Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.01. 20:19:19

Már máskor is csinált ilyet, remélem nálunk már nem fog.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.03.01. 20:05:39

Honnan tudod, hogy az a csatár kezdőszintű lesz?
Alexist meg egyébként is szereti Martino, nem hinném, hogy eladnánk a nyáron, maximum, ha Tata is távozik.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.03.01. 19:23:52

S.Agüero írta:
Sanama írta:Monotyával nem tudom mi a bajotok. Sokkal megbízhatóbb már most, mint Dani Alves az elmúlt 2 évben. Rendre visszaér védekezni, nem kolbászol elől, mint Alves, vagy éppen Adriano.(Sociedad ellen 2.gólról inkább ne is beszéljünk) Az más kérdés, hogy még bátortalan, és mintha kicsit önbizalom hiánya lenne, de szerintem teljesen korrekt meccseket hoz le. Hibázni persze hibázik ő is, de semmivel sem többet és nagyobbakat, mint Adriano vagy Alves, így nem értem mi a baj vele. Sőt, azt nem tudom észrevettétek-e, hogy a beadásai rendre pontosak, és mondjuk Messi egyenlítő góljánál a Sociedad ellen nyakig benne volt az akcióban.

Alexis meg szerintem amúgy lassan csomagolhat. Ha nyáron tényleg kell Martinonak 1 támadó, akkor hamarabb fog menni Sanchez, mint Pedro, ebben biztos vagyok.
Montoya védekezésben is hadilábon áll, mint támadásban. Bizonytalan.

Utolsó két sort kifejtenéd?
Martino akar egy középcsatárt ugye elvileg. az +1fő. Neymar-Messi alapkezdők, a Pedro-Sanchez-új csatár hármasból 1 játszhat. Pedrot nem fogják eladni, mert saját kölyök, és meggyőzőbb, mint Sanchez.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.03.01. 18:43:47

Sanama írta:Monotyával nem tudom mi a bajotok. Sokkal megbízhatóbb már most, mint Dani Alves az elmúlt 2 évben. Rendre visszaér védekezni, nem kolbászol elől, mint Alves, vagy éppen Adriano.(Sociedad ellen 2.gólról inkább ne is beszéljünk) Az más kérdés, hogy még bátortalan, és mintha kicsit önbizalom hiánya lenne, de szerintem teljesen korrekt meccseket hoz le. Hibázni persze hibázik ő is, de semmivel sem többet és nagyobbakat, mint Adriano vagy Alves, így nem értem mi a baj vele. Sőt, azt nem tudom észrevettétek-e, hogy a beadásai rendre pontosak, és mondjuk Messi egyenlítő góljánál a Sociedad ellen nyakig benne volt az akcióban.

Alexis meg szerintem amúgy lassan csomagolhat. Ha nyáron tényleg kell Martinonak 1 támadó, akkor hamarabb fog menni Sanchez, mint Pedro, ebben biztos vagyok.
Montoya védekezésben is hadilábon áll, mint támadásban. Bizonytalan.

Utolsó két sort kifejtenéd?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.01. 18:35:37

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy Montoya elég magas szinten kezdett eleinte játszani, ezért az elvárások is megnőttek vele szemben, de egyelőre sajnos úgy tűnik, hogy nem igazán tudott megfelelni a rendkívül magas elvárásoknak. Türelmes vagyok vele szemben.
"And my heart will leave you never."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.03.01. 18:18:57

Monotyával nem tudom mi a bajotok. Sokkal megbízhatóbb már most, mint Dani Alves az elmúlt 2 évben. Rendre visszaér védekezni, nem kolbászol elől, mint Alves, vagy éppen Adriano.(Sociedad ellen 2.gólról inkább ne is beszéljünk) Az más kérdés, hogy még bátortalan, és mintha kicsit önbizalom hiánya lenne, de szerintem teljesen korrekt meccseket hoz le. Hibázni persze hibázik ő is, de semmivel sem többet és nagyobbakat, mint Adriano vagy Alves, így nem értem mi a baj vele. Sőt, azt nem tudom észrevettétek-e, hogy a beadásai rendre pontosak, és mondjuk Messi egyenlítő góljánál a Sociedad ellen nyakig benne volt az akcióban.

Alexis meg szerintem amúgy lassan csomagolhat. Ha nyáron tényleg kell Martinonak 1 támadó, akkor hamarabb fog menni Sanchez, mint Pedro, ebben biztos vagyok.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.01. 18:17:02

Azért érdekes, hogy JdS mennyire be van ide betonozva már ezer éve úgy, hogy nem játszik semmit. Mit tett le itt az asztalra? :D Vagy csak én tartom fölöslegesnek, hogy ezért a szerepkörért fizetik? Biztos ő a mexikói drogkartell összekötője, amivel Messi, Alves meg a többi drogbáró és csaló gengszter tisztára mosatta a pénzt egy jótékonysági meccs keretében. De komolyan. ő még mit keres itt? :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.01. 18:09:27

S.Agüero írta:
Petr írta:Barcelona are considering to include Chilean forward Alexis Sanchez (25) in their bid for Juventus midfielder Arturo Vidal (26). [md]
Év gyökérsége lenne...

Egyébként Montoyában csak én nem látok semmit? Kiegészítőembernek jó maximum, és ezt adom Sergi Robertónál is.
Teljesen egyetértek minden szóval. Montoya édeskevés ide, talán még cserének is. Ha arra gondolok, hogy Adriano milyen szintet képvisel a baloson, akkor még tőle is nagyon messze van. Sajnos az utóbbi 1-2 napban arról szól a média, hogy 4 éves kontraktust akarnak vele aláfirkantani. Ennek nem örülök. Gazdaságilag talán jobban járnánk, de sportszakmailag semmiképp.

Bartraval kapcsolatban ugyanezt érzem. Kezdetben jól indult, de manapság egyre kevesebbet játszik, akkor se vmi jól. Nem tudom, hogy ez átmeneti állapot, vagy csak szimplán ennyit tud? Nagy kérdés.

Sergi Roberto is fölösleges ide. Az alap 3-as előtte van, Rafinha minden bizonnyal visszatér, Halilovic hamarosan itt lesz, Denis Suárezzel is úgy néz ki, hogy hosszabb távon akarnak tervezni... Nem látnám sok értelmét a maradásának. JDS hasonló...

Vidal szintén teljesen fölösleges a fentebb megnevezett okokból. Ráadásul az ő posztja nálunk nem is létezik, Sergio helyére meg fölösleges lenne idehozni, főleg ennyi pénzért. Ha már nagy nevű középpályást akarunk hozni (aminek értelmét nem látom), akkor az inkább Gündogan legyen. Sokkal jobban beleillik ebbe a csapatba. Alexist meg fölösleges lenne eladni ebben a szituációban. Ha a nyáron Deulofeu esetleg beválna, akkor igen, de ez még nagyon messze van, és egyelőre nem realitás.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.01. 18:06:46

S.Agüero írta:
Petr írta:Barcelona are considering to include Chilean forward Alexis Sanchez (25) in their bid for Juventus midfielder Arturo Vidal (26). [md]
Év gyökérsége lenne...

Egyébként Montoyában csak én nem látok semmit? Kiegészítőembernek jó maximum, és ezt adom Sergi Robertónál is.
Vidal felesleges, Alexis pedig kell előre. Másban kellene gondolkozni.


Barcelona and Martin Montoya (22) have a pre-deal on a renewal until 2018. The right back will sign his new contract in coming days. [sport]

Annyira nem látom benne a jövő jobb bekkjét.. Nem tartom megfelelőnek a képességeit, nagyon nem.. Robertonál szvsz csak bele van magyarázva, hogy a jövő középpályása. Semmi extrát nem látok benne, csak igyekezetet.. Néhol azt sem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.03.01. 17:58:34

Petr írta:Barcelona are considering to include Chilean forward Alexis Sanchez (25) in their bid for Juventus midfielder Arturo Vidal (26). [md]
Év gyökérsége lenne...

Egyébként Montoyában csak én nem látok semmit? Kiegészítőembernek jó maximum, és ezt adom Sergi Robertónál is.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.01. 17:17:04

Barcelona are considering to include Chilean forward Alexis Sanchez (25) in their bid for Juventus midfielder Arturo Vidal (26). [md]
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.03.01. 17:16:24

Game90 írta:És mi van Masi-val? Őt mikor fogjuk leigazolni?
Őt semmikor, sztem inkább valószínű hogy Bartoék majd maradásra próbálják bírni Puyolt, hogy esetleg ha van kedve akkor maradjon és akár 40 éves koráig próbáljon stabilitást nyújtani Piqué mellett. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2014.03.01. 17:19:02-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.03.01. 17:13:20

A jövő nagy kapusa megint mutatott vmit...
Fogjuk mi még szeretni a katalán Kahn-t :twisted:
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.03.01. 16:56:54

És mi van Masi-val? Őt mikor fogjuk leigazolni?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.01. 16:01:53

látom most musacchio itt az uj sztár :lol: caceres 2.0
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.03.01. 15:55:05

diagonal írta: Mascheranót miért kellene elküldeni? Hacsak nem azért mert részben az érte kapott pénzből tudnánk csak igazolni egy új klasszis középső védőt. Ezzel együtt én nem adnám el, hasznos játékosnak tartom több poszton is és vele hozzáállásbeli, motivációs problémák sincsenek. Rafinha, Denis Suarez és Halilovic közül én a horvátot ismerem legjobban igazából, őt nem tudod a kezdőbe tenni jelenleg, főleg nem egy Real ellen mondjuk, de egy BL selejtezőn sem még ( legalábbis ha jövő héten kellene játszani neki ), nem a képességei hanem a kora és fizikai állapota miatt. De az biztos hogy nagyon illene a Barca játékába és hosszú távon kiválthatja Xavit vagy Iniestát. Rafinha nem rossz, de nem biztos hogy kiegészítő embernél több tud lenni majd, ezzel együtt szükség van rá.
Müller én nem tudom mennyire reális hogy a Barcához jönne, meg azt sem hogy mennyiért, én őszintén most hallok erről először, gondolom azért merült fel mert Lewandowski érkezésével nehéz helyzetbe kerülne a Bayernnél, de a németek jó nagy hülyék lennének ha elengednék, mi meg jól járnánk vele. Na nála nem lenne motivációs gond az biztos, kifejezetten örülnék neki ha jönne mert pont ilyen szemléletű játékosokra lesz szükség az újraformált Barcában majd. Ezzel együtt a csatárposzt az ahol a legkisebb gond van, ennél jóval fontosabb a védelem és a középpálya gondjainak megoldása.
Én is érdeklődve várom kit fogunk igazolni a védelembe.
Mascherano-t azért tenném ki, mert jelenleg kaphatnánk érte egy nagyobbnak mondható (nem pitiáner 2-3 milliót) összeget, amit 1-2 év múlva már nem. Másrészt olyan teljesítményt nem nyújt ami miatt marasztalni lehetne. Jelenleg egyértelműen neki kellene irányítani hátul, amit nem tud megfelelően megoldani. Nyilván nem csak rajta múlik a rossz védekezésünk, de azért ez is bőven közrejátszik. Emellett gyakoriak az egyéni hibái is. Helyette érkezhetne mondjuk Musacchio és akkor két középhátvédet "cserélnénk le" a nyáron.
Másrészt a csatárposzt mindig is kulcskérdés, ide mindig "éhes" emberek kellenek. Ha valaki befásul, belassul, akkor az egész támadógépezet hatékonysága visszaeshet. Nem véletlenül hozott Pep minden évben új csatárt a csapathoz. A Bayern-nél pedig elég nagy a választék a középpályán, pláne most, hogy Lahm is középpályást játszik. Nem lepődnék meg, ha Kroos vagy Müller távozna. Thiago-tól biztos nem fog megválni Guardiola, a széleken pedig Robben-é és Ribery-é az elsőbbség. Így középre marad egyetlen kiadó hely, amire ott van Schweinsteiger, Kroos, Müller és Götze is. Müller pedig középcsatárt biztos nem fog játszani, mert Lewandovski és Pizarro mellett nem lesz rá szükség. Egyelőre tényleg csak pletyka szintű a dolog, de nem hülyeség.
A középpályán pedig Suáreznek, de főleg Halilovic-nak nem a következő szezonban nyílik meg majd az út, hanem inkább az után. Ha pedig esélyt akarunk nekik adni, akkor jelenleg a középpálya az, ahová a legkevésbé kell az igazolás, mert a Cesc-Iniesta kettős mellett még Xavi is bevethető, aki bár nem a régi, de a ligában még jó és ha Rafinha-t visszahozzuk, akkor játszatni is kellene, mert amit idén a Celta-ban csinál az biztató. A pénzt inkább középhátvédre(középhátvédekre) és egy csatárra kellene költeni.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.03.01. 12:51:30

Jöhetne: Griezmann, Hummels, Stegen.

Menne: Tello, Masch, Váldés.



Nem volna rossz. :)
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.01. 12:31:00

bennike123 írta:Egyrészt Reus nagyon drága ahhoz képes hogy a dortmundi játékosok nem villognak más csapatokban...És Neymar posztjára? Minek? Elismerem tehetségét de itt nem lenne jó...Úgy vélem Agüero-ra lenne szükségünk elől és gondoljatok bele: Neymar-Aguero-Messi. A csapatban ott is nagy probléma van hogy nem tud befejezni Messin kívül
senki úgy igazán. De egy Agueroval a támadó szekció fantasztikus lenne.
Fantasztikus lenne, ha a klubnak lenne kidobásra szánt 200 milliója, akkor talán még bele is férne, hogy Agüero-t is idehozzuk. De fölösleges köröket futnak itt sokan újra és újra. Pár pletyka lap mindig bedob pár nagyobb nevet a vakvilágba minden féle racionalitás nélkül. Világos, hogy sem Müller, sem Agüero nem fog jönni, főleg azután nem, hogy a múlt nyáron egy vagyont költöttünk Neymarra. Nem a támadószekciónk az elsődleges, amit meg kell erősíteni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.03.01. 11:25:54

Rivaldo11 írta:Nagy zsugásnak tűnik a srác, örülök hogy hozzánk jön, Ter Stegen pedig a jövő egyik legjobb kapusa. De azt gondolom, hogy nyáron így is ki kell nyitni a tárcánkat. Személy szerint a támadószekcióval sem vagyok elégedett, mindenképp hoznám az itt sokak által poszt nélkülinak tartott Reust-Tello kárára mondjuk, mégpedig azért, hogy igenis Messit is le lehessen hozni a 25. percben, ha olyan arcpirítóan nem mozog, mint tette azt a sociedad ellen is. Középre egy, és hátra két új arc kellene még, bár tudom, erre így nem lesz pénz...
Ja, és még annyi: ez itt off ugyan, de Bartrában a jövőt illetően továbbra sem gondolkodnék...nem elég ide a gyerek.
Egyrészt Reus nagyon drága ahhoz képes hogy a dortmundi játékosok nem villognak más csapatokban...És Neymar posztjára? Minek? Elismerem tehetségét de itt nem lenne jó...Úgy vélem Agüero-ra lenne szükségünk elől és gondoljatok bele: Neymar-Aguero-Messi. A csapatban ott is nagy probléma van hogy nem tud befejezni Messin kívül
senki úgy igazán. De egy Agueroval a támadó szekció fantasztikus lenne.
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.01. 10:19:08

Nagy zsugásnak tűnik a srác, örülök hogy hozzánk jön, Ter Stegen pedig a jövő egyik legjobb kapusa. De azt gondolom, hogy nyáron így is ki kell nyitni a tárcánkat. Személy szerint a támadószekcióval sem vagyok elégedett, mindenképp hoznám az itt sokak által poszt nélkülinak tartott Reust-Tello kárára mondjuk, mégpedig azért, hogy igenis Messit is le lehessen hozni a 25. percben, ha olyan arcpirítóan nem mozog, mint tette azt a sociedad ellen is. Középre egy, és hátra két új arc kellene még, bár tudom, erre így nem lesz pénz...
Ja, és még annyi: ez itt off ugyan, de Bartrában a jövőt illetően továbbra sem gondolkodnék...nem elég ide a gyerek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.01. 09:30:04

Deulofeu, Rafinha, Bartra, Halilovic, ter Stegen, Montoya a Barca új alappilérei lehetnek. Melléjük Messi, Neymar, Fabregas,Busquets,Alba remélem ütőképes csapat lesz.

Hozzunk egy hátvédet, és gyakorlatilag kész is a keret. Nem?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.01. 09:03:48

Tíz millió kicsit sok egy 17 éves játékosért, de vártam, hogy hozunk egy olcsóbb igazolást. Még 1 védő és meg is vagyunk. De inkább oda vártam egy Adriano féle univerzális játékos érkezését pár millióért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.01. 00:14:48

connor írta:A védelemből más valószínűleg nem fog távozni. Itt meg kell bontani a Piqué - Macherano kettőst, Piqué mellé kell valaki aki tudja irányatani, egy kezdőember. Én szívem szerint elküldeném Mascherano-t is, ameddig a Napoli vagy más (pl. Monaco) adna érte eg nagyobbnak mondható összeget, de ez egyelőre valószínűtlennek tűnik.
A középpályáról Dos Santos-t mindenképp el kell adni, már a nyáron el kellett volna. Nálam pedig Sergi Roberto-nak sincs helye. Össze kell rakni fixen Fabregást és Iniesta-t a kezdőcsapatba, Xavi-nak és Rafinha-nak pedig rotációs szerepe lenne, Rafinha-ból pedig lehet több is idővel. Én nem tartom fontosnak egy középpályás igazolását, mert Rafinha, Denis Suarez és Halilovic személyében három igen tehetséges fiatalunk van, akiknek jó lenne megadni az esélyt. Song-ot pedig én eladnám. Ide túl darabos és lassú. Nem mondom, hogy kevés, mert ha többet játszana, lehet belejönne, de Busquets mögött nem fog ennyi időt kapni. Busi mögé pedig az egyik fiatalunkat felhozhatnánk a B-ből. Ilie Sánchez vagy Sergi Samper nem rosszak. És van még kölcsönben egy portugál tehetségünk is Cá néven erre a posztra. Ha pedig Mascherano-t ennyire marasztalják, akkor adott esetben ő is tudna itt játszani.
Mascheranót miért kellene elküldeni? Hacsak nem azért mert részben az érte kapott pénzből tudnánk csak igazolni egy új klasszis középső védőt. Ezzel együtt én nem adnám el, hasznos játékosnak tartom több poszton is és vele hozzáállásbeli, motivációs problémák sincsenek. Rafinha, Denis Suarez és Halilovic közül én a horvátot ismerem legjobban igazából, őt nem tudod a kezdőbe tenni jelenleg, főleg nem egy Real ellen mondjuk, de egy BL selejtezőn sem még ( legalábbis ha jövő héten kellene játszani neki ), nem a képességei hanem a kora és fizikai állapota miatt. De az biztos hogy nagyon illene a Barca játékába és hosszú távon kiválthatja Xavit vagy Iniestát. Rafinha nem rossz, de nem biztos hogy kiegészítő embernél több tud lenni majd, ezzel együtt szükség van rá.
Müller én nem tudom mennyire reális hogy a Barcához jönne, meg azt sem hogy mennyiért, én őszintén most hallok erről először, gondolom azért merült fel mert Lewandowski érkezésével nehéz helyzetbe kerülne a Bayernnél, de a németek jó nagy hülyék lennének ha elengednék, mi meg jól járnánk vele. Na nála nem lenne motivációs gond az biztos, kifejezetten örülnék neki ha jönne mert pont ilyen szemléletű játékosokra lesz szükség az újraformált Barcában majd. Ezzel együtt a csatárposzt az ahol a legkisebb gond van, ennél jóval fontosabb a védelem és a középpálya gondjainak megoldása.
Én is érdeklődve várom kit fogunk igazolni a védelembe.
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2014.02.28. 23:53:27

Mintha a Fifa manager végigjátszását olvastam volna. fél oldalban. :D
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.28. 23:09:51

Az biztos, hogy nyáron nagy gondot fognak okozni az igazolások és akármi lesz, mindenki úgysem lesz vele elégedett.
Az én véleményem még mindig az, hogy ide vérfrissítés kell. Főleg a morál miatt. Aki látta a Valencia vagy a Sociedad elleni meccseket az tudja miről beszélek: amikor hátrányba kerültünk, akkor fel tudtunk pörögni, és egyenlíteni is tudtunk mindkét meccsen, miután ez megtörtént utána pedig újra leálltunk labdázgatni azon az alapon, hogy majd úgyis bemegy egyszer. Nem hiszem, hogy edzői utasításra állunk le, azt sem hiszem, hogy xy úgy megy ki, hogy "á, nekem most nincs kedvem játszani", viszont az világos, hogy nincs már bennük az, hogy menni kell előre, mert még szoros az állás. Mintha csak rutinból akarnák akarnák lehozni a meccseket. Ami ennyi siker után valahol természetes is. Ezt pedig csak tetőzik az esetleges taktikai hibák vagy egyéni hibák.
És akkor az igazolások.
Nálam: Ter Stegen, Luiz/Hummels/Verthongen vagy más klasszis védő, illetve egy csatár, pl.: Müller nem rossz - ha már a média feldobta. Emellett pedig Rafinha-t és Deulofeu-t vissza kell hozni.
Távozók: Puyol és Valdes tiszta sor. Pinto-val sajnos úgy érzem, hogy nem akarnak hosszabbítani, legalábbis eddig semmi jel nem utal erre. Ha ő megy, akkor én nem igazolnék a helyére senkit, mert lesz kire költeni a pénzt. Inkább marasztalnám Oier-t, vagy felhoznék egy ifi-t a B-ből. Második számú hálóőrnek a két legfontosabb sorozatban úgysem igazán jutna szerep. Persze erre a szerepkörre jó lenne Reina is, de feleslegesnek érzem a pénzszórást, amiatt a pár meccs miatt.
A védelemből más valószínűleg nem fog távozni. Itt meg kell bontani a Piqué - Macherano kettőst, Piqué mellé kell valaki aki tudja irányatani, egy kezdőember. Én szívem szerint elküldeném Mascherano-t is, ameddig a Napoli vagy más (pl. Monaco) adna érte eg nagyobbnak mondható összeget, de ez egyelőre valószínűtlennek tűnik.
A középpályáról Dos Santos-t mindenképp el kell adni, már a nyáron el kellett volna. Nálam pedig Sergi Roberto-nak sincs helye. Össze kell rakni fixen Fabregást és Iniesta-t a kezdőcsapatba, Xavi-nak és Rafinha-nak pedig rotációs szerepe lenne, Rafinha-ból pedig lehet több is idővel. Én nem tartom fontosnak egy középpályás igazolását, mert Rafinha, Denis Suarez és Halilovic személyében három igen tehetséges fiatalunk van, akiknek jó lenne megadni az esélyt. Song-ot pedig én eladnám. Ide túl darabos és lassú. Nem mondom, hogy kevés, mert ha többet játszana, lehet belejönne, de Busquets mögött nem fog ennyi időt kapni. Busi mögé pedig az egyik fiatalunkat felhozhatnánk a B-ből. Ilie Sánchez vagy Sergi Samper nem rosszak. És van még kölcsönben egy portugál tehetségünk is Cá néven erre a posztra. Ha pedig Mascherano-t ennyire marasztalják, akkor adott esetben ő is tudna itt játszani.
Elölről mehet Tello,Cuenca, Afellay és én egy csatárigazolás esetén megválnék a Pedro-Sánchez kettős egyikétől is. Főleg mivel Deulofeu-t vissza akarjuk hozni. Jövőre mondjuk Müllerrel a fedélzeten átállnék egy Bayern-féle klasszikus középcsatárral játszott focira, ahol Messi lenne a jobboson, Neymar a baloson. Ha pedig 2-3 éven belül Deulofeu "kinövi magát", akkor vissza lehetne újra állni a hamis 9-es játékra.
Ha így belegondolunk, akkor egy Valdes, Puyol, Pinto, Song, Dos Santos, Afellay, Sergi Roberto, Tello, Cuenca, Sánchez/Pedro távozósorba nem rokkanna bele a csapat, belőlük pedig talán egy kis pótlékot lehetne keríteni az érkezőkhöz. És talán tíz távozóval és 5-6 érkezővel (akik között vannak ifik és kölcsönből visszatérők) felfrissülne úgy a csapat, hogy a "gerinc" újra elkezdene hajtani.
Válasz küldése