még mindig nem látom be, hogy pontosan milyen szempontból lenne a játékos érdeme, hogy egy szabálytalanságért lapot osztanak-e vagy sem. Ha kifog egy olyan bírót, felrúgathatja magát 20-szor, és senki nem fog róla sárgát kapni. De ha a következő Clasicon Pepének éppen az ő közelében durran el az agya, az sem az ő érdeme lesz.
Granada meccs jó példa erre, Neymarral szemben szerintem nagyságrendekkel többet szabálytalankodtak, de Pedroról állt ki Iturra. De azért meredek lenne ezzel a logikával azt mondani, hogy akkor Pedro volt a hasznosabb, mert jókor, jó helyen csinált meg egy biciklicselt, a megfelelő védővel szemben, és pont a megfelelő súlyosságú szabálytalanságot követték el vele szemben.

Ennyi az egész, sok érdeme nincs abban, hogy sárga/nem sárga, azt meg már lentebb kifejtettem (és igen hamar el is felejtődött), hogy keddi meccsen is meglátszott, hogy az állandóan elbagatellizált akarás és küzdés egy kicsit fontosabb lenne, mint hogy kiről hány embert szórnak ki. (Persze gondolom ha Neymar többet futna, mint Pedro, akkor most arról lenne szó, és a sárga lap lenne a bagatell dolog.)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.11.28. 23:55:07

visca el barca írta:
Tarsi88 írta:Nekem az a vicces az egész történetben, hogy olvassunk vissza Alexis topikjába tavaly, amikor ugyan így hibázta el sorba a ziccereket, és hasonlítsuk össze, hogy ő mit kapott azoktól akik most Neymarnak nyalják a popóját, mert hogy csak az a baj vele, hogy kihagyja a ziccereket.
mindösszesen annyi különbséggel, hogy sanchez kis tulzással két évig semmit nem csinált.
így van, Alexis csetlett botlott tavaly 16on kívül is,értelmes megmozdulása (labdával) nem igazán volt. (persze volt,de nagyon kevés)
Neymar ehhez képest jobb játékban,sokkal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.28. 23:50:44

Tarsi88 írta:Nekem az a vicces az egész történetben, hogy olvassunk vissza Alexis topikjába tavaly, amikor ugyan így hibázta el sorba a ziccereket, és hasonlítsuk össze, hogy ő mit kapott azoktól akik most Neymarnak nyalják a popóját, mert hogy csak az a baj vele, hogy kihagyja a ziccereket.
mindösszesen annyi különbséggel, hogy sanchez kis tulzással két évig semmit nem csinált.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.11.28. 23:42:46

Nekem az a vicces az egész történetben, hogy olvassunk vissza Alexis topikjába tavaly, amikor ugyan így hibázta el sorba a ziccereket, és hasonlítsuk össze, hogy ő mit kapott azoktól akik most Neymarnak nyalják a popóját, mert hogy csak az a baj vele, hogy kihagyja a ziccereket.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.28. 22:53:38

sjd írta:
visca el barca írta: mit nem értesz? fel rúgja a védő, szerel a védő, hasra esik, tök ugyanaz. MEGAKAD A TÁMADÁS. mit kell minden egyes szavát kiforgatni az embernek? a lényeg h én értem mit akarok mondani (de ahogy látom szerencsére más is). a gólt egyik sem fossa, de az egyéb kategoriában neymar vmivel egyelőre jobbnak tűnik. nem tudom máshogy elmagyarázni :D
És amikor sárgát kap róla valaki, akkor NEM AKAD MEG A TÁMADÁS? :D

Nem akarom kiforgatni a szavaidat, csak tényleg ezt nem értem, hogy ha felrúgják, akkor az tökmindegy, mintha elesne a saját lábában, de ha sárgát kap érte az ellen, akkor az már egy kiemelkedő tulajdonsága. Mintha egyébként egy neurotikus bíró nem csinálhatna hőst ilyen alapon akár Pedroból is.
Ezt az egyet nem tudom csak összerakni, egyébként semmi köze nincs már az eredeti témához, de tényleg segíts megérteni. :D
látom, veb már unja ezt a szőrszálhasogatást, ezért nem is válaszolt, de azért én leírom, hogy én ezt hogy értettem.

A TÁMADÁS SZEMPONTJÁBÓL lényegtelen, hogy valaki átesik a labdán, szimplán elveszik tőle, vagy felrúgják, mint cowboy a lószrt, hiszen nem lesz gól.
DE A TOVÁBBIAK ÉS A MECCS SZEMPONTJÁBÓL nem mindegy, hogy az ellenfél fordul a labdával, vagy pedig sárga lap és/vagy 25 méteren belülről szabadrúgás.

Szerintem ezt a "sárgázást" egy példának hozták fel több egyéb mellett, te viszont kiragadtad és ezen rugózól folyamatosan. Na mind1.
pontosan így van, ez csak egy, viszonylag kevésbé jelentős, de azért mégis említésre méltó része az egésznek.
nyilván ha csak annyi lenne, hogy pár lapot kiszórnak róla, és kifújt, akkor nevetséges lenne bele kapaszkodni.
de ha azt vesszük, hogy mezőnyben jó, jól mozog, szépen bontja a védelmeket, jó arányban nyeri a párharcokat, szórja a gólpasszokat, eltett néhányt gólt is azért (melyekből kettő bazira fontos volt) ÉS MÉG E MELLÉ kiemelhető mennyiségben harcol ki sárgákat, esetenként pirosat és tizenegyest is....akkor azért bőven hozzá lehet csapni, mert mint korábban mondtam, aki ért hozzá (az a legjobb, ha valaha is játszott védőt, vkp-t) akkor tudja, mit jelent egy sárga lap a neved mellett a meccs további részére nézve.
socio66

2013.11.28. 21:19:42

Szerintem elég lesz Csbal, leírtad a véleményed, aki akart reagált rá, de ebből a továbbiakban csak személyeskedés és szőrszálhasogatás lesz, aminek nem sok értelme van.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.11.28. 21:19:01

Csbal írta: Neymarról csak annyit tudok írni, hogy folyamatosan visszafelé passzol, vagy befelé viszi a labdát. Ennyi a játéka. Olykor-olykor meghúzza a szélen de ha beadás is lesz belőle, nem megy emberhez. Ha nem sikerül, akkor meg szerelik. Nem látok fantáziát a játékában...
Miért Sánchezben több fantáziát láttol/láttál, még most is rengeteget bizonytalan a srác, de úgynézki hogy az ő esetében ez nálad nem számit.Elfogult emberekkel nagyon nehéz vitatkozni úgyhogy sztem ezt kár folytatni. :|
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Válasz küldése