Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül

Kinek adnád oda az Aranylabdát?

Messi
14
39%
CR
1
3%
Mbappé
0
0 szavazat
Haaland
0
0 szavazat
De Bruyne
1
3%
Benzema
2
6%
Chiellini
0
0 szavazat
Jorginho
0
0 szavazat
Kanté
2
6%
Lewandowski
16
44%

Szavazatok száma: 36
LG
Az Év fórumozója 2016

2021.11.06. 15:13:08

MatyiG
Adminisztrátor

2021.10.16. 12:54:57

Kint egy szavazás, remélem nem hagytam le senkit.
brazilfan
Jugador d'estrella

2021.10.10. 19:05:01

2015-ben Claudio Bravo triplázott a Barcával (a bajnokságban mindössze 19 gólt kapott), és a chilei válogatottal megnyerte a Copa Americát is. Ennek ellenére az év végi Legjobb kapus szavazáson nem került be a három legjobb közé (Neuer, Buffon, Courtois volt a sorrend). Ez jól példázza, hogy az elért eredmény és a teljesítmény önmagában semmit nem jelent.
Mennyire vagy népszerű, milyen a sajtód, a PR-od, mekkora a reklámértéked, az Aranylabda szavazáson is ezek lehetnek a fő szempontok. Nem véletlen, hogy általában a csatárok tarolnak, és rendkívüli esetnek számít, ha egy kapusnak vagy védőnek is leesik valami.
miro.
Entrenador del Barça

2021.10.10. 12:37:20

csababarca írta:
2021.10.10. 10:51:42
Simán odaadnám Benzemának, ha így folytatja.
Ezt a roncs reált tartja életben, francia válogatottba is jól tért vissza, ma nyerhet kupát is.

Lewa rendben van, de csak azért neki adni idén, mert tavaly nem osztották ki, az elég hülye érv.
A la ligabol meg se emlitenek senkit az aranylabda kapcsan.
Nagyon messze van az europai futball csucsatol most.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan

rmcf
csababarca
Presidente del Barça

2021.10.10. 10:51:42

Simán odaadnám Benzemának, ha így folytatja.
Ezt a roncs reált tartja életben, francia válogatottba is jól tért vissza, ma nyerhet kupát is.

Lewa rendben van, de csak azért neki adni idén, mert tavaly nem osztották ki, az elég hülye érv.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
Deluigi
Jugador d'estrella

2021.10.10. 00:36:33

Barcaforever írta:
2021.10.09. 18:48:14
Igen tudom, hogy a Messi a legjobb, csak 3 értelmes egybefüggő mondatra lennék kíváncsi, hogy miben volt jobb idén, mint a kb ugyannyi gólt szerző Ronaldo aki Angliában brutált hoz eddig vagy a gólzsák Lewa. Arról nem is beszélve, hogy vki idén bajnok is lett a csapatával, van aki Bl-t nyert nem mellékesen páran még Eb-t is nyertek. Vagy ezek már nem számítanak? :roll: Csak szeretném megérteni, ha azt várnám, hogy vki belekössön abba, amit leírok, akkor nem kérdést fogalmaznék meg. :wink:
en ugy latom, hogy az szamit, kinek mekkora az oddsa es ez jelen esetben messzemenoleg a Messie a legjobb

aztan a szavazas utan majd eldol, kie lesz valojaban a fodij :)

teljesen tokmindegy, ki a legjobb, figyelni kell az oddsokat es megvan a nyertes
amonos
Barça C

2021.10.09. 19:58:00

Rivaldo11 írta:
2021.10.09. 13:59:24
Na persze, Lewa megelőzi Messit játékban... Tejóisten.
Meg fogja kapni a 7.-et, ehhez még pár gól kell a ligában, és a Bl-ben.
Azt írjátok, ( aki Messinek adná idén a az Aranylabdát), hogy egy erős ősz és övé az újabb labda.
Hát eddig nem igazolta a PSG- ben, neki kellene adni a labdát. Eddig egy gólig jutott-persze új csapat meg minden-de Ronaldo is új csapatban kezdett, idén mégis szárnyal Messihez képest (5:1).
Nem látom azt a kiugró teljesítményt, amivel a többiek fölé nőne idén. Ehhez nagyot kellene villantani a következő 3 hónapban. A játéka sem győzött meg idáig. Tegyük hozzá nem is játszott még sokat, de nem húzóember még a PSG-nél.
Ellenben Lewandowski 11 gólnál tart.

Persze még így is megnyerheti, de az nem magának köszönheti majd, hanem a szubjektív szavazóknak.
miro.
Entrenador del Barça

2021.10.09. 19:17:33

Mert Messi a legjobb,akkor is ha nem az.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan

rmcf
Barcaforever
Director del Fútbol

2021.10.09. 18:48:14

Rivaldo11 írta:
Igen tejóisten. #-o A játéknak szoros része a gólok és csapatjáték, amiben visszatérnék a kérdésemhez, hogy mire érdemelné meg Messi? (nem ki a világ vagy mindenidők legjobbja a kérdésem) hanem, hogy Messi miben vagy hol tett azért január 1 óta mostanáig, hogy ő legyen a legnagyobb esélyes.

Igen tudom, hogy a Messi a legjobb, csak 3 értelmes egybefüggő mondatra lennék kíváncsi, hogy miben volt jobb idén, mint a kb ugyannyi gólt szerző Ronaldo aki Angliában brutált hoz eddig vagy a gólzsák Lewa. Arról nem is beszélve, hogy vki idén bajnok is lett a csapatával, van aki Bl-t nyert nem mellékesen páran még Eb-t is nyertek. Vagy ezek már nem számítanak? :roll: Csak szeretném megérteni, ha azt várnám, hogy vki belekössön abba, amit leírok, akkor nem kérdést fogalmaznék meg. :wink:
Kép
bence0330
Capitá del Barça

2021.10.09. 16:30:22

Rivaldo11 írta:
Szerintem is. Már csak azért is megérdemli a 7-et, mert ha pusztán a legjobb játékost szavaznák meg, már lenne neki vagy 13-4 darab. Gagyi lenne, ha ez a Messi-Ronaldo versenyfutás ilyen szorosan végződne...
Ha nem kapja meg, akkor az csak a klubváltás miatt lesz szerintem. Eddig a PSG inkább gyengébb volt vele, mint nélküle, kicsit még zavarják egymást a nagy nevek a pályán. Tartok tőle, hogy nem lesz jó ősze, és kicsit majd csökkennek az esélyei, de majd meglátjuk, lehet, hogy belelendül/megtalálják a legjobb helyet neki. :) Főleg a gólpasszait kell majd szerintem nézni, eléggé vissza van vonva egyelőre.
ter Stegen; Alba - Araujo - Umtiti - Mingueza; Nico - Gavi - Puig; Fati - Depay - Demir
Rivaldo11
Llegenda del Barça

Rivaldo-A Legnagyobb.
MatyiG
Adminisztrátor

2021.10.09. 13:36:02

Barcaforever írta:
2021.10.09. 13:26:53
Deluigi írta:
2021.10.08. 19:41:30
https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/ime- ... uou36v26k4

Az Aranylabda legfőbb várományosa Lionel Messi (1,50), őt követi Robert Lewandowski (3,50) és Jorginho (8,00).
Én ezt fel nem bírom fogni, hogy vagy mire kapná Messi az aranylabdát? Egyáltalán nem volt annyira nagyon kiemelkedő a teljesítménye más európai nagy csapatban játszó játékosokhoz képest, pl Lewandowski. Az argentín válogatottal nyert és ennyi, Jorginho kupák tekintetében, de Lewandowski meg játékban előzi meg pl.
Lewa gólokban előzi meg, nem játékban.
Barcaforever
Director del Fútbol

2021.10.09. 13:26:53

Deluigi írta:

Az Aranylabda legfőbb várományosa Lionel Messi (1,50), őt követi Robert Lewandowski (3,50) és Jorginho (8,00).
Én ezt fel nem bírom fogni, hogy vagy mire kapná Messi az aranylabdát? Egyáltalán nem volt annyira nagyon kiemelkedő a teljesítménye más európai nagy csapatban játszó játékosokhoz képest, pl Lewandowski. Az argentín válogatottal nyert és ennyi, Jorginho kupák tekintetében, de Lewandowski meg játékban előzi meg pl.
Kép
Deluigi
Jugador d'estrella

miro.
Entrenador del Barça

2021.08.27. 09:37:59

kapitány írta:
2021.08.24. 13:32:56
Az aranylabda legnagyobb kérdése minden évben, hogy az kapja aki a legtöbb és legnagyobb trófeákat nyerte a csapatával, vagy az aki az eredményektől függetlenül a legjobb játékos. Véleményem szerint vagy az EB-t nyerő olasz csapatból lesz valaki vagy Messi. Sok fog múlni azon, hogy az év hátralévő részében, hogy játszik Messi a PSG-ben. Nekem nincs kétségem afelől, hogy extra motivációval és olyan társakkal roh@dt jól fog játszani! Mi meg nézhetjük könnyes szemekkel...
Allitolag Icardi megy a Juveba,Mbappe sem marad.
Neymar ha megint serult lesz allandoan,kivancsi leszek erre a psgre. Messi egyedul keves.
Lehet villogni a City ellen egybol.
Nem erzem mar igy annyira erosnek ezt a psg-t,max papiron.

rmcf
daffy
Madridista

2021.08.27. 08:21:01

Nem értem ezt az év játékosa dolgot. De Bruyne hogy előzheti meg Kante-t? Ahogy azt sem,hogy CR hogy előzi meg Haaland-ot? Főleg úgy,hogy az év kp-sa és az év csatára versenyben fordított a sorrend.
kapitány
Jugador del Barça

2021.08.24. 13:32:56

Az aranylabda legnagyobb kérdése minden évben, hogy az kapja aki a legtöbb és legnagyobb trófeákat nyerte a csapatával, vagy az aki az eredményektől függetlenül a legjobb játékos. Véleményem szerint vagy az EB-t nyerő olasz csapatból lesz valaki vagy Messi. Sok fog múlni azon, hogy az év hátralévő részében, hogy játszik Messi a PSG-ben. Nekem nincs kétségem afelől, hogy extra motivációval és olyan társakkal roh@dt jól fog játszani! Mi meg nézhetjük könnyes szemekkel...
Kalapos
Capitá del Barça

2021.08.24. 11:21:25

csababarca írta:
2021.08.23. 22:12:29
Kalapos, ne haragudj, de mióta regisztráltál majdnem minden hozzásszólásodban Sonoma-val együtt, ott rúgtok bele Messibe, ahol lehet. tök mindegy milyen topik, Koeman, Pedri, Griezman, offtopic, eb topic, valahogy belefűzitek Messi ekézését.
Esetek 95 %ban elsiklok a kis szurkálódó megjegyzéseitek felett, de nem mindig.
Pláne most, amikor objektív statba belekötsz, hogy hát te ezt nem hiszed el.
Akkor ne hidd, francot sem érdekel.
Építs magadnak egy valóságot, ahol Messi kerékkötője volt az elmúlt 3 év barcájának, igazából teljesen mindegy.

Ha ez éltet, akkor rendben van, nincs ezzel gond, nekem sem szimpatikus a fél csapat, én is belerúgok Piquébe, Robertoba, Lengletbe, Griezmanba ha tudok.
De nem kell ájtatos manót játszani, fel kell vállalni hogy utálod, és kész.
Nagyon aranyos hazugság, de teljesen alaptalan. Ez egy aranylabdás beszélgetés, ami aug 19-e óta tart, 5 napon, 4 oldalon keresztül, ahol a 3. hozzászólásban már ott volt Messi neve, nem én hoztam a topicba, és azóta is kb róla beszélt mindenki. Én a legvégén írtam, 2 hozzószólást. Egyet arról mekkora baromság az aranylabda, és hogy mennyire felesleges igazságtalannak hívni bárkinek bármilyen véleményét tekintve hogy szubjektív a szavazás. A másikat meg egy twitter posztról írtam, és a statisztikákról általánosan, bizonyítva hogy bármit bele lehet magyarázni (hogy érzékeltessem az iróniát direkt így írtam !!4!!444, de legközelebb majd kiteszek még 50 emojit meg a végére odaírom hogy vicc volt hogy egyértelmű legyen). Még csak nem is Messit rugdostam, hanem egy twitter posztot, és a statisztikák egyoldalú értelmezésének folyamatát kritizáltam.

Hogy legyen benne on is, szerintem is fair lenne Lewa-nak adni, az elmaradt miatt. De belegondolva, ha egybe lehetne vonni a két évet, és egy labdát adni a kettőre... Így is necces hogy miért Lewa kapja, aki az EB-n nem villantott, a két BL-ből 1et nyert kiemelkedően jó játékkal, gólkirály, de a döntőben pl nem villantott, a második BL-ben meg kiesett sajnálatos sérülés miatt. Bajnokságban ok, de a német nívó nem magas. Szóval ha egyben nézzük akkor van esélye, de nem olyan egyértelmű még így se. Nagyon szoros tényleg, szerintem ennél jobb év nem is lehetne hogy reformokat hozzanak, bármilyet. A legnagyobb név és jelenség még mindig Messi, szóval a legnagyobb esélye neki van. Az UEFA trófea meg az uefa trófea, ott nem a név számít hanem az eredmények.
Sonoma
Jugador d'estrella

2021.08.24. 00:22:43

csababarca: Igen én vállalom, hogy nem szeretem Messit.
Olvastam sokszor róla mennyire önző módon nyomja el a csapattársait, ahogy jöttek az eredmények. Számomra ez elfogadhatatlan.
Ami végképp ellene fordított az a "szeretett" klubjának lehúzása ill. annak kiderülése. Mindegy, hogy ehhez kellett egy gyengekezű, vezetőnek teljesen alkalmatlan elnök, de megbocsáthatatlan a Messi-klán ilyen mérvű pénzéhsége.

De vissza Messi játékához és az Aranylabdához.
Ezeket a számokat amire ti hivatkoztok, az utóbbi években úgy érte el, hogy minden és mindenki neki lett alárendelve. Olyan mértékben, hogy ez már az eredmények rovására ment csapatszinten. És ahogy nem jöttek az eredmények, úgy lett még jobban Messire építve a taktika.
Az elmúlt szezonban Messi gyenge fizikuma még lejjebb húzta a csapat eredményességét.
3. hely a bajnokságban.
Nyolcaddöntőben sima vereség a PSG-től.
A Copa győzelemért eddig senki nem kapott Aranylabdát ( akkor sem, amikor nem volt eb vagy vb abban az évben), mert ez a díj még mindig európai futball elismeréséről szól.

Az, hogy te, meg még itt páran, akkora elvakultsággal véditek Messit, hogy lassan egy alternatív valóságot alakíttok ki irányában, ezzel meg én nem tudok mit kezdeni.
Két évvel ezelőttig én is azt mondtam ( minden ellenérzésem mellett) ő a legjobb játékos a világon még mindig. De azóta nagy mértékben visszaesett a csapat teljesítménye vele együtt. Rangadót utoljára 2019 decemberében nyertünk. Ez is magáért beszél.
Ettől nyerhet Aranylabdát, de nem érdemli meg.

Ugye nem tanulsz, egy kitiltás nem volt elég? Hagyd a személyeskedést a fórumon.
Leon
Entrenador del Barça

2021.08.23. 23:27:48

Messi akkor legenda, hogy szerintem idén megkapja a .7.-et de tavaly erre a koronacirkuszos ökörségre fogva Levát szó szerint kirabolták így idén én mindenképp neki adnám. 8)
Ter Stegen-Alba-Sergi Roberto-Busi-Rakitic-Messi-Suarez-Griezmann
Tito per sempre etern.

Infinite Iniesta

Messi -Liga- 400
- BL - 106
Grácies Xavi!
csababarca
Presidente del Barça

2021.08.23. 22:12:29

LG írta:
2021.08.23. 21:40:10
Messinél sokan elfelejtenek egy fontos tényezőt, hogy nem volt a Barcán kívül még egy nagy csapat az elmúlt években, aminek a játéka ennyire egy ember köré épült. A statisztikában csak számokat látunk, de mögé is kellene nézni.
Az idei szezon vízválasztó lesz, hiszen valamilyen szinten megmutja majd, hogy mennyit is tett hozzá valójában a csapat telejsítményéhez az argentin. Ha komoly visszaesés lesz a Barcánál, akkor sokat, ha nem, akkor viszont az nyer igazolást, amit néhányan a fórumon is gondolunk: hogy Messi tündöklésének csapatszinten megvolt az ára.
Szerintem meg semmit nem mutat meg ez a szezon sem, mert Messit kivettük, de összességében (rajta kívül) erősödtünk, plusz a liga évről évre gyengül.
Messi ha együtt játszhatott volna egy ilyen éles Depayyal, meg egy egészséges Fatival, egész más lett volna a helyzet, ez szinte biztos.
Most meg egy olyan csapatban van, ahol Neymar és MBappé, hogy csak a csatártársait említsem, kb a nyakamhoz teheted a kést, hogy gyengébb számai lesznek így Messinek, mint nálunk valaha.

Kalapos, ne haragudj, de mióta regisztráltál majdnem minden hozzásszólásodban Sonoma-val együtt, ott rúgtok bele Messibe, ahol lehet. tök mindegy milyen topik, Koeman, Pedri, Griezman, offtopic, eb topic, valahogy belefűzitek Messi ekézését.
Esetek 95 %ban elsiklok a kis szurkálódó megjegyzéseitek felett, de nem mindig.
Pláne most, amikor objektív statba belekötsz, hogy hát te ezt nem hiszed el.
Akkor ne hidd, francot sem érdekel.
Építs magadnak egy valóságot, ahol Messi kerékkötője volt az elmúlt 3 év barcájának, igazából teljesen mindegy.

Ha ez éltet, akkor rendben van, nincs ezzel gond, nekem sem szimpatikus a fél csapat, én is belerúgok Piquébe, Robertoba, Lengletbe, Griezmanba ha tudok.
De nem kell ájtatos manót játszani, fel kell vállalni hogy utálod, és kész.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
LG
Az Év fórumozója 2016

2021.08.23. 21:40:10

Messinél sokan elfelejtenek egy fontos tényezőt, hogy nem volt a Barcán kívül még egy nagy csapat az elmúlt években, aminek a játéka ennyire egy ember köré épült. A statisztikában csak számokat látunk, de mögé is kellene nézni.
Az idei szezon vízválasztó lesz, hiszen valamilyen szinten megmutja majd, hogy mennyit is tett hozzá valójában a csapat telejsítményéhez az argentin. Ha komoly visszaesés lesz a Barcánál, akkor sokat, ha nem, akkor viszont az nyer igazolást, amit néhányan a fórumon is gondolunk: hogy Messi tündöklésének csapatszinten megvolt az ára.
MatyiG
Adminisztrátor

2021.08.23. 18:45:57

Salah maximum sebességben tart nála előrébb, minden más olyan mutatóban, ami egy 10-es/szélső ismérve, Messi jobb.
bence0330
Capitá del Barça

2021.08.23. 18:42:39

MatyiG írta:
2021.08.23. 18:27:38
Focizik úgy, mint Messi. És nem az elmúlt 15 évre gondolok, hanem az utolsó kettőre.
Amúgy definiáljuk már azt a jobb játékost. Természetesen erre az évre, ne az elmúlt 17 évet vegyük alapnak.
Nem tudom, mondjuk megnézek öt meccset ahol Salah és Messi játszik, aztán eléggé egyértelmű a dolog, hogy mivel nagyjából egy poszton játszanak, minden statban az argentin a jobb, de stat nélkül is megmondja az ember, ki focizik jobban.

Ha szerinted az elmúlt két évben Salah focizott úgy, mint Messi, akkor engedjük el.
Én csak annyival tudok egyetérteni, hogy ha egy embert kellene mondanom, aki félig-meddig pótolni tudná a már idősödő Leót, akkor az szerintem is Salah lenne, én legalábbis ezt a nevet mondanám. A gyengülő Messihez már tényleg közel áll szerintem is, de az Argentin még jobbnak tűnik számomra.
ter Stegen; Alba - Araujo - Umtiti - Mingueza; Nico - Gavi - Puig; Fati - Depay - Demir
MatyiG
Adminisztrátor

2021.08.23. 18:27:38

Focizik úgy, mint Messi. És nem az elmúlt 15 évre gondolok, hanem az utolsó kettőre.
Amúgy definiáljuk már azt a jobb játékost. Természetesen erre az évre, ne az elmúlt 17 évet vegyük alapnak.
Nem tudom, mondjuk megnézek öt meccset ahol Salah és Messi játszik, aztán eléggé egyértelmű a dolog, hogy mivel nagyjából egy poszton játszanak, minden statban az argentin a jobb, de stat nélkül is megmondja az ember, ki focizik jobban.

Ha szerinted az elmúlt két évben Salah focizott úgy, mint Messi, akkor engedjük el.
Válasz küldése